16 קבוצות בליגות העליונות: בעד או נגד?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י roeiuzan, ‏24/6/08.

1. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפלייאוף זה רעיון פשוט מזעזע, צריך לשים על כיסא חשמלי את האידיוט שפלט את השטות האמריקאית הזאת. משחקי המבחנים בין היורדות והעולות זה לא רע, יש את זה בכמה ליגות וסה"כ זו פיקנטריה נחמדה. הגדלת הליגה כשלעצמה - מעולה, רק חבל שכל כך מזרזים את זה, עונה בלאומית עם 6 עולות זה טיפה מוגזם.

2. BeitaReaLiverpool Member

בזיון. זה לא הגיוני שקבוצה תאבד אליפות בגלל הפלייאוף הזה. רעיון כזה מטומטם לא שמעתי כבר הרבה זמן.

לוזון, אני מבקש יפה.
    STEP DOWN .
    פורפאבור.

3. avishay22 Member

בתור אוהד חיפה, אני אשקר אם אגיד שאני מתנגד לרעיון הפלייאוף.
    אני אומר תודה שלא העלו את הרעיון הזה בין השנים 2000-2006.

אבל בתור אובייקטיבי , לראות עכשיו את אחי נצרת ועכו בליגת העל סתם יגרום לכאב ראש.

4. Landon Donovan Member

בעיקרון שיטת הפליי-אוף הזאת דומה לשיטה בליגה הסקוטית, ולא בזאת האמריקאית, שם הפליי-אוף משוחק בצורת נוק-אאוט. זה כמובן לא משנה את זה שזה רעיון מזעזע.

5. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

תגובה של אוהד חיפה שהצחיקה אותי מאוד (ודי נכונה):

6. Raulito Madridista

אני הייתי נגד הרעיון של הגדלת הליגה, אבל את זה עוד הייתי מוכן לקבל. אני נגד הגדלת הליגה משום שזה ייצור קבוצות מיותרות בליגה כזו. יהיו את החלשות ביותר שייקבלו בראש בכל מחזור ומראש יהיה אפשר לסמן וי במשחקים נגדם, ועוד דבר שלילי - הרבה קבוצות ייאבדו את עצמן ולא תיהיה להן סיבה לשחק. כבר ראינו השנה שהדבר האחרון שאפשר להגיד על ליגת העל שהיא ספורטיבית למופת. המחזור האחרון של עונת 08\2007 הוא תעודת עניות לכדורגל הישראלי. כמובן שהיו קבוצות שניסו, אבל את התוצאה הסופית זה מה שייזכרו.
    הרעיון של הפלייאוף זה בושה וחרפה. קבוצה צריכה להתעלות על עצמה במשך שלושה משחקים והיא אלופה. רעיון ביזיוני. הייתי מבין אם היו עושים את זה במידה ובית"ר הייתה שולטת בליגה כמו שמכבי ת"א בכדורסל לקחה אליפיות בקצב מדהים, אבל הרעיון הזה הגיע כמה שנים מוקדם מידי. אין צורך להסביר שלקחת אליפות במשחק פליאוף זה לא כמו להוליך את הטבלה לאורך כל העונה. אני יודע שלהפועל ממש אין סיכוי לזכות באליפות בשנים הקרובות, והרעיון של הפלייאוף מעלה את הסיכויים פלאים, אבל אין מה להשוות בין השמחה שהייתה קיימת בין זכייה באליפות בדרך הראשונה והטובה(למשל עונת הדאבל) לבין פלייאוף.
    אני מקווה שהדבר יחזיר את הפועל באר-שבע לליגת העל, היא קבוצה שמביאה קהל ומוסיפה צבע.
    למה ישראל חייבת להיות יוצאת דופן?; למה מה שטוב באירופה לא מספיק טוב לנו?; זה לא שאנחנו המצאנו את הכדורגל...

נערך לאחרונה ב: ‏24/6/08
  7. y56kh Member

רעיון טוב כי הרמה של ליגה לאומית וליגת העל מתקרבת
    אבל רעיון גרוע כי יהיו מ-ל-א משחקים בלי קהל בכלל

אין כזה דבר רעיון שישי לו רק יתרונות

8. King Kenny Member

גם עכשיו יש מלא משחקים בלי קהל, אז מה זה משנה אם המשחקים יתפרשו על שתי ליגות או ליגה אחת?

9. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

רק בשביל שתבינו את גודל האבסורד:
    ליגה-
    1. 64 נק'
    2. 63 נק'

פלייאוף-
    1. 32 נק'
    2. 32 נק'

מילא לוזון רצה למנוע מצב שקבוצה (מעניין איזה) לוקחת אליפות ב-15 נק' הפרש, אבל אם המירוץ הוא צמוד המובילה סתם מקבלת עונש.

