ריאל מדריד 2018/19:: רעש לבן בפתח, גם אם זה עידן חדש...

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏22/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Jefecito Member

זידאן חוזר לריאל.

2. riquelme1 Member

זידאן חוזר = בנזמה מסיים את הקריירה במדריד.

EsheD אוהב/ת את זה.
  3. Jefecito Member

בעונות שהיו היה לו את רונאלדו ואת השלישייה בקישור בכושר מעולה. לדעתי עשה טעות אבל רק הזמן יגיד.

4. Raulito Madridista

אני קורא את זה פה במערכת בספורט1, מנסה להכין ידיעה במהרה ומצפים ממני כאיש ריאל מדריד - ואני רועד. ניסיתי לא להתייחס לדיווחים האלה אבל זו אותה צמרמורת כמו אז ב-6 בינואר. הגלאקטיקו של פלורנטינו הוא זידאן. אני גם חושב שהוא יקלקל את המורשת אבל יש כלכך הרבה זכרונות מדהימים ואני פשוט רוצה ליהנות מהרגע, בשורה טובה בימים קשים. סתם לחייך, בלי לנתח, בלי לחשוב מה יהיה.
    אגב מילה מקצועית: הייתי משוכנע אז שזיזו מאמן עם מספיק כוח לקבל החלטות קשות. אולי בעבר לא רצה להתלכלך והפעם אחרי עונה פח זה יותר פשוט. אני מאמין שזידאן קיבל הבטחות מפלורנטינו - רכש, סמכויות, מדיניות, ומאוד-מאוד מרתק לראות איך ייבנה את הקבוצה מחדש. המלך חוזר.

5. Civil Anti Madridista

לקח על עצמו אתגר שיש לו רק מה להפסיד.

סולשאאאר אוהב/ת את זה.
  6. סיונרה Member

איזו עליבות. גם אם נוציא את העובדה שאני חושב שמדובר במאמן בינוני במובן הטקטי ופילוסופיית המשחק, הוא רק עזב לא מזמן. אין עוד מאמנים בשוק העולמי? האם הסיבות שבגינן עזב השתנו?

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  7. cheddar Member

זה כמו להיכנס ולצאת מהשקעה במניות ברגע הנכון
    מוכר ברווח ונכנס בשפל

Civil אוהב/ת את זה.
  8. yonmu Member

שאפו לפרז על הויתור על האגו.
    שאפו לזידאן על המוכנות לאתגר.

מעניין כמה שיאים הולכים להישבר בקיץ.

9. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

דווקא נראה ששוב הוא נכנס לסיטואציה שבה יש לו רק מה להרוויח.

זידאן אמר עוד בקיץ האחרון שריאל זו "קבוצה שצריכה להיבנות מחדש", וכנראה פרז חלק עליו. הקיץ זה כבר יקרה, לפרז אין ברירה אחרי העונה האחרונה. הכסף שם לאור ההתנהלות החסכנית של ריאל בשנים האחרונות, וזה עוד לפי ריג'קטים נוצצים שהיא צפויה למכור.

מה שפחות מובן זה אולי הטיימינג, כי העונה הזו במילא גמורה והיה אפשר לחכות לקיץ. ייתכן והמצב בחדר ההלבשה מול סולארי היה קטסטרופלי.

10. Raulito Madridista

קודם כל הערה כללית, לזידאן יש וואחד ביצים, אני לא רואה את פפ חוזר לברצלונה למשל והורס את תקופת האליטה שלו שם. מעבר לכך, העונה של ריאל מדריד כבר גמורה, היא תשמור כנראה על הכרטיס לליגת האלופות וזהו, אולי יש שחקנים מסוימים שהמשחקים האחרונים יקבעו משהו. זידאן מגיע בגישה נכונה, מבחינתו מה שקרה העונה עד עכשיו שייך לעבר, הוא הולך לתת הזדמנות לאיסקו, כמעט משוכנע בזה, ובטח שלמרסלו. אף אחד לא ישפוט אותו על סמך התוצאות הבאות מה גם שהמשחק הקשה היחיד באמת הוא ולנסיה בחוץ. אגב, פרס בנה לזידאן מייד לאחר ההדחה נגד אייקס.

