שידור בודד במ.הסיום:מחזיקת גביע אוופ"א מול האלופה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י raul madrid, ‏1/4/04.

1. Ampelmann Member

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/let_it_all_out.Xxx
    לא יכולתי להיות כועס יותר כשראיתי את ההודעה הזו (שאת בארסה לא משדרים)!!!
    מאז שהתגייסתי זו הפעם הראשונה שבה אני אמור להיות ביום ראשון בבית, עד שסוף-סוף זה קורה, מעבירים את ברצלונה לשחק ביום שבת, ועד שזה כבר קורה- ערוץ 5 לא משדר את המשחק!!
    ועוד משחק שהוא ממש חשוב!...מה הם חשבו לעצמם?!

2. Robin Member

שיהיה יותר רייטינג כשרואים את שתי הקבוצות שמנסות לתפוס את ברצלונה. חוץ מזה, מה קרה? אסור לשדר את ולנסיה או קבוצה חוץ מבארסה\ריאל פעם ב?

3. Ampelmann Member

נגד מי ברצלונה משחקת?
    נגד מי ריאל?
    באיזה מקום ברצלונה?
    איפה ריאל?

למה לא ביטלו את המשחק של המשעממים ממדריד סוף-סוף?
    אני הראשון להתבאס כשמבטלים משחק חשוב בשביל שתי הענקיות, אבל הפעם זו פשוט איוולות.

4. Mourinho Member

בסופו של דבר ביטלו את השידור של ולנסיה, וישדור את בארסה וריאל מדריד.
    לא יכלו לשדר 3 שידורים? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

5. Ampelmann Member

בסופו של דבר בערוץ הספורט השתכנעו. אין מה לעשות, בארסה בטיס פשוט בלתי-ניתן להשמטה, בעיקר לא לפני המועד הכ"כ חשוב- רבע הגמר המטורף הצפוי ביום רביעי.

מצד שני, אני מאמין שעדיף היה לשדר את ולנסיה ולהימנע מהשיעמומון של ריאל... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

6. ASROMA Member

החלטה תמוהה , ולנסיה בכושר הכי טוב בליגה ומול סוסיאדד השאפתנית בבית עם המאמן החדש אמור להיות משחק טוב , עם שערים.
    לערוץ הספורט לא משנה כלו העיקר ברצלונה ומילאן כל הזמן , רומא בריצה מטורפת וקיבלנו רק שידור אחד שלה , ונגד מי? מילאן כמובן...

7. Mourinho Member

אם ערוץ הספורט היה חכם, הוא היה משדר גם את אתלטיקו. בכל מקרה, ולנסיה רצה לאליפות, אני מאמין שישדרו אותה בקרוב מאוד. למרות הכל, בסוף הם תמיד קולטים.

עריכת מנהל
    http://www.marca.com/fotos_primera/realmadrid/ronaldo_ruedaprensa.Xxx
    במוצ"ש שידור ישיר מסארגוסה ב23:00 . ברצלונה מתארחת אצל סארגוסה במסגרת המחזור ה25(ספורט5).

למחרת , ריאל מדריד במאיורקה בשעה 20:00 בספורט 5 פלוס.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏20/2/06
  8. Barcik Member

הערב ב- 22:00 ישודר הסרט "סודות ברצלונה" בערוץ יס דוקו. הנה כמה מילים על הסרט:

בעייה נפוצה עם סרטים דוקומנטריים היא היעדר תחושת אותנטיות. כאשר יצירה מתיימרת לתעד את המציאות, אך במקביל התנהגותו ודבריו של מושא הסרט מיועדים בראש ובראשונה למצלמה, אמינותה נפגעת. עבור סרטים תיעודיים, אמינות היא אוויר לנשימה. יוצרי "סודות ברצלונה", זוג הבמאים דניאל הרננדז וג'סטין וובסטר, עקבו אחרי מנהלי בארסה במשך שנה. במהלך כל עונת 2003/4, הגיעו אנשי החונטה דרקטיבה למשרדי הקאמפ נואו וראו מולם מצלמה. בהתחלה, ניכר כי אינם מתנהגים בטבעיות. כאשר אנו רואים לראשונה את סנדרו רוסל, מארק אינגלה ופראן סוריאנו, הם נוהגים במכוניתם ומספרים למצלמה על אחדות, עבודת צוות ואידיאלים אחרים. זוהי הפעם האחרונה בסרט בה מישהו מדבר אל הצופים ישירות. מנקודה זו ואילך, המצלמה, והצופים יחד איתה, פאסיביים. יוצרי הסרט אינם מתנהגים כמו מייקל מור (הבמאי של "פרנהייט 9/11" ו"באולינג לקולומביין"). הם לא עוברים אף פעם לצד השני של המצלמה, לא מדברים (פרט לקריינות), ונמנעים מתכסיסים קולנועיים מסובכים. וובסטר והרננדז מותירים את הבמה לכוכבי הסרט – מנהלי ברצלונה. לאחר זמן קצר, לאפורטה, רוסל ושאר הכוכבים מתרגלים למצלמות הסובבות אותם, ומתחילים להתנהג בטבעיות, בלי מחשבות שניות על מה מותר ומה אסור לאמר. לאחר כ- 20 דקות של סרט, כבר לא ניכר כי המנהלים כלל שמים לב לצלמים, בין אם זה בפגישה חשובה או בחתונתו של פראן סוריאנו. זוהי אחת מהסיבות המרכזיות שהסרט עובד כל כך טוב. לא נוטפת ממנו צביעות, והוא איננו מונע מאג'נדה פוליטית כלשהו. אין זה יהיה נכון לאמר כי היוצרים אינם נוקטים עמדה. ללא ספק, תרבות הניהול של המועדון מוצגת באור רומנטי ביותר. הסרט הופק עבור ערוץ ה- BBC הבריטי, וניתן לשער כי אחת ממטרותיו היא להראות לאוהדים האנגלים מה יש בעולם שמעבר למלקולם גלייזר ורומאן אברמוביץ'. למרות זאת, הסרט לא מטיף או מתחנף ואיננו מנסה לכפות את עצמו על הצופה. הוא מצליח לעשות את הדבר בו סרטים תיעודיים רבים כושלים: להציג את המציאות.

עבור אוהדי ברצלונה, מדובר במסמך מרתק. לקרוא לסרט 'הצצה נדירה' פשוט לא עושה לו צדק. זוהי הרבה יותר מהצצה, כאשר הבמאים מקבלים זכות מלאה לשוטט בחדרי חדרים. הליכי משא ומתן, פגישות הנהלה חשובות, הצגת תוכניות כלכליות, כל אלה ועוד נערכים מול המצלמה. זה גם הרבה יותר מסתם 'נדיר'. אתם מסוגלים לדמיין את פלורנטינו פרז, מאסימו מוראטי או רומאן אברמוביץ' נותנים כזה חופש פעולה לצמד במאים?
    זוהי ההזדמנות של אוהדי ברצלונה לקבל תמונה אמיתית של אנשים ואירועים עליהם אנו קוראים בשנים האחרונות. המשבר בהנהלה, בניית הקבוצה, ריפוי המצב הכלכלי של המועדון, כל הדברים עליהם למדנו מגזרי דיס-אינפורמציה בתקשורת, מומחשים במיליוני צבעים ועם פסקול תואם. עבור אלו מאיתנו אשר עוקבים אחרי הקבוצה באופן הדוק, זהו מחזה מרתק. למשל, הסרט מציג את היווצרות הקרע בין לאפורטה ורוסל. מצער לראות כמה שני האנשים המצויינים האלו היו קרובים לפני שתככי הכוח הרחיקו אותם זה מזה, ודווקא כאשר הקבוצה התחילה להתחבר והפרוייקט המשותף שלהם הניב פרי. אגב, אדם נוסף אשר כיום איננו נמנע על חבריו הקרובים (בלשון המעטה) של לאפורטה, נשיא דפורטיבו לנדוירו, גם כן נראה מיודד עימו מאוד בסצינות בהן הוא מופיע. הסרט מציג גם את מלחמת החורמה של לאפורטה בחוליגנים, כולל צילומים של הנשיא דקות ספורות לאחר שחברי "בוישוס נויס" ניסו להתקיפו. בנוסף לכך, אנו מקבלים את ההוכחה למה שתמיד ידענו. בעוד המזכירה מדפיסה את חוזהו של רונאלדיניו, אולי הרכישה החשובה ביותר בכדורגל ב- 5 השנים האחרונות, הפנומן עצמו מתרוצץ במסדרון עם כדור.

הערך של "סודות ברצלונה" לקולס אינו ענייני בלבד. בסיום הסרט, חשתי גאווה רבה במועדון אותו אני אוהד. איש מחברי ההנהלה אינו מושלם. לאפורטה איננו דמוקרט גדול כפי שהוא היה רוצה להצטייר (חברי הנהלה מסויימים, שאת שמם אני לא מכיר, מאשימים אותו בהתעלמות מדעתם), סנדרו רוסל לוקה בפרנויה קלה ("השופטים לקחו לנו 10 נקודות!"), ופראן סוריאנו רחוק מלהיות הרומנטיקן המושלם ("כל נקודה שווה הרבה כסף"). אך בכל זאת, הם מצליחים להמחיש את מושג הברסלוניזמו המעורפל. כל אחד מחברי ההנהלה הוא אוהד שרוף של הקבוצה, והם אינם מנסים להסתיר זאת. הם עובדים בצורה שקולה והגיונית, לא הולכים שולל אחרי הלב אשר דורש תארים עכשיו. מעל לכל, הם כאן בשביל האוהדים, ואין שום אשליות בנושא. בסצינה מרשימה במיוחד, מורה לאפורטה לנהג שלו לעצור ליד קבוצת אוהדים זועמים, שעה קלה לאחר תום המשחק בו הפסידה ברצלונה לריאל מדריד בקאמפ נואו, לראשונה מזה 20 שנה. לאפורטה פותח את החלון, לוחץ ידיים, מחלק חתימות ומבטיח לאוהד הכועס אשר דורש את פיטוריו המיידיים של רייקארד כי המצב ישתפר בקרוב. קשה לדמיין את גספארט עושה את אותו הדבר במקומו. כאשר כתוביות הסיום עלו, היה ברור לי כי המודל הניהולי אשר מוצג בסרט הולם את רוח מועדון הכדורגל של ברצלונה בשלמות.

הערה קטנה לסיום: שמתם לב כמה לאפורטה תפח במהלך עונתו הראשונה כנשיא ברצלונה? ובכן, הסרט מסביר למה. נראה לי שתקציב האוכל בקאמפ נואו גדול ממקבילו המיועד לרכש.

9. EL Capitan Member

בוריס, לך לישון!

10. Spanish Weapon Member

בוריס תודה על המידע, אני זוכר שפעם הראו חלקים מהסרט באיזו תוכנית בוקר וכל כך רציתי לראות אבל לא ידעתי איך , איפה ומתי.
    מזל שעברתי ליס רק לפני חודש =]
    נשמע מאוד מאוד מעניין לפי מה שאתה מתאר.

11. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

במחזור הקרוב (המחזור ה28) נזכה לראות שידור בודד אחד מהליגה הספרדית וזה יהיה משחקה של ברצלונה באנואטה(21:00 ספורט5).

כנראה שריאל מאאכזבת מאוד את אנשי ערוץ הספורט שהחליטו לוותר עליה למרות משחק די מעניין מול בטיס.

12. מאסי המלך Member

ביום רביעי יש עוד מחזור של אמצע שבוע ושוב צפיום לשדר רק משחק אחד לא פורסם עדין.

13. לא מצאתי כינוי Member

סה"כ אני לא יודע מה איתכם,אבל אני חושב שהשעה 23:00 היא הכי קלאסית לכדורגל ספרדי. בזמן שבדיוק נגמר ראשון בשער(למי שרואה כדורגל ישראלי כמוני http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx ) ואחרי שכל המחזור בכדורגל הישראלי נגמר אפשר לשבת שעתיים ולראות כדורגל ספרדי איכותי.
    לגבי המשחק של ריאל אני לא אתפלא אם המשחק של בית"ר - חיפה שאמור להתחיל ב20:50(ערוץ 10) הוא חלק מהשיקול שאולי הם פוחדים שיהיה רייטינג נמוך,שגם המצב של ריאל כמובן הוא אחת הסיבות.

נערך לאחרונה ב: ‏15/3/06
  14. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

ולדעתי שעה 23:00 זה קצת מאוחר, המשחק נגמר רק ב1 בלילה הולכים לישון מאוחר קמים עייפים שמתחילים שבוע.

אין להם שיקולים של פחד מריטינג מהמשחק ביתר-חיפה , הרבה פעמים העונה היו משחקים ביום ראשון במקביל למשחק המרכזי בימי ראשון בליגת העל.
    פשוט שביום ראשון יש יום שידורים ענק בספורט 5 ובספורט 5 פלוס:
    זה מתחיל ב9 בבוקר במירוץ הפורמולה 1 (5פלוס)
    16:00 אודינזה - מילאן (5פלוס)
    18:30 באיירן - שאלקה (5 פלוס)
    20:30 קליבלנד - לייקרס (5 פלוס)
    23:00 חדשות הספורט (5פלוס)
    19:00 ערב הכדורסל של ישראל (5)
    22:00 משחק מהליגה הארגנטינאית של ריבר פלייט (5)

15. EL Capitan Member

מה? ועוד דווקא במחזור כזה? טוב, אני ינסה לראות דרך האינטרנט לפחות שתי משחקים- את ריאל נגד בטיס ו-ויאריאל נגד אתלטי.