רצח הילדה תאיר ראדה - משפט זדורוב

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י אחד_מנתניה, ‏10/8/13.

1. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

נחכה ונראה, יכול להיות שהיא הרוצחת, אין לי באמת מושג. לדעתי, לאור הזיכוי של זדורוב, מערכות החוק (משטרה, פרקליטות ובית המשפט) צריכות להתחיל הכל מההתחלה ולנסות להגיע לפיתרון, זה יהיה הזוי בעיניי אם ישאירו את הפרשה המצערת הזו במקום שהיא נמצאת בו כרגע. אמה של תאיר עדיין תקועה ב-2006 והלב מתכווץ בכל פעם מלראות אותה במצב שהובילו אותה אליו, המערכת חייבת תשובה בשבילה, כדי שאולי היא תוכל לסגור את הפרק הזה ולנסות לחיות בזמן שנותר לה בחיים.

EuropeGuy אוהב/ת את זה.
  2. Ever Banega Member

בשבילך סביר לחשוב שזה הוא, אבל בשביל מישהו שמודע לראיות זה תמוהה מאוד.

3. alexshw Member

גם לשופטים כנראה. הטענה שלי שהראיות נגדו הכי חזקות מבין כולם. לא אני זה שמוכשר לקבוע אשמה או חפות.

Sent from my SM-S906E using Tapatalk

4. k_700 Member

השופטים ברוב של שניים זיכו אותו מחוסר אשמה.
    במשפט חוזר עם ראיות חדשות תוך התייחסות ראשונה לכל המחדלים שהיו בשיחזור+חוות הדעת של יצחק אילן(יש סמכות יותר בכירה ממנו בארץ לחקירות?) ז״ל ותוך מתן תוקף גם לחוות הדעת של מומחים מזירות שונות.

לא היו שום ראיות חזקות נגדו.
    הלוואי שלמישהו יהיה מספיק אכפת מהדיעה שלך כדי לתבוע אותך על השקרים שאתה מפזר פה.

נערך לאחרונה ב: ‏1/4/23
  5. Ever Banega Member

יותר סביר שהיא מושחטת.
    אגב הראיות על א.ק חזקות בהרבה יש איזה חמישים ושבע חיזוקים לגרסה של א.ח אם אני לא טועה.

השופט צרפתי בתקציר שהקריא אומר שאין אפילו פרט מוכמן אחד שרומן ידע, מדהים כמה זה שחור ולבן ביחס לקישקושים של השופטת.

6. Ever Banega Member

במקום זה אולי הם ינסו לערער ולקוות להצליח הפעם לשחד שני שופטים.

7. zivmay Member

כולם צריכים לחשוש מהקיצוניות בין שתי הדעות.
    אין פה תחום אפור, או שהיא מקבלת טובות הנאה לגבי העתיד, או שמדובר באוטיסטית חסרת הבנה חברתית.

8. alexshw Member

קונספירציות.

Sent from my SM-S906E using Tapatalk

9. k_700 Member

התחום האהוב על תולעים מהסוג שלך.

