ריאל מדריד 2018/19:: רעש לבן בפתח, גם אם זה עידן חדש...

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏22/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

זו כותרת יפה 'להחליף את כל הדור הזה', אבל יש הרבה סוגים של ירידה ביכולת. בנזמה להוציא שנתיים-שלוש מעולם לא התאים, וגארת' בייל היה יותר מדי זמן פצוע. מרסלו רושם עונה אחת גרועה בעשור האחרון, ומותר לו, והעונה ראמוס שחקן ההגנה הטוב ביותר שלנו. יש גבול כמה טלטלות מועדון יכול לעבור ברגע אחד, לכן הייתי נגד מכירה של מודריץ' בקיץ לאינטר גם אם ההצעה הכספית הייתה טובה.
    לגבי המאמנים שעלו פה - יורגן קלופ זה חלום ללא ספק, פוצ'טינו כן על הכוונת אבל במועדון הזה לכו תדעו, שלא יהפכו אותו לבובה. לופטגי אמר תודה והשתחווה כשריאל מדריד לקחה אותו, לא הוא היה צריך להיות זה שיחולל את המהפכה, זידאן כן היה עם כוח גדול במועדון אבל כנראה שלא מספיק והוא לא רצה להתלכלך.

לגבי הדיון על ההרכב, זה לא רלוונטי כשאתה חוזר לקיץ כי כולם יודעים שנעשתה טעות וזה לא ממש במגרש של סולארי, זה מה יש. בהתאם לספסל הדל שלנו, ועברו הימים של חאמס ומוראטה, כלומר בשנתיים האחרונות איבדנו לא 50 גולים אלא יותר קרוב ל-80 גולים - לא כדאי לספסל את בנזמה. איסקו מתחרה עם שחקנים טובים יותר ולא כדאי לריאל מדריד לשחק ב-4:4:2.

השמועות האחרונות אומרות שסולארי יאמן את הקבוצה עד למשחק נגד ויאדוליד ביום ראשון ויפוטר לאחר-מכן, ביום שני. הקפטן ראמוס ייסע עם הקבוצה למשחק למרות שהוא מושעה כדי לנסות להעביר מסר של אחדות, הוא ופרס הרגיעו את הרוחות והקבוצה תנסה לא להגדיל את הבושה ב-12 משחקי הליגה שנותרו.

2. Civil Anti Madridista

מוריניו? Seriously?

לאיזה הישגים מקצועיים הוא הגיע בשנים האחרונות מלבד לאבד את חדרי ההלבשה שלו? אני לא מאמין שהוא נספר בכלל כמועמד.

הקהל דורש Glacticos מודל 2020 בעונה הבאה והם קצת חיים בסרט. המציאות היא לא פוטבול מנג'ר ותנאי השוק של היום לא יאפשרו לה להשתולל כמו ב2009.

3. Raulito Madridista

אם נחזיר את הזמן אחורה עד ל-2009, עם כמה שהמועדון חווה עונה כושלת עם שתי השפלות ענק, ופלורנטינו חזר רעב אחרי שלוש וחצי שנים, מישהו היה יכול להאמין שהפרויקט שלו יהיה כזה עוצמתי? פרויקט רבע מיליארד היורו:

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/03/06/15519060459466.Xxx

אני לא חושב שהאוהדים מצפים למשהו בסגנון, די ברור ששחקנים צעירים יהיו חלק מהבסיס בעונה הבאה, וגם לא כל השומן העודף ישוחרר. אני לא מייחס יותר מדי חשיבות לכך אם שחקנים כמו מראינו ו-ואייחו ישוחררו, אני מסתכל כמובן על שחקנים כמו בייל שאולי יהיה הכוכב היחיד שיעזוב, והלוואי שגם בנזמה וטוני קרוס, לפחות הם - יצטרפו אליו. ריאל מדריד מאז עונת הדסימה עם איזה פלוס של 300 מיליון יורו בהעברות וזה מטורף, חסכו כבר בכמה קיצים כדי שיהיה כסף להוציא. לגיטימי לצפות שאדן האזרד יגיע וחלוץ נוסף, וכמובן מאמן בעל שיעור קומה. הלוואי וגם כריסטיאן אריקסן. מה שכן, ברור שהתחרות על שחקנים הרבה יותר גדולה.

