ריאל מדריד 2021/22: "אולי עוד קיץ" בלי ראמוס וזידאן, אבל עם בייל ואנצ'לוטי.

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏22/7/21.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אם רודריגו לא משהו,הוא עדיין יכול לתרום יותר מהזארד.
    בקיץ ריאל הולכת להפרד מהרבה זמן עודף
    בסגל: הזארד,איסקו,בייל,ולדעתי גם אסנסיו ויוביץ.
    נקווה לקיץ מעניין לשם שינוי.

2. Raulito Madridista

שכחת את האחד והיחיד - מריאנו דיאס, שקיבל הצעה חסרת תקדים מראיו וייקאנו (ביחס ליכולת הכלכלית שלה) והתעקש להישאר כשחקן אימונים, במועדון מנסים למכור אותו כבר איזה שלוש שנים בערך. אסנסיו, אם יסכים להישאר גיבוי - יכול להיות שיישאר. יוביץ' יושאל, אף קבוצה לא תרצה לשלם עליו. גם ואייחו יעזוב.

אני לא מסתכל שנה קדימה, אני מסתכל על המשחק הבא, פארטידו אה פארטידו. אדן הזאר לא שחקן פחות טוב מרודריגו שיש לו את הנתונים אבל לא מעז מספיק. המצב הפיזי של הזאר בסדר גמור עכשיו. אני מדבר על הזאר שלא מביא מגבות או משחק חמש דקות בשלושה משחקים, אלא שחקן שהמאמן שומר אותו חם יחסית ומשתמש בו פה ושם. בשורה התחתונה אין הצדק שהזאר במשחק שממנו אין דרך חזרה, אחרי שוויניסיוס שיחק 42 שעות קודם לכן במדי ברזיל ויש לו טיסה ארוכה לעבור, ואחרי שרודריגו גם שיחק דקות ספורות וטס - לא ישחק אפילו עשר דקות.

3. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/original/2X/e/e25b0224f5d78abe2ec08adfb1eaf37af929016b.Xxx

רק אני מתרגש מזה? מאדון מרסלו - פוסט שהיה ויראלי מאוד בפייסבוק שלנו יחסית:

איזה רגע עוצמתי. לא פחות משער הניצחון של אסנסיו אתמול. מרסלו הבין לגמרי מדוע הוא מוחלף לקראת הסיום. לאחר שירד מכר הדשא, הוא קיבל תשואות רמות מהאוהדים, נישק את הסמל והצביע עליו כהוקרת תודה. הוא מזמן כבר קיבל את תפקידו כמחליף בקבוצה, תפקיד משני בפן המקצועי אבל חשוב מאוד בחדר ההלבשה. גם אנצ’לוטי פסע לעברו כדי לחבק אותו. הוא מעולם לא אמר אף מילה רעה, גם לא על סולארי שאפשר לומר ‘התעלל’ בו ותמיד שמר על החיוך ועל המוטיבציה. מדרידיסימו טהור ללא ספק. ככה נראה קפטן. תיהנו מכל רגע שלו על כר הדשא או בכלל כי לא נשאר עוד הרבה, עוד ארבעה חודשים תגיע פרידה שתהיה כואבת. פאקו גונזאלס מרדיו קופה אגב טוען שמרסלו רוצה להפוך לשיאן התארים של ריאל ולעבור את חנטו, ואם ריאל תזכה באליפות ספרד זה יקרה – ואז לפרוש מכדורגל. הוא לא צפוי לשחק בקבוצה אחרת.

הנה מה שאמר לאחר המשחק: “אין משחקים קלים. מהדקה הראשונה גרנאדה דרשה מאיתנו הרבה. היינו סבלניים וניצחנו בצדק. במחצית הראשונה עוד חיפשנו את עצמנו אבל במחצית השנייה השתפרנו. נגענו יותר בכדור באיזור המסוכן, מסרנו יותר ואסנסיו כבש שער מדהים”. הוא משוכנע ששום דבר לא סגור כמובן: “לא ברחנו לליגה, ראינו בספרד שהכל מוכרע במחזורים האחרונים. אנחנו כמובן מאושרים, כי עבדנו קשה היום”. הקפטן קיבל מחיאות כפיים מהברנבאו ולאחר שהוחלף נישק את הסמל והצביע עליו כהוקרת תודה וריגש את כל האוהדים: “אני מאוד שמח, ב-15 השנה שלי כאן מאוד אהבו אותי, אני לא יכול לעשות דבר חוץ מלהודות לאוהדי ריאל מדריד. האהבה שלהם אליי מדהימה. זו לא הפעם הראשונה כמובן שהם מריעים לי. אני נהנה כאן בכל יום”. על מעמדו: “הקבוצה היא לא רק 11 שחקנים. כמובן שחלק משחקים יותר מאחרים אבל אנחנו יודעים להיות שם כשהמאמן צריך”. במארקה נכתב על היכולת שלו: “המצב הראשון של גרנאדה הגיע מאחוריו, כצפוי. אבל, עם כל המגבלות שלו, כשהוא מופיע בהתקפה הוא עושה דברים שונים ומייצר חוסר איזון אצל היריבה. בגדול הוא שיחק טוב”.

