ריאל מדריד 11\2010: מחזיקת הגביע

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏23/7/10.

1. REAL MADRID Member

סביליה כבר הודיעה שריאל מדריד אישרה שהיא לא מתכוונת לממש את הסעיף על נגרדו. אני לא רואה עסקה שכזאת נרקמת. אתלטיקו מדריד תעדיף, גם מבחינת הכבוד אל מול אוהדיה, למכור את אגווארו ללא מו"מ ע"י הפעלת סעיף השחרור שלו.

2. Ian Wright Member

אותי דווקא מעניין איך שילוב של סרחיו אגוארו וכריסטיאנו רונאלדו יעבוד. נראה לי שעם שני שחקנים כאלה זה מצב של "שחור או לבן". מצד אחד זה שני שחקנים עם המון אגו ולעומת ווין רוני אני לא רואה את סרחיו אגוארו עובד בשביל כריסטיאנו רונאלדו, שלא נדבר על מצב הפוך אבל מצד שני, כולם בכלל עובדים עבור מוריניו( http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx) ואם זה יתחבר אז יש לך שני שחקנים בקבוצה שמסוגלים באמת להבקיע שער משום דבר והיה חסר(הכול יחסית כמובן, השאיפות שלהם אדירות אחרי הכול) דבר כזה לריאל מדריד כאשר כריסטיאנו רונאלדו לא שיחק והם גם הפסידו בגלל זה כמה נקודות בליגה כבר בעונה שעברה. גם במשחקי הסופר קלאסיקו מול ברצלונה סרחיו אגוארו יכול לעזור המון לריאל מדריד. בכל המשחקים העונה מול ברצלונה היה חסר לריאל מדריד חלוץ דומיננטי וזה כבר לא היה משנה עם מוריניו עלה בחוד, פשוט לא הרגישו אותו.

כמו כן, אם אגוארו מגיע, אז מי הולך? בנזמה? היגוואין? אין מצב שיהיו שלושה חלוצים ברמה כזאת בסגל במערך שמשחקים בו עם חלוץ אחד.

3. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

אני מאמין שהסיכוי של אגוארו לעבור למדריד או בערך שווה לסיכוי שלו לעבור ליובה.
    בתאכלס, החוזה בינו לבין יובה כבר נסגר, מארוטה נסע לספרד אתמול, כנראה כדי לסגור את העיסקה (שכרגע יש פער של 5-10 מיליון בין הצדדים).

יכול מאוד להביות שאתלטיקו לא תרצה למכור אותו לריאל [גם אם ישתלם לה כלכלית קצת יותר], בגלל שזו יריבה מושבעת, ולא ירצו שאגוארו 'ידפוק' אותם בליגה.

4. Civil Anti Madridista

אם זה קו המחשבה שלך אני לא מתכוון להמשיך להתווכח, כשתהיה בך טיפה אובייקטיביות נדבר

תמשיך ולהצדיק את המדיניות הזו, ולהתנער מכל דעה שונה מקו המועדון שאליו אתה מתחבר כ"כ

5. REAL MADRID Member

junding, אני עדיין מחכה לראות אותך מבסס את הטענות שלך או נותן מענה ראוי לתגובות שלי אליך. בינתיים מה שעשית זה לדלג מהכפשה להכפשה עד שכעת אתה מחליט לוותר.

אני לא התנערתי משום דעה שונה מהסיבה הפשוטה שאתה לא הצגת דעה. אתה הצגת רפש. קו המחשבה שלי כלל לא עלה לדיון.

6. Civil Anti Madridista

קו המחשבה שלך הוא ניקוי מתחת לשטיח על כל תגובה נגד המועדון שלך

כשהצגתי את רובן וסניידר כמנצחים הגדולים בעונה שבה נזרקו מריאל מדריד, העדפת להציג את זה בטענה שהם לא היו מספיק טובים וסבלו מפציעות חוזרות

בעניין רובן אני יחסית מסכים, מה לעשות אבל שהוא לקח אותם עד לגמר כשחקן כ"כ חסר מזל מבחינת פציעות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

וויכוח מיותר אבאל'ה, אתה בשלך אני בשלי בהצלחה בשנה הבאה

7. REAL MADRID Member

אני אקבל ביקורת כמה שרק אפשר, רק תבסס אותה על משהו.. אתה ממשיך לא לעשות את זה.

