ריאל מדריד 2016/17:: שחק אותה זיזו - אלופת אירופה רוצה הפעם להצליח בליגה; כריסטיאנו מקרטע

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏20/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

קרבחאל - "חלמתי לשחק כאן. הכדורגל נותן לך הזדמנות שנייה"

דני קרבחאל
    נמצא כרגע עם נבחרת ספרד לה מצפים שני משחקים - הערב נגד נבחרת ישראל וכן משחק נוסף באמצע השבוע נגד צרפת(ידידות). עוד קודם לכן הוא היה המשתתף הראשון בתוכניות הטלוויזיה החדשה של הערוץ הרשמי של המועדון - ''Campo de Estrellas' - במגרש עם הכוכבים. הוא סיפר על החיים האישיים ועל תחילת דרכו ככדורגלן ועד לרגעים כמו התואר הראשון במדריד, גמר ליגת האלופות, התסכול מסאן-סירו והעונה הנוכחית. הנה דבריו::

ההתחלה. "אני זוכר שתמיד הגעתי לביה"ס בשעה 09:30, חצי שעה מוקדם יותר כדי לשחק כדורגל. לא נשארתי מעולם הרבה זמן בחדר אוכל ואמרתי לאמא שלי שאני רוצה לשחק עוד קצת כדורגל בהפסקה. האמת שאני חייב הרבה להורים שלי שהחדירו בי מאז ומתמיד את העבודה הקשה. הם הקפידו שאעשה שיעורי בית ושלא אפספס אימונים. אני זוכר שקיבלתי במבחן 75 ולא הייתי מרוצה וזה בזכותה".

ועל המגרש. "הייתי מגיע הביתה עם פצעים בברך ומכנסיים קרועים וזה לא היה לרוחה אבל הייתי מאוד תחרותי ושחקן אחראי, הייתי בעיקר בהגנה אבל השתדלתי להיות נייד. אני זוכר שעזבתי פעם אחת את המשחק באמצע כשמשהו היה לא לרוחי ואבא שלי אמר לי שאם אני רוצה להיות שחקן כדורגל - דבר כזה לא קורה יותר ואני צריך ללמוד מכך ולהפוך את זה לשיעור לחיים.

הביקור הראשון בברנבאו. "אני זוכר את הפעם הראשונה שהייתי באצטדיון כילד אוהד. הכרטיסים היו למקום מאוד גבוה והייתי קצת בשוק, אפילו באאוט. הרגשתי סחרחורת. הייתי שם יום אחד".

ריאל מדריד קסטיליה. "קיבלתי את 'ערכת המאה' ואמרו לי שיש שרוצים אותי בריאל מדריד, זה היה יום נפלא ומהמרגשים בחיי. במשחק הראשון שיחקנו 11 על 11 והתרגשתי. הייתי הקפטן השלישי של קבוצת הילדים והרגשתי את האחריות והלחץ. הייתי די עצבני ולא ידעתי איך לענוד את הסרט קפטן. אלו היו שנים נהדרות, הרגשתי שאני לא מפסיק להתקדם כאדם וככדורגלן".

העזיבה. "העברתי עשר שנים בריאל מדריד ועבדתי קשה כל הזמן, אבל ידעתי שזה תהליך והרבה שחקנים צעירים מתפזרים. כבשתי שערים בקסטיליה, בישלתי, אבל הבנתי שאת ההזדמנות האמיתית בבוגרים אקבל במקום אחר. הסוכן שלי גינס אמר לי שיש לי הזדמנות מעולה בגרמניה והוא אמר לי שאנחנו מסתכלים לטווח הרחוק. 'אתה רוצה לשחק? - אתה תלמד לנצח', וככה היה. הדבר הכי קשה היה עבורי להיפרד מההורים שלי ולחיות בדסלדורף. לפחות שם היה לי שותף. אני זוכר שהיה לי בית לא גדול אבל מאוד חם והתייחסו אליי בקבוצה בצורה נפלאה וכל מה שנותר לי הוא להחזיר על המגרש. חבריי באו לבקר אותי יחד עם ההורים פעם אחת".

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/03/23/14903097086891.Xxx

השיבה הביתה. "ידעתי שהמועדון יעקוב אחריי וזו הייתה עונה מוצלחת. המועדון הודיע לי שמימשו את האופציה עליי והיה לי חיוך מאוזן לאוזן בארוחת הערב. הייתי קצת לחוץ ביום בו הוצגתי רשמית עם החולצה של ריאל מדריד אבל מאוד התרגשתי, בטח לראות את משפחתי שם, הרי הם עזרו לי להגשים את החלום. זה נשמע קלישאתי אבל זה היה החלום הגדול בחיים שלי ואני שמח על כל דקה שאני משחק כאן".

גביע המלך, 2014. "זה היה התואר הראשון שלי בקבוצה ולא אשכח זאת לעולם. אני זוכר מצוין את הגול המדהים של בייל. ניצחנו את ברצלונה, לא יכולתי לבקש יותר מזה". קרבחאל מספר באותן רגעים על סבו שהיה בטיפול נמרץ באותה התקופה. 'ראיתי אותו סובל. אבל אלה החיים. הוא היה צריך לנוח'. סבו של קרבחאל שליווה אותו בתור ילד, נפטר רגע לפני משחק הבית נגד ולנסיה בברנבאו. "דקת הדומייה בברנבאו היא משהו שלא אשכח לעולם". קרבחאל הוסיף שהמאמן אנצ'לוטי שאל אותו אם הוא מסוגל לשחק למרות זאת ואמרתי לו 'כמובן'. רציתי להתנתק".

הדקה ה-93, ליסבון. "כולנו היינו באטרף על הגביע משריקת הפתיחה אבל הזמן הלך ואזל. את הרגע בו ראמוס כבש קשה לדמיין. בדקות האחרונות נתנו הכל אבל הרגליים היו קצת כבדות והראש לא מפסיק לחשוב, יצאנו מדעתינו. את רואה את כל האוהדים במגרש כמה הם רצו את הגביע, המשפחה שלי. 12 השנים הרעות באירופה חולפות בראש מה גם שאיבדנו את האליפות. זה היה מדהים".

הסאן-סירו. "רציתי לשחק עד הסוף אבל לא הייתי מסוגל. נאלצתי לנטוש. לא רציתי להיות אנוכי והאמנתי שדנילו שהיה בריא יוכל לתרום לקבוצה יותר. באותו יום הייתי עצוב מאוד כי זה משחק גמר וכמובן שהבנתי שהיורו נגמר עבורי. אפשר לומר שזה היה הרגע הקשה שלי בכדורגל. ארבלואה שהיה חבר טוב ויקר שוחח עם ההורים שלי בטלפון וניסה להרגיע אותי".

העונה קרבחאל הוא ללא ספק אחד המצטיינים של ריאל מדריד. יש לו 7 בישולים העונה ושער אחד בלבד, ועוד איזה שער, בסופר-קופה האירופי נגד סביליה, ברגע האחרון, בסלאלום אדיר. על הסופר-קופה האירופי הוא מספר - "הכדורגל תמיד נותן לך הזדמנות שנייה. שיחקתי את כל המשחק עם בעייה בשלפוחית ובסוף כבשתי את השער. זה הכדורגל".

2. Raulito Madridista

https://scontent.fsdv1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/17498913_10155027461163190_1339047711557177430_n.Xxx?oh=af0ff34fefe34a34e1b0af024d03fbf9&oe=59722B9D

מתוך הפייסבוק של האתר שלנו: איסקו קיבל הצעה לחוזה ארוך טווח. ה-'מארקה' מדווח: ריאל מדריד הציעה חוזה חדש לאיסקו עד 2024. בשער העיתון בידיעה המשנית. ריאל מדריד העבירה לשחקן ולסוכניו הצעה להארכת חוזהו של השחקן ב-6 שנים (הנוכחי מסתיים ב-2018) במהלכן יקבל בכל עונה שכר של 6 מיליון יורו (לעומת 2.5 מיליון שהוא מקבל כרגע). ההחלטה הסופית של איסקו לגבי עתידו צפויה להתקבל לקראת סוף העונה. אמש שותף איסקו כמחליף ואף כבש שער במשחק של ספרד נגד ישראל ולאחר המשחק התראיין בנוגע לשמועות שקושרות אותו לבארסה - "עכשיו בפגרה יש פחות כדורגל אז צריך להמציא דברים, לא יודע למה...", והוסיף - "אני מדבר על המגרש ומנסה לעשות את הטוב ביותר עבור הקבוצה שלי".

כמוכן בשעה 18:00 בערב ייערך משחק מעניין בין אגדות העבר של ריאל מדריד לבין אלה של ליברפול. מייקל אואן, מוריינטס, דודק ומקמנמן ישחקו מחצית בכל קבוצה. עוד שמות גדולים אצל האנגלים - ריסה, קרארגר, רובי פאולר. ובריאל - פיגו, רוברטו קרלוס, דה-לה רד, בוטראגיניו, סיידורף.

3. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

איסקו מבחינתו צודק שלא ממהר לקבל החלטנה. לא חושב שמעבר לבארסה בכל ע הפרק זה סתם ברווז עיתונאי.
    אבל כל עוד זיזו על הקווים,איסקו ימשיך להיות עוד שחקן בסגל של ריאל.

בכול מקרה צפוי קיץ מעניים,גם חאמס על המדף,פפה יעזוב,לדעתי גם קיילור. מקווה שמוראטה לא יכנס לרשימה זאת אבל כמו שזה נראה,המצב שלו דומה לזה של איסקו.

4. Raulito Madridista

שכחת לציין ברשימת העוזבים את פאביו קונטראו, המגן הבדיחה שלא ברור למה ריאל מדריד משלמת לו משכורת. במארקה לא מזמן הייתה כתבה על השחקנים ש-'נשכחו' העונה. רשם 4 הופעות וזהו. ריאל מדריד צריכה שחקן אחר, עם כל הכבוד לנאצ'ו שהוא גיבוי מעולה. פפה לא הגיע להבנות עם המועדון וזה הפסד גדול שלנו. מבחינתי קיילור צריך להמשיך אבל העונה הוא בכושר גרוע יותר וזה לא מעודד עם שלבי ההכרעה שנמצאים מעבר לפינה, הוא חייב להשתפר. נראה שרעשי הרקע מפריעים לו. גם בנבחרת אגב הוא ספג גול באשמתו. אני לא חושב שנמכור גם את איסקו וגם את חאמס, אבל אם כן, קובא ואסנסיו שהם שני שחקנים מבטיחים - יקבלו יותר דקות. הייתי רוצה לראות שינוי אמיתי בחלק הקדמי אבל זה לא יקרה. אנחנו עם ה-B-B-C לנצח.

5. Raulito Madridista

חדשות מעניינות - בעיקר לגבי המגנים [מתוך הפייסבוק שלנו RealMadrid.co.il]

https://scontent-lht6-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/17499382_10155034565523190_362328778665684542_n.Xxx?oh=6d17c08f3c01fb1bfcde0e38748c6b82&oe=59641B18

- ריאל מדריד מתכוננת לסוף העונה: תחדש בחודש יוני את חוזיהם של מרסלו וקרבחאל, כך לפי ה-AS. למרות שהחוזים הנוכחים עם השניים הם עד 2020, המטרה של המועדון היא להבטיח את הישארותם ולהאריך את חוזהם עד 2022. החוזים החדשים זוהי גם הדרך של ריאל מדריד להראות לשניים את הערכתם, הם מודעים לכך שיש להם את המגנים הטובים ביותר בכל צד. מלבד הארכת החוזה, הם גם יזכו לשדרוג בשכר. מרסלו בישל העונה 8 שערים וגם כבש וקרבחאל בישל 7 וכבש את שער הניצחון בסופר-קופה הספרדי.
    - קואנטראו ודנילו צפויים לעזוב בקיץ, הפורטוגלי בודאות והברזילאי אם תגיע הצעה מספיק טובה עבורו, כך לפי הAS. המחליפים שלהם עשויים מאוד להמצא בקאנטרה. המגן השמאלי קואסדה הוא תגלית העונה של סולארי, והמגן הימני המרוקאי אשרף חכימי (רק בן 18) נחשב לאחד הכשרונות המבטיחים בקבוצה. אפילו המחליף אלברו טחרו נראה טוב בדקות שהוא מקבל. טחרו וקואסדה, אגב, כבשו את שני השערים בניצחון האחרון של קסטיליה על ברקאלדו.

6. Raulito Madridista

רפאל ואראן:"אשמח חולם לסיים את הקרירה בריאל מדריד"

הבלם הצרפתי רפאל ואראן התראיין באריכות ל-'לאקיפ' ודיבר על הכל - הקריירה, התקופה בריאל מדריד והעובדה ששוכנע להישאר בקיץ שעבר ע"י זידאן והנשיא, על נבחרת צרפת, המטרות לעתיד ועוד. אם תשאלו את ואראן, שהגיע לריאל מדריד בגיל 18 אחרי עונה אחת בלבד כשחקן בוגרים - המטרה שלו היא לפרוש בריאל מדריד. ואראן שקיבל אשראי גדול בעיקר בעונה השנייה בקבוצה ובלט לטובה - לא הצליח לשמור על יציבות למרות שהנתונים קיימים וידועים - המהירות, האתלטיות, משחק הגובה, וגם הפיזיות, השקט הנפשי והטכניקה. 180 הופעות יש לבלם במדי ריאל מדריד -35 במדי נבחרת צרפת. הנה דבריו::

»ריאל מדריד.

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2017/03/27/primera/1490609754_574367_1490616670_sumario_normal.Xxx

אתם הולכים לשחק נגד באיירן בליגת האלופות וגם נגד בארסה בקלאסיקו. זה חודש מכריע.

- "בליגת האלופות כל קבוצה היא קבוצה גדולה ובאיירן נפלאה, יש לה איכויות גבוהות. המשחק יוכרע על הפרטים הקטנים. אין פייבורטית".

מה יעשה את ההבדל?

- "האפקטיביות. דברים משתנים תוך כדי עונה שהיא מאוד דינמית. לא תמיד הקבוצה ששולטת בכדור מנצחת. הכוכבים יכריעו את ההתמודדות לצד העבודה הקבוצתית.

אנצ'לוטי הוא המאמן מנגד. זה מעורר בך השראה?

- "זכינו יחד איתו בגביע העשירי. זידאן היה עוזר המאמן. זה יהיה משחק מענין ומרגש כמובן. הוא אוהב אותנו - השחקנים והמועדון, ואנחנו אוהבים אותו".

"היה לי קשר מיוחד עם מוריניו. עם אנצ'לוטי שיחקתי פחות, אבל הוא עשה דברים יוצאי דופן עבור ריאל מדריד. אני חושב שאני שחקן טוב יותר כיום מאשר בעזיבתו. הוא לא סמך עליי ברגעים החשובים. היו הרבה רוטציות, ואני מבין שככה זה במועדון גדול. רציתי לתת את הכל ולנצל כל צ'אנס. אני יכול להבין את הבחירות שלו. אין לי חרטות ואני לא מתחרט. התפתחתי כשחקן וזה היה דבר מחשל".

לא היה לך קל עם זידאן בעונה שעברה, אבל עכשיו עד לפציעה היית שחקן מאוד שימושי.

- "הוא הגיע בעונה שעברה ונאלץ לקבל החלטות מהירות. היו לנו חילוקי דעות אבל גרמתי לו לשנות את דעתו. יש לנו יחסים טובים מאוד".

שוחחת עם זידאן ביוני. מה היה שם?

- "אני מחפש כנות וזה מה שהיה. הייתי צריך להבין מה עליי לעשות כדי להרוויח עוד זמן על כר הדשא. אמרתי דברים ברורים וגם הוא דיבר על מה שחשוב לו. אני מקבל ממנו הזדמנויות רבות ותמיד רוצה להחזיר את האמון שלו. הוא מעודד אותנו לקחת סיכונים ולא לפחד לצד זה שהוא דורש אחריות ועבודה קשה".

מה מביא זידאן לקבוצה?

"הוא רוצה קבוצה התקפית, גם במחיר שנהיה לעתים חשופים מאחור. אם איבדנו כדור הוא רוצה שנלחץ גבוה, זה מאוד חשוב לו".

חשבת לעזוב את ריאל מדריד? אנחנו יודעים שמנצ'סטר יונייטד התעניינה בך.

- "תהיתי האם לפרויקט העתידי של ריאל מדריד ולקריירה שלי יש מכנה משותף ואותן ציפיות. ובפשטות - רציתי לשחק יותר. דיברתי גם עם הנשיא וגם עם המאמן ושניהם תמכו בי. עשיתי הכנה טובה לעונה הזו. אסור לשכוח שזו לא החלטה קלה וברור שנקשרתי למועדון. ריאל מדריד היא הרבה בשבילי. אני בסה"כ בן 23 וזו העונה השישית שלי בקבוצה".

ריאל מדריד הציעה לך חוזה חדש?

- "זה הכיוון. המועדון שוחח עם הסוכן שלי ואלה היו שיחות ראשנויות. אנחנו נדבר כשהעונה תיגמר".

אתה רוצה להישאר בריאל מדריד לאורך כל הקריירה?

- "זה יהיה מפואר והגשמה של חלום. הכל קרה מהר מאוד מתחילת הקריירה שלי וזה היה זינוק מטאורי. למדתי להינות מהרגע. אני מאוד שמח שזכינו בליגת האלופות".

»נבחרת צרפת

מה דעתך על הניצחון על לוקמסוברג?

- "כשהנבחרת מנצחת אני שמח. זה היה משחק לא קל, במגרש קשה בו קשה להביא לידי ביטוי את האיכות הטכנית שלו ונגד יריבה שהשקיעה. הניצחון חשוב עבור הדרך למונדיאל וכמובן עבור הניקוד. ראינו מה קרה להולנד נגד בולגריה. הנבחרת שלנו התחילה סוג של תהליך חדש אחרי היורו".

צרפת משחקת נגד ספרד. מאכזב להחמיץ משחק כזה או שמדובר בסה"כ במשחק ידידות?

- "כמובן שהייתי מעדיף לשחק. זה היה אפשרי אבל אני מעדיף לא לקחת סיכונים, זה לא הזמן. אני כבר מתאמן ב-100% ועבדתי שבועיים עם הקבוצה, מחכה לנו חודש עמוס מאוד באפריל בין הליגה וליגת האלופות. יהיו כל-כך הרבה משחקים גדולים מה שמאוד מנחם אותי".

אתה הקפטן השני של צרפת.

- "אני מדבר הרבה מאוד עם גריזמן, לוריס ופוגבה ולומד מהם כמו גם מחבריי לקבוצה. כנראה שאני עושה את הדברים נכון. לא מפתיע אותי מה שקורה, אני יודע שסומכים עליי. גם השחקנים האחרים משפיעים ויש לנו הרבה מנהיגים".

לא זומנת ליורו הביתי לאחר שהתאוששת מפציעה בברך. איך היחסים שלך עם דשאן?

- "זה היה קשה ברמה האישית, המאמן דשאן יודע שמאוד התאכזבתי אבל אני יכול להבין חלק מהשיקולים שלו. אין טעפ לדבר על העבר. התחלתי את העונה בצורה אחרת. יש לי את כל הביטחון שאני זקוק לו מהמאמן שלי בריאל מדריד, אני משחק הרבה ורוצה ליהנות. איבדתי את אליפות אירופה אבל אני עוד צעיר".

האם ההחלטה של דשאן להעניק לך את סרט הקפטן בספטמבר כשדשאן לא היה נותנת לך ביטחון?

- "זה היה רגע גדול עבורי. יום לפני המשחק שאלתי את המאמן במעין בדיחה קטנה לגבי העובדה שאני הפרטנר שלו למסיבת העיתונאים והבנתי את המסר. זה מותג, זה כבוד גדול, זה מצביע על מעמד בקבוצה, הקפטן הוא סמל והוא חזק. אני מרגיש שהחברים שלי לקבוצה סומכים עליי ולאורך כל הקריירה חיפשתי אחריות. התחרות בצרפת קשה, גם על סרט הקפטן. וואו, כל הדיבורים האלה הפכו אותי לזקן"(צוחק).

האם יש תחרות בשבילך?

- "בטח שיש, בכדורגל כל מה שעשית אתמול לא נחשב. אני צריך לתת תמיד את מיטב יכולתי. בשבילי התחרות היא לחץ חיובי. גם בנבחרת וגם בקבוצה. מצד שני אני מאמין בעצמי ומתמקד בעצמי, זה הכי חשוב".

מה אתה חושב על האווירה בחדר ההלבשה?

- "יש הרבה צרות"(צוחק), ומוסיף - "הכל ברוח טובה. כל אחד אדם שונה אבל יש לנו מטרה משותפת. הדינמיקה היא חיובית והשחקנים הוותיקים לוקחים את הצעירים תחת חסותם. בעבר אני הייתי שחקן צעיר והיום אני כבר מסוגל לחנוך אחרים".

עד כמה רחוק הנבחרת יכולה להגיע?

- "בשנים האחרונות כאשר הטורנירים הגדולים התקרבו, כולם דיברו על גרמניה וספרד כפייבוריטיות. עכשיו מתייחסים גם לנבחרת צרפת. אנחנו מגלים הרבה סקרנות כלפי היריבות וגם מכבדים אותן כמובן. יש לנו צעירים מבטיחים ובסיס מצוין לשנים הבאות. הרגשנו פספוס ביורו".

כיצד אמבפה?

- "כמובן ששמים לב אליו אבל גם לאחרים, אני עדיין צעיר(צוחק), דמבלה ועוד ועוד

מה המטרה של צרפת לקראת המונדיאל ברוסיה?

- "אנחנו חייבים להאמין שאפשר לזכות במונדיאל וזו המטרה. אנחנו רואים למשל בפרסום הסגל איזה שחקנים גדולים נותרים בחוץ וזה מצביע על האיכות הבלתי-נגמרת שלנו. יש לנו שחקנים טובים בכל עמדה ומאגר כשרונות גדול. החל מהשוער, הגנה חזקה, קישור מגוון והתקפה מסוכנת בכל עת. ביורו הראינו חלק מהיכולת של צרפת".

»המשחק שלך

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2017/03/27/primera/1490609754_574367_1490616727_sumario_normal.Xxx

מה שינית בסגנון המשחק שלך?

- "בהופעת הבכורה שלי בגיל 17 ניסיתי להגן היטב עד כמה שאפשר ולשחק פחות. כיום אני מנסה לתרום קצת יותר וחושב אני יכול לתרום לקבוצה הכדור ברגליים. אני מנסה ליצור אבל הכל תחת אחריות. בכדורגל המודרני אין הרבה שטח לקבוצות הגדולות. כשאני יכול אני מנסה לתת מסירה שתשבש את היריבה, אבל כמובן שזה לא קורה בכל פס. כמובן שלעתים אנחנו חשופים, אבל הכל תלוי במאמנים".

צריך הרבה ביטחון כדי לעשות זאת.

"לא נולדתי עם ביטחון, זה דבר נרכש. ואני רק 23 ואצבור עוד ניסיון. לדעתי בלם מגיע לבגרות ובשלות מלאה רק בגיל 28-30. נכון שהתחלתי מוקדם יחסית והתקדמתי עד לריאל מדריד, ועדיין. אני רוצה לקחת אחריות תמיד".

יש טענות נגדך שאתה לא מספיק אגרסיבי.

- "יש לי מוניטין שלילי חלקי מאז מונדיאל 2014 כשאיבדתי את הומלס שברח לי והפסדנו לגרמניה. הייתי בן 21 אז והשתפרתי מאז הרבה. אני עם מסת שריר גדולה יותר, מרוכז יותר ולא מפחד להיכנס לתאקלים. מצד שני יש דברים שלא משתנים - אני אשחק עלן המהירות שלי שהיא תמיד תהיה חשובה ותהווה יתרון, קריאת המשחק יכולה להשתפר ומשחק הראש גם חשוב. זה לא אומר שאני ארד לגליץ' במידת הצורך, אבל צריך לקחת סיכון ממוקד ולדעת מה הסיכוי שלי להצליח".

האם תפקיד הבלם הוא כפוי טובה?

- "אתה מסיים כל משחק ממש עייף, אחרת לא באמת שיחקת. התפקיד שלנו משתנה כל הזמן ומתפתח. אם אתה משחק בקבוצה גדולה ורוב הזמן שולט במשחק אתה צריך לעזור גם בהתקפה. מעבר לכך שחקני ההתקפה היום הרבה יותר חזקים ומהירים לדעתי כי ללא האיכויות האלה יהיה להם קשה".

איך שיתוף הפעולה עם סרחיו ראמוס?

- "הוא משחק ברמות הגבוהות ביותר כבר עשר שנים. הוא מביא ערך מוסף עצום לקבוצה בפן המנהיגות וכובש שערים מכריעים מאוד. הוא עוזר לי ונותן לי עצות. אנחנו מדברים הרבה. הוא עוזר לי להיות מאוד החלטי על המגרש. אני שמח לשתף פעולה גם עם אחרים".

cheddar אוהב/ת את זה.
  7. Raulito Madridista

http://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2017/03/28/primera/1490652676_739523_1490653190_noticia_normal.Xxx

איסקו יזכה לחודש חדש.
    אתמול דווח ברדיו מארקה והבוקר הצטרף אליו גם ה-AS בדיווח: איסקו יאריך את חוזהו בקבוצה ב-5-6 שנים נוספות ושכרו ישודרג משמעותית מ-3 מיליון יורו ועד 8 מיליון יורו בעונה. עם השדרוג הכלכלי מעמדו של איסקו בקבוצה ישתפר גם מקצועית כמובן כשחאמס אמור לעזוב. איסקו נתן עדיפות למדריד לאורך כל הדרך אבל אין ספק שהיו לו תהיות וספקות. החוזה החדש קרוב וזה יקרה רשמית בחודש יוני לאחר שתסתיים העונה. איסקו כבש 28 שערים ובישל עוד 41 ב-179 משחקים במדי ריאל מדריד.

ועוד: מרקו אסנסיו התראיין אתמול לרדיו קאדנה סר אחרי הניצחון של הנבחרת הצעירה ברומא. "זידאן מדבר איתי הרבה, הוא סומך עליי ואני מרגיש מוערך. אני רוצה להצליח בריאל מדריד ולכן כוונתי היא להשאר כאן". על איסקו, שמתחרה איתו על דקות משחק, אמר אסנסיו: "יש לו המון כישרון ואני מעדיף שהוא יישאר".

- שחקני הקסטיליה חולמים להביא את ריאל מדריד לזכייה בגביע האלופות. באתר הרישמי מצאו זמן לפרגן לעונה המצויינת של המדרידיסטאס - קרבחאל, נאצ'ו, לוקאס ואסקס ומוראטה.

8. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמו הפרסומים על מעבר לבאסה לצערי,גם את הפרסום הזה אני מתקשה לקחת ברצינות. אין לו שום סיבה להשאר כל עןד המעמד שלו לא משתנה בצורה דרסטית.

9. Raulito Madridista

התקשורת במדריד מתרכזת בעיקר בדברי ההבל של פיקה לאחר משחק הנבחרות והתגובה של סרחיו ראמוס. בריאל מדריד לא אהבו את הדברים אבל לא יעשו עם זה כלום. עוד דובר על כך שזידאן מקבל את החבר'ה פחות עייפים ממה שחשב ושכריסטיאנו בדרך-כלל מפציץ אחרי פגרת הנבחרות. מעבר לכך, הנושא העיקרי היה פאביו קונטראו שדיבר בגילוי רב לתקשורת בפורטוגל. כך אמר ל-'רקורד' הפורטוגלי:

"אין לי בעיה להודות שאני לא נמצא בתנאים הטובים ביותר כדי לשחק במועדון כמו ריאל מדריד. כולנו צריכים להודות במוגבלויות שלנו בשלב כזה או אחר בחיים, והתחושה שלי היא שכרגע המועדון נמצא ברמה גבוהה יותר מהרמה שלי".
    "יש לי חוזה בריאל מדריד עד 2019, אם הם רוצים אותי - מצויין, ואם לא אמשיך בדרכי. אני רוצה לשחק לפחות עוד 3-4 שנים ברמה גבוהה, ואני יודע שאני מסוגל לעשות את זה. אבל על העתיד נחשוב בסוף העונה, עכשיו צריך לעבוד קשה, להלחם על דקות משחק ולעזור לריאל מדריד לזכות בכל התארים האפשריים העונה".

10. Raulito Madridista

חדשות בקצרה:

- ראול התראיין אתמול ודיבר על הפרשנות של אחרים לגבי ראיון שהעניק ועל ההתבטאות שכביכול לא יהמר לסרב להצעה לעבוד בברצלונה. כמוכן במארקה פורסם היום שראול יסיים את עבודתו כשגריר הליגה הספרדית בקיץ והוא צפוי לחזור לריאל מדריד בתפקיד יועץ לנשיא. במארקה כתבו 'הגלאקטיקו של פלורנטינו' ומחכים לשובו של ראול לריאל מדריד.
    - ראיון נרחב עם איקר קסיאס במארקה. הוא מדבר על חוסר הקרדיט לקיילור נאבאס, על הבעייתיות עם מוריניו, על סרחיו ראמוס שהוא הקפטן המושלם עבורו לריאל מדריד וגם על כך שהוא מקווה לעשות 'תיקון עם המועדון', עוד אמר - "אני תמיד אהיה אסיר תודה לסנטיאגו ברנבאו".
    - איסקו קיבל את פרס השחקן המצטיין של הקבוצה לחודש נובמבר ואמר שהקבוצה מסוגלת לזכות גם בליגה וגם בליגת האלופות העונה.
    - קארים בנזמה נבחר לשחקן המצטיין של ריאל מדריד בחודש מרץ. קארים כבש נגד בילבאו בין היתר והבריק נגד אייבר תוך חצי שעה.
    - ולסיום: האמן האוסטרלי ג'יימס קופר (זה שצייר את התמונה המוכרת של אגדות ריאל מדריד בחדר ההלבשה) עם ציור חדש ויפהפה על גמר ליגת האלופות:

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/03/30/14908940146517.Xxx

11. Raulito Madridista

סיפורי אלאבס

חגיגות האליפות בברנבאו והפרידה ממנואל סאנצ'יז האגדי| הופעת הבכורה המטורפת של רונאלדו-פנומנו| והקאמבק של ראול למגרשים אחרי פציעה ארוכה. רגע לפני שריאל מדריד מארחת את אלאבס בברנבאו אחרי פגרת הנבחרות - נזכרים בשלושה משחקי עבר נגד הקבוצה הצנועה.

http://realmadrid.co.il/Images/topicPartidos-Alaves28032017.Xxx

רק 14 פעמים במסגרת הליגה התארחה דפורטיבו אלאבס בסנטיאגו ברנבאו(והצליחה להדהים פעם אחת עם ניצחון בשנת 2000), כשרק נגד לגאנס ואייבר היא שיחקה פחות מבין קבוצות הליגה מודל 2016/17. ועדיין, שלושה משחקי עבר זכורים במיוחד נגד אלאבס, כולם בשנות ה-2000 - מהפרידה המרגשת ממנואל סאנצ'יז וחגיגות האליפות, דרך הופעת הבכורה המדהימה של רונאלדו ועד הקאמבק של ראול אחרי הפציעה הקשה בקריירה שלו.