לגבי מוריניו, לפי מה שאני קורא, הוא בדעת מיעוט בקרב חברי ההנהלה ולכן זה עדיין לא קרה, מוריניו היה מוכן להגיע כבר עכשיו בתאכלס.

4. Raulito Madridista

כך היה: המהפכות של פלורנטינו פרס בריאל מדריד

ריאל מדריד תמיד הייתה רכבת הרים, והקבוצה בעידן פלורנטינו פרס - במיוחד. לקראת המהפכה הצפויה בקיץ, במארקה כתבו על כל מהפיכות העבר של פלורנטינו פרס בריאל מדריד, שמגיעות תמיד אחרי שנה של ריקנות - שנים ללא תואר משמעותי. מהניסיון למשהו חדש עם קמאצ'ו הרס"ר על הקווים ב-2004, דרך הצערת הקבוצה בקיץ 2005 עם רוביניו וראמוס, פרויקט הגלאקטיקוס2 וגם הקיץ המוצלח של אנצ'לוטי בדסימה. גם מיתוסים ואגדות ענק בריאל מדריד לא תמיד שרדו...

קיץ 2004

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/03/06/15519059131003.Xxx

העונה הכושלת של קרלוס קיירוש הסתיימה במקום הרביעי המעליב וחמישה הפסדי ליגה רצופים. היה ברור שהמאמן לא ימשיך. הגלאקטיקוס לעומת זאת נשארו במועדון. ריאל ניסתה דבר חדש עם חוסה אנטוניו קמאצ'ו וצירפה שני בלמים - 'החומה' וולטר סמואל מרומא בתמורה ל-25 מיליון יורו וגם האנגלי הפצוע הכרוני ג'ונתן וודגייט. מוריינטס חזר מהשאלה אחרי עונת שיא במונאקו וכשהמאמן ביקש קשר אחורי - פטריק ויירה, הוא קיבל חלוץ - מייקל אואן מליברפול. בטור העוזבים ניתן למצוא את אסטבן קמביאסו שהתפתח באינטר להיות שחקן נפלא. המהפכה הצליחה? לא ממש. בינואר הגיע תומאס גראבסן הדני כדי לעשות סדר במרכז השדה, וגם מאמן חדש קצת קודם לכן - ואנדרליי לושמבורגו. ריאל דלקה אחרי ברצלונה אך סיימה בידיים ריקות ונאחס שמינית הגמר החל.

קיץ 2005

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/03/06/15519059728299.Xxx

קיץ 2005 עמד בסימן מהפכת הצעירים. לואיס פיגו, הגלאקטיקו הראשון, עזב את הקבוצה והצטרף לאינטר. גם מייקל אואן נמכר אחרי שניוקאסל הגישה עליו הצעה טובה ורכשה אותו בסכום כמעט כפול ממה ששילמה ריאל מדריד. וולטר סמואל חזר לארץ המגף אחרי עונת בכורה כושלת. ריאל שמה את ידיה על הנסיך הברזילאי רוביניו שעבר בכורה מחשמלת וההילייט העיקרי היה ילד הפלא סרחיו ראמוס, רכש העשור, שהצטרף 32 דקות לסגירת חלון ההעברות בתמורה לסעיף השחרור שלו. ג'וליו בפטיסטה שכבש שערים רבים בסביליה, הגיע אף הוא, בעוד צמד האורוגוואים לא הצליחו. המהפכה הצליחה? לא ממש. עונת פרווה עם פציעות של רונאלדו וראול, קצת קסם מצד גוטי-זידאן-רוביניו(המשחק נגד סביליה) וזהו-זה. הקוסם זידאן אמר שלום.

