שנה עברה שנה חלפה ושום דבר לא השתנה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏26/8/11.

1. Ian Wright Member

דווקא משחק לא טוב של ססק, אבל התיאום שלו עם מסי יוצא מן הכלל.

2. אלי מתחן Member

טוב הליגה הזאת בדיחה אחת גדולה. אין לי ספק שגם בברנביאו ויאריאל תקבל בראש וגם ברצלונה תיתן לפחות 4 ברומרדה.
    לדעתי שתי הגדולות כורתות את הענף שהן יושבות עליו עם מירוץ החימוש הזה, הן יהיו חייבות לוותר על סכומים נכבדים מהסכמי השידור ולקצץ את התקציב שלהן כדי להמנע מקריסה מוחלטת. אפילו אוהדי ההצלחות הגדולים ביותר יתחילו למאוס בנצחונות כאלה תוך שנה.

3. riquelme1 Member

בארסה התחזקה באלכסיס סאנצ'ס וססק פברגאס, ויאריאל התחזקה בזאפטה, וחבייר קאמונייס, ועזב אותה סנטי קאסורלה, זה די מסכם. ויאריאל נשארה במקום בעוד בארסה המפחידה של העונה שעברה, היא יותר טובה משמעותיית העונה.

הפערים הולכים וגדלים, וזה באמת מתחיל להיות כבר מאוס, חלוקת הכספיים משידורי הטלווזייה ממשיכים להיות לא שיוויוניים, ובאתחדות הספרדית ממשיכים לשבת בשקט.

4. johnnie walker Member

הלא-ליגה הזאתי כבר 4-3 שנים בדיחה אחת גדולה, ריאל וברסה אוספות לעצמם את כל השחקנים הכי טובים מהיבשת וקבוצות שפעם עוד היו יכולות איכשהו לאיים על האליפות כמו ולנסיה סביליה ויאריאל ואתלטיקו הפכו לפח אשפה אחד גדול, מי שממשיך לראות את הליגה הזאת הוא לא חובב כדורגל אלא סאדיסט או מזוכיסט (תלוי אם או אוהד את בארסה/ריאל או אחת מהשאר)

5. riquelme1 Member

אז מה אתה אומר נפסיק לראות כדורגל בכלל, הרי בכל ליגה ריאל ובארסה עושות מה שהם עושות בספרד, רק לפני שבוע בארסה פירקה 5-0 את נאפולי הקבצה מספר 3 באיטליה בהרכב מלא, בעוד בארסה שיחקה בהרכב טלאים.

זה לא הליגה הספרדית, זה בארסה וריאל שהם קבוצות שלא זכורות לי שרק הולכות ווהופכות לטובות יותר כל העונה, ויש רק 2 קבוצות שאשכרה יכולות לנסות לעמוד מולם, מנצ'סטר וצ'לסי, ואולי סיטי.

נערך לאחרונה ב: ‏29/8/11
  6. JohnTerry26 Member

אם לריאל של לפני 10 שנים היו מלא ליצנים בהרכב, מה זה אומר על שאר הקבוצות באירופה שלא מנעו ממנה שלוש זכיות באלופות בשש שנים?

לדעתי אין מה להשוות כי היום הסגלים פשוט הרבה הרבה יותר חזקים, עם הכסף של היום קבוצות גדולות יכולות לאסוף הרמות של שחקנים ברמה הכי גבוהה שלא כמו פעם שהעסק היה יותר מפוזר ומוגבל. זה לא מפתיע שריאל של היום תנצח את ריאל הגדולה של סוף 90 - תחילת 2000. אבל זה לא עושה אותה קבוצה גדולה יותר כי חייבים להתייחס לתקופות השונות.

7. Ian Wright Member

אפשר להגיד הרבה דברים על פערי הרמות הבלתי אפשריים שמתפתחים בין הקבוצות הגדולות לבין הקבוצות שנמצאות מאחוריהן בשרשרת המזון(ואני אפילו לא מדבר על הקבוצות הקטנות יותר שנמצאות בתחתית), אבל ברצלונה היא תופעת ספורט אמיתית: שילוב מושלם בין שחקני בית איכותיים במיוחד עם רכש מוכח ושיטה (כמעט) בלתי מנוצחת.

פפ גווארדיולה יכול לסמן היום 'V' ענק על המערך 3-4-3 שהציב היום - מערך שאני מאמין שעוד נראה לא מעט במהלך העונה הקרובה. מדהים שזה לא משנה מי נמצא מאחורה(היום היו למעשה שלושה שחקנים בהגנה שאף אחד מהם אינו בלם), השיטה נשארת אותה שיטה ברגע שברצלונה נכנסת לקצב שלה.

8. johnnie walker Member

riquelme1

מה באמת זאת לא הליגה הספרדית זה ברסה וריאל?

תודה שחידשת לי לא ידעתי..קצת הבנת הנקרא חביבי זה אף פעם לא מזיק,
    אין לי מה להוסיף חוץ ממה שרשמתי קודם, תקרא עוד פעם אולי הפעם זה יעבוד.

נערך לאחרונה ב: ‏29/8/11
  9. Blaugrana Blood Member

הבעיות בליגה הספרדית קשורות בעיקר לעניינים שהם הרבה מעבר לכדורגל! הכלכלה הספרדית בפשיטת רגל בשנים האחרונות, והמצב בלה-ליגה זה רק ראי שמשקף את מה שקורה בכל החברה במדינה.

השוק הספרדי דל אמצעים, וקבוצות שלא מיתגו את עצמם ברמה הגלובלית (כולם פרט לשתי הגדולות) קורסות לאט לאט. זה הרבה מעבר לחלוקה שוויונית של זכויות כאלה ואחרות, למרות שברור שזה יהיה עדיף על המצב הקיים. עוד 5 מיליון לאספניול ופחות 15 מיליון לבארסה לא ממש ישנה את התמונה.
    ברור לכולם שבקצב הזה בעוד 5-10 שנים הליגות באנגליה וגרמניה יהיו בלבל גבוה בהרבה מכל השאר ואין כל כך מה לעשות נגד זה, חוץ מאולי להכניס תקנות כמו בספורט האמריקאי (תקרות שכר וכד').

בקשר למשחק - אין יותר מדי מה להרחיב, תענוג לראות את החברה האלה כל פעם מחדש. אנחנו מתקרבים לחילוף הדורות הראשון של הקבוצה הנוכחית (פויול, וייה, צ'אבי) והאופק נראה לא פחות ורוד.

נערך לאחרונה ב: ‏30/8/11
  10. אלי מתחן Member

תמיד יש מה לעשות נגד זה. ברצלונה אולי מתחרה ישירות בריאל מדריד, אבל היא משחקת עוד 36 משחקים בשנה נגד קבוצות אחרות.
    יש גבול לכמות המשחקים החד צדדיים שאוהדים שהם לא שרופים מסוגלים לסבול.

11. Blaugrana Blood Member

עוד משהו קטן..אם משתמע מההודעה הקודמת שלי שאני חושב שהקבוצות בספרד פח - אז ממש לא. ברמה של ברצלונה היום. גם לולנסיה של מנדייטה ולופז, לה קורוניה של ואלרון וטריסטאן, סביליה של באפטיסטה ואלבס ואפילו לגלקטיקוס של רונאלדו וזידאן אין יותר מדי סיכוי בקאמפ נואו. וסביר להניח שכולם היו מקבלות לפחות 3-4 חתיכות.

ברור שאי אפשר באמת לבדוק את זה, וזאת רק דעה אישית...

12. אלי מתחן Member

כבר לפני שנה טענתי שהיום ההגנות בעולם נמצאות ברמה הנמוכה ביותר שיש. אני חושב שהמצב רק הדרדר. אפשר לספור על כף יד אחת את הקבוצות בעולם שיש להן הגנה טובה, ועל כף יד של חבלן את הקבוצות שיש להן הגנה טובה והתקפה טובה.
    ברצלונה לא צריכה להתמודד מול ההגנות האיטלקיות או באיירן מינכן של לפני עשר שנים. אין לך שום דבר להשוות.

13. Blaugrana Blood Member

מה תעשה? תמנע מריאל מדריד לצאת למסע שיווקי באסיה וארה"ב? תגרום לטיסות של אל על לנחות רק בסביליה ובילבאו? בזה מתבטא הפער הגדול. נכון שגם אסטון וילה לא יכולה לשווק את עצמה כמו ליברפול, אבל לפחות לאוהדים שלה יש כסף למלא את היציעים כל משחק ולקנות מוצרים. לאוהדים של סראגוסה לעומת זאת יש 30% אבטלה...

14. אלי מתחן Member

אני לא אעשה כלום, אני לא חושב ששום פעולה חיצונית צריכה להיעשות.
    ברצלונה וריאל צריכות למען העתיד שלהן לדאוג שהליגה הספרדית תהיה חזקה. אתה לא יכול להגיע לעבודה בבניין עם פרארי כל יום ולצפות שזה לא יפריע לאף אחד.
    התחלה טובה תהיה חלוקה של זכויות השידור בצורה יותר שיוויונית, או אפילו מפלה לרעה את שתי הגדולות.

15. Blaugrana Blood Member

אני לא חושב שהגנה שמורכבת מואן דר סאר, וידיץ', פרדיננד, אברה, ורפאל/אושיי/נוויל, נופלת משום הגנה איטלקית, גרמנית, אנגלית, ספרדית של לפני עשור. וראינו פעמיים מה התקפה טובה יכולה לעשות לה.
    למרות שאולי עם איזה רוי קין כזה מקדימה זה היה נראה קצת יותר טוב...

נערך לאחרונה ב: ‏30/8/11