»הספרדים מובילים לסיבלס

הימים הם 'ימים של אליפות'. שלושה מחזורים לסיום עונת 2000/01. ניצחון בברנבאו מול אלאבס, הפיינאליסטית של גביע אופ"א(בגמר המטורף ההוא נגד ליברפול, בו נתנה פייט אדיר אבל הפסידה 5:4) וקבוצה לא רעה בכלל באותה עונה - שווה אליפות. אליפות מס' 28 אחרי שלוש עונות עקרות בזירה המקומית. הברנבאו בא כדי לתת הצגה ולראות הצגה. כבר בהמנון לפני המשחק אפשר היה להרגיש את הצמרמורת. בטח כשהכדור היה ברגליו של לואיס פיגו. 16 בישולים היו לו באותה עונה, וכבר בדקה הרביעית הוא אותת על הכוונות כשפירפר את המגן שמולו והרים לראול שהתרומם גבוה מאוד אך נגח החוצה. פיגו כמעט כבש בדקה העשירית במבצע סולו שהתחיל במחצית המגרש, אבל פגש רק את הקורה. אין דבר, הצמד הקטלני באירופה עוד יותיר את חותמו על המשחק.

בדקה ה-21 מתחילים, והפעם באמת. ריאל מדריד כבשה את השער הראשון: פיגו יצא קדימה במהירות ומסר לגוטי שהכניס קטנה אלכסונית לראול. החלוץ הטוב ביותר באירופה הפגין את הטאץ' הראולי-טיפוסי והקפיץ ברכות מעל השוער שגם הכשיל אותו בדרך. 1:0 לריאל מדריד. דקה אחר-כך והגיע השער השני - בליץ': רוברטו קרלוס מצא את ראול במסירה ארוכה, וראול גמל לגוטי שכבש בנגיחה. שער מס' 14 לגוטי, בעונה הפורייה בקריירה שלו. חמש דקות מפתיחת המחצית השנייה והחגיגה הייתה מושלמת. גם הקפטן פרננדו היירו משתתף בחגיגה. קרן של פיגו מצד ימין והיירו נוגח כדור שירד ועלה. 3:0, ואין שחקן אחד שמעז לא לחבק את הקפטן, בטח אחרי ציון דרך נפלא - שערו ה-100 בליגה הספרדית. פיגו היה בלתי-ניתן לעצירה. בערב הזה, כמו בכל העונה. בדקה ה-67 הוא עבר בקלות שני שחקנים של אלאבס והניח את הכדור הפעם על ראשו של איבן הלגרה. 4:0 לריאל מדריד. 8 דקות לסיום גם פיצ'יצ'י ראול עלה על הלוח. המבשל היה, איך לא, לואיס פיגו. הפורטוגלי הרים מדויק בפעם השלישית וראול כבש בנגיחה כשהקדים את השוער.

5:0 לריאל מדריד והשאגות בברנבאו היו כפולות ומכופלות - עם השער הזה ראול עבר את חאבי מורנו בטבלת הפ'יצ'יצ'י כשנותרו שני מחזורים לסיום. זה היה 5-0 חלק 'כל-ספרדי', בטח מבחינת הכיבושים. התואר היה חשוב מאין-כמוהו. תואר ראשון לפלורנטינו פרז כנשיא ריאל מדריד, אחרי שהקבוצה שלו נכלה כישלון בצ'מפיונס כשלא הצליחה לשמור על הכתר עם הפסד כפול בחצי הגמר לבאיירן מינכן הגרמנית. אליפות ראשונה בלבן גם ללואיס פיגו, לו חיכו בפינה כל-כך הרבה פרשנים ואוהדים שבורים מברצלונה שרצו שיכשל; אליפות ראשונה לויסנטה דל-בוסקה שהוציא לדרך את עידן הגלאקטיקוס; אליפות ראשונה אחרי שלוש עונות מתסכלות בזירה המקומית; כמה טבעי שהקבוצה הטובה של האלף הקודם - זוכה באליפות הראשונה של האלף השלישית.

http://web.archive.org/web/20130928021159/http://realmadrid.co.il/se1314/alaves00014.Xxx

פיגו היה בטירוף בסיבלס ופסל כל ניסיון של העיתונאים לעקוץ את בארסה. "אני במקום אחר עכשיו, ומה שהיה לא מעניין. אני לא רואה לצטט אנשים כדי לא לפגוע בהם. זכינו באליפות פנטסטית". ראול היה מחויך כהרגלו ועזר להניף את דל-בוסקה באוויר. זו הייתה אחלה מתנת פרישה עבור מנואל סאנצ'יז האגדי, שיאן ההופעות של ריאל מדריד בכל הזמנים(עד שראול שבר את השיא שלו) שמיעט לשחק באותה עונה. גוטי סינן בחדר ההלבשה - "אני גאה במה שעשינו". המארקה בחר בכותרת הפשוט - Ole, ואפילו בכלי התקשורת בקטלוניה נאלצו לפרגן ולהוריד את הראש. ובארסה? היא סיימה עונה גרועה במקום הרביעי, עם שער במספרת של ריבאלדו ברגע האחרון מול ולנסיה. לפחות את תואר הפיצ'יצ'י הוא הפסיד לראול, שזכה בתואר בפעם השנייה בקריירה.

»זה פנומנו - רונאלדו!

קפצנו שנתיים קדימה לעונת 2002/03. כמה יפים היו אותם ימים. הגלאקטיקו התורן היה רונאלדו, מלך המונדיאל שחזר בגדול, ונחת במדריד בתמורה ל-45 מליון יורו. הוא פתח את העונה באיחור אופנתי בגלל פציעה כמובן. 35 ימים לאחר מכן - רונאלדו נכלל לראשונה בסגל ריאל במשחק הבית מול אלאבס במחזור החמישי. הברנבאו לבש חג ואוהדים רבים הגיעו למשחק עם חולצה של הגיבוש החדש שעדיין לא פתח בהרכב למרות שראול ומוריינטס הפצועים נותרו ביציע. פורטיו קיבל את הקרדיט ב-11. אבל היה ברור שרונאלדו יעלה מהספסל ויכבוש.

זידאן פתח את החגיגה כבר בדקה הראשונה כשהטעה את המגן הימני ושלח גולאסו לחיבורים אוסקר טלז(אחלה פרמיירה לעונה) פיגו הכפיל בדקה ה-31 בפנדל, ולמרות השער המצמק של אלאבס(איך לא) בדקה ה-36(מאנגו) - היה ברור לאן נושבת הרוח ומה יהיה בהמשך המשחק. האוהדים שמילאו את הברנבאו חיכו רק לרגע אחד, ובדקה ה-63 הוא הגיע.

רונאלדו המחויך נכנס לשחק יחד עם סנטיאגו סולארי כשפורטיו וגוטי מפנים את מקומם ואולי אפילו לא הספיקו לתפוס מקום טוב על הספסל כדי לחזות בשואו. 40 שניות בסה"כ עברו ורונאלדו עשה את מה שהוא עשה הכי טוב בעולם באותם ימים - להבקיע. קרוס של רוברטו קרלוס מצד שמאל, רונאלדו משתלט עם החזה, תיאום עיוור כמו בנבחרת ברזיל, נותן לכדור לקפוץ פעם אחת ושולח כדור חד לרשת. הראשון של של רונאלדו במדריד, ופרז נראה מחויך ביציע כאילו הבאנו את הדסימה.

http://web.archive.org/web/20130927085724im_/http://www.realmadrid.co.il/se1314/ronaldodebut.Xxx

הגעתי, נכנסתי, כבשתי. רונאלדו וצמד הבזק(2003)

ריאל המשיכה לשחק ופיגו כבש את הרביעי בבעיטת פאלש יפה(71), אבל כאמור - זה היה הערב של איש אחד. רונאלדו. בדקה ה-78 ריאל טסה קדימה ומקמנמן שיכל להבקיע העדיף למסור לברזילאי שסיים בבעיטה קלאסית לפינה הרחוקה כשגם גליץ' של שני שחקני אלאבס לא הספיק. אלאבס צימקה בדקה ה-83 דרך אגב. רונאלדו אפילו סידר שני מצבי הבקעה מעולים לפיגו וסולארי שנבלמו וכמעט השלים שלושער, אותה מנה שינחית על אלאבס בסיבוב הבא. לא יכולים לחכות לוידאו? - לחצו כאן

"אני שמח מאוד מהמשחק הראשון ומהפרגון של הקהל ומאמין שהם יצאו מרוצים גם כן", אמר החלוץ בסיום. "אני בטוח שאני יכול לתרום הרבה יותר לקבוצה. היה קשה לצפות במשחק מהספסל וממש רציתי לחזור לשחק ולהתחיל את התקופה בריאל מדריד, אבל אני שמח שהכל הסתדר, ותודה לדל-בוסקה". המאמן המשופם, שהיה אולי הפייבוריט של הברזילאי אמר - "הוא הלהיב את כולם בחדר ההלבשה עם החיוך שלו. אנחנו שמחים שהצליח לו ובטוחים שהוא יתרום הרבה. החשש מהמשחק הראשון אחרי הפציעה כבר מאחורינו".

