ריאל מדריד 2018/19:: רעש לבן בפתח, גם אם זה עידן חדש...

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏22/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. סיונרה Member

אתה רוצה שחקן שישחק ב10-9 תביא שחקן שמשחק בעמדות האלו. הזארד, בדיוק כמו ויניסיוס הוא שחקן שנדבק לצד שמאל ומשם עושה את כל המהלכים שלו. להביא אותו, כשיש לך א. כמות לא סבירה של שחקנים בעולם ברבע מחיר בדיוק באותו תפקיד וב. כשיש לך 2 שחקנים צעירים שעלו ביחד 90 מיליון דולר על אותה עמדה, זה חוסר אחריות. ברור שהזארד שחקן טוב יותר, אבל ויניסיוס הגיע בכסף גדול כי הוא אמור להיות העתיד של המועדון, העונה הראשונה שלו לא אמורה לפגוע במעמד שלו בעתיד הקרוב אלא להיפך.

Gianzola אוהב/ת את זה.
  2. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

וינסיוס כישרון ענק,אבל לא יקרה כלום אם יתחרה עם הזארד על דק משחק. עוד מוקדם לבנות עליו כשחקן הרכב ראשון.
    מה גם שריאל צריכה 2 שחקני אגף,אפשר לשלב אותו גם בצד ימין.

3. Raulito Madridista

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2019/03/19/primera/1553035550_610275_1553035634_portada_normal_recorte1.Xxx

ויניסיוס
    הפצוע מקווה לשוב לשחק במחזורים האחרונים של העונה קרי במאי. בינתיים הוא התראיין לתוכנית רדיו בספרד שכמיטב המסורת נערכות ממש מאוחר.

ברצלונה הייתה ראשונה רצתה לשלם יותר אבל העדפתי את ריאל מדריד".
    עוד הוסיף:"הכי טוב בעולם? אני ואז..ניימאר(צוחק)". "רוצה לזכות בכדור הזהב עד גיל 26-27".
    "אני אמשיך לעבוד קשה כדי להשתפר וברור שאני רק בתחילת הדרך. אני רוצה לכבוש יותר שערים ויודע שזה צריך לקרות. אני מנסה לא להיכנס ללחץ אם זה לא קורה".

על הזמן הפנוי - "אני בחור ביתי, אוהב לראות סרטים ולצפות ב-NBA וגם לשחק כדורגל בפיפה. אוהב את ספרד".

"אמרתי לפלורנטינו כשהגעתי - אני רוצה לעשות היסטוריה במועדון הזה כמו מרסלו. הלוואי שאוכל לשחק כאן כלכך הרבה שנים כמוהו ואולי להעביר כאן את כל הקריירה".

מסר לאוהדים - "אנחנו רוצים ומאמינים שנוכל לנצח את כל המשחקים עד סיום העונה. נעשה הכל כדי שזה יקרה. מבחינתינו העונה הבאה מתחילה כבר עכשיו".

קיילור:"יש לי חוזה אבל לא הייתי רוצה עוד שנה כזו".
    השוער מאושר כרגע בנבחרת קוסטה ריקה ואומר שהוא רוצה להמשיך בריאל מדריד ובכל מקרה ייתן הכל עד לרגע האחרון כמו תמיד.
    "זידאן בישר לי לפני המשחק שאפתח בהרכב וזה תמיד מרגש לראות את השם שלך ב-11. אני מרגיש טוב איתו ומשוכנע שייתן לי עוד הזדמנויות".
    על סולארי:"הוא אמר שאני ג'נטלמן אבל בקושי דיברנו. הערכתי אותו והיה לי כבוד אליו. לא ארצה לזכור יותר מדי מהתקופה הזו. זה היה מאוד לא יפה שלא שיחקתי נגד צסק"א".

4. סמואל אטו Member

שניהם מתחילים מאותה נקודת מוצא, אבל יש להם סגנון משחק אחר לחלוטין.
    כמו שאמרת: ויניסיוס אמור להיות ה"עתיד" של המועדון. בהווה, אחרי עונת בלהות, קצת בעייתי להפיל הכל על שחקן צעיר עם מספרים לא הכי מרשימים עבור שחקן התקפה.

5. סיונרה Member

כשאין לנו קשר ימני אז הוא לא משחק בתפקיד הזה. מועדון כמו ריאל מדריד צריך להביא שחקנים לעמדות שהם הכי טובים בהן.

6. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

על זה אין ויכוח.
    ריאל מדריד צריכה לחזור לטופ ומהר,היא צריכה שחקנים מוכחים. הזארד זה שחקן שבפריים של הקריירה שלו,לטווח המיידי זה ישתלם מאוד. לא יקרה כלום עם ההתקדמות של וינסיוס תיהיה הדרגתית ולא לזרוק אותו למים העמוקים כמו שעשו השנה.

עם זאת יש עמדות הרבה יותר קריטיות לחזק, חלוץ,קשר מרכזי,קיצוני ימני.

7. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

פוגבה זרק טיזר לזיזו.
    קונה עכשיו הבאה שלו על חשבון קרוס+מודריץ.

8. סיונרה Member

לא מחזיק ממנו, מרגיש לו כמו שיחזור של בייל. הוא צריך שיותר מדי דברים יקרו במקביל כדי לשחק כמו שצריך.