קיץ 2009:

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/03/06/15519060459466.Xxx

"היינו כחולמים". אם היו מספרים לכם שפלורנטינו פרס, שאמנם חזר שאפתן אחרי שלוש וחצי שנים בחוץ וראה כיצד הקבוצה שלו מתפוררתב אירופה, היה משקיע רבע מיליארד יורו ומנחית את מיטב כוכבי תבל בברנבאו - לא הייתם מאמינים. החיים הם לא משחק פיפה. או שבעצם כן? בזה אחר זה הגיעו כריסטיאנו רונאלדו, השחקן הטוב בעולם ששבר את שיא ההעברות, קאקא(הגלאקטיקו הראשון בפרויקט הזה), צ'אבי אלונסו, קארים בנזמה וגם שחקנים משלימים יותר כמו אלבארו ארבלואה האקס שחזר במחיר נמוך, הפירט אסטבן גראנרו ועוד. ריאל הייתה צריכה לשחרר שחקנים. היא מכרה את רובן וסניידר ב-40 מיליון יורו סה"כ כדי להחזיר השקעות. המהפכה הצליחה? לא ממש. ריאל שוב הודחה בשמינית הגמר ובליגה למרות עונה טובה עם 96 נקודות - סיימה רק במקום השני. המאמן מנואל פלגריני פוטר בסיום.

קיץ 2010:

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/03/06/15519061155234.Xxx

המאמן המנצח של העשור הקודם, אלוף אירופה והטרבליסט הטרי, ז'וזה מוריניו, קיבל את הג'וב הנחשק בעולם - לאמן את ריאל מדריד, וחתם רשמית ימים ספורים אחרי שזכה עם אינטר בליגת האלופות בגמר שנערך בברנבאו. מוריניו הביא איתו את ריקרדו קרבאליו מצ'לסי במחיר מגוחך והוסיף מקצה שיבצורים לסגל החזק הקיים, לצד הויתור על אגדות העבר - ראול וגוטי ששוחררו תוך יום אחד בהחלטתם. אנחל די-מאריה הגיע ב-33 מיליון יורו, מסוט אוזיל הגרמני המוכשר הגיע במחיר נמוך משום שהיה בשנה אחרונה לחוזה בוורדר ברמן, וכן הצטרפו סמי קדירה ופדרו לאון שנכשל, בדומה לסרחיו קנאלס. המהפכה הצליחה? ריאל חטפה מאניטה בקלאסיקו הראשון אך סיימה את העונה עם זכייה בגביע המלך ובעונה השנייה 2011/12 זכתה באליפות ענק, אליפות המאה נקודות ו-121 שערי זכות. העונה השלישית לעומת זאת, הסתיימה בטעם מר. סיפור האליפות נגמר מוקדם מדי, ריאל כשלה מול דורטמונד בחצי גמר הצ'מפיונס ובגמר גביע המלך הפסידה לאתלטיקו מדריד.

קיץ 2013:

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/03/06/15519061703725.Xxx

מוריניו היה מאמן גדול אבל איבד את חדר ההלבשה, כך שריאל מדריד הייתה צריכה סבא טוב כמו דוד קרלו אנצ'לוטי שזכה באליפות עם פאריס סן-ז'רמן והיה מומחה לליגת האלופות. ביום הגעתו הבטיח לפרס במשרד בולדבבאס - "אביא את הדסימה". ריאל ביצעה שינוי ענק בסגל. היגואין נמכר לנאפולי לאחר שמאס בספסולו, ראול אלביול וחוסה קאייחון עשו גם כן את דרכם החוצה לנאפולי, קאקא שוחרר בחינם ומסוט אוזיל נמכר ברגע האחרון לארסנל שהפכה אותו לקשר היקר בתולדותיה. ריאל מדריד העלתה שחקנים צעירים מעולים מהקאנטרה, החזירה את קרבחאל מהשאלה, הימרה על ייראמדי ואיסקו מנבחרת ספרד הצעירה וגם הנחיתה את הגלאקטיקו גארת' בייל מטוטנהאם אחרי משא-ומתן ארוך ומתיש. המהפכה הצליחה? קרלו אנצ'לוטי עמד במילתו ואחרי עונה גדולה באירופה וגמר סופר מותח ומרגש מול אתלטיקו - החזירה את הגביע עם האזניים הגדולות אחרי 12 שנה. בייל כבש גם בגמר גביע המלך נגד ברצלונה, שער ענק. טרבל היסטורי נמנע עם פספוס אליפות הליגה, כרגיל.

