ריאל מדריד 2017/18:: הסטוריה! ריאל זוכה בצ'מפיונס בפעם השלישית ברציפות! המלכים של אירופה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏1/8/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. סיונרה Member

מה ההיגיון בהחתמה? קרבחאל בד"כ נפצע רק לפני טורניר גדול, יש לנו עוד שנתיים ליורו.
    אני סומך על לופטגי שיתן לו ולתיאו לשחק יותר מזידאן, אבל כמה דקות באמת צריך אותם?

2. yonmu Member

מוזר מאוד.
    אני משער שההיגיון הוא שבריאל ראו את היתרון האדיר שהם משיגים בזכות 2 מגנים עם יכולות התקפיות מעולות, ולכן רוצים להבטיח את היתרון הזה לעתיד. תיאו ואשרף היו הכיוון לזה בעונה הקודמת ובפועל כנראה שאשרף לא הרשים מדי (נאצ'ו הועדף עליו). עם קרבחאל ומרסלו בהרכב ואודריוסולה ותיאו על הספסל - התרומה ההתקפית מהמגנים כאן כדי להישאר.
    מצד השחקן עצמו זה עשוי להיות בעייתי, אבל גם מגן מחליף בריאל מדריד זה לא ממש סוף העולם.

השאלה האמיתית היא מה לופטגי מתכנן לעשות מאיסקו.

3. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

בדיוק ההפך ממה שזידאן עשה איתו.

אדריוסולה רכש טוב,אבל לא הכי נחוץ.
    מחכה לראות מה קורה עם שוער, בייל ובנזמה,ומי יגיע במקומם. וכמובן אם רונאלדו יעזוב,מי יגיע במקומו. אלה נושאים שהרבה יותר בוערים.

4. RubberSoul Member

לגבי רונאלדו: ריאל צריכה שחקן מוביל שיהיה כשיר למשך עונה, לא ל3 חודשים, עם כל הכבוד לעונת ליגת האלופות הגדולה שלו.

5. Raulito Madridista

אני כבר הרמתי ידיים לגבי הנושא הזה, הוא עוזב. הלוואי שאני טועה אבל אני מתחיל לעכל. במארקה כתבו שהוא נתן את המילה שלו ליובה וגם ב-AS מתייחסים לכך כעניין של זמן, ועכשיו מדברים רק על 'פרידה מכובדת' מריאל מדריד ואני מקווה שלפחות איתו זה יצליח, משחק הוקרה\ווטאבר, כי מגיע לו. הצעתי ל-'וואלה ספורט' לעשות כתבה שוברת שיגרה ושאכתוב טור על כריסטיאנו מנק' מבט של אוהד ריאל מדריד - ללא אובייקטיביות, כשהעניין יהפוך לרשמי, ואם זה הם יאשרו את העניין זה ירכך אצלי ולו במעט את התחושה, יחד עם אפשרות ריאלית לדעתי שהאזרד יצטרף. אני רוצה לראות התקפה חדשה לגמרי, גם בלי בייל ובנזמה.

6. Raulito Madridista

https://scontent.fsdv1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/36698216_1485284758239200_4174795253519220736_n.Xxx?_nc_cat=0&_nc_eui2=AeF5YVrwASDlrbYIdzLM_47HTihANpXnAzsXihvdZSWPjghAzh03PUHar5tVKV2Z1gBrmROc44Oh87K0AAbjvQEYg2mpM_G6J9_lLhwpOHDFOw&oh=b0bd500dffd414fc00a69fa5ae86ea35&oe=5BD67D37

'תישאר, כריסטיאנו - כי קר שם בחוץ מחוץ למועדון הטוב ביותר בהיסטוריה'.

הכותב, חואנמה רודריגס, טוען שריאל מדריד הפגינה כלפיו את כל הכבוד שבעולם לאורך כל הדרך וגם הפעם למרות גילו חרגה מהנהלים של המועדון והציעה לו חוזה חדש עם השוואת השכר ביובה(אם כי לפי בונוסים). 'חבר אמר לי פעם - אתה צריך שריאל מדריד תוציא אותך, כי אף אחד לא יכול לעזוב מרצונו החופשי. אבל כריסטיאנו רונאלדו רוצה לעזוב. הוא רוצה להיות מעל המועדון, כנראה, וכמה שאני אוהב אותו - ובמאבק הזה, ורק בזה - אני לא אוכל להיות איתו יותר'.

