שאלות לא-מטומטמות שמטרידות אותכם

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏12/8/06.

1. gass11 Member

סחתיקה מילאן על התשובה המקיפה!! קבל ח"ח על ההשקעה

2. Waters Member

איך קורה שלמדינה שהיא לא המעצמה הגדולה ביותר - בריטניה - יש את המטבע החזק בעולם?

3. Lillywhite Member

דבר ראשון הוא לא המטבע החזק ביותר, אלא בעל הערך הגבוה ביותר- הדולר הרבה יותר חזק וגם היורו. בריטניה מדינה יציבה ושינויים כלכליים לא נעשים בה ביום וגם לא בעשרות שנים ולכן למרות החלשות האימפריה הבריטית לא מכבר, המטבע נשאר בעל ערך גבוה מאוד.

4. קלייברט Member

מה ההבדל בין פסיכיאטר לפסיכולוג?

5. W.Rooney Member

פסיכיאטר מטפל באנשים שהם חולי נפש, בעוד פסיכולוג מטפל בבעיות ספציפיות של אנשים.

6. SeRgInHo Member

למה רק כאשר קורה לבנאדם איזשהו אסון, מתחילים להגיד עליו איזה אדם מקסים וגדול הוא(היה)וכל הדברים האלה...?

7. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מדוייק. פסיכיאטרים לא מטפלים רק בחולי נפש. פסיכיאטרים פשוט מטפלים בצד הקליני של הבעיות הנפשיות, והם רשאים לתת מרשמים לתרופות מהסוג הזה.

לשאלתי - איפה מייצרים טרופיות?

8. Bensh Member

פסיכולוג בעיקר מטפל באנשים עם בעיות יומיומיות כגון לחצים או זעם עצור ונותן תרופות, בעוד פסיכיאטר חופר עמוק יותר ונוגע בבעיות כמו דיכאון, מאניה דפרסיה, פיצול אישיות וכד'

9. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

שוב, אתם טועים ומטעים.

פסיכיאטר מתעסק בעיקר (לא רק, אבל בעיקר) בצד הקליני של המחלה. כלומר איזה תהליכים פיזיים משפיעים על המצב הרגשי של בן אדם, ולפי זה הוא רושם לו תרופות!
    למשל, אם בן אדם סובל ממחלת נפש שקשורה למערכת העצבים או שהיא תורשתית, הוא עוסק יותר במובן הכימי של המילה, כלומר אילו כדורים ינטרלו את ההשפעות הללו על הגוף שלו.

10. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

פסיכולוגיה=פסיכו+לוגוס פסיכו=נפש לוגוס=מדע
    לכן פסיכולוג הוא בן אדם העוסק במדע הנפש והרוח.במילים אחרות המדע חוקר את התנהגות הבן אדם ובזה הפסיכולוג מתמחה.
    פסיכולוג בארץ מוכר ככז רק לאחר שנרשם כפסיכולוג בפנקס וזה לאחר שקיבל תואר בוגר בפסיכולוגיה במוסד מוכר להשכלה גבוהה.
    פסיכולוג לא רשאי לתת תרופות או טיפול בחשמל אלא עם כן מורשה בדין

פסיכאטריה - המלה ביוונית היא מרפא הנפש.
    פסיכאטר הוא בן אדם שסיים ללמוד רפוארה ולאחר מכן עשה הסבה מקצועית לפסיכיאטר,פסיכיאטר מטפל בבעיות הנפש והגוף בין השאר באמצעות תרופות.
    פסיכאטריה היא רפואה מיוחד העוסקת באבחון,מניעה,טיפול,בניה מחדש ושיפוט של מחלות נפשיות.

ההבדל כמובן הוא שפסיכולוגיה היא מדע ופסיכיאטריה היא רפואה. פסיכיאטר מטפל בתרופות וטיפולים שונים פסיכולוג יותר מתעסק עם הנפש בעניין של דיבור בלבד,כלומר לנסות להבין מה הבעיה ולפתור אותה,מחלה נפשית כלשהיא לא נפתרת על ידי פסיכולוג אלא על ידי פסיכאטר.

11. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

לפי האימרה הרומית: על המתים או טוב או כלום.

12. SeRgInHo Member

זה ברור, השאלה שלי הייתה מעט אחרת. למה אנשים "חוסכים" את הקומפלימנטים על אותו בנאדם, כשהוא עדיין חי?

13. cazzo Il Capocuoco

כי באמת,שנאו את אותו אדם,ככה זה.

אני זוכר איזה ילד שהיה איתי 6 שנים ביסודי והיינו הרבה פעמים ביחד בגלל שהיינו שכנים.אבל מאוד שנאתי אותו,אני זוכר שהוא אמר לי באמצע משחק כדורגל שתיקלתי אותו: "אחרי שאני אהיה בקבר אתה תסלח על מה שעשית".טפו.

14. reda Member

תגידו
    מה זה תורת היחסות?
    ואל תביאו לי לינק מויקיפדיה כבר חיפשתי שמה...
    עשיתי לי שיעורים בהיסטוריה וראיתי על איינשטיין והחלטתי לקרוא עליו קצת ביחד עם האירועים בצ'רנוביל, נגאסקי והירושימה חחח...

בכל מקרה הבנתי שהקטע בנוסחה המפורסמת שלו
    E=mc בריבוע זה אומר E אנרגיה C מהירות וM מסה...

אבל זה לא ממש עוזר לי להבין :\

15. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

קצת קשה להסביר ככה,בעקרון יש שתי תורות,הכללית והפרטית.אני אנסה להסביר לך בלי להכינס ליותר מדי פיזיקה.כל דבר יש לו מערכת ייחוס משלו(בערך).למשל נניח שבן אדם אחד מסתכל על מאורע A בזמן B בן אדם שרואה אותו ברכבת החולפת על המקום יראה את אותו מאורע A בזמן C,וזה ממה שבהתאמצות לא להכינס ליותר מדי פרטים פיזקליים כי יש המון המון דוגמאות שקשורות בלהניח משו מסוים ומהירות האור ובלה בלה בלה,כדי לך ללמוד פיזיקה,זה ממש מעניין.

נערך לאחרונה ב: ‏19/9/06