תקשורת או תשקורת?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Gass12, ‏25/11/16.

1. FelaKaT Member

אין לי בעיה עם עיתונות פוליטית, יש לי בעיה עם עיתונות מגויסת.
    מצחיק שאתה מבקר את הגישה שלי (שאשמח לדעת מה היא למען האמת, כי לא זכור לי שאמרתי שאין שום ערך בעיתונות ואי אפשר לסמוך על אף אחד) בזמן שבעבר פסלת כלי תקשורת אחרים רק בגלל הנטייה הפוליטית שלהם (0404, מידה).
    בסופו של דבר, בהחלט יש עיתונאים שלא מאפשרים לדעות שלהם להשתלט עליהם אבל יש הרבה יותר עיתונאים שנותנים לדעה שלהם להשתלט עליהם ולהשפיע על הדיווחים שלהם. דרוקר והצוללות, אברהמוביץ', סרנה וכספית וביבי חרוב העיתונאים וההתנקות/הקהילה הגאה/חוק הלאום/נאמנות בתרבות והארץ והפלסטינים אלו דוגמאות מצוינות להתגייסות הזאת.

2. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

3. סיונרה Member

בשעה טובה? הפסד גדול לטלוויזיה הישראלית. יש מעט תוכניות עם דיונים ברמה שאפילו מתקרבת לתוכנית הזאת, גם אם אתה חושב שלונדון גזען (ממה שאני מסיק, יש מעט מאוד אנשים שאינם גזענים בישראל לדעתך, בטח אם הם לא מזרחים)

oranfu אוהב/ת את זה.
  4. DRORIKO Member

מעולם לא הסכמתי איתך על משהו כמו על זה. ירון לונדון הוא הנכס הכי גדול של ערוץ 10 ואולי של הטלוויזיה בכלל. אתה רואה נפוח, גזען ומיזוגן אני רואה אינטלקטואל, חריף, שלא דופק חשבון לאף מרואיין ובנוסף גם יודע לשמור על חוש הומור בריא. לגבי מוטי קירנשבאום, היה בחור חביב ומצחיק (ואגב גם אוהד של הפועל כפר סבא) אבל הוא תמיד נראה לי כמו אחד שמפריע לירון לנהל דיונים רציניים עם המרואיינים, הם לא באמת היו באותו לבל אינטלקטואלי. אני חלילה לא שמחתי על מותו, אבל התכנית היתה הרבה יותר טובה כשירון נשאר לבד.

5. DRORIKO Member

אגב עכשיו אני שם לב שחסכתי לי הספד למקרה שלונדון ימות :)

6. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

לונדון איש חכם, אין ויכוח. אבל הדעות שלו הן של פריבילג הגמוני שלא מבין שום מצוקה של קבוצת דיכוי. לא נשים, לא מזרחים, לא ערבים. מפא״יניק קלאסי. יש מלא דוגמאות, מהראיון הידוע לשמצה עם ניסים סרוסי ועד ימינו.

אה, וקירשנבאום היה אוהד מכבי נתניה (וגם יונייטד).

7. סיונרה Member

אדם יודע מה שהוא יודע. זה לא אומר גזען. האם על אדם שיש לו דעות של מקופח באמת מעיירת פיתוח ומעולם לא פגש אשכנזי, מבין מה הם חושבים או אופילו היה בתל אביב היית אומר גזען?

8. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

זה לא סימטרי. יש הבדל בין הקבוצה המדכאת למדוכאת.

9. סיונרה Member

בהערכה שאדם הוא גזען? לא. אולי כאשר אתה יותר סלחן כלפיה. העובדה שאדם הוא פריבילג אינה רלוונטית לגביי דעותיו, בורות היא סבירה כל עוד אתה לא מניח שאתה יודע הכל.
    לפי ההגדרה הזאת אדם יכול להוולד גזען, רק בגלל שהוא אשכנזי שנולד בתל אביב, כלומר הגישה הזאת היא אחד הדברים הכי גזענים שקיימים.

לגזענות יש הגדרה פשוטה, אדם הוא גזען אם הוא מניח תכונות על בני אדם על בסיס הגזע/מוצא/מאפיינים מולדים דומים. הוא יכול להיות מקריית מלאכי או מסביון.

10. Mellow29 Kopite

היה אוהד ליברפול.

11. DRORIKO Member

כמו כל שמאלני מצוי :)

12. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

13. Mellow29 Kopite

אני זוכר שראיתי כאן מישהו (אולי @oranfu) כותב שהוא אהד ליברפול. גם כאן זה מוזכר, למרות שאני רואה גם בגוגל אזכורים אחרים לגבי מנ׳ יונייטד אז אנערף.
    יש מצב שהוא ״אוהד״ כמו חצי מהאנשים שלא מתעניים בספורט כמו הכותבים באייסוקר, כלומר הם בעד הקבוצה שהכי מוצאת בעיניהם באותה תקופת זמן מסוימת.

oranfu ו-Michael Carrick אוהבים את זה.
  14. DRORIKO Member

למי אכפת, כל עוד הוא אהד נתניה הוא אחלה גבר מבחינתי.

משעשע לשמוע את זה מעורך של עיתון שבן כספית הוא הכותב הבכיר שלו
    עורך עיתון מעריב, דורון כהן: שנאת נתניהו הגיעה לרמה חולנית, לרמה פסיכוטית - חדשות רוטר

מה שלא משנה את זה שאני מסכים איתו על כל מילה כן? והוא לא רק מדבר. אין ספק שמעריב תחתיו הרבה יותר מגוון משאר העיתונים, כן סיונרה גם מישראל היום.

15. סיונרה Member

אני טענתי שישראל היום מגוון?

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 15)

1. Bayern