בנושא אחר, מרקו אסנסיו זוכה כמובן למחמאות אחרי שער הניצחון אתמול. בספרד נכתב: "אסנסיו עולה על הרכבת הנכונה" וציינו שהוא איים על השער שבע פעמים אתמול, לא פחות, שש מהן למסגרת. כל הקבוצה עצמה בעטה 11, כך שאסנסיו בעט יותר מחצי. אסנסיו לא בעט כל כך הרבה מאז ה-1:6 על מאיורקה בברנבאו כשכבש שלושער ואיים חמש פעמים - כולן למסגרת. העונה הוא בעט 36 פעמים לשער, 26 מהן למסגרת. "המשחקים בהם לא ניסה בכלל לבעוט, כמו בגביע המלך נגד בילבאו או כמו נגד חטאפה, עוררו ספקות לגביו. העונה יש לו 2.6 בעיטות בכל משחק, ובכל פעם שיבעט כמו נגד גרנאדה - מקומו ב-11 קרוב ללהיות מובטח". נכתב כמובן גם על כך שהוא מסיים את חוזהו ב-2023 כך שהמשך העונה קריטי. הספרדי פתח העונה רק 12 פעמים בהרכב. יש לו שמונה שערים ועוד בישול. הוא מדורג 15 במספר הדקות שלנו עם 1,224, כאשר רודריגו לדוגמא שיחק קצת יותר (1,339). יש לו ארבעה שערים מחוץ לרחבה במסגרת הליגה - יותר מכל אחד אחר בחמש הליגות הבכירות.

- כולם יהיו בריאים? הניצחון אתמול מאחורינו וכך גם הפער הנוח בטבלה, ועכשיו לדבר הבא. "מדריד, לפני השבוע המכריע ביותר שלה", נכתב במארקה בכותרת דרמטית אבל נכונה. האתגרים של אנצ'לוטי? להחזיר את הגרסה הטובה ביותר של ויניסיוס ולוודא שבנזמה, המוציא לפועל העיקרי, ומנדי, חלק חשוב בהגנה - נמצאים במצב פיזי תקין ויקבלו דקות כבר נגד ויאריאל, בחזרה הגנרלית. עוד נכתב שהמאמן הודה שהקבוצה לא בשיאה.

4. Raulito Madridista

החיים על פי קאסמירו| הקשר הברזילאי, שאנחנו עוד מחכים לטוב ביותר ממנו העונה, בריאיון מרתק למגזין "פאננקה". הברזילאי סקר שוב את הקריירה שלו ("חלמתי להיות רונאלדו" - הוא מספר, ומתכוון שרצה לשחק כחלוץ), על החשיבות של קשר אחורי אמיתי, דיבר על שיתוף הפעולה עם קרוס ומודריץ' וכמובן גם על מסי ועל ריאל מדריד האגדית של הצ'מפיונס.

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/0_1644321166971.Xxx

קאסמירו מספר: "רציתי להיות כמו רונאלדו או רומאריו. כל ילד ברזילאי רצה להיות כמוהם. אפילו אמרו לי בילדים 'שיחקת ממש דומה להם' בתור בדיחה". כשנשאל איך חלוץ צעיר הפך לאחד הקשרים ההגנתיים הטובים בעולם, אמר: "תמיד הייתי סובל בכדורגל, הצעיר בקבוצה. תמיד הייתי שואל מאמנים אם חסר להם שחקן ומתנדב לשחק בכל עמדה, גם שוער. היה לי קל לשנות עמדה כי נהניתי מכל דבר. חשבתי שהכי חשוב זה לשחק, וכדי להיות טוב עלייך ליהנות. הרצון שלי לשחק תמיד מאז שאני ילד – בא לידי ביטוי".

כשהוא לא על המגרש, מרגישים זאת: "אנצ'לוטי אמר לי לפני כמה ימים – 'אתה מבין הבודדים שיכולים לשחק משחק יפה ורציני ובאותו ערב גם לשחק מכוער'. ומהר אמרתי לעצמי – הבנתי את הרמז, אני הולך לשחק נגד אלקויאנו בגביע, תתכונן. אני מניח שהילדות שלי קשורה לזה. אני מתאים את עצמי לכל משחק".