10. TariboWest Member

אבי לוזון הצהיר שהוא רוצה כדורגל מ"צפת ועד אילת", אבל במהלך שהוא הוציא לפועל הוא עשה בדיוק את ההפך. יכול להיות שהוא לא בדק מספיק את הנושא לעומק או שהוא סתם אידיוט, אבל הוא קבר את היום את הליגות הנמוכות שמונות מאות קבוצות ממאות יישובי פריפריה שעליהן לוזון אוהב כ"כ לדבר.
    16 קבוצות בכל מחוז של ליגה א' - בטן גדולה מדי לליגה. המתכונת כיום של 14 קבוצות היא גם גרועה, אז עוד מוסיפים עוד שתיים. הליגות האלו מסריחות ממשחקים לא כשרים, קבוצות מאבדות עניין וחצי מהמשחקים הופכים למכורים, אז מה יהיה עם ליגה גדולה יותר?
    עולה אחת מליגה של 16 קבוצות זה כלום. אז נתנו למקום שני בכל מחוז להתמודד ביניהן והמנצחת תעלה למבחנים מול קבוצה מהלאומית, איזה סיכוי יש כבר לקבוצה בליגה א' מול קבוצה מהלאומית שלה עוד יש אפשרות לשחקנים זרים?
    הגדלת ליגת העל והלאומית אומרת שכל שחקן בינוני בלאומית יימצא את עצמו בליגת העל וכל שחקן בינוני בארצית יימצא את עצמו בלאומית, מה שאומר שלליגות א' יישארו הזבל של הזבל. אם בעבר שחקן בליגה א' שנותן עונה גדולה ייצטרך לעבור מבחנים בקבוצת תחתית בלאומית כדי לקבל חוזה, אז היום קבוצות ייאבקו עליו. הרמה פשוט תהיה זבל.

11. oFiRzZz Member

טאריבו ווסט - יש משהו במה שאתה אומר . אבל - יש המון שחקנים שמסתובבים להם בליגה ארצית , א' ..
    שלא גילו אותם או שהם סבלו מחוסר מזל בקריירה שהכיף היו יכולים להיות בקבוצת תחתית בליגת העל .
    בכדורגל בישראל חייבים מזל ופרטוקציות .
    נקח דוגמא את מעבי . שחקן ששיחק בעבר בליגה א' (!) , אמנם לפי דעתי אין לו מקום בנתניה אבל לקבוצת אמצע-תחתית הוא יכול להיות שחקן טוב.
    יכול להיות שנראה פה הפתעות וצעירים שמתפתחים פה ..
    ויכול להיות שנהיה מוצפים בבינוניים ומטה .
    דעה שלי - משהו באמצע .

12. roeiuzan Member

הוא דיבר על זה שעקב הגדלת הליגות הסיכויים של קבוצה בליגה א' לעלות קשים עוד יותר ממה שכבר היו.
    מעבי שיחק בהפועל אזור מליגה ב', אבל בלי קשר, יש לפחות 50 שחקנים ויותר בלאומית שצריכים לשחק בליגת העל, וחלקם אפילו יובילו שם, בעוד שיש לפחות 80 שחקנים בליגת העל ששווים בקושי ליגה לאומית, כאן כבר נכנס העניין של הפרוטקציה שהזכרת, ואני מוסיף חוסר סקאוטינג טוב של המועדונים ופחד של המאמן להמר על שחקן צעיר\חסר ניסיון בליגת העל.

נערך לאחרונה ב: ‏24/6/08
  13. TariboWest Member

נכון, אבל הפתרון לבעיה הזאת צריכה להיות שידרוג (בעצם הקמה) של מערכי סקאוטינג. זה לא היה אפשרי בשנים הקודמות בגלל מחסור בתקציבים, אבל בעידן האוליגרכים זה אפשרי והכרחי.
    בשנים הקרובות הרבה שחקנים מוכשרים ייחשפו בגלל הגדלת הליגות, אבל יחד איתם גם הרבה זבל. אין הרבה שחקנים ישראלים טובים, זה אומר שקבוצות מ-2 הליגות העליונות יצטרכו להסתפק גם בשחקנים בינוניים ביותר כדי למלא סגל של 24 שחקנים.
    בקשר לעניין של ליגה א', סתם דוגמה - נניח שעראבה, שהיא מועמדת רצינית ביותר לעלייה השנה מהמחוז הצפוני, תעלה. קבוצה ללא מגרש ביתי (משחקת בכאוכב כשגם המגרש הזה לא יאושר ללאומית), ללא תשתית רצינית של מחלקת נוער, ניהול אלוהים ישמור ושום שלד של שחקני בית שיכול לשמש גם בלאומית - איך הם אמורים להסתדר מול מכבי הרצליה, הפועל חיפה והפועל כפ"ס?

14. Football God Member

חבר'ה,המצב בליגה אצלנו לא יכול לרדת יותר.אנחנו כבר כמה שנים בשיא השפל בליגה.אין לנו הצופים והאוהדים מה להפסיד.לדעתי ההגדלה תיתן יותר עיניין.כל שבת תיהיה מטורפת עם הרבה משחקים ומקווה שגם גולים,כי הליגה תיהיה יותר פתוחה עם הפורמט החדשה.
    אני מאמין בזה.

15. guyholl Member

הפליאוף זה שטות גמורה של האתחדות. להוציא את עונת 02/03 כל יתר העונות הסתימו במחזור ה20. להוסיף עוד 5 מחזורים זה מיותר כל כך וגם ההחלטה של הפחתת 50% מהניקוד בפליאוף היא טיפשית ומיותרת לטעמי. אתה רוצה לעלות את רמת העניין במחזורים האחרונים? תעשה פיינל פור או משהו ונגמר הסיפור. שום דבר לא ימנע מקבוצה שדרסה את הליגה במשך שלושים מחזורים להמשיך לדרוס אותה עוד 5. הגדלת הליגה היא דבר טוב לטעמי, אבל השיטה היא רעה.