שאר הליגות בעולם 2011/12

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י עומר, ‏22/7/11.

1. Muurad Member

כמו שאמרתי לפחות מבחינה מקצועית זה לזוז הצידה, לא להתקדם קדימה.
    פורטו סיפקה ומספקת לו בשנים שהוא במועדון את אותה החשיפה ובונה לו את אותו המעמד והמוניטין.. מה שהוא יכול לעשות באתלטיקו זה רק לשמר אותו, לא להעלות אותו - כי זה יקרה רק כשישחק בקבוצה מהעלית העולמי. ובהתחשב בזה שבפורטו כבר יש תלכיד וסגל שרץ ורגיל מערך ודרך מסויימת זה סיכון מיותר שהוא לוקח.
    העניין של הליגה אומנם נכון, אבל דיי מינורי לדעתי והכסף והמשכורת הם שמשחקים את התפקיד הגדול והרציני ברצון לעבור - הרי עוד פעם פורטו משחקת בליגת האלופות לעומת אתלטיקו שזה מבחינת אתגר מקצועי השיא שהוא יכול לקבל בהתחשב שפורטו תגיע לשלבים היותר מאוחרים של הטורניר. עם כל הכבוד ל-4 משחקים מול בארסה וריאל, לא כ"כ הרבה אנשים צופים במשחקים של אתלטיקו, לפחות לא בהבדל כ"כ גדול כמו שעושים מהמעבר לליגה הספרדית.

נערך לאחרונה ב: ‏19/8/11
  2. Ian Wright Member

אם ישחק. הוא יהיה בן 26 כבר בעונה הקרובה. לדעתי הוא עשה טעות גדולה במעבר שלו, עם כל הכבוד לאתלטיקו מדריד.

3. alexshw Member

מאמין שיותר אנשים צופים במשחקי ליגה של אתלטיקו מאשר במשחקי ליגה של פורטו. למרות שהחד צדדיות המטורפת של הלה ליגה בשנים האחרונות, עדיין הרמה שם גבוה לעין ארוך מאשר במרבית משחקי הליגה הפורטוגלית, שגם היא די חד צדדית בדרך כלל.

4. Muurad Member

הדיווחים הם כמו שחשבתי שיקרה במקרה של מעבר, שהוא ישמור על סעיף שיחרור דיי קרוב למה שאתלטיקו שילמו עליו באיזור ה45-50 מיליון יורו.

אבל לדעתי כמו דעתך, לחכות עוד שנה עם פורטו ולהצליח איתה היה מקנה לו מעבר לקבוצה באמת גדולה שתוכל לקדם אותו בצורה רצינית.

5. Muurad Member

לא אמרתי שלא, אבל פורטו תגיע כנראה לשלבים המאוחרים של ליגת האלופות וכאן מתקזז העניין. הרי המוניטין לא נבנה מהמשחקים הפחות חשובים והשוליים במהלך העונה - אלא במשחקים הגדולים והחשובים.. ובספרד הוא מקבל בדיוק 4 כאלה מול ריאל ובארסה, בפורטו הוא יקבל אותם בשלבים המאוחרים של ליגת האלופות - לכן לדעתי ההבדל לא גדול כמו שאתם עושים ממנו, שיצדיק מעבר כמו שלו, מלבד העניין הכספי כמובן - שכאמור לעניות דעתי אם היה מחכה עוד שנה היה מקבל הצעה דומה או טובה יותר ממועדון עדיף.

6. Ian Wright Member

בהחלט. אם אתה אומר שהוא הגיע לאתלטיקו מדריד מסיבות כלכליות אז אני חושב שהוא היה יהיר מדי ברצון שלו להרוויח כסף גדול ומהר. עוד עונה טובה במדי פורטו כאשר הם משחקים גם בליגת האלופות היו מעלים את המניות שלו עוד יותר ואין לי ספק שזו גם הייתה הולכת להיות העונה האחרונה שלו בקבוצה אם היה ממשיך להרשים ולאחר מכן הוא היה מגיע למועדון גדול יותר מאתלטיקו מדריד(שוב, עם כל הכבוד) ובעיקר עם שאיפות גדולות יותר להצליח וסביר להניח שהוא גם היה מרוויח מצוין בנושא הכלכלי.

יכול להיות שהוא יצליח באתלטיקו מדריד אבל זו עדיין תהיה טעות גדולה בקריירה שלו. אם לא יצליח זה בכלל יהיה אסון מבחינתו.

7. Muurad Member

צריך לזכור גם את הסוכן שעומד מאחוריו. אמרתי לעידן מהרגע שהוא חתם עם מנדש וישר אחרי האריך את החוזה רק כדי להעלות את סעיף השיחרור שמשהו פה מסריח. אני משוכנע שההשפעה שלו הייתה גדולה.