פוסט של ירום הלוי-
    ״
    "תראו אותייייי, יהההה, אני ש מ ח (לא) סתם פתאום".
    בוקר טוב לכולם. התעוררתי בשלוש לפנות בוקר למרות העייפות ממרתון השגעון אתמול, ובמשך שעתיים האדרנלין ואני הסתובבנו מצד לצד (כפיות). בחמש קמתי לעשות אימון.
    חושך בחוץ והארנבות של קספר מתרוצצות במוחי, וממריצות אותי ואת מחשבותי.
    אני כמובן מאושר מהזיכוי של רומן אבל כשהשחר מפציע, אני עדיין לא יודע אם הוא באמת שחר של יום חדש. האמנם? (אני מצליח להתנשף ולתהות בו זמנית).
    פסקי הדין שכתבו השופטים קולה וצרפתי הם מופת של אמת ודבקות בשפע הראיות החדשות המזכות, ולא בכדי הם גם זיכו את רומן זיכוי מלא ומוחלט, שהוא אירוע מאוד נדיר. לעומת זאת פסק הדין של השופטת ניסים שי הוא פסק דין של המשפט הקודם, לא של המשפט החוזר. הוא נכתב כאילו היא ישבה במשפט הראשון, שהתנהל בין השנים 2010-2007 ולא במשפט החוזר, שהתנהל בין 2022-2021, והובאו בו עשרות ראיות חדשות. הוא נכתב תוך התעלמות זועקת מהן, כאילו היו שקופות.
    הבעיה היא שהאבן שהוטלה לבריכת הראיות החדשות, כמו שאוהבות לעשות כל האבנים שמתעמתות עם מים זכים, יצרה גלים, והגלים התפשטו. ממש בחוסר מזל אלה הגיעו גם לתודעת הפרקליטות ולתאבונה הלא בריא להחזיר את רומן אל החברים עם חליפות הפסים, שנטש מאחור.
    כולי תקווה שהאור ינצח סוף סוף את החושך, והפעם סופית, ושלא אגרר ונגרר כולנו לעוד מערכה משפטית.
    הגיעה העת שגם הפרקליטות, אפילו היא, תבין שרומן הוא בן אדם, וממש לא מוסרי להאשימו כל פעם מחדש, ולטלטל את נפשו ואת נפש משפחתו טלטלה עזה.
    היא צריכה להזכר ולהפנים כי משפט חוזר נועד לנאשם ולא לה!
    היא צריכה להזכר ולהפנים כי למרות זאת היא ניצלה את המשפט החוזר לשלושה סיבובי בדיקות פורנזיות חדשות, ולשווא, במטרה למצוא (כנגד כל הסיכויים) רבב דנ"א מפליל של תאיר ז"ל או שלו בבגדיה או בבגדיו.
    היא צריכה להבין ולהפנים דווקא בימים אלה את מוסר ההשכל והמסקנה מהעובדה שבני ישראל יצאו בסופו של דבר לחירות ממצרים, והנסיון להחזירם בכח, אחרי שכבר יצאו, נגמר רע למנסים, במצולות הים האדום.
    תחי חירותו של רומן.
    חג שמח לרומן שיטייל סוף סוף מחוץ לביתו עם אולגה והילדים. חג שמח לכולנו וכל האיחולים לרומן ולכם ממני.״

10. k_700 Member

zivmay אוהב/ת את זה.
  11. EuropeGuy Member

יכול להסביר למה לדעתך זה לא מתאים לפרופיל הנפשי שלה?

12. k_700 Member

הוא אומנם רופא ואולי עוסק במקצוע של בריאות הנפש אבל הוא לא באמת מעורה בפרטים אז תתן לי לעזור לך,
    הינה תמצית התייחסותית של השופטים בפסק הדין לגבי 4 ימי העדות שלו-
    https://scontent.flas1-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/339314275_238073805335567_2521776238615997387_n.Xxx?_nc_cat=106&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=aXTWK9xWv-gAX_9qYjB&_nc_ht=scontent.flas1-2.fna&oh=00_AfCTcOyMkkFhtRZQgQbiHcJCwRSSed6VVzwdMFMlTaoRNw&oe=642E0395

תוסיף לזה שהיא ניסתה לרצוח שני אנשים.
    את השכן שלה ואת הבחור שהתראיין לאולפן שישי שהיה בקשר איתה(בעקבות המקרה הראשון היא נכנסה לאשפוז בכפייה כשבמהלכו התוודתה מול שני אנשים בדבר הרצח ומעדות של אחת האחיות במוסד זה אפילו עבר הלאה, כלומר יש סמכות מקצועית שמאמינה שהיא אדם שדווקא כן מסוגל לרצוח).

EuropeGuy אוהב/ת את זה.
  13. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

@EuropeGuy
    כפי שאמר @k_700 אני לא מעורה בפרטים של התיק, אבל אני עוסק בבריאות הנפש.
    על סמך הידע המקצועי שלי והניסיון עם אלפי חולים על הספקטרום הפסיכוטי, אסכם את דעתי בנקודות הבאות:

1. חולי סכיזופרניה מעורבים יותר במקרי אלימות ביחס לאוכלוסיה הכללית, אך לא במקרי רצח.

2. חולי סכיזופרניה מסוגלים לרצוח, אך בדרך כלל עושים זאת כשהם במצב פסיכוטי פעיל עם קולות פוקדים או מחשבות שווא פראנואידיות כלפי מישהו ספציפי.

3. כשהם מבצעים רצח בדרך כלל זה נעשה בצורה מבולגנת, כי הם לא מסוגלים (בעיקר בזמן התקף) לתכנן רצח בצורה מתוחכמת והם כמעט לא מסוגלים לחמוק מהמשטרה. חלק גדול מהם יישאר אפילו בזירת הרצח, במקרים קיצוניים יצעקו לכל העולם ואחותו שהם רצחו.

4. אם הם חמקו מהזירה אך נחקרו לאחר מכן, קשה לי להאמין שהם לא יישברו בחקירה, ודי בקלות.

5. חולי סכיזופרניה בזמן התקף מסוגלים לקחת קרדיט גם על רצח סאדאת.

