תם ונשלם: מחזור סיום הליגה יוצא לדרך בשני

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Butragueño, ‏18/5/18.

1. henry1 Member

לא רשמתי שיש לנו בעיה עם האיכות. יש לנו איכות טובה, אבל יש מקום לשיפור. למה אתה מתכוון באיכות? בעייני מדובר על הגדלת הגוש המעודד, פחות רגעים מתים במשחק וגם קהל שיהיה יותר מאוחד ויילך אחרי הארגון ופחות מאבקים והקנטות.

2. yakov_y YNWA

מפסידים ? מגיעים גם 6000, בטח.

מגיע ציון 10 לקהל של מכבי נתניה מבחינה הכמות, איכות לא קשורה, הבאנו יותר קהל מהפועל חיפה שמצליחה פי מיליון יותר מאיתנו, הבאנו פי 2 קהל מבני יהודה שזכתה בתואר אשתקד, אנחנו קרובים מאוד למכבי ת״א ובית״ר מבחינת הכמות.

מה הממוצע של הפועל ת״א העונה בלאומית ? לא גדול בהרבה משלנו.

קהל נמדד כשהקבוצה בשפל ולא בהצלחה, לא הרגשתי חיבור בגמר גביע עם 25 אלף איש, הרגשתי גועל וככה אני ירגיש אם מכבי נתניה תזכה באליפויות וילד קטן מירושלים יאהוד את הקבוצה.

הפועל תל אביב רגל מעודדים בגשם, בפיגור 3-0 נגד מכבי נתניה, הפועל תל אביב כדורסל מלווים את הקבוצה מליגה ב׳ בכמויות יפות למרות 49 שנה בלי אליפות, זה קהל מרגש.
    אני מלווה את אליצור נתניה מליגה ב׳ למרות המכות שקיבלנו, אם יגיע קהל רב למשחק אחרון בעונה טובה, אני אמור להעריך אותו ? מעדיף שלא יגיעו.

העיקר משה מוצא פעם אחר פעם (כבר שנים שאתה עוקץ את הקהל) משהו להתלונן על הקהל של מכבי נתניה, הקהל אולי הכי נאמן בארץ, אנחנו לא מכירים תארים, אנחנו מכירים ירידות ליגה.
    מצחיק לשמוע אוהד יונייטד וב״ש אומר את זה.

אני הבנאדם הראשון שיבקר את איכות הקהל של מכבי נתניה, קהל טיפש, קהל שקורא למכבי תל אביב - מכבי, קהל שתמיד יעדיף שחקן בית או שחקן פייסבוק בלי קשר ליכולת, קהל שמתנהג בצורה לא ראוייה לשחקנים מסויימים (סיסאי), קהל שהולך אחרי העדר המוביל ביציע, אירגונים כמו החולצות השחורות או הקומץ, אבל מבחינת כמות או רגש, אין עלינו !
    כשהקבוצה במצב קשה תמיד יהיה אוהדים שייתרמו כסף או יעבוד בחינם לטובת המועדון, הפגינו נגד יאמר, הפגינו נגד אוסידון בלי לחכות, נסעו עד להרצליה בשביל להעיף את החלאה, קהל שיורד ללאומית בשביל הקבוצה שלו, קהל שעוזר למען אוהדים אחרים שצריכים עזרה כפי שהוכח השנה, יש עוד המון דוגמאות, גאה להיות שייך.

תבקר את הקהל של הפועל תל אביב וזהו, בגלל משחק חוץ אחרון מוציא לעקוץ את הקהל שתמך בשנים קשות.

3. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

שוב, הכל בעיני. הרף שלי מאוד גבוה ומחמיר כי ככה אני גם מתנהל עם עצמי.
    לא יודע אם ״אוהד אמיתי״ זה הביטוי הנכון, כן חושב שלא יודעים כאן מה זאת תרבות כדורגל אמיתי. אני כבר 22 שנה בא כמעט כל משחק (כולל גביע הטוטו) כדי לראות את המועדון שלי שאיתו אני מזדהה, לא מעניין אותי מי השחקנים שלנו, של היריבה, מי הקבוצה היריבה ומי המגרש, אני בא קודם כל כי הפועל באר שבע היא שלי. היא הייתה שלי באותו משחק מול בני יהודה כמו שהייתה שלי אתמול. ברור שבעונות האחרונות כיף יותר כי אתה לא שומע את כל העולם מסתכל עליך כאילו אתה משוגע שאתה נוסע למשחק, אבל מי שבוחר את הקבוצה שלו לפי ההצלחות שלה או מומנטום או התוצאה במשחק האחרון מחזיק לדעתי גישה לא נכונה למה זה אהדה. אני מקבל את כל סוגי האוהדים בכיף והגנתי השנה לא מעט על ״אוהדי טרנר״, אבל אני עדין חושב שהתרבות כאן רחוקה מתרבות אהדה אמיתית.
    הייתי באנגליה במשחק של קבוצה מהליגה השלישית, מרוחקת סך הכל חצי שעה של נסיעה מלונדון, בשעה שבה צ׳לסי אירחה בלונדון את ברצלונה וכולם או השיגו כרטיס למשחק או צפו בו בטלויזיה בפאבים. הקבוצה מהליגה השלישית גם סיימה את העונה מבחינת המאבקים בליגה (בתחתית אבל לא במאבקי ירידה) ושיחקה את משחק הבית האחרון שלה לעונה. המגרש היה מלא, הקהל בא להודות לקבוצה שלו על העונה ולהראות תמיכה ולא עניין אותו ברצלונה - צ׳לסי. זאת תרבות בעיני. אצלנו במצב דומה האיצטדיון היה ריק אצל 90% מהקבוצות גם במשחק בין קבוצות מליגה ראשונה.
    ככה אני תופס את הדברים, מבין מראש שהרף שלי גבוה מאוד, אבל ככה אני חושב שצריכה להיות תרבות כדורגל אמיתית.

4. עידן444 Member

אני לא ביקרתי את הקהל. נדיר שאני עושה את זה. אז אין לי מושג על מה הוא מדבר.

גם אני חושב שהוא קצת ממעיט בקהל שלהם.
    בתקופות הרעות של ב״ש אני זוכר את וסרמיל תמיד sold out.
    אפילו היתה תוכנית הרחבה בגלל הביקוש.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

באר שבע זאת יונייטד? בגלל שלוש אליפויות? מה היה ב-19 שנים לפני זה שליוותי את הקבוצה? אני בפורום הזה מיום שנפתח, דפדף אחורה או תעשה חיפוש כאן למעלה, תראה שכתבתי את אותם דברים על הקהל שלנו, ודיברתי ספציפית על עונות שלנו בצמרת שגם שם ניצחון כזה או אחר או מומנטום כזה או אחר של באר שבע היה יכול אפילו להכפיל את הכמות שלנו במשחקי החוץ ולפעמים גם בוסרמיל. זה היה הזוי בעיני אתמול וזה הזוי בעיני היום שניצחון במשחק נתון ישפיע על האם תגיע למשחק הבא של הקבוצה שלך בטח בעונה טובה שהיא רצה בצמרת, אתה בא קודם כל בשביל הקבוצה שלך, את מי מעניין אם ניצחת מחזור קודם או לא.

6. עידן444 Member

אנגליה זה לא כל העולם.
    אז אל תגיד שאנחנו יוצאים דופן. אנגליה יוצאת דופן. יחד עם עוד כמה מדינות בודדות.

7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

זאת בדיוק הנקודה, מכבי תל אביב הגדולה עם כל האליפויות ועם התקציב הגדול כשהכישלון הכי גדול שלהם ב-6 השנים האחרונות זה סגנות, כמה אוהדים היא הביאה למשחקים השנה ברגע שהבינה שלא תהיה אליפות? איזה תרבות זאת? ואם זה קורה במועדון שנחשב הגדול בארץ מבחינת תארים וכמות קהל, מה קורה בקבוצות אחרות כשיש כישלון?
    לא מתחבר לתרבות הישראלית, אולי חלק חושבים שזאת המציאות וזה בסדר, אני חושב אחרת, וחשבתי ככה עוד לפני שראיתי מועדונים קטנים יותר בעולם מתנהגים בצורה אחרת (קבוצת תחתית מליגה שלישית באנגליה!).

