שירות צבאי לכדורגלנים מבטיחים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel Winterburn, ‏30/11/06.

1. Robin Member

צריכים או לקחת אותם שיהיו חיילים לכל דבר או שלא יהיו חיילים בכלל. מצידי שישלימו שירות אחרי שהם מסיימים את הקריירה אבל כל עוד הם עושים אותו.

2. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

אור אם היו שולחים אותם להילחם בלבנון אני הייתי מסכים איתך, אבל מאחר והמצב הוא שהם סתם מתבזבזים בצבא ולא מועילים למדינה במאומה גם הם וגם עם ישראל ירוויחו יותר משחרורם מהצבא. דור מוצלח של שחקנים שיביאו גאווה ברמה הלאומית יתרמו גם לך יותר מעדר גורפי עלים בבה"ד חיל הים.

אגב אני בכלל בעד קיצוץ המערך הג'ובניקי שמחזיק כוח אדם בלתי-פרופורציוני ביחס לתפקידיו, זה לא שהרצון שלי לשחרר כדורגלנים מבטיחים הוא out of the blue.

3. burning soil Member

אי אפשר להסתיר את זה שהצבא פוגע בהתפתחות הצעירים, בעיקר לאלו שנאלצים לחזור לארץ
    מאקדמיות שונות בחו"ל "ולבזבז" כאן 3 שנים. תראו מה קרה לעומר פרץ.

מצד שני, זה מלמד צעירים רבים ולאו דווקא מהכדורגל להתחמק מצבא(ועוד לא הזכרתי
    קרבי)... בסוף ייצא שכל אחד יראה עצמו משוחרר מהצבא..

4. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

הקטע הוא שאם תתן את האישור הזה לכדורגלן אחד, שנה לאחר מכן לא יהיו לך בכלל חיילים. זה בדיוק כמו ש-Michael Carrick אמר, זה יהיה התחלה של כדור שלג. אני ממש מסכים עם בית"רי מלידה בקטע הזה, כל זמן שהם לא יוצאים לחו"ל, שיעשו מה שהם יכולים בשביל הצבא, כי זה שהם בחרו להיות דווקא כדורגלנים, לא פותר אותם מכלום.

5. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

אני חושב שצריכים לנסות להפעיל את האופציה של שירות לאומי, תרומה לקהילה. לדעתי שם הם יכולים לתרום הרבה יותר מלהיות פקידים בצריפין. בצבא הם לא עושים כלום אז לפחות שיתרמו לקהילה, זה באמת מספק אתכם לדעת שהם עושים צבא? אתם יודעים מה הם עושים שם? כ-ל-ו-ם.

אני מתבאס מלחשוב איך הקריירה של בן סהר תיהרס אחרי שהוא ייאלץ לחזור לכאן. נפסיד חלוץ ענק בפוטנציה.

6. sagigol Member

לדעתי הם צריכים לעשות שרות תאמינו לי הייתי בקשר עם כמה ספורטאים מצטיינים
    לא בכדורגל אומנם אלא בג'ודו הם עושים צבא הולכים ל4 אימונים בשבוע
    תחריות וכיוצא בזה
    והם מעידים שהם מאוד נהנים מהשרות וחושבים שזה תורם להם
    תבינו הם כמו כל אחד הם חייבים לשרת בצבא ולתרום למדינה תתפלאו הם תורמים בתפקידם

7. thomas_f Member

אם בן סהר יחזור לארץ לעשות את הצבא זה יהרוס לו את הכול
    אם הוא לא יחזור לעשות את הצבא אתם תיראו שבעוד שנה שנתיים
    הוא יקבל דקות בבוגרים של צ'לסי

8. בית"רי מלידה Member

שירות לאומי זה עבודה ככוח עזר בבתי חולים, זו עבודת משמרות.

אתה מכיר שחקן אחד, רק אחד(!) , שיצליח לקום מוקדם, ולהגיע בזמן למשמרת שמתחילה ב 7 בבוקר? אתה מכיר אחד שיסכים במקום ללכת להשתכר במועדון לילה, לבוא לנקות קאקי של זקן מונשם במשמרת שמתחילה ב 11 בלילה?

