ריאל מדריד 2021/22: "אולי עוד קיץ" בלי ראמוס וזידאן, אבל עם בייל ואנצ'לוטי.

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏22/7/21.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/0_1636534013807.Xxx

דני קרבחאל מספר על הייסורים בזמן הפציעות| המגן הימני חיכה כל כך הרבה זמן לשוב לנבחרת ספרד והוא שוב נכלל בסגל של לואיס אנריקה, 235 ימים אחרי הפעם האחרונה (ספטמבר 2020). בריאיון למארקה הוא אומר: "אשתי סבלה יותר מכולם. הייתי חוזר הביתה מתוסכל ולא מחויך לאוזן לאוזן כמו בדרך כלל. היא יודעת שאני אדם אחר בזמן שאני פצוע ולא משחק והיא מבינה זאת, היא הייתה שם בשבילי". "כמובן ששיניתי את התזונה ושגרת האימונים והמנוחות והמלאי של הברוקולי מלא (צוחק) בזמן שעל גלוטן ויתרתי לחלוטין. כשזה משהו כל כך חשוב לך אז אתה מרגיש שאתה לא מקריב הרבה (זה מה שצריך). אבל אתה חייב להיות חזק בראש. אם המוח מוטרד אתה בסכנה. לעתים אתה עלול להיפצע בגלל זה גם אם גופנית ופיזית אתה בריא. חשבתי שאני מרגיש לא טוב. המוח השפיע עליי מאוד אחרי כל כך הרבה פציעות". עוד אמר: "אנשים לא יודעים את זה, אנו כשחקנים מחויבים 24 שעות למקצוע. האוכל, התאוששות, אימונים מעבר. אנחנו לא מתלוננים כמובן, אנחנו ברי מזל!".

הוא נשאל על כך שהוא סופר תובעני וקשה עם עצמו וענה: "זה נכון, הרבה אנשים עוזרים לי. המאמנים שלי אמרו לי שהרף שאני מציב לעצמי גבוה מאוד ושאני לא צריך להוכיח שום דבר כבר לאף אחד אלא לשחק, ליהנות ולעשות את מה שאני יודע. אבל אני כזה, לא ייתכן שלא אדרוש מעצמי להיות הכי טוב. אני רוצה להשתפר בכל יום. במועדון שלנו עזרו לי הרבה אנשים (בתחום הפסיכולוגיה) וזו עו דלת אחת שצריך לסגור.

"כשהגעתי למתחם האימונים של ספרד הצטמררתי כאילו זו הפעם הראשונה. הרגשתי קצת חסר אונים לא להיות ביורו, אבל אי אפשר לחיות בהסתכלות על העבר, אני עם הפנים קדימה - המשחק נגד יוון שהיא יריבה קשה מאוד. אי אפשר לדמיין מונדיאל בלי ספרד ואנחנו נעשה הכל כדי שזה לא יקרה".

על ריאל מדריד: "הברנבאו הוא האצטדיון התובעני בעולם. לא הצלחנו להיות טובים בכמה משחקים בכל 90 הדקות והאצטדון הגיב. זה בסדר גמור. אני לא פוסל את ברצלונה, בכלל לא. הגעתו של דמות של צ'אבי תמלא אותם בהתלהבות. אני זוכר שעם זידאן (בעונת הבכורה) היינו בפיגור 12 מברצלונה ולבסוף סיימנו רק נקודה אחת מאחור, סחטנו אותם עד למחזור האחרון. כמובן שאנחנו מופתעים לראות את ברצלונה כל כך מאחור". על ויניסיוס: "הוא כמו מטוס - עף קדימה, הוא עוזר לנו מאוד, הוא השחקן הכי חזק פיזית בקבוצה ודוגמא לחוזק נפשי. ביקרו אותו בלי סוף על היעדר השערים והוא לקח את הכל על גבו". על כך שהוא נהיה ותיק לפתע בחדר ההלבשה - "זה מעבר שקורה במועדון כבר זמן רב, השילוב בין וותיקים לצעירים מסתדר. הצעירים לומדים וזה חשוב".

על סרחיו ראמוס: "כן, אנחנו בקשר, דיברנו לאחרונה. הוא אמר לי שהוא בשלב ההחלמה האחרון ושאחרי הפגרה הוא כבר ישוב. בוא נראה אם יהיה לו את המזל ונוכל כולנו ליהנות שוב מהכדורגל שלו. זה מוזר לבוא לנבחרת ולא לראות אותו, כמובן. ראיתי הרבה פנים חדשות בנבחרצ, הרבה צעירים. את גאבי מברצלונה חיבקנו. הוא ילד נהדר שנמצא כאן לא במקרה, אף אחד לא נתן לו כלום במתנה. הוא הציג יכולת גבוהה".

2. Raulito Madridista

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/0_1636713637111.Xxx

עוד קצת על ציון הדרך של אנצ'לוטי ומאה הניצחונות
    | ב-AS שוב מדברים על הניצחון המאה של אנצ'לוטי שהגיע לציון הדרך הזה "ברגע מצוין של הקבוצה שקרובה לפסגת הטבלה וחזרה לנצח".הוא מדורג שישי במועדון במספר הניצחונות איי פעם, רחוק שבעה ניצחונות מלואיס מולוניי. אחוז הניצחונות שלו עומד על 74.1% - שני רק לפלגריני (75%) אם כי הצ'יליאני לא זכה בתארים ועמד על הקווים רק עונה אחת. הוא רשם 18 הפסדים בלבד ב-135 משחקים - 13.3%, כאשר רק לז'וזה מוריניו (12.4% הפסדים) יש רקורד טוב יותר. המאמן יחפש השנה להגיע לפחות לתואר החמישי שלו בקבוצה, כשכרגע כל הארבעה נקטפו ב-2014 הקלאנדרית - הדסימה, גביע המלך, הסופר קאפ האירופי ואליפות העולם למועדונים. אנצ'לוטי השיג כ-3\2 מהניצחונות שלו בליגה - 65, אך לא זכה באליפות ספרד מעולם בעוד הצליח לעשות זאת באנגליה עם צ'לסי, באיטליה עם מילאן, בגרמניה עם באיירן וברפת עם פ.ס.ז'.

אנצ'לוטי יוכל השנה לעבור את ארסן ונגר במספר המשחקים על הקווים בליגת האלופות אם יגיע לגמר. לאיטלקי 170 לעומת מאמן ארסנל בעבר לו יש 178, והוא ישמח לחלוף על פני השיאן אלכס פרגוסון - 190 משחקים, אם כי הסקוטי זכה בתואר רק פעמיים. אנצ'לוטי יחד עם זידאן ובוב פייזלי הם היחידים שזכו במפעל שלוש פעמים. אתם יודעים מה זה אומר. ב-135 משחקיו על הקווים כבשה ריאל 369 שערים - ממוצע של 2.66 למשחק. בפרק א' במדריד המספרים עמדו על 2.71 שערים למשחק. כריסטיאנו רונאלדו הוא שיאן השערים בעידן אנצ'לוטי עם 112 - ב-101 משחקים בהלבד. לבנזמה יש 60 שערים כשהוא שיאן ההופעות (113). לבייל יש 40 שערים. איסקו מדורג שני במספר ההופעות עם 112 (18 שערים), דני קרבחאל רביעי במספר ההופעות עם 98 ומרסלו חמישי עם 96 משחקים.