9. Raulito Madridista

כמה דברים:
    1. בשער המארקה כתבו "הוא מגנט" כשיש ציטוטים של אדן הזאר, קיליאן אמבפה ופול פוגבה שמדברים על הערצתם לזינדין זידאן. כמה מהם יגיעו לריאל מדריד?
    2. לדעתי אין כבר קבוצות "מושלמות" בכדורגל ואת תקציב הרכש שאני מניח שהוא לא מפלצתי כמו שנרצה - הייתי משקיע בהתקפה חדשה לגמריי. פוגבה שחקן נפלא אבל לא חושב שהוא טוב כמו שעושים ממנו והוא נורא יקר. מה שכן אנחנו זקוקים לריענון בקישור מבחינת אופי הקשרים - רק קאסמירו הדועך תורם בגולים. אין הצטרפות מקו שני.
    3. לא אוהב את השמועות על הרצון של ואראן לשנות אווירה והציטוט שלו "זה לא הזמן ולא בא לי לדבר על העתיד בפומבי". יש ביקורות בספרד על חוסר המנהיגות שלו. אחרי העונה העלובה שלו הוא צריך לסתום את הפה ולחזור לשחק כדורגל.
    4. לפי ה-AS יש רשימת אלטרנטיבות: דה ליכט הכי טוב והכי יקר, קוליבאלי דומה לואראן בחלק מהתכונות, מאריו הרמוסו הכי זול ויעלה 7.5 מליון יורו אבל מתאים כבלם רביעי והוא פחות טוב, ושקריניאר מאינטר - שסוכנו טוען שריאל מדריד פנתה אליו.

10. Raulito Madridista

לאלה שראו כדורגל נבחרות בסופ"ש - טעות אומללה של טיבו קורטואה שהתמהמה עם הכדור, איבד לצ'רישב וספג - עלתה לבלגיה בגול, אבל הנבחרת של הזאר ניצחה כך שהכל היה טוב. אלא שהתקשורת לא שכחה ובאנגליה כתבו - 'עוד מכה לפנים של קורטואה'. השוער התראיין לאחר המשחק ואמר בציטוט שדי הוצא מהקשרו בתקשורת הישראלית - "אני מאמין שאני שוער מצוין ואמשיך ככה, מטעויות לומדים, גם אם התקשורת רוצה להרוג אותי". הוא גם כתב ברשתות החברתיות. העונה הוא ספג 30 שערים במדי ריאל מדריד ב-24 משחקים, והאוהדים בברנבאו כעסו על יכולתו במשחק נגד אייקס?

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/03/22/15532809407763.Xxx

בהמשך לזה, במארקה כתבו על שבע השנים הרעות בין הקורות, מאז עונת 2012/13, בה כל הכביסה המלוכלכת בין איקר קסיאס וז'וזה מוריניו יצאה החוצה והשוער סופסל - אין שקט בין הקורות של ריאל מדריד. קסיאס כזכור סופסל ע"י מוריניו בדצמבר 2012, לאחר מכן נפצע לתקופה ארוכה במשחק הגביע ודייגו לופס תפס את מקומו בין הקורות. בעונת הדסימה, איקר שיחק במשחקי הגביע ולופס שיחק בליגה, ובעונתו האחרונה בקבוצה, כשקיילור נבאס הצטרף אחרי מונדיאל מעולה - איקר שיחק בליגה ובצ'מפיונס וקיילור זכה רק לפירורים, ובסיום העונה איקר עזב בעצב אחרי שהאוהדים שרקו לו בוז. באותו קיץ, ריאל מדריד רצתה להחתים את דה חאה אבל פרשת הפקס, אתם זוכרים. קיילור התגבר על עוגמת הנפש ורשם יכולת מעולה. השקט נמשך עד ינואר 2018, כשקאפה מבילבאו כבר היה סגור בריאל מדריד אך זידאן הטיל וטו והמשיך להאמין בשוער על אף הנסיגה ביכולתו. השנה, קיילור החל בין הקורות, עד שקורטואה נכנס לעניינים, הוא שיחק רק בגביע המלך ואפילו נגד צסק"א בליגת האלופות לא שיחק.

כמובן שאנחנו לא מחפשים דרמות ולא צריך לקטול אף אחד בצורה מוגזמת, אבל אחרי למעלה מחצי שנה בריאל מדריד, אני חושב שקשה להגיד שקיילור פחות טוב.

11. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/03/24/15534126884261.Xxx

מארקה: זידאן מחפש עוד "פיניש היסטורי".
    המאמן רוצה ומאמין שהקבוצה יכולה לנצח את כל 11 המשחקים הנותרים עד סיום העונה, כפי שהיה ב-2015/16. זה אמנם לא הספיק לאליפות אך ריאל הדיעה בדינמיקה טובה לצ'מפיונס ואתם זוכרים איך זה נגמר. מבחינתו, סיום טוב לעונה הזו הוא הכרחי כדי להתחיל את העונה הבאה כמו שצריך.

זידאן אגב התראיין ל-OTRO וסיפר שהיה תלמיד גרוע עם גישה לא נכונה, שכל חלומו היה לשחק כדורגל ושהיום החיים הרבה יותר פשוטים לשחקנים הצעירים, ובין היתר קל להגיע לאליטה בזכות קיצורי דרך:"בעבר היו שחקן אחד או גג שניים צעירים בקבוצה והיה אסור לך לטעות. היום אם יש לך כישרון - נותנים לך הזדמנות במהירות".

בינתיים, לוקאס ואסקס מוכן ומזומן לקאמבק שלו והוא יוכל לשחק נגד הואסקה, בעוד אצל קרבחאל עדיין אין את ה- OK. מרסלו, בנזמה ואיסקו הם בין היתר אלה שמתאמנים בולדבבאס.