קיץ 2015:

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/03/06/15519062483138.Xxx

המהפכה הפחות גרנדיוזית ארעה בקיץ 2015, לפחות מבחינת הסגל. קרלו היה אהוב על השחקנים אך הנשיא פרס היה נחרץ - "בכדורגל צריך לקבל החלטות קשות" ולאחר שאנצ'לוטי לא זכה באף תואר גדול והודח בחצי גמר ליגת האלופות מול יובנטוס אחרי 1:1 בברנבאו, הגיע הגרזן. רפא בניטס חזר הביתה והוצג בדמעות במסיבת העיתונאים. ההילייט העיקרי היה הפרידה העצובה מאיקר קסיאס וגם התיקון למחרת לא הצליח לתקן את העלבון של המדרידיסטאס. בגזרת הרכש, מתאו קובאצ'יץ' השחקן המוכשר של אינטר הגיע בתמורה למחיר גבוה, ודנילו שחתם עוד במרץ הגיע מפורטו. דווקא שני שחקנים שהגיעו בפרופיל נמוך - לוקאס ואסקס שעבר מאספניול בתמורה למיליון יורו, וקאסמירו שסיים את השאלתו בפורטו - התגלו כשחקנים חיוניים, תשאלו את זידאן.המהפכה הצליחה? בניטס לא ממש התחבר למדריד, הקבוצה הובילה את הטבלה אך הפסידה בפיחואן והובסה בקלאסיקו וזמן קצר אחר-כך רפא פוטר. זידאן נזעק להציל את המולדת והביא את הגביע ה-11.

5. Ohad_Glr Member

נראה שלגבי השדרוג הנחוץ בהתקפה כולם מסכימים.
    השאלה היא מה כדאי לעשות בקישור ובהגנה?
    האם לפתוח עוד עונה עם מודריץ' וקאסמירו בהרכב הפותח? האם להישאר עם ראמוס וואראן? ומה עם מרסלו?

אם זה היה תלוי בי- בהגנה הייתי הולך בכל הכוח על דה ליכט ומשחרר רק את ואייחו (כלומר- משאיר את מרסלו כמגן הפותח).
    בקישור- אני חושב שכדאי להשאיר את קאסמירו ומודריץ' (שבעייני יש לו עוד מה לתת) בהרכב. טוני קרוס צריך לעזוב ובמקומו צריך להגיע רכש. אריקסן דווקא פחות מתאים בעייני.

6. Raulito Madridista

המשך הקריירה של חסוס ואייחו בליגה הבכירה בספרד, לא רק בריאל מדריד, מוטל בספק אם הוא ימשיך להיפצע כל-כך הרבה זמן. יותר טוב בשבילו שאני לא אחפש את נתוני האימה שלו וכמה משחקים החמיץ בשנים האחרונות. הנה מצאתי שחקן שיכול להיות חבר טוב של גארת' בייל, יש להם במשותף הייתי אומר.

