שמינית גמר ליגת האלופות:: היסטוריה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Raulito, ‏14/2/17.

1. Raulito Madridista

כותרות העיתונים הבוקר:: מתכוננים לנאפולי - השחקן ה-12 בתחילת המסע לגביע ה-12

כותרות העיתונים במדריד בעיקר רקדו על הדם של ברצלונה אחרי התבוסה אתמול מול פאריס, אך גם התייחסו בקטנה למשחק שלנו הערב.

שער המארקה:

http://estaticos02.marca.com/imagenes/2017/02/15/portada/marca_papel/g1502.e19fc3883f0ea839aea423242b24a077.Xxx

"ריאל מדריד צריכה את השחקן ה-12 שלה"
    . מדובר על תמיכת האוהדים כמובן

- בפריויו למשחק נכתב - "ריאל מדריד חולמת על הגביע ה-12 שלה". בברנבאו יהיה לוהט הערב נגד נאפולי שתנסה להרוס. נכתב שבניגוד למשחק נגד סוסיאדד במהלכו האוהדים החלו עם שריקות בוז, הברנבאו צפוי ללבוש הערב חג ולתמוך בקבוצה כדי להשיג מיקדמה רצינית. "בטורניר הזה אנחנו רוצים הרבה", הוסיף זידאן שיוכל ליהנות מכל 11 המופלאים שלו חוץ מבייל. נכתב שנאפולי קבוצה לא טיפוסית ודי חריגה בנוף האיטלקי עם סגנון המשחק ההתקפי.

קצת דיבורים לקראת המשחק - אריגו סאקי האיטלקי שהיה מנהל ספורטיבי בריאל מדריד לפרק זמן קצר אומר שבמועדון מזלזלים בנאפולי - "לדעתי בריאל מדריד חושבים שנאפולי לא יכולה להתחרות בהם. והם טועים". מנגד מגן העבר כריסטיאן פאנוצ'י (זכה עם הקבוצה בספטימה ב-19988) אמר - "הייתי שם יורו אחד על נאפולי הערב. ו-1000 יורו על ריאל מדריד". פאנוצ'י קצת תיקן ואמר שנאפולי קבוצה טובה שמזיזה את הכדור מהר אבל ריאל מדריד עדיפה ובטח בברנבאו.

במארקה, בתקווה שלא ניחסו, כתבו על האקסים של ריאל מדריד שהבקיעו מולה ב-25 השנים האחרונות. יש לא פחות מ-30 שחקנים כאלה והסכנה הגדולה הערב היא חוסה קאייחון כמובן. סמואל אטו מירר לנו את החיים במשחקי הקלאסיקו ואלבארו מוראטה כבש פעמיים נגד ריאל בחצי הגמר כשהיה שחקנה של יובה. פרננדו מוריינטס העיף אותנו גם כן מהצ'מפיונס ב-2003/04 כשכבש נגד ריאל שלושה שערים בשני משחקי רבע הגמר, וגם ווסלי סניידר(גלטסראיי) ואריאן רובן(באיירן מינכן) כבשו נגד ריאל בליגת האלופות. הגרף המלא כאן::

שער ה-AS:

בפריויו לקראת המשחק נכתב - 'הקסם של זידאן נגד השיקוי של סארי'. 'רק בייל חסר למדריד מ-'הרכב הגאלה' שלה', נכתב ב-AS. עוד דובר על הכושר המצוין של נאפולי בעת האחרונה ונכתב שזידאן מתלבט בין איסקו לבין לוקאס ואסקס ושאר ההרכב ידוע. לזכותו של איסקו - השער החשוב באל-סאדר. לזכות ואסקס שגם עלה כמחליף וכבש באותו ערב - הנמרצות והקילומטראז' הרב. באתר הוסיפו שנאפולי חולמת לנקום.

- מנואל סאנצ'יז מעלה נשכחות מהמשחק נגד נאפולי לפני כ-30 שנה - "צ'נדו אימלל את מראדונה", מספר בלם העבר של ריאל מדריד וב-AS העלו כתבת וידאו שסוקרת את אותו ערב. "זו הפעם הראשונה והיחידה לשמחתי ששיחקתי לעיני מגרש ריק וחבל שזה היה בברנבאו", הוסיף. "מראדונה הוא הרמה הגבוהה ביותר של הכדורגל, המונדיאל במקסיקו משקף את היכולת שלו". סאנצ'יז הבהיר שהמועדון כל-כך רצה לזכות בגביע אירופה(הקינטה דל-בויטרה) אך כשלו במשימה אבל התגברו על נאפולי החזקה בכל הזמנים. סאנצ'יז מספר על ליאו בינהאקר כמאמן נועז ששיחק איתו כבלם וקשר לסירוגין ומדבר על קבוצה שהייתה מחוברת גם מחוץ למגרש ושיחקה בסגנון מאוד ברור.

