ריאל מדריד 2019/20: מתי המלך יחזור למלוך?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏7/8/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Jefecito Member

סוארס מחמיצן גדול. אבל יש לו גולים מסויימים שמשכיחים את ההחמצות שלו

2. סיונרה Member

הבאת דוגמאות נחמדות, אבל הן לא מוכיחות כלום. אני מסכים שהגנה היא תנאי הכרחי לבניית קבוצת על, אבל היא ממש לא תנאי מספיק. גם הקבוצות עם ההגנה הטובה ביותר לא יכולות לנצח לאורך זמן בלי להבקיע מספיק שערים, ומספיק בקלות. לריאל של העונה יש את ההגנה הכי טובה בהיסטוריה שלה, וזה אפילו לא מספיק לה למקום ראשון בשלב הזה של העונה, כי היא פשוט לא מצליחה להגיע למספיק מצבים. בפועל מה שקורה זה שקבוצה שמשחקת יותר מדי זמן במצב שבו היא חייבת להבקיע, מאבדת אנרגיה ומתעייפת וגם תספוג לבסוף, כפי שקרה לנו השבוע מול לבאנטה. מנגד, ברצלונה עם מסי וגריזמן (וסוארז כמובן כשהיה כשיר) מצליחה לגמור משחקים כמעט בלי קשר למצב צבירה שלה באותו היום.

לגביי סוארז, מחמיצן גדול או קטן, הוא נמצא מעל בנזמה בכל הנוגע בשערים מעל המצבים שהוא אמור היה לכבוש.

3. zivmay Member

לפי הגרף סוארז נראה יחסית מאוזן, אבל הוא פשוט מקזז את הפער עם גולים בעלי XG נמוך עם החמצות שאפילו אורן ניסים היה מכניס בקלות.

4. Raulito Madridista

היי חבר'ה ד"ש מספרד. כן, נסעתי על אף הקבוצה הנוראית שלנו והקורונה..

https://totalfootball.co.il/uploads/default/original/2X/1/16bd1226bffd534c5ae232958d8115e74a329639.Xxx

לפי התמונה זה נראה כאילו נהנתי. האלה בלבן הם ריאל מדריד רק בצבע החולצה. גם בעונות של שמינית הגמר לא היינו כה מפוחדים ומוסרים לאחור. כבר הובלנו איכשהו אבל התחת נגמר. אז ראמוס עמד גרוע ותוך כמה דקות איבדנו את הראש. אין עם מי לצאת למלחמה וזידאן אשם שאלה בגדול אותם 11 (חוץ מפדה הנפלא) מהעונה שעברה הכושלת. אנחנו שנות אור מהטופ. אפילו כריסטיאנו. לא היה משנה דבר. מאוד מקווה שביום ראשון זה יהיה אחרת. עצוב

כי ללא ספק בתור מישהו שצפה וייצפה מהיציע - רציתי שהבלוף יימשך עד לגומלין באיתחאד. להיות עם פרצוף תחת בספרד - בעע. אני מאשים את ראמוס בגול הראשון דווקא והאדום בעצם תקע את זידאן אחרי החילוף הכפול עם בייל (היה לו מצב שהוא בעט ועשה הכל קצת יותר לאט ובהיסוס בהשוואה ללפני כמה שנים) ולוקאס. מה שקורה בטח לא עוזר לנו בקלאסיקו. השגנו העונה תוצאות טובות בחוץ אבל הרסנו עם נפילות נגד הקטנות, בעיקר בברנבאו, שם אנחנו כן פוחדים משדי העבר וטראומת העונה שעברה/יובה. זה לא רק שאנחנו קבוצת כדורגל לא טובה. ואני חושב שזה הכדורגל הכי עלוב שלנו מאז שאני אוהד (ולא אחרי שסגרנו את הבאסטה כמו ב-2009 או מחזורי הסיום עם קיירוש). גם אליפות תהיה חצי נחמה (אלא אם כן ננצח בברנבאו. ואם אפשר - מרסלו).