12. Raulito Madridista

קצת חדשות:

* לצד הדיבורים הבלתי פוסקים על קיליאן אמבפה, תוצאה של פרסומים ב-'פראנס פוטבול', לפיהם ריאל נכנסת 'לתוכנית אמבפה' ותציע עליו 280 מיליון יורו(לפי המארקה, המועדון מכחיש שיגיש הצעה), שם חדש שעלה בכותרות אתמול הוא סאדיו מאנה מליברפול, הכובש הבכיר של הקבוצה בצוותה עם מוחמד סלאח(20 שערים העונה). נכתב שם שזידאן מאוד אוהב אותו ושבקיץ היו שיחות על מעברו לריאל מדריד ואפילו משהו מתקדם ('פוטבול-ליקס' - צריך לקחת בעירבון מוגבל), אלא שעזיבתו קטעה הכל. במארקה יש סקר אוהדים 'כמה הייתם מוכנים לשלם עליהם' כשהכוונה היא להזאר, דה ליכט, אמבפה, איקרדי, ניימאר ואחרים.
    * במארקה הציגו אתמול נתון מעניין לפיו ריאל מדריד היא הקבוצה היחידה שהצליחה לנצח אי פעם בכל עשרת מחזורי הסיום של הליגה וזה קרה בעונת הבכורה של זידאן (למעשה: 12 נצ' רצופים), מה שלא הספיק לאליפות. ברצלונה השיגה 28 נק' בעונת 2009/10 מעשרת מחזורי הסיום, ואספניול(1998/99) ו-ולנסיה(2001/02), השיגו 25 נק'.
    * ריאל מדריד מתכוננת למשחק נגד הואסקה לאחר פגרת הנבחרות, והסגל שלה די עשיר: בנזמה, מרסלו, איסקו ואחרים. לוקאס ואסקס חוזרים לאימונים מלאים והיחידים שלא בריאים הם קרבחאל שמתמקדם לאט לאט, ו-ויניסיוס שיש לו עוד חמישה שבועות עד שיחזור, אם בכלל.

13. Raulito Madridista

קורטואה: "אשאר בריאל מדריד בעונה הבאה. לא מתחרט שהגעתי".

זה לא סוד שהשוער טיבו קורטואה עובר ימים לא קלים. השוער שנבחר למצטיין במונדיאל מתקשה לשחזר את יכולתו ואולי אף נמצא בכושר הגרוע בקריירה שלו. הוא לא חווה עונת בכורה מוצלחת בריאל מדריד ועשה טעות קריטית גם במדי נבחרת בלגיה והביקורות מהתקשורת הוציאו אותו משלוותו.

אתמול בלילה הוא התארח בתוכנית הרדיו 'אל טרנזיסטור' והיה יכול לשחרר מעט קיטור. הוא סוקר את הקריירה שלי ומדבר גם על הכבוד כלפי אתלטיקו מדריד, על אהבתו לריאל מדריד עוד מנעוריו, העונה המסובכת ויחסיו עם קיילור, על אדן הזאר שרוצה להגיע לריאל מדריד ועוד ועוד ועוד. הנה דבריו:

https://as02.epimg.net/futbol/imagenes/2019/03/27/primera/1553726360_854852_1553726410_noticia_normal.Xxx

על המשפחה. "יש לי חיים נורמליים. יש לי את הילדים בבית, אני מקלח אותם ומכין להם ארוחת ערב. בשעה תשע הם נכנסים לישון. בכיתה יש ילדים שאומרים להם 'אני הולך לראות את אבא שלך במגרש' והבן שלי עונה 'האללה מדריד', אבל הוא עדיין לא מבין כלכך את המשמעות של ריאל מדריד.

על שחקני אתלטיקו מדריד. "אני אוהב ספורט ומתעניין גם במה שקורה אצלה. כמובן שיש לי גם חברים שם, אני נפגש לעתים עם פיליפה לואיס והקפטן גודין ואנחנו משתפים אחד את השני. לוקאס הרננדס - הסתדרתי איתו, דיברנו צרפתית, הוא היה כישרון צעיר מקבוצת המילואים אבל ידעתי שיש לו עתיד גדול, בדומה לקוקה. כמובן שמפתיע אותי שבאיירן משלמת עליו כלכך הרבה, אבל הוא שחקן נהדר".

הטעות נגד רוסיה. "היה שם מרפק קטן מצד השחקן של רוסיה אבל אני לא נופל על הדשא. אני לא כזה. חבריי לנבחרת שראו את המהלך שוב, שאלו אותי 'למה לא ביקשת פאול?' ואמרתי להם שאני לא יודע. המאמן אמר לי להיות חזק מנטאלית אחרי מה שקרה ולמרות שהייתי עצוב, יש לי ביטחון עצמי גבוה".

על התקשורת. "אני אוהב לקרוא את עיתוני הספורט ועוד, וכמה דברים נראו לי מאוד לא נכונים, אין לי מושג מניין זה בא, לכן התרגזתי. אני חושב שהם פשוט חיפשו מחלוקת, לעורר עניין, משהו לכתוב עליו, והיה קצת חם בחדר ההלבשה. אני לא חושב שבנבחרת אמרו עליי שאני רחוק מהרמה שלי. בחדר ההלבשה מדברים איתו כל הזמן על מה שהתקשורת כותבת ואומרת. אני לא היחיד שמוטרד מכך ששקרים מתפרסמים. הביקורת של המאמן וחבריי היא החשובה לי ביותר".

על תחילת דרכו ועל עמדת השוער. "לפעמים אנחנו משתתפים בכל האימון עם הקבוצה ולעתים 40-45 דקות. התחלתי כשחקן כדורעף בכלל, כמו הוריי, הייתי בן חמש או שש. בגיל שבע שיחקתי בגנק, היו לי רפלקסים ללכת לקרקע. בגיל עשר הבנתי שאני רוצה להיות שחקן כדורגל ואולי שוער". קורטואה מספר שהוא רוצה ללמוד שיווק בעתיד, ושהוא מדבר הרבה שפות - צרפתית, אנגלית, וספרדית ברמה גבוהה וגם קצת מקשקש בגרמנית, איטלקית ופורטוגזית".