7. Raulito Madridista

בכל שעה צצים עדכונים על כריסטיאנו, אז נסייג ונאמר - 'נכון לכתיבת שורות אלה'.

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2018/07/06/primera/1530910848_068845_1530913288_portada_normal_recorte1.Xxx

אתמול בלילה דווחנו שפלורנטינו העלה את דרישתו ל-150 מיליון יורו, גם מצד מיקוח אך הוא הבין שהוא לא יכול למכור את כריסטיאנו שהוא מותג - במחיר כזה, על אף גילו, בין היתר בגלל המחירים שמסתובבים בחוץ. ניימאר עלה פי 2 ממנו, למשל? אמבפה כמעט כפול? ומה עם קוטיניו ודמבלה? גם ב-130 מיליון יורו ריאל מדריד תסכים למכור. כריסטיאנו קרוב ליובנטוס וזה יקח זמן, פניית פרסה נראית לא ריאלית.
    הבוקר נכתב ב-AS שהמועדון דורש מכריסטיאנו להצהיר בפומבי מדוע הוא רוצה לעזוב וזה יהיה הצעד הראשון. פרס לא רוצה להיזכר כנשיא שמצד אחד הביא אותו - אך מצד שני מכר אותו, והוא יודע שהאוהדים מבינים את הצעדים של המועדון אך עדיין רוצים שיישאר. כריסטיאנו דורש מהקבוצה לעזוב 'במחיר מציאה' באקט ג'נטלמני בשל כל מה שתרם לקבוצה, ראו מקרה צ'אבי אלונסו שעבר לבאיירן בקיץ 2014 בגרושים - ומבקר את המועדון שלא מסכים לעשות זאת.

8. Raulito Madridista

https://scontent.fsdv1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/36736082_1486559661445043_7140447000058658816_n.Xxx?_nc_cat=0&oh=d5eb1f820aebdfa3dca6cf4295374dd5&oe=5BE9021B

לפני ארבע שנים דון אלפרדו די-סטפאנו, אחד השחקנים הגדולים בהיסטוריה והאיש שהחל את המורשת של ריאל מדריד בשנות ה-50 - הלך לעולמו. 8 אליפויות ספרד, 5 גביעי אירופה, מלך השערים של המועדון הגדול בהיסטוריה - עד שבא ראול(2009) ובהמשך גם כריסטיאנו(2015). המועדון גם ידע להעריכו כשהיה נשיא הכבוד. אתם יודעים טוב מאוד מה פלה ומראדונה אמרו עליו. אבל לא באתי לספר את הסיפור של די-סטפאנו, אתם מכירים את הרוב, כמו העובדה שריאל מדריד תמיד מתויגת במשולש הזה: סנטיאגו ברנבאו-די-סטפאנו-ראול(וכמובן שכריסטיאנו נוסף, וזיזאן). אני אכתוב כמה נקודות.

נקודה ראשונה: ‘שיחקנו כמו שלא שיחקנו מעולם - והפסדנו כמו תמיד’. המשפט המיתולוגי של די-סטפאנו על נבחרת ספרד. יש שחקנים גדולים שלא זכו במונדיאל - ודי-סטפאנו הוא כנראה הגדול ביותר שלא שיחק בו, מכל מיני סיבות, וסבל ממזל רע גם בספרד וגם בארגנטינה.
    נקודה שנייה: אם אפילו די-סטפאנו לא סיים את הקריירה בריאל מדריד, ואותם הימים היו תקופה אחרת - כנראה שזה מוכיח עד כמה שזה מסובך.
    נקודה שלישית: אורי שרצקי מ-‘שם המשחק’ קבע ראיון עם די-סטפאנו בזמנו, הדון שהיה כבר זקן - שכח, וביטל ברגע האחרון למרות שהכתב הסביר לו שסגר טיסה למדריד במיוחד בשביל זה. אורי שרצקי דיבר על אדם גס רוח שמקלל. אבל הסיפורים הם שבכל פעם שזידאן היה נוגע בכדור בברנבאו - דון די-סטפאנו מהיציע היה מריע. הוא תמיד אמר על קבוצת הגלאקטיקוס של שנות ה-2000 שהיא צריכה לעשות את הדברים יותר מהר ולטוס מהגנה להתקפה.
    נקודה רביעית: עוד משפט של די-סטפאנו שחייבים לדבר עליו. “החולצה של ריאל מדריד יכולה להתלכלך מבוץ ולהיות ספוגה מדם, אבל אף-פעם לא מבושה”.
    נקודה חמישית ואחרונה: די-סטפאנו נפטר כאמור ב-2014. אני זוכר קצת כתבות, באתר הרישמי בין היתר, צילומי וידאו של אוהדים בוכים, המגרש של קסטיליה כבר מזמן נקרא על שמו. הנחמה הגדולה שלי היא שדי-סטפאנו למרות שהיה קשיש על כיסא גלגלים - היה שם בדסימה וראה במו עיניו את ריאל מדריד זוכה בגביע העשירי, במגרש בו היו כל אגדות העבר. כל תמונה שלו עם ראול הייתה עושה לי צמרמורת.