רובן וסניידר הם שני שחקנים שאני גם היום מאוד מחבב, שמחתי לראות אותו מגיעים להישגים נאים לאחר העזיבה. שניהם שחקנים מהטופ העולמי, אבל אני בדעה שלבנות עליהם לאורך עונה שלמה זה סיכון לא משתלם ובטח לא כדאי.

האם ריאל מדריד הייתה מציגה כדורגל טוב יותר במידה והיו נשארים? האם זה היה מתורגם לתארים? האם רובן וסניידר עדיפים על פני די מריה ואוזיל (לטווח הקצר והארוך)?. תהיה כנה עם עצמך כשאתה עונה על השאלה הזאת. הלוואי ורובן לא היה פצוע כרוני, לא הייתי מצר על עזיבתו לו זה היה המצב, אבל בפועל הוא שחקן שאי אפשר לבנות עליו. סניידר פחות כרוני ממנו, אבל עדיין נופל מאלונסו בקישור האחורי ומאוזיל בהתקפי.

הסיבה היחידה שהעונה האחרונה של ריאל מדריד אינה מוגדרת כהצלחה גדולה היא ברצלונה.

8. Civil Anti Madridista

Like

9. REAL MADRID Member

אני שמח שאתה מרוצה. בפעם הבאה שאתה מעוניין לפלוט שטויות, בטח על אובייקטיביות, תעשה לי ולך טובה ותחשוב אם באמת יש לך משהו חכם וענייני להגיד.

10. Muurad Member

עפ"י הדיווחים בפורטוגל פאביו קונטראו וסוכנו נחתו במדריד לפני כשעה, והוא אמור לחתום על חוזה ל-6 שנים, כשהוא יישאר במדריד עד תחילת האימונים בשבוע הבא.

העסקה אמורה להסגר ב-48 השעות הבאות, ואלא אם כן יהיו הפתעות היא תהיה כמו שרשמתי לפני כמה חודשים : 25 מיליון יורו+גאראי.

11. Ian Wright Member

אני לא מתלהב ממנו. אני לא רואה מה שונה בו ממרסלו. כמו הבריזלאי גם הוא טוב מאוד התקפית אבל לא מספיק טוב הגנתית לרמות הגבוהות ביותר. אני בטח לא מבין את הסכום שמבזבזים עליו ועוד מוסיפים את גאראיי(ואולי גם את דרנטה?) אבל נראה שזה הולך לקרות. אומנם, צריך רוטציה יותר גדולה על עמדת המגן השמאלי בסגל וקונטראו גם יכול לשחק קיצוני שמאלי אם צריך. נראה, אולי אני טועה.

12. אלי מתחן Member

מסכים עם איאן, זה לא מה שישדרג את אגף שמאל של ריאל.

13. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

חוץ מאשלי קול אבידאל ואברה..איפה יש מגן שמאלי שהוא ברמה מאוד גבוהה?

14. Ian Wright Member

גם אשלי קול וגם פטריס אברה שלא נהיים צעירים מיום ליום נמצאים בירידה ביכולות שלהם כך שהשוק נהיה אפילו דליל עוד יותר אבל עם מערך סקאוטינג טוב תמיד אפשר למצוא מישהו. סתם דוגמא מהפרמיירליג: גאל קלישי לדעתי עם כל המגרעות שלו מגן טוב יותר גם מקונטראו וגם ממרסלו. אולי תחת מאמן שהוא גם פסיכולוג בחסד וכזה ששם דגש בולט על הפן ההגנתי במשחק כמו ז'וז'ה מוריניו, קלישי סופסוף היה מצליח לעשות את השדרוג בפן המנטלי שציפו ממנו לעשות כבר לפני שנים כי את היכולות יש לו. הרי תראו איזה שדרוג מרסלו עבר תחת מוריניו למרות שיש לו עוד הרבה לאן להתקדם. בכל מקרה, קלישי כבר היום במנצ'סטר סיטי תמורת 7 מיליון פאונד בלבד בגלל שנשאר לו עונה אחת בלבד בחוזה. איפה הסכום הזה ואיפה ה-25 מיליון יורו+שחקנים שצפויים להתבזבז על פאביו קונטראו?