השנים בגנק. "בגיל 16 הייתי בקבוצה השנייה אבל בחלק המולד באפריל היה משחק חשוב נגד גנט וזו הייתה ההזדמנות שלי ושיחקתי מעולה. בשנה שלאחר מכן לא שיחקתי בחלק הראשון וזכינו באליפות. חתמתי על החוזה המקצועי הראשון שלי, בגיל 18".

שוערים שהעריץ. "התחלתי לעקוב מקרוב אחרי ריאל מדריד, כי אהבתי מאוד את איקר קסיאס, הערצתי אותו. גם את ואן דר סאר חיבבתי מאוד. היו לי דגלים של ריאל מדריד בחדר, של הברנבאו, וגם חולצה של איקר קסיאס. לא הייתי חלק מריאל מדריד כשהייתי קטן אבל היא מצאה חן בעיניי".

על אתלטיקו מדריד. "צ'לסי בחרה נכון כשהשאילה אותי, ההשאלה באתלטיקו הייתה נהדרת. נתתי הכל עבור אתלטיקו, זכיתי איתה באליפות היסטורית, בגביע, בליגה האירופית, הזכרונות שלי נהדרים, יש לי הרבה חיבה למועדון ולאוהדים. אני מבין את היריבות בין הקבוצות וחבל, אבל תמיד אכבד את את המועדון ואת האוהדים. ידעתי וצפיתי אירועים לא נעימים במשחק הדרבי, אבל זה נורא ואיום שהם זרקו בקבוק שהיה מאוד קרוב אליי".

ההבדלים בין הקבוצות. " יש הרבה יותר לחץ בריאל מדריד מאשר באתלטיקו, הקהל הרבה יותר תובעני אבל אני אוהב את זה. אני לא יכול להשוות בין האצטדיונים, הסנטיאגו ברנבאו אצטדיון עצום אבל לויסנטה קאלדרון היה את הייחוד שלו. אבל לגבי מתחם האימונים, אין מה לעשות, ולדבבאס ממש בגודל של עיר (צוחק), לאתלטיקו אין כזה".

על החתימה בריאל מדריד: "זה היה דרך הסוכן, כמו תמיד, הם שוחחו עם הסוכן שלי. הם סיפרו לי מתי זה יקרה. אבל לפי התקשורת, ריאל מדריד בכל קיץ רוכשת עשרים שחקנים". קורטואה נשאל עד כמה המשפחה הייתה חלק קריטי בכך שעזב את צ'לסי (הילדים), ועונה - "הייתי רואה אותם בעיקר בימי החופש והתגעגעתי אליהם מאוד בלונדון. אבל היי - באתי לריאל מדריד, המועדון הטוב בעולם". קורטואה מספר שהוא ממש לא מתחרט על כך שהגיע - "ריאל מדריד היא המועדון בו תמיד רציתי להיות. נכון שזו עונה לא טובה אבל נמשיך להילחם כדי לסיים כמו שצריך".

כשקיילור שיחק בתחילת העונה, דאגת? - "לא, משום שידעתי שאני מגיע למועדון ענק עם שחקנים גדולים, שיש תחרות קשה ועליי לתת את הטוב ביותר בכל אימון. לופטגי אמר לי מראש שקיילור ישחק את שני המשחקים הראשונים ואז אני הבא בתור".

האם יכולה להיות מערכת יחסים ידידותית בין שוערים? - "יש לי ידידות טובה עם פטר צ'ך, הוא עזר לי המון כשהגעתי לצ'לסי, וכך גם עם ווילי קאבז'רו. שוער טוב בקבוצה הופך אותך לטוב יותר. יש לי יחסים טובים עם קיילור, הוא שותף טוב, אבל אתה לא בונה מערכת יחסים בחמישה חודשים. אנחנו מאוחדים ואין שום בעיות".

האצטדיון הטוב בעולם - "הברנבאו הוא המרשים ביותר, זה ממש מופע. הקאמפ נואו מגרש ענק אבל הקהל רחוק מהשחקנים וזה פחות טוב".

הזכרונות מלופטגי. "למדתי מהתקשורת שהוא חותם בריאל מדריד. אני חושב שלא הייתה סיבה לפטר אותו מנבחרת ספרד וזה היה חבל, אבל זו החלטה של ההתאחדות. התחלנו טוב מאוד ובאמצע אוקטובר היו לנו סדקים ולא הצלחנו להתאושש".

המאמן המשפיע ביותר. "אני בוחר את המאמן שנתן לי את ההזדמנות בגנק ויחד איתו את דייגו סימאונה, כי אתלטיקו מדריד היא חלק חשוב מהחיים שלי. התבגרתי גם כאדם וגם כשוער, היו לי יחסים טובים מאוד איתו. עם מוריניו זכיתי באליפות".

סולארי. "היו לנו תוצאות טובות אבל שבוע אחד רע, בעיקר נגד אייקס - גרם לנו לקרוס. גם ההפסד בגביע היה כואב אבל היינו יכולים להיות גאים על הצורה בה שיחקנו נגד ברצלונה".

האם היה פחד נגד אייקס? - "ידענו שהיא קבוצה טובה ואייקס הוכיחה את זה במשחק הראשון. לדעתי היה לנו קצת חוסר מזל. ה-VAR והגול הלא חוקי, ההחמצות של בייל ו-ואראן. אנחנו שחקנים עם הרבה ניסיון ולא מפחדים. הזאר דיבר איתי לאחר המשחק נגד ויאדוליד ואמר לי שהוא ראה את תחילת המשחק ולא האמין שננצח אותם אחרי מה שעבר עלינו".

הזאר. "הוא אחד החברים הכי טובים שלי בכדורגל. בשבילי הוא שחקן גדול, אחד הטובים בעולם. כמובן שלא אני מחליט האם האם יגיע, אני לא יודע אם המועדון רוצה אותו והם הוא הולך לחתום בריאל מדריד אבל אני חושב שהוא רוצה לעבור לריאל מדריד".

