רמת השיפוט בארץ

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שער 7, ‏12/3/07.

1. תומר22 Member

דני קורן הוא ספינר, כמו פוליטיקאי גדול הוא הפך את היוצרות כדי להראות שהשופטים שלו הם הקורבן.
    אין פה שום מתן לגיטימציה לרצח, התגובות של רוני לוי ודוידוביץ' היו תחת סערת רגשות ולהגיד למישהו כלומניק או חדל אישים זו עדיין לא הסתה. מדובר פה בעוד ספין נחמד של האיגוד הזה הרקוב מיסודו, במקום להשתמש בכתמים שחורים מההיסטוריה של המדינה(רצח רבין - דיבורים הנותנים לגיטימציה לרצח) דני קורן צריך ללכת הביתה.

אדון משה בוחבוט היקר צריך להתבייש על מה שעשה אתמול ועוד יותר על הדרישה להתנצלות ותשלום מרוני לוי. להגיד שהדברים הללו עלולים לגרור פגיעה פיזית נגדו זו שטות מוחלטת, אולי גם רוני לוי ידרוש את אותו הדבר כי השופט פירק לו את הקבוצה - מה שיכול להוביל לתסכול של האוהדים שעלולים להוציא את זעמם על רוני לוי עם מקלות ובקבוקים(כפי שהיה בעבר - פגיעה פיזית לא?). אז די בוחבוט בלי שטויות, תתרכז בלהיות שופט קצת פחות מתנשא וסוציומט ונקווה שזה יקרה בליגות נמוכות יותר.

2. Number 8 Member

אני לא מופתע בדברים של דני קורן ואני חושב שהוא מגזים. הוא יעשה הכל כדי להגן על השופטים ושוב, הוא מתחמק מהאמת כמו שאר חבריו באיגוד.

3. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

דני קורן לא מגזים. אני לא אתפלא אם זה ייקרה בעתיד הקרוב, אך בואו נתרכז בנושא הדיון.
    אני לא חושב שהבאת שופטים מקפריסין היא הפיתרון. כאשר מסתכלים על השופטים בכל אירופה, גם שם יש המון טעויות שיפוט.
    גם אני בעד כבר תקופה ארוכה להשתמש במצלמות הטלויזיה כעזר לשופטים, אך זה בלתי אפשרי שזה התקיים בארץ, לפני שזה התקיים באירופה. קודם צריך לראות אם בעולם יאשרו שימוש במצלמות כעזר לשיפוט, ורק לאחר מכן תהיה לנו בכלל את האפשרות להשתמש באמצעי זה.

טעויות שיפוט קורות ועוד ייקרו גם בעתיד. כמו שציינתי כבר באשכול המחזור, גם אם אלון יפת היה שופט במשחק אתמול, ייתכן והיה מבצע מספר טעויות, אך לפחות הוא היה שולט במה שהתרחש במגרש, השחקנים לא היו מזלזלים בו. בוחבוט לא רק שטעה במספר החלטות, הוא גם איבד את השליטה על המשחק.

אבל הכל רקוב עוד מלמעלה. הרי ברור היה לפני המשחק שבוחבוט לא יעמוד בלחץ, ולא יצליחו לנהל את המשחק הטעון הזה כמו שצריך. משבצי השופטים הם אלו שטעו כאן קודם כל, ועל זה צריך לתת את הדעת.

4. Number 8 Member

הדבר הכי נורא שאוהד יכול לעשות לשופט זה לזרוק עליו טרופית.
    מה אנחנו חיות? שיפסיק להגזים.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏12/3/07
  5. תומר22 Member

העניין פה הוא לא טעות כזו או אחרת, לא מדובר פה על פנדל שהיה או לא היה, מדובר פה על מגמה.
    ברגע שההתנהלות באיגוד היא לא נכונה אז כל הרפש יוצא החוצה וכמה שהשופטים גרועים זה לא בהכרח אשמתם. צריך להסתכל עליהם כילדים ממדינת עולם שלישי בלי שום אפשרות וכלים להצליח, מדי פעם יש איזה סיפור הצלחה.
    עם כל הרצון שיהיה צדק במשחקים טלויזיה היא פיתרון רע. ברגע שיעשה שימוש במלמות טלויזיה אז כל האותנטיות של משחק הכדורגל תיעלם, נהיה בדיוק כמו הפוטבול האמריקאי ואז כבר עדיף שהשופט יישב בניידת השידור ולא ירוץ על המגרש. טעויות שיפוט הן טעויות אנוש, הן היו ויהיו ואל כך אין לי טענות
    הבעיה היא המגמתיות והריקבון של איגוד השופטים, ברגע שיגיע מישהו(אין לי מושג מי, אני לא מכיר את הנפשות הפועלות) עם האומץ לנקות ולמגר את כל הפוליטיקות מהאיגוד ולנסות לבנות היררכיה מסודרת עם חלוקת תפקידים ואחריות.

6. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

"בא אליי פרננדז מאמן בטיס ואומר שהרמה של השופטים בארץ יותר טובים מספרד"

צביקה רוזן קרע אותי מצחוק עכשיו על המשפט הזה ... שיתחיל לראות כדורגל ספרדי ויבין כמה גרועים שם השופטים

7. Igi Member

אם אתם שואלים אותי, הביקורת הקשה של המאמנים כלפי השופטים רק הועילה. לא ייתכן שזה יימשך ואם הביקורת היא זו שצריכה לעורר אותם ולבנות משטר חדש(כמו שרוזן אמר), אני שמח שזה קרה. ושלא יגזימו, זה לא יגיע למצב של מכות של המאמנים לשופטים...

