שרשור שחקנים זרים נוסטלגי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י ufnik, ‏14/9/08.

1. El Ingeniero Member

*יבגני קשנצב.
    *איברהים דורו.
    *סרגיי קנדאורוב.
    *סבסטיאן סימרוטיץ'.
    *דומיטרסקו.
    *גאבור מארטון.
    *פרוחובנקובס.

2. N כמוני Member

היה את טוני טוקלומאטי,שחקן הנבחרת הצעירה של בנין שגילי לנדאו הביא לנתניה ואמר שיש לו עתיד גדול.בסופו של דבר התגלה שהוא בן 31 והוא עזב את הארץ בבושת פנים.
    היה את מהו קודרו הכוכב הוותיק שהגיע בקול תרועה רמה וכבש רק שער אחד.
    היה את אינדיו הבית"רי שרק הקב"ה יודע איך הוא נשאר איתנו 3 שנים.
    היה את אדוארדו מרקש שבעונה אחת הספיק לשחק גם במכבי וגם בהפועל ת"א ובשתיהן לעשות שום דבר.

3. King Kenny Member

-דיאן ראצ'וניצה, איזה שחקן הוא היה, כל כך הרבה טכניקה.
    -פישונט, אולי תמיד יזכרו לו את הגול במשחק השרוכים אבל אני הייתי בן 5 באותו משחק אז אני זוכר לו יותר את התקופה טובה בהפועל.
    -הלמאי, כמה שהוא היה גבוה ככה הוא היה שחקן טוב.
    -אוגבונה הסוס שהוזכר בכותרת, המחטיאן הגדול, שדרס הגנות והראה הרבה מלחמה, היה מלך השערים של הפועל בכל עונה מאז שהגיע.
    -טופצ'ו, פשוט חומה בהגנה. בעונה שעברה עשה עבודה של שניים, גם שלו וגם של באדיר ובדרך כלל נמצא במקום לתקן את הטעויות של קנדה ואנטבי.
    -טלקיסקי, טכניקה מדהימה, ראיית משחק מצוינת. כבש בעונה שעברה שני גולים שהיו מועמדים לשער העונה ולדעתי שני השערים הכי יפים בליגה בעונה שעברה.
    -נסיים עם זר שעזב רק לאחרונה, פאביו ג'וניור, לא היה השחקן הכי טוב, אבל אחד השחקנים החכמים שראיתי בארץ בשנים האחרונות אך עם כך גם אחד האיטיים. נתן את הנשמה שלו בכל משחק. וכמובן הגולים בדרבים ונגד בית"ר.

4. JR-Riquelme Member

רמיק יז'רסקי...
    איך שהוא נתלה על המשקוף בטדי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/lol.Xxx

5. El Ingeniero Member

*אלין מינטואן
    *רופניק
    *אניצ'יץ'
    *ז'וטאוטאס
    *ננו פראלייה.
    *שאנדור
    *האמר
    *שאלוי
    *רומאן פיליפצ'וק
    *בז'צ'ק.

6. שגיא Guest

גז'גוז' וודז'ינסקי. אהבתי את הפולני (?) נמוך הקומה למרות ששיחק במכבי תל אביב ובהמשך גם ירד ליגה עם ראשון לדעתי...

7. ufnik Member

וואו! הקטע עם טוני טוקלומאטי היה כזה לא קשור!

אדוארדו מראקש היה בכיף משתחל ישר להרכב השחקנים המבטיחים-שלא-יצא-מהם-שום-דבר בבלוג שלי..

http://ufnikpluslive.wordpress.com/2008/09/07/squad2/

אני חייב לעשות אחד כזה של זרים כושלים במיוחד שהיו בארץ!

8. ufnik Member

הפועל ראשון ירדה ליגה עונה אחרי שהוא עזב אותם, אם אני לא טועה

בכל מקרה, היה לו קטע קלאסי שאחרי שריקה של שופט, הוא היה לוקח את הכדור ביד, ו'מוסר' (זורק את הכדור באוויר לגובה של 10 מטר) ליריב

9. אורי אדום בנשמה Member

יא חסרה....ה 1-4 האדיר בטדי עם השלושער של אופיר חיים...

אותו שער פינאלה של רמיק בכלל היה לקוח מהסרטים. בעיטת שוער שחתכה את כל המגרש, שפשפה את רגליו של רמיק וחדרה בין רגליו של קורנפיין שרצה לקבור עצמו מהבושה.. :aaarse:

10. איגור .פ. Member

לאסלו צה גם היה תקופה קצרה באשקלון נראה לי,הוא אחד השחקנים שהכי זכורים לי מהתקופה שבה הייתי ילד בן 10.

מה שמצחיק זה שבדיוק אתמול חשבתי על זר שאני מאוד יחסית אהבתי וזה אישטוואן פישונט שהיה בבית"ר והפועל ת"א,זר מאוד טובאך עם כל הכבוד להם אני יציין זרים שהיו במכבי חיפה שהכי אהבתי

נתחיל מ2 שלדעתי הם הכי גדולים שהיו בחיפה וזה ג'ובאני רוסו ואיגביני יעקובו.
    על הדרך נציין עוד :קלצ'נקו חלוץ מאוד טוב שאמנם עבר להפועל אח מאוד אהבתי השני שזכור במיוחד בשער ה2-0 מול היונייטד בעונה היחידה שמכבי חיפה השתתפה בליגת האלופות וזה זאוטאטאס (סליחה אם כתבתי לא נכון)
    כמו כן ננאד פרליה,בזצ'ק

ועוד כמה שלא שיחקו בחיפה אח אני מתגעגע אליהם היו תותחים
    אוסטרץ בהפועל ת"א זכור בעיקר מעונת השיא של הפועל בגביע אופא
    קצת יפתיע אתכם,אבל לדעתי היה חלוץ גדול וזה קוביקה שהיה במכבי ת"א עבר למזרח הרחוק חזר ונראה לי פרש
    שאלוי
    סימטרויץ ועוד

בקיצר דיון מאוד אחחחחח איזה כיף להזכר בזרים שהיו פה ,במיוחד אלו שגדלתי עליהם.

11. The One X Member

*אישטוואן (או סטפאן,איך שתרצו) שאלוי,היה אמור לצאת לבורדו אבל פציעה בברך מנעה ממנו,בסוף הרווחנו שחקן ובן אדם גדול. זכור לי שאחרי התקופה היפה בבית''ר בילה קצת בהרצליה.

*אישטוואן פישונט,הצועני..כמה אהבתי אותו כשהייתי קטן,זכור לי שער ענק שלו מול ראשל''צ אם אני לא טועה,שהוא תקע את הכדור בחיבור. השער הכי יפה שראיתי בחיים שלי.
    כמובן שאחרי בית''ר היה בהבועל ת''א ואני חושב שגם תקופה קצרה בבני יהודה.

*אישטוואן האמר,אמנם היה קצת פחות טוב משתי ההונגרים האחרים,אבל גם שחקן שנורא אהבתי,עונת האליפות של 98 הייתה עונה גדולה שלו. היה גם במכבי נתניה אחרי בית''ר.

*טאמאש שנדור,עוד הונגרי מצוין שהיה בבית''ר. לצערי בתקופה פחות טובה.

*ויקטור פאצ'ה,נראה לי שעבר כמעט בכל קבוצה בארץ,זוכר לו את השערים המאוחרים באותו גמר ארור מול הבועל שהביאו אותנו לפנדלים.

אני די שפוך עכשיו ככה שאני לא זוכר עוד הרבה,אולי מחר אני יוסיף.

12. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

פאצ'ה זה האיש והנעל,אחרי שהוא זרק את הנעל שלו על אקקי דיוודזה...
    אגב שוערים גרוזנים עם שם מצחיק - ליראקלי זואידזה מיפו,היה גם קשר בכפ"ס גיאורגי אנצ'בדזה.

שגיא כבר לקח לי את דורו והרומטקו,אז נשארו עוד שני זרים שאהבתי מאוד - ירוסלבש קינטוש שהיה אצלנו איזה חצי עונה,פאבל זבאדיל הצ'כי שהיה גם חצי עונה וסרגיי בלאנצ'וק,האיש שבזכותו יש לנו את הגביע האחרון.

היה לאשדוד גם איזה שוער פולני נראה לי,ראדולסב מיידן שהיה לו קעקוע עם אותיות בעברית.

13. eran_i Member

ומה עם בית שאן סרט מלחמה
    היו שם וילי וינסנט ודניאל סקנטאי

14. ufnik Member

אגב דניאל סקנטיי - עוד שחקן רומני - קונסטנטין מרקו, מצפרירים חולון

ד"א - הרומטקו - השחקן היחיד עם השילוב הבלתי אפשרי של קרחת וקוקו. מדהים.

15. King Kenny Member

איך שכחתי את סימרוטיץ' ואוסטרץ' (תודה לך איגור שהזכרת לי אותם), שני הסלובנים המחמיצנים שלנו. מאוסטרץ' זכורים לי (ואני מניח שלכולם, כי בליגה הוא לא היה מציאה גדולה) שבעת הגולים במסע המדהים לאירופה. כשסימרוטיץ' עזב עוד הייתי קטן, אז מה שאני זוכר ממנו זה את ה4-1 נגד בית"ר בעונת הדאבל, וכמובן שזכור גם המשחק של הפועל נגד דומז'אלה באופ"' כשהוא שיחק בדומז'אלה, הוא נשאר אותו מחטיאן עם נשמה גדולה.