על ההחלטה של זידאן לשחק עם קיילור. "אני לא כועס, אני מכבד את החלטת המאמן. הוא שוחח איתי אישית. בכדורגל ובעיקר בריאל מדריד המצב לא פשוט, כולם עובדים ונותנים את הטוב ביותר כדי לשחק. אני יכול עדיין להשתפר כשוער, אני מפגין מנטאליות חזקה, באתי לכאן לזמן רב כדי לזכות בתארים וזה יקרה". קורטואה נשאל ואמר שהבין שזידאן ייתן הזדמנויות לשני השוערים ולכל השחקנים, "אין לנו שום דבר על כף המאזניים לצערי".

על בייל. "הוא אחד החברים הטובים ביותר שלי בחדר ההלבשה, אני מדבר איתו באנגלית בעיקר. הוא יודע גם ספרדית, אני מסתדר איתו מצוין. אני גם אוהב גולף ויש לנו מכנה משותף. הראיון ההוא תורגם בצורה רעה מאוד, הם שיבשו מילים על דעת עצמם. בייל לא כועס".

מה שמטריד אותו בחודשים אלה - "זה הטריד אותי שהחיים האישיים שלי התערבבו יחד עם הספורט. אני לא מבין למה התקשורת נכנסת לחיי האישיים. הייתי הפושע הגדול של כולם, לקחו כמה תמונות אחרי התבוסה בגביע, ועירבבו דברים, הרבה אנשים נפגעו מזה ולא רק אני".

החברים שלו בקבוצה. "קרבחאל, סבאיוס, בראים, רגילון, איסקו, אסנסיו, ועוד כמה שהם בגיל שלי פחות או יותר".

אוהב בספרד. "אני אוהב את מזג האוויר, השמש נותנת אנרגייה ועושה אותך מאושר, גם האנשים מאוד חמים, פתוחים, לבביים".

השוערים הטובים ביותר: "האלילים שלי היו איקר קסיאס, בופון וגם ואן דר סאר. אני חושב שאובלאק עושה עבודה מדהימה באתלטיקו מדריד".

היום הראשון במדריד. "ראיתי עד כמה המועדון הזה גדןל, את כל האוהדים, חדר ההלבשה הנפלא, כולם נותנים לך כבוד ומקבלים אותך בזרועות פתוחות ויחד עם זה אתה יודע שהרבה שחקנים השיגו מעמד מיוחד ואתה צריך להוכיח שגם לך מגיע. שמתי לב מהרגע הראשון שאני במועדון הטוב בולם".

על כך ששיחק נגד צסק"א במקום קיילור - "הופתעתי לשחק במשחק הזה, הרי שיחקנו עם הרבה די משני והמאמן ביצע שינויים רבים, אבל עבורי זו תמיד גאווה לשחק עם החולצה של ריאל מדריד".

המצב בין סולארי ואיסקו. "המאמן צריך להחליט מי משחק, אין מה להסתבך. אני תומך בכל השחקנים, מרסלו, ואיסקו לדוגמא, אבל אלה דברים שאין לנו השפעה. כולם רוצים לשחק".

קורטואה מבטיח שיישאר בריאל מדריד בעונה הבאה ב-100% ומסכם את העונה הנוכחית: "הרגשתי טוב, הרגשתי שאני יכול לתת יותר ושזו עונה מסובכת ואני משוכנע שיהיה טוב יותר בשנה הבאה".

לסיום ענה על מספר שאלות קצרות: הוא רוצה שאייקס תזכה בליגת האלופות, אומר שכריסטיאנו ומסי הם שחקני ההתקפה הכי טובים שהתמודד מולם, שמודריץ' השחקן שהכי הפתיע אותו בקבוצה, וכשנשאל בין קיילור\אבולאק\טר שטגן אמר שהיה מחתים את אובלאק כי הוא הצעיר ביותר.

14. Raulito Madridista

קאסמירו: "זידאן מעולם לא עזב"

שער המארקה עם הראיון של קאסמירו: "(כאילו) זידאן מעולם לא עזב את ריאל מדריד". הקשר מוסיף שזידאן תמיד היה יותר ממאמן ושויניסיוס קוסם בגיל 18. על העונה הנוכחית, "אלה שנכשלו השנה זה אנחנו, אותם אלה שזכו ארבע פעמים בצ'מפיונס בחמש שנים'. אנחנו תמיד מנצחים יחד ומפסידים יחד. יש לנו סגל שחקנים מעולה בכל עמדה אבל כולנו נכשלנו". הראיון המלא:

https://e00-marca.uecdn.es/imagenes/2019/03/29/portada/marca_papel/g2903.42b5a975ca94471c61f923a5d19e59f5.Xxx
    זוכר את היום הראשון שלך בריאל מדריד? איך זה היה.

- "אנשים לא הכירו אותי, היה עיתונאי אחד בשדה התעופה, אולי שניים. נציג מהמועדון הגיע לקחת אותי למלון ליד הברנבאו. אני זוכר את המחשבות הראשונות שכלכך רציתי להצליח. נחתתי במדריחד בשעה שש בבוקר ורציתי להתאמן בפעם הראשונה. בזמנים הטובים ובזמנים הרעים אני תמיד חושב על היום הראשון כדי לא לשכוח מאיפה באתי ועד כמה רציתי להיות במקום שאני נמצא היום".

שש שנים לאחר מכן, אתה שחקן בכיר בריאל מדריד, אפילו כוכב, האם דמיינת את זה?

- "תמיד חלמתי להיות, כמו שכל ילד חולם, אבל לא כל החלומות מתגשמים. עכשיו אני חיי את החלום במשך יום יום ומוקיר כל רגע".