אין כמו כריסטיאנו. אני חושב שחוליית הקישור שלנו הייתה אוברייטד. כדי לשלוט בכדור היינו זקוקים לארבעה שחקנים, זה לא באמת היה רק קאסמירו-קרוס-מודריץ', ואף אחד מהשלושה האלה לא תורם מספיק להתקפה באופן עקבי גם אם קאסמירו דפק גול בגמר נגד יובה בפצצה מרחוק. לדעתי לזידאן היה סגל עמוק אבל הרכב לא מספיק טוב, רונאלדו ירד ביכולת מבחינת הדריבלים והמהירות וממש קיבע את עצמו כ-9, גם ראמוס ופפה הזדקנו עם השנים מאוד-מאוד. תשוו את הקבוצה הזו לקבוצה של מוריניו למשל שנפלה במרכז השדה אבל היו לה את אוזיל ודי-מאריה, קאקא מהספסל ותמיד אחד מבין היגואין ובנזמה כגיבוי. המטרה ברורה: פרויקט לטווח ארוך, מאמין שהוא לא אידיוט ואחרת לא היה חוזר.

11. Raulito Madridista

זיזו חוזר!

https://realmadrid.co.il/Images/topicZidane-Official12032019.Xxx

בין הטירוף לשיגעון - הדרמה בריאל מדריד בשיאה: סולארי פוטר, זידאן הגדול חתם עד 2022, הוצג במסיבת עיתונאים חגיגית ויחזור כבר מחר אל הטרנינג. והשאלה המעניינת ביותר: מה הבטיח לו פלורנטינו כדי לחזור. התשובות - בקיץ. הנה סיכום מסיבת העיתונאים ומה שקרה בשבוע האחרון, מה שהוביל לחזרה של זיזו.

אף אחד לא רצה להחמיץ את האירוע המרגש הזה, הקאמבק של זינדין זידאן. המועדון הכין סרטון קצר ומצמרר עם כל הרגעים הגדולים של זיזו על הקווים, התקשורת עבדה שעות נוספות והחדר היה מפוצץ עיתונאים. ומעבר לנשיא המחויך פלורנטינו פרס, האיש שהאמין שהמשימה אפשרית, התקבצו גם אלבארו ארבלואה - שחקן הגנה על המגרש אבל חלוץ בטוויטר והרשתות, שהיה כמובן הראשון לברך("אנחנו לא יכולים להיות שמחים יותר. האללה מדריד"), ראול, רוברטו קרלוס וגם אמיליו בוטראגיניו. מסיבת העיתונאים החלה באופן בהול, שעה אחת לאחר ההודעה הרשמית באתר הרישמי של המועדון, וכמה שזה היה שונה מאותה הודעה רשמית שבישרה על עזיבתו של כריסטיאנו רונאלדו. התחושה הייתה כאילו זידאן לא עזב מעולם, עם כל הכבוד ל-284 הימים האלה.

פלורנטינו פרס כמובן לקח את ראשות הדיבור. זידאן הגיע עם הפמלייה בהרכב מלא כמובן, הצטלם ליד כל גביעי אירופה שיש לו כמובן חלק בהם, נראה מחויך ונרגש, אבל הנשיא פרס, שהיה חייב להוכיח לאוהדים שכוחו עדיין במותניו, פתח את ראשות הדיבור. לאחר שפיאר את המועדון שוב ושוב ושוב, אמר את התאכלס: "אנחנו כאן כדי לקבל בחזרה את המאמן הטוב ביותר בעולם שזכה בתשעה תארים. הוא הוכיח את נאמנותו לריאל מדריד. זידאן מגלם בצורה מושלמת את הערכים של המועדון". פרס חשב שפנה לזידאן כבר לפני חמישה ימים, לאחר ההדחה נגד אייקס בליגת האלופות, הדחה שקטעה את השושלת המדהימה שזיזו בעצמו בנה ופיאר.