עוד בהקשר זה, בטורו ב-AS חושף היום תומאס רונסרו כיצד התבשלה חזרתו של אנצ'לוטי לריאל. הוא שמר על יחסי ידידות עם המנכ"ל חוסה אנחל סאנצ'ס ושאל אותו בקיץ: "האם מצאת כבר את המחליף לזידאן"? סאנצ'ס ענה: "עדיין לא" ואנצ'לוטי בקול קצת ביישני אמר: "ובכן, יש לך את זה". המנכ"ל טילפן לפלורנטינו שנתן את האו.קיי וכל הפרטים נסגרו תוך עשר דקות. לקרלו היה סעיף שחרור של חמישה מיליון יורו באברטון והוא ויתר כסף כדי לחזור. "הוא נתן הכל כדי להיות כאן שוב", כתב רונסרו. "מחויבותו האיתנה לריאל אינה מוטלת בספק". החלום הגדול ביותר שלו היה לחזור לכאן, אחרי שב-2015 הועזב. אמנם קרלו לא זכה בתואר גדול בעונתו השנייה אבל רבים מהאוהדים חושבים שזה היה לא צודק לפטרו. כמובן שהכל היה לטובה כאשר יצא לנו ליהנות מזידאן.... "הלוואי שהשידוך עם אנצ'לוטי יימשך עוד שנים רבות", הוא אומר.

קצת חדשות אחרות:
    - פדה ואלוורדה ורודריגו יהיו החיזוק של ריאל מדריד לאחר הפגרה שכן שניהם מתאמנים באופן מלא. האורוגוואי שפתח את העונה כשחקן הרכב כמעט בלתי מעורער, לא שיחק מאז נפצע בקלאסיקו.
    - בספרד דווח שריאל מדריד מתכננת אירוע פרידה מרגש משלוש אגדות - מרסלו, בייל ואיסקו. יש לנו ביקורת גדולה על הספרדי ובעיקר על הוולשי ועדיין הוא תרם הרבה למועדון. גם מודריץ' מסיים חוזה הקיץ, ייתכן שימשיך לעונה נוספת ואחרונה. כרגע אין שיחות בעניין.

3. Raulito Madridista

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/0_1637035840770.Xxx

שער המארקה הבוקר עם הפרסום מאתמול: לוקה מודריץ' (יחתום עד) 2023 - יגשים את חלומו הגדול כשישחק באל נואבו ברנבאו ויגיע למונדיאל בקטאר כשחקן ריאל מדריד - במה שיהיה הפרק האחרון בקריירה המפוארת שלו. "במקרה שלו, הביצועים והיכולת שוקלים יותר מהגיל", נכתב. כשהגיע חתם לוקה בקיץ 2012 לחמש שנים. ב-2014 האריך את חוזהו עד 2018. באוקטובר 2016 חתם עד 2020. מאז חתם בסיום כל שנה לעוד עונה. יש לו 402 משחקים בריאל מדריד, בהם כבש 28 שערים וחילק 64 בישולים. גם העונה יש לו רגעי קסם (שמיני במספר הדקות עם 814) אם כי קצת פחות טוב מאשתקד.
    עוד נדון בסוגייה בהמשך כמובן, יש זמן. אבל בהסתכלות גם על הצורך בחילופי הדורות לצד הנוסטלגיה והאהבה ללוקה - האם הוא צריך להמשיך?

"אנצ'לוטי מארגן מחדש את החיילים", נכתב במארקה. ובפשטות: אם לא יהיו הפתעות שליליות של הרגע האחרון, הקבוצה תגיע למשחק נגד גרנאדה עם סגל מלא פרט לדני סבאיוס - מרגש.
    פדרו לואיס ריפול כתב טר דעה במארקה שלדבריו "גם הרופאים מספקים נקודות". הוא טוען שאנחנו אחרי 1/3 של העונה והטבלאות מתחילות להסתדר וישנה כבר מגמה, ואמנם ההכרעות יגיעו רק בשליש האחרון, והקבוצות שניהלו את הכוחות בצורה הכי טובה יזכו בתארים - ובכל זאת. "תמו הימים בהם כל אוהד ידע בעל פה את ההרכב הצפוי של הקבוצה שלו. כיף שיש כוכבים אבל צריך סגל של 20 שחקנים טובים", הוא אומר.
    העונות הנוכחיות רחוקות מאוד מאלו של לפני שנים. הנה הפירוט המתמטי: ריאל מדריד שיחקה שבעה משחקים ב-22 ימים בין ספטמבר לאוקטובר, שישה ב-19 ימים בין אוקטובר לנובמבר ותתמודד עם שבעה משחקים נוספים ב-21 ימים כשהליגות יחודשו לאחר הפגרה. המאמן, במקרה זה אנצ'לוטי - חייב להפגין אומץ ולהיות ער לשינויים". עוד הוא מספר כי ריאל מדריד, שסבלה עד כה העונה מ-24 פציעות, מתוכן 16 שריריות - שיחררה עד כה 20 רופאים, אולם לדבריו בתקופות האלה כשמחצית מהסגל הם שחקנים בינלאומיים - קשה לצפות שהמספרים יירדו דרסטית.

4. Raulito Madridista

קצת חדשות:

- תיראו מופתעים: גארת' בייל נפצע| הכוכב שהגיע למאה הופעות בנבחרת ובהמשך לא שיחק ב-1:1 של וויילס עם נבחרת בלגיה - חזר פצוע, ייעדר כשלושה שבועות עד חודש (כמובן שבריאל הוא נעדר קרוב לחודשיים). יחמיץ את המשחקים החשובים נגד אינטר (קרב על ראשות הבית בליגת האלופות) ואת הדרבי נגד אתלטיקו מדריד| תומאס רונסרו זעם: "אתה המשתכר הבכיר ביותר בסגל וזה מה שאתה עושה?".
    - אדן הזאר מהווה דוגמא? לא באמת. הקשר, שיודע שהקרדיט שלו במועדון הולך ואוזל ואולי נגמר לחלוטין - הגיע לוולדבבאס ביום החופש שהגיע לו והתאמן כדי לחזק את עצמו פיזית. את זה היה עליו לעשות לפני שנתיים בערך. הוא לא פתח בהרכב במדי ריאל מאז ה-28 בספטמבר נגד שריף ומאז שיחק 51 דקות בלבד משבעה משחקים. הזאר שיחק 29 אחוז מהדקות - 415 מתוך 1,440. בבלגיה הוא עם 50% - 314 מתוך 630, בשבעה משחקים. הנה הגרף המלא. הנבחרת היא החמצן של הבלגי. במבט חטוף על כל המשחקים העונה - ריאל+נבחרת - שיא הדקות שלו היה נגד ולנסיה במאסטייה - 78. יש לו 74 דקות גם בגביע האומות נגד צרפת וכן נגד אסטוניה.
    - לפי המארקה, במועדון ישנו חוסר שקט מלוח השנה ההרסני - שלושה שבועות אימתניים בליגה ובליגת האלופות. שבעה משחקים, רובם קריטיים, תוך 21 ימים לאחר הפגרה - את שריף ואינטר נפגוש בליגת האלופות במטרה לסיים במקום הראשון, ובליגה ישנן סביליה מהצמרת, ריאל סוסיאדד המוליכה, אתלטיק בילבאו (משחק השלמה, טרם נקבע רשמי שזה יהיה באחד בדצמבר) וכמובן הדרבי נגד אתלטיקו. מתחילים עם גרנאדה ביום ראשון. דמות המפתח לקראת העלילה הזו היא של מאמן כושר הפינטוס. כל פציעה עלולה להיות קריטית. ריאל מקבלת בחזרה את ואלוורדה ורודריגו. לכו תדעו מה עם בייל. נכתב כי ליגת האלופות תהיה בעדיפות כי שם אין מקום לטעויות בעוד בליגה יש זמן להתאושש. בארבעה מקרים, אגב, לריאל יהיה מרווח התאוששות של 70 שעות בלבד בין משחק למשחק. אנצ'לוטי יהיה חייב לחזור לבצע רוטציות.
    - פלורנטינו פרס באסיפת הסוסיוס: "אמבפה? הצענו להם 200 מיליון יורו (כשהוא בשנה אחרונה לחוזה) והם לא רצו למכור.עלינו לקיים את החוזים הקיימים (רמז לבייל?) ולצרף את השחקנים הטובים ביותר, כשהם מסיימים חוזה זה קל יותר (עוד רמז) ריאל מדריד מתקשה להגיש הצעות מפלצתיות.
    "יגיע זמן ש-30 המועדונים הגדולים באירופה יהיו בבעלות מדינה (כמו פ.ס.ז' ומנצ'סטר סיטי) וכמובן שהם לא מוכרות את השחקנים, זה מטורף. זה (קבוצה בבעלות מדינה) לא העיקרון של הכדורגל. באתי לכאן כדי להילחם ואני אמשיך לעשות זאת".

5. Raulito Madridista

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/0_1637303577439.Xxx

בסוף העונה תיפרד ריאל מדריד מהוולשי, זה לא סוד. הפציעה האחרונה שלו בנבחרת וויילס הרגיזה לא מעט מכלי התקשורת וסביר להניח שגם את האוהדים, אלה שעדיין מתייחסים אליו. בצד אחד: המספרת ההיא, הגולאסו בגמר גביע המלך, המהירות, המספרים, עונת הבכורה. בצד השני, הפציעות הרבות, היכולת החלשה יותר מדי, הזלזול במועדון והגולף. במארקה העלו דיון: בייל - אגדה או פיאסקו? מה דעתכם? הנה מה שפרשני המארקה חושבים:

חואן איגנסיו גרסיה-אוצ'ואה כב: "במרחק שש שנים מלהיות אגדה". הוא מפרט: "הפציעה הטרייה במדי וויילס היא משהו שקורה בערך כבר שלוש שנים. ככה הוא מתנהל, הוא 'בורח לנבחרת' ולא חוזר. ומסיבה זו ישנו יותר ויותר זעם בריאל. הופעותיו בליסבון (גמר הדסימה), במאסטייה (גמר גביע המלך) ובקייב (המספרת נגד ליברפול) מצדיקות את החתמתו. לדעתי כשקיבל את החוזה החדש ב-2016, עד 2022, עם 17 מיליון יורו, הוא פשוט דעך, זה היה לא כדאי. היחס שלו היה לא טוב. הוא היחיד שלא מיהר לחתום על צמצום השכר במגיפה. לכן, מסיבה זו, מעולם לא תהיה לו את החיבה שלי שאולי השערים שכבש כן מצדיקים אותה".

חסוס סאנצ'ס זוכר בעיקר את ההווה: "בייל כבר לא מעניין אף אחד". הוא משווה בין הפציעה האחרונה שלו לבין מצב בו יורד גשם על הבוץ. "האירועים נספרים בלופ. מי שפעם שמו היה מוזר עם שערים כמו הגולאסו על הפרצוף של בארטרה או הצ'ילנה בקייב - הפך לשם נרדף לפציעות וגולף. הוא היה שחקן גדול וחלק מעידן ארבע הזכיות בליגת האלופות בחמש שנים, אבל זהו. אני לא יודע איך הוא מתנהל, אם הוא דואג לעצמו או שלא, אם עליו לשנות את התזונה או לא. נראה שהוא לא מנסה".

סנטיאגו סיגורו כתב: "אגדה ואז פיאסקו, בסדר הזה" - אתם מבינים את העקיצה. "בייל היה כמעט הכל בתקופתו כאן - קראק שאין עוררין לגביו כשהיה טוב, וגם אכזבה עצומה. את השער שלו בקייב, לעת עתה - אף אחד לא הצליח לשחזר. ומכאן - ירידה תלולה. וויילס תמיד הייתה בראש סדר העדיפויות שלו, הוא היה שקוף. אבל הפרק האחרון היה מתסכל. המועדון לא יכול לעשות דבר. תמיד זה הסתיים במקום אחד - המרפאה בוולדבבאס".

מיגל סאנצ'ס כתב: "מקנא בגאונות שלו במשחקי הגמר". הוא טוען שבייל זכה ליחס לא הוגן ביחס למה שתרם, לפחות עד 2018, "אם לאיזו קבוצה היה שחקן שכובש נגיד שער כמו זה שבייל הבקיע בגמר בקייב - הוא היה מקבל פסל בכניסה לאצטדיון". הוא טוען שטורס הוא מיתוס באתלטיקו למרות שזכה איתה רק בליגה האירופית והיה שולי באותה העונה, יחסית, ועל בייל אמרו שהוא 'לא מדבר ספרדית'. "כן, הוא נעלם בשלוש השנים האחרונות אבל אני זוכר את חמש הראשונות".

פאבלו פולו כותב: "היה הרבה יותר מהסוף העצוב הזה שלו". הוא טוען שאם נמדוד את זה על כף המאזניים, רווח מול הפסד, הרי שבייל עלה הרבה כסף וקיבל שכר גבוה אך התארים הגיעו גם הגיעו ושהוא היה הגיבור כמעט בכל משחקי הגמר ושהריצה שלו מול בארטרה בגמר הגביע ארוכה יותר מריצת מרתון עבור אוהדי ברצלונה. 'ה-BBC, אחרי הכל, היה מותג נפלא שהביא להצלחות מקצועיות וגם לרווחיות'. הוא אומר שכדורגל זה לא רק חלון ראווה, יש רגשות ותשוקות ושם בייל התברר כפיאסקו. האוהדים יטענו שבייל יכל לתת הרבה יותר. עוד אהבה - יחס, ועוד שערים. הפציעות הפריעו, כי בלעדיהן הוא שחקן שמועמד לבלון ד'אור, אבל היחס שלו למועדון הלבן הפך אותו לבלתי רצוי. הוא לא היה צריך להעמיד פנים, אך גם לא להגזים".