8. yakov_y YNWA

הקהל של מכבי ת״א עם 9 אלף ממוצע, אנחנו עם 7.
    תבין את מי אתה מבקר, בני יהודה עם פחות מ-4, הפועל חיפה לא עברה אותנו.

הכוונה לב״ש הייתה בכמות הקהל ולא התארים, זה לא שממוצע הקהל לפני התארים היה כמו היום אז הביקורת לא הגיונית.
    אני באותו דעה כמו שלך, לא סתם הבאתי את הקהל של הפועל ת״א כדוגמא, מילאו יציעים בליגה ב׳ בכדורסל, 49 שנה בלי אליפות, היריבה השנואה רק מצליחה, הקבוצה שלהם כבר שנים מאכזבת ועדיין סולד אאוט כל משחק, עדיין מעודדים במינוס 20 בדרבי. את זה תמצא רק באנגליה ובדרייב אין.

9. עידן444 Member

הלואי היינו במצב של הפועל חיפה העונה.
    היינו להערכתי מביאים מספרים חסרי תקדים.
    בשיא של העונה לפני המשחקים נגד הפועל ומכבי חיפה בסיבוב הראשון- היה טירוף.
    אפילו אמא שלי שלא דרכה מעולם במגרש כדורגל הגיעה. מניח שכמו אמא שלי יש לא מעט בטרנר של היום.

oFiRzZz ו-yakov_y אוהבים את זה.
  10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ההתלהבות של קבוצת אוהדים שמקימה את הקבוצה מחדש גרמה לזה. השאלה האם האולם של הפועל תל אביב כדורסל היום הוא סולד אואט או לא? אצלנו בתקופת המחאה נגד זינו הרבה אוהדים עברו לקבוצת הכדורסל בלאומית ומחאו נגד זינו בזמן החרם מתוך אולם הכדורסל וזה הוביל לאווירה מדהימה בכדורסל עם סולד אואט בפלייאוף במשחקי הבית והחוץ כשאנחנו ממלאים חצי מאולם הפחים בגמר הפלייאוף נגד חולון למרות שהקצו לנו יציע קטן דרך אלף ואחד דרכים מהטירוף והשנה עלינו ליגה ועדין לא הגענו אפילו פעם אחת לסולד אואט בקונכייה. לפעמים אירועים היסטוריים נותנים דחיפה מיוחדת לקהל.

אני מבקר את כולם כמו שביקרתי את באר שבע בעבר. בתרבות אמיתית של כדורגל טדי מלא והיציע של נתניה מלא כי שתי הקבוצות נתנו עונה אדירה יחסית לציפיות שלהם בתחילת עונה לתקציב שלהם ולחומר השחקנים שלהם.
    רק בישראל זוכרים רק את המשחק האחרון ולא את כל העונה.

11. עידן444 Member

הלואי ויום אחד תהיה כאן תרבות כדורגל אמיתית.

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  12. yakov_y YNWA

אתה מבקר קהל ששבר את שיא המנויים השנה וישבור גם בשנה הבאה למרות התבוסות ואומר שרק בישראל זוכרים את המשחק האחרון.
    מצחיק כי אתה שופט את הקהל במשחק האחרון ושוכח מה הם עשו במשך עשו שלמה.
    אנשים עשו מנויים עם הרכש הכי מרשים שלנו בשנתיים האחרונות היה דני עמוס ואלחסן קייטה.

Maccabi Diamond אוהב/ת את זה.
  13. DRORIKO Member

למחוק

14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה שוב נופל בגישה. אני 22 שנה מנוי ולא מעניין אותי את מי החתימו ומי לא. זאת צריכה להיות הגישה לדעתי. גם במהלך העונה הייתי בטוח שלאור העונה הטובה תביאו מספרים גבוהים יותר כי ברור לי שאם זה אתם בגמר הגביע מול בית״ר אז אתם מביאים 16,000 בקלות אז למה לא להביא מספרים יפים לנתניה כל העונה לקבוצה שרצה בצמרת ומשחקת אטרקטיבי והתקפי?

15. עידן444 Member

כי בסוף בסוף בשורה התחתונה זו סתם עוד עונה.
    לא מכיר קבוצה בארץ שבשביל סתם עוד עונה תביא 10,000 איש כל משחק out of nowhere.

Maccabi Diamond, oFiRzZz ו-yakov_y אוהבים את זה.