זידאן אמר: "אני רוצה להיות ברור, עזבתי בזמן הנכון. לא יכולתי לסרב לפרס כשהתקשר אליי. היו לי הצעות אחרות אבל הייתי חייב לחזור לריאל מדריד. בשנה הבאה יהיו שינויים ואנחנו לא חושבים על זה כרגע אלא על 11 המשחקים שנותרו". זידאן אמר שאין מה לדון בחזרתו של כריסטיאנו רונאלדו ועל הקאמבק הוסיף: "ההסטוריה של המועדון הזה לא תשתנה ואי אפשר להכתים את מה שעשינו". "אני בא עם כוחות מחודשים ומוכן לאתגר לאמן שוב את ריאל מדריד. "אני רוצה להרגיש את השחקנים. הם הראשונים לדעת שזו הייתה שנה קשה".

https://www.realmadrid.com/img/galeria-marca/zidane-gal_20190311090605.Xxx

עוד ביום חמישי כתבו בשער המארקה "הנבחר והרצוי" על זידאן, אך אף אחד לא התייחס לכך ברצינות. מה שהחל כדיווח סתמי הלך וצבר תאוצה עם השעות. תחילה פרסום ב-"לה-סקסטה" מה שאושר אחר-כך ע"י המארקה, עד שהטוויטר געש והתקשורת בספרד אישרה פה אחד - היינו כחולמים. כמו שעזב במפתיע ב-31 במאי, חמישה ימים בלבד אחרי שהוליך את ריאל מדריד להיסטוריה מדהימה עם הזכייה השלישית ברציפות בליגת האלופות, והותיר אותנו עם לב שבור - חזר בקאמבק שאף אחד לא ציפה לו, חוץ מהנשיא פרס. ושיילכו לעזאזל הדיבורים על מוריניו או מאמן זמני(סולארי, אגב, נפרד מהשחקנים כבר בבוקר ויישאר במועדון בתפקיד אחר אם יירצה בכך).

אמנם המועדון לא הצליח לשכנע את זידאן לחזור בו מהתפטרותו אז, אך בינו לבין הנשיא פרס נשארה האידיליה. בתקשורת נכתב שבפעם השנייה זידאן אמר 'כן' לנשיא, והתנאים להחזרתו הבישלו. זידאן אמנם טייל בעולם, לא התראיין לתקשורת ונהנה מהזמן הפנוי, אך נשאר לגור במדריד. בנו לוקה הוא עדיין השוער השלישי של המועדון, שאר בניו מפוזרים בקבוצות הקאנטרה השונות ובקבוצות אחרות מהעיר מדריד ועל הקשר המיוחד שלו לריאל מדריד מיותר להרחיב. יובנטוס מאוד רצתה להחתים אותו אך לא יכלה להתחרות בריאל מדריד. המנטרה במסיבת העיתונאים הייתה שוב ושוב ושוב - "אני אוהב את המועדון הזה". זידאן חתם עד 2022 ולכולם ברור שמדובר בפרויקט ארוך טווח.

על התקופה של זידאן בריאל מדריד מה כבר אפשר להגיד? שבה את ליבינו כשחקן היקר ביותר בעולם בקיץ 2001 עם הוולה נגד לברקוזן, רגעי קסם אינספור על המגרש ודמעות כשנפרד ב-2006. כמאמן החליף את בניטס בינואר 2016 וזכה עם ריאל מדריד בתשעה תארים בסה"כ, בשנתיים וחצי בלבד וב-149 משחקים. בהחלט אפשר לתת למספרים לדבר בעד עצמם. כבר מחר הוא יורד לטרנינג ואנחנו לא יכולים לחכות...

