16 קבוצות, שלושה סיבובים, חלוקת נקודות, פלייאוף

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י שגיא, ‏27/6/09.

 1. שגיא

  שגיא Guest

  כמה סיבובים? יש פלייאוף? מחלקים נקודות?

  אני מאמין שהרבה אנשים לא כלכך בטוחים לגבי מבנה הליגה וחלוקת הנקודות בעונה הבאה בליגת העל. אז כאן נעשה קצת סדר בעניין הזה ונפזול למדינות אחרות באירופה (מתקדמות יותר ומתקדמות פחות) כדי למצוא עוד מדינות שהחליטו להמציא את הגלגל.


  אז קודם כל, הליגה בעונה הבאה תכלול 16 קבוצות. את זה כולם יודעים. 16 הקבוצות תשחקנה פעמיים (בית וחוץ) נגד שאר 15 הקבוצות בליגה כך שיערכו 30 מחזורים על פני שני סיבובים. לאחר שני הסיבובים הקבוצות תחולקנה לשלושה בתים. בבית העליון יכללו 6 קבוצות שישחקנו סיבוב של חמישה מחזורים כדי לקבוע את האלופה וכמובן ואת הקבוצות שיזכו לשחק בגביע אופ"א. הפלייאוף התחתון גם יכלול 6 קבוצות שיאבקו בינהם בסיבוב של חמישה מחזורים על הזכות להישאר בליגת העל כשתי האחרונות תרדנה לליגה הלאומית. ובאמצע יתקיים סיבוב נוסף בין הקבוצות במקומות 7-10 שישחקו סיבוב של 3 מחזורים על מיקום ומענקים. עד עכשיו, אמנם עם לא מעט הסתייגויות, זו שיטה שאפשר לקבל אותה בסך הכל, למרות הסיבוב השלישי המיותר. החלק היותר הזוי בשיטה הזו של מר לוזון הוא מה שקורה בין חלוקת הקבוצות לבתים (לאחר שני סיבובים) ולפני שיתחיל הסיבוב השלישי. הניקוד של כל קבוצות הליגה יחולק ב2, כך שקבוצה יש לה 50 נקודות תהיה עם 25. החלוקה הבזיונית הזו נועדה, כביכול, לצמצם את הפערים בין הקבוצות ולמנוע את זה שנדע את זהות האלופה לפני סיום הליגה.

  למרות שיש לי הרבה דברים להגיד על השיטה ההזויה הזו, אני אעדיף להתמקד במשהו אחר בהודעה הזו, כפי שציינתי בתחילתה, וזה מעין סקירה על הליגות האירופאיות שעדיין מנסות לסגל לעצמן שיטה בדומה לליגה שלנו. אז בואו נתחיל:


  אנדורה
  [​IMG]
  הליגה האנדורית מונה רק שמונה קבוצות והיא הליגה הקטנה באירופה. בליגה הסדירה נערכים שני סיבובים ובסך הכל 14 מחזורים. לאחר מכן הליגה מחולקת לפלייאוף עליון ותחתון (4 קבוצות בכל חלק) ועורכות סיבוב שלישי של עוד שישה משחקים, כדי לקבוע את זהות האלופה ואת היורדות לליגה השניה. קבוצה אחת יורדת אוטומית וקבוצה שמסיימת במקום השביעי נושרת למשחקי המבחן מול הקבוצה מהמקום השני בליגה השניה. כל המשחקים בליגה נערכים בשיטת בית וחוץ, למרות שבפועל כל קבוצות הליגה רושמות את האצטדיון הלאומי של אנדורה כאצטדיון הביתי ככה ששם לפחות אי אפשר להתלונן שהאצטדיון הביתי של הקבוצה לא אושר. כנראה שביחס לעובדה שמדובר במדינה מאוד קטנה בה הכדורגל לא מקצועני יותר מידי, זה הכי טוב שאפשר להוציא


  קפריסין
  [​IMG]
  הליגה של האי השכן, שגם כוללת כמה מאמנים ושחקנים שנפלטו מהליגה שלנו, כוללת 14 קבוצות שמשחקות שני סיבובים בשיטת בית וחוץ (בסך הכל 26 מחזורים). בתום הסיבוב השני, שני הקבוצות שסיימו אחרונות נושרות לליגה השניה ושאר 12 הקבוצות מחולקות לשלושה בתים של ארבע קבוצות (על פי מיקומן כמובן) כאשר הניקוד משני הסיבובים הראשונים נשמר והולך איתן לסיבוב השלישי, בו כל קבוצה משחקת עוד פעמיים מול שלוש הקבוצות שנמצאות בבית שלה (בסך הכל עוד שישה משחקים). בתום הסיבוב הזה נקבעת האלופה וקבוצה נוספת (האחרונה בבית התחתון) מצטרפת לשתי היורדות לליגה השניה. מי שרוצה לברוח משיטות הזויות יצטרך לחלוף גם על פני האי השכן.