על תפקידו במרכז השדה: "אני חושב שיש עובדה שמעטים יודעים והיא שמשחקי הכדורגל נמשכים בממוצע 97 דקות. לשחקן ריאל מדריד יש את הכדור למשל שתיים וחצי דקות בערך. ב-95 הדקות הנותרות אתה צריך לרוץ, לכסות פערים, לעזור. הרבה פעמים מסתכלים רק על מה ששחקן עושה עם הכדור ואומרים 'איזו איכות, איזה קצב, כמה הוא טוב'. אבל אנשים שוכחים מהשאר. עבירה נעשית כדי לעצור מתפרצת של היריבה ולכסות שטח. לפעמים העבודה בלי הכדור חשובה יותר. קשרים אחוריים צריכים להיות מודעים ליותר דברים ויש מרווח טעויות נמוך מאוד בהשוואה להתקפה. אנחנו חייבים לטעות פחות. אני תמיד אומר שלקבוצת כדורגל צריך שיהיה לה הכל – שחקנים איכותיים, כאלה שרצים הרבה, שהכל יהיה מעורבב. למשל, כשמדברים על קאסמירו-קרוס-מודריץ' – כולנו רצים ועוזרים אחד לשני. לאחד יש את האגרסיביות, אחד מדויק, אחד עם קסם. זו הדוגמא הטובה ביותר. בלי סולידריות ועזרה לא נוצרת קבוצה. לכן אני אומר שזה כבוד עבורי לחפות על מרסלו כשהוא יוצא קדימה כי לאיכות שיש לו אין תחליף באף קבוצה. אני יודע שמרסלו עזר לנו כל כך הרבה כל השנים בהתקפה".

סימאונה אמר שאתה השחקן שנותן איזון למדריד. האם אתה מרגיש שאתה שחקן שמושך תשומת לב יותר מצד המאמנים מאשר האוהד הממוצע? – "כל השחקנים חשובים, אבל אחד החשובים ביותר הוא הקשר ההגנתי, שם הכל קורה. אני מרגיש חיבה והערכה עצומה מכל אוהדי ריאל מדריד אבל גם מצד החברים לקבוצה ומאמני היריבות. עם זאת, זה נורמלי שאוהדים רוצים לראות קסם, שחקן שעובר בין הרגליים, דריבל. אם כולם יהיו רק שחקנים שחוטפים כדורים אז זה קצת משעמם. המאמנים מסתכלים בצורה אחרת מאשר אוהד. הם יודעים כמה אני חשוב לקבוצה – 'אם הוא לא שם – השני לא זורח'. אני מרגיש מאושר כי כל מי שמבין בכדורגל יודע את העבודה 'המלוכלכת' שאני עושה".

"אני לא יודע מה מתגמל יותר בכדורגל לבצע תיקול ולעצור מתפרצת או לתת גול. אבל לעצור מתפרצת – זה כמו השערים והבישולים שלי, מזה אני הכי נהנה, לגנוב כדורים. כשהמשחק יסתיים הדבר הראשון שאני בודק הוא כמה כדורים חטפתי. אלה המספרים שבודקים אצל קאסמירו. כמובן שכולם אוהבים להבקיע ולעשות משחק יפה, אבל האושר שלי הוא שאני עוזר לקבוצה להחזיק בכדור. זה מראה כמה עזרתי לקבוצה".

על התווית הקשוחה והאם הוא מודאג ממנה: "להיפך, זה מתאים לי לתקל. בריאל מדריד הורחקתי רק פעמיים בכרטיסים אדומים. זה לא מפריע לי בכלל. תפקידו של הקשר ההגנתי הוא להרוס, לחתוך את התקפות הנגד. יש הבדל גדול בין ביצוע עבירות שמראות שאנחנו רוצים לנצח ושחקנים עם אינטליגנציית משחק, לבין להיות רשעים. אני תמיד מנסה להגיע לכדור והולך חזק, כמובן, כי אני פיזי, ואוהב כדורגל אינטנסיבי אבל בחיים לא הלכתי עם הסטופקס קדימה. בחיים לא רציתי לפגוע ביריב או לפצוע. אם אני פוגע ביריב אני כועס על עצמי, אני לא רוצה לעשות את זה וגם לא להעליב שחקן. אני אמשיך לעשות עבירות ולספוג צהובים אבל יש לי ערכים".

הקשר עם קרוס ומודריץ': "אנחנו כבר מכירים אחד את השני במבט אחד. איך כל אחד אוהב את הכדור, איזה מסירה השחקן השני יעשה. עם השנים התחברנו בצורה מיוחד ואני חושב שהעונה אנחנו גם מאוחדים ונהנים יותר מחוץ לכר הדשא, יש ידידות נהדרת ומאוד יפה והכימיה טובה. אנחנו עושים בדיחות, אנחנו חברים ונהנים לשחק יחד". הוא נשאל מה עושה אותם לטובים יותר ואמר: "המיקום של שניהם במגרש והאיכות שלהם עם הכדור. הם גם עוזרים לי הרבה בהגנה. אנחנו לא מדברים הרבה במהלך המשחק, רק מסתכלים זה על זה – וזה מספיק. כשיש מצלמות בכל מקום אנחנו צריכים לכסות את הפה. אנחנו משתדלים גם להיות רציניים על המגרש".