אבל אתה צודק - גם אני חושב שהוא יכול רק להפסיד מהמעבר בסופו של דבר, ובתסריט טוב להגיע לאותו המקום שהיה יכול להיות בו אם נשאר בפורטו.

8. Mellow29 Kopite

ובמקרה היותר גרוע? פציעה, ירידה גדולה ברמה שתגרום לכך שאף קבוצה לא תתקרב אליו עם סעיף השחרור שלו? רק הזמן ישפוט אם זאת החלטה חכמה.

9. shlomydavid מנהלים

10. JohnTerry26 Member

מישהו מוכן להסביר לי למה פלקאו עבר לאתלטיקו? הוא היה בקבוצה אדירה, ופורטו היא באמת קבוצה אדירה עם שחקנים מהרמה הגבוהה ביותר, עמד לשחק באלופות, ועבר לאתלטיקו? לא ברור לי בכלל למה הוא הסכים לזה. זה לא צעד אחורה כי זה בכל זאת מועדון גדול וזה לשחק בספרד, אבל הצעד הבא של פלקאו היה צריך להיות אחר לגמרי. חבל עליו.

ואגב חבל עליו, מה העניינים עם הסעיף שחרור של הולק? הוא פשוט יישאר שם לתמיד?

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מסתבר שלפורטו כן היו תכניות להביא מחליף לפלקאו ולא להסתמך על הסגל הקיים, 7 מ' אירו הציעו מהמועדון האיברי לראסינג תמורת טאו גוטיארס. ההצעה נדחתה.

12. Muurad Member

הוא שחקן טוב?

כמו שציינתי בעמוד הקודם התוכניות הן אכן לרכוש חלוץ נוסף כנראה בגלל שוולטר ממשיך להשמין ולא מראה סימנים של רצינות והוא כנראה יהיה החלוץ ה-3 בסגל אם לא יהיה חלק מהעסקה. כשהשמועות מדברות עדיין על ליאנדרו דמיאאו כמועמד, שאחרי המספרת שלו היום אולי יגדלו עוד קצתhttp://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

הולק ממשיך אגב ביעילות שלו משנה שעברה, 3 שערים ו-2 בישולים ב-2 המשחקים הליגה. פורטו לא ממש שיחקו טוב למען האמת, כמו גם בנפיקה במשחק שלה, אבל ה-3 נק' נשארו אצלה. קלבר אגב היה דיי חלש ולא מעורב.

נערך לאחרונה ב: ‏22/8/11
  13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הוא חלוץ טוב, גם יודע לכבוש וגם תורם למשחק הקבוצתי, עומד כרגע על 14 גולים ב-18 משחקים מאז הגיע לארגנטינה, מקווה שעוד כשעה יגדיל את הכמות. בכל מקרה הוא לא רלבנטי לחצי שנה הקרובה.

14. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

בקשר לדיון על פלקאו...למה נראה לכם שהוא הגיע לאתלטיקו רק בשביל לתת עונה גדולה ולהמשיך הלאה? גם אם יפצע חס וחלילה או יתן עונה לא משהו הוא נמצא במקום שהוא מאושר ומבחינתו וכל מקום אחר חוץ מהמדינה הזאת כמקום גדול ככה שאל תדאגו לו...הוא מבסוט ועשה החלטה נכונה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

15. AS R Member

למה אתם כל כך דואגים למצבו הכלכלי של פלקאו? אני מניח שבאתלטיקו הוא ירוויח לפחות 3 מיליון יורו לעונה, לא?
    אלתטיקו שילמה עליו הרבה מאוד, אבל לא היו עוד קבוצות שהיו במירוץ אחריו.
    ההחלטה למכור אותו הייתה בעיקר של פורטו, שלא יכלה להתנגד ל-40 מיליון יורו. השחקן נתן את האוקיי שלו כי בכל זאת אתלטיקו זאת התקדמות מפורטו, ליגה טובה יותר, כסף גדול יותר.. וכמובן שהמאמן שאימן אותו בפורטו עזב וזה בוודאי תרם להחלטה לעזוב גם כן את הקבוצה.
    בכל זאת, יש פערים בין ספרד ופורטוגל והגיעה הצעה טובה אז למה לא להתקדם? אף אחד לא מבטיח לו שאם היה נשאר לעוד עונה פורטו אז אחר כך צ'לסי הייתה קונה אותו..

אני צופה לו הצלחה בספרד כי הוא שחקן גדול. אם ימשיך מאתלטיקו לקבוצה גדולה יותר אני לא בטוח, אבל זה גם בסדר.

אני הופתעתי דווקא מאתלטיקו ששופכת ככה כסף לאחר שמכרה את אגוארו בסכום גדול וכבר קונה שחקן שעולה בערך כמו אגוארו.

מה שאני לא מבין זה איך האלק נשאר עדיין בפורטו? שחקן אדיר פשוט, הבקיע היום צמד כולל שער מבעיטה חופשית אדירה.

נערך לאחרונה ב: ‏22/8/11