  איסלנד
  [​IMG]
  עד לפני שנתיים הליגה באיסלנד הייתה הליגה עם הכי מעט משחקים באירופה. הליגה כללה 10 קבוצות בלבד ונערכו בה שני סיבובים ובסך הכל 18 מחזורי ליגה בלבד. כיום הליגה כוללת 12 קבוצות שעדיין משחקות שני סיבובים ובסך הכל 22 מחזורים. אולי מר לוזון יכול לראות שלא צריך בכח לחפש סיבוב שלישי מיותר והזוי?


  לטביה
  [​IMG]
  ליגה קטנה של 10 קבוצות. בחלק הראשון הליגה משחקת כל קבוצה פעמיים נגד תשע הקבוצות האחרות, בבית ובחוץ, בסך הכל 18 מחזורים. לאחר מכן הליגה מחולקת לשני חלקים. החלק העליון כולל שש קבוצות שמשחקות אחת נגד השניה פעמיים (עוד עשרה מחזורים) והחלק התחתון כולל 4 קבוצות שמשחקות אחת נגד השניה פעמים (עוד שישה מחזורים). בסיום העונה, הקבוצה האחרונה בבית התחתון יורדת אוטומטית לליגה השניה והקבוצה במקום השלישי בבית התחתון ניגשת למבחנים על מקום בליגה העליונה. רק לי זה לא נראה הגיוני שיש קבוצות שמשחקות יותר משחקים מקבוצות אחרות?


  ליטא
  [​IMG]
  ביחס לאוכולוסיה של ליטא (מעל 3.5 מליון נפשות) מדובר בליגה הקטנה באירופה. כמו אנדורה (שהאוכלוסיה שלה מונה פחות מ100 אלף איש). בליגה משוחקים ארבעה סיבובים ובסך הכל 28 מחזורים. הסיפור סביב מספר הקבוצות הקטן הוא כדלקמן: בשנת 2007 הליגה הליטאית עוד כללה 10 קבוצות. לפני תחילת עונת 2008 (הליגה נערכת ממרץ ועד נובמבר) התברר שהקבוצה שהייתה אמורה לעלות ליגה לא יכולה לעמוד בזה מבחינה תקציבית. גם הקבוצה שסיימה שניה בליגה השניה לא יכלה לעמוד בתקציב ואפילו קבוצה נוספת נאלצה לוותר עקב כך שהמגרש הביתי שלה לא עומד בתקן. כך הליגה צומצמה תחילה לתשע קבוצות. עוד לפני תחילת העונה, קבוצה נוספת הוצאה מהליגה כך הליגה כללה רק שמונה קבוצות. מר לוזון, אולי לא כדאי לנו להגיע למצב כזה בסוף, אבל בהתחחשב בעובדה שהרבה קבוצות לא יכולות לאחר במגרש הביתי שלהן ועדיין נאבקות כדי להשיג את תקציב המינימום, אולי היה מקום לשקול את זה שוב.


  צפון אירלנד
  [​IMG]
  בעונה האחרונה הליגה הצפון אירית הכילה 12 קבוצות לאחר שעונה קודם לכן הייתה מורכבת מ16. בניגוד לישראל, חמש קבוצות מהליגה הבכירה נשרו לליגה השניה וכך הליגה צומצמה ל12 בלבד. כיום נערכים בליגה הצפון אירית 3 סיבובים (33 מחזורים) ולאחריהם הליגה מחולקת לפלייאוף עליון ופלייאוף תחתון לעוד חמישה משחקים אחרונים, בסך הכל 38 מחזורים. עוד קצת יותר משבועיים נזכה לראות הנציגה הבכירה של הליגה הצפון אירית מול הנציגה הבכירה שלנו. אם תשאלו אותי, אני לא חושב שנראה על כך הדשא הבדלים גדולים.


