רומא 2021/22 :: מוריניו חוזר לאיטליה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י AS R, ‏22/8/21.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. itzik.miro Member

אני חושב שפלגריני "מניה בטוחה" מדיאס עם כל הכבוד לפתיחת העונה הפנומנלית של הספרדי.

בנוסף אני לא בטוח שקלאבריה הוא יתרון כזה מובהק למילאן מכיוון שהם שונים משמעותית: אחד תוקף יותר ואחד מגן יותר. לכן אני דווקא הייתי מדבר בצמדים מכיוון שבעמדת המגן הימני יש לטעמי נקודת שיוויון יחסית אבל צד שמאל עם הבדלי רמות משמעותיים מאוד לטובת מילאן.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

EsheD אוהב/ת את זה.
  2. טל. Member

קשה לי לבצע השוואות ראש בראש.

----------------------------------

אומדן בכדורגל זה עניין חמקמק ומאכזב בפני עצמו. אבל אני חושב שהבעיה/האקסטרא חמקמקות בכל הנוגע לאומדן של רומא:
    נובע:
    א- מהיסטוריית הפציעות החריגה שמאפילה על כל נסיון לנתח את הפוטנציאל שטמון במועדון הזה.
    ב- בגלל כמות הפנים החדשות במועדון (כולל זאניולו) בהשוואה לרומא של פונסקה.
    ואם מסתכלים באופן באופן רחב יותר - בהשוואה לרומא של פאלוטה.

ומדובר בפנים חדשות מבטיחות מאוד. בכל קנה מידה. בכל מקום על המגרש ומחוצה לו...

כפועל יוצא מכך: לפחות לדעתי, רומא מצויה במצב המעיק שבו מנעד האפשרויות (מיקום בטבלה בסיום עונה) העומדות בפניה - הוא הרחב ביותר מבין כל 7 הגדולות. נאפולי היחידה שאולי יש לה מנעד תרחישים עתידיים שקרוב ברוחבו לזה של רומא.

אינטר 1-4
    אטאלנטה חשבתי בתחילת העונה שגם. אבל אני כרגע משנה את החלטתי ל 3-7 הם פשוט נחלשו.
    מילאן 1-5
    יובה 1-5
    נאפולי 1-6
    לאציו 3-7

נערך לאחרונה ב: ‏6/10/21
    itzik.miro אוהב/ת את זה.
  3. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

רשמית:

פייטרו ברארדי הוא הCEO החדש של רומא.

גוידו פיינגה ישאר במועדון בתפקיד "יועץ".

4. טל. Member

לא מוכר לי השם הזה מהעבר של הכדורגל האיטלקי.

בזמנו דווקא שמחתי כי פרסמו שעלה/חזר שמו של ההוא שבינתיים עבר לכדורסל. שכחתי איך קוראים לו.

5. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא מגיע מתחום הרכב (פירלי, ניסאן, מגנטי מארלי, פיאט). מעולם לא עבד במועדון כדורגל.

טל. אוהב/ת את זה.
  6. Zakutaroma Member

אוי איזה הטרלה, רציני עשית השוואה כזו?
    זה הכי לא מדיד בעולם, ונניח ועשית, איזה חוסר הערכה לשחקני רומא, משווה לי את פלגריני לדיאז.
    זירו וזלאטן עוד שניה משלימים 90 שנה ביחד לעומת שחקן נבחרת אנגליה אתלט עם יכולות פנטסטיות.
    משווה לי את קלבריה לקארדסרופ נו באמת.
    כדורגל זה משחק של קבוצה ולא יחידים, ואי אפשר לעשות השוואה כזו ברמה הזו שזה לא שחקני על שרואים את הפער.
    ורטו אחד הקשרים הכי טובים בליגה,פנדליסט ולחץ מצויין כבר למעלה משנתיים, זימון לנבחרת צרפת, טונאלי נתן עונה טובה בברשיה בליגה נחותה והשנה הוא מתחיל להראות ניצוצות.
    איך אתה עושה השוואות כאלה?

DeRossi16, EsheD ו-Roma אוהבים את זה.
  7. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם בעונה שעברה מילאן פתחו חזק,ובעקבות הפציעה של זלאטן הם דעכו. וזה לא שהסגל השתנה בצורה משמעותית,לא הייתי ממהר להכתיר אותם, הם שווים טופ 4 .
    לדעתי הקרב שלנו על מקום רביעי יהיה איתם ועם אטלנטה.

