שחקנים ישראליים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י tiktin, ‏27/4/07.

1. Butragueño מנהלים

אם נמשיך בנושא הזה ,לא נגמור בחיים.
    כמובן שאפשר להאשים את כל העולם ואשתו 'מדוע אנחנו לא נונתים ייצוג ראוי בעולם בכדורגל'.
    אולי אנחנו לא אתלטיים מספיק,בעלי כושר גופני מצוין ועוד.

כדי להשתלב בספורט העולמי אנחנו צריכים להפסיק לקחת את הספורט כמובן מאליו ולנסות להתאמן קשה יותר,
    נתחיל מזה שאנחנו צריכים לעשות 2 מחזורים צמודים כמו באיטליה וספרד,ולהפסיק להתבכיין
    שבגלל לקבוצה מסויימת יש יומיים אחרי עוד משחק אז דוחים להם אותו.
    לסביליה תחילת העונה היו 3 משחקים ב-9 ימים והם לא הוציאו מילה,ואולי בגלל זה הם נמצאים איפה שאנחנו לא.

נערך לאחרונה ב: ‏4/5/07
  2. cesc 4ever Member

בן סהר אמר בראיון את ההבדל העיקרי והנכון.
    פה המאמנים קודם חושבים על הניצחנות, לא להכניס יסודות לילדים וזה חבל מאוד קודם דרך תוצאות אחרי זה.

צבא? אני כיום בצבא ואני פשוט חושב שזה עוול בישבליהם שהם משרתים, מה בישביל לעשות עבודות רס"ר? בחיאת לא צריכים לעשות צבא ספורטאים מצטינים וזהו. סתם יהרוס אותם.
    יש לי חברים כדורגלנים ופשוט חבל לי עליהם.

3. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש הבדל בין משתמטים לבין ספורטאים.במה תורם בניון למדינה שהוא היה מדליק ממטרות ב7 בבוקר ופה מסיים את השירות לאותו יום? או שהשמירה שהוא היה עושה פעם בלא יודע כמה זמן.מטרת הצבא היא לתת 3 שנים(ובתפקידים מסוימים יותר) למען המדינה שלך,ולקבל ממנה ערכים וכלים לחיים(וזה שזה לא ככה בהרבה מקומות בצבא היום זו בעיה אחרת).אם אתה שואל אותי בניון וכל אחד אחר ייתרום לכבוד המדינה בחו"ל הרבה יותר.המשתמטים זה משהו אחר,זה לא שהם ייתרמו למדינה במשהו אחר,הם פשוט לא רוצים לתרום וזו בעיה שונה לחלוטין.אני לא חושב שנראה גל חדש של משטמתים,אם ה"משטמתים" החדשים האלה יביאו לנו מדליות אולימפיות וייצוג בין לאומי בליגות הבחירות בעולם בכדורגל וכדורסל אז מגיע לכל משתמט כזה צל"ש כי הוא ייתרום למדינה הרבה יותר מהרבה מאוד חיילים.חוץ מזה שפיתוח הספורט בארץ הוא דרך להעלות את המדינה הזאת לגבהים חדשים למקרה ששכחתם כמה תיירות מביא איתו הספורט? אני בכלל טוען שדרך ספורט בלבד אפשר להקטין את האבטלה למספרים מזעריים,כמו גם את העוני ובכלל להפוך את המדינה הזאת לאחת מהגדולות בעולם.

4. אלי מתחן Member

זה שהוא משחק בנבחרת זה לא שירות למדינה?
    שיחתום על מסמך שמחייב אותו לשחק בנבחרת במשך הקריירה שלו בכל מצב ובמידה ויש הפרה של ההסכם הוא ישלים את השירות הצבאי שלו לאחר מכן.

