רומא 2020/21 :: בעלים חדש, בלגן ישן

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י AS R, ‏26/9/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. טל. Member

בולשיט את המשחק ההוא הפסדתם בגלל הנדנוביץ' וספאלטי.
    בולשיט.

כשמשחקים 10 נגד 12 אפשר לדבר על שוערים ומאמנים?

Pecoraro: 'Inter-Juve VAR file missing' | Football Italia

אורזטו הוא האיש של אניילי למשימות מיוחדות. צריך להיות עיוור כמו זטואיצ'י כדי לא לראות את הדפוס החוזר והנשנה..
    תמיד משובץ למשחקים נגד טופ-4 קריטיים. שיכולים לסגור עניין בליגה או להוציא את הקבוצה לדרך חדשה.
    תמיד.
    חוק.

2. SerieA Il Capitano

בוא נראה מה יהיה. רומא יכולה להוציא תוצאה טובה, בלי קשר לעובדה שאורסטו הוא שופט גרוע.

3. טל. Member

רומא לא שווה יותר מתיקו בתרחיש הכי אופטימי... כי השחקנים שלה בד"כ עושים במכנסיים נגד קבוצות גדולות ו/או משחקי להיות או לחדול.
    וכי המאמן שלה הוא תמיד נטול יכולת תגובה זיהויי קריאת מצבים וניהול משחק בזמן אמת. וגם מבחינת תפיסה והכנה למשחקים לוקח לו חודשים שלמים להפיק לקח פשוט וטריוואילי.

ולא משנה מי יהיה השופט.

אבל זה פשוט מכעיס לראות שיבוץ של "שופט קבוע" למשחקי השנורקל מול טופ-4... שכבר 5 וחצי שנים לא שפט הפסד של יובה ואפילו תיקו זה נדיר. -ובעצמו הודה בראיון שהוא אוהד של יובנטוס...
    וכבר היה לרומא העונה משחק מול נאפולי עם שופט שהוא אוהד נאפולי מוצהר וכולנו יודעים איך זה נגמר.
    זה פשוט מרתיח.
    היה נראה לך הגיוני שיהיה הפוך? -שימנו פה למשחק שופט שכבר 5 וחצי שנים לא שפט הפסד לרומא והוא מצהיר שהוא רומניסטה?
    נו באמת. יש גבול.

ואם כבר שופטים מפוקפקים במשחקי רומא-יובה:
    בעקבות השיבוץ של אורזטו כנראה - בלגו היום הזכירו את "הגול של טורונה" ממאי 1981

La verità di Turone: «Il mio gol annullato? Me lo toglierebbero anche oggi con il Var»
    1980–81 Serie A - Wikipedia
    Turone's goal - Wikipedia

00:36

4. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם הבנתי נכון את פונסקה, מחר:

פאו
    קומבולה יבאנייז מנצ'יני
    ספינאצולה ורטו כריסטאנטה ויאר קארסדורפ
    מחיטריאן מיוראל

*או ויאר באמצע קרוב יותר לבלמים.
    *כריסטאנטה קפטן.

5. טל. Member

חבל שזה כריסטאנטה ולא דיווארה.

6. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

"להתחפש ללאציו" זה להמשיך להציב את השחקנים באותה צורה בדיוק. בלאציו (בדיוק כמו ברומא) אחד הקשרים (אלברטו במקום פלגריני) משחק בעמדה קדמית יותר ואחד החלוצים (קוראה במקום מחיטריאן) בעמדה נסוגה יותר.

מחר - כריסטאנטה יחליף את פלגריני. השאלה היא רק האם ימלא את התפקיד של לורנצו או של ויאר (שבמקרה כזה יזוז קצת קדימה\יכול לשחק בשני התפקידים).

7. טל. Member

אתה טוען ש"ברגיל" ויאר וורטו פלגריני ומחיטיריאן ברומא מתופקדים כמו לייבה SMS אלברטו וקוראה בלאציו?
    כי אם כן - אני טוען שלא.

מחר,
    כשאתה אומר 'במקום לורנצו' אתה מתכוון ל משולש "רגיל" במרכז שדה, כריסטאנטה על בלטה מס' 10, ומחטיאן+מיוראל בחוד?
    וכשאתה אומר ב'מקום ויאר' אתה מתכוון ל "משולש הפוך" במרכז שדה, כריסטאנטה קשר אחורי בודד, ומחטיאן לרוב חלוץ אחורי?

כי אם כן - אז אני מעדיף את האופציה השניה והייתי מעדיף אפילו שזה היה דיווארה במקום כריסטאנטה.

מה אתה היית מעדיף?

8. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

התייחסתי ל"תבנית", כלומר להצבה הגאוגרפית של השחקנים, כלומר2 לheatmaps של לאציו\רומא. בשתי הקבוצות - המערכים לרוב זהים.

יש שוני בסגנון השחקנים. לייבה למשל הוא קשר אחורי "קלאסי" (המון מסירות ארוכות, 99% מהמשחק ללא כדור) לעומת ויאר שיש בו הכל מהכל (עדיין לא במינון מספיק גבוהה בהתאם לגיל\ניסיון).

בגדול הייתי מעדיף שחקן כמו דה רוסי\לייבה אבל רק בשני תנאים:
    1. כשאין מאחוריו 3 בלמים.
    2. כשלשחקן שמשחק לצידו חסר איכות בצד ההגנתי (לא "מנוע" כמו ורטו).

הייתי גם מעדיף שויאר יתפתח לכיוון צ'אבי\פיזארו ולא ישולב באחת העמדות התקפיות.

בנוגע למחר, לדעתי (אם כבר צורות גאומטריות) זה יראה כמו טרפז שעומד על הצד. לא יודע מי יהיה האחורי מבין ויאר\כריסטאנטה. אין לי העדפה ברורה. פלגריני יחסר לנו מאוד.