כמו כן, זה שאין יותר מדי שחקנים ברמה גבוהה על עמדת המגן השמאלי, זה לא אומר שצריך לבזבז סכומים כאלה על קונטראו. היה עדיף כבר להישאר עם מרסלו שנמצא בגרף התקדמות מרשים מאז שמוריניו הגיע (ולדעתי התרומה ההתקפית שלו למשחק של ריאל מדריד היא משמעותי מאוד), ולהישאר עם ארבלואה כגיבוי בשני הצדדים ואולי אפילו להעלות שחקן מן הנוער שיכול לשחק על העמדה הזאת. כנראה שזה לא ממש בכבוד של מוריניו או של ריאל מדריד לבצע מהלך שכזה או שאולי באמת אין שחקן כזה כרגע.

נערך לאחרונה ב: ‏5/7/11
  15. Muurad Member

רשמתי כבר לפני כשכל העניין התחיל אבל אני אחזור על זה.

אנשים לא מעריכים ולא מחשיבים את החוזק מהספסל, כשבעצם זהו כוח ומעלה מאוד חשובה במיוחד לקבוצה כמו ריאל, שיכולה לנצח לה את המשחקים החשובים באמת.. מה שעוד לא מעריכים זה הורסטיליות ומגוון האופציות הטקטיות שיש למאמן(במיוחד לאחד כמו מוריניו) בקאדר השחקנים שלו מבחינת סגנון המשחק ומה שכל אחד מביא למגרש.

שנה שעברה כשמרסלו לא יכל לשחק מדריד נראו לא טוב בלי שום אופציה אמיתית להכנס בלי צורך לשנות את סגנון המשחק(כנ"ל צ'אבי אלונסו אגב שלא היה לו מחליף)... השנה בין אם מרסלו יפתח או קונטראו(כמו שאני חושב) השחקן שיחכה על הספסל יהיה שחקן ברמה הגבוהה ביותר שמוכן להכנס למשחק ולא רק שלא להוריד ולהחליש את הקבוצה אלא לשפר ולשדרג.

מלבד לעומק, קונטראו נותן אופציה של מגן שמאלי קלאסי, אחד שרץ וחורש את אגף שמאל בכדרור, עובר שחקנים ומרים לרחבה(אני כבר תקופה אומר שיש לו את ההרמות הטובות בעולם), שזה עוד פעם עוד כלי במשחק השח שמוריניו צריך לנצח ומשהו שפשוט לא היה לקבוצה שנה שעברה.. אולי נראה קטן ולא משמעותי אבל את המשחקים הגדולים והטקטיים אלו הכלים שמנצחים.

המחיר יקר, ואכן יש שחקן כמו מרסלו, די מאריה ורונאלדו על העמדות שקונטראו אמור לשחק ופחות או יותר כל מועדון אחר חוץ מריאל מדריד לא יכול ולא היה מעז להרשות לעצמו העברה כזו - אבל ריאל מדריד כן יכולה להרשות לעצמה - אז למה לא? עוד פעם, לצ'אבי אלונסו ומרסלו פשוט לא היה תחליף שנה שעברה ומתי שהם לא היו יכולים לשחק הקבוצה נפגעה ואפשר היה לראות את זה - השנה זה לא יקרה.
    אנשים יגידו "אבל זה יקר מידי, למה לא להשאר עם ארבלואה", אבל זו בדיוק ההתפשרות שמוריניו לא רוצה לעשות ובצדק לטעמי. על איכות משלמים, וכדי לנצח את ההכי טובים צריך לקנות את ההכי טובים.

מה גם שעם הפייר-פליי הכלכלי שמגיע עוד מעט, במדריד בונים לפני שהוא נכנס קבוצת-על צעירה עם טונות של כישרון ועומק בכל עמדה, ככה שאפילו אם המצב הכלכלי(שמכל הקבוצות הגדולות אמור להזיק לה פחות) יפריע, לקבוצה אין כמעט צורך בחיזוק אמיתי והיא בנוייה לרוץ ל5-6 שנים הבאות בלי שום בעיה.

----

בכל מקרה כל העניין סגור פחות או יותר, בפורטוגל אומרים 30 מיליון יורו(סעיף השיחרור), ובמקומות אחרים טוענים 22-23 מיליון יורו + גאראי.

נערך לאחרונה ב: ‏5/7/11