לשחקני כדורגל לא מגיע כלום - גם לא מעמד של "ספורטאי מצטיין".

מוישל'ה סליקטר, "ראש הזהב" ,אחד מהחלוצים היותר טובים ששיחקו אי פעם במכבי חיפה, עשה צבא רגיל, כמו כולם, וזנ לא הפריע לו להצטיין. ווהוא גם שירת רחוק מאוד מחיפה ( ליד אשקלון! ).

9. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

בית"רי מלידה, אני מסכים איתך לגמרי, כל זמן שעוסקים בכדורגלנים שכרגע נמצאים בארץ. קח לדוגמא את בן סהר, מה צריך לעשות במקרה שלו?

10. בית"רי מלידה Member

מה שעושים עם רופאים, או סטודנטים אחרים - דחיית שירות.

לא יפריע לי שבן סהר יהיה שין גימל בקריה בגיל 23 או 25.

11. מיכל3 Member

ומה ההבדל אם הוא יעשה שירות עכשיו או עוד 5 שנים? בגיל שציינת הוא יהיה כבר בשיא הקריירה, אם
    כבר עדיף שיעשה שירות צבאי עכשיו במקום לקטוע שלוש שנים באמצע הקריירה. עדיף להפטר מהשירות
    בתחילת הקריירה ואח"כ להתמקד רק בכדורגל. למרות שבכללי, אני חושבת כמו יניב..צריך לתת להם את
    האפשרות לעשות שירות לאומי, בתור אחת שעשתה את זה (אומנם אני לא ספורטאית ולא מתיימרת להיות),
    אני יכולה להגיד שהתנאים שם הרבה יותר נוחים מצבא וזה סה"כ שנה אחת במקום שלוש.

נערך לאחרונה ב: ‏30/11/06
  12. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן לך בטח שזה לא יפריע. שמע, אם בגיל 17-18 הוא משחק במילואים של צ'לסי, השאיפה שלו היא בטח לא לשחק בישראל בגיל 23-25.
    לדעתי במקרה שלו הוא תורם (וכבר תרם עם השער בצרפת) למדינה בדרכים אחרות משירות צבאי. מפק"צ במטכ"ל הוא כנראה לא יהיה, וגם לא טייס קרב, אז על עובד רס"ר אחד אפשר לוותר ובמקום זה, לחייב אותו להשתתף בקמפיינים נגד האלימות, למען החזרת הקהל למגרשים וספציפית עליו אולי גם על משרד התיירות (כמובן כשהוא יהיה טיפה יותר מצליח). מה דעתכם?

13. בית"רי מלידה Member

שיעשה בגיל 30, שיעשה שירות מקוצר כמו עולים חדשים, אבל שיעשה משהו!

14. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה רע באלטרנטיבה שהצעתי? זה חייב להיות עם מדים והצדעות? העיקר התרומה למדינה, וזה למשרד החינוך/משרד התיירות אותו דבר כמו למשרד הביטחון.