אי-אפשר לוותר על המנהיגות של ראמוס כבר אמרתי, והוא לא מדהים העונה אבל שחקן ההגנה הטוב ביותר שלנו. גם את ואראן הייתי משאיר, הלוואי שדה-ליכט היה ריאלי אבל אני לא רואה את ריאל מדריד מתפוצצת ומיליטאו מפורטו כבר חצי סגור לפי הדיווחים, הלוואי שיהיה חצי ממה שפפה היה. גם מרסלו צריך להישאר, זו עונה אחת גרועה שלו אחרי שנים מעולות, ושימו לב שבצד שלו שיחק כריסטיאנו שלא עזר אף-פעם להגנה נניח, וגם טוני קרוס העצל שהוא גונב דעת, לוחץ בכאילו כדי להגיד 'עשיתי לחץ'. רגילון יהיה אחלה מגן מחליף ונאצ'ו יוכל להיות הבלם הרביעי בסגל. אשרף חכימי אחלה שחקן אגב, זה היה די פזיז לצרף את אודריוסולה.

לגבי הקישור: טוני קרוס צריך ללכת הביתה. הוא נראה על המגרש כמו שחקן בן 35. לא רעב, לא מתקל, גם אחוזי המסירות שלו שתמיד היו הגיבוי שלו - נעלמו. שחקן שמוסר רק לרוחב והעונה מציג 80%? מודה שפחות התחברתי אליו. כל הבישולים שלו היו ממצבים נייחים. קאסמירו נחלש והוא שאנן במשחק שלו, מבחינתי הוא במבחן ושיהיה מחליף. מרקוס יורנטה נפלא ואת המשחק הגדול הראשון שלו עבר בהצלחה - בקלאסיקו בגביע בקאמפ-נואו אלא שאז נפצע. מבחינתי אני נשאר איתם. מודריץ' כן יכול לשחק עוד שנה אבל הוא צריך לנוח, ולא כמו שסולארי עשה. אני חושב שאיסקו יעזוב, זה בלתי-נמנע ואאחל לו בהצלחה בהמשך.
    ריאל מדריד צריכה לחשוב על שינוי הסגנון והזהות שלה בקישור. צריך שחקן שיוכל לתרום מספרים בקו השני, בטח כשאין את כריסטיאנו וכשנניח האזרד יגיע אז ברור שמספרים הם לא הצד החזק שלו, הגולים לפחות. צריך שחקן בסגנון של אריקסן, אולי פוגבה, גם לא יקרה כלום אם יהיה לנו שחקן פיזי, לא רק אלה שמוסרים ימינה\שמאלה ויודעים לנהל משחק.

7. סיונרה Member

פוגבה לא שחקן פיזי, הוא רק נראה כזה.

8. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

ועוד עונה עם מודריץ בקישור,תהיה אסון. טעות ענקית שלא מכרו לאינטר בקיץ.חיכו רגע אחד יותר מידי והמחיר שלו כבר ירד בחצי.

המון תלוי איזה מאמן יגיע.
    אם זה קלופ אז נשחק 4-3-3,קלופ שאוהב משחק לחץ ושחקנים מהירים באגפים. נצטרך שלישיית קישור חדשה לגמר (אולי רק קאסמירו ישאר) י+ 2 קיצונים+חלוץ.

אם זה פוצ'טינו מאמין שזה ילך לשיטה של 4-2-3-1. שם נצטרך קשר 50/50 ועוד יצרתי מתחת לחלוץ במידה ויאסקו ימכר.
    בכול מקרה הבאת 2 קיצונים וחלוץ זה מאסט.

9. SaSa Member

לא רואה מצב שקלופ יגיע אליכם.
    לא רואה מצב שאיסקו ימכר.

10. סיונרה Member

קלופ לא יגיע, הבחירה היא כנראה בין רפא בניטס שהשתקם בניוקאסל, מוריניו שמאז שעזב אותנו כבר הספיק לזכות באליפות בצ'לסי, ראול שהוא סמל אגדי שלמד הרבה בשאלקה ובסעודיה וזידאן שהבהיר כבר שהוא מעוניין לעבוד עם הסגל הנוכחי.
    איסקו כמובן יימכר רק אם המנהל המקצועי שאחראי על ההחלטות המקצועיות במועדון יחליט שהוא לא מתאים לתוכניות הטווח הארוך. בכל מקרה, ממה שאני הבנתי, הוא אמור לשחק בעמדת הקיצוני השמאלי, שם אין לנו בכלל שחקנים, למרות ההגעה הצפויה של הזארד.