8. yonmu Member

@Zakutaroma מומלץ מאוד לקרוא הודעה מתוך הקונטקסט שלה.
    הדיון הוא על איכות של מאמן, והשאלה היא איזה מאמן מקבל חומר גלם עדיף - פיולי, גספריני, או מוריניו. DeRossi16 טען שאין הבדל משמעותי. אני טענתי שיש הבדל משמעותי. 'הכי לא מדיד בעולם' אפשר להגיד גם אם נעשה השוואה של הסגל של פסז' לרומא, ו'כדורגל זה משחק של קבוצה ולא של יחידים' יהיה לא רלוונטי באותה השוואה בדיוק. מי שהופך את היחידים לקבוצה הוא המאמן.

לעניין:
    1. 'משווה לי את פלגריני לדיאז' - אתה חושב שאני טועה ושפלגריני עדיף בבירור על דיאז?
    2. על ז'ירו וזלטאן כתבתי שזה תלוי כשירות. נניח שאברהם וז'ירו באותה רמה, את זלטאן אתה לא תעדיף?
    3. אתה מדבר על ורטו מול טונאלי כשבאופן ברור לגמרי השוויתי אותו לקסי (הקשר האחורי בהרכב). ככל הזכור לי כל הדירוגים בסיכום העונה שעברה הסכימו שקסי היה הקשר האחורי הבולט בליגה, ולמרות זאת כתבתי 'שיוויון' כי ורטו בהחלט שחקן שאני מעריך. אז... מה אתה רוצה?
    4. לא הבנתי את 'קלבריה קרסדרופ נו באמת'. זה טיעון או משהו?

אני באמת מנסה להבין: מבחינתך (ושאר אוהדי רומא כאן) מוריניו ופיולי קיבלו סגלים ברמה זהה ולכן הציפיות מהם זהות?

9. טל. Member

מילאן בעיני היא הקונטנדרית מס'2 אחרי אינטר, לזכות בתואר.
    יחד עם זאת,
    זה מקרה מובהק של סינרגיה. -שבכנות אני אפילו לא יודע איך וכיצד היא התרחשה. (ומי אחראי לכך... אם בכלל יש אחראי בודד לכך).

itzik.miro ו-DeRossi16 אוהבים את זה.
  10. DeRossi16 Member

האמת שמניתי שחקני הרכב(זלאטן פציע מאוד וז'ירו שחקן הרכב ראשון?!)
    ורטו זאניולו וזהו? מיקי שחקן שתרם עונה שעברה דו ספרתי של שערים ובישולים רק בליגה הוא לא פצצה לסרייה A? ספינאצולה? סמלדיני(כשהוא לא פצוע) שהיה בין הבלמים הטובים בליגה כשהיה כשיר? פלגריני האיטלקי הטוב ביותר מבחינת העונה ובכללי אחלה של שחקן? הם לא "פצצה" לליגה וקסיה ובנאסר כן הצחקת אותי...

קראתי ועכשיו אגיד לך איך אני רואה את הדברים.
    אתחיל מההגנה :
    מילאן פייבוריטית פה כמו שאמרת חוץ משני דברים שאיתם אני לא מסכים , 6 נקודות של רומא העונה הם על פטריסיו שפנטסטי מתחילת העונה ולכן אין שום יתרון למאינן. אין שום עדיפות לקאלבריה על קארדסרופ במקרה הטוב תיקו. סמולינג מאוד אמין אבל פציע. כשסמולינג ישמור על כשירות וספינאצולה יחזור כמובן שההבדלים האלה יצטמצמו עד כדי אפס (מה שכנראה לא יקרה העונה אלא אם תהיה הפתעה בינואר / יתנו לקאלפיורי את המפתחות ונראה מה יצא ממנו).
    קישור:
    רומא פייבוריטית לגמרי. לא אתחיל לעבור שחקן שחקן , אבל שום דבר שיש למילאן להציע לא יכול להתחרות בורטו פלגריני(אולי הטובים ביותר בליגה כל אחד בעמדתו) וכריסטנטה.
    התקפה: די שווים לדעתי עם נטייה לרומאים דווקא. בעיני כל שחקן פותח בהתקפה של רומא(מיקי תמי וזאניולו) מקבל את חולצת ההרכב במילאן מה שהפוך לא בטוח קורה. הספסל של רומא די מרשים גם כן עם פרז מיוראל אלשע ושמדורוב. עם כל הכבוד לז'ירו(שלרומא היה גרסא טובה יותר באותו גיל בשם דז'קו ממנה בחרו להפטר) ומזלאטן בן ה40(שלדעתי הוא יותר מוטיבטור ונותן שואו בראיונות מאשכרה תורם למילאן ומאוד פציע).