על כך שבקרוב יהיה בן 30: "אני אוהב להיות קרוב לצעירים – ואלוורדה, קמאבינגה, ויניסיוס, רודריגו, לונין. הזכרתי לא מזמן למיליטאו: 'תהנה מכל מה שקורה, זה קורה מהר מאוד'. זה נראה כאילו אתמול הגעתי למועדון הזה בגיל 20. אני יודע שקריירת המשחק קצרה, כי כשאתה מפסיק לשחק אתה לא יודע אם זה יהיה בגיל 35 או 38. אני רוצה להמשיך ליהנות מהכל עד הסוף, לא רק מהמשחקים אלא גם מהאימונים". הוא נשאל האם שחקנים חושבים הרבה על הגיל ואמר: "כל אחד חושב אחרת. ביום שאני אקום בבוקר ולא תהיה לי כבר התרגשות לפני כדורגל – אפסיק".

האם יהיה מאמן: "למרות שכולם אומרים שאני אהיה מאמן, ברצינות, כולם – זה לא משהו שמתחשק לי כרגע".

מה ריאל מדריד לימדה אותו הכי הרבה: "הסיפור של חואניטו שהאוהדים מריעים לו בכל משחק בדקה השביעית. זה גם מזכיר לשחקנים להילחם עד הסוף. אנשים אומרים שריאל היא המועדון הטוב בעולם כי רק הגדולים ביותר משחקים כאן. אני למדתי שהאוהדים מעריכים מאוד הקרבה, לא לוותר, בלי קשר לתוצאה. הטובים בהיסטוריה היו כאן - כריסטיאנו, ראמוס, רונאלדו, זידאן, חנטו שזה עתה נפטר, די סטפאנו – המועדון הזה חיי על האגדות שלו. וגם על שחקנים כמו חואניטו, שנלחם עד טיפת הזיעה האחרונה".

הבגרות שלו: "זו תמיד הייתה סגולה, אולי החשובה ביותר. לא רק כשהגעתי לכאן, אלא גם בתקופת ילדות. מכיוון שרק אמא שלי והאחים שלי הם מה שהיה לי, החיים לימדו אותי להתבגר הרבה יותר מהר. אמא שלי צוחקת עליי שאני נראה תמיד מבוגר בחמש שנים. למדתי לכסות על פערים בחיים, כמו אבא שהיה חסר לי, או חברים שמבוגרים ממני".

המשחק נגד דורטמונד בליגת האלופות ב-2014: "זה המקום שבו הכל התחיל במידה מסוימת. לא התחלתי מאפס, זה מוגזם, שיחקתי בקסטיליה והכירו אותי, אבל ברמת הקבוצה הראשונה. אני חושב שאחרי המשחק, החבר'ה בקבוצה והאוהדים אמרו משהו כמו 'הילד הזה, המחליף של צ'אבי אלונסו, שלא מקבל הרבה דקות – אתה יכול לסמוך על הילד הזה'. לאחר מכן משהו השתנה. לאחר מכן הלכתי לפורטו כמושאל".

מה שקורה לוויניסיוס נורמלי: "בהחלט, זה הדבר הכי נורמלי וכך גם עם פדה ורודריגו. אבל במקרה של ויניסיוס זה נכון. בשנים הראשונות אתה לומד להכיר את המועדון, את העיר. עכשיו הוא נמצא ברגע קסום, אבל אסור לשכוח שהוא צעיר. אני מקווה שהוא ימשיך לגדול ולהתעצם. זה נורמלי שבמשחק אחד הוא מצוין ולאחר מכן פחות. לפני כמה חודשים, אמרתי שהוא כבש שער ענק נגד סביליה ובזכותו ניצחנו 1:2, אך זה היה אחד המשחקים הפחות טובים שלו השנה. זה המפתח – שחקנים גדולים מנצחים משחקים במהלך אחד. אנחנו לא מכונות. ועם השנים אתה מוצא את הקביעות והיציבות. ויניסיוס חייב להבין שיהיו לו עוד משחקים גרועים, אבל הוא ימשיך להיות אחד השחקנים הטובים בקבוצה".

האם אחרי המשחק הזה ידעת שתעשה קריירה בריאל מדריד? – "המשחק הזה לא שינה הרבה מבחינת המחשבה שלי. כבר שהגעתי לקסטיליה ידעתי שזה יקרה, זו הייתה התחושה שלי. אבל אתה שם לב איך מסתכלים עליך, אתה מרגיש את החיבה וקולט אותה. אחרי המשחק ההוא הרגשתי שיותר תומכים בי. זה היה משחק קשה".