באתר הרישמי מכינים אותנו לקראת המשחק - 'אלופת אירופה מחפשת את תמיכת הקהל במטרה לשמור על התואר'. נכתב שם 'המסע מתחיל עכשיו - שישה משחקים מהגמר החשוב וההזדמנות ההיסטורית לזכות בתואר בפעם השנייה ברציפות'. הברנבאו לא ראה חודשיים את ליגת האלופות בשל הפגרה והשחקנים מצפים לאווירה מיוחדת. עוד הוסיפו את הציטוט של מודריץ' - "התחרות הזו מיוחדת מאוד עבור ריאל מדריד ואנחנו מצפים לאווירה נהדרת".

2. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין בכלל שאלה שהכדרוגל הפך מסחרי יותר, אבל לגבי התחרות, אלו דברים שאפשר לבדוק.

באיטליה ב26 השנים האחרונות האליפות נדדה למקומות שהם לא אינטר/מילאן/יובה רק 3 פעמים - סהכ - 6 אלופות שונות
    בספרד על אותה תקופת זמן האליפות נדדה למקומות שהם לא ריאל/בארסה רק 5 פעמים(וגם זה ל3קבוצות) - סהכ 5 אלופות שונות
    בגרמניה האליפות נדדה אומנם 11 פעם ,אבל זה בין באיירן ל4 קבוצות נוספות - סהכ 5 אלופות שונות
    באנגליה האליפות אומנם מתחלקת בין 7 קבוצות על אותה תקופת זמן אבל ליונייטד יש 13(חצי) מהאליפויות האלה , ואם מוסיפים את ארסנל וצ'לסי אז האליפות באנגליה נדדה למקומות שהם לא ארסנל/צ'לסי/יונייטד רק 5 פעמים ב26 שנה (פעמיים סיטי + 3 הבלחות שהם לסטר,לידס,בלקבורן)
    ובליגת האלופות? 6 פעמים מתוך ה26 שנים האחרונות זכתה קבוצה שהיא לא מקבוצות השליטה המקומיות (יובה/אינטר/מילאן/ריאל/בארסה/באיירן/יונייטד/צ'לסי)
    מה אני בא להגיד בעצם? הכוחות השולטים בכדורגל האירופי(יובה/אינטר/מילאן/ריאל/בארסה/באיירן/יונייטד/צ'לסי) שלטו בשוק גם בזמנים שכולכם אוהבים לקרוא להם רומנטיים(שנות ה90 ותחילת המילניום). יותר מזה, אפילו הליגה האנגלית הסופר תחרותית נשלטה באותה תקופה בעיקר על ידי יונייטד ויקח זמן לראות האם ה4 שנים האחרונות מציגות מגמת שינוי אמיתית או שסיטי וצ'לסי פשוט מחליפות את ארסנל וליברפול (כלומר קבוצת שליטה חדשה של סיטי-יונייטד-צ'לסי)
    דווקא מנקודת המבט הזו, הכסף של השייחים בפריז וסיטי הוא מרענן כביכול ומכניס שמות חדשים לקבוצות הטופ באירופה.
    אם המדד שלנו לכדורגל טוב הוא אך ורק קבוצה קטנה בלי עבר מפואר שצמחה בזכות ניהול חכם והשקעה לאורך שנים,לא קבלה ממון מגורמי כסף רשעיים וחזקים ומגיעה למרות הכל לטופ האירופי אז ... אין כזאת. הכי קרובה לזה היא אתלטיקו.

נערך לאחרונה ב: ‏15/2/17
    אלעד, Dayatso, שי ו-3 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  3. alexshw Member

הוא התכוון לכך שכבר 8 שנים אף אלופה לא שמרה על הכתר שלה. יונייטד הייתה האחרונה בשושלת האחרונה שלה.

Bianconeri אוהב/ת את זה.
  4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

עזוב אותך כדורגל אירופאי בכלל, אפילו באנגליה "התחרותית" מאז הקימו את הפרמיירליג בתחילת שנות ה-90 היו רק 6 אלופות שונות שאחת מהן זכתה ביותר אליפויות מכל החמש האחרות ביחד :sm_new_sleeping:

אתה רוצה עניין בוא לארגנטינה, ב-8 השנים האחרונות יש כבר 11 אלופות שונות (11 מועדונים שונים)!

5. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מה שהוא התכוון זה להטריל. הוא נכנס לדיון של ליגת האלופות אחרי משחק בו ברצלונה מקבלת 4 כדי לכתוב ״אנגליה שולטתתתתתת!!!!!״

״2:0 ביתי על גנואה במשחק בו שותפו בעיקר שחקני הספסל.״ @Raulito
    פרט לשני שחקנים מושעים, סארי עלה עם ההרכב הכי חזק שלו, זה שהוא צפוי לעלות איתו גם היום.

6. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה להטריל, איזה להטריל. get a life, אחי.

אני האחרון שיחבר מניפסטים מצחיקים לגבי יתרונותיו של הכסף הישן על-פני הכסף החדש. בכלל לא מעניין אותי אם זה כסף של שייחים/סינים/אוליגרכים או הלוואות מבנק סנטאנדר או מיליוני קוריאנים עם חולצות של ג'י סונג פארק. גם לא מעניין אותי מה קרה לפני 26 שנים בליגה הספרדית ולמה לידס זכתה באליפות ב-1993. מעניין אותי שבחמש השנים האחרונות, פלוס-מינוס, הליגות האירופאיות הבכירות הן ערימה אחת גדולה של שעמום. הקבוצות הבכירות פתחו פער בלתי נתפס (ראיתם מה עשיתי כאן?) מהשאר וזה משעמם, מרדים ומדכא.

@Franco, אני רואה משחקים פחות או יותר מכל מקום בעולם בו בועטים בכדור וגם מצלמים את זה. את הליגה הארגנטינאית אני פשוט לא סובל.

7. עידן444 Member

חולק עליך ב 180 מעלות.
    האליפות של לסטר זה דבר נהדר.
    כמובן שבאופן אישי העדפתי את ארסנל אבל זה היה הרבה פחות מרגש.
    נתתי הדרכה לפני שבועיים לבחור מאנגליה.
    מפה לשם מדברים על כדורגל ומתברר שהבחור אוהד של לסטר.
    איזה כיף היה לראות את זה- בן אדם שזכה להיות עד למשהו שהוא אפילו לא חלם עליו.
    מגיע גם לקטנים לפעמים! זה אדיר לליגה והלואי שיקרה יותר גם אם האנגליות ימשיכו לחרבן במכנסיים בשעמומון בליגת האלופות.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dayatso אוהב/ת את זה.
  8. SerieA Il Capitano

מסכים עם @עידן444

הלוואי ואטאלנטה למשל הייתה לוקחת סקודטו בליגה האיטלקית העונה. הכי מגיע להם.

עשרת-אלפים אוהדי נאפולי צפויים לעודד את הקבוצה הערב בברנבאו.

כדאי להיזכר בפעם הראשונה בה נאפולי שיחקה בליגת האלופות:

נערך לאחרונה ב: ‏15/2/17
    Dayatso ו-Ever Banega אוהבים את זה.
  9. Don Joan Roman Member

פעם אמרתי לך שאני אוהב אותך חח? תן לי איזה סקירה קטנה על ראסינג.

גם בישראל יש לנו אוהד לסטר.

Franco אוהב/ת את זה.
  10. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אבל לגישתך זה לא Booooooooring לפחות...
    חשבתי שעזבת את רדווד מזמן, עדיין ממשיך לראות?

Dayatso אוהב/ת את זה.
  11. RubberSoul Member

ביום שנתחיל להנות מליגה מסויימת לא רק בתחרות על המקום הראשון, יהיה יותר מעניין באמת. האליפות באנגליה סגורה? סבבה, התחרות על מקומות לליגת האלופות מרתקת לא פחות. ריאל, בארסה וסביליה בפערים גדולים בינהן? סבבה, אתלטיקו נאבקת בריאל סוסידאד חזקה על המקום הרביעי, וגם אייבאר המדהימה בדרך לאירופה.

תאמינו לי שזה מרתק יותר לא פחות מהשעמום שאתם מנסים בכח להראות. אני טיפוס שלא מסתפק ברשימת אלופות ובתוצאה סופית, אני אוהב לראות משחקי כדורגל ולראות כדורגל איכותי. רק בשבוע האחרון אייבאר הענייה פירקה את ולנסיה וגרנאדה העשירות. מזה אני נהנה, כדאי לכם לחפש את זה בנישות שלכם.