חוסה לואיס קלדרון: "הייתי מחתים אותו גם עוד אלף פעמים". הוא אומר - ללא היסוס. הוא מבהיר שלמרות שאין פציעה שהוולשי לא סבל ממנו ועל אף תקרית הדגל הידועה לשמצה, שהורסת את המורשת שלו במדריד - לטוב שהיה אין מתחרים. 'בייל הוא חלק מהותי מאוד בתור הזהב האחרון של ריאל מדריד. הוא במקום טוב באמצע בתמונות הכי יפות, מיטב הלהיטים. הגעתו העניקה חיים ל-BBC עם כריסטיאנו ובנזמה, נקודת מפנה החל מעונת הדסימה. הנפילה הייתה די נצחית ומעצבנת אבל אף אחד בריאל לא יתחרט על החתמתו. הם היו מחתימים אותו שוב".

דיוויד בטוני, עוזרו של זינדין זידאן, חושף כמה דברים מעניינים על עבודתו עם הצרפתי ועל תקופתו במועדון כמובן: "כדי לנהל קבוצה כמו ריאל מדריד אתה צריך להיות בעל אישיו חזקה ולהיות אמיץ על ידי קבלת החלטות קשות. זידאן תמיד היה מסוגל לעשות את זה, הוא לא התפשר. הוא היה מאמן מדהים. כשמדברים איתו על כדורגל מרגישים שהוא חווה הרבה בכדורגל. הוא טקטי מאוד, מוכן היטב, יש לו מוח מבריק ותמיד בעל רעיונות. הוא תמיד דיבר הרבה עם השחקנים. אבל מעל הכל זידאן אמר לי שהוא רוצה שלשחקנים יהיה כיף באימונים. הוא השתמש בזה הרבה, הוא מאמן יוצא דופן. הוא אמר שהוא רוצה שהשחקנים ירצו להגיע לאימון שלמחרת. הוא פשוט לא אוהב לדבר יותר מדי עם התקשורת".

"עם כריסטיאנו רונאלדו הוא רצה שהכל יהיה ברור. רונאלדו גם כן שאל שאלות. לפני המשחק נגד באיירן מינכן הוא לא התמקד במנואל נוייר אלא היה מרוכז באיך להגיע למצבים, לנצל את השטחים כדי להבקיע שערים ולמצוא את מקומו". בנזמה נהג להתאמן הרבה כשנשאר מחוץ לסגל צרפת, ראינו את השינוי שעובר עליו מבחינת הפיזיות. הוא הפך למנהיג יוצא דופן לאחר עזיבתו של כריסטיאנו, בריאל חלשה יותר". "אחרי כל החוויות הנהדרות האלה העבודה עם זידאן בקבוצה כמו ריאל – למה שלא אצא לדרך חדשה כשאני לבד? אני מרגיש מוכן להיות מאמן ראשי".

6. Raulito Madridista

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/0_1637404745760.Xxx

פלורנטינט פרס קיים הבוקר אסיפת סוסיוס
    בה בישר שהמועדון סיים את עונת הקורונה השנייה עם רווח של 874 אלף יורו. לאחר סרטון עם באורך עשר דקות עם סקירת השנה שעברה על ריאל מדריד וכן תמונות של הסנטיאגו ברנבאו העתידי, הוא הודה לזינדין זידאן, סרחיו ראמוס ורפאל ואראן שעזבו וכן לאלפונסו רייס והציג את הסופר קאפ בו זכתה קבוצת הכדורסל. הייתה מעבר לכך דקת דומיה לזכרו של לורנצו סאנס ז"ל. הנה דבריו:

"אני רוצה להודות לכם על האמון והאהבה שתמיד נתתם לי. ייצוג המועדון שלנו הוא גאווה גדולה עבורי. אנו עומדים בפני רגע מכריע עבור מדריד ועבור הכדורגל בכלל. המגיפה שינתה הכל. ההשלכות שלה היו הרסניות. כל המועדונים סובלים מההשלכות הללו. אני רוצה להודות לכל אותם עובדים שהורידו את שכרם כדי לעזור לריאל מדריד. גם לכם, החברים (סוסיוס), שתמכו בקבוצה ברגעים הקשים ביותר".

"בשנה שעברה, נלחמנו עד הסוף כדי להשיג את המטרות שלנו וכמעט זכינו באליפות, ובליגת האלופות, הפסדנו נגדו צ'לסי, שבסופו של דבר זכתה בתואר. אני נרגש מהקבוצה הנוכחית".

"אני רוצה לכבד שלושה מיתוסים של המועדון הזה. ראשית, זינדין זידאן. הקריירה שלו כשחקן וכמאמן הייתה למופת. הוא אגדה של הכדורגל העולמי. סרחיו ראמוס, הקפטן הנצחי שלנו. הבלם הטוב בהיסטוריה. הוא היה 16 שנה במדריד. אדון הדסימה, אחד הסמלים הגדולים שלנו, אגדת ריאל מדריד. ורפאל וראן - הוא הגיע כילד. זה היה הבית שלו, כאן הוא זכה ב-18 תארים. הוא הרוויח החיבה וההערצה של כולם. אלה שלושה ענקים שהעצימו את ההיסטוריה שלנו".

"הברנבאו החדש יהיה אטרקציה של העיר מדריד עם פעילויות שונות בכל יום", אמר והחל לפרט. הוא שיבח גם את חזרתו של קרלו אנצ'לוטי והחמיא לראול: "הוא עושה עבודה גדולה בקסטיליה, הקאנטרה תמיד תהיה חשובה עבור ריאל מדריד". הנשיא הדגיש את כוחו של המועדון ברשתות החברתיות ושאתר האינטרנט ריאל מדריד.קום הוא הנצפה ביותר בכדורגל.

על הסופר-ליג: "כתוצאה מהמגפה, ניסינו לשנות את הכדורגל כדי שהוא לא ימות. הקורונה הייתה אחד הרגעים הקשים בהיסטוריה של הכדורגל. סופר-ליג היא לא רק טורניר או תחרות חדשה. היא הרבה יותר. היא חופש, שלטון עצמי, פייר-פליי פיננסי, שקיפות, סולידריות כדי ליצור מבנה חדש של הכדורגל, תוך כבוד לתחרויות לאומיות, כבוד לאוהדים".פלורנטינו כועס: "המונופול של אופ"א הוא משהו שלא תואם את החקיקה של האיחוד האירופאי, הם שומרים על האינטרסים שלהם. אנחנו לא ניכנע לאיומים בלתי חוקיים. אנחנו סומכים על הצדק האירופי". "הנתונים מראים לנו שערוצי הבידור מרחיקים את הכדורגל מהנוער. אופ"א הכחישה כל דיאלוג וסיפרה סיפור שקרי אחרי ש-12 מהמועדונים החשובים בעולם הכריזו על ליגה חדשה". "צריך להזכיר לאופ"א מי זו ריאל מדריד - המועדון המצליח ביותר בתולדות הכדורגל האירופי, זו שתמיד שומרת על המסורת הזו. היא יצרה את גביע אירופה על אף שאופ"א הראתה את התנגדותה והנשיא שלנו, סנטיאגו ברנבאו ז"ל, נאלץ לסבול איומים מתמשכים.

7. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

הדיון על בייל מעניין - ובעיניי האמת שהוולשי נוטה בבירור יותר לכיוון של הפלופ מאשר האגדה.
    קל לחלק את הזמן שלו בקבוצה ל5 שנים טובות (עד הגמר מול ליברפול) ו3 שנים חושך, אבל בפועל גם בשנים היותר טובות שלו בייל היה אוברייטד לטעמי. חוץ מעונה באמת טובה בשנת הבכורה וחצי שני מצוין ב2015/16 הוא באמת לא נתן למועדון הרבה - וגם יכולות הכדורגל שהציג לא היו בשום שלב ברמה של בלון ד׳אור. בעונה הראשונה שלו הוא נראה מאוד מבטיח עם המהירות המסחררת והבעיטות מרחוק, אבל מאז המהירות די נעלמה וגם הבעיטות הידרדרו. חוץ מהאספקטים האלה הוא לא באמת היה ברמה גבוהה בשום דבר כמעט (אולי במשחק הראש).
    גם ההברקות הבלתי נשכחות בגמר גביע המלך ובקייב די מטשטשות את האמת, כי בדרך כלל בייל היה נעלם לגמרי במשחקים גדולים (יש לו רקורד עלוב של משהו כמו 2 שערים בקלאסיקו אם אני זוכר נכון, וגם בהרבה מאבקים חשובים בצ׳מפיונס הקבוצה שיחקה הרבה יותר טוב כשהוא לא היה על המגרש).

בסופו של דבר, שחקנים כמו רונאלדו, מודריץ׳, מרסלו, קרוס, קאסמירו, ראמוס, בנזמה, וראן, פפה ואפילו קיילור נבאס היו הרבה יותר משמעותיים בהצלחות של הקבוצה בעשור האחרון לעומת בייל. ביחס לציפיות שהיו ממנו ובטח לאור היכולת המחפירה שלו ב4 השנים האחרונות, בייל הוא אכזבה מאוד רצינית. במקרה הטוב הייתי נותן לו את המעמד של די מריה מבחינת ההשפעה על המועדון, אולי.

Ever Banega ו-אלעד אוהבים את זה.
  8. yonmu Member

זה דיון מעניין דווקא כי אי אפשר להכניס אותו ל'אגדה' ולא ל'פלופ'.
    כמובן שאי אפשר להשוות אותו לרונאלדו שהוא בערך ההגדרה של אגדה, אבל גם אי אפשר להשוות אותו לקאקה שהפציעות הפכו אותו לפלופ.
    המחיר שלו, המשכורת שלו, המניירות שלו וסגנון המשחק שלו מכריחים אותנו להסתכל עליו כ'סופרסטאר או לא', אבל הוא לא נכנס לאף משבצת. הוא כן היה באנקר בהרכב של ריאל מדריד שזכתה ב4 אליפויות אירופה, 2 אליפויות ספרד ומי יודע כמה תארים נוספים (והעונה הזו עדיין כאן), ולא מופרך להניח שבלעדיו אחד התארים הגדולים היה מתפספס, כי בסופו של דבר הוא בהחלט שחקן ייחודי.

בקיצור, לא הייתי מגדיר אותו כאגדה (רונאלדו, ראמוס, מודריץ', בנזמה, מרסלו), אבל הוא כן אחד השחקנים המשמעותיים של ריאל בדור האחרון.

9. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

בייל בהחלט לא פלופ מוחלט עם תרומה אפסית לקבוצה, סטייל הזאר וקאקה. אבל הוא נקנה בסכומים ובמעמד של סופרסטאר בלבל אחד מאחורי רונאלדו, שציפו ממנו להוביל את ההתקפה, לשנות משחקים עם היכולת האישית שלו כשצריך, ואפילו לתפוס את מקומו של רונאלדו כשיעזוב.
    בפועל קיבלנו שחקן שסיפק כמה הברקות, אבל לא שדרג את משחק ההתקפה כמעט; לא השפיע על אף משחק חשוב (וברובם היה אפילו חלש); וברוב הזמן תפקד על תקן "עוד בורג" בקבוצה. משהו בסגנון של ואן דר וארט, חאמס, אוזיל ודי מריה בעונות הפחות טובות שלהם או היגוואין אחרי 2010. ואף מילה על היכולת הזוועתית מאז עזיבת רונאלדו - ב4 שנים האלה בייל לחלוטין פלופ גמור.
    אז בסה"כ, לדעתי בייל נוטה הרבה יותר לכיוון המאכזב ופחות לכיוון האמצע כמו שאתה הצגת (נניח 25-35% מתוך 100).

לגבי המעורבות בתארים - אין ספק שיש לו חלק בהם, אבל אני חושב שהתרומה השולית של בייל לתארים שלנו קטנה יחסית לבאנקרים האחרים בהרכב באותו זמן. כן, יש על שמו שערי ניצחון בגביע המלך ובגמר צ'מפיונס אחד - אבל בשני הקמפיינים האלה התרומה שלו למשחק הקבוצתי ולניצחונות לפני כן הייתה זניחה. ב2107/18 רונאלדו סחב אותנו כל הדרך לגמר + קיילור נבאס ומזל נגד באיירן; וב2016/17 הדאבל רשום כמעט בלעדית על רונאלדו, שלישיית הקישור ושני המגנים. ואיסקו, ששדרג בכמה רמות את היכולת של הקבוצה בנקודה קריטית בעונה, אחרי שתפס את המקום של בייל בהרכב...
    דווקא בדסימה ב2014 לבייל יש חלק קצת יותר משמעותי, בלי קשר לדחיקה שלו ממטר מול שער ריק בגמר (היה מצוין במשחקי נוק אאוט קשים נגד דורטמונד, באיירן ושאלקה בחוץ), והוא גם סיבה מרכזית לכך שמתחנו את ברצלונה עד למחזור האחרון ב2016 (תרם שערי ניצחון חשובים ויכולת טובה מאוד בחצי השני של העונה, כשרונאלדו היה פצוע בחלק מהזמן). אבל שוב, יחסית לשחקן שהגיע עם ציפיות כאלה זה מעט, וברוב זמנו במועדון תוכל למצוא לפחות 6-7 שחקני הרכב עם מניות משמעותיות יותר בהישגים של ריאל וביכולת שהציגה.

