שביט אלימלך: צריך לפרוש או לא?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏1/3/07.

1. MHFC Member

אחלה השקעה, ויופי של נושא דור.
    אלימלך השוער הטוב ביותר בשיראול בשיאו? לא חושב, אבל בהחלט בין 3 הטובים ביותר, יש את דוידוביץ' שאפילו עולה עליו. יש את קאלה, למרות שאני חושב שאלימלך טיפה יותר טוב, גם בגלל הניסיון העשיר שלו. יש את קורנפיין, אבל לטעמי למרות הניסיון הגדול של קורנפיין אלימלך שוער יותר טוב.

אלימלך לא חייב לשחק באירופה, למרות שהוא שוער טוב, היו בכלל הרבה שחקנים, לא רק שוערים שהצטיינו בליגת העל שלנו ולא יצאו לליגה. בקשר לנבחרת, אולי זה בגלל החוסר היציבות של אלימלך.

אלימלך יכול להתאים לקבוצה אירופאית, אבל רק אם הוא ישמור על על יציבות.

תלוי מתי שואלים, אם הגיע לאלימלך להיות השוער הראשון של הנבחרת, אם מחשיבים כרגע בשיאו, עדיין לא כי השוער הבכיר של הנבחרת הוא דודו אווט.

אולי עוד עונה כדאי להפועל ת"א להאריך את חוזהו, אני מאמין שאלימלך יכול לשחק עוד עונה ואז לפרוש, עקב גילו המבוגר.

2. Gady Member

קאלה הגיע רק העונה, התכוונו לתקופת השיא של אלימלך, עכשיו זה לקראת פרישה לא שיא.

עכשיו זה ממש לא תקופת השיא של אלימלך, ממש לא נראה לי שכרגע הוא יכול להתחרות עם אוואט או עם דבידוביץ', אבל בתקופת השיא שלו, אני בטוח שהיה לו מקום בנבחרת.

אלימלך לפי דעתי, היה פשוט חסר מזל, עם קצת יותר מזל, אולי סוכן יותר טוב, והיינו רואים את אלימלך משחק באירופה בנוסף לכך גם בנבחרת.

3. Gustavo Boccoli Member

אני לא אתייחס לכל עונות השיא שלו והדיבורים עליהן, פשוט על אפשרות הפרישה.
    לדעתי, אלימלך לא צריך לפרוש עכשיו. הוא הסמל של הפועל, המנהיג שלה, ויש לו עוד מה לתת. כמו שאמרו פה, שוער יכול לסחוב יותר משחקן, ולדעתי אלימלך צריך לפרוש בסוף העונה הבאה (לא הזאת, אחריה). יש לו עוד מספיק זמן, יש להפועל עוד אפשרות להשיג כמה תארים בדרך ואז זה כבר יהיה זמן מתאים ובאמת אחרי שהוא מיצא את הקריירה שלו.

4. Gaudi Member

בהחלט כן. דוידוביץ' ואוואט לא התקרבו אליו באותה תקופה ואין לי מושג למה נילסן וגרנט לא זימן אותו לנבחרת.

בנושא הפרישה-
    אני לא יודע אם זה יהיה העונה או עוד כמה שנים אבל אני יודע דבר אחד - שביט חייב לסיים את הקריירה בהפועל, כשוער ראשון. בניגוד למה שאנשים חושבים, שביט כיום הוא עדיין שוער מספיק טוב שאפשר לקחת איתו אליפות. בשנים האחרונות לא לקחנו אליפות לא בגלל שביט, אלא בגלל שלעיתים לא הייתה לנו התקפה, לעיתים לא היה לנו קישור והשנה לא היה לנו מאמן ולא הייתה הגנה.
    כשתהיה קבוצה טובה, גם שביט יהיה טוב.

נערך לאחרונה ב: ‏2/3/07
  5. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

לא היה לכם מאמן? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/5eek.Xxx
    שום השנה הוציא את המקסימום מחומר השחקנים שעמד לרשותו. קשה לי להאמין שניר לוין יצליח להגיע לאותם ההישגים עם סגל שחקנים זהה.

6. MHFC Member

בשאלה הזאת קצת יצאתי מהנושא..

כנראה שלא הבנת אותי ממש.
    התכוונתי אם גם כרגע הוא היה בשיא, הוא עדיין לא היה יכול להיות השוער הבכיר שלנו, מכיוון שעדיין דודו אווט שוער יותר טוב, גם ממנו וגם מדוידוביץ'.

7. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

מה שהיה תמוה ולדעתי זה גם מה שראוליטו התכוון ששאל את השאלה, היה למה בתקופת השיא של אלימלך, שברור לכולם שהיא לא כרגע, הגיע לו מקום בנבחרת? אני חושב שאז כאשר דוידוביץ לא היה בשיאו, ואוואט עוד לא היה בספרד, הגיע לו ועוד איך להיות בנבחרת, וחבל שכך לא קרה.

8. Gady Member

כן, עכשיו הבנתי אותך. פשוט מקודם ניסחת לא טוב.
    אני גם חושב כמוך בעניין הזה, אין ספק שאם אלימלך היה כרגע בשיא שלו, הרמה של אוואט ודוידוביץ' עולה עליו, והם היו בנבחרת ולא שביט.

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לדעתי שוער טוב יכול להמשיך בשקט עד גיל 40, כך גם שביט אלימלך. אתם יודעים מה, עזבו גיל 40. הוא בן 35 עכשיו, יש לו עוד 3 שנים לפחות לתרום ואין לי ספק שעד הדקה האחרונה שלו על המגרשים הוא יספק את הסחורה.

אין שום ספק בקשר ליכולת שלו, בשיאו הוא בהחלט היה יכול להגיע לרמות גבוהות הרבה יותר, לדעתי זה בזבוז שהוא נשאר בארץ אבל אין מה לעשות.. כמו שאריאל אמר לפניי זה דברים שתלויים בהרבה דברים חוץ מהדברים שעל הדשא, שביט אלימלך ברור שהוא מעבר לשיאו אבל הפועל לא תמצא אלטרנטיבה טובה יותר אלא אם כן יש עוד קאלה מתחבא איפשהו.
    שביט הוא עדיין שוער לגיטימי+ לליגת העל, הפועל חייבת לעשות הכל כדי להמשיך את הרומן איתו לפחות עוד שנתיים שלוש.