5. Raulito Madridista

משהו טוב? איסקו הוא לא רק נקודת האור שלנו ב-2020 אלא גם מלך השערים עם שלושה כיבושים ב-588 דקות. יהיה לו תפקיד חשוב מאוד בקלאסיקו. עד היום הוא פתח בהרכב בכל המשחקים הגדולים מאז סוף נובמבר… זה רגע מעולה עבורו לציון דרך של 300 משחקים בריאל. היכולת שלו להחזיק כדור תהיה קריטית. לפחות על כך אפשר להחמיא לזידאן.
    יממה לקלאסיקו וספרד בטירוף. כותרות העיתונים:
    מארקה: פרק 41. הקרב הגדול של הקלאסיקו הוא בין סרחיו ראמוס וליאו מסי. שניהם ערכו את הבכורה במשחק הגדול בעולם בנובמבר 2005. מסי עם בצורת קלה בת 366 ללא שער בקלאסיקו (מאז ה-2:2 בקאמפ נואו ב-2017/18).
    בשער ה-AS הלכו על צמד המאמנים זינדין זידאן וקיקה סטיין בעיצוב דרמטי והזכירו - שוויון 72:72 בניצחונות במשחקי הליגה…

https://totalfootball.co.il/uploads/default/optimized/2X/f/f921b5daf147eb88190751fd983808076f608fb6_2_345x500.Xxx

6. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/optimized/2X/c/c3c661b75ae814db19ecb8cc65d3461ee0743639_2_690x465.Xxx

זה ההרכב שפתח נגד סיטי ונכון שאין לנו 11 טובים אבל הנה החיקוי של אלו שנקראו פעם “Once de Gala” -ההרכב שלי : קורטואה; קרבחאל, ראמוס, ואראן, מרסלו, קאסמירו, ואלוורדה, קרוס, איסקו, ויניסיוס, בנזמה. אז כן, נהמר על מצב רוח טוב של מרסלו התקפית ובכושרו הנוכחי אין ללוקה מקום. עדיף את ה-90% דיוק של קרוס במסירות לרוחב. בייל גורם לנו להתחרט כל פעם שרואים אותו למרות שאנחנו רק יודעים למסור הצידה למגנים שירימו והוא כוח ברחבה…

והנה המפתחות שלי לניצחון בהינתן הקיים:
    1. לשחק עד הדקה ה-90 ולא לאבד את הראש ברגע. “לסבול”. כנסו למוד צ’מפיונס בבקשה.
    2. קאסמירו ופדה בדאבל-טים על מסי. אם מירו יהיה חלש נגד סיטי זה מתכון לתבוסה.
    3. המצבים הנייחים - אנחנו קבוצה פחות טובה וזה כלי מתבקש. ראמוס, ואראן, קאסמירו ואפילו קארים ושיהיה ברחבה.
    4. חופש התקפי למרסלו שישתולל מקדימה. שיעיר את משחק ההתקפה המת שלנו. אגף שמאל עם איסקו שיודע לשמור על כדור והוא היחיד שיש לו קסם.
    5. קו הגנה נמוך כי אין ברירה לא יודעים לצאת לנבדל. המהירות והיציבות של ואראן קריטיים. ותחת.

7. Raulito Madridista

קצת חדשות:

מריאנו רק עלה מהספסל, התפנה לכדור החוץ של קרבחאל וכבש שער מרגש בדקת הליגה הראשונה שלו העונה. בספרד לא נרגעים. נכתב שהחלוץ סבל מיחס לא פייר מצד זידאן. בכלל, החלוץ מחזיק במאזן מטורף בתקופתו בריאל מדריד תחת הצרפתי. (יחד עם עונת 2016/17). מריאנו כבש שמונה שערים עם הצרפתי - שער כל 68.9 דקות, כשהוא מאפיל על כריסטיאנו רונאלדו (112 שערים - שער כל 88.7 דקות), וגם על מוראטה (93.7 דקות), רודריגו (שער כל 144.1 דקות) ובייל (שער כל 162.8 דקות). כעת לאחר שעקף את לוקה יוביץ' ברוטצייה, בתקשורת תוהים האם השער יביא למהפך והוא יקבל עוד הזדמנויות - האם ייכלל בסגל ואף ישחק במשחק החוץ באנדלוסיה נגד בטיס בראשון.