9. Raulito Madridista

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2018/07/07/primera/1530987908_039612_1530988030_portada_normal_recorte1.Xxx

תקראו לזה 'תוכניתB' לפי המארקה אם 'מבצע ניימאר' לא ייצא לפועל, תקראו לזה 'תוכניתC' לפי ה-AS שם נכתב שריאל חומדת גם את אמבפה. מה שבטוח שאדן האזרד הוא שם ריאלי לעונת המלפפונים הזו והתקשורת במדריד מתחילה לעבוד. 'היורש של כריסטיאנו' קראו לו במארקה, לקשר בן ה-27 לו יש חוזה בצ'לסי עד 2020. העריץ את זידאן ורצה לשחק תחתיו אך זה כבר לא יקרה, והוסיפו ציטוט ישן של האזרד - "אם ריאל מדריד רוצים אותי - כולם יודעים מה עליהם לעשות", וכן, בריאל מדריד כמו בריאל מדריד, פלורנטינו כמו פלורנטינו - אוהב לרכוב על הגל ולצרף את כוכב המונדיאל, בערך. כמוכן במארקה זרקו משפט לאו דווקא מבוסס - 'האזרד יעשה הכל' כדי להגיע, מה שכן, ברור שריאל מדריד מוכנה להתאמץ ולשלם בעין נדיבה לאור עזיבתו המסתמנת של כריסטיאנו.

ועוד עדכונים: גם מרסלו וקאסמירו כבר נחתו במדריד אחרי ההדחה מהמונדיאל, ריאל תגיע בסגל מלא יותר לסופר-קאפ האירופי נגד אתלטיקו מדריד באוגוסט. לוקה מודריץ' וקובא, צמד הקרואטים, וכן רפאל ואראן - לא יהיו.

10. Raulito Madridista

שבוע מכריע בעזיבת כריסטיאנו

אמנם חורחה ואלדאנו אמר 'כריסטיאנו אינטליגנט, כך אני תופס אותו, וזו הסיבה שהוא לא יעזוב את ריאל מדריד כי הוא יפסיד יותר ממנה במהלך כזה,' ולוקה מודריץ' 'שיכור' מהניצחון של קרואטיה אמר שהוא משוכנע שכריסטיאנו יישאר, וחלק מהדיווחים על כריסטיאנו רונאלדו היו שגויים - אבל אי-אפשר להתכחש לכך. כריסטיאנו רונאלדו בדרך החוצה ורק תפנית בלתי-צפויה בעלילה תשאיר אותו בלבן לעונה עשירית בריאל מדריד. יום שלישי סומן מראש כיום הדין עבור העיסקה הזו, היום בו ריאל מדריד מקיימת את הישיבה הכלכלית שלה לסיכום השנה, ולעזיבה של כריסטיאנו כמובן שיש השלכות כלכליות ולא רק מקצועיות(סיבה ותוצאה).

'שבוע מכריע על עזיבתו של כריסטיאנו ליובה', כתבו במארקה, והשבוע מתחיל עכשיו. באיטליה כבר דיברו על כך שחברת פיאט תעזור במימון העיסקה ובתקשורת כתבו שזו תהיה הפתעה אם בסופו של דבר כריסטיאנו לא ילבש את מדי יובנטוס. כמובן שהשחקן עצמו שוהה ונהנה בחופשה והסוכן מנדס, שלפי הדיווחים היה אמור להגיע לפגישה בהולה במדריד עם פלורנטינו והמנכ"ל חוסה סאנצ'ז כדי לנסות לגשר לפחות על חלק מהפערים או להכריע את העניין, הסכים רק לומר 'ברור שכריסטיאנו יהיה אסיר תודה לריאל מדריד למשך כל חייו. אם יעבור ליובה זה יהיה רק עוד אתגר גדול עבורו'.