12. ChelseaPensioner משתמשים של כבוד היכל התהילה

כדורגל שפל זו אהבה לכל החיים.

13. Raulito Madridista

מחכה למשחק היום, אין כמו ליגת האלופות. גם הוואקום הזה שהיה בתקופה האחרונה בגלל דחיית המשחק נגד סלטה ויגו וגם כמובן הרגש המיוחד לליגת האלופות - מגביר את הטירוף לקראת המשחק. רק קריאת החזון במארקה וב-AS ובכלל החלום לשמור על גביע אירופה ולהיות הקבוצה הראשונה שעושה זאת - גורם לך לצמרמורת. כפי שכתבתי בפריויו, אם יש קבוצה שיודעת להפריד בין יכולת חלשה בליגה לבין ליגת האלופות זו ריאל מדריד ואני מדבר בעיקר על סוף שנות ה-90 ותחילת שנות ה-2000. המצב בליגה לא רע, הכדורגל בהחלט כן, ואני מאמין שזידאן הפיק לקחים(לא לגבי בנזמה כי בנושא הזה אני נואש). מצפה לראות את הקבוצה עושה את הסוויץ', עולה בטירוף, נלחמת ומשחקת באחריות. לא יקרה כלום אם כריסטיאנו ילחץ על הבלם.

זה משחק בית וחייבים להכתיב קצב ולהיות דומיננטיים, המטרה היא להשיג יתרון הרי. מבין את החשש שנספוג כי למעט 70 דקות בפיחואן נגד סביליה וגם יכולת טובה מאוד בדרבי בקאלדרון - ההגנה שלנו לא טובה, תמיד סופגים. מקווה לראות את הקבוצה משחקת באחריות כמו שאמרתי. שחקני המפתח שלי הם קיילור(כושר מצוין), קרבחאל(תוספת כוח אדירה לחלק הקדמי) וכריסטיאנו רונאלדו. מקווה לראות של כריסטיאנו שכבש נגד אוססונה מהמצב הראשון שהגיע אליו יחד עם המשחק הנוח יחסית מול סוסיאדד בו ראו שהוא נהנה מכדורגל. 'לא כפה את עצמו' כמו שאנחנו אוהבים לומר. לא נייצר אינספור מצבים, יש יריבה איכותית ממול וחשוב שתהיה רגל מסיימת טובה. אני הייתי משחק עם חאמס בכלל, לא איסקו ולא לוקאס, אבל שיהיה. במשחקים אחרים הייתי רוצה לראות את קובא ע"ח טוני.

כמובן שהסמל על החולצה וגם המסורת לא מנצחים משחקים לבד וריאל מדריד צריכה להתאמץ, אוי-ואבוי אם לא. יש על הספסל את הכלים לשנות אם משהו לא מסתדר ואסור שזידאן יחכה יותר מידי כמו בפמפלונה. אני באמת חושב שחאמס מוסיף עומק למשחק, כרגע בייל עדיין פצוע ואין סיבה שלא ישחק. הוא בועט לשער, מכניס כדורים טובים. גם מוראטה יכול להטריד את ההגנה במקום בנזמה שהאשראי כלפיו בלתי-מוגבל. מקווה לראות את קאסמירו ממשיך בכושר הטוב שלו ונצמד לאינסינייה. מרטנס מצוין, גם קאייחון(מחכה לראות תמונה שלו ושל לוקאס ואסקס) וזו באמת קבוצה מגוונת. אבל ההגנה שלה לא טובה, ולא רק בגלל ראול אלביול. נקווה לערב שמכבד את המעמד, האללה מדריד.

14. Don Joan Roman Member

נראה לי שזמן רב לא הסכמתי כ"כ עם הודעה של בן אדם כאן, מחזק ובגדול, למשל באיטליה, אני מאוד נהנה לראות משחקים של טורינו, אטאלאנטה, סמפדוריה, ג'נואה, פיורנטינה וסאסואולו, אז נכון הן לא הקבוצות הכי עשירות ועם השחקנים הכי גדולים אבל הכדורגל שלהם מסקרן ומרתק (כל אחת בדרכה, לדעתי גם פסקארה שהיא קבוצה שאוכלת הרבה הפסדים אבל הם משחקים יותר פתוח מאשר שלושת רבעי מהקבוצות האחרות בסריה), לא הכל סובב סביב האליפות והמועדונים הגדולים, אחרת ל97 אחוז מקבוצות העולם לא הייתה זכות קיום.

15. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

דורטמונד?