שני פלופים הלכו בדרך בים בם בום

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י xavi6, ‏22/10/07.

1. xavi6 Member

נכון, אבל בשורה התחתונה זאת הייתה טעות והוא היה צריך לעבור לקבוצה גדולה ששם הוא יתחשל בעונה הראשונה.

לא ראית משחקים טובים שלו אה?

איזה מזל בידיוק היה להם? שהם סופסלו בווסטאהם? שתיהם היו טובים, והכישרון והיכולת הובילה אותם חזרה לצמרת למרות כל הקשיים בווסטאהם.

לידיעתך, הם לא הרשימו יותר ממנו בליגה הארנגטינאית ואפילו להפך, הוא הרשים יותר מהם.

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אתה טועה ובגדול בהשוואות שלך , מן הסתם ראיתי המון משחקים טובים שלו ועדיין הוא לא היה שחקן מוביל או קבוע בנבחרת שיצא לאירופה בניגוד לטבס שכבר היה שחקן מוביל בקופה ומסצ'ה שעשה הופעת בכורה בבוגרת לפני ששיחק בהרכב של ריבר בכלל...

היה להם מזל שאחרי מה שקרה בווסטאהם הם הצליחו למצוא קבוצה גודלה זו הייתה הכוונה , לך תדע מה היה קורה למסצ'ה אם היה נשאר עד סוף העונה

לידיעתך אני , בתור אחד שנולד בארגנטינה ונמצא שם חודש או שניים כל שנה , ראיתי מספיק משחקים טובים שלו ועדיין הוא לא ברמה של הטופ כמו טבס ומסצ'ה וגם מעולם לא היה כוכב בליגה כמו שטבס היה או בנבחרת כמו שמסצ'ה היום.

יש דוגמאות לשחקנים שעברו ישר לקבוצה גדולה ולא "התחשלו" או הצליחו שם , למרות שפה אני מסכים איתך אני רק אומר שזה לא מבטיח הצלחה...

3. Raulito Madridista

ירדן, אתה שאלת למה טבז ומסרצ'אנו מצליחים והגיעו לקבוצות גדולות בעוד שדלסאנדרו קצת 'תקוע' בסראגוסה.
    יש לציין את המקיום של דלסאנדרו שהוא באגף שמאל במערך של סראגוסה שמשחקת 4-4-2 עם שני קשרים באגף, ודלסאנדרו יכול לנצל טוב יותר את יכולתיו במרכז, שם הוא יכול להוסיף יותר לסראגוסה, אולי זו הסיבה גם שסראגוסה לא באמת מאיימת על מקום בליגת האלופות ולא תאיים, שני שחקני האגף שלה הם פליימקרים ולא כאלו שיכולים לעשות פעולה מהאגף על בסיס קבוע(כמובן שדלסאנדרו יכול להביך את זאמברוטה או אבידל לפעמים, אבל את רוב הצרות להגנות הוא עושה מהמרכז).
    דבר שני, לטעמי דלסאנדרו הוא שחקן נחמד, שחקן טוב, אבל הוא לא בטופ העולמי ולא יגיע לשם גם, הוא לא שחקן ברמה של קאקא, הוא לא שחקן ברמה של טוטי, הוא לא מהפליימקרים הטובים ביותר, הוא 'שחקן דרג ב'.
    קרלוס טבז הראה יכולת בלתי רגילה בברזיל וגם בווסטהאם ויש לו חלק עצום בזה שהיא נשארה ליגה, לכן הוא נטחף על ידי מועדון גדול, דלסאנדרו לעומת זאת בסראגוסה הוא שחקן של הבלחות פה ושם.
    לטבז יש לדוגמא מקום בריאל מדריד, במילאן והוא שחקן של מנצ'סטר, אתה לא יוכל להגיד אותו דבר על דלסאנדרו.

4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

דוגמא יותר טובה לפלופ דרום אמריקאי לדעתי זה דנילסון...

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏23/10/07
  5. xavi6 Member

וזה כי....הם עשו את אותו דבר כמעט? הלכו אחרי הכסף בהתחלה ופיספסו?

א. שוב, כמו שאמרתי מיקודם, אני לא מדבר על עכשיו שהם יותר מרשימים ממנו, אני מדבר על ההתחלה שהוא היתעלה עליהם והיה מרשים יותר מהם. קופה זה לא ממד לדעתי לישפוט, גם אדריאנו היה מדהים בקופה. תישפוט אותם לפי טורנירים יותר גדולים, לא לפי קופה.
    ב. מסצ'רנו שיחק בנבחרת הבוגרת לפני שהוא שיחק בריבר?

הוא היה יותר גדול מטבז בליגה הארגנטינאית. מסצ'רנו בכלל היה מחליף בקופה ואני בספק אם הוא יהיה בהרכב הפותח במונדיאל הבא. למה הוא פחות טוב מהם? מיבחינת כישרון הוא לא יורד מהם ומיבחינת ראיית משחק הם רחוקים ממנו שנות אור.

ואני ישאל-מזה ברזיל? הליגה שלהם לא ברמה גבוהה בכלל, זה יפה וטוב שהם זוכים ליבטדורס כמעט כל שנה ומנצחים את אלופת אירופה במשחק חייהם פה ושם, אבל הליגה כולה לא ברמה גבוהה בכלל. לא חסרים שחקנים ששם היו מדהימים ובאירופה היו מבעיטים אותם לכל הרוחות. ראה מקרה רוביניו, הגיע כהבטחה ענקית והיום הוא מבלה בספסל של ריאל, שלא נדבר שלפני הוא רק ידע לקבל בראש על המגרש. הוא פחות כישרוני ממסי? לא. הוא פחות כישרוני מרונלדיניו? לא. הוא פחות כישרוני מכ.רונלדו? לא. אז למה הוא לא ברמה שלהם ולמה הוא לא מפציץ כמוהם? אותו דבר אפשר לישאול את דאלסנדרו. חסר להם משהו, וזה מה שאני מנסה לחתור אליו-מה חסר להם. בעיות אופי? לא משחקים "ת'אכלס" ויותר מידי "כדורגל יפה"? או שבעצם התיפקוד שלהם על המגרש דופק אותם?

אותו דבר אמרו על הרבה שחקנים, והם עדיין הגיעו לטופ. רונלדו אחרי הפציעה היה אמור לפרוש, לוקה טוני בכלל חשב לפרוש מכדורגל בישביל להיות נהג משאית, אתה לא יכול ליקבוע מתי ואם תהיה פריצה גדולה או לא. כישרון יש לו, השאלה אם הוא אי פעם יתפרץ או שישאר תקוע. אם הוא ייתפרץ-אתה תראה שאפשר לשים את שמו לצידם בלי להיתבייש. וכמו שאמרתם מיקודם-הוא מתופקד באגף, איך אתה יודע אם הוא מתאים או לא להיות שחקן אמצע אם הוא תקוע באגף כל הזמן? איך הוא יכול להיתחשל בתור פלימיקר אם הוא יהיה באגף כל משחק?

דנילסון זה תעלומה שאני בחיים לא יבין, מה שאני יודע שביום טוב שלו-רונלדיניו, מסי, קאקה, כ.רונלדו וכול שאר החברה יכולים לשבת ולאכול פופקורן.

נערך לאחרונה ב: ‏23/10/07
  6. Raulito Madridista

ירדן,
    לא כל אחד שהוא עם פוטנציאל מצליח, לא לכל דבר יש הסבר.
    טבז מעבר להצלחה הבלתי רגילה שלו בברזיל, הצליח בגדול גם בווסטהאם, בפריימרליג, הוא השאיר כמעט לבד את הקבוצה הזו בליגה, זה לא כמו להצליח בברזיל, נכון? בינתיים הוא לא שיגעון גם ביונייטד וישנה אפשרות שעוד שנה נגיד שטבז ביונייטד נכשל, אי-אפשר לדעת, למרות שאם אתה שואל אותי, הוא הולך לתרום המון.
    דלסאנדרו מתבזבז באגף לדעתי כי משם הוא לא מצליח לנצל את יכולת המסירה שלו, את הבעיטה הלא רעה שיש לו ובכלל, כל פעם שהוא נכנס למרכז רואים שהוא יכול להוסיף משם הרבה יותר לסראגוסה. אני לא אומר שאם הוא יישחק במרכז פתאום סראגוסה תרוויח שחקן ברמה של קאקא או זיזו שהיה אדיר, אבל היא תרוויח ממנו יותר. דלסאנדרו אגב הוא לא כישרוני כמו רונאלדו, רונאלדיניו או מסי, זו דעתי, אין דעה אובייקטיבית כאן בנוגע לכישרון.
    דלסאנדרו לא היה אמור להגיע לקבוצה טובה יותר מסראגוסה לדעתי, אם הוא יהיה לקבוצה גדולה יותר זה יהיה רק כדי להרחיב את הסגל, אני חושב שהוא לא מהדרג של השחקנים הכי טובים בעולם.
    קצת מצחיק ומבדר לנתח מה חסר לו כדי להיות כמו מסי לדוגמא, הוא פשוט פחות טוב.