»ראול חוזר למגרשים

ה-19 בנובמבר 2005 היה יום כואב במיוחד עבור המדרידיסטאס. ריאל מדריד של לושמבורגו בהרכב מלא נכנעה למופע של רונאלדיניו(3:0) בסנטיאגו ברנבאו, וזה לא הכל. הקפטן ראול סובב את הברך וירד על אלונקה. זו הייתה הפציעה הקשה ביותר שידע ראול בקריירה. שלושה חודשים אחר-כך הוא חזר לכשירות מלאה ונכלל בסגל ריאל מדריד שאירחה את אלאבס בברנבאו. זו הייתה ריאל מדריד של לופז קארו, מאמן קסטיליה שהוקפץ לבוגרים כדי להחליף את לושה הכושל. ריאל פיגרה ב-7 נקודות אחרי ברצלונה והייתה בעונה של חילופי דורות עם הצעירים סרחיו ראמוס, רוביניו וג'וליו בפטיסטה, וכלל לא נאבקה על האליפות. המטרה הייתה אחרת:: לסיים במקום השני. ריאל הגיעה למשחק עם כושר טוב בליגה וכשהיא כמעט מצליחה לבצע רמונטדה מארץ הרמונטדות כשניצחה 4:0 את סראגוסה בחצי הגמר בברנבאו אך זה לא הספיק.

נגד הקבוצות החלשות ריאל מדריד הסתדרה מצוין בעונה בה זידאן וגוטי הציגו שיתוף פעולה יפה יחד עם הקסם של רוביניו. הקוסם גוטי היה זה שכבש שער יתרון מהיר בדקה השישית. בדקה ה-11, במהירות הבזק, היתרון הוכפל: גוטי שלח הקפצה נהדרת לבפטיסטה שעשה מספרת ומצא רק את הקורה אבל רוביניו עט על הריבאונד כדי לכבוש, 2:0 חלק לריאל מדריד. אלאבס כלל לא הייתה פקטור. הכדור זז מרגל לרגל, אמנם לא כמו בימי הגלאקטיקוס העליזים, ועדיין, והקהל חיכה רק לדבר אחד - לכניסה של המלך ראול. "מדריד עם הרוח של ראול", נכתב ב-AS לקראת המשחק.

המחליף הראשון היה אנטוניו קאסנו שהגיע בחורף מרומא והוא החליף את רונאלדו בעונה רווית פציעות(59'). בדקה ה-67 הברנבאו קם על הרגליים ולא כדי להודות לבפטיסטה שהציג משחק סביר, אלא לכניסתו של ראול שחיכה זמן רב לרגע הזה. פיזיותרפיה עיקשת, ריצות, הרבה אמונה ותשוקה. ראול ביצע הטעייה יפה על הבלם בדקה ה-74 ובעט יפה אבל הקאמבק היה רק כמעט מושלם. הכדור פגע בקורה ומי שניצל את הצ'אנס לכבוש היה סיסיניו. זה היה ניצחון ליגה שישי ברציפות של ריאל, וכעבור שבוע היא תפסיד נגד מאיורקה בחוץ מה שיהיה משחקו האחרון של הנשיא פרס.

לצערינו הרב ראול שפתח את העונה לא רע עם 5 שערי ליגה ו-2 באירופה עד חודש נובמבר, לא הצליח לכבוש עד לסיום העונה אבל ריאל מדריד עמדה במטרות הדלות שלה. היא אמנם הודחה בשמינית גמר ליגת האלופות ע"י ארסנל אחרי הפסד מאכזב בברנבאו בהמשך, אבל לפחות סיימה במקום השני כשהיא מקדימה את ולנסיה, ומצליחה להשיג תיקו בקלאסיקו השני בקאמפ-נואו למרות ששיחקה בעשרה שחקנים(רונאלדו כבש לזכות ריאל). בקיץ יגיע קאפלו, יעשה סדר ויוביל את ריאל מדריד שוב לזכייה באליפות.

12. Raulito Madridista

גאוות המדרידיסטאס - האבולוציה של ראמוס

שנתיים אחרי שהציל את איקר קסיאס ואת מיליוני המדרידיסטאס עם שער הנגיחה המדהים בדסימה, ו-ויתר לאיקר על הנפת הגביע - ראמוס הניף את הגביע בעצמו כשהוא כובש גם בסאן-סירו ב-UnDeimca. כמובן שבתחילת העונה הוא ירש ממנו את סרט הקפטן. קסיאס התראיין היום ארוכות למארקה. הוא דיבר על קיילור נאבאס, על הבעיות עם מוריניו, על זידאן וגם על האיש שירש אותו, הן בריאל מדריד והן בנבחרת. "סרחיו ראמוס הוא הקפטן המושלם לרשת אותי מתפקידי", אמר איקר. "הוא מסמל את ריאל מדריד. היה שחקן חשוב ברגעים הגדולים ובגביעי אירופה. הוא מציב רף כל-כך גבוה ולכן הביקורת נגדו. גם 8.5 או 9 זה לא מספיק עבורו. ראמוס נותר המעוז והלב של ריאל מדריד".

השבוע האחרון בו לא שיחקו כדורגל, אלא אם כן אתם מחשיבים את כדורגל הנבחרות - עסק בהרבה נוסטלגיה. זה לא רק משחק הוותיקים בין ריאל מדריד וליברפול. איקר התראיין, ראול גם כן עלה לכותרות ופרננדו היירו חגג יום-הולדת לא מזמן, כמו ראמוס שגם כן נולד בחודש מרץ - האם זה מקרי? כל אלה כבר חגגו עם ריאל מדריד אליפות ספרד בסיבלס כשהם מטפסים על הפסל, קושרים את הצעיף והדגל ושולחים נשיקה קטנה. סרחיו ראמוס עדיין לא עשה זאת. עדיין לא זכה באליפות כקפטן, והאליפות האחרונה מלפני חמש שנים כשהיה עם שיער ארוך - מעלה אבק בארכיון.

סרחיו ראמוס הרגיל אותנו שהוא תמיד משאיר את הטוב לסוף. לא רק לחודשים אפריל-מאי, ותשאלו את באיירן מינכן ואתלטיקו מדריד - אלא גם בדקות האחרונות, וזה כל הכיף. דקת ה-NoventaYRamos, ביטוי מדהים שהומצא העונה ואומץ באהבה ע"י הקהל בברנבאו שכל-כך מתמוגג מהקפטן שלו. כתבנו עליו בסופר-קופה נגד סביליה - הפנדל המביך שביצע ואז שער השיוויון| הרענו לו אחרי שער השיוויון המרגש בקלאסיקו| השתחווינו אחרי הדרמה נגד דפור| ולא שכחנו את מאלגה, הצמד נגד נאפולי ושער הניצחון נגד בטיס שהיה מוקדם ביחס אליו, וכמובן הטלפון - ואני ואור ברנדט כבר מתרגלים את הפוזה לקראת חודש אפריל. כי ברור שאם העונה מסתיימת מחר - סרחיו ראמוס הוא השחקן המצטיין. אחרי טריליון שנה בערך - ראמוס נישל את כריסטיאנו מהמקום הראשון. איתו אף-פעם לא משעמם - גם לא בטוויטר, תשאלו את פיקה. לא הכי יציב, אבל הכי משמעותי. 11 שערים - ושיילכו לעזאזל של באופ"א - והראש\יד\רגל נטויה. ראמוס יהיה הכלי החשוב ביותר גם בקלאסיקו ובצמד המשחקים נגד באיירן, והפעם הגרמנים יפקחו עליו שבע עיניים.