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/0_1583217974350.Xxx

כותרות העיתונים הבוקר:

שער המארקה: אופטימיות אחרי הקלאסיקו - המורל חזר, למה לא להאמין ברמונטדה בצ'מפיונס? היעד: 17 במרץ, האיתחאד, מנצ'סטר סיטי. זידאן אגב כבר ניצח מספיק משחקי חוץ קשים בצ'מפיונס - לא רק רומא ונאפולי אלא גם פ.ס.ז, יובה ובאיירן (X2). נכתב שברצלונה הייתה הויטמין הכי טוב ושגם בעונות האליפות הענקיות העשור הזה - 2011/12 עונת המאה נקודות עם מוריניו וכן הדאבל עם זידאן ב-2016/17 - ריאל נכנעה בקלאסיקו בברנבאו.
    שער ה-AS: ויטמין V - מחמיאים לויניסיוס שגנב את ההצגה ממסי בקלאסיקו. ציינו שזה היה משחקו הטוב ביותר העונה - "זה לא היה רק השער". עוד נכתב כי שחקני עבר של ריאל מדריד בטוחים שהוא יהיה שחקן גדול". עוד הוסיפו ציטוטים מהתקשורת הברזילאית שם נכתב שהוא היה מסנוור והותיר את ליאו מסי בצלו".

כותרות העיתונים לאחר הקלאסיקו: באופן די נדיר שניהם עם אותה התמונה - הטירוף אחרי השער הראשון. מארקה: "הברנבאו שוב השתגע" - אזכורים למחצית שנייה מצוינת וכמובן לטיפוס לפסגה שוב. באס כתבו "עם הלב", הזכירו את הכובשים ויניסיוס ומריאנו וגם את ההצלות של קורטואה במחצית הראשונה ובעיקר מול מסי. כמובן גם הציטוט של זידאן שהוא שמח עבור ויני שכבש במשחק כזה.

סרחיו ראמוס לאחר המשחק: "ניצחון בקלאסיקו הוא כיף גדול ובטח אחרי התוצאות האחרונות. רצינו לפצות את הקהל שלנו מגד יריבה גדולה כמו ברצלונה. אני שמח שכבשנו ושמרנו על שער נקי. מצד שני הליגה ארוכה והרגליים על הקרקע. כל משחק הוא כמו גמר. אנחנו רוצים לזכות בתואר. לא חששנו מברצלונה אבל כן הערכנו אותה. במחצית הראשונה הם שלטו בכדור אבל לא היו מסוכנים. בהמשך היינו אנרגטים. לחצנו גבוה ויצרנו הזדמנויות. היינו עקשניים וכבשנו. אני קונה תמיד לנצח ככה (בתשובה לפיקה). כל טעות היא כמו שיעור ועלינו להשתפר ולהתחזק. יש לנו ביקורת עצמית גבוהה. מסי? הוא אחד הטובים בהסטוריה ותמיד יש מולו אי וודאות. מרסלו וקאסמירו עזרו לסגור אותו יפה. היה לנו שקט נפשי בהגנה".

טיבו קורטואה (הופעה מספר 50 במדי הקבוצה בליגה) לא ספג העונה אף שער ליגה נגד בארסה. אף שוער של ריאל לא עשה זאת מאז מיגל אנחל ב-1974/75. זה קרה לריאל רק ארבע פעמים בהסטוריה ולראשונה מאז 2006/07 הצליחה שלא לספוג מול מסי וחבריו בברנבאו. עצר את מסי כשהיה צריך וגם את ארתור. שאפו!