7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

1. אתה טועה בהשוואות בגלל הסיבות שרשמתי ואני אחזור עליהן
    2.טבס היה שחקן מוביל בנבחרת כבר בקופה הקודם לא משנה שזה היה קופה או טורניר זניח אחר (שהוא לא) מה שמשנה זה שטבס היה שחקן נבחרת מוביל שיצא לאירופה ולא הבטחה לעתיד
    על מסצ'ה לא כתבתי שכיכב באותו קופה אבל אם אתה נכנס לזה אז במונדיאל הוא היה השחקן הכי טוב בנבחרת לדעתי וזה לפני שיצא לאירופה.
    3.מסצ'ה ערך הופעת בכורה בנבחרת לפני ששיחק בפרימרה של ריבר (לדעתי מקרה יחיד בעולם).
    4. מבחינת רמה , פה זה כבר עניין של דעות , מסצ'ראנו לטעמי הוא הקשר האחורי הכי טוב בעולם ובלי קשר על עמדות כ"כ שונות אי אפשר לעשות השוואה.
    כל השוואה עם טבס זה עניין של דעה אבל הקבלות הולכות בינתיים לאפצ'ה ככה שרחוק שנות אור נראה לי קצת הגזמה...

בקשר למסצ'ה , דבר איתי ב2014 אחרי עוד מונדיאל שהוא עדיין יהיה בהרכב...

8. guyholl Member

קופה הוא לא מדד לכלום.רוביניו גם היה מצוין בקופה,ובריאל?קילומטרים מכל השאר.

9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני אחזור בפעם השנייה , לא משנה קופה מוקדמות או ידידות , הוא היה שחקן מוביל זה מה שמשנה...

זו דעתי

10. xavi6 Member

מחר אני יתיחס להכל, רק דבר אחד-
    אז זהו, שזה כן משנה, וזה למה לקופה מביאים שחקנים לא בכירים כ"כ ולמונדיאל מביאים את כל התותחים. אני יכול לשחק בנערים ג' ולהיות שחקן מוביל, ולשחק בבוגרים ולהיות חרא של שחקן, אז יש הבדל.

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

טוב אתה צודק , דלאסאנדרו הרבה יותר מוכשר מטבס , שנות אור יותר מוכשר מטבס...

עם טיעונים כמו שאתה מביא אני לא יכול להתווכח

גם להיות שחקן מוביל בנבחרת ארגנטינה סגל ב' זה יותר ממה שהוא היה (וזה לא נבחרת ב' בקופה) אתה רוצה להיות מקובע בדעה שלך אז תשאר בה , מלבד להגיד שהוא היה הרבה יותר טוב מטבס ומסצ'ה בליגה (מה שלא נכון לדעתי ולדעת כל מי שאני מכיר שעוקב\עקב אחרי הפרימרה על בסיס יומי) לא הבאת שום טיעון נורמאלי למה הוא יותר מוכשר...

אתה רוצה להגיד שאתה חושב שהוא יותר מוכשר\טוב מטבס ? סבבה זו דעתך , אבל אל תגיד לי שלהיות הכוכב , שחקן מוביל , בנבחרת ארגנטינה בקופה לא נחשב כי זה רק מראה שכנראה אתה לא עוקב כ"כ אחרי הכדורגל הארגנטינאי (או התקשורת הארגנטינאית לצורך העניין).
    ואם אתה רוצה להתעקש אז דלאסאנדרו לא היה גם את זה.

12. xavi6 Member

אתה אומר דבר טיפשי כמו שאין הבדל בין משחק במונדיאל לבין משחק ידידות, שחקן מוביל תמיד שחקן מוביל בכל דבר, ואחרי שאתה רואה שמישהו הראה לך את טעותך אתה קופץ לדברים אחרים לגמרי.

אז אתה טוען שאין הסבר למה דאלסנדרו לא מצליח.

מניין לך שהוא לא ירשים כמוהם? הוא עדיין לא פרץ, אין לדעת מה הוא יכול לעשות בזמן הפריצה אם וכאשר תהיה. אותו דבר אפשר להגיד על רוביניו. שתיהם עוד לא הראו קמצוץ מהפוטנציאל הטמון בהם, אפילו לא קמצוץ.

מסי שחקן כנף עם ריצה מדהימה ושליטה עוד יותר, דאלסדנרו לא מהיר ובמהירות שיא הכדור יברח לו, מה שלא קורה אצל מסי. לעומת זאת, למסי אין את הבעיטות שיש לדאלסנדרו ובאמצע סביר להניח שדאלסנדרו אוכל אותו בלי מלח. לכן, אין להשוות, אבל השאלה שלי היא לא מי יותרט וב, אלא למה ומדוע מסי כן הצליח לפרוץ כזה מהר ולמה נגיד רוביניו\דאלסנדרו\ג'ילרדינו לא. זה כבר לא רק בנוגע למסי-דאלסנדרו, אלא לעוד פלופים אחרים שהראו כישרון מדהים ופיתאום הפריצה שלהם נתקעה במעבר לקבוצה אחרת.

דווקא אז'אלה וכרספו הרשימו אותי הרבה יותר ממנו במונדיאל, הרבה יותר.סביולה ריקלמה ומסי גם היו לא רעים בכלל.

שחקן מוביל בבוקה ובאיזה קבוצה בברזיל הוא הבטחה לעתיד באירופה. שם הוא כוכב, באירופה הוא הבטחה.

אין לי כוח לבדוק את זה, אבל אם כן, שני דברים:
    1. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx חידשת לי משהו, תודה.
    2. בושה ששחקן שעוד לא משחק בבוגרים כבר בנבחרת הבוגרת, חובבני.

http://img508.imageshack.us/img508/126/gattusowq5.Xxx
    http://img508.imageshack.us/img508/126/gattusowq5.6df54d35ff.Xxx

זה כבר לא דעה, זה בערך כמו עובדה. גטוסו הקשר האחורי הטוב בעולם.
    אני יכול גם להגיד על מקללה שהרבה יותר טוב ממסצ'רנו. כמו שאמרת, דבר איתי ב-2014, אז נוכל להשוות בין גטוסו ומקללה למסצ'רנו, שיראה כושר ועיקביות לזמן רב כמוהם ואז נדבר על הקשר האחורי הטוב בעולם. בינתיים, הוא יכול לילמוד מהם כמה דברים.

13. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

1.אתה מצוטט דברים שלא אני אמרתי
    2.גאטוסו הכי טוב בעולם לדעתך , אין עובדות בדברים כאלו
    3.טבס לא היה הבטחה שיצא לאירופה , אתה מושפע מהתקשורת המערבית כנראה שלא סופרת שום דבר מחוץ לבועה הקטנה שלה.
    4.טוב לך בדעה שלך סבבה , הדיון לא מתקדם לשום מקום.

14. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

היום ד'אלסאנדרו נזרק מהאימון בגלל שהתלונן בפני המאמן שמאחרים הוא דורש פחות. הכוונה לאיימר.

15. אחד_מנתניה Member

ואתה לא מושפע מהתקשורת הארגנטינאית/פרו ארגנטינאית, תראה כמה כתבות אפשר למצוא שאימאר/ריקלמה/מסי וכ'ו הם המארדונה הבא, ואיפה הם היו סארגוסה/ויאראל גם למסי אני מביא כמה שנים עד שניראה אותו בהאחת מהקבוצות האלה.
    בקיצור כמו שהשחקנים הדרום האמריקאים עולים מהר ועושים מהם פלא/מארדונה ככה הם גם יודים מהר.