* אין שום משמעות לזה שהאחות העבירה את הדיווח, היא מחוייבת לעשות זאת גם אם היא בטוחה שהחולה ממציאה.

לצד כל מה שאמרתי, אין לי מושג מי הרוצח וכמובן שיש מצב שזה א.ק.

נערך לאחרונה ב: ‏2/4/23
  14. EuropeGuy Member

כן הבנתי שאתה בא מתחום הפסיכיאטריה בגלל זה עניין אותי למה אתה חושב שסוג הרצח לא מתאים לפרופיל הנפשי שלה. תודה על ההסבר.

אני לא בא מהתחום, אבל ידוע לי (תתקן אותי אם אני טועה) שיש אנשים שיכולה להיות להם בעיה נפשית כמו סכיזופרניה, אבל לצד זה גם הפרעה אישיותית כמו הפרעת אישיות אנטי סוציאלית או הפרעה סדיסטית כלשהי שכן יכולה להוביל לרצח מתוכנן כזה. ככה שהשאלה המתבקשת היא האם צמאת הדם שלה מתבטאת רק במהלך התקפים פסיכוטים או שהם קורים כשהיא במודעות מוחלטת. התחלתי לחקור את התיק הזה רק בימים האחרונים אחרי שזדורוב זוכה וזה אחד הדברים שאני רוצה לברר. כי אם היא צמאה לדם כשהיא לא פסיכוטית, רשום לה על המצח חשודה מרכזית ברצח של תאיר.

אני לא רוצה לגלוש למחוזות הקונספירציה, אבל אני תוהה מה הסיכוי שהדביקו לה אבחנה כסכיזופרנית רק מתוך אינטרס של הפרקליטות.

בכל מקרה, הפרשה הזו בלתי נתפשת בעיניי בכמות כיווני החקירה האפשריים שלה. גם א.ח וא.ק , גם הנערים מגדלי הסמים מהבית ספר שלה, גם החברות שאיכשהו דווקא בסמוך מאוד לרצח פתאום מצאו את עצמן בשירותים, כששפת הגוף שלהן בסרט 'רק תאיר יודעת' מחשידה בטירוף. גם ההעלמה של הפלאפון של תאיר על ידי המשטרה, שיכל לספק ראיות קריטיות.

זה תיק שחייב להיפתח מחדש. חייב.

15. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

בדרך כלל, האישיות של חולה סכיזופרניה מתפרקת ולכן יש פסיכיאטרים שמאמינים שאין כזה דבר חולה סכיזופרניה והפרעת אישיות בו זמנית, בטוח שלא בשלב מתקדם של הסכיזופרניה.

אין לי מושג באיזה שלב של המחלה א.ק הייתה בזמן הרצח, אבל התכנים האפלים של האישיות שלה יכולים להופיע בחולה סכיזופרניה ללא שום קשר להפרעת אישיות כזו או אחרת.

אני לא חושב שהיא יכולה לרצוח בזמן התקף מהסיבות שהזכרתי קודם. לגבי התקופה שבין ההתקפים, יש לי ספק רב, מכיוון שבניגוד למחלות אפיקטיביות (דיכאון והפרעה דו-קוטבית), במחלות פסיכוטיות יש תמיד ירידה במצב הקוגניטיבי והתפקודי מהתקף להתקף, לכן חולי סכיזופרניה בדרך פגועים קוגניטיבית (לא ברמה של פיגור שכלי) ותפקודית גם בין ההתקפים. הפגיעות הזו, בעיקר הקוגניטיבית, אך גם הרגשית, מעוררת אצלי ספק שא.ק היא הרוצחת. שוב, בגלל התכנון וההתחמקות, אך גם בגלל זה שלא נשברה והודתה, חקירה בסיסית הייתה יכולה לשבור אותה, ואם זה לא נעשה אז מחדל גדול.

לגבי האבחנה והפרקליטות, אני יכול להגיד לך בוודאות שהם לא מתערבים בכלל בתהליך האבחון שמטופלים עוברים באשפוז פסיכיאטרי. מה גם שלדעתי האבחנה שלה לא ניתנה בהליך של צו הסתכלות, כלומר היא ככל הנראה מאובחנת עם המחלה ללא שום קשר לתיק. אפילו אם היא נשלחה לצו הסתכלות על ידי בית המשפט ורק אז קיבלה את האבחנה, אני עדיין בטוח שלא הפרקליטות ולא בית המשפט התערבו בתהליך האבחון, ואני אומר את זה מניסיון.

EuropeGuy אוהב/ת את זה.