11. Raulito Madridista

אני מקווה שנצליח לשים את היד על מאמן גדול. בניטס ממזמן לא כזה והוא ממש לא מועמד. אני מחובר מאוד מאוד מאוד לזידאן ברמה הרגשית וחשבתי שכן יש לו את הכוח במועדון לבצע מהפכה ולהעיף את הפרות הקדושות ואולי נמנע מכך בכוח. מעבר לזה הוא לא ישחזר את ההצלחה ולדעתי לא יחזור. אני מפחד שפוצ'טינו יהיה בובה. קלופ באמצע הפרויקט בליברפול ואלגרי הוא היחיד שרלוונטי והתחושה שמיצה עצמו ביובה וגם בטח מפתה אותו לאמן במועדון פאר בליגה אחרת. ההצלחה בצ'מפיונס לא תחזור והגיע הזמן שהמועדון יבנה קבוצה למרחקים ארוכים וינצח משחקים חשובים ויפגין יציבות בליגה. ולשם כך אלגרי בהחלט מתאים.

איסקו עבר ייבוש שלא חלם עליו בסיוטים הכי גדולים. לדעתי יעזוב גם מרצון אבל היה מרגש לשמוע את הקהל קורא בשמו מול בארסה לפני שנכנס וגם מול אייקס.

12. SaSa Member

אני חושב שהקהל והתקשורת במדריד עושים קצת הנחה לאיסקו. עד שלא יוכח אחרת איסקו לא מסוגל להיות מנהיג של קבוצה/נבחרת ולסחוב אותה על הגב. שחקן עם איכויות כמו שלו צריך להיות הרבה יותר דומיננטי ועקבי ביכולת שהוא מציג על המגרש.
    זה מרגיש שבכל השנים שלו במדריד הוא תמיד חווה תקופות לא טובות, והתקשורת/קהל מאשימים את כולם חוץ מהשחקן עצמו שהפך לסוג של מאמי לאומי.

גלצ אוהב/ת את זה.
  13. Raulito Madridista

הוא לא טוב מקצועית ויש דברים מעבר לכך ואני בדעתך וכדורגל נבחרות הוא שונה מאוד-מאוד. סמי קדירה שחקן קישור אחר אבל זו דוגמא טובה. רק בעונת הדאבל עם זידאן הוא היה נראה כמו קראק ושחקן שמעבר לדימיון והקסם גם מביא תאכלס. לא חושב שבמקום אחר הוא יהיה טוב בכמה דרגות. מצד שני סולארי הגזים עם הייבוש שלו. גם בדקות המשחק ושחקן כזה לא צריך להיות מחוץ ל-18 נגד אייקס ובמשחקים שהיינו עם סגל עמוס בקאנטרה. כמובן שהחברים שלו לא ממש יותר טובים. כבר השלמתי עם עזיבתו וכמובן שתהיה צביטה אבל זה אולי לטובה.

בדיוק כתבו ב-AS שסולארי עשוי לתת לו הזדמנות מול ויאדוליד לאור כל ההיעדרויות, "שביתת נשק עם אויביו". הגיע הזמן ושכשיעזוב(איסקו) אז לפחות בסטייל

14. סיונרה Member

איסקו הוא גם קורבן של הנסיבות. אחרי 6 שנים בריאל לאף אחד לא ממש ברור מה התפקיד שהוא אמור לשחק בו על המגרש. ברור לכולם שמדובר בשחקן שדווקא התכונות החיוביות במשחק שלו אלו לא תכונות שתלויות באיך הוא קם בבוקר אלא יותר בשימוש נכון בהן, ואת זה בריאל גם סולארי וגם זידאן לא ממש ידעו לעשות.
    במועדון בו יש מנהל מקצועי שמתווה דרך, אז היו מוצאים לאיסקו את המקום שלו או שולחים אותו לדרכו. בריאל מדריד של השנים האחרונות, מאמן שמגיע גם ככה בתור סותם חורים עוד יגרום לעזיבה של שחקן שאולי בונים עליו ואולי לא.