5. A. Arshavin Member

כסף הוא אחד המרכיבים. אין מה לעשות, אתה חייב כסף כדי לבנות אקדמיות(מה שלצערי אין בארץ, ולא רק בכדורגל), להביא מאנים טובים וכו'. אבל שוב, זה רק אחד מהמרכיבים

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏6/5/07
  6. peleg1 Member

מה שהמאמן שלך עשה לך בכיתה ה' זה דבר שגוי ולא נכון לעשות. אולי בגלל זה הוא הלך הביתה ואולי לא. בגיל כזה צעיר אין שום ערך מוסף לזה שילד ירוץ 30 דקות באימון. במקום זה הוא היה יכול לעשות לכם "מסלול" שבו השחקנים גם ירוצו וגם יעבדו על טכניקה, שהיא עוד אספקט של המשחק שלקוי מאוד אצלנו בארץ.

המקרה הספציפי הזה של המאמן שלך מראה לנו את מקור הבעיה לדעתי. המאמנים בארץ, ובמיוחד המאמנים של הגילאים הצעירים שהם שחקני העתיד שלנו, לא באמת מאמנים ולא באמת מבינים משהו. רובם מאמנים בקבוצות ילדים כדי להשלים הכנסה מהצד, ובגלל שכשהם היו בכתה ו' הם מאוד אהבו כדורגל.
    אני עברתי בקיץ שעבר קורס מדריכים בווינגייט, וזה מאפשר לי לאמן ילדים עד גיל 16, כלומר עד גיל נוער. ואחרי שאני עברתי את הקורס הזה אני יכול להגיד לך שהאנשים שעברו את הקורס זה האנשים האחרונים שאני רוצה לראות שיאמנו את הילד שלי. מצד אחד אתה יכול למצוא שם נערים חוצפנים שחושבים שאחרי שהם הוציאו 6,000 שקל על הקורס הזה זה מספיק להם בשביל לקבל תעודת מדריך, ומצד שני יש שם אנשים בני 35+ שכשלומדים למסור פס בקורס, הם פתאום קולטים למה כל השנים המסירות שלהם היו לא מדוייקות. והאנשים האלה בסופו של דבר מקבלים את הזכות לאמן ילדים צעירים, כשהם בעצמם לא יודעים את היסודות של הכדורגל.
    דבר כזה גורם לאימון הראשון של דור העתיד שלנו להיראות ככה: "תרוצו 4 סיבובים סביב המגרש, אח"כ תבעטו לשער ואז נעשה משחק".
    לדעתי אחד המקורות לבעיה של הכדורגל הישראלי נובעת מ"הכשרת" המאמנים הלקויה שלנו כמו שאמרתי כאן. ברגע שמישהו שאכפת לו מכדורגל ולא מכסף יחליט לקחת על עצמו פרוייקט של שינוי כל הפנים של הכדורגל הישראלי, לדעתי אחד המקומות שצריך להתחיל בהם זה קורסי המאמנים למיניהם.

7. dotbhkt Member

אני חושב שהמועדונים הגדולים הורסים את הכרוגל , כבר מגיל צעיר .
    גיא אסולין , הלך להבחן במכבי חיפה , לא קיבלו אותו , בברצלונה - כן .

למה אני אומר את זה :

לכול אחד מאיתנו יש מנטליות שונה .
    שחקן שהולך להבחן במועדון גדול , ולא מקבלים אותו יכול לקבל את זה קשה .

כול הפאניקה שמכניסים לשחקנים צעירים "אם אתה לא משחק באף קבוצה , אתה לא תיהיה שחקן "
    זה הבולשיט הגדול שהורס את הכדורגל .

לדעתי , מועדוניי כדורגל , שזה ילדים ב' , א' ועד הנוער , הורסים את הילדים שהכשרוניים , וגורמים להם לפרוש מכדורגל /להרגיש לא טובים .

אני בדעה שלמי שיש כשרון - יצליח , אין כאן קטע של אימונים , יש כאן קטע של מנטליות ,מוסר העבודה יבוא עם ההצלחה ולא ההפך .

אני בדעה שאחריי צבא כן אפשר להיות שחקן , גם אם לא שיחקת אף פעם בחייך באף מועדון .

אם אתה טוב , אתה טוב , אם לא , אז לא .