נערך לאחרונה ב: ‏22/11/21
    yonmu אוהב/ת את זה.
  10. Raulito Madridista

אני חושב שבייל לא אחד שיש לו את האופי להוביל קבוצה גדולה באמת ותסלח לי טוטנהאם מודל 2012/13. כביכול כשרונאלדו עזב אז פינו לו את השטח לקחת הכל עליו. ומייד עם הפאנצ'ר הראשון עם ז'ולן לופטגי הוא הלך ודעך, הסתתר. יש אינסוף שערוריות שלו גם בימים היותר טובים למשל כמו הדרישה מאנצ'לוטי לשחק באמצע - זו חוצפה. אני חושב שהייתה לו עונת בכורה מעולה שפתחה תיאבון להמשך וכשניימאר למשל שהתקשה בעונת ההתאקלמות בברצלונה - היה מדהים בעונה השנייה - בייל דעך. ב-2013/14 זה לא רק השער בגמר הגביע או הדסימה, הוא היה בריא, שיחק טוב לפרקים בכנף ימין - יכל להרים ברגל החלשה, יכל לחתוך לאמצע ולשחרר פצצה (לא עשינו את זה מספיק), משחק הראש היה מעולה, הזריזות והמהירות שם כמו נגד באיירן..אבל ב-2014/15 הוא כבר ספג בוז צורם. לדעתי בין זה ובין 'הספרינט' המדהים והפיניש של 2017/18 ועד המספרת היה חלל ריק גדול מדי. עם בצורת ארוכה בצ'מפיונס, עם פציעות, עובדה שהקבוצות שחורר בליגה הן בעיקר ראיו וייקאנו ותשעת שחקניה במשחק ההוא וכן דפור מהתחתית, ועוד. ואני מנתח מקצועית בלבד, בלי כל המסביב שהוא תמיד כשיר לנבחרת ולא לריאל, הריבים עם זידאן, שהוא לא חגג את השערים, לא ניסה לפייס אף פעם ולא מתראיין לתקשורת. אולי הדיון הנכון יותר הוא למה הוא קרוב יותר: אגדה או פלופ.

דיון אחר של פלופים, הרי אי אפשר להשוות את הזאר למשל לאחרים - זה בין אריאן רובן למשל שהעביר כאן רק שנתיים והיה פצוע, לבין קאקה שהגיע בגיל צעיר יחסית ושהוא טוב מאוד במילאן ולא הצליח.

Captain Canada אוהב/ת את זה.
  11. Raulito Madridista

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/0_1637638516173.Xxx

ויניסיוס
    שעושה עונה של בלון ד'אור בינתיים עם עשרה שערים ושבעה בישולים ונהנה מכל רגע - בריאיון שיגרום לכם להתאהב עוד יותר. "מבין ריאל וברצלונה - קיבלתי את ההחלטה הנכונה". הוא עונה לברצלונה וטוען שכלל לא ראה את ה-1:6 המפורסם, שהוא חולם על כדור הזהב אך יש זמן ושכסף זה לא הכי חשוב.

האם ויניסיוס הוא השחקן הטוב ביותר בלה- ליגה?
    "ובכן, אלה האנשים שאומרים את זה. אני תמיד מרוכז בעזרה למועדון ובמתן הגרסה הטובה ביותר שלי.

"אני מאוד שמח על פתיחת העונה שלי. במחצית הראשונה בגרנאדה לא היה לי טוב, אבל הייתי מרוכז, כשהגעתי לחדר ההלבשה נתנו לי את הכוח שהייתי צריך לחזור כמו שעשיתי במחצית השנייה. אני רוצה להמשיך ככה כדי לעזור לקבוצה לזכות בכמה שיותר תארים העונה".

"נכשלתי, נכשלתי גם מול השער. אבל אני אף פעם לא מוריד את הראש. אני תמיד רוצה להמשיך להילחם ולעזור לקבוצה. בחדר ההלבשה תמיד נותנים לי את הכוח שאני צריך. זה לא היה שחקן בודד, זה לא היה המאמן לבד, זה היה כולם. הם עודדו אותי להיות במיטבי ולעזור תמיד.

האם אנצ'לוטי הוא המפתח בשיפור שלך?
    " לא רק אנצ'לוטי. כולם היו: סולארי, זידאן ועכשיו קרלו. איתו יש לי יותר ביטחון, יותר דקות, יותר זמן לעשות דברים כמו שצריך. שלוש שנים עם אימונים רבים והרבה דקות עזרו לי מאוד. אולי קודם לא הייתי מוכן לקבל כלכך הרבה דקות ועכשיו כן.

על בנזמה: " אנחנו כבר יודעים מה השני הולך לעשות. קארים הוא שחקן נהדר, אני אוהב לשחק איתו, הוא תמיד עוזר לי, אני רוצה להמשיך לשחק איתו כדי שתהיה לו עונה מצוינת.

העונה: "אנחנו טובים מאוד, אבל אנחנו חייבים להמשיך ככה. אתה צריך לעבוד כדי להיות בפסגה תמיד ובכל התחרויות. בריאל מדריד אתה תמיד צריך להיות הראשון.

האם היה קרוב לשחק בברצלונה: "שני המועדונים רצו אותי והחלטתי ללכת לריאל מדריד בגלל הפרויקט ובגלל מה שהם עשו בשבילי. חשבתי שזה הפרויקט הכי טוב בשבילי וזה המועדון שאליו הייתה לי הכי הרבה זיקה. תמיד אהבתי את ריאל מדריד, תמיד אהבתי את כריסטיאנו רונאלדו ואת כל השחקנים. עשיתי את הבחירה הנכונה ואני רוצה להישאר כאן להרבה זמן".

על החוזה החדש שעתיד להיחתם בקיץ: "כל השחקנים רוצים לשחק כאן הרבה זמן. יש לי מזל שהייתי כאן שלוש שנים ואני רוצה להיות הרבה יותר.אני רוצה שתהיה לי קריירה נהדרת כמו כריסטיאנו רונאלדו, כמו שעשה סרחיו, כמו שמרסלו עושה... אני רוצה להיות כל כך הרבה זמן כמוהם.

"כל השחקנים רוצים להרוויח כסף, זה ברור. אבל אני מאוד מרוכז במה שאני עושה על המגרש. אבא ואמא שלי אומרים לי: הדבר החשוב הוא לשחק כדורגל. אני תמיד רוצה לשחק. כמובן, כמה כסף אני מרוויח חשוב, אבל זה לא הדבר הכי חשוב. אני רוצה להישאר כאן הרבה שנים. מאז הגעתי אמרתי את זה: אני רוצה לשחק פה הרבה שנים.

הוא נשאל על השער האהוב עליו ובחר בשער נגד שחטאר ו-זכייה במונדיאל עם ברזיל או צ'מפיונס עם ריאל ואמר: "שניהם! חחח אבל אני חייב לעבוד קשה מאוד בשביל זה".