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/07/07/15309897601368.Xxx

ברחבי הרשת כבר העלו סרטוני פרידה מכריסטיאנו רונאלדו, ומה שכן הוכחשו אלה דיווחים שגויים על כך שריאל מדריד מקדמת את המדים של העונה הבאה ללא החולצות של כריסטיאנו, וזה לא נכון, אלה עדיין נמכרות בחנות הרישמית וגם בזו בגראן-ויאה.

הצעד החשוב מכולם הוא שיובנטוס תניח הצעה רשמית של 100 מיליון יורו, וזה עדיין לא קרה, אך ביובה הבטיחו לעשות זאת, לטענתם כריסטיאנו נתן להם את המילה שלו שהוא יצטרף, כפי שדיווחה התקשורת קודם. יובה עובדת על גיוס הכספים ותעמוד במשימה. ריאל מדריד חוזרת ואומרת זמן רב שאין לה הצעה מיובנטוס, וזה אמור לקרות השבוע, ממש עכשיו. היו דיווחים שריאל מדריד העלתה את הדרישה שלה ל-150 מיליון יורו, פלורנטינו פרס הבין שבשל מחירי השוק המשתוללים והעובדה שכריסטיאנו כבש 450 שערים במדי ריאל מדריד - הוא לא יכול להרשות לעצמו למכור את כריסטיאנו בזיל-הזול, על אף גילו.

עניין נוסף הוא מעבר לנושא הכלכלי. ריאל מדריד טוענת שאין הסכם בינה לבין כריסטיאנו, הסכם ג'נטלמני על עזיבה, וסעיף השחרור הוא מיליארד יורו, אך היא מוכנה ללכת לקראתו, כפי שהיה במקרה צ'אבי אלונסו כשהמועדון הקל את עזיבתו לבאיירן למרות שהיה מדובר כבר בחודש אוגוסט. ריאל מדריד דורשת להכתיב את הצורה בה כריסטיאנו יעזוב, וזה המאבק החדש: ריאל מדריד רוצה שכריסטיאנו רונאלדו יבהיר בכלי התקשורת בצורה ברורה שהוא רוצה לעזוב את המועדון. פלורנטינו פרס שהחתים אותו בעצמו - לא רוצה להיות זה שחתום על שחרורו, ומעבר לכך יש ניסיון לתקן את מה שקרה עם עזיבתם של ראול ואיקר קסיאס בעבר הלא-רחוק, מקרים בהם פרס ספג את האש הן מהתקשורת והן מצד הקהל.

אלא שכריסטיאנו רונאלדו לא רוצה לעזוב עם טקס מכובד, והוא לא רוצה לדבר, למעט כלפי התקשורת הפורטוגלית. כריסטיאנו רוצה להיפרד מהאוהדים במכתב דרך הרשתות החברתיות וכמובן שזה יפורסם באתר הרישמי. הוא טוען שהמועדון הוא זה שדחק אותו החוצה משום שלא עמדו בהסכמים ולא כיבדו אותו, ושהוא היה רוצה לפרוש בריאל מדריד כפי שכבר אמר. הסרט בקרוב מגיע לקיצו. נראה שאין דרך חזרה וכריסטיאנו עוזב.

11. סמואל אטו Member

יובה תניח את ההצעה רק כשהיא תקבל אישור לכך שזה הסכום שישחרר את רונאלדו מריאל.

12. Raulito Madridista

https://cdn.24.co.za/files/Cms/General/d/193/4f96bd0c0234404781b9d75aa623cbaf.Xxx

עם ההודעה הרשמית באתר של המועדון ירדו לי דמעות, לא פחות מזה, יודע שאני נשמע קוקסינל אבל זה מה יש.
    אבסורד בעיניי שבנזמה משלים אתמול תשע שנים במדי ריאל מדריד וגם הטרמפיסט בייל, אלה שתמיד התחבאו מאחוריו - עדיין איתנו ובגדול.
    לא מבין מה בוער לסגור את העיסקה בתחילת יולי כשברור שאין לנו עוד גלאקטיקו ביד וכמובן שיש כאן אקט ג’נטלמני כלפי כריסטיאנו אבל המחיר בריצפה, מוגזם.
    אפילו לא ידעתי באיזו תמונה לבחור, יש כל-כך הרבה. תמיד אני כותב סיפור. הפעם אני מרוסק. זה היה באוויר ועדיין מסרב להאמין. מרוסק.