זה על אותו משקל , למשל אני יתן דוגמא , אתה נותן כול שבת תצוגה בנס טוברוק , במשך שנתיים , ואז הולך ל "הבחן" במכבי חיפה , שם לא בטוח שישימו לב (וסביר להניח שלא ישימו לב ) ליכולות שלך , ואתה תקבל תשובה שלילית .

המועדונים הורסים את השחקנים .
    השכונה היא הדבר היחיד שיוצר שחקנים גדולים , לא אף מחלקת נוער בשום מדינה .

לשחק במועדון , מגיל צעיר , הורס אותך , הורס לך את כול תפיסת המשחק , את הבטחון , את המנטליות וכו' .

שוב , השכונה היא יצרנית הכשרונות היחידה בעולם .
    לא אף מועדון לא יוצר אף שחקן .

שיטת המועדונים בעולם (ובמיוחד בארץ) שמציבה "מאמן" - שבתאכלס שם רק כדיי לקבל כסף , מציבה מאמן , לילדים שרוצים לשחק , והוא אומר להם "תשחקו ב 2 נגיעות" - למה לעזעזל אתה מגביל ילדים ?! למה ?! איפה היצירתיות ?

ואם זה לא מספיק , אחריי טעות הוא גם נוזף בהם + נזיפה מצד חבריי הקבוצה => הבטחון שלו , המנטליות שלו , ובסופו של דבר האמונה שלו בעצמו ירדו , והשחקן הסופר מוכשר יילך לטמיון .

שוב - המועדונים אשמים!
    למה צריך מאמן לשחקנים צעירים ? , הוא רק הורס אותם !

בגלל זה המצב הוא ככה .

ככול שהעולם מתקדם , והרבה ילדים צופים במשחקים , ויש עוד ועוד ילדים , והכדורגל כול כך פופלרי , עוד לא יצא הזידאן הבא , רולנדיניו טוב ? - נכון , כמוהו יש עוד מיליונים , הרחק הרחק מהקאמפ נואו .

המועדונים אשמים , אוליי הפעם העשירית שאני אומר את זה , הם הורסים את הילדים .

8. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש משהו במה שאתה אומר,אבל זה לא נכון שהמועדונים הורסים את השחקנים,צריך לדעת איך לטפל בילד
    ,מתי לצעוק עליו או אם בכלל לצעוק עליו.

יש ילד שעד שלא תצעק עליו לא ימסור בחיים וככה לא יתקדם לשום מקום ויש ילד שאתה לא צריך לצעוק
    עליו כי זה יוריד לו את הביטחון,צריך להביא אנשי מקצוע שידעו לטפל בכל ילד/נער כמו שצריך-בארץ זה
    בטוח לא קורה וזאת אחת הבעיות הגדולות.

9. dotbhkt Member

תשמע .
    אני יפרט לך את הבעיות :

הגבלה של 2 נגיעות
    להציב שחקן במקום שהוא לא אוהב
    הורדת שחקן לספסל

בסופו של דבר , הכדורגל לא צריך להיות מקצועי כבר מגילאים צעירים .
    אם כול הכבוד , אני לא רוצה לראות מכונות שיודעות למסור ולעשות עבודה טקטית .

אני רוצה ילדים שישחקו כמו בשכונה , שיעברו שחקן , שיעשו מה שהם חושבים לנכון .
    אני לא מבין איך אפשר לתת לבנאדם בן 50 לאמן ילדים בניי 12 , ועוד לחשוב שהוא "משפר אותם"

אם כול הכבוד , מבטל שחקנים כשרוניים ויצירתיים .
    גם חמור יודע לשחק ב2 נגיעות , למה אתה מגביל שחקן כשרוני לשחק ב 2 נגיעות ?
    גם אם זה בנוער , בבוגרים והכי גרוע בילדים .

עוד אחת מהבעיות במועדון .
    יש קבוצה , וקשר מאחרויי 2 החלוצים יש רק 1 .
    אז 1 יזכה בו , לא בטוח שהוא הכי טוב , ומה אם האחרים שרצו ?
    החשק שלהם למשחק ירד , הם יהיו מתוסכלים ובטח שישחקו עם הרבה פחות אהבה/מחויבות .

זה נכון לגביי כול תפקיד .
    תחשוב שאתה רוצה להיות בקישור השמלי ומציבים אותך מגן ?
    בשביל מה ?
    על מה ולמה ?

כשיש קבוצה "מקצועית" כבר בגיל צעיר .
    זה אומר שיהיו שחקנים על הספסל .

זה נראה לך הגיוני ?
    שחקן שיושב על הספסל , זה פשוט הורס את החשק,גורם למתחים בקבוצה .

כול אלה ידידי , הורגים את הכשרונות , את מה שכולנו רוצים לראות על המגרש .

ואחת הסיבות לכך שכשיש מהלך ששחקן עובר 2 כולנו נשארים חסריי פעימה , זה המועדונים .
    הכדורגל כול כך מתקדם , שדברים יצירתיים צריכים להראות בכול משחק והרבה פעמים בו .
    אך לצערנו אנחנו לא רואים את הדברים האלה , בגלל אותם מועדנים .

עריכה :

שים לב לברצלונה .
    אני אישית לא ממש רואה שם טקטיקה .
    יש לשחקנים חופש לעשות מה שהם רוצים על המגרש .
    זה היה ככה בברצלונה מאז ומתמיד .

ובגלל זה ,מלבד שלל התארים שיש להם , הם נחשבים לאחת הקבוצות האהודות ביותר בעולם (גם לפניי רונאלדניו ובטוח שגם אחריו )

נערך לאחרונה ב: ‏7/5/07
  10. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברור שאסור לעבוד על טקטיקה מגיל צעיר,אבל גם אסור לתת לילד לנסות כל היום לבעוט לשער במקום
    לפתח לו ראיית משחק או לגרום לו להרים יותר טוב.

רוב הילדים הקטנים רק חושבים איך להבקיע,אם אתה רוצה בלמים,מגינים וקשרים ובכלל שלא יצאו
    יותר מדי ראובן עובד אתה צריך ללמד אותם שלפעמים עדיף למסור מאשר לבעוט סתם ככה ועדיף כמה
    שיותר מוקדם כדי שיפטרו מההרגל הזה[תשאל את מנור חסן שעדיין לא נפטר מההרגל].

לא יודע בן כמה אתה,אבל אני אחרי 23 שנה כבר קלטתי שלא סתם נותנים כבוד למבוגרים[הנוראמלים],הניסיון עושה את שלו והרבה פעמים הם מבינים על מה הם מדברים..
    חודשים על חודשים ביקרתי את פרגסון על שיטת משחק,על דארן פלטשר ועל זה שהוא הביא את קאריק
    בסכום מטורף...מי לקח אליפות וסתם לי את הפה[לא שאני כועס..],שועל הקרבות הותיק שמבין מה שהוא
    עושה כי יש לו ניסיון,ככה זה גם עם ילדים..מאמן טוב עם הרבה ניסיון אמור לדעת איך לאמן ילדים.

התשובה שלי זה ראובן עובד,נו..אז הוא עובר 5 איש ואז מאבד כדור..מה הוא עושה אם זה?לעומתו יש
    את אייל ברקו-ביץ' שהטכניקה שלו נגיד את זה ככה לא מזכירה בדיוק את בניון ועדיין בגלל המשחק
    ב-2 נגיעות תראה איזה קריירה הוא עשה ואיזה קריירה עובד עשה,כנ"ל גם לגבי בניון שאמנם מוכשר
    יותר מעובד אבל הוא גם יודע לנצל את זה כי הוא לא כל היום מנסה רק לעבור שחקנים.
    לך שחק בפריימר ליג או יותר גרוע באיטליה ותנסה לעבור שחקנים כמו גטוסו-תוך שנה אתה יכול להיות
    מבקר בתי חולים מרוב הזמן שתבקר שם.

מה הסיכויים שתיקח 11 ילדים בשכונה ולפחות 8 מהם לא ירצו להיות חלוצים?99 אחוז..
    אז מה יהיה?נשחק עם 8 חלוצים שוער ושני מגינים?
    ומה קורה עם שחקנים כמו גרייב שפתאום מחלוץ עשו אותו מגן והוא הפך לאחד התותחים שהיו בשנים האחרונות,ומה עם חרזי?יואב זיו ,אבישי ז'אנו ועוד..אני בטוח שכולם רצו לשחק בתור חלוצים.
    אני בכלל בעד שבנערים יעבדו עם הילדים על כל העמדות[לא יודע אם עושים את זה].

נכון,זה לא נעים,אבל אם אתה רוצה שלילד יהיה אופי והוא לא יהיה פרימדונה סטייל עובד או מנור חסן
    אתה צריך מגיל קטן לחנך אותו שלא הכל בא בקלות ושמי שמתאמן טוב צריך לשחק ועוד דברים כאלה,כי בכדורגל העולמי חשוב גם האופי ולא רק הכישרון.

למרות כל מה שאתה אומר עדיין יש לנו את רונאלדיניו,קאקא וכריסטיאנו רונאלדו..ואם כל אחד היה כל הזמן
    עושה לנו תרגילים והיה עובר שחקנים כבר היה נמאס מזה כנראה..ככה שעדיף שיעשו את זה 3-4 פעמים
    במשחק ונתלהב מזה.
    חוץ מזה אם כולם היו כריסטאנו רונאלדו וקאקא ולא היו מאלדיני או גטוסו כל משחק היה נגמר בתוצאה
    של 16-15 או משהו כזה ואז כבר עדיף כדוריד.

11. dotbhkt Member

אין טעם לצטט אותך , הבנתי את העמדה שלך , שנינו חושבים בצורה שונה .

אני רק ישאל אותך את השאלה הבאה .

לדעתך , ילד שהתאמן 12 שנה במכבי חיפה (והיום הוא כבר לא ילד ) , יהיה בהכרח יותר טוב מילד שמשחק בשכונה בשנים האלה ?
    האם ההשוואה הזאת בכלל נכונה ?

אז זהו , שכול מקרה לגופו .
    ואם כול מקרה לגופו , הכשרון בסופו של דבר מנצח .
    וזה אומר שילד כשרוני , תמיד ישאר כשרוני , גם אם ישחק במועדון , וגם אם לא ישחק .
    השאלה , כמה מכשולים יהיו לו בדרך , מי יציב לו אותם וכמה הם יהיו קריטים מבחינתו .

לא יעזור לך אם תיקח שחקן עם "קבלות " ועם "הרבה גב " (ששיחק בחיפה 12 שנה )
    ותציב אותו מול כשרון שאף פעם לא שיחק באף מועדון .

אז נכון , יש לך סטיגמה , ובהתחלה אוליי תחשוב שהחיפאי טוב יותר , אך ככול שתראה את שניהם סביר להניח שתשנה את דעתך .

שחקן שמשחק בשכונה רוכש לעצמו טכניקה ואין ספור ניסיון .
    הרבה יותר מאותו הילד שהתאמן בחיפה .

מקצועיות בגילאים צעירים - הריגת כשורונות .

ואני לא יודע למה אתה חוזר ואומר שכולם רוצים להיות חלוצים .
    לא יצא לך אף פעם לרדת להגנה בשכונה ? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏7/5/07
  12. tiktin Member

אין חכם כבעל ניסיון אתה אומר, אבל אני לא מסכים. איזה מאמנים באים לאמן בהפועל מרמורק נערים א' אתה חושב? מאמנים שעדיף שהילדים הכשרוניים (אני משחק שם ויש כשרונות) יתאמנו לבד ויעבדו על טקטיקות לבד. אז פעם בכמה שנים מגיע מאמן שיודע איך מניעים כדור והוא גם מצליח להעביר לך את הידע שלו, אבל זה עדין נדיר.
    אגב שימו לב שכל השחקנים עם יכולת כדרור יוצאת מן הכלל לא באו מערים גדולות אלא מ"שכונות"-כל הברזילאים והארגנטינאים, שוונשטיגר, קוארזמה, קריסטיאנו רונלדו, דוד וייה פיגו והרשימה עם ארוכה..
    יש צדק בדבריך dotbhkt אבל כדורגל משחקים על דשא ולא על אספלט, באיצטדיונים ולא בבתי ספר ומתנ"סים

13. dotbhkt Member

לא .
    כדורגל משחקים קודם על אספלט (ואם אפשר , הכי טוב על חול )
    ורק אחריי הרבה הרבה שנים , הולכים לשחק על דשא .

הכול עניין של זמן .
    לכול דבר יש זמן .

כשאתה ילד , אתה צריך לשחק על אספלט/חול , העיקר לשחק , באהבה .

כשאתה מגיע לגילאים 20 + , ואתה רוצה להיות מקצועי , רק אז אתה צריך ללכת לשחק על דשא .

כמה כשרונות יצאו ממדינה שבא עשרות אלפיי ילדים משחקים כדורגל בשנתיים האחרונות ?
    חומר למחשבה

הייתה על זה כתבה , כשזידאן עוד היה בנחברת צרפת , הראו שווילטורד ועוד כמה גם הגיעו משכונות עוני .
    וזה מתקשר למה שאנ יאומר .
    מועדונים הורסים כשרונות , וממועדונים צריך להתרחק .

וכול העובדות הולכות עם הטענה הזאת .

14. tiktin Member

צריך שיהיה לך גם עם מי לשחק.. דוגרי ברחובות, איפה שאני משחק, אין רמה. ילדים לא משחקים כדורגל כמו שצריך.. ואם יש כאלה שכן טובים אז הם בצבא... אז ככה שגם במקרה הזה הצבא דופק את הכדורגלנים הצעירים

15. peleg1 Member

dotbhkt אני ממש ממש לא מסכים איתך!
    אתה אומר ששחקן צריך לשחק בשכונה עד גיל 20+ ורק אז לעבור לדשא?! תדמיין שדבר כזה קורה, ילד קטן בארגנטינה משחק בשכונה, לא מגלים אותו, לא לוקחים אותו לספרד ולא נותנים לו הורמונים לגדילה. בגיל 18 הוא מחליט להיות מקצועי והולך למועדון כדורגל ליד הבית שלו. הוא לא יכול לסיים 60 דקות של משחק בלי להתמוטט מרוב עייפות, וגם ככה כל שחקן במועדון הזה חושב רק על עצמו בלי שום משמעת קבוצתית.
    אתה חושב שככה ליאו מסי היה מגיע לאיפה שהוא נמצא היום?!

אולי אתה צודק בחלק מהטענות שלך אבל אתה לא מבין שהמוסד שנקרא "מועדון כדורגל" הוא לא מה שהורס את השחקנים הצעירים פה. מה שהורס אותם זה המאמנים עצמם שלא יודעים על מה צריך לשים דגש ובאיזה גיל. כמו שכבר אמרתי, אני עברתי את הקורס מדריכים בווינגייט ואני הקשבתי בכל ההרצאות ובכל השיעורים ואני יצאתי עם המון ידע ועם גישה שאומרת שהכדורגל זה לא "שכונה", זה משהו שעשו עליו הרבה מחקרים בהרבה גילאים ובהרבה מקומות וכדי שהשחקן יצמח כמו שצריך צריך לבנות לו תכנית אימונים שמתאימה לגיל שלו. לעומתי, היו גם הרבה חבר'ה שלא באו להרצאות, לא הקשיבו באימונים ולהם אין שום זכות לגדל את דור העתיד שלנו, אבל לצערנו ווינגייט נותן להם את האישור לעשות זאת.

ולגבי השאלה שלך עם הילד שהתאמן 12 שנים במכבי חיפה לעומת ילד שצמח בשכונה-
    אני בטוח שהשחקן שגדל במכבי חיפה יהיה הרבה יותר טוב מילד שגדל בשכונה, ואני לא מדבר איתך בכלל על כושר גופני שבזה אין שום וויכוח.
    שחקן שמשחק במועדון, ובעיקר מועדון גדול, מקבל מלבד הכישורים של הכדורגל גם ערכים. לצערי זה לא ככה ברוב המועדונים בארץ אבל זה חייב להיות ככה, במיוחד אם אנחנו רוצים לקדם את הכדורגל.