כתבנו על ראמוס שוב ושוב ושוב. גם בהופעה ה-500 שלו. היורש של היירו, המנהיג, הקפטן הגאה, האיש שמסמל את המדרידיסימו. העובדה שגדל בסביליה זו טעות היסטורית ותו לא. לעתים נראה שנגמרו המילים. החבר'ה פירגנו לקפטן ברשתות החברתיות. המועדון העלה סרטון מרגש ואת הגולים של ראמוס אנחנו מכירים בעל-פה. מרסלו העלה תמונה מרגשת במיוחד - זו מהדסימה, כששניהם שואגים מאושר. וזו גולת הכותרת - מה שווים החיים בלי רגש. ראמוס הוא השחקן הכי מרגש בסגל, ממזמן.

http://static.newsx.com/wp-content/uploads/2017/03/Sergio-Ramos.Xxx

הרשת מוצפת בקליפים, סרטונים ותו לא אודות ראמוס, ואת השערים בדסימה ונגד באיירן וברצלונה אני רואה כל יום, מבטיח. אבל הקליפ שצד את עיני היה אחר. דווקא זה מתחילת השנה כשראמוס השלים 11 שנים בריאל מדריד. בסרטון ראמוס נטש את המבט הקשוח ועבר לחיוך. התראיין בשמש בצהרי היום בולדבבאס וסיפר על ריאל מדריד. ומעבר לכך הראו קטעים מהארכיון של ראמוס הילד, בן ה-19, עם השיער הארוך. זה שמתרגש ורועד לפני הצגתו הרשמית במדי ריאל מדריד עם החולצה מס' 4 - היורש של פרננדו היירו. 'רכש העשור' הגדרנו אותו כבר מהרגע הראשון. גלאקטיקו בצורה אחרת.

ריאל מדריד שמה על השולחן את סעיף השחרור של ילד הפלא של הכדורגל הספרדי ולא השאירה לסביליה שום ברירה. המנג'ר הספורטיבי מונצ'י סיפר לפני כמה חודשים בראיון שאחרי ששמע על כך הוא פשוט פרץ בבכי. ראמוס הוא לא עוד גלאקטיקו שהגיע בשיאו בטריליון יורו כמו פיגו, זידאן, רונאלדוX2 ועוד. הוא בשר מבשרינו. אנחנו גדלנו איתו. הוא הגיע כילד והפך לגבר, לשחקן-על, לקפטן דומיננטי, לאחד הווינרים הגדולים שידע הכדורגל. לאחד הגדולים בהיסטוריה של ריאל מדריד. לכזה שליריבה רועדות הביצים במצבים הנייחים נגדו. לכן הנשיא פרס כה כעס עליו בקיץ ההוא ב-2015 כשאיים לעזוב למנצ'סטר יונייטד. ריאל מדריד נתנה לסרחיו ראמוס הכל, והוא החזיר לה. כולם זוכרים איך העונה ההיא התחילה ואיך העונה ההיא הסתיימה.

גם לפני עשר שנים ריאל מדריד זכתה באליפות בדרך הקאמבקים. אליפות הרמונטדות, אליפות מס' 30, האליפות של פאביו קאפלו. כדורגל גדול לא היה שם אבל הרבה אופי, לב ונשמה. ראמוס, רק בן 21 - היה מאבני היסוד של אותה אליפות לצד שחקנים שכבר עברו הכל בכדורגל. ראול, ואן-ניסטלרוי, בקהאם, רוברטו קרלוס, קנבארו וקסיאס. כבר בגיל צעיר ובעמדת המגן הימני הוא גידל עור של פיל.

https://scontent.fsdv1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/17457289_10155046132563190_1151354527836750466_n.Xxx?oh=17a5332ec2d2749347e24d37a69d7a21&oe=59508906

למזלינו, ראמוס והחבר'ה צלחו את פגרת הנבחרות בצורה טובה ואף-אחד לא ניפצע, בניגוד למה שקרה באוקטובר למשל אז ראמוס נאלץ להחמיץ את הדרבי. המשחק נגד ישראל היה בדיחה כמובן אולם אחר-כך פגשה ספרד את צרפת בפריז למה שמוגדר אמנם כמשחק ידידות אך עם הרבה יוקרה. ראמוס שיחק, ענד את סרט הקפטן והיה כיף לראות אותו מטאטא את השטח ללא שום טעויות ועם מלוא הריכוז והרצינות. וזה ראמוס שריאל מדריד צריכה להמשך העונה. בקרוב נגמרים כל משחקי החטאפה\אלאבס\לגאנס ומתחיל המאני-טיים. וזה הרגע של סרחיו ראמוס. כמו שאמרו וכתבו וצרחו האוהדים בשלט - מזל טוב סרחיו ראמוס, גאוות המדרידיסטאס.

13. Raulito Madridista

רוברטו גומס, בנו של חואניטו:"ריאל מדריד תמיד בליבי"

בכל ספרד מדברים הערב רק על דבר אחד. המשחק נגד אלאבס קיבל חשיבות משנית ביחס לכך שעברו 25 שנה בידיוק מאז מותו הטראגי של חואניטו, מס' 7 הגדול, שנדרס בתאונת דרכים. סרטוני וידאו רבים, כולל זה שהכין המועדון במיוחד עבורו - עם הגולים הגדולים, הרגעים הזכורים ובעיקר התשוקה והטירוף, לצד כתבות אינספור. עבור רוברטו גומס, בנו של חואניטו שהיה בן 13 בלבד במותו - יהיה ערב מרגש במיוחד. הוא הוזמן יחד עם המשפחה לסנטיאגו ברנבאו הערב ויגיע למשחק. רוברטו התראיין לאתר ABC ואמר:

http://www.abc.es/media/real-madrid/2017/04/02/on.jp.jpgt-kILG--620x349@abc.Xxx

"במשך שנים הייתי מגיע ליציע התחתון בברנבאו ומתרגש בקריאות לכבודו בדקה השביעית. התשוקה של האוהדים שהרעיפו עליו כל-כך הרבה אהבה ולעולם לא שוכחים אותו היא מרגשת מאוד". רוברטו מחמיא לאביו - "אני אוהד כדורגל וראיתי הרבה שחקנים מוכשרים, אבל לאבי היה גם אופי יוצא דופן וזה היה שילוב מנצח". נאצ'ו ולוקאס ואסקס מייצגים היום את הערכים של ריאל מדריד באותה הצורה - טובת הקבוצה מעל הכל. הם לא מתלוננים אם אינם משחקים". רוברטו המשיך - "אבי היה חלק מקבוצה גדולה ששלטה בליגה הספרדית אבל נחלה אכזבות באירופה מול אברדין ובעיקר מול ליברפול ב-1985. אני משוחח עם סנטיאנה, קמאצ'ו ואחרים והם מדברים עליו בהתלהבות כאילו זה היה אתמול".

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/04/01/14910826270538.Xxx

"ריאל מדריד תמיד הייתה קבוצה גדולה, הקבוצה הכי גדולה בתבל, עוד לפני ימי פיגו וזידאן ויתר הגלאקטיקוס. זו חתיכת מורשת,גם אם לא זכתה בליגת האלופות זמן רב". "ריאל מדריד היא המשפחה השנייה שלי, תמיד בלב שלי. רוברטו כבר לא יכול להגיע לברנבאו באופן קבוע אבל הוא טוען שהטלויזיה דלוקה אצלו בכל משחק של ריאל מדריד, לצד העבודה בבית המלון - "אבל חגגתי איתם בליסבון ובסאן-סירו. כמובן שאני אוהד ריאל מדריד וככה זה יישאר תמיד חבל שדי-סטפאנו כבר לא בן החיים".