  סן מרינו
  [​IMG]
  מבנה ליגת הכדורגל של סן מרינו הוא אולי המוזר ביותר באירופה (כן כן, אפילו יותר משלנו). הליגה הסדירה מחולקת לשני בתים וכוללת 15 קבוצות (זו לא טעות הקלדה - 15). בית אחד כולל שמונה קבוצות והבית השני 7 קבוצות. חלוקת המחזורים אף הזויה יותר - כל קבוצה משחקת פעמיים נגד כל קבוצה מהחלק שלה ועוד פעם אחת מול כל קבוצה מהחלק השני. כך שיוצא שבבית א', בו 8 קבוצות, יש 21 מחזורים (14 משחקים ועוד שבעה משחקים מול הקבוצות בבית ב') ובבית ב' יש 20 מחזורים (12 ועוד שמונה מול הקבוצות מבית א'). שלוש הראשונות מכל בית מעפילות לפלייאוף האליפות שנערך בצורה מוזרה בסופו נקבעת האלופה. אין יורדות ועולות וכל שנה הליגה מורכבת מאותן קבוצות. אני נותן לסן מרינו את התואר - מבנה הליגה ההזוי ביותר. ישראל תסתפק במקום השני.


  מלטה
  [​IMG]
  ליגה קטנה של 10 קבוצות בלבד. אחרי שני סיבובים (18 מחזורים), בדומה לליגה הישראלית בעונה הבאה, הניקוד של הקבוצות מחולקת ל2 והליגה מחולקת לשני חלקים. החלק העליון כולל את שש הראשונות שמשחקות עוד עשרה מחזורים (בשני סיבובים) במאבק על האליפות. החלק התחתון כולל את ארבע הקבוצות האחרונות שמתמודדות בינהן בשישה מחזורים על פני שני סיבובים נגד הירידה, כאשר שתי האחרונות יורדות לליגה השניה. אז אולי ממלטה מעצמת הכדורגל (אסור לשכוח שלפני חמש שנים הוצאו מהם תיקו) אבי לוזון ירש את השיטה המופלאה של חלוקת הנקודות?  יאללה. תקטלו בכיף.
   
  נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏27/6/09
 2. Ariel

  Ariel Member

  הצטרף ב:
  ‏31/7/02
  הודעות:
  2,399
  לייקים שהתקבלו:
  91
  סחתיין על ההשקעה, אם בהתאחדות היו טיפה בודקים, היו רואים שבקפריסין כל הקטע של פלייאוף אמצע טבלה נחל כישלון חרוץ, והצופים לא הגיעו. יש כבר החלטה עקרונית לבטל את העניין בעונה הבאה.

  אגב, אני כמעט בטוח ששיטת חלוקת הנקודות בוטלה.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏27/6/09
 3. שגיא

  שגיא Guest

  מכיוון שגם אני לא הייתי בטוח בזה, אני פניתי להתאחדות בתחילת השבוע וזו התשובה שקיבלתי:

  "
  נכון לתאריך זה (22.06.2009) שיטת המשחקים בעונת 2009/10 היא כלהלן:

  בכל אחת מהליגות ייערכו שני סיבובים (30 מחזורים), ואח"כ פלייאוף של 6 הקבוצות הראשונות - סיבוב של 5 משחקים על האליפות וההשתתפות בגביע אופ"א.
  פלייאוף תחתון של 6 קבוצות שייאבקו כנגד הירידה.
  הקבוצות שיסיימו במקומות 7-10, ישחקו ביניהן על מענקי מיקום.

  בתום שני סיבובי הליגה ולפני הסיבוב השלישי (שלב הבתים) יחולקו מספר הנקודות שצברה כל קבוצה עד שלב זה בחצי.
  "
   
 4. Sir Alex Ferguson

  Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏8/8/02
  הודעות:
  18,644
  לייקים שהתקבלו:
  4,054
  מאוד מפתיע שגיא, אני גם הייתי בטוח כמו אריאל שבאחת מהישבות הוחלט לרדת מחלוקת הנקודות של הקבוצות בחצי.
  לדעתי השיטה יכולה לעבוד. למרות שבגלל שאנחנו לא נמצאים באנגליה, וההבדלים במענקים במקומות 7-10 הוא קטן מאוד, אני גם צופה בישראל קרחות ביציעים (אלא אם אחת מהקבוצות הגדולות תגיע למקומות האלה) בפליאוף של אמצע הטבלה. אבל מי יודע, אולי גם משהו טוב יצא מהפליאוף של אמצע הטבלה, ואותם קבוצות, שיסיימו את העונה מוקדם, יתנו בפליאוף הקצר הזה את הצאנס לשחקנים צעירים.
   