מוריניו נתן לך לשחק בבכורה ב-2013, האם זה שינה הכל עבורך

- "אני מאוד אוהב את המשחק הזה ואת מה שהיה. הייתי חלק מהסגל של הקבוצה הראשונה אך לא חשבתי שאשחק. לכל היותר ציפיתי שיהיו לי כמה דקות, אבל יום קודם לכן מוריניו התקשר אליי ואמר לי להגיע למשרד. התיישבתי על הכיסא והוא אמר - 'ראית את הלוח הזה?', והיו שם 11 שמות על הלוח, וגם את השם שלי. 'אתה הולך לשחק', הוא הכריז. אני זוכר שהוא אמר עליי כלכך הרבה דברים טובים ככדורגלן ונתן לי המון ביטחון. עליתי למגרש וחשבתי שאני השחקן הטוב ביותר בעולם. זו הייתה הסיבה שהוא היה כלכך חשוב".

איך קאסמירו מנתח את העונה הרעה והקשה שעוברת על ריאל מדריד?

- "אנחנו לא במצב טוב, אבל אני תמיד אומר: ריאל מדריד חוזרת, ואנחנו נחזור. אנחנו רוצים שזה יקרה כמה שיותר מהר".

האם אתה מופתע מדיבורים על מהפכה בקבוצה? על כך שזה סוף המחזור שלכם?

- "אנשים יכולים להגיד מה שהם רוצים. אחרי שלוש שנים עם זכייה בהמון תארים, אני יודע שהקהל בברנבאו מאחורינו למרות שהשנה לא עמדנו בציפיות, וזה מאוד חשוב" .

האם אתה חושב שיש שחקנים טובים בחוץ שיכולים לשפר את הקבוצה?

- "תראה, אני אעשה סיכום: יש לנו שני שוערים מדהימים. המגן הימני שלנו הוא הטוב בעולם. יש לנו שניים משלושת הבלמים הטובים בעולם. המגן השמאלי הטוב ביותר בעולם. זוכה כדור הזהב, מודריץ'. בנזמה בעונה נהדרת, יש לנו את קרוס. בייל זכה איתנו בהרבה תארים והיה משמעותי. יש לנו את איסקו, אסנסיו, אודריוסולה, ויניסיוס. יש לנו שחקנים גדולים, הבעיה שכולנו נכשלנו".

קאסמירו נשאל איך הנפילה כזו גדולה ואמר - "אלה שנכשלו הם אותם השחקנים שזכו ארבע פעמים בליגת האלופות בחמש שנים. כאשר אנחנו מנצחים - כולנו מנצחים, וכשאנחנו מפסידים אז כולם מפסידים יחד. השנה נכשלנו ואנחנו יודעים את זה, בוודאי, בריאל מדריד אתה חייב לנצח כל הזמן".

למה כלכך קשה עבור הקבוצה להתמודד על האליפות?

- "לפני שנתיים זכינו עם זידאן ועשינו עונה גדולה. חשוב להסתכל על הדברים בכל מיני דרכים. אפשר גם לומר שזכינו בארבעה מחמשת הגביעים האחרונים של ליגת האלופות. אנחנו יודעים שליגת האלופות היא משהו ענק עבור המועדון הזה, לכן לריאל מדריד יש 13 - הרבה יותר מכל קבוצה אחרת. זו הייחודיות שלנו והסיבה שאנחנו המועדון הגדול בעולם, בזכות ליגת האלופות. אבל יש לנו גם הרבה אליפויות - 33. כאשר העונה מתחילה אנחנו רוצים לזכות בהכל כמובן, אבל לצערי בשנים האחרונות זכינו רק באליפות אחת. הליגה הספרדית קשה.

האם הרגשת עצב ואפילו 'יתום' ללא זידאן?

- "זידאן הוא סמל של המועדון, לא רק כשחקן אלא גם כמאמן, הוא הוכיח שהוא יותר ממאמן גדול. עבור הקבוצה הוא מעולם לא עזב. הוא לא נהנה לראות מה קורה לקבוצה ולכן חזר, הוא אוהב את ריאל מדריד".

מה חשבת כשהבנת שהוא חוזר? מה הרגשת כשראית אותו בולדבבאס?

- "שוב, זידאן מעולם לא עזב את ריאל מדריד, תמיד הייתה לנו חיבה גדולה אליו. הוא בדיוק אותו זידאן כפי שהיה תמיד - רציני אבל גם מחייך ואופטימי".

האם אתה משוכנע שחזרתו של זידאן תחזיר את ריאל מדריד לזכות בצ'מפיונס?

- "הוא אחד המפתחות העיקריים בכך שזכינו בהרבה תארים. אין לי ספק שיחד איתו נילחם על כל התארים ונהיה חזקים".

האם אתה מרגיש חייל של זידאן, החייל הנאמן ביותר שלו?

- "לא רק איתו. הייתי חייל של בניטס, לופטגי, סולארי, אנצ'לוטי. המפתח שלי כשחקן זה להיות החייל של המאמן. אני תמיד מנסה לתת את הטוב ביותר ואהיה שם עבור כל המאמנים, זו החווה שלי".

האם היית רוצה שכריסטיאנו יפגין יותר חיבה לריאל מדריד בהתבטאויותיו מאז שעזב?

- "כריסטיאנו הוא אגדה במועדון וכאן הוא נתן את הכל כדי לנצח. הוא כבר לא כאן. יש לנו כבוד אליו וגם לו יש כלפי ריאל מדריד וחבריו".

איך היית מדרג את השנה שלך?

- "ובכן, אני לא רוצה להתייחס לעצמי ברמה האישית אלא לקבוצה שמנצחת יחד ומפסידה יחד. זהו מאמץ קבוצתי ואנחנו שותפים".

זו שנה נדירה עבורך מאז שהגעת, לראשונה ריאל מדריד לא תזכה באף תואר!