15. celtic Member

אני מסכים עם רקובה. שירות בשגרירות בחו"ל לספורטאים מצטיינים הוא מקובל מאוד. הרי גם שם צריכים מישהו שיטפל בגינה או יגרוס מסמכים. בשגרירויות בחו"ל ישנו משרד הנספח הצבאי, ובמקום לשלם לפקידה כסף רב ולהביא אותה מהארץ, אפשר להציב שם את החיילים האלה.
    אני מציע דבר כזה:
    1. לגבי שירות צבאי - אף אחד לא פטור. וועדה של מומחים בשיתוף ראש אכ"א ויו"ר ההתאחדות (או לחלופין איגוד הכדורסל וכו'), תקבע - בדיוק כמו עכשיו - מכסה מסוימת של ספורטאים מצטיינים. לאותם נבחרים (נראה לי הגיוני שברמת העיקרון מי שנמנה על סגל נבחרת הנוער והנבחרת האולימפית) יינתנו בצבא תנאים משופרים. אני מציע קודם כל לקצר את השירות שלהם בשנה אחת, כדי שיעשו שנתיים כמו בנות וכמו נערי מקא"ם, בהנחה שיש 200 ספורטאים מצטיינים בכל הענפים הצבא חוסך 700 אלף ש"ח על השנה הזו שהם לא ישרתו. בנוסף, אני חושב שהשירות של אותם חיילים צריך לכלול אחת לשבוע העברת אימון/משחק/הרצאה לילדים ונערים בשכונות מצוקה, בתי ספר של עיירות פיתוח, קיבוצים וכדומה, בכל שבוע במקום אחר בהתאם לבסיס האם שלהם ולמקום מגוריהם, באופן שלא ייפגע באימונים הסדירים שלהם ובמשחקים ותחרויות. הדבר הזה יעשה שירות גם לחיילים, גם למדינה וגם לאוכלוסיות הללו, שבמקרים בהם ייפגשו עם חיילים בסדר גודל של בן-שושן, בן סהר, גיל ורמוט וכו' זה יהווה להם פתח כניסה ענק לעולם הכדורגל (או הספורט בכלל) ורק יתרום לכך.
    2. אני לא חושב שצריך לתת פטור מהסיבה שאזרח ישראלי הוא קודם כל אזרח ורק אח"כ שחקן כדורגל. כמה שזו קלישאה אין מצב שאנשים מחרפים נפשם ונותנים את נשמתם (במלוא מובן המילה) בקרבות בלבנון, ואנחנו כאן במרכז נוותר על שירות, ולו הכי קטן, לכאלה חיילים. בנוסף החוק הזה שהוציאה ההתאחדות לפיו כל שחקן שירצה להגיע לנבחרת ישראל חייב לעשות שירות צבאי הוא חשוב ביותר! כולנו יודעים שיש שחקני כדורגל שבאים משכונות מצוקה, מחיים לא קלים ומתגייסים רק כדי לשמור על הסיכוי הקטן הזה להגיע לנבחרת ולהגשים חלום. בשבילם הצבא הוא מושלם כדי לעשות שינוי אופי, ללמוד קצת משמעת, משמעת עצמית ודרך ארץ ולהפוך לקצת יותר בני אדם. בנוסף, חישבו לעצמכם ששחקן נפצע בגיל 22, גומר קריירה ולא עשה צבא. שיילך לחפש עכשיו מי ירצה להעסיק אותו בכלל, ואיך הוא מפתח חיים ככה, ואם אתם לא חושבים ככה תשאלו כל חבר שלא עשה צבא (ולא בא ממשפחה טחונה כסף) איך זה לחיות עם הכתם הזה.
    3. לגבי ספורטאים המיועדים להתגייס ומתגוררים בחו"ל - לדעתי זכות הבחירה בידיהם. רעיון השגרירות (גם למשך שנתיים לדעתי, כאשר הם יכולים בהחלט להיות מחויבים לעשות פעילות למען המדינה במסגרת פעילות ההסברה של ישראל) הוא רעיון אחד, אפשר לאפשר להם גם דחיית שירות (כמו ליותם הלפרין בכדורסל), בפגרות לחייב אותם לפעילות קהילתית וצבאית וכדומה. על טירונות אני מאמין שאפשר לוותר להם, כמו גם לשאר הספורטאים. אפשר לעשות גיוס מרוכז של ספורטאים ולשחרר אותם לבסיסים אחרי יומיים בבקו"ם.
    4. בעיה שעליתי עליה - ספורטאי ישראלי ממוצא ערבי אינו מחויב לעשות צבא על מנת לשחק בנבחרת (באדיר, טועמה), וזה יוצר חוסר שוויוניות בהתייחסות התתאחדות לכלל השחקנים. אם למישהו יש איזה פתרון שאפשר לחשוב עליו, שיגיד. אני לא הצלחתי למצוא.