השנה בפורטו: "לא שיחקתי הרבה אצל אנצ'לוטי אבל אני לא מתלונן. כמובן שהיו שם צ'אבי אלונסו, אחד 'המורים שלי' לעמדה הזו, סמי קדירה, אנחל די מאריה שעבר הסבה למרכז השדה. זה היה נורמלי, למדתי מהם. לא ידעתי לאן אלך. רציתי לשחק בסביליה תחת אונאי אמארי. גם אינטר ומילאן רצו אותי, אבל היה ברור שאצא כמושאל בלבד כי פלורנטינו אמר לי שאני עוד הולך לשחק כאן והרבה. פורטו עצמה לא באמת הייתה בתוכניות שלי. אבל יכולתי לבחור ורציתי לקבל דקות. לופטגי התקשר אלי ודיברנו רבע שעה על סגנון המשחק שלו. אחרי שלוש דקות כבר הבנתי שאני חייב להתאמן תחתיו. והכי חשוב ויפה זה שלא טעיתי. עד היום אני מודה לו. מה שהוא תרם לי לגבי הצמיחה האישית והמקצועית שלי – היה מטורף. אנחנו שולחים אחד לשני הודעות, לא רק בגלל מה שעשה בסביליה, כי הוא מצליח יופי – אלא בשל כל העזרה שלו. אני יכול רק להגיד עליו מילים טובות. לצערי לא הלך לו בריאל מדריד כי הכדורגל זה תוצאות, והן לא הגיעו, אבל הוא מאמן גדול".

הזכיות בליגת האלופות: "כשאתה בבועה הזו אתה לא קולט את גודל ההישג שלך. היום, למשל, אני מבין את זה הרבה יותר טוב מאשר עזב. באותו הזמן אתה ממשיך לשחק, לנצח, לחגוג בקטנה וחושב שזה משהו נורמלי. היום אני מודע לכך שהשגנו משהו היסטורי. אני גם אומר תמיד שהמועדון הזה חיי מליגת האלופות וימשיכו לזכור אותנו לנצח".

איך יזכרו את ההגמוניה של ריאל באירופה: מדריד של זידאן או מדריד של כריסטיאנו? – "זכרו את ריאל מדריד שזכתה שלוש פעמים ברציפות בליגת האלופות. הגעתו של זיזו הייתה חשובה מאוד אבל היו שחקני על, כל כך הרבה כוכבים שבלטו, כך שזה לא הוגן להכריע. ה-B-B-C היו מדהימים, גם מרכז השדה שלנו. מרכז ההגנה עם ראמוס ורפא, קיילור בשער, קרבחאל ומרסלו שעשו הכל. זו קבוצה נהדרת".

על המשחק נגד פריז סן ז'רמן ומסי: "אני לא ממש מתגעגע (צוחק). אי אפשר לעצור אותו לבד. היעדרותו מורגש, כל מה שהוא ייצג בברצלונה, זה ברור. הוא שחקן שכל מי שרואה אותו – מתאהב בו. אם אתה אוהב כדורגל – אתה אוהב את מסי. הוא בין שלושת הטובים בהיסטוריה. הוא סמל של המועדון. הוא חוזר לברנבאו תוך זמן קצר יחסית, אבל ננסה להיות מוכנים. כמובן שזה בלתי אפשרי לעצור את מסי לבד. החברים יצטרכו לעזור לי. יהיה משחק נהדר".

האם יש דימיון בין העונה הראשונה של ריאל ללא כריסטיאנו לבין השנה הראשונה של ברצלונה בלי מסי? – "אני חושב שזה לא נורמלי. שניהם שינו את הכדורגל. אולי לא הבינו מספיק עד כמה הם גדולים. בעבר שחקן גדול כבש 20-25 שערים בעונה. והשניים האלה הגיעו ל-40, ואז ל-50 ול-60 שערים, זה נראה בלתי אפשרי שזה יחזור. הם שינו את הספורט הזה. לכריסטיאנו יש יותר שערים מאשר משחקים במועדון. זה דבר מטורף כשהוא עזב וכמובן שהתגעגענו אליו. המפתח היה לנסות לשנות דברים כמה שיותר מהר ולהסתגל למציאות וגם את זה ברצלונה מנסה לעשות. ריאל כבר הסתגלה למצב, ברצלונה בדרך לשם. המועדונים האלה גדולים וחזקים ותמיד יהיו מהטובים בהיסטוריה".

5. Raulito Madridista

https://scontent.fhfa2-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/273688878_4402171646550482_4999450075647633677_n.Xxx?_nc_cat=111&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=tRuvdo1iZBUAX9m2Pdr&_nc_ht=scontent.fhfa2-2.fna&oh=00_AT-Ldl7FbXKu6I5a7yOn4_rQH0aQIee1ifV8QrGEofHujg&oe=620B9929

כותרת גדולה במארקה על עתידו של מרקו אסנסיו. הוא מסיים את חוזהו בשנה הבאה כך שהקיץ הזה הוא קריטי ובחודשים הקרובים יתקבלו החלטות. נטען כי קשר הכנף פתח את העונה הזו במעמד לא מי יודע מה, הרעיון בוולדבבאס היה שיעזוב, אבל השיפור הניכר שלו הביא למחשבות אחרות. הוא כבש שמונה שערים ב-25 משחקים העונה – נתון גבוה יותר מזה של הזאר, בייל, יוביץ', רודריגו, מריאנו ואיסקו ביחד. הוא פתח בהרכב ברוב המשחקים הגדולים כפי שהיה נגד אתלטיקו בליגה, נגד בילבאו בגביע וכן בסופרקופה נגד ברצלונה והמאמן סומך עליו. אסנסיו טוען שהביטחון חזר אליו וזה לקח הרבה זמן. דוגמא טובה היא לוקאס, שאמנם עבר הסבה לעמדת המגן אך במועדון חשבו לוותר עליו אבל חצי העונה השני שלו אשתקד הביא לשינוי.

בנושא אחר, הזרקור כבר על פ.ס.ז': "לאנצ'לוטי יש תכנון אבל בעיקר בעיה גדולה". ושאלת מיליון הדולר היא מי ישחק, חס וחלילה, אם בנזמה לא יהיה כשיר למשחק הראשון ב-15/2? במשחק הגביע ראינו את רודריגו פותח כחלוץ ודי הולך לאיבוד, ולאחר מכן איסקו החליפו; נגד גרנאדה הספרדי כבר פתח כ-'9' מזויף'. קיימת גם אפשרות של שינוי מערך ו-4:4:2 במקרה ולא סומכים על יוביץ', מה שיכול לדחוף להרכב חיזוק גדול כמו ואלוורדה או אפילו הזאר. קרוב ל-14 אלף מצביעים בסקר – 31% חושבים שפדה צריך לפתוח והמערך יהיה 4:4:2. שאר האופציות צמודות. 19% רוצים את אסנסיו קרוב יותר לשער משום שהוא גולר ובכושר טוב; 18% מציעים את הזאר; 16% לא איבדו עניין ביוביץ'; איסקו זוכה לעשרה אחוז מהקולות; והאופציה הכי פחות אהודה מצד הקהל היא רודריגו (6%).

6. סיונרה Member

הייתי לחלוטין בטים אנצ'לוטי לפני העונה, עכשיו אני מקווה שבסוף יבינו שזה לא הולך לשום מקום מעניין וייפרדו שוב כידידים.
    אין לי מושג אם צ'אבי מאמן טוב ויצליח להביא את ברצלונה להישגים, אבל די ברור שהוא מביא משהו חדש ומלהיב, והם בכל מקרה נמצאים במין תקופה כזאת שאין ממש מה להפסיד בגלל המצב הכלכלי. אני מרגיש שלברצלונה יש הרבה פוטנציאל לגדול, ואנחנו לא נהיה הרבה יותר טובים, גם עם אמבפה.
    לצערי אני לא רואה שאנצ'לוטי מקדם אותנו לשום מקום. הכדורגל מאוד לא טוב, אנחנו תלויים מאוד בויניסיוס ובנזמה ואף אחד אחר לא מצליח להתעלות בהתקפה, ובקישור מודריץ' בן 36 ואנצ'לוטי לא מצליח למצוא לו אלטרנטיבה. הקבוצה זקוקה לריענון ואנצ'לוטי זה לא הבנאדם שיעשה את זה.

7. Raulito Madridista

ברצלונה הייתה כל כך גרועה שהיה ברור שיגיע שיפור. אני לא מתייחס לצ'אבי אלא מדבר על הסגל. היא עדיין צריכה לפחות 3-4 שחקני הרכב. לריאל מדריד יש הרבה כסף לבזבז (האל נואבו ברנבאו יעלה עוד יותר את ההכנסות שלנו במידה ניכרת) מעבר לאמבפה והיא גם נפטרת מחוזים שמנים בקיץ כמו בייל-מרסלו-איסקו, וגם קבוצה טובה. לא שאני משוכנע שתהיה כאן שרשרת אליפויות כי אנחנו לא טובים בזה, אבל אתה מצייר מצב קודר. ויניסיוס נראה מבטיח, פדה וקמאבינגה יכולים לעשות עוד צעד קדימה, אולי יגיע גם הולאנד. עמדת המאמן? אין לי בעיה שאנצ'לוטי יעזוב. הלב אומר ראול, הראש..פחות. קרלו סביר להניח יזכה באליפות ואני לא רואה מצב שהוא לא ימשיך. אני מניח שלגבי אנצ'לוטי בקיץ אמרת שזה הרע במיעוטו ולא שזה 'מינוי פצצה' למשל.