11. itzik.miro Member

אני לא יודע מאיפה בא הסיפור שסמולינג היה מתישהו אחד הבלמים הטובים בליגה אבל יותר מזה אני לא מבין איך אפשר להתעלם מכל נושא החיבור שנרקם במשך 3 שנים לעומת מאמן שהגיע רק השנה.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

12. yonmu Member

טוב, כנראה שהפער הוא באמת בהערכה פרסונלית של לא מעט שחקנים.
    עבורי קיאר, תיאו, קסי, דיאז ורביץ' הם שחקנים שבעונה שעברה הראו שהם חומר לסקודטו.

בכל מקרה, מבחינתי הנוסחא למדידת מאמן מתחילה מהשוואת הסגלים. מי שחושב שהסגל של רומא לא נופל מזה של מילאן (או יובנטוס, אטלנטה או נאפולי) בהחלט צריך לצפות ממוריניו להביא טופ 4. כמובן שיש משתנים כמו מזל ושיפוט ופציעות או סינרגיה ותיאום בין השחקנים, אבל אם נקודת המוצא היא שלאינטר יש את הסגל הטוב בליגה ואחריה יש 5 סגלים ברמה דומה שמתחרים על 3 מקומות - אז בטח שהציפיות ממוריניו, על המשכורת והמוניטין שלו, צריכות להיות טופ 4.
    מעניין אם הוא, או דמות אחרת בהנהלה, טען משהו כזה לגבי העונה.

13. DeRossi16 Member

היה בין הכי טובים ודובר על זה רבות בתקשורת האיטלקי, לא סתם רומא נלחמו להביא אותו מיונייטד(שאגב מאז הוא פצוע 90 אחוז מהזמן). אין התעלמות מהחיבור , ברור שמילאן הרבה יותר מחוברים מרומא הדיבור היה נטו על איכות הסגל. אני מצפה ממוריניו להאיץ את החיבור בגלל מי שהוא ומה שמשלמים לו.

לא תשמע ציטוט של ההנהלה(שכמעט ולא מתראיינת) או של מוריניו , כי אף אחד לא אוהב להבטיח דברים שהוא לא בטוח יכול לקיים(בטח שלרומא אין יתרון משמעותי על כל הקבוצות שציינת והתחרות היא קשה מאוד) , אבל הגיונית כשמביאים דמות כמו מוריניו , בשכר שלו , וההוצאות בקיץ בקבוצה כמו רומא א הכוונה היא טופ 4.

14. טל. Member

אמירה שלא שווה הרבה... -וגם שנה שעברה פיינגה שהיה על תקן DS בפתיחת העונה הקודמת הצהיר עליה,
    אבל כן:
    טיאגו פינטו כבר הצהיר שהמטרה היא טופ-4.

אני חושב שאין טעם להצהיר כי זה מובן מאליו. מבחינת הבעלים, תהה הבנתו במציאות אשר תהיה: מקום 4 זה המינימום של המינימום של המינימום.

האיש ה 250 הכי עשיר באמריקה לא פותח את הארנק אישית, לא זורק חצי מיליארד יורו מכיסו הפרטי, ולא טס ל24 שעות באירופה כל שבוע - כדי לראות פחות מניצחון. ולא סתם ניצחון, אלא אחד עם פאקינג שואו.

15. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

חדשות מועדדות בגזרת הקשר האחורי,נראה שלא ויתרנו על זאקריה וננסה להביא אותו בינואר במחיר מופחת,בקיץ הוא חופשי.

DeRossi16 אוהב/ת את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.