- "כן, זה מוזר, אבל ריאל מדריד חוזרת, ואנחנו רוצים לנצח את כל עשרת המשחקים של סיום העונה ולחזור בשנה הבאה כמו שצריך".

מה הדבר הכי מוזר שמיליטאו שאל אותך על ריאל מדריד או על המדינה?

- "הוא שאל איפה כדאי לגור וכל מיני סידורים כאלה, שאלות הגיוניות, אבל הראש שלו עדיין לא בריאל מדריד, הוא בפורטו. אני מברך אותו על הגישה הזו. ריאל מדריד החתימה שחקן נהדר".

איך מערכת היחסים שלך עם זידאן?

- "אני גדלתי על זידאן שהיה האליל שלי, היה מדהים לצפות בו משחק. אני רגוע כשאני מדבר איתו, יש לי כבוד עצום אליו, הוא היה שחקן גדול והוא מאמן גדול".

מה דעתך על העונה של ויניסיוס? ועל רודריגו?

- "קודם כל אני מברך את המועדון על החתמת שחקנים צעירים, זו דרך נכונה. ויניסיוס הוא קוסם כבר בגיל 18, הוא הוכיח שהוא שחקן גדול. זה לא נורמלי מה שהוא עשה השנה, בעונת הבכורה בספרד, בגילו, לשחק כל-כך טוב. השערים - יגיעו. לא האמנו שהוא יהיה ככה, הוא חרג מכל הציפיות. הוא משתפר מיום ליום. רודריגו הוא גם מחשבה לעתיד, הוא ישתלב בקבוצה הבוגרת".

אולי תלמד את ויניסיוס להבקיע, כי אתה לא רע בזה.

- "אני מעדיף להשאיר את זה לבנזמה או לבייל(צוחק). אני יודע מהי העבודה שלי והגולים שאני כובש הם בונוס. אני לא יכול ללמד איך להבקיע. הוא שחקן מרהיב שהופך את ריאל מדריד לצעירה ורעננה".

בלתי אפשרי שלא לשאול על ניימאר

- "יש לי כבוד רב אליו כחבר לנבחרת וגם לקבוצה שלו פאריס סן ז'רמן. אני לא חושב שזה נכון לדבר על שחקן שלא נמצא כאן. אם ניימאר רוצה לבוא לריאל מדריד אנחנו נקבל אותו בזרועות פתוחות אבל הוא צריך להגיד את זה, לא אנחנו. הוא שחקן גדול שנמצא במועדון גדול".

מה אתה חושב על מה שמודריץ' אמר, ששחקנים לא שיחקו עד עכשיו?

- "אני מבד את דעתו, כל אחד יכול לחשוב מה שהוא רוצה. אני ממשיך בקו שלי: כולנו מנצחים וכולנו מפסידים. כמובן שיש זמנים שבהם חלק היו טובים יותר מאחרים, אבל כולנו ביחד. כאשר זכינו בליגת האלופות כולם היו שמחים וזה הגיוני שבעונה הזו אנחנו כועסים ועצובים, כולם. כל השחקנים לא מרוצים. עכשיו כולם כועסים. זה אחד המפתחות הגדולים של ריאל מדריד - כשאתה לא זוכה בתואר אז אתה כועס. לוקה מבין את זה".
    היה השנה בלאגן גדול בקבוצה, ריבים בין השחקנים ואפילו עם המאמנים. איסקו, מרסלו, אודריוסולה, קיילור, קורטואה, ויניסיוס. אתה מסכים?

- "כל מאמן עובד בדרכו שלו. אם אתה לא משחק אתה צריך להיות סבלני כדי לקבל את הזמן שלך. אני שמחתי עבור יורנטה כשהוא שיחק מעולם כשהייתי פצוע. אנחנו קבוצה, תמיד. חדר ההלבשה טוב".

האם הרגשת שיורנטה יכול לתפוס את המקום שלך? איך התחרות איתו?

- "הוא שחקן באותו הפרופיל, קשר אחורי אמיתי. היו לו כמה משחקים טובים מאוד והוא שחקן נהדר. מבחינתי אין שינוי של ממש, מעולם לא הרגשתי שחקן הרכב מובהק בריאל מדריד ותמיד הייתי מנסה להרוויח את המקום שלי בקבוצה מחדש".

15. Raulito Madridista

חזק מאיי פעם: הקפטן ראמוס חוגג 33

https://realmadrid.co.il/images/ramos.Xxx

סרחיו ראמוס יעלה גם מחר, נגד הואסקה, לכר הדשא בברנבאו עם סרט הקפטן של ריאל מדריד, עם חזה נפוח, במטרה לתת את כל כולו. המצלמה תלווה בעיקר אותו ברוב המשחק, ובכל כדור קרן נוכל לזהות את הפאניקה שהוא זורע בהגנת היריבה. לא ברור מה חשוב יותר: שריאל מדריד תנצח והוא יכבוש שער, או שריאל מדריד תנצח ולא תספוג, אבל זו כבר שאלה פילוסופית.

הילד שהגיע מסביליה כמעט בדקה ה-90, כמו שהוא אוהב, בחלון ההעברות בקיץ 2005, הרכש הספרדי הראשון של פלורנטינו ושחקן ההגנה הראשון באמת(ויסלחו לנו וולטר סמואל שנראה כמו הצל של עצמו או ג'ונתן וודגייט הפצוע) - לא רק שגרם למונצ'י, המנהל הספורטיבי של סביליה, לבכות, אלא גם לקח מייד את החולצה מס' 4 של פרננדו היירו, ממש שידוך משמים. עברנו איתו כברת דרך ארוכה, מימי השיער הארוך והפרצוף התמים ואינסוף התסרוקות, ניסוי קטן בעמדת המגן הימני(ותודה למוריניו שעשה סדר), הקושי מול רונאלדיניו ועד שהיה בעל הבית, הנסיקה המטוארית גם בנבחרת ספרד, אבל מה שבטוח הוא שמהרגע הראשון זה היה נראה כמו גורל.