עם עזיבת ראול בקיץ 2010 לא האמנתי שיהיה שחקן שאוכל כה להעריץ כמו ילד מתלהב. וכריסטיאנו היה כזה. אני גדלתי על ראול והגלאקטיקוס. ויש מליוני אוהדים שגדלו על ריאל של כריסטיאנו. ברנבאו-די סטפאנו-ראול- כריסטיאנו.
    הוא התחיל לשחק העונה רק בינואר. לפניכן כאילו היה בחופשה. קטלו אותו וירדו עליו. ואז ההתפוצצות, שוב. כתבתי עליו כבר באפריל את “מכתב הסליחה לכריסטיאנו”, עוד לפני שידעתי כיצד תסתיים העונה. תודה שהחזרת לי את החשק לראות את ריאל מדריד משחקת.
    הגולים שהייתי משדר ומתלהב בספרדית, הטירוף, הקוביות, הביצ’יות והשחצנות, מלך ליגת האלופות. אוסף החולצות. ואפילו בפורים הייתי כריסטיאנו ליום אחד. Ssuuuiii
    זהו זה. סיומה של תקופה מטורפת. יהיה כלכך מוזר וריק לראות את אלופת אירופה כולה לכר הדשא בלעדיו ב-2018/19. תודה רבה לשחקן הכי גדול בהסטוריה של המועדון הזה. המלך של ‘הקבוצה הגדולה השלישית’ של ריאל מדריד. אשאר מעריץ לנצח.

Sarek אוהב/ת את זה.
  13. orelh94 Member

באופן אישי אני לא יודע איך לאכול את זה האמת. חשבתי שיהיה לי הרבה יותר קל, אני עדיין לא כ’'כ מעכל ואני סוג של מעופף עכשיו, הרגשה נורא מוזרה. בפן הרגשי זה לא היה השחקן שהכי אהבתי בעולם והרבה יותר כאבתי את עזיבתם של ראול וצ’אבי אלונסו, אבל יחד עם העזיבה של זידאן אין מנוס מלהבין שאשכרה נגמר עידן. עידן מדהים ששמחתי להיות חלק ממנו, התמזל מזלי וראיתי את ריאל מדריד הגדולה בשיא תפארתה. ישבתי ביציעים בברנבאו בעונה שעברה גם מול באיירן וכמה ימים לאחר מכן גם בקלאסיקו (כן, זה שאכלנו גול דקה 90) ולא ידעתי את נפשי.

תודה לשחקן הגדול בהיסטוריה של המועדון על שנים נפלאות, תודה על התרומה האדירה, על אינספור השערים והעבודה הקשה. המחיר האישי יחד עם המקצועיות והרעב האינסופי. אין סוף הקרבה. שמור לו מקום בלב שלי, גם אם זה לא השחקן שהכי אהבתי בעולם, קשה להתעלם מהתרומה ומכל מה שהיה כאן בשנים האחרונות. אשרינו שזכינו!

ובנימה אופטימית, זה הניקוי אורוות שייחלנו לו, הוא מתחיל ולא הייתה ברירה. זה היה ברור והכתובת הייתה על הקיר. עכשיו נשאר לזרוק את בנזמה, להביא גולר או שניים ולעשות לנו קצת שמח על הלב.

גם זידאן וגם רונאלדו בקיץ אחד, זה קשוח. מאוד קשוח.

14. alexshw Member

בכל תקופת רונלדו רק 2 אליפויות. מעט מדי לריאל. אולי בלעדיו תבנה קבוצה שתתמודד טוב יותר על האליפות ולא סתם תוותר עליה כדי להתמקד בצ'מפיונס.

15. Raulito Madridista

אני דווקא חושב שבייל ובנזמה קיבלו אחלה גב ותמיד יכלו להתחבא מאחוריו. אבסורד שבנזמה כנראה נשאר ו-'חגג' אתמול 9 שנים, ובואו נראה את בייל סוחב על הגב. אף שחקן שיגיע לא יכול להיכנס למשבצת שלו. כדורגל זה לא טניס, רוב הזמן נלחמנו עם בארסה חזקה מאוד, בלי כריסטיאנו כלל לא היה פייט כזה צמוד. האליפויות זה נק' תורפה, אבל הכי חשוב שכריסטיאנו היה חלק עצום מהקבוצה שחזרה לשלוט באירופה. המדרידיסימו תמיד היה אובססיבי לצ'מפיונס.

מצב נושא:
הנושא נעול.