 5. שגיא

  שגיא Guest

  אני מאוד אנטי השיטה. מה שיותר מפריע לי זה פחות הפלייאוף ויותר חלוקת הנקודות. שימו לב שיש רק עוד ליגה אחת באירופה שעושה את זה. מה גם שהשיטה הזו הוחלטה במהלך השנתיים בהן בית"ר שלטה בליגה. העונה, כשאנחנו רואים שקבוצות לא זורקות כסף, אלא מקצצות, אני חושב שזה כבר לא רלוונטי. למרות שגם במצב רגיל זה אבסורדי. למה להקטין סיכויים של קבוצה לזכות באליפות על ידי חלוקת נקודות? רק אצלי זה לא נתפס? מה רע בליגה של שני סיבובים ו30 מחזורים?
   
 6. Beitar

  Beitar Member

  הצטרף ב:
  ‏29/9/06
  הודעות:
  532
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אני כמעט בטוח שחלוקת הנקודות לא תהיה חלק מהשיטה החדשה בליגת העל. בהחלט יכול להיות שהחלטה זו, שכבר פורסם עליה בכמה אתרי ספורט ישראליים, עדיין לא רשמית - אבל הדגש הוא על עדיין. לא מן הנמנע ששבוע לפני תחילת הליגה, יודיעו פתאום בהתאחדות שחלוקת הנקודות לא תתקיים. ככה העניינים עובדים בארץ בכלל, ובהתאחדות לכדורגל בפרט.
  ברור שחלוקת הנקודות הזו היא לא ספורטיבית, אבל אני לא מאמין כאמור שהיא תהיה חלק מהשיטה בעונה הבאה (בעקבות העובדה שבית"ר כבר לא דומיננטית כמו שהייתה בשנתיים האחרונות).
  לגבי מספר המחזורים - 30 כמו שהציעו בעבר, נראה לי טיפה מעט מדי. מצב שני, 45 זה המון. לכן אני חושב שהפלייאוף יכול לעבוד - בעיקר מכיוון שמדובר במשחקים אטרקטיביים (קבוצות צמרת מול קבוצות צמרת, קבוצות תחתית נגד קבוצות תחתית; ורק פלייאוף של מרכז הטבלה הוא עניין בהחלט מיותר).
   
  נערך לאחרונה ב: ‏28/6/09
 7. Nigel de Jong

  Nigel de Jong מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏7/3/08
  הודעות:
  11,982
  לייקים שהתקבלו:
  4,432
  שיטת הפלייאוף מיותרת אבל נסבלת ואפשר לקבל אותה אבל למה פלייאוף לקבוצות אמצע טבלה??
  מיותר לחלוטין.
  שיטת הורדת הנקודות פעלה השנה(הורידו לבית"ר נקודות בכל פעם שהיא התקרבה לצמרת) סתם [​IMG]
  זאת שיטה מיותרת שנועדה לפגוע בקבוצה כלשהי ששולטת בליגה ללא עוררין ומתאימה לרפובליקת בננות ולא למדינה ששואפת ליותר.
  בקיצור, ליגה של 30 מחזורים ושני סיבובים וזהו ואם יהיה פלייאוף אז לא נורא.
   
 8. Igi

  Igi Member

  הצטרף ב:
  ‏25/5/05
  הודעות:
  9,708
  לייקים שהתקבלו:
  58
  שיטת קיצוץ הנק' לא ירדה? הדבר הכי מטומטם ששמעתי בחיי.
   
 9. Emil

  Emil Member

  הצטרף ב:
  ‏30/7/02
  הודעות:
  3,863
  לייקים שהתקבלו:
  0
  איך אפשר לדבר על שיטות מוזרות ולא להזכיר את שיטת ההעפלה לליגה ההולנדית?