Clock End Stand אוהב/ת את זה.
  12. Raulito Madridista

כותרות העיתונים: הקאמבק של זיזו

שער המארקה:

https://e00-marca.uecdn.es/imagenes/2019/03/12/portada/marca_papel/g1203.35acebaaac283f4f521648cba01feca9.Xxx

שער חגיגי במיוחד: 'זידאן - הגיבור חוזר' עם הציטוט המרכזי: "אנחנו נשנה דברים. רציתי לחזור למועדון הזה, לא יכולתי להגיד 'לא'"| המאמן דיבר גם על העונה שעברה - "זכינו בליגת האלופות אבל יש דברים שעשינו רע".

בטור דיעה במארקה כתב חואן גארסיה אוצו'אה - "הנאמנות של זידאן לריאל מדריד מוחלטת, וכך צריכה להיות הנאמנות שלה לגביו", והמסר: זידאן חייב לקבל אשראי לטווח הארוך בלי קשר לתוצאות, להיות חסין לעשות את הצעדים הנכונים מבחינתינו כדי להחזיר את המועדון לטופ. 'לעולם לא הייתי מפטר את זידאן, לעולם לא הייתי מפטר את זידאן, לעולם לא הייתי מפטר את זידאן. אם הייתי אוהד ריאל מדריד, הייתי משנן את המנטרה הזו לפני כל משחק בסנטיאגו ברנבאו כדי שזה יהיה ברור', כותב, ומוסיף שאהבתו של זידאן למועדון היא מעכל הכל. אסור לצפות ממנו לשחזר את ההצלחה.

בפן ההומוריסטי, מעבר לכל הציוצים המשוגעים בטוויטר על הגעת זידאן - מה חושב אדן האזרד, הבאסה של מוריניו ובייל - במארקה מצאו קטע ישן מעונת הבכורה 2001/02 בו זידאן מחליף את סולארי במשחק גביע נידח.

ב-AS כתבו על חלק מההבטחות של הנשיא פרס כדי לשכנע את זידאן לחזור: שליטה מוחלטת בחדר ההלבשה ושלושה סופרסטארים בקיץ - תקציב שמן לרכש. הצוות של זידאן יהיה בדיוק אותו הצוות מתקופת הזוהר. פדג'ה מיאטוביץ' אמר:"הפיתרון של זידאן טוב לכולם, הוא הצליח, הוא יספק שלווה, עם מוריניו אני לא יודע מה היה קורה. זידאן לא ישחזר את ההצלחה בליגת האלופות, שלוש זכיות ברציפות זה קורה פעם אחת בהיסטוריה". בטורי הדיעה כתבו על הסיכון הגדול שלוקח זידאן, ובטור אחר כתבו שזידאן ממש לקח את הכדור מקו השער והציל את פרס שהעז לחשוב על קאמבק של מוריניו. עוד כתבו שסולארי היה גם כן קורבן של הסיטואציה ומעט הם המאמנים שלא מרגישים כמאמנים זמניים בריאל מדריד.

ברמת הסטטיסטיקה ציינו שריאל מדריד העונה הפסידה כבר 14 משחקים ב-46 משחקים בלבד, בעוד עם זידאן על הקווים היא רשמה 16 הפסדים בשנתיים וחצי, ב-149 משחקים. בחצי העונה הראשון הוא רשם שני הפסדים ובעונת הדאבל הגדולה הפסיד שש פעמים בלבד. לזידאן היה רצף מטורף של 41 משחקים ללא הפסד בין אפריל 2016 ועד ינואר 2017.

בשני האתרים הגדולים במדריד כתבו על הקאמבקים הקודמים של המאמנים של ריאל מדריד. ויסנטה דל-בוסקה היה מאמן זמני לטווח הקצר פעמיים לפני שהגיע לקבוצה בנובמבר 1999 והשאר היסטוריה - שתי זכיות בליגת האלופות ושתי אליפויות ספרד. קמאצ'ו אימן לשתי תקופות קצרות מאוד. גם סנטיאגו ברנבאו עמד על הקווים פעמיים, אבל ההצלחה הגדולה היא של פאביו קאפלו, המתקאמבק האחרון, עם אליפות גדולה ב-1996/97 והנחת היסודות ל-'לה-ספטימה', וכעבור עשר שנים שוב זכה באליפות, אליפות הרמונטדות, אליפות מס' 30, וניקה את השאריות של הגלאקטיקוס.

13. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

זיזו לא היה חוזר אם לא הובטח לו מראש תקציב כמעט בלתי מוגבל,לבצע מהפכה לפי רצונו.
    החזרה שלו סוללת את הגעת הזארד,אולי גם אמבפה.
    בהתחשב בעודה שכמעט סגרנו עם מוריניו,אי אפשר שלא להיות מרוצה מהחזרה שלו.

אותי מעניין מה יעלה עכשיו בגורלם של איסקו ובנזמה.

14. Raulito Madridista

אמבפה רק שלשום אמר שהוא לא עוזב את פאריס לשום מקום, כך שהוא שוב לא רלוונטי, ולא הייתי רוצה שנשתגע על ניימאר. האזרד בהחלט מתקרב ולאור מה שקורה בצ'לסי - אולי שוב לא תשחק בליגת האלופות, היחסים עם המאמן שגם הוא זמני, תחושת המיצוי ותג המחיר - זה נראה ריאלי(אגב, המון ציוצים בטוויטר התייחסו לתגובה של האזרד - סאטירה). מצד שני, אני בהחלט חושש שהוא יהיה הגלאקטיקו היחיד וימשיכו להתבסס על צעירים. האזרד-אסנסיו-בנזמה עם ויניסיוס כגיבוי זה בהחלט לא מספיק לדוגמא. ריאל מדריד חייבת חלוץ.

אין ספק שזידאן מאוהדיו של בנזמה אבל מצב כמו שהיה העונה בו בנזמה מוביל בטבלת המשחקים והדקות - לא קרה מעולם, זה בהחלט מוגזם. זידאן העדיף את בנזמה גם כשמוראטה היה בכושר טוב והבקיע הרבה שערים נגד קבוצות בינוניות, אבל מה שכן, גם בנזמה סופסל בעונה שעברה לעתים. בגומלין נגד יובה בליגת האלופות, במשחק הראשון נגד באיירן ועוד ועוד.

אני חושב שהגעה של זידאן מפחיתה את הסיכויים שמרסלו יעזוב ליובה ואני לא מתעלם מהפריצה של רגילון אבל מרסלו צריך לחזור להרכב בינתיים.

הקאמבק של זידאן הוא ענק בפן הרגשי כי הוא מחובר למועדון וברור שיש לו הרבה מה להפסיד, אבל תפרגן קצת יותר מ-'עדיף ממוריניו', בחייך...

15. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא יודע איך לאכול את החזרה שלו מכמה סיבות,אחת הסגידה לשחקנים מסויימים שלא פוגעים,ותחושה שהרף הגבוה שהציב יהיה לו קשה לשחזר.
    אין ספק שמדובר במאמן הכי מצליח שהיה אצלנו ב2 עשורים האחרונים.
    רק הזמן יגיד.

בנוגע לאמבפה,אתה יכול להיות הרבה יותר אופטימי.
    השחקן הביע את רצונו לשחק בריאל,יש את עננת הפייר פליי שמרחפת מעל פסז',הוא צרפתי וזידאן ידע למשוך אותו אלינו.
    את ניימאר הילד קקה הזה לא הייתי רוצה,מה גם שאני חושב שהוא הגיע לתקרה שלו. אמבפה רק בתחילת הדרך וכבר שחקן טוב ממנו לדעתי.

כמו שאמרתי,הזארד זה עניין סגור. זיזו מעריץ אותו,הוא מעריך את זיזו ומת לשחק בריאל.

אני חושב שצרכים להפרד ממרסלו (ביחד עם מודריץ,קרוס,בייל, ובלי נדר גם מבנזמה) בסיום העונה,הוא מיצה וזה הזמן להתקדם.

לסיכום,יש הרבה עבודה לזיזו בקיץ. הזארד+אמבפה+איקארדי+מגן שמאלי+קשר מרכזי. ויש על מה לדבר על שחזור ההצלחה.

מצב נושא:
הנושא נעול.