נערך לאחרונה ב: ‏13/3/07
  8. תומר22 Member

צביקה רוזן היה צריך לנצל את הבמה שניתנה לו אתמול ולהודיע שהוא מתפטר.
    תראו מה קורה היום, פתאום מודיע אדון קרסיקוב(הקוון בעל העין הביונית שאישר את הגול לטועמה) שהוא היה אוהד הפועל ת"א עד גיל 17 והיה מגיע לבלומפילד למשחקים, היום לטענתו הוא אוהד של כדורגל יפה. הרי ברור שאם הוא אהד אותם בילדותו יש לו חיבה אליהם גם עכשיו, אי אפשר לנתק קשר לקבוצה ולכן הוא לא יכול לשמש קוון במשחקים של הפועל.
    קרסיקוב המשיך ואמר שאלון חזן לא אמר את הדברים שמייחס לו אסף קינן בדו"ח השיפוט -"הכל מכור".
    האצבע קלה על ההדק מול מ.ס. אשדוד וכדי לאזן את השגיאות של שבת בא אדון בוחבוט והרס משחק.
    ועוד דבר, שיפסיקו כבר השופטים המכובדים עם משחקי הכבוד האלה, לא חייבים לשמוע כל שטות שנזרקת לעברם, אחרי כל שריקה בא שחקן ופולט קללה אפשר להבליג. תנועות הידיים והגישה המתנשאת של השופטים מראים שמדובר בשחקני כדורגל מתוסכלים ומאותגרי יכולת שהחליטו שגם אם הם לא יזכו לכבוש שערים, את ההצגה הם יגנבו בכל מקרה ויראו לכולם למי יש יותר כבוד.

9. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

בקשר למה שהכוון אמר על זה שהוא היה אוהד הפועל בילדותו-זה לא אומר שהוא לא צריך לשפוט
    במשחקים שלה,סך הכל לכל שופט בליגה יש קבוצה שהוא אוהד,אחרת הוא לא היה מתעניין בענף ונהיה
    שופט בכלל-גם גדול השופטים בארץ יצחק בן יצחק היה ידוע בתור אוהד די שרוף של מכבי תל אביב
    מה שלא מנע ממנו להיות שופט מצויין ולשפוט גם אותם המון פעמים,אם רואים שיש שופט שאוהד קבוצה
    מסויימת ובאופן די מגמתי הוא טועה לטובתם אז צריך לא לתת לו לשפוט אותם או בכלל.

10. תומר22 Member

יצחק בן יצחק הוא אוהד הפועל ת"א ולא מכבי. הוא אדום מלידה.
    זה בסדר שלשופט תהיה קבוצה אהודה, אבל זה הגיוני שברגע שקרסיקוב ראה את הכדור האינסטינקט שלו היה לתת את השער להפועל. השנה החליטו ששופט יוכל לשפוט קבוצה של העיר בה הוא מתגורר בכדי להקל על השיבוץ ולמנוע מקרים ששופטים ישפטו קבוצות שהם אוהדים כביכול.

11. a.m Member

נמאס שאירגון השופטים מנסה להגן כאן על השופטים שלו, בעוד כשהתוצאות של המשחק נקבעות ע"י השופטים מראש.
    אם שמתם לב, שתי הקבוצות, גם מכבי חיפה וגם אשדוד היו טובות יותר עד אותן שריקות מפוקפקות שהרסו משחק שלם, אחד על שער שכל הארץ רואה שלא היה ואחד על פנדל שלא היה ולא נברא ובעקבותיו קרה מה שקרה, כל המדינה רואה ששחקן הפועל פ"ת לא עושה עבירה על קורנפיין אלא ההיפך ורק פרוסט שעומד ליד האירוע רואה דבר אחר? כל המדינה רואה פנדל בדקה ה-90 שבוע שעבר ורק השופט רואה דבר אחר? וזה רק מעט מאוד מקרים.
    קבוצות עובדות כל השבוע 24 שעות ביממה על מנת להגיע מוכנים למשחק ולצאת עם תוצאה טובה ובאים שופטים עם כל האגו שלהם ודופקים להם הכל במכה אחת.

זה נראה לי מוגזם מדי, אם אני יושב ביציע במרחק של כ80-100 מטר ממקום האירוע בוודאות שהיה דבר מסויים וכל האיצטדיון רואה וגם מעמדת הצילום של הטלויזיה רואים, לא יכול להיות שרק השופט שעומד 6 מטר מהאירוע לא רואה. מספיק כבר איגוד השופטים לשחק אותה ראש קטן.

יש שתי אופציות:
    1. השופטים עצמם לא יודעים מה הם עושים על המגרש.
    2. השופטים רואים הכל ולא רוצים לשרוק, הכל רקוב כאן, הכל מושחת.

12. תומר22 Member

אתמול אמרו באיגוד השופטים שבוחבוט היה מצוין והופ... פתאום הוא לא משובץ למחזור הקרוב וכמוהו גם אסף קינן. מספיק עם הבדיחה הזו, דני קורן וצביקה רוזן הביתה.

13. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אתם ממהרים להסיק פה כל מיני מסקנות..יש בסגל האיגוד 13 שופטים נדמה לי בליגת העל, לא רבים המקרים ששופטים שופטים שבועיים רצוף אז להגיד שהוא היה מצויין ולא לשבץ אותו למחזור הקרוב זה לא סותר אחד את השני בכלל.

וזה בלי קשר שדני קורן באמת צריך לעוף הביתה.

14. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

לפחות לשתף אותו במשחקי הלאומית מאשר לשלוח ללאומית שופטים סוג ז'

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

הראל זה ככה עובד, לרוב שופטים ששפטו במשחקים גדולים כך או כך לא משובצים לליגות הגבוהות שבוע לאחר מכן ומסתפקים בליגות אזוריות. (נמוכות או נוער, נערים)