תמיר כהן סיכם ל-3 עונות בבולטון

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י KENAR, ‏23/12/07.

1. Becks Member

http://www.nrg.co.il/online/3/ART1/675/191.html

גארי ספיד הוותיק הושאל לשפילד עד סוף העונה עם אופציה לרכישה.

לתמיר כהן זה חדשות טובות כי ספיד היה אמור להיאבק איתו על חולצת ההרכב הראשון.

http://www.nrg.co.il/images/archive/408x153/869/742.Xxx

2. Ampelmann Member

גם אני, כששמעתי על ההחתמה הזו לראשונה תהיתי "תמיר מי?!". קשה לי להאמין ששחקן כל כך אלמוני (על עידן טל ובן חיים כולם שמעו לפני הקריירה האירופית, על כהן אני די בטוח שלא מעט כותבים בפורום הזה לא יכלו לספר איפה הוא שיחק עד לפני שבועיים) יפרוץ פתאום ויגיע כל כך רחוק, בעיקר בהתחשב בעובדה שכהן הוא לא בן סהר או גיא אסולין, ש"ינקו קצת אירופה" מגיל צעיר מאוד, אלא מוצר מוגמר בן 23 שלא ממש הגיע למקומות יוצאי דופן כמו ברקוביץ' ורביבו שעזבו לאירופה רק כשראו שיש שם משהו מיוחד והצליחו בהתאם.

מצד שני גם אם תמיר יכשל כשלון חרוץ (פלופ, בתרגום חופשי לאנגלית), המעבר הזה הוא צעד מאוד נכון מבחינתו. נתחיל בזה שהשכר ורמת החיים של כהן יקפצו מדרגה (יותר כמו קומה) למשך השהייה שלו בבריטניה וערך ה"מניה" שלו כשחקן כדורגל יקפוץ ועדיין היתרון הגדול בכלל לא קשור.
    גם אם כהן ישחק שנה אחת בבולטון, יראה את הדשא פעמים ספורות ויחזור לישראל בינואר הבא עם סימנים של סוליה במקום שעליו נהוג לשבת, הקריירה שלו כשחקן כדורגל תהנה משנה שלמה של אימונים במועדון שהרמה שלו גבוהה מזו של מכבי תל אביב ללא הכר. כדורגלן בריטי נדרש לכושר עדיף, לטכניקה עדיפה ולחשיבה עדיפה. גם אם כהן לא יראה את זה על המגרש, הוא יספוג את זה באימונים ויחזור, כמו עידן טל, שחקן טוב יותר ועם הזכות להתמקח על חוזה גדול יותר גם בישראל.

3. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

דווקא לא מסכים בכלל עם מה שנאמר שם.
    הבעיה היא אחרת - שחקנים שלא מתאימים או שחקנים שיוצאים בגלל הסוכן בלי רצון להשקיע. ליגה הולנדית, צרפתית, פורטוגלית ואפילו בלגיה ושות' - זו בושה? הרי זה הרבה יותר מקצועני ממה שיש פה.

4. Diamond Cutter Member

כתבה עלובה של אוהד מתוסכל(בית"ר נראה לי).הוא מדבר כאילו כל כדורגלן חייב כליה לכדורגל הישראלי וחייב לתרטם את שלו וכמובן לדחות הסיפוק ממעבר לליגות נידחות שברור שהן לא טובות מהישראלית כאילו מי כבר שמע על לגיה וטורקיה?סתם חורים שלא כמו הליגה שלנו שכמוןב גם טוה יותר מקבוצת שיפולי הפריימליג.

5. KENAR Member

בהחלט בושה ויותר מזה גם חוצפה גדולה מאוד!!!
    אם שחקן קיבל הצעה מקבוצה באירופה זו זכותו המלאה לממש אותה וללכת לשחק שם אם הוא הצליח כל הכבוד לו ואם הוא נכשל לא נורא זה לא סוף העולם. מי קבע ומי אמר שרק על פי הישגים ויכולת גבוהה בכדורגל הישראלי יכול שחקן להרשות לעצמו לצאת לאירופה? ברור שאפחד!!!לדעתי אפילו הסיכוי לתפוס שם כותרות ולהתקדם גבוה שם בהרבה מאשר פה וגם אני מסכים עם העובדה שבבלגיה הולנד ופורטוגל רואים הרבה יותר מקצוענות איכות ורמה גבוהה מאשר אצלנו בארץ....
    מדובר ללא ספק בעיתונאי משועמם ומתוסכל אם הוא אוהד בית''ר אז אני בתור אוהד מסור ואוהב מתבייש בו בשם אוהדי בית''ר.

6. THE STRETFORD END Member

פיספסתם את הנקודה שיותר חשובה לדעתי והיא מה שאני טוען כל הדיון הזה,
    שחקנים שלא עשו מי יודע מה בישראל מגיעים לרמות הגבוהות ביותר והכוונה שלי לא אלו שמגיעים לבלגיה
    שזה סביר כקרש קפיצה נורמלי יותר אלא אלו שמגיעים לאנגליה והאחרון בהם,תמיר כהן.