12. Raulito Madridista

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/0_1637934026103.Xxx

אוהדים נגד בייל|
    בזמן שבמועדון עצמו לא מעבירים ביקורת, ארגון האוהדים Peñas Madridistas מאס בהתבטאויותיו של ג'ונתן ברנדט סוכנו של גארת' בייל והוציאו הודעה חריפה עם עקיצה לשניים. כלשון ההודעה: "אנחנו רוצים להראות כל דחייה וגינוי מהצד שלנו למילים שהביע השבוע. באותה פגישה, נציגו של בייל הצהיר כי "זה לא רלוונטי, לא אכפת לי מה חושבים אוהדי ריאל מדריד.למה אני צריך להיות מודאג? אני חושב שהם היו מגעילים כלפיו, התנהגו לא יפה".

"זו ממש לא הפעם הראשונה שהסוכן מפנה ביקורת חריפה נגד ריאל מדריד כמוסד או נגד האוהדים הלבנים. הפרק הלפני אחרון בו הפגין את חוסר ההשכלה הידוע לשמצה שלו התרחש בשנה שעברה, כאשר מושא ההתקפות שלו היה זינדין זידאן, כשאמר: "הוא לא מראה כבוד לשחקן שעשה כל כך הרבה עבור ריאל מדריד" .מעבר לכך, יותר מפעם אחת, הבריטי הבהיר מאוד שלדבריו, כל אוהדי ריאל מדריד צריכים לשים שטיח אדום למיוצג שלו.

"בייל, שבשנותיו הראשונות במדריד קיבל במת זהב על המגרש ומחוצה לו למרות הפציעות ההולכות וגדלות שלו, כבר גרם לשעמום בקרב הרוב המוחלט של האוהדים שלנו. ולא יכול להיות אחרת; העונה, ובשל היעדרויותיו הרבות מסיבות רפואיות, הוא שיחק רק 193 דקות במועדון כאשר בכל פעם שצריך אותו הוא בתהליכי החלמה לנבחרת, רק לה הוא זמין כבר שנים.

"אנחנו לא מבינים בדיוק לאיזו התנהגות האדון מצפה ועל מה הוא מתלונן, מכיוון שלאוהדים אין הזדמנות להביע את דעתם. נזכיר שמכיוון שאין חובה על שחקנים שאינם בסגל להגיע לברנבאו, בייל לא היה, כך שהמפגש בין הצדדים ממש לא קיים. מצד שני, אנחנו מאמינים ששחקן ריאל מדריד עדיין צריך להחזיר חלק מינימלי ממה שריאל מדריד עשתה עבורו - ולתקן את דברי נציגו (שממנו, לאור אופיו המוסרי, לא נוכל לצפות לכלום) בהתבטאות".

13. Raulito Madridista

כותרות העיתונים הבוקר:

שער המארקה: ראיתם את זה? קיליאן אמבפה הוציא ספר קומיקס מרתק על סיכום הקריירה שלו עד עתה בו הוא מספר בצורה הומוריסטית על הרגעים הגדולים שלו והיחסים עם דמויות מפתח בכדורגל. בפ.ס.ז', כנראה, פחות יאהבו זאת. הוא מספר על היום המרגש מבחינתו כשבגיל 14 הגיע לסנטיאגו ברנבאו ופגש את זינדין זידאן וכריסטיאנו רונאלדו אותם הוא מעריץ. "זה היום הטוב בחיי", התייחס אז. זידאן לקח אותו ברכבו לשם וקיליאן שאל האם הוא צריך לחלוץ נעליים. "Madre mía, אולי אפגוש את כריסטיאנו", אמר.

במארקה נכתב על קו ההגנה המסתמן בראשון: סיכוי גבוה שאלאבה לא ישחק מחר מתוך אמצעי זהירות. כעת זה הזמן של מיליטאו ונאצ'ו: "הצמד שאיתנו נולדה ריאל של זידאן מחדש". כן, כולנו זוכרים את העונה שעברה ומכת הפציעות בה הקפטן ראמוס הושבת וכך גם ואראן. הם שיחקו העונה יחד נגד אלאבס במחזור הפתיחה (1:4), נגד לבאנטה במשחק ההגנה השערורייתי שלנו (3:3) וכן ב-2:5 על סלטה ויגו. "האמינות של הצמד אינה מוטלת בספק", נכתב. שיתוף הפעולה אשתקד החל בברגאמו ב-0:1 על אטאלנטה במערך שלושת הבלמים. אותה ריאל פצועה חיברה רצף ניצחונות בליגה, כולל בקלאסיקו, והדיחה את ליברפול ברבע גמר ליגת האלופות. העונה, מיליטאו, שנח נגד גרנאדה, הוא שיאן הדקות מבין שחקני השדה עם 1,527 כאלה ב-17 משחקים. נאצ'ו לעומתו במקום השמיני עם 916 הופעות ב-13 משחקים. הוא גם כבש פעמיים

"בנזמה הבלתי ניתן לעצירה". במארקה התייחסו לכך שהוא ממשיך לשבור שיאים. השנה הוא כבר עקף את מיצ'ל ופירי בדירוג ההופעות ומול סביליה ישתווה לחוסה אנטוניו קמאצ'ו (577) כשחקן עם מספר ההופעות השמיני הכי גבוה. בינתיים, בגזרת השערים, הוא עקף את קרלוס סנטיאנה והוא מדורג במקום הרביעי מבחינת מלכי השערים. גם בנבחרת צרפת הוא במקום החמישי בכל הזמנים עם 36 שערים. המטרה הבאה של בנזמה: 600 הופעות ו-300 שערים – כרגע הוא עומד על 294. כדי להבקיע את מאה שעריו הראשונים בלבן הוא נזקק בחמש שנים. זה קרה ב-18 בינואר 2014 נגד בטיס – המון זמן. בשבעה בנובמבר 2018 הגיע השער ה-200, אחרי הצמד נגד ויקטוריה פלזן – לקח לו ארבע שנים ועשרה חודשים. כעת, קצת יותר משלוש שנים לאחר שהגיע ל-200, הוא קרוב מאוד ל-300.

https://bernabeudigital.media-foto.tcccdn.com/storage/bernabeudigital/1/21/thumb1/a3/a3c11eb3949f329113a49285f685dd01-53310-1637968903.Xxx

בשער ה-AS ממשיכים עם הסאגה מאתמול: "לא נעים, בייל"| הסוכן הגיב להודעה הרשמית שפרסם ארגון האוהדים: "אני עדיין חושב שהם התייחסו אליו בצורה מגעילה". בכתבה באתר נכתב שבמועדון ימשיכו לשתוק על אף שיש זעם, והם פשוט מחכים לסיום החוזה. "לא מעט קולות דרשו תגובה חריפה ורשמית של ריאל לאחר הצהרות הסוכן אבל במועדון רגועים. ב-30 ביוני זה נגמר סוף סוף, ואז ריאל תחסוך 30 מיליון יורו משכרו". הכוכב לא שיחק מאז ה-28 באוגוסט, להזכירכם