EsheD אוהב/ת את זה.
  15. Raulito Madridista

סולארי:"יש שחקנים שלא נמצאים ברמה המתאימה. והם יודעים"

לפי ההערכות המאמן סנטיאגו סולארי יפוטר מייד לאחר המשחק נגד ויאדוליד מחר(21:45). המאמן הגיע באיחור של שעה למסיבת העיתונאים והכתבים כבר החלו להריח את הספקולציות. בכל-מקרה, סולארי נשמע מאוד לחוץ לקראת המשחק מחר ואמר את הציטוט שבכותרת בלי פילטרים. הנה דבריו::

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2019/03/09/primera/1552130415_697261_1552139831_portada_normal.Xxx

המצב שלו. "אלה לא הערכות שאני צריך לעשות, אני המאמן וכמו כולם, אני מנסה לתת את הטוב ביותר שיש לי כדי שהקבוצה תשתפר. זה בטח לא הרגע הכי יפה שלי, כולנו פה, המטרה היא תמיד לשכוח ממה שהיה ולתקן במשחק הבא. אני תמיד אתן את הטוב ביותר כפי שעשה מהיום הראשון שהגעתי לכאן, לא כמאמן אלא כשחקן".

הקפטן ראמוס יסע לויאדוליד[למרות שהוא מושעה]. "אין צורך לחזור ולשאול אותי עליו, אנחנו מדברים כל יום, הוא קפטן נהדר ועושה הכל למען הקבוצה, אנחנו גאים בו".

על איסקו. "נושאים משמעותיים כאלה ואחרים מטופלים בתוך המערכת באופן פנימי ובצורה מקצועית. כדי לשחק אתה צריך לשים את עצמך קודם כל במצב פיזי אידיאלי ולאחר מכן לשמור עליו ולהיות נחוש".

הכושר של השחקנים. "הרוב נמצאים בשיאם, אבל יש כאלה שלא והם יודעים את זה, אמרתי להם את זה".

העיכוב במסיבת העיתונאים [סולארי נשאל על כך שזה לא נורמלי] . "הדברים שקורים בתוך המועדון יישארו אך ורק שם, דברים בחדר ההלבשה. אנחנו מאוד קפדניים בביקורת העצמית גם אחרי הנצחונות, מיום ליום. גם ביום טוב בו אנחנו מנצחים אנחנו תמיד מחפשים לתקן ואת הדברים הרעים במצבים טובים".

המטרה. "אנחנו נתמודד עם המשחקים שנותרו עד לסיום, בשיא המקצועיות והמחוייבות. מי שיתן את עצמו למען הסמל ישחק, מי שמסתתר או מורד - לא. צריך לעבוד קשה ולשמור על המועדון הזה, להוסיף כמה שיותר נקודות עד לסוף ולשחק כמו קבוצה. נצטרך את כולם, את מי ששמח ומי שעצוב. כולם פה נמצאים תחת זכוכית מגדלת לקראת העתיד, גם השחקנים".

מסר לאוהדים. "זה רגע עצוב וכואב אבל עבור כולם, אנחנו מאוכזבים גם בשבילם, אבל זה כישלון אחד שלא עומד בכנה אחד עם הכרת תודה לצוות שהשתלט על ליגת האלופות, קבוצה שהייתה אלופת אירופה אלף ימים. זו קבוצה מפוארת שכתבה פרק מפואר בהיסטוריה. התקופה הזו ראויה לתשואות כמו שעכשיו אנחנו ראויים לביקורת"

מצב נושא:
הנושא נעול.