שחקנים עם מחלות לב- לעלות לשחק או לא?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לילך, ‏29/6/03.

1. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

ביום חמישי זה שוב קרה ששחקן התמוטט על המגרש לאחר שהיה לו איזה מחלה בלב נראה לי, והוא מת.
    מני לוי גם הוא עכשיו בבית לוינשטיין חסר הכרה, והיו עוד כמה וכמה מקרים בהם שחקנים התעלפונהרגו.

*בתור שחקן כדורגל שיודע שיש לו בעיה, ושיודע שזה יכול להיות קטלני לו, הייתם עולים לשחק?
    *ובתור מאמן, אם הייתם יודעים שלשחקן שלכם יש בעיות, הייתם מעלים אותו לשחק? 90 דקות, מחצית, אולי פחות?

2. ליהי Member

לילך,התברר לבסוף שפואה מת מקלקול קיבה,אבל אני מסכימה איתך שעולים לשחק לצערי שחקנים עם בעיות לב (מני לוי, האחים לוזון) וזה יכול להגמר ברע.

אני,בתור מאמן, לא מעלה אף שחקן עם בעית לב כזו או אחרת. לא לוקחת על המצפון שלי סיכון כזה ומחלת לב שלא כמו מחלות אחרות היא לא משהו צפוי או בר תיקון כ"כ.

בכלל,לרוב כשמזהים אצל שחקן כזה או אחר בעיות לב לא ממש ממליצים לו לשחק ואם הוא בכל זאת ממשיך לוחצים עליו להפסיק. עם כל האהבה לכדורגל, זה משחק קשה ופיזי ודורש 90 דקות של ריצות,בעיטות,לפעמים גם מכה פה ושם ולעיתים קרובות גם מהלומות על החזה. לא בדיוק הספורט המתקן של מחלות הלב.

בקיצור-לא הייתי מעלה את השחקן בשום פנים ואופן,גם לא לחימום אפודה.

3. אריאל Member

אני בכלל לא חושב שיש פה שאלה בכלל ברור שאסור! אני לא מכיר מישהו שיוכל לקחת על המצפון שלו כזה דבר......אני הייתי גוזר עונש מאוד חמור על מאמנים שיודעים שיש לשחקן כזה או אחר בעיה שקשורה ללב ולכל המקומות האחרים שהם מסוכנים מאוד ומשתפים את אותם שחקנים זה פשוט פשע!

4. guy99 Member

אסור בתכלית האיסור