נערך לאחרונה ב: ‏5/2/21
  9. טל. Member

אני בדיוק להפך. הייתי שמח לראות את ויאר גודל להיות איניאסטה.
    -לא צ'אבי.

גם אם נשים בצד את העובדה שלדעתי האישית בכל קבוצה בלטה קצת יותר קדמית תתאים לו יותר.
    גם אם נשים את זה בצד ונסתכל מבחינת הקבוצה הנוכחית:
    יש לו שלישיית בלמים ילדוד'ס מאחוריו (אומנם גם יש סמולינג אבל הוא השנה נפצע הרבה וממילא סמולינג הוא רק אחד). -רוצה לומר: חולשותיו המובנים של ויאר יודגשו בתפקיד אחורי שכזה לאור השלישיה שמאחוריו,
    וזה רק יפגע בו. ובביטחון שלו ובמוניטין שלו ובהתפתחות שלו.

במאמר מוסגר - אני לא מבין למה דיווארה ככה נמחק אצל פונסקה. אבל אני לא מתכוון לפתח את זה עכשיו.

בנוגע למחטיריאן,
    כשדז'קו עוד היה שחקן הרכב ראשון - מחטיריאן תקף הרבה יותר וממש נראה החלוץ חוד "האמיתי" שלנו יותר מאשר דז'קו.
    מטעמים מובנים.

אני יכול להבין למה זה ישתנה כעת כשמיוראל הוא כעת החלוץ הפותח. -אבל אני מקווה שזה לא ישתנה.
    הייתי שמח לראות את הארמני היום בחוד ביחד עם מיוראל. ממש ביחד.
    כשויאר וורטו וכריסטאנטה (פחות קריטי האמת באיזו תצורה. מי יותר קדמי ומי לא) בעמדה אחורית צפופה במרכז שדה.

10. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם איניאסטה זה כיוון פנטסטי. העיקר שישאר בקישור. לא הייתי נוגע בו כל עוד הוא מציג עקומת שיפור כל כך עקבית, אבל גם מבחינת הנתונים שלו, הוא השחקן שמשתחרר מלחץ ומתחיל מהלכים עם הכדור. כדי לשחק בעמדה קדמית צריך גם להוות איזשהו איום על השער, ואת זה להבדיל מאיניאסטה (לפחות כרגע) אין לו.

דיאוורה לא נמחק, הוא קיבל ברומא המון הזדמנויות ואפילו יותר דקות מהמצופה. הוא פשוט הפסיד את התחרות לשחקנים טובים יותר, כפי שסאנטון לא נמחק (לפני הקורונה) אלא קארסדורפ עשה קפיצת מדרגה.

11. טל. Member

אני לא חושב שכריסטאנטה טוב יותר מדיווארה בכלום. וכשכריסטאנטה לא סוגר חורים ''בכאילו'' בשלישיית הבלמים: אלא מתופקד בקישור - יש הרבה מאוד פעמים - כולל היום, שוואלה, הייתי מעדיף לראות את דיווארה מקבל יותר צ'אנסים על חשבון כריסטאנטה ואז וורטו ו-וויאר כאמור מוסטים טיפה קדימה.

התחרות מבחינתי, שוב, היא לא ויארvsדיווארה.
    אני מאוד רוצה לראות אותם משחקים ביחד. בתחילת משחק או לפחות בשלב שהמשחק חי.
    (הכוונה לא גארבז' טיים).

לא יודע אם זה יהיה טוב או לא יהיה טוב.
    יכול להיות שזה לא יהיה שילוב מוצלח.

מה שאני כן יודע זה שלתבנית/לשיטה הנוכחית של רומא יש תקרה. והיא לא נמוכה ואני לא בא לזלזל בה.
    אבל היא פשוט תקרה קיימת ומובהקת.

והייתי מצפה מהמאמן שינסה לנפץ אותה באמצעים טקטיים. בשילוב חדש וכו'.
    (אין לפונסקה איפה יותר מידי 'לשחק' ולבצע ניסיונות בשאר חלקי המגרש. רק במרכז שדה)

12. DeRossi16 Member

אני לא יכול לראות את כריסטנטה , לא מובן לי מה הוא עוד מחפש ברמות האלה, שונא כלבויניקים.
    לדעתי הדבר שהכי חסר ברומא הוא עוד מיקי לימין , יש לנו שם את זאניולו הפצוע , פדרו שלא מספק את הסחורה ופרז שלא רואה דשא. בתקופה האחרונה פלגריני משחק שם , שזה נחמד מול הקטנות אבל לדעתי מקומו הוא לצד ורטו ומקדימה צריך מישהו שיכול לנפק מספרים זהים למיקי(אוי אלחנדרו)

13. VAR Member

ממה שאני מבין זאניולו אמור לחזור בסוף העונה, מה הדיבור לגבי השת"פ עם הארמני? את מי אתם מזיזים ימינה?

14. DeRossi16 Member

זאניולו תמיד שיחק אצלנו בימין ומיקי פורח בשמאל. אז אני מניח שזאניולו יהיה בימין. אבל לצערי אי אפשר לסמוך עליו, עוד לא ראיתי שחקן שחזר לשיאו אחרי 2 קריעות צולבת(סטרוטמן פלורנצי מיליק). בכל מקרה לא הייתי נותן לו לראות דשא העונה למען בטחונו והחלמתו גם ככה הוא לא יהיה פקטור בעונה הזו.

15. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

לדעתי חזרה טובה של זאניולו תוביל את רומא לוותר על אחד הבלמים\לחזור ל4231.

מצב נושא:
הנושא נעול.