8. סיונרה Member

הנקודה היא שאני לא סומך על אנצ'לוטי שידע לבנות קבוצה שתשחק כדורגל יותר טוב. העובדה שאנחנו עדיין ב99% מהמשחקים עם מודריץ', קרוס וקסימירו, מרכז מגרש סולידי שברור מה תקבל ממנו וברור שלא יכול לתת לך יותר, היא לחלוטין לחובתו.
    בקיץ לא הייתי כ"כ מרוצה מהמינוי אבל חשבתי שיש כאן פוטנציאל לכוון כמה מהשחקנים שלנו למקומות חדשים בקריירה. בינתיים קמאבינגה לא ממש ברור בתפקוד שלו, ולוורדה חזר שנתיים אחורה, אסנסיו בינוני להחריד שם באגף ימין, כנ"ל רודריגו.
    יש כרגע 3 סיבות שריאל נמצאת איפה שהיא נמצאת, והם ויניסיוס ומיליטאו שעשו קפיצת מדרגה רצינית ואלאבה שגם נותן לנו דברים שלא היו לפניו. אני לא זוקף את הקרדיט לאנצ'לוטי עבור אף אחד מהם. להיפך, ההתעקשות שלו על מנדי באגף, רק פוגעת בויניסיוס שצריך להתמודד מול 2-3 שחקנים כמעט בלי עזרה, לא של הקישור ולא של המגן.

9. Raulito Madridista

אני גם לא מהתומכים הגדולים של אנצ'לוטי ולדעתי ויניסיוס 'התפרץ' העונה אחרי כמה שנים שזידאן דווקא שילם שכר לימוד לגביו. בחודשיים האחרונים היו לנו הרבה מאוד משחקים בינוניים וכל ניצחון נגד קבוצת צמרת התאזן עם איזה תיקו ביתי מעצבן נגד קבוצת תחתית, למשל אלצ'ה. מה שכן כל מאמן היה מתקשה לוותר על אחד מהשלישייה הרגילה באמצע ופדה ואלוורדה שפתח את העונה כשחקן הרכב לא נתן מספיק. אני חושב שיש בעיה קשה של מאמנים בכדורגל. לפני כמה שנים פוצ'טינו נחשב לאהוב מאוד ובעל הילה, בפועל פ.ס.ז' היא אולי חדר הלבשה של אגו מאנייקים אבל גם בריאל לדעתי לא היו סופרים אותו. כנ"ל טן האח שהוא מאמן מצוין. ריאל עם סוג ספציפי מאוד של מאמנים ולרוב כאלה שמגדלים בבית, רוצה לומר בכיוון של צ'אבי אלונסו שבריאל סוסיאדד או המלך ראול (ומפעם: דל בוסקה וזידאן).

- אף אחד לא רוצה לראות את אסנסיו שחקן הרכב ב-2021/22, אתה יודע על מי מדברים. אבל בפועל הוא משחק לא רע העונה, לבטח יותר טוב מרודריגו, עם שמונה שערים אין לי יותר מדי תלונות. עמדת המגן השמאלי? בגדול אני איתך..

10. Ever Banega Member

לא חוכמה להיות יותר טוב מרודריגו, חוץ מאותו שלושער באלופות אני מתקשה להיזכר באיזושהי פעולת כדורגל טובה מצידו ממש נאדה. זקפתי לזכותו שהוא בכלל לא משחק בעמדה שלו אבל גם כשקיבל פה ושם הזדמנות בעמדה שלו הוא לא הביא כלום.

11. Raulito Madridista

כשחקן ספסל מרקו אסנסיו יכול להיות לא רע בכלל, לדעתי. כמובן שזה גם תלוי בהצעות שיגיעו, אם בכלל, כשהוא נכנס לשנה אחרונה לחוזה. אתה נוקשה מדי עם רודריגו, או שאתה עושה בכוונה או שאתה באמת לא זוכר כמעט כלום. יש לו שני שערי ניצחון נגד אינטר בליגת האלופות והמאזן שלו במפעל היוקרתי משביע רצון. רק העונה הוא בישל בשני משחקי הסופרקופה, בחצי הגמר במתפרצת ובגמר למודריץ' נגד בילבאו. היה נראה בהתחלה שהוא מתפקד נהדר בתוך הרחבה, בפועל הוא מכדרר הרבה עם המהירות וצד ימין זו העמדה, הוא 'מתפתח', לטוב ולרע - להיות שחקן קו. לא חושב שאם נראה אותו משחק בשמאל יהיה איזה קסם.

12. Ever Banega Member

עם צד ימין זו העמדה הכי טובה שלו זה עצוב מאוד. כמובן שעם כל הדקות שהוא קיבל יש לו בישול פה ושם וגם גול פעם ב. בהסתכלות רחבה הוא בעיני חלש להחריד ולא הראה שום דבר שמצדיק את המקום שלו בסגל בטח לא בהרכב. ממה שאני יודע הוא היה שחקן קו שמאל לפני שהגיע לריאל וכשהוא ניצב באחד על אחד באגף ימין עם הרגל על הקו זה ממש נראה שאין לו שום מהלך בשרוול (חוץ ממקרים ששחקן ההגנה עומד בצורה רעה מאוד ומאפשר לו פשוט לזרוק את הכדור אל הקו כמו אז נגד קאנסלו).