ברגע ששחקן מישראל מגיע לליגה גדולה כמו אנגליה או ספרד,אם הוא לא באמת מהסוג של יוסי בניון/ברקוביץ...הוא נפלט די מהר החוצה,
    בכר לדוגמא,היתה לו עונה טובה בהפועל ת"א כשהקבוצה כולה עשתה ריצה יפה מאוד בגביע אופ"א,
    הסוכן שלו רונן קצב אם אני לא טועה,שהוא מאוד מקושר בספרד הצליח לסדר לו חוזה בסנטנדר,
    אבל אפשר לעבוד עליהם בעיניים עם קלטות וידאו ומילים גבוהות עד כאשר מגיעים לדשא,
    סתם הוא לא שיחק?סתם זרקו אותו אחרי שנה?
    סתם אף קבוצה מליגת המשנה באנגליה לא התרשמה והחתימה אותו כשהוא נבחן אצלה?
    ומדובר בשחקן שהיה מגן פותח בקבוצת צמרת ונחשב למגן מוביל בישראל,מה ההבדל בינו לבין תמיר כהן?
    בדיוק אותו הדבר,סוכן,סוכן,סוכן.

אני מאמין ומי שרוצה לרשום זאת בתקווה להאכיל אותי בכובע מוזמן,תמיר כהן לא יצליח באנגליה,הוא לא מספיק טוב,אחרי תקופה מספיק ארוכה על הספסל או היציע הוא עוזב את בולטון,כנראה חזרה לארץ.

7. KENAR Member

אני חושב שכדורגלנים ישראלים שיוצאים לאירופה רק דרך סוכן צריכים לחשוב יותר מפעמיים אם לעשות את הצעד הזה ויותר מזה לחשוב ברצינות אם בכלל לעשות אותו,אין בזה משהו רע עבורם להפך מדבור בצעד שהוא רק לטובתם אחרי הכל אם הם מוותרים על היציאה המוקדמת לאירופה הם לוקחים החלטה אמיצה וחכמה ומחשלים את עצמם עוד כמה שנים בכדורגל הישראלי ורק אז שהם באמת בשיא כושרם ובשיא יכולתם הם מרשים לעצמם לצאת לאירופה ואך ורק בגלל יכולתם ולא בגלל קומבינה של סוכן ככה הסיכוי שלהם להצליח יותר גבוה... המעבר של תמיר כהן לבולטון הוא בחזקת הימור גדול גם עבור עצמו וגם עבור הקבוצה(אם כי במידה הרבה יותר פחותה), אני מאחל לתמיר שהקריירה שלו לא תתרסק כמו הקריירות של נג'ואן גרייב ואילן בכר שכמו תמיר כהן הלכו לשחק בליגות הבכירות של אירופה(אנגליה וספרד בהתאמה)הרבה יותר בזכות הסוכן מאשר הודות ליכולתם האמיתית הדעה שלי שאם היו מחכים עוד כמה שנים ומתחשלים בכדורגל הישראלי היה להם סיכוי טוב להצליח באירופה

8. a.m Member

טל בן חיים תמיד היה משקיען, גם באותה כתבה תמיר כהן אמר שכולם צחקו על טל בן חיים ועל הרצינות שלו, בסופו של דבר הוא ראה שהדרך של טל בן חיים היא הדרך הנכונה להצלחה, זו גם הסיבה שטל בן חיים כבר יצא לבולטון בזמן שתמיר כהן בילה על הספסל.

9. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

למרות שאני מסכים בגדול שזו העברה של סוכן, כאחד שעוקב אחרי תמיר כהן מההופעות הראשונות שלו אצלינו עוד בקדנציה הקודמת של ניר לוין, תמיד האמנתי שהוא יכול להגיע לאירופה. הוא שחקן גרזן טיפוסי שעם קצת שדרוג פיזי יכול להשתלב ביותר ממספיק מקומות בחו"ל. פרמיירשיפ? לא בטוח, נראה אם הוא יצליח לנצל את התקופה בבולטון לטובה, להתקדם מבחינה אישית ויותר חשוב מכל לא לחזור לארץ אם לא הולך ישר כמו קטן וטל! בכל אופן יש לו את מה שדרוש להיות שחקן צ'מפיונשיפ לגיטימי וזה אני בטוח.

ורק הערה קטנה לגבי זה שהביאו את נמני כדוגמא לשחקן שבא גדול לאגנליה וחזר קטן. נמני קודם רשם משהו כמו גול ובישול בשלושה הופעות בדרבי קאונטי, לא רע סה"כ, אני לא ממש בקיא בסיבות שהוא לא שיחק אבל הוא בסה"כ היה שם מספר חודשים לפני שחזר במהרה למכבי, לא הייתי קורא לזה כישלון, הצלחה, או בכל שם אחר, סתם גיחה קצרה. מה גם שלא יודע מה נמני חשב לעצמו, מעולם לא היה לו את הכושר לשחק בליגה הזאת.

10. avdz7 Member

:aaarofl:

אני מקווה שתמיר יצליח בבולטון, למרות שלא ממש נירא לי, שחקן שנותן מעצמו כל משחק 100%

רק שישפר את הבעיטות שלו מרחוק http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx