רומא 2018/2019 :: עוד קיץ עמוס

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י AS R, ‏27/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. yonmu Member

נשארו כאלה ברומא? יותר מאשר אל שרעוואי?

לא לגמרי הבנתי את המצב הכלכלי פה. מאיזו בחינה רומא חייבת להכניס 45מ' עד סוף החודש (הנוכחי או הבא?)? FFP בשביל להשתתף בEL?
    מאיפה בכלל הבטחון שמנולאס יימכר ב36מ'? מה תעשו אם לא?
    נשמע לי - כמו הסנגוריה על סלאח - כמו מצב מוזר למדי. או שחסרים כאן נתונים או שרומא מתנהלת בצורה ששמה אותה עם הגב לקיר כל פעם מחדש.

בכל מקרה, עושה רושם שפונסקה יצטרך לבנות כאן קבוצה כמעט מאפס -
    חמישה צעירים מבטיחים (אונדר, קלויברט, זאניולו, פלגריניX2), כמה שחקני רוטציה וזהו בערך.
    לא רואה איך תהליך לטווח קצר עובד כאן, וקשה לי להאמין שבהנהלה יש מספיק סבלנות לתהליך ארוך.

2. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

עד ה30.7.19, עובדתית, לא.

*אלא אם תגיע פתאום איזו הצעה על אנזונזי.

מי כן?
    אונדר לאחת האנגליות.
    זאניולו ליובנטוס.

את הרשימה שהזכרת אפשר לקבל בתנאים טובים יותר לקראת סוף המרקאטו.

3. טל. Member

השיח כולו מלא חרטא. והשערות.
    אף אחד מחוץ למועדון לא יודע כלום... יש הרבה ניחושים.
    הדוחות עדיין לא פורסמו. רק בעתיד לכשיפורסמו נדע את המספרים המדוייקים.

כל מה שידוע זה הדד ליין: עד 30 ליוני.
    בעיתון אחד קראתי שרומא צריכה להכניס 40 מיליון עד 30 ליוני.
    בעיתון אחר כתבו 35 מיליון.
    בעיתון אחר 45 מיליון.

מה עם כל הבונוסים מעסקאות עבר?
    למשל: סאלח נמכר בזמנו ב 42 מיליון + 8 בבונוסים. אליסון נמכר ב 62 מיליון + 11 מיליון בבונוסים ושניהם הרגע זכו בצ'מפיונס ליג.
    מה נכנס? מה לא? כמה התקבל כבר בפועל? כמה למה איך ואיפה?
    אף אחד לא יודע כלום. השיח מלא בספקולציות. רק הרואי חשבון יודעים משהו וגם עם זה אפשר לשחק.

בכל מקרה:
    גם אם הולכים על ההשערה הכי מחורבנת מכל מה ששמעתי: אם רומא מוכרת את מאנולאס - אז היא רחוקה 10 מיליון מהרף הדרוש ואני לא מבין למה לבזבז את דווקא אלשע מבין כל שאר האופציות.

4. טל. Member

אז תמכור שניים. מה גם שניים ב 10 מיליון לא תצליח למכור? כל אחד ב 5 מיליון? לא תצליח..?
    זה כולם נכסים ריקים. אין להם ערך מבחינתנו.

אל שראעווי אחד השחקנים הכי טובים בסרייהa בשנה החולפת! זהו נכס מלא. אפשר להפיק ממנו משהו עוד מעט באוגוסט כשהחלון יתקדם דברים יזוזו קבוצות יחפשו ווינגרים. למה לוותר עליו כבר עכשיו בשביל לעבור את הרף הדרוש..?

נ-ב:
    אפילו דז'קו הציאניד - הייתי מתפשר עליו ולא על אלשע (דז'קו ואלשע באותו מעמד חוזי: שנה אחרונה. בדיוק כמו חואן ופאציו וקולארוב דרך אגב).
    כי דז'קו הפער בין היצע לביקוש זה 6-7 מיליון.
    אלשע לעומת זאת... למכור אותו ב 10-12 מיליון זה פשע... אפשר באוגוסט להוציא עליו כפול 2 וצפונה.

נערך לאחרונה ב: ‏25/6/19
  5. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

@yonmu
    לא בטוח שיש טעם לנסות לעזור לך להבין את הדברים כל עוד ניסיון שכזה מתפרש כ"סנגוריה", אבל תנסה להבין את זה:
    רומא (הקבוצה) עולה יותר מההכנסה של רומא (המועדון).

מלבד העניין עם הFFP (שמן הסתם לא מאפשר חריגות בסדר גודל כזה), הסגל תמיד יקר יותר ממה שהמועדון יכול לתחזק בכוחות עצמו לאורך זמן. התוצאה היא מכירות קבועות של שחקנים (חלקן כמובן החלטות מקצועיות נטו). זה המודל של רומא והFFP תואם במדויק למוטיבציה של הבעלים לסגור את השנה עם הפסד מינימלי. זה חוזר על עצמו פעם אחר פעם במשך 8 שנים ואנשים עדיין מופתעים מזה.

אני אישית ממש סבבה עם זה מכמה סיבות:
    • בניגוד למועדונים גדולים ועשירים יותר (כמו המילאנזיות), זה שמר על רומא בטופ 3 וקידם אותה באירופה במשך חצי עשור ללא השקעה חיצונית של איזה שייח או שוגר דדי.
    • קיים אוברייטינג מגוחך סביב שחקנים שחוטפים ביקורת על בסיס שבועי ברומא והופכים למראדונה ורונאלדו ביום בו נחתמת מכירתם.
    • (הנקודה החשובה ביותר - ) האלטרנטיבה היא - מראש לתכנן סגל זול יותר ופרויקט כזה נראה לי הרבה פחות שאפתני.
    • בפעם האחרונה (והיחידה) שהתבאסתי על מכירה של שחקן, זו גם הפעם בה רומא עשתה את הקפיצה המקצועית הכי גדולה שלה בעשור האחרון.
    **
    מבחינתי אין יותר underwhelming מלהתחיל עונה נוספת עם אל שרעווי בהרכב.

6. טל. Member

חוסר הבנה מינימלי. כרגיל וכצפויי.

אני הייתי בטוח שאלשע יעזוב. וגם כתבתי את זה פה בפורום הרבה לפני כולם... ואני שלם עם זה כי הוא מבקש סכומים שלצערי רומא כיום לא מסוגלת לתת לאף אחד - אבל בין זה לבין ההשמצות העקביות הללו?

בלב כואב רומא נפרדת מאלשע. אחד הווינגרים הכי טובים באירופה... ובשני ידיי אני חותם על המשפט הזה.
    מה שהוא מבקש זה המינימום למה שמגיע כיום לשחקן בדרגתו ובמעמדו בשוק המחירים הנוכחי.

אנדר וולמינג עאלק.
    סופרסטאר נטול פוזות. הוא וזאניולו היחידים שסיפקו את הסחורה עונה שלמה. היחידים. בסגל שלם.

אם לפתוח עונה איתו זה אנדרוולמינג אז אבויי לנו מה נאמר על כל השאר?

7. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

אגב, במקרה שעולה המחשבה - "מה כבר אפשר לקנות עם ה15מ' האלו?" התשובה היא ש -
    א. זה לא עובד ככה.
    ב. אפשר לתת קרדיט לקלייברט (עם גיבוי מפרוטי שגם ככה הולך "לכבד את החוזה"), ולהשתמש בכסף הזה לצרכים אחרים.

מבלי לסתור זאת, מאמין שנראה שחקן נוסף לעמדות של מארלוס\ברנארד.
    https://pbs.twimg.com/media/D96pTllWkAAEI0R.Xxx

8. yonmu Member

@Un bombón
    קודם כל, 'סנגוריה' זה ממש לא משהו שלילי.
    לעניין - לא כתבתי נגד מכירת שחקנים. כתבתי נגד הסיטואציה הקיצונית של 'חייבים למכור את שחקן X במחיר Y תוך Z ימים אחרת...'. זה המצב הבעייתי שגרם למכירת השחקן הכי טוב בפרמיירליג היום ב42מ' יורו. אלשרעוואי לא קרוב להיות סלאח, אבל הסיפור דומה. אם זה FFP בשביל EL - אוקי, אולי זה שווה את זה. אם זה הגדרה של הבעלים שכל סוף יוני רומא חייבת להיות ברווח - אז זה פוגע מאוד במועדון ושם אותו בעמדת נחיתות במו"מ בחלון ההעברות. זה הסיפור.

אגב, השאלה האמיתית היא לאן רומא הולכת בlong run. לי מקום שישי העונה נראה הרבה יותר מהותי מאשר חצי גמר ליגת אלופות לפני שנה. במיקרו אפשר לתרץ כל מהלך של אנשי מקצוע, במאקרו רומא (ואפשר להכליל את זה ליחס הכללי בפורום ל'אנשי מקצוע', כי זה נכון לכלל הכדורגל האיטלקי) הולכת אחורה.

9. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש פה דיון מיותר לדעתי על רומא - אלשע, כי ברגע שהוא בעצמו רוצה לעבור למקום (לא משנה כמה רחוק) שמוכן להכפיל את משכורתו פי 5, אין לרומא באמת אפשרות לסרב לו, רק לנסות להוציא משם כמה שיותר לעצמה.

10. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחרת חקירה של אופ"א עם סיכון לא להשתתף במפעל אירופי.

מה אתה מציע? מראש להחזיק קבוצה זולה יותר?
    רומא מנסה לגדול עם כל מרקאטו. בדרך כלל עם התחייבויות קצת יותר גדולות מהיכולת האמיתית לעמוד בהן. במקרה שמשהו משתבש (כמו בעונה האחרונה או בזו שנמכר סלאח) או שרוצים לעשות שינוים מקצועיים, "מקריבים" שחקן או 2. הפעם היה חשש לאבד את אונדר או זאנילו. כעת זה צפוי להיסגר על שחקנים שבכל מקרה מיצו את עצמם בקבוצה ועוד אחד שהגיע לפיק אישי שלא בהכרח מצדיק מקום בקבוצה של פונסקה.

לא. סלאח ביקש לעזוב והיה נמכר בכל מקרה. ללא הדד ליין והצורך 'לאזן את הספרים', היה אפשר לסחוט עוד 6-7מ' או אפילו קצת יותר אם זה היה נגרר עד סוף הקיץ.

סלאח היה שחקן מבוקש וההתעניינות בו מצד ליברפול החלה כבר באמצע העונה. אל שרעווי, שנה לפני סיום החוזה, יצר רק הצעה אחת מסין.

*מיותר לציין שסלאח בשנתיים שלו ברומא, לא היה השחקן הכי טוב בפרמיירליג.

מאמין שזה שילוב של ה2. מסכים שיש בעיה בכך שאינטר יודעת שרומא חייבת למכור עד סוף יוני ומציעה 8מ' על דז'קו, או שיובנטוס מחכה להתפתחויות ובינתיים נפגשת עם הסוכן של זאניולו, אבל מדובר כאן בחברה מונפקת שחייבת לפרסם את הדוח"ות שלה. זה פתוח לכולם כולל אוהדים ועיתונאים. אי אפשר למנוע את זה.

בסופו של דבר, זה מקשה על הDSים, עלול לחייב את רומא למכור שחקן נגד רצונה או לפגוע במחיר השחקנים, אך אם מסתכלים על התמונה הכוללת, האלטרנטיבה היא הרבה פחות שאפתנית, והנזק לא גדול מספיק כדי לחשוב על שינוים. צריך פשוט להשיג תוצאות טובות יותר על המגרש, ולהפסיק לבזבז כסף על פלופים.

מגמת עליה ברורה לאורך 5 שנים > עונה כושלת אחת.

נערך לאחרונה ב: ‏26/6/19
    yonmu אוהב/ת את זה.
  11. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז נכון להרגע:
    אל שרעווי לשנחאי תמורת 15-18מ'.
    מנולאס לנאפולי תמורת 20מ' + דיאוורה.
    דז'קו לאינטר תמורת 10מ' + הבחור הזה:

דילים טובים גם ללא הצורך לעמוד בדד ליין.

*קצת מאוכזב שורטו ודיארווה יחליפו את דה רוסי ואנזונזי (מבוקש בליון שמכרה הרגע את אנדומבל).

12. SerieA Il Capitano

לדעתי דיאווארה יכול להיות סיפור הצלחה גדול. מדובר בשחקן טוב מאד שסבל מנוכחותו של אלאן במשך שנתיים בנאפולי לא הצליח להגיע להרכב. הוא עדיין צעיר מאד ושווה השקעה.

לדעתי המכירה של הפרעון היא אקזיט רציני כי אף אחד לא רוצה אותו, למרות הסטטיסטיקה הלא רעה שלו.

13. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

ג'ורג'יניו\פביאן.

העדפתי אפריקאי בן 21 אחר שנראה לי שחקן איכותי יותר. מקווה שפטראקי בחר בדיאוורה בגלל שהוא באמת מתאים לפונסקה ולא רק כדי להשלים את עסקת מנולאס. גם אצלנו הוא לא צפוי לקבל הרכב, אך להבדיל מהקפיטאנו האגדי, הברכיים שלו עדיין עובדות.

14. Alta Tensione Member

חייב להיות משהו שאנחנו מפספסים לגבי ורטו. אני בדרך כלל לא אוהב טיעונים כאלה, אבל לא יכול להיות שכל הגדולות חוץ מיובה ואינטר מתעניינות בו בכזו רצינות והוא לא שווה משהו.

15. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל הגדולות צריכות שחקן בתפקיד שלו. לדעתי אינטר עשתה בחירה טובה יותר (סנסי).

מצב נושא:
הנושא נעול.