  מהליגה ההולנדית השנייה, בה 20 מועדונים, מעפילה כל עונה קבוצה אחת באופן אוטומאטי לליגה הבכירה - אלופת הליגה. אך פרט אליה, שמונה קבוצות נוספות מקבלות הזדמנות לטפס רמה. וכמובן, לא מדובר בהכרח במועדונים שבמקומות 2-9. העונה כולה, שבה 36 מחזורים, מחולקת לשישה מקטעים של שישה משחקים כל אחד. "אלופת" כל מקטע מקבלת מקום בפלייאוף העלייה בסיום העונה, בנוסף לשני המועדונים המדורגים גבוה ביותר שלא זכו באף מקטע. את התמונה משלימות הקבוצות שסיימו 16-17 בליגה הבכירה. הפלייאוף משוחק בשיטת בית-חוץ, ללא חשיבות להפרש השערים. במידה של שיוויון בשני המשחקים הראשונים משוחק משחק שלישי. בסיום הפלייאוף שני מועדונים מתוך העשרה ימצאו את עצמם בליגה הבכירה.
  מכיוון שכ"כ הרבה מועדונים מגיעים לפלייאוף, בד"כ אפילו לא חייב לזכות באחד המקטעים, כשסביר להניח שהמועדונים הטובים באותה עונה יזכו ביותר מאחד. לכן במקרים רבים, מספיק להיות המועדון השני בטיבו באותו מקטע.

  אה, וכן, מהליגה הזו אין לאן לרדת. תיאורטית, ניתן לסיים את העונה במקום האחרון, ולהעפיל לליגה הבכירה. העונה לפלייאוף הגיעו המועדונים במקומות 2-6, 8, 14 ו-17. אך אל דאגה, הצדק נעשה, ובפלייאוף ניצחה קבוצה אחת מהליגה הבכירה וסגנית אלופת הליגה השנייה
   
  נערך לאחרונה ב: ‏28/6/09
 10. King Kenny

  King Kenny Member

  הצטרף ב:
  ‏21/4/06
  הודעות:
  5,153
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אם אני לא טועה עושים פלייאוף כי לפני כמה שנים ההתאחדות חתמה על הסכם עם מועצת ההימורים שבליגת העל ישוחקו לפחות 32 מחזורים.
   
 11. Sir Alex Ferguson

  Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏8/8/02
  הודעות:
  18,644
  לייקים שהתקבלו:
  4,054
  אוקי, אז תגובה טיפה יותר רחבה :
  1. אחלה עבודה עשית שגיא בהשגת מידע על הליגות השונות. אני רק חושב, שאם כל הכבוד לביקורת שאנחנו מעבירים על הליגה הישראלית, עדיין אין מקום לערוך השוואה בין הליגה בישראל לליגה בסן מרינו ומלטה.
  הליגה היחידה שלדעתי אפשר לקחת מהרשימה הזאת ושוות ערך (ואולי אף יותר טובה היום) לליגה שלנו היא הליגה בקפריסין. הייתי שמח לדעתי מה המצב בליגות אחרות שהאוכלוסייה במדינה ורמת הכדורגל של הקבוצות מתקרבת לישראל (כמו הליגה בדמנרק או נורבגיה למשל).

  2. אני חושב שהדיון הראשון צריך להיות האם בכלל הגדלת הליגה היא צעד נכון. האם יש מקום ל16 קבוצות בליגת העל בכלל, או שצריך רק 12.
  אני אישית חושב שיש לתת צאנס לליגה של 16 קבוצות, שכן בעבר המודל הזה סיפק הרבה דברים מעבר לכדורגל (שגם אז לדעתי היה טוב יותר) כמו - חלוקה נכונה יותר של הכדורגל לכל אורך ישראל, יותר שערים, יותר קבוצות ולכן יותר קהל ביציעים, ולפחות תוכנית רדיו אחת שאולי תחזיר קצת מהקסם שהיה לליגה שלנו בעבר.

  3. אני חושב ששיטת פליאוף היא לא שיטה רעה בכלל, אבל צריך לדעת איך לעשות אותה. הורדת נקודות היא לדעתי צעד שחייבים להוריד מהתוכנית לקראת שנה הבאה. וחבל שיש את הפליאוף של אמצע הטבלה שלדעתי לא באמת יתן משהו לליגה, שוב, למעט אולי שהקבוצות המעורבות באותם משחקים יתנו לצעירים לשחק.
  אם להסתכל על הדברים הטובים בתוכנית החדשה מבