תחנה אחרונה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י rainman, ‏15/5/07.

1. -=Messi=- Member

אריק בנאדו
    עם כל זה שחושבים שהוא גמר את הסוס לדעתי הוא הבלם הטוב ביותר, יציב מאוד עם קור רוח ויחסית לבלמים בארץ זה מספיק.
    בזרים זה מרטינוביץ' שתמיד שהוא לא משחק מכבי חוטפת לא מעט שערים וזה מסביר על היציבות שלו.
    את לואיס מרין לא ממש ראיתי, אבל הוא מאוד כבד לפי מה שראיתי נגד סכנין בקצרה, קשה לי לכתוב עליו את דעתי.
    אם אפשר להחשיב את בואטנג בתור בלם אז זה הוא http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/cool.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏15/5/07
  2. M_T_A Member

דקל קינן. אני לא עוקב אחרי המשחקים של חיפה ואני לא יודע אם יש ירידה ביכולת או לא אבל הוא בלם מעולה שעושה את העבודה שלו בשקט וכמעט בלתי אפשרי לעבר אותו. יש לו משחק ראש מצוין והוא לוקח כל הרמה בראש. למרות הגיל הצעיר שלו נראה כאילו יש לו המון ניסיון.
    הוא כבר מזמן היה צריך לקבל את הקידום מהנבחרת הצעירה לבוגרת

3. XabiAlonso Member

לואיס מרין. מחזיק את כל ההגנה של נתניה.
    גם יחיאל ומרטינוביץ' ממכבי ת"א ויא יא פטי מהרצליה, בלמים מצוינים.

4. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

לואיס מארין ממכבי נתניה. ללא ספק אחד הבלמים הטובים שנחתו כאן. בלם יציב, שקט, לא מרבה לעשות שטויות, אומנם קצת איטי אך הניסיון הכל כך גדול שיש לו והחוכמה שלו מחפה על כך. למרות שהוא כבר לא נער הוא יציב מאוד, ואין ספק שאם יצליח לשמור על הרמה שהוא נמצא בה להמשך השנים הקרובות, נתניה רק תצא מורווחת.

5. הרצליה Member

יא-יא פטי הוא בלם פנטסטי אבל אי הוא לא הכי טוב בארץ, אם לא הוא אני לא רוצה לחשוב באיזה מצב היינו כרגע, סביר להניח שיותר גרוע מהפועל פ"ת.

בכל מקרה דווקא שאני רואה את מרין הוא לא ממש בולט לטובה(ואני מודה שבקושי ראיתי אותו השנה), אני ילך על מילאן מרטינוביץ'.

6. Don Joan Roman Member

אני מעדיף לא לבחור בלם זר כי זרים צריך רלאות לפחות שנתיים-שלוש כדי להחליט ולהכתיר להם תארים כי לא היו סחרים שחקנים זרים שבעונה ראשונה נראו נפלא ואח"כ הפכו לזבל משומש.
    כישראלי אני בוחר בשמעון גרשון שהוכיח השנה שוב למה הוא הבלם הטוב בארץ.
    הגיע לקבוצה חדשה, אטמוספירה חדשה בעצם שינוי של 180 מעלות מהפועל ההגנתית והשמורת לבית"ר היצרית והמתפרצת(לפחות בתיאוריה), מהפטיש והמגל למנורה ולמרות דיי הרבה טעויות בהתחלה ונסיון של כל הגורמים בעולם לחסל אותו עוד בטרם זמנו הצליח להשאיר הכל מאחוריו ולהוביל את הגנת בית"ר ירושלים למאזן ספיגות של 23 בלבד(כששלושה מהם בפנדלים), ויותר מזה השקט שלו, המנהיגות שלו, קור הרוח שלו והביטחון שלו מקרינים לכל העולם רוגע כאילו לא משנה מה יקרה שמעון יהיה שם, לדעתי אם בן יוסף היה משחק איתו בית"ר גם הייתה סופגת פחות.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏15/5/07
  7. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

נימוק:

אריק בנאדו הבלם הכי טוב בליגה,הניסיון הוא כיום הדבר הכי חשוב אצלו וכך הוא גומר שחקנים.חומת מגן
    של ממש,אפשר לסמוך עליו.לכל אלה שאמרו שהוא סוס מת באמת כמו שנאמר פה זה שטויות הוא מארגן
    את ההגנה בצורה אדירה והוא העיף את בן יוסף מההרכב אך ורק בגלל היכולות המצוינות שלו .

8. Orc in Yellow Member

מרין ואחריו מרטינוביץ'.
    בישראלים בנאדו

עריכת הנהלה: איפה ההסבר?!

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏16/5/07
  9. Igi Member

קוסטה ריקההה ! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

מהישראלים, הייתי הולך על שמעון גרשון. חייב להודות שמאז שהוא עבר לבית"ר, אני מעריך אותו מקצועית הרבה יותר מאשר כששיחק בהפועל. הוא פתאום נראה יותר יציב, יותר בטוח, יותר שקט, פחות נוטה לעשות שטויות.. אני אפילו כבר בעד שיפתח בהרכב הנבחרת, לעומת שנים קודמות שהייתי אחד מהאנטי-גרשון הגדולים וכל זימון שלו רק הרגיז אותי יותר.

נערך לאחרונה ב: ‏16/5/07
  10. ReL Member

לואיס מרין בלי צל של ספק. לואיס הוא פשוט נכס לקבוצה שלנו ועד היום האוהדים שלו בקוסטה ריקה (ויש המון כאלו) בוכים על זה שהוא עזב בפורום של הקבוצה שלהם.

אם יש משהו שאני יכול להגיד לגוטמן תודה זה על לואיס מרין. בלם עם כל כך הרבה ניסיון , חכמת משחק פשוט מהממת , תיקול נהדר , משחק ראש טוב וכמובן מנהיג אמיתי. השנה היו כל כך הרבה פעמים שתפסתי את הראש שלי ואמרתי לעצמי , בואנא לבנאדם הזה פשוט יש חכמת משחק מדהימה איך הוא עשה את זה?.

אולי אני מעריך את לואיס הרבה יותר בגלל שגם אני הייתי בלם כשהייתי משחק כדורגל ואני פשוט מעריך כל פעולה הכי קטנה שהוא עושה.

11. צהוב[שי] Member

מרין ומרטינוביץ הטובים ביותר ומיד אחר כך פטי שהוא עוד צעיר ורק השנה התחיל לשחק בליגה לא באפריקה ואני צופה לו עתיד גדול מדובר בבלם מעולה.אבי יחיאל בשקט נותן עונה יפה אבל לדעתי רמי דואני הוא הבלם הישראלי המוביל למרות הגיל הצעיר הבלם הזה סוס ואני מאוד מחזיק מימנו

12. Number 8 Member

מהזרים, מרין ומרטינוביץ הטובים ביותר.
    מרטינוביץ שחקן הגנה נהדר, אחד הבלמים הזרים הטובים בארץ בשנים, יצב את ההגנה של מכבי בצורה ניכרת לעומת המצב בהגנה בקבוצה בשנה שעברה, שקט, התגבר על בעיית האיטיות שלו והצליח להסתדר בצורה רבה בהגנה. כנ"ל על מארין, בלם מצוין שמחזיק את ההגנה של נתניה כמעט לבד.

בישראלים, אבי יחיאל. שנה שעברה יחיאל היה בלם חלש מאוד, בינוני מינוס והשנה עשה עלייה גדולה. יחיאל ומרטינוביץ צמד בלמים מצוין וההוכה לכך היא ספיגת כמות השערים המועטת שהקבוצה ספגה. בדרך כלל יחיאל תחנה אחרונה בהגנה ואם הוא לא שם אז מרטינוביץ מחליף איתו מקומות, בקיצור שני בלמים שהצליחו השנה ורק צריכים לשמור על היציבות עד סוף העונה ולקראת העונה הבאה. החוליה החזקה במכבי העונה היא ההגנה וליחיאל ומרטינוביץ יש הרבה אחריות לכך.

13. Don Joan Roman Member

החוליה החזקה במכבי היא טברטקו קאלה.

14. Number 8 Member

קאלה הוא חלק מההגנה ואיתו מרטינוביץ ואבי יחיאל.

15. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

הויכוח שלנו היה שהוא אמר שאבי יחיאל מס' 1 ואני אמרתי שבנאדו או לואיס מרין.