שמינית גמר: אורוגוואי ממשיכים את החלום

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י Franco, ‏26/6/10.

1. רמי Member

אני רוצה להתחיל מה-שחקן. ג'י סונג פארק. אין לי מילים. בכל מקום, בכל מצב, טכניקה, נחישות, מהירות, מנהיגות והכי חשוב הגינות - מעולם לא ראיתי שחקן הוגן כ"כ, אפס צלילות (במיוחד זכור לי מצב על קצה הרחבה שהוא פשוט המשיך לרוץ אחרי הכדור אחרי פאול ברור) - פשוט שחקן אדיר! לטעמי אחד השחקנים הלא מוערכים שיש.

דרום קוריאה הייתה טובה יותר. אני בטוח שבתקשורת יבלבלו ת'מח על נאיביות וכל מיני שטויות כאלה אבל זה כ"כ לא קשור, זה פשוט עניין של ניצול מצבים. הקוראנים כנבחרת טובים יותר מאורוגאוי אבל החוד שלהם פחות טוב וזה מה שיש.

עוד נק'. כל הזמן אני שומע על הטכניקה הדרום אמריקאית וכו', אז היום לא ראיתי מזה כלום. אורוגואיי הייתה נחותה מבחינה טכנית לקוראנים. בעצםן לא רק מהבחינה הזו, הקוראנים הניעו טוב יותר את הכדור, מהר יותר, רב ההחלטות שלהם בהתקפה היו נכונות ולדעתי מה שהיה חסר להם כדי לנצח הוא חלוץ ברמה.

אחד המשחקים שיותר נהנתי מהם בטורניר הנוכחי, בעיקר הודות לדרום קוריאה

2. Ljungberg 8 Member

שחקני דרום קוריאה אמנם חלשים מאוד פיזית ולוקים בטכניקה אבל איזו נבחרת ממושמעת, לא מפסיקים לרוץ לרגע ולא מתייאשים, הגיע להם לעלות לדעתי.

מהצד השני, אורוגוואי, בכמה רמות יותר כשרונית מהיריבה אבל חלשים מאוד מנטלית, לאחר כל אחד מהשערים הסתגרו והזמינו התקפות.

הכישרון היום ניצח את העבודה הקשה.

3. THE STRETFORD END Member

חבל לי על דרום קוריאה,נבחרת נהדרת,כדורגל טוב,חושבים התקפה,עובדים קשה,ברוב הזמן היו טובים הרבה יותר מאורגוואי
    אבל נאיבים,שלטו במשחק,הגיעו להזדמנויות אבל לא היו עם מספיק עוקץ וברגע שארגוואי חזרה לתקוף ספגו מיד,
    גם השער הראשון שספגו היה רך מדי.
    הם מאוד טכניים אבל אני חושב שסובלים מכך שרוב השחקנים די צנומים,לכן מפסידים לא מעט במאבקי כוח.

ארגוואי עם משחק מאכזב היום,פתחו טוב,שער מהיר ועד לשיוויון התבססו רק על מתפרצות,
    גם זו דרך כמובן ועם חוד כמו שיש להם זה עובד אבל אולי בגבול הנבחרות נאיביות או לא מספיק טובות,
    מול נבחרות טובות יותר לא חושב שיש לארגוואי מה להציע עם הגנה די חדירה ושוער שהיום לפחות היה רחוק מלהרשים.

אני יותר אהבתי את הגול הראשון של סוארז מאשר השני,
    כמובן שהשני יפה יותר לעין אבל הראשון קשה יותר לביצוע,אומנם היה מול שער ריק אבל מזווית לא קלה ובנגיעה ראשונה
    מכדור רוחב חזק ועל דשא גבשושי ביותר,
    לו היה מנסה לעצור את הכדור או לבעוט מלא לא בטוח שהיה כובש,היתה לו אופציה אחת שחייבה ביצוע מושלם וכך עשה.

4. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

נהנתי מכל רגע במשחק. מלבד הדקות בהן אורוגוואי הלכו אחורה בצורה בולטת, זה היה משחק כיפי לצפייה, בו כל נבחרת הלכה קדימה והתקפה רדפה התקפה.
    אני חושב שמגיעות לדרום קוריאה מחמאות רבות, אך כנראה שלא יותר מכך. היו להם כמה מצבים בהם הם יכלו להשלים מהפך או להשוות את התוצאה והם פספסו בגדול.

אורוגוואי קיבלה היום שיעור חשוב, שיכול לעזור לה מאוד בהמשך הטורניר. קודם כל, השחקנים הוכיחו בעיקר לעצמם שהם נבחרת איכותית, שיש לה מה להציע מול כל נבחרת. שנית, הם כנראה הבינו איך צריך להראות אחרי שמבקיעים שער יתרון במשחק ממנו אין דרך חזרה. יש לי תחושה שבפעם הבאה שבה הם יובילו, לא נראה מהם כזה חוסר יוזמה.

5. TLK 13 Member

הטענה שלי לא הזויה כלל,גם במחצית השנייה הקוראנים היו חלשים מאוד. שלא תטעו אחזקת הכדור של הקוראנים הייתה חסרת מטרה הם רצים סביב עצמם והניעו את הכדור לא כי הם טובים או משהו כי האורגוואים ברוב טיפשותם נתנו להם לעשות את זה, עוד פעם לא מובן לי למה כי האורגוואים הרבה יותר טובים מהקוראנים.
    המחצית השנייה הוכיחה עוד כמה דברים, הקוראנים שיחקגו מלוכלך נכנסו קשה באורגוואים ועשו הצגות רבות,כל ההזדמנויות שהקוראנים הגיעו אליהם היו בגלל טעויות של ההגנה האורגוואית והגם הגול שלהם היה מקרי לגמרי,בנוסף ההחמצות שלהם לא היו מחוסר מזל אלא מליקויים בטכניקה .
    ראיתם גם שהאורגוואים התעוררו את ההבדל ברמה בין האורגוואים לקוראנים (הבדלים של 2-3 דרגות) ועוד פעם לא מובנת לי ההתבטלות של האורגוואים(אולי זה בגלל מאמן חלש). השחקן היחיד אצל הקוראנים שהוא באמת שחקן כדורגל ברמה הוא ג'י סונג פארק. ועוד דבר שיוכיח שהקוראנים שחקנים גרועים-יש מעט מאוד שחקנים קוראנים בליגות האירופאיות הבכירות (אם אני לא טועה 2 באנגליה ו-1 בצרפת).

כל מי שטוען שהדרום קוריאנים שווים לאורגוואים כנראה לא מבין בכדורגל.

מה שהפתיע אותי זה הפרשנות של רן בן שמעון שציין שוב ושוב שהקוראנים טובים כי זו הפעם הראשונה שלא הסכמתי עם הפרשנות שלו במהלך הטורניר, עד עכשיו הוא היה מצוין, נקווה שיחזור לעצמו

6. קרלס פויול5 Member

לאוורוגואי הגיע לנצח הם גם היו טובים יותר וגם השיפוט היה נגדם, דרום קוריאה? קבוצה נאיבית ובינונית בעלת יכולות בינוניות הגיע לה להפסיד.

7. ManUtd Fan Member

ג'י-סונג פארק... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wub.Xxx

משחק מהנה מאוד. העדפתי לראות את הדרום קוריאנים בשלב הבא רק בגלל השחקן המדהים ג'י-סונג פארק שעשה היום פשוט הכל. סידר לחבר'ה שלו לא מעט מצבים שאלה, ברוב טיפשותם, ביזבזו (ואני מדבר בעיקר על הבעיטה של דונג גוק אחרי מסירה א-ד-י-ר-ה מפארק). שתי הקבוצות לטעמי שיחקו טוב (כל אחד בזמנה), עם נטייה לאורוגוואי, אף-על-פי שהם קצת נלחצו בעקבות שער היתרון שלהם כאשר מהדקה ה-20-30 ועוד לשער של הקוריאנים הייתה רק קבוצה אחת על המגרש, והיא הייתה בלבן. לאחר שספגו את השער, הסלסטה החלו לשחק טוב מאוד והדובדבן כמובן היה השער המדהים של סוארז.

אחלה משחק לפתוח איתו שלב שמינית הגמר.
    http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לא הייתי בטוח לפני המשחק מי הנבחרת הטובה יותר, לפחות לפי המשחק היום אני חד משמעית חושב שאורוגוואי עדיפה, ולא במעט. כל עוד התוצאה הייתה בשיוויון, הייתה קבוצה אחת על המגרש שתקפה וניסתה לכבוש שער יתרון וזו אורוגוואי, דרום קוריאה כמובן לא התכוונו לשחק בהגנה יותר, אבל לא הצליחו למנוע מהדרום אמריקאים לשלוט במשחק. דרום קוריאה במקום למנף את ההתלהבות והביטחון אחרי שער השיויוון שהכניסו, שוב נאלצה ללכת אחורה ואורוגוואי חזרה להיות זו ששולטת במשחק ולמעשה מנסה להכריע אותו.
    אורוגוואי הייתה ביתרון 72 דקות מתוך ה-90 (נראה לי), ובדקות האלה הם הסתפקו בלהגן טוב, להסתמך על מתפרצות ולתת לקוריאנים לשלוט, בגלל זה היא חטפה את השוויון, בגלל זה היא הייתה קרובה מאוד לחטוף את ה-2-2. אבל כל עוד המשחק היה בתיקו, אורוגוואי הייתה זו ששלטה וחיפשה להכריע.

המינוס של אורוגוואי זו ההתגוננות במצב של יתרון, דרום קוריאה לא השכילה לנצח ולהמשיך את הפורמה שלה אחרי השיוויון, אבל קבוצה אחרת כן תידע להעניש את אורוגוואי על כך, אם אורוגוואי הייתה ממשיכה לשחק אותו הדבר אחרי השער הראשון, אין לי ספק שהיא משיגה את השני והמשחק הזה נראה אחרת לגמרי.
    דרום קוריאה נבחרת חביבה, אבל לא ראוייה לשלב הבא, ללא ספק עשתה את שלה.

9. מראדונה Member

השער הראשון היה מול שער ריק וקרוב לשער.לחלוצים אסור להחטיא מצבים כאלה בשום פנים ואופן,מצד שני השער השני היה אומנות,המצב שבו השער הגיע,שד.קוריאה במומנטום,הזמן,ומעל הכל הביצוע - אין מה להשוות.

10. Ajax Amsterdam Member

טוב סוארז כנראה ימכר לאחת הקבוצות הגדולות באירופה אין לי מה להגיד בהצלחה לו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

11. cazzo Il Capocuoco

QUE GOLAZOOOO!!!DE SUAREZ!!!

עד הבית שמעתי את הצרחות של האורוגוואז'וס בכפר סבא...

http://static.guim.co.uk/sys-images/Football/Clubs/Club_Home/2010/6/26/1277567608020/Luis-Suarez-Uruguay-v-Sou-006.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏27/6/10
  12. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

הסחפות זה לרשום שנבחרת רצינית תעיף את אורוגואי. אולי תחליטו כבר? או ש"הנבחרות הרציניות" הגיעו שבעות ורק בגלל זה הדרום אמריקאיות מצליחות, או שלפתע הן בכל זאת טובות יותר כפי שאתה טוען ומזלה של אורוגואי שהיא לא פגשה אחת כזו. בינתיים אורוגואי היתה טובה יותר מצרפת, פאראגואי טובה יותר מאיטליה וצ'ילה לא נפלה מספרד. עוד משהו?

13. gonzo18 Member

גם רובין קאזן ניצחה את ברצלונה בקמפ נואו,נו אז מה? מה הפואנטה שלך,אני לא מבין... אין לצ'ילה בכול הסגל שחקן ברמה של ססק שהוא מחליף בספרד. מה אתה מנסה לרמוז ? שצ'ילה לא נופלת מספרד,שאורגוואי ופרגוואי יותר טובות מאיטליה וצרפת כי הן עקפו אותן בבית של שלושה משחקים?

לא מבין מה אתה רוצה.

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אורוגוואי ממשיכה לנצח בדרום אפריקה בזכות "השילוש הקדוש" - משחק הגנה מסודר שהיום היה פחות טוב ממקודם אבל עדיין עשו שם את העבודה. הירידה באה בעיקר במחצית השנייה בשל יציאתו של גודין וכניסתו של ויקטורינו (הרחקה רעה בגול). משחק הקרבה באמצע, עם ארבאלו ריוס (שוב מצוין) ודיאגו פרס (פחות מדויק עדיין נלחם) בעיקר, אך גם פאליטו פריירה וקאבאני ירקו היום דם בשביל הסלסטה. וניצול מצבים, הפעם מצידו של סוארס שהיה מסוכן כל הזמן וחיפש את השער http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

דרום קוריאה נבחרת טובה, היום היא פגשה נבחרת שידעה יותר טוב מה לעשות על מנת לנצח.

שיפוט חלש, מעבר לטעויות "הגדולות" והברורות יותר (שופט וקוון), לא אהבתי את הסגנון שלו.

15. gonzo18 Member

אני לא זוכר בכדורגל המודרני נבחרת שהיה לה כול כך הרבה מזל בהגרלות כמו אורגוואי באליפות העולם הזאת. בבית המוקדם הם פגשו את צרפת של דונמק שהשחקנים הגדולים שלה לא באו לשחק כדורגל , ואח"כ את דרום אפריקה הגרועה,ואז במשחק אחרון שהיה די גרבג' את מקסיקו שהיא נבחרת סבירה. בשמינית הם קיבלו את דרום קוריאה שהיא נבחרת נחמדה עם הגנת חמאה וברבע הם יקבלו את גאנה הבינונית. ארוגוואי היא נבחרת סופר בינונית שנפרס לה שטיח אדום בדרך לחצי גמר המונדיאל. אבל שם היא כנראה תקבל את הולנד או ברזיל ותעוף הביתה.