באתר הרישמי של ריאל מדריד העלו כתבה קצרה עם סרטון מרגש. נכתב עליו - "אחת האגדות הגדולות ביותר בהיסטוריה של המועדון לו האוהדים חולקים כבוד כבר 25 שנה בדקה השביעית - "Illa, illa, illa, Juanito maravilla". חואניטו שיחק בקבוצות בשנים 1977-1987 ובעשור המוצלח בלבן כבש 121 שערים במדי ריאל מדריד ב-401 משחקים וזכה עם הקבוצה בשני גביעי אופ"א ב-1985-1987 ובחמש אליפויות ספרד, פעמיים בגביע המלך וכן זכה בתואר הפיצ'יצ'י. "תמונה בלתי-נשכחת שלו שתיזכר לעד היא הקפיצה אחרי הגול נגד גלאדבך בקאמבק הגדול ב-1985-86"(ריאל הובסה 5:1 וניצחה 4:0 בגומלין).

14. Raulito Madridista

זידאן לאחר הניצחון על אלאבס:"אנחנו יודעים שאנחנו צריכים להשתפר. זוכרים את חואניטו"

ריאל מדריד לפחות מבחינת התוצאה שידרה עסקים כרגיל. ניצחון 3:0 חלק ושמירה על המקום הראשון בטבלה במבחן הבית האחרון לפני המאני-טיים של העונה. אין עוררין על כך שהכדורגל שוב לא היה טוב אך הקבוצה לפחות לא איכזבה בערב מיוחד שהיה בעיקר זיכרון גדול לכבוד חואניטו. ריאל היא הקבוצה הספרדית הראשונה בהיסטוריה שכובשת 50 משחקים ברציפות - היא כבשה בכל אחד מ-455 משחקיה העונה, והפעם האחרונה שהרשת לא זזה היה אשתקד נגד סיטי באיתחאד בחצי גמר האלופות. במארקה כתבו - "זאת מדריד - משחק לא טוב אבל כובשת שלישייה ומשיגה את שלוש הנקודות", או אם תרצו 'שלוש נקודות בשלושה הבזקים'. בעוד ב-AS הסתכלו על הצד החיובי ושתעשעו עם הכותרת וכתבו לאחר המשחק - 'Illa, illa, illa, Isco maravilla!' על סטייל שיר האוהדים המפורסם, ואיסקו אכן היה זה שזכה למרבית הסופרלטיבים בתקשורת.

"אני מנסה לעשות המיטב ולנצל את כל ההזדמנויות שאני מקבל", אמר הקשר שכבש את השער השני שהיה שער מס' 7 שלו העונה". עוד הוסיף איסקו - "עומד בפנינו חודש קשה מאוד אבל אנחנו מוכנים ונראים טוב פיזית". המאמן זידאן החמיא גם כן לאיסקו ואמר - "הוא רוצה לשחק כאן גם בעונה הבאה וברור שאני רוצה שהוא יאריך את חוזה בקבוצה". איסקו נגע בכדור 101 פעמים והיה דומיננטי מאוד במשחק לפי הנתונים. בסיום המשחק הוא נשאר עם הזעטוט לשחק קצת על כר הדשא.

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/04/02/14911498177162.Xxx

לצד איסקו, גם נאצ'ו שפתח בעמדת המגן השמאלי והתכבד בשער השלישי - זכה למחמאות. נאצ'ו קיבל אף הוא בתקשורת את הציון 22 כוכבים והיה שמח לכבוש את השער השלישי, שער של נחישות. "אני גאה בערכים שהמועדון הזה לימד אותי", אמר נאצ'ו המחויך שהוסיף - "אני שמח על הניצחון וגם על השער, זה לא כל-כך נורמלי שאני כובש". עבור נאצ'ו שכבש העונה כבר גולאסו עצום נגד קולטורל בגביע במספרת - מדובר בשערו השני העונה - שיא אישי. "אנחנו יודעים שאם נשמור על שער נקי יש לנו סיכוי טוב לקחת נקודות", אמר. מי ששמר על שער נקי היה קיקו קאסייה וזו הפעם הראשונה שריאל לא סופגת - וזה קרה מאז שקיקו עמד בשער נגד אספניול במחזור ה-233. זמן רב עבר מאז. "יש לנו חודש מרגש מאוד וחשוב שהתחלנו אותו טוב", אמר קיקו שהודה שהתוצאה לא משקפת ושהיה קשה נגד אלאבס. קיקו פירגן לאיסקו ואמר - "הוא תופעה, כדורגלן יוצא דופן". על קילור נאבאס - "הוא שוער גדול, לאנשים יש זיכרון קצר וזה לא פייר".

קארים בנזמה היה האיש שפתח את החגיגה עם השער הראשון. בכך בנזמה רשם רקורד יפה כשאלאבס זו הקבוצה ה-31 מולה קארים כובש בספרד. זה היה השער ה-120 של בנזמה במדי ריאל מדריד בליגה כשהוא עוקף את אמנסיו. העונה יש לו 17 שערים בסה"כ - 9 שערים בליגה(כבש גם נגד בילבאו בחוץ), 5 שערים בליגת האלופות, 2 באליפות העולם למועדונים ואחד בגביע. בנזמה יחפש לכבוש גם נגד היריבה מס' 32 - לגאנס. "בנזמה תמיד נמצא בפעולה, לעתים הוא לא כובש אבל תמיד מסוכן ויוצר מצבים", החמיא זידאן.

כה אמר המאמן זידאן בסיום המשחק: "שיחקנו מול קבוצה טובה. זה יריב שמכניס אותך לצרות. במחצית הראשונה שיחקנו טוב ואחר-כך לא. איבדנו יותר מדי כדורים, אבל כבשנו שלושה ושמרנו על שער נקי כך שזה ערב חיובי. אנחנו יודעים שאנחנו צריכים להשתפר אבל בכל שלושה ימים יש משחק וזה קשה לשמור על רמה במשך 90 דקות. המצב רק יילך ויחמיר. השער של איסקו היה חשוב". זידאן ניסה להסביר מה קורה לקונטראו - הוא שיחק היטב בעבר בריאל מדריד, בלט במשחקים גדולים וזכה בליגת האלופות, הוא סבל מפציעות ויש עוד דברים שמונעים ממנו לפני 100%. נקווה שיתקדם וישרת אותנו בשלבי ההכרעה". על המחוואה לחואניטו - "הוא היה חשוב כשחקן, ספורטאי וכאדם. הוא העניק לכולם את הערכים של המועדון הזה - לעולם לא לוותר. לא ראיתי אותו בלייב אבל שמעתי הרבה. כולנו חולקים לו כבוד. הקהל היה נהדר".

עוד מספרים מהמשחק:

- לוקאס ואסקס שעלה מהספסל רשם את משחק הליגה ה-50 שלו במדי ריאל מדריד והחלוקה שווה - 25 משחקים העונה ו-25 אשתקד. לוקאס הוא כמובן שיאן ההופעות של ריאל מדריד העונה עם 39 משחקים בכל המסגרות. העונה יש לו שער ליגה בודד - נגד אוססונה בחוץ, ו-4 בסה"כ.

- כריסטיאנו רונאלדו רשם את הבישול העשירי שלו העונה.

- לא פחות מ-19 שחקנים כבשו עבור ריאל מדריד בליגה העונה, דבר שקרה לה בפעם האחרונה ב-1995/96.

- זהו ניצחון הליגה החמישי של ריאל מדריד העונה בתוצאה 3:0 - היא עשתה זאת פעמיים נגד ריאל סוסיאדד ונגד לגאנס(ב) ואתלטיקו מדריד(ח). בגביע המלך היא הביסה את סביליה 3:0 בברנבאו.

- זו הפעם העשירית העונה שריאל מדריד שומרת על שער נקי בכל המסגרות. קיילור עשה זאת 5 פעמים ב-29 משחקים וקיקו 5 פעמים ב-16 הופעות. 8 פעמים זה קרה בליגה, משחק אחד בגביע המלך וכן בחצי גמר אליפות העולם למועדונים.

15. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

השער של איסקו היה רק החותמת לחודש הנהדר שהוא נמצא בו.
    לדעתי היום שווה הרכב על חשבון מודריץ.

מצב נושא:
הנושא נעול.