"אנצ'לוטי לוקח סיכון", ביקרו ב-AS. קארים בנזמה, ויניסיוס ג'וניור, טוני קרוס ולוקה מודריץ' לא נחו דקה אחת במשחק נגד שריף על אף שהשער השלישי הגיע בשלב מאוד מוקדם. זה היה הניצחון החמישי ברציפות והשביעי בשמונת המשחקים האחרונים, הרצף הטוב ביותר שלנו העונה. אולם בתוך השמחה הכוללת של ריאל מדריד יש חשש – האם העומס לא יתגלה כקריטי בלוח השנה הזה? סביליה, ריאל סוסיאדד, אינטר ואתלטיקו מדריד ממתינות. קרוס אמנם פתח את העונה באיחור אבל שיחק 87% מעשרת המשחקים האחרונים. מודריץ', אתם יודעים, יש לו את העומס בנבחרת. הוא רשם 983 דקות העונה, שביעי מבין השחקנים. ויניסיוס לדוגמא פתח בהרכב כבר 16 פעמים ברציפות, והוא מתחיל להראות סימני עייפות. "מול גרנאדה, החצי השני היה נהדר אך הוא היה זקוק למחצית כדי להתאפס. במשחק נגד שריף הוא היה מאוד מתון". בנזמה כבר עם 1,491 דקות העונה, כולם כשחקן הרכב, ונח רק 39 דקות. נכתב כי המאמן מרגיש שאין לו באמת אלטרנטיבה לארבעה האלה.

14. Raulito Madridista

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/0_1638298167633.Xxx

ויניסיוס: "אני רוצה לעשות היסטוריה בריאל מדריד"
    | קבלו את ויניסיוס, האיש שגרם לכם לצרוח בראשון בלילה וללכת לישון עם חיוך על הפנים אחרי הגולאסו נגד סביליה. כפי שהוא תמיד מנשק את הסמל אחרי כל גול, בכל ריאיון הוא אומר את אותו הדבר. הנה דבריו:

לשחק בריאל מדריד: "זה תמיד היה החלום שלי. כל ילד בברזיל חולם לשחק כאן. היו כאן הרבה ברזילאים שהצליחו פה ואני רוצה לעשות היסטוריה כמוהם. אני עובד בשביל זה כמובן". על הקשר הרציני עם הקבוצה: "זכיתי עם הקבוצה בטורניר בדרום אמריקה והייתי הפיצ'יצ'י והשחקן הטוב ביותר בטורניר. אבא שלי אמר לי שריאל מעוניינת. חשבתי שזה משוגע. שבוע לאחר מכן הוא אמר לי שיש לי יומיים להחליט ואני לא יכול לספר לאף אחד. לא ישנתי יומיים, אבל עשיתי את הבחירה הנכונה ואני כאן עם השחקנים הטובים בעולם". על הנשיקה לסמל: "אני תמיד עושה את זה כי האוהדים והמועדון אוהבים אותי מאוד. כל האנשים שנמצאים כאן אוהבים אותי כל כך. לכן התגובה שלי טבעית".

הלחץ במועדון וההסתגלות: "בהתחלה זה היה מסובך בגלל השינויים הרבים – השפה, המגורים. אבל אני מאוהב במדריד ורוצה להישאר כאן שנים רבות ולעשות היסטוריה. הלחץ? אני מתמודד עם זה טוב. גם בברזיל שיחקתי בקבוצה גדולה. ההורים שלי והמשפחה שלי תמיד מרגיעים אותי. אני חושב שיש לי את הכלים להתמודד עם הלחץ". על אנצ'לוטי: "הוא מאמן טוב מאוד. הוא תמיד מבהיר את הדברים, על המגרש ומחוצה לו. הוא עושה את הכל קל. אני לא מופתע. הוא מבקש ממני להיות רגוע על המגרש ולעשות את הדברים שאני יודע לעשות".

המספרים שלו העונה: "אני מקווה לעזור לקבוצה עוד הרבה. יש לי 11 שערים, חמישה בישולים ושתי סחיטות פנדל ב-18 משחקים. אני רוצה להמשיך בכושר הזה עד סוף השנה ולזכות בכמה שיותר תארים. הקבוצה מוכנה לאתגרים". איך זה להבקיע בברנבאו: "זו הרגשה נהדרת, המגרש תמיד מלא ולהבקיע שם הוא חלום של כל ילד. בכל פעם שאני מבקיע לעיני הקהל שלי זו הרגשה בלתי מוסברת. אני רוצה להמשיך להבקיע שערים רבים כדי שנשיג דברים גדולים".

המפתחות של ריאל: "אנחנו דוחפים קדימה, עושים לחץ גבוה והשחקנים עוזרים אחד לשני להבקיע. אני חושב שזה המפתח. אם נמשיך כך – נוכל לזכות בהכל".

החברים הכי טובים שלו: "במגרש זה בנזמה כי אנחנו מאוד קרובים ומחפשים תמיד זה את זה. מחוץ למגרש אלה מיליטאו ורודריגו הברזילאיים, אנחנו תמיד ביחד. בחדר ההלבשה יש הרבה צחוקים גם עם מרסלו". על בנזמה: "הוא מרשים, כל דבר קשה הוא הופך לקל. הוא שחקן נהדר, אני אוהב לשחק איתו. אני רוצה לעזור לו לזכות בכדור הזהב והוא רוצה לעזור לי"

15. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/original/2X/c/cfb641d76c7fe589fed1dd79664fc34f2f93e1c9.Xxx

"ויניסיוס יותר ויותר (ויותר) טוב", מהללים במארקה על רקע המספרים שלו העונה. הדיוק השתפר פלאים. ויניסיוס שתמיד היה שחקן אמיץ שחולל מהומות ופאניקה בהגנת היריבות - הפך גם לשחקן שיודע להבקיע - לסיים. הפעולה הכי חשובה בכדורגל. השער האדיר שלו מול סביליה הוא רק דוגמה נוספת לשיפור שלו בבעיטה והעצה של אנצ’לוטי - פחות נגיעות בכדור ובעיטה מהירה. עוד נציין שבקרוב הוא עתיד לקבל דרכון וכך לא ייחשב כבר כזר - ברכה. הנתונים:

- ב-19 המשחקים ששיחק, יש לו 51 בעיטות לשער, כמעט שלוש למשחק . בכל העונה שעברה הוא רשם 59 בכמעט כפול דקות משחק. והוא כבש. רק על שישה שערים.

- הברזילאי מבקיע שער כל 138 דקות העונה , כאשר בעונתו הראשונה הנתון עבר את ה- 500 ובעונה שעברה הוא עמד על שער כל 453 .

- יותר ממחצית מהאיומים לשער של ויני העונה הגיעו למסגרת (26 מתוך 51) בניגוד ל -32% בעונה שעברה, עונת 20-21. רק בעונת הבכורה היו לו יותר איומים למסגרת (30) מאשר העונה אבל הוא נזקק ל-88 בעיטות. הנה הגרף המלא לכל המעוניינים.

מצב נושא:
הנושא נעול.