לגבי אסנסיו אני מסכים הוא השתפר בתקופה האחרונה ולפחות כמחליף הוא סביר. אגב גם הוא לדעתי עדיף בצד שמאל למרות הבעיטה הטובה שלו מרחוק. בשמאל הוא היה מכניס כדורים מסוכנים לרחבה על הארץ וגם מבחינת כידרור מרגיש יותר בנוח שם לדעתי.

13. סיונרה Member

הבעיה של אסנסיו זה שהוא פשוט איטי מדי. יש לו מהירות בריצה קו ישר, אבל בכל הנוגע לזריזות הוא לוקה בחסר. זה מאוד בולט ברחבה שהוא כמעט תמיד עושה את הפעולות לאט מדי ובועט על שחקנים. מדי פעם מתפלק לו גול, אבל די ברור שבחוליה של בנזמה וויניסיוס, הוא בפער ברמה מתחת. רודריגו נמצא שנה מאחורי ויניסיוס, ככה שזה עוד מוקדם להחליט. אבל נראה לי שרק השאלה לקבוצה בה הוא יוכל לשחק בעמדה בשמאל תוכל להוציא ממנו משהו.
    זה די מדהים בעיני שמאז שבייל החליט לפרוש מכדורגל, אין לריאל מדריד שחקן בצד ימין, וזה נראה לכולם סביר. זו אכן עמדה שאין בה הרבה שחקנים טובים בעולם, אני לא מבקש איזה כוכב על בעמדה, אבל המינימום זה שחקן שיודע לשחק בעמדה, לא חייב אפילו שמאלי, ולהפתיע את ההגנה כשמקבל את הכדור. וזה לא שלא יכלנו להחתים את סראביה כשהיה חופשי או להשאיר את קובו וברהים דיאז. במצב הנוכחי להביא שחקן טוב שיודע לשחק שם > להביא את אמבפה כשיש את ויניסיוס.

14. Ever Banega Member

לא הייתי מגדיר את רודריגו שנה מאחורי ויניסיוס כי ויניסיוס כבר בשנה הראשונה הראה ים כישרון, אומנם זה היה רק בגדר פוטנציאל אבל הפוטנציאל היה שם בגדול. מה ראינו מרודריגו שיגרום לנו לחשוב שבעוד שנה או שנתיים יהפוך לסטאר? שחקן סופר סופר אנמי, יכול להעביר משחקים שלמים בלי שנרגיש שבכלל שיחק.
    לגבי אמבפה, הוא בעצמו יודע לשחק גם בצד ימין אז אני לא מסכים עם האי שיוויון שלך. למרות שכמובן הייתי מעדיף שיביאו שחקן לצד ימין ואפשר יהיה סוף סוף להיפרד מבנזמה לפחות במובן של ההכרב הפותח. אמבפה גם שחקן שמשחק דיי חופשי בהתקפה ככה שגם אם הוא יהיה "על תקן" אגף ימין, הוא יהיה יכול בפועל להתרוצץ בכל מקום בהתקפה והמגן בימין ישחק גבוה.

15. סיונרה Member

לא חולק עלייך, הנקודה לא הייתה שאם ויניסיוס שגדול ממנו בשנה הפך לסופרסטאר ב-2021 זה יקרה לו ב-2022, אלא שפשוט יש פער של שנה ביניהם וזה לא מאוחר בשבילו. לא מסכים שלא ראינו כלום, מסכים שלא ראינו מספיק כדי לחשוב שזה הולך לקרות. מצד שני, את ויניסיוס ראיתי מגיע לליגה התורכית בעוד שנתיים, אז מה אני כבר מבין... בצד ימין כנראה שלא יצא ממנו כלום, ולכן זה בזבוז של מקום בסגל ושל הקריירה שלו להשאיר אותו בריאל כדי להיות מחליף שני בשמאל.
    אמבפה לא משחק שם כבר כמה שנים, הוא התחיל בצד ימין זה נכון אבל בפאריז הוא הולך לשמאל וניימאר אפילו הגיע לאמצע. זה נכון שבתיאוריה שחקנים שמחליפים עמדות יכול לעבוד, לדעתי יש ערך מוסף בזה שלפחות בעמדת הבסיס, לכל אחד מהשלישייה יש את המיקום שלו. שלישיית ההתקפה הטובה ביותר שאני זוכר, מסי-סוארז-ניימאר הייתה בדיוק זה, 3 שחקנים שכל אחד מהם אוהב להיות בצד אחר של השלישייה ויכולים לנוע לרוחב המגרש משם.
    אני לא אומר לא להביא את אמבפה בגלל זה, זה לא שיש לי מישהו אחר להביא, בקבוצות הטובות ביותר יש היום את מסי, מולר וסלאח, כולם מבוגרים ואף אחד מהם לא בא בחשבון כרגע. עם זאת, צריך לזכור שזו ממש לא הפעם הראשונה שאמבפה מקושר לריאל, ולכן אני נוטה לעשות את הבלתי ייאמן ולא להתנהג כאילו הוא כבר חתום במועדון.

מצב נושא:
הנושא נעול.