שחקנים תחת חוזה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י The_Arsenal, ‏19/7/09.

1. Red Left Winger Member

זאת גישה ילדותית אני חייב לומר...ממורמרת וילדותית.

2. The_Arsenal Member

מה הקשר ילדותית?! אתה מציע לקחת מקרים שידוע שהייתה בהם עבירה ולעבור עליהם לסדר היום. אני לא מסכים עם הגישה המושחתת הזאת.

קח את החוק בישראל כדוגמא, ואת כל האכיפה של מה שנקרא מראית עין. אני חושב שאכיפה כזאת יכולה להיות סופר מתאימה למקרה.

נערך לאחרונה ב: ‏19/7/09
  3. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא ילדותי לדרוש שחוקים ייאכפו. לא רוצים לאכוף אותם - בסדר, תבטלו אותם. אבל אי אפשר גם וגם.

4. The_Arsenal Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

על זה בדיוק אני מדבר. העלמת עין וטיוח זה הדבר הכי מרתיח שיש!!!

5. COYS Member

מס שפתיים,שמעת על זה?

6. john Member

תאמין לי כל קבוצה שניה עושה את זה, אבל חוק זה חוק. הייתי שמח שאם אופ"א היו שמים את זה תחת זכוכית מגדלת את כל העניין הזה... לבחון אותו מקרוב יותר. וכמובן להעניש כספית קבוצות או גרוע יותר לבטל את ההעברה עצמה.

7. Pipe Member

אז מה אתם רוצים שאופ"א יפרסמו הודעה רשמית באתר בה יגידו שזה סבבה והכל לפנות לשחקנים תחת חוזה? הרי זה לא מציאותי לצפות/לדרוש מהם לעשות זאת.
    בעיני אופ"א היא בכלל לא זו שצריכה לנקוט בצעדים. כל עוד קבוצות לא מתלוננות, ידיה של אופ"א כבולות בכל מקרה. בסופו של דבר זה עניין בין הקבוצה לשחקן שלה. לארסנל יש בעיה עם זה שבארסה דיברה עם הסוכן של אדאביור? שתתלונן לגופים הראויים ותלחם כדי להוציא את הצדק לאור. העובדה היא שהיא לא עשתה את זה. למה? כנראה כי היא יודעת שהתהליך יהיה כל כך ארוך ותוצאותיו לא יהיו כאלו מתגמלות שהוא לא שווה לא את המאמץ ולא את הכסף לעורכי הדין.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏19/7/09
  8. The_Arsenal Member

יפה, שאלת וענית לעצמך. זאת בדיוק הבעיה. זה אמור להיות אינטרס של אופ"א שזה יהיה כדאי ומשתלם להתלונן.

9. Pipe Member

וחלאס עם הבולשיט של זכוכית המגדלת ושל אכיפה מוגברת. פרט למקרים בהם השחקן עצמו לא חכם מדי כדי לדעת לא להגיד דברים כמו "קבוצה אחרת הציע לי יותר כסף בשנה שעברה כשעוד הייתי תחת חוזה", אין אף דרך להוכיח קיום של הצעות לא חוקיות למיניהן.

מאמנים שומרים קשר עם שחקנים לשעבר, זה לא חדש. אז על כל 10 שיחות ידודותיות על המשפחה והאישה, מוריניו יכול לצלצל לטרי בהזדמנות ולשאול אותו (באופן תאורטי כמובן) על מה יקרה אם עוד חצי שנה הוא יציע לו חוזה של 150K בשבוע באינטר. טרי לא פוסל? משם זה מתחיל. מציעים הצעה, השחקן מפעיל לחץ על הקבוצה, והסוף ידוע. ולך תוכיח שהכל התחיל בשיחת טלפון לכאורה לא חוקית.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏19/7/09
  10. john Member

זה כל העניין של "הזכוכית מגדלת". נכון שזה כבר עובר חדירה לפרטיות ובולשיט אחר... אבל ברירה יש? צריך איכשהו למנוע את זה. מה אתה חושב?

11. The_Arsenal Member

הצעד הראשון הוא להראות שזה בכלל מעניין את חובבי הקוקטיילים שם באופ"א. שיתחילו לחקור מקרים בולטים כמו של אדבאיור, או כמו כל העברה של ריאל מדריד.

12. Alan Smith Member

עם כל הכבוד. חוזה זה עניין משפטי. שאמנם משפיע על יכולת השחקן במגרש באופן עקיף אצל חלק מהשחקנים. אבל אי אפשר להכריח שחקן לשחק בקבוצה שאינה מעונין בה גם אם חתם על חוזה.
    מבחינה ספורטיבית אני לא רואה כל בעיה בכך ששחקן לא מעונין בקבוצה מסוימת ומנהל מגעים. כל עוד הוא נותן 100% על המגרש. מבחינה מוסרית זה פשוט מגעיל. ומבחינה חוזה זה הפרה של החוזה. ולכן באופן חוקי ניתן להטיל רק קנס כספי ולא יותר מזה.

13. Pipe Member

את האמת? לי אין בעיה עם פניות לכאורה לא חוקיות. אני אף בעד זה. בעיני שחקני כדורגל צריכים לקבל אותו יחס של שכירים. בשוק רגיל אם בן אדם רוצה לעבור למקום בו הוא יקבל שדרוג כלכלי (שזה המניע העיקרי לשינוי מקום עבודה בשוק שהוא לא ספורט) הוא מתפטר ולוקח עבודה אחרת. בכדורגל יש את עניין סכומי ההעברה, אך באופן כללי אני לא חושב שצריך להכריח שחקנים להשאר במקום בו הם לא מעוניינים להיות. יהיו הסיבות אשר יהיו (כסף, תחרותיות). המינימום ש"מגיע" לשחקנים זה לשמוע מה שיש לקבוצות אחרות להגיד ולהציע.

14. The_Arsenal Member

נו אז אתה בכלל נגד החוק הזה, אז על מה אתה מתווכח?

15. Pipe Member

מי פנה אליך בכלל?

הדיון עוסק בנושא מסויים, אני אומר את דעתי על הנושא. זה לא וויכוח, זה דיון.

אני לא נגד החוק. אין לי בעיה איתו במתכונתו הנוכחית -הוא מאפשר לשחקנים לשמוע הצעות ובו בזמן מגן עליהם ועל הקבוצות אשר פונות אליו, ואני תומך בכך. יש לי בעיה עם דרישות לא אמיתיות של "אכיפה מוגברת" של אנשים כאן.