המועדון הכין לראמוס וידאו מיוחד אבל אפילו מבלי לצפות בו, מה שבטוח: א) יהיה מרגש עד דמעות ב) וידאו עם יותר גולים קריטיים מתיקולים אמיתיים. ראמוס היה מהשחקנים האהובים בסגל למן הרגע הראשון, הוא 'נגע בשמיים' עם השער המדהים בדסימה(והפריויו היה נגד באיירן עם צמד הנגיחות תוך ארבע דקות, הוא זה שלקח אותנו לשם), אבל זה לא נעצר כאן. הוא הלך וצבר עוד ועוד ועוד כוח. "הוא שחקן ייחודי בהיסטוריה", אמר עליו לואיס אנריקה שבטח היה מתוסכל שכמאמן ברצלונה הוא לא יכל ליהנות מראמוס בצד שלו, אלא דווקא ראה אותו נוגח את שער השיוויון האכזרי, ושבוע אחרכך כבש שוב בדקת ה-NoventaYRamos, והפעם נגד דפורטיבו לה קורוניה.

ראמוס גרם לנו להאמין מאז שכל כדור קרן הוא חצי שער, ואני יודע שעונה כמו 2016/17 לא יכולה לחזור, ועדיין מוצא את עצמי מאוכזב. ראמוס ריגש אותנו עד דמעות כבר בשער נגד דורטמונד שלא הספיק, ושנה קודם לכן, אחרי שצחקו עליו על הפנדל נגד באיירן - לא עברו חודשיים והוא כבש בפאננקה מדהימה בחצי גמר היורו נגד איטליה. ביצים של שור, וזה מה שמסמל את ראמוס יותר מכל.

הוא פשוט הפנים של ריאל מדריד, השחקן שמושך את כל תשומת הלב. זה אמנם מראה משהו על המצב הבעייתי בקבוצה, יש היגידו בהתקפה, אבל בואו נסתכל על החיובי. ספק אם היה שחקן שמשך כלכך הרבה אש, אולי חוץ מאוליבר קאן, שוערה של באיירן מינכן. אנחנו עוקבים וסופרים את הגולים שלו יחד. הוא כבר בן 33 אבל לא יודע שובע וממשיך להיות הדמות הכי חזקה, אין סימני עייפות. בעוד בגילו ראול כבר היה שחקן ספסל והמועדון הראה לו את הדרך החוצה, פחות או יותר, וגם איקר קסיאס הבין שמעמדו נסדק, ושלא נדבר על פרננדו היירו - מעניין לראות האם ראמוס יהיה בריאל מדריד כמה שירצה, האם הוא יחליט מתי לסיים את הפרק המדהים הזה. האם הוא מסוגל להתגבר על ראול ולהיות שיאן ההופעות של ריאל מדריד מאז ומעולם? גם מאזן התארים שלו קרוב-קרוב לזה של הגדולים ביותר, כרגע 20 במספר.

https://scontent.fsdv1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/55692818_1840411942726478_295355533622247424_n.Xxx?_nc_cat=107&_nc_ht=scontent.fsdv1-1.fna&oh=4b94bfb5731bb796522dd827e8730299&oe=5D10B9A3

גם בעונה איומה כזו של הקבוצה, ראמוס לטעמי הוא מהבודדים שלא צריכים לעשות חשבון נפש. ראינו את הקבוצה נקלעת לפאניקה נגד אייקס בלעדיו, איך ואראן מאבד את כל הביטחון. ראמוס גם השנה צבר כמה וכמה שיאים: הוא הגיע לטופ5 של ריאל מדריד במספר ההופעות, חצה את רף מאה השערים בקריירה והמציא מחדש את 'בעיטת הפאננקה', וגם השתווה לסאן איקר כשיאן הנצחונות במדי נבחרת ספרד בכל הזמנים, וזה רק עניין של זמן עד שיחלוף על פניו במספר ההופעות. ראמוס, בניגוד לפיקה שנפרד מהנבחרת, ממשיך לשחק שוב ושוב בסלקסיון. הוא החמיץ את משחק הליגה הראשון שלו רק במחזור ה-25, בגלל השעייה, ועד אז שיחק כמעט את כל הדקות. הוא התעקש לשחק בהופעת הבכורה של סולארי בגביע וגם לנסוע עם הקבוצה לויאדוליד למרות שהיה מושעה, ואפילו התגובה שלו לפלורנטינו פרס - אתם אשמים בעונה האיומה שלנו, מצאה חן בעיניי.

אז ראמוס לא מתכוון לעצור, אבל עדיין, הגיל הזה 33 - קצת מפחיד. וזה הזמן שוב להוקיר, להעריך משחק אחרי משחק, שטות אחרי שטות, הכניסה לברנבאו עם הכתר על ראשו. כי לא רחוק היום, עד כמה עצוב לומר - שהקפטן הכל יכול כבר לא יהיה חלק מריאל מדריד, ויורש אין באופק. יש שחקני התקפה שאין להם את הרקורד של ראמוס במשחקי הצ'מפיונס הגדולים האלה. בכל ההצלחות בצ'מפיונס, המשולש הקדוש תמיד היה מבחינתי זידאן-כריסטיאנו-ראמוס. קשה לתאר את ריאל מדריד בלעדיו. כבר במשחק הקרוב, ביום ראשון, שוב אלבש את החולצה של סרחיו ראמוס ואתן נשיקה לסמל. ונקווה שנתראה שוב בסיבלס בעונה הבאה עם הגביע והאזניים הגדולות, קפטן אירופה.

מצב נושא:
הנושא נעול.