כך השוער סיכם: "היה חשוב לנו לא לספוג. במחצית השנייה היינו טובים, עשינו שינוי. אני חושב ששיחקנו טוב לאחרונה אבל לא ניצחנו לצערנו. היה לנו חשוב לחזור לנצח. הקהל אחראי גם כן לניצחון כי האוהדים היו מדהימים ויצרו אווירה מטורפת. זה תמיד טוב לנצח בקלאסיקו אך חשוב לזכור שיש עוד 12 משחקים לפנינו. אנחנו עם הפנים לבטיס".

הקלאסיקו היה יום נפלא לרשום ציוני דרך. קארים בנזמה עם הופעה 500 בריאל מדריד. הופעת בכורה איי שם באוגוסט 2009 נגד לה קורוניה. כבר עשור פלוס הוא כאן. איסקו עם 300 משחקים. שער ניצחון בנגיחה (!) בהופעת הבכורה נגד בטיס בברנבאו ב-2013/14. "ניצחון גדול ושלוש נקודות יקרות. גאה להשלים 300 משחקים בקבוצה הגדולה בעולם", כתב באינסטגרם הקוסם. וגם לוקאס ואסקס רשם ציון דרך עם 200 הופעות (רכש של בניטס, זוכרים?) החולצה המסורתית ותמונה עם הנשיא כמובן, איך לא.

8. סיונרה Member

זידאן עוד יקבל קרדיט על ההחלטה להכניס את מריאנו, אבל זאת החלטה טיפשית נוספת שלו בניהול הסגל. אם הוא מאמין בו - אז הוא היה צריך לשחק יותר לאורך העונה, ואם הוא לא מאמין בו - אז אין שום סיבה להכניס אותו במשחק הכי גדול של העונה.

9. Raulito Madridista

שוב אני אגיד: אם ריאל מדריד לא זוכה באליפות העונה זה חד וחלק על זידאן גם אם שחקן ענק כמו מסי עומד ממול כי למסי אין קבוצה. זידאן כביכול מוציא מים מהסלע לעתים אבל הוא האשם בכך שהוא צריך להוציא מים מהסלע. אפשר להגיד שהזאר פצוע ובייל מאכזב אבל עצם הבעייה היא שהקבוצה פתחה את העונה עם סגל דומה מדי לעונה שעברה ופדה ואלוורדה הוא השינוי האמיתי היחיד. מרסלו הוכיח אתמול שהוא צריך לשחק והחורים בהגנה לא מעניינים, איתו יש חיים. לגבי מריאנו - הוא היה צריך לקבל הזדמנויות פה ושם. החילוף בקלאסיקו בטח לא בינגו ובטח לא רלוונטי זה נטו היה כדי להעביר זמן.

https://scontent.fsdv1-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/88008619_2437023029732030_1332177999134457856_o.Xxx?_nc_cat=101&_nc_sid=110474&_nc_ohc=tF3iTXAnQLsAX-2yHbY&_nc_ht=scontent.fsdv1-2.fna&oh=2b96a2549a3fea5f017178b427952f1e&oe=5E943132

10. yakov_y YNWA

צריך לעשות תחקיר ולבדוק כמה שחקני התקפה שיחקו העונה בריאל וכמה בקבוצה אחרת/ריאל של שנים עברו.

לדעתי השנה זה שיא.
    לוקאס, בייל, רודיריגו, דיאז, חאמס בימין,
    איסקו, הזאר, וינסיוס בשמאל,
    בנזמה, יוביץ׳, מריאנו בחוד

ועוד לא דיברנו על הרכש הברזילאי ואסנסניו שלדעתי יישחקו העונה.

11. Raulito Madridista

עונת 2002/03: ראול-פיגו-זידאן-רונאלדו = שחקני הרכב. גוטי, סנטיאגו סולארי, סטיב מקמנמן (בקושי) שחקני ספסל. פרננדו מוריינטס וחאבייר פורטיו גם כן שיחקו, והיה חלוץ צעיר בשם טוטה ששיחק בגביע המלך.
    עונת 1999/00: ראול, פרננדו מוריינטס, ניקולאס אנלקה, סמואל אטו (שני משחקי ליגה, זה אמיתי) - אלה היו החלוצים. היו גם סטיב מקמנמן, סאביו, כריסטיאן קראמבו, ג'רמי שהוא מגן-קשר
    עונת 2004/05: עונת ארבע החלוצים - ראול, רונאלדו, מייקל אואן ופרננדו מוריינטס (עזב בחורף), חאבייר פורטיו (כנ"ל) פיגו, זידאן, בקהאם, גוטי, סולארי.

מצאתי כמה עונות שזה היה ממש לא רחוק. את אסנסיו נקבל בברכה מה שנקרא, הברזילאי (רינייר) צעיר מאוד, אין לנו מקום לעוד זרים בקבוצה הראשונה והוא ישחק במדי קסטיליה אז הוא לא רלוונטי.

לענייננו - מה שקרה השנה חריג מאוד. בכל מקרה, חאמס שחקן אימונים בקושי, הוא מופיע רק בגביע המלך, לא שיחק בליגה מאז ה-1:0 נגד מאיורקה לדוגמא, והוא בכלל בקישור המרכזי. צד ימין? אולי לפני ארבע שנים, כי כבר מזמן לא. ואפשר לתת קרדיט לזידאן על כך שהוא לא חשש לזרוק את רודריגו למים העמוקים וקיבל ממנו תפוקה די מיידית. חבל שלא הייתה לכך המשכיות. ועל כך שאולי זה ביזיון שבייל בסגל אבל זיזו ידע לייבש אותו גם כשהיה בריא לעתים. גם לגבי מריאנו לצערי זה לא ממש חוכמה, כמה הוא כבר שיחק, בוא תענה לי.

ריאל מדריד מצליחה מאוד העונה נגד "הטופ 5". שש נקודות מלאות נגד סביליה, 4 נגד ברצלונה ואתלטיקו ובינתיים 3 נגד חטאפה כשיש עוד משחק. בעונה שעברה היו לה 11 נקודות בלבד. הבעייה היא שריאל מתקשה דווקא במשחקים נגד היריבות החלשות יותר..

https://scontent.fsdv1-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/88074368_2440600352707631_5769934905978912768_o.Xxx?_nc_cat=100&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=T-qZPWlVqdEAX_4zIq6&_nc_ht=scontent.fsdv1-2.fna&oh=8435a182e3977f81041a9e41928be812&oe=5E947A1F

12. Raulito Madridista

זידאן מפריד בין קרוס ומודריץ'. ככה מאותתים לנו במארקה בדרמטיות. מאז ה-0:1 בדרבי על אתלטיקו, הם פתחו יחד רק במשחק נגד לבאנטה שהסתיים בהפסד (פעם אחת מתוך שישה משחקים). זה בטח לא נראה צירוף מקרים וזה לא רק רוטציות. השניים שהיו הפנים של האמצע של ריאל מדריד יחד עם קאסמירו - כבר לא משחקים יחד. קרוס סופסל נגד סיטי (ואוססונה - לא שותף כלל) לדוגמא ומודריץ' חיכה על הספסל בקלאסיקו (וגם נגד סלטה ויגו וריאל סוסיאדד). יכול להיות שזה קשור לאמון המתחדש באיסקו שנראה טוב וכמובן לפדה ואלוורדה. קרוס רשם העונה 32 הופעות מתוכן 30 בהרכב. מודריץ' רשם 29 הופעות מתוכן 21 בהרכב. ובקיצור: בכדורגל לאף אחד אין תוכנית ביטוח.

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/0_1583431400424.Xxx

דאבור שוקר ופדג'ה מיאטוביץ', מגיבורי "לה ספטימה", גביע אירופה השביעי - מעלים נשכחות. "אין כמו לשתות קפה באמסטרדם ולדבר על הגמר ההוא, נכון פדג'ה?", פותח הקרואטי. "אני חושב שהיינו צריכים לכתוב ספר על אותו גמר. אבל תמיד טוב לזכור את זה ואי אפשר שלא לדבר על זה, וואו, פאק, עברו כבר 22 שנה. אני שומר על כל הפריטים שיש לי מהמשחק הזה ובטח את כל הניצחונות. איש לא ספר אותנו, שכחו שאנחנו ריאל מדריד, וניצחנו", אמר כובש שער הניצחון.

הגיבור ממשיך: "כשכבשתי את השער הזה ואפילו זמן מה לאחר מכן, לא הצלחתי להבין עד כמה הגול הזה יהיה משמעותי עבור ריאל מדריד. לקח לי זמן להבין שהייתי חלק מהיסטוריה". שוקר אומר: "האמנו שנוכל לנצח ושפדג'ה יהיה מכריע. אהבנו שלא חשבנו שאנחנו פייבוריטים. הייתה לנו קבוצה טובה מאוד בכל מקרה. דחפנו קדימה, למרות שהשער היה כולו של פדג'ה". הנה משהו שלא ידעתם. מיאטוביץ' אומר: "כשחידשתי את החוזה שלי כמה חודשים קודם לכן, רציתי לכלול מענק על זכייה בליגת האלופות. הנשיא לורנצו סאנס הביט בי במבט מופתע ואמר 'יאללה, כן'. גם הוא לא האמין. כמה חודשים אחר כך קיבלתי את הבונוס". שוקר מסכם?: "זהו פדג'ה, גיבור הזכייה".

השניים גם אופטימיים לגבי האפשרות שריאל תבצע רמונטדה דווקא באנגליה נגד מנצ'סטר סיטי: "גורמים רבים משפיעים בכדורגל והניצחון על ברצלונה בטיימינג הזה החזיר את כל הביטחון. צריך לנצל את מה שקרה, אסור לאבד את הפסגה, חייבים לזכות באליפות. הפסד בקלאסיקו תמיד מותיר חותם. לדעתי בצ'מפיונס המזל הוא המכריע לעתים קרובות". מיאטוביץ' אמר: "התגברנו על ברצלונה אחרי כמה שנים. המשחקים המסובכים מגיעים אבל זה הזמן להראות מי חזק ומי אמיץ. בעונה שעברה יונייטד ניצחה את פ.ס.ז' בחוץ כך שהכל אפשרי. יהיו לנו את האפשרויות שלנו במשחק, צריך לתת כבוד לריאל. זה המפעל שלנו". הוא מזהיר מדה בריינה אך אומר שלריאל מדריד יהיו את השטחים שלה, עליה לשחק מהר וכלום לא אבוד.

13. Raulito Madridista

ככה זה קרה: אחרי שהייתי בדסימה אני יכול לזקוף לרשותי עוד הישג יוצא דופן כאוהד ריאל מדריד - לא רק ש"הבאתי לכם את הקלאסיקו" אלא גם הקרבתי את עצמי למען הקבוצה. אמנם לא נדבקתי בקורונה אבל אני בבידוד שבועיים. דור רומנו עם יומן מסע ממדריד על שבוע מטלטל בספרד - מטיול שהשתבש עוד לפני שהתחיל ויממה ראשונה מאכזבת מאוד יחד עם הפסד כואב בצ’מפיונס ועד הטירוף ברחובות עם האולטראסור והתיקון נגד בארסה, עם מסר אחד ברור: הוירוס האמיתי הוא הכדורגל, והוא לא יחלוף לעולם. תודה אלוהים, תודה. בלי כדורגל הייתי אדם עצוב וריק. לחצו כאן

מזהיר מראש: כפי שהכדורגל שלנו קשה לצפייה העונה, מה נעשה - כך היומן מאתגר לקריאה. אני לא חד, יצא למעלה מ-2,000 מילה. אני הייתי דור

https://totalfootball.co.il/uploads/default/original/2X/c/ccad6ae9528a1e09e6d95e61d12b74eca2554194.Xxx

14. Raulito Madridista

מזל טוב ריאל מדריד. המועדון הגדול בתבל חוגג 118 שנה להיווסדו. כן-כן חברים, ה-6 במרץ 1902 לא היה “עוד יום בהיסטוריה” בכדורגל העולמי. המועדון פינק אותנו עם סרטון לכבוד המאורע:

והתרומה הצנועה שלי? בואו נראה אתכם עונים נכונה על 20 שאלות בחידון שלי : שיאן התארים וההופעות, הגלאקטיקוס, מי כבש את שער הבכורה שלו נגד ברצלונה דווקא בקלאסיקו ועוד ועוד ועוד. מאתגר? ברמה בינונית פלוס-מינוס. מוזמנים גם לספר על הדרך, מי שלא מתעצל - איך התחלתם לאהוד את הקבוצה, המשחק הראשון, רגע זכור והשחקן האהוב.

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/3008_1583491169177.Xxx

15. Raulito Madridista

כמה נושאים לדיון: 1) הכדורים החופשיים| 2) הפרטנר של בנזמה בהתקפה| 3) קצת היסטוריה על רגע נשכח | 4) ראול

דני סבאיוס היה האחרון שכבש לזכות ריאל מדריד בכדור חופשי, זה קרה איי שם בינואר שעבר במשחק החוץ נגד בטיס. תראו את הסטטיסטיקה העגומה. אפס שערים מ-27 ניסיונות. ברצלונה כבשה שמונה שערים לדוגמא. גארת' בייל ניסה תשע פעמים לכבוש והיה קרוב העונה נגד פ.ס.ז' אך פגש את הקורה. קאסמירו ואיסקו בעטו ארבע פעמים כל אחד. סרחיו ראמוס וחאמס רודריגס ניסו שלוש פעמים, קרוס פעמיים ובנזמה ואסנסיו פעם אחת.

מאז עזיבתו של כריסטיאנו ריאל כבשה רק שני שערים. חוץ מסבאיוס, היה זה איסקו שהעלה את ריאל ליתרון נגד רומא בספטמבר 2018 בבעיטה חופשית נפלאה. אז מי צריך לבעוט? בייל וחאמס כבשו שלושה כל אחד אך הוולשי לא עשה זאת מאז ינואר 2015. איסקו כבש פעמיים (יש לו שער גם נגד מאלגה ב-2017-18). אסנסיו (נגד ולנסיה ב-2017-18) וראמוס (נגד ויאדוליד בעונת הדסימה) כבשו פעם אחת וגם נאצ'ו הערים על השוער נגד סביליה בעונת הדאבל. 36% רוצים לראות את קרוס, 27% רוצים את איסקו ו-11% עוד מאמינים בבייל.

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/0_1583611271060.Xxx

כן זה בהחלט נושא שחוזר על עצמו השכם וערב: במארקה נכתב על "הסודקו של זידאן" שלא מוצא פרטנר מתאים ואמין לצד קארים בנזמה. מאז חזרתו לקווים ב-16 במרץ, בנזמה שיחק הכי הרבה פעמים (44, ו-41 מהם בהרכב - כמו רפאל ואראן), כבש הכי הרבה שערים מתוך ה-90 של הקבוצה (26, לעומת שבעה של רודריגו וראמוס הבאים אחריו), בישל הכי הרבה (12 לעומת תשעה של קרוס) ובעט הכי הרבה למסגרת (72, פי שלושה מהגרמני). הוא כבש כ-28.8% משערי הקבוצה אך ב-2020 הבקיע רק פעמיים ב-568 דקות ולא עשה זאת מאז הדרבי.

בתחילת העונה זידאן האמין בבייל שפתח נגד סלטה, ויאדוליד ו-ויאריאל ותרם צמד ובישול. כעת יש לו 16 דקות נגד סיטי ואפס בקלאסיקו. בסך הכל בליגה רשם מאז חזרתו של הצרפתי 26 הופעות (18 בהרכב) עם ארבעה שערים. ויניסיוס פתח ב-13 מ-30 המשחקים בהם שיחק. רודריגו לא נכלל בסגל של קסטיליה למשחק הקרוב והוא חווה רגעים קשים, התנופה הגדולה שלו מאז שער הבכורה נגד אוססונה והשלושער נגד גלטסראיי - נעצרה. הוא לא שיחק מאז ה-26 בינואר נגד ויאדוליד כשהשלים 90 דקות. והיתר? לוקה יוביץ' נראה לא רלוונטי ואפילו מריאנו שיובש כל העונה עקף אותו בסיבוב. לוקאס ואסקס ממשיך להיות חייל נאמן, מדורג 12 מבין כולם ורשם 27 משחקים מאז חזרתו של זיזו -עשרה מהם בהרכב, וזאת על אף פציעה בת חודש וחצי.

בסקר האוהדים - ויניסיוס מדורג ראשון עם 53% ל-18% מהנשאלים נמאס מכך שבנזמו הוא באנקר. 12% התלהבו מהגול של מריאנו בקלאסיקו. 7% מאמינים ביוביץ' ורק 5% ברודריגו. גרוע מכך, רק שלושה אחוז רוצים את בייל ושניים את לוקאס.

כולם ידברו על הזכיות בצ'מפיונס: הדסימה, הפנדלים נגד אתלטיקו, הכתישה נגד יובה והמספרת של בייל נגד ליברפול כנראה שבצדק. המועדון הזה תמיד היה מיוחד בגלל סיפור האהבה עם האזניים הגדולות.

שיעור היסטוריה: אבל שימו לב לרגע אחד מרגש שאסור לשכוח: סיום העונה המטורף ב-2006/07. עונת הקאפלו, עונת הרמונטדות. שני מחזורים לסיום (מחזור 37), שני משחקים במקביל, כולנו החסרנו פעימה. כולנו זוכרים את נדב יעקובי צורח בימים הטובים: "ועכשיו..אספניול משווה ל-2:2. אספניול משווה ל-2:2 בדקה ה-90. ריאל מדריד חוזרת למקום הראשון, אני לא מאמין שאני אומר את זה". מאניה דיפרסיה של ממש. ארץ שלמה יוצאת מדעתה - מעולם לא אמרת משהו מדויק יותר, שגיא כהן.

מעשה הגבורה של רוד שכמו בכל העונה - נתן בראש (ולקחנו אליפות בלעדיו למי שזוכר - נפצע בתחילת משחק האליפות נגד מאיורקה). של גוטי המנומנם עם מסירת העומק לרוברטו קרלוס. של סרחיו ראמוס שבישל את הראשון מעמדת המגן הימני. של הלגרה "תגלית העונה" שנלחם ללא פשרות. של בקהאם ששיחק צולע על רגל אחת וכמעט דמע בסיום המשחק. של איקר שדמע בסיום (אחראי במידה מסוימת לשער השני). של ראול (כי הוא ראול) שהיה בטירוף על הספסל יחד עם רוביניו ומרסלו. של קאפלו, המנצח, שעשור אחרי שזכה באליפות - חזר ועשה זאת שוב. אליפות מספר 30. אני זוכר את עצמי כילד בכיתה ט' פשוט מצטמרר, מעיר את כל השכנים, לא מצליח להירדם עד למחרת ומגיע לבית ספר עם חולצה של RVN.

בואו לבחור את הרגע הזכור ביותר שלכם מריאל מדריד - בסקר שלנו. לא רק צ'מפיונס ואליפויות - פאסיו, כריסטיאנו ועוד

עם כל הכבוד לכריסטיאנו - ויש לי המון, להצלחה המסחררת של ראמוס שהגיע כילד בן 19 עם ביצים ענקיות, לסאן איקר המרגש - השוער הטוב בהיסטוריה וגם לקסם של זינדין זידאן. הגדול מכולם עבורי תמיד יהיה מספר 7 הזה, השחקן שבגללו אני אוהב כלכך את המשחק הזה. "ראול הוא ריאל מדריד - וריאל מדריד היא ראול". דור רומנו מצא תירוץ מעולה לספר שוב על אהבת נעוריו - לכבוד יום ההולדת ה-118 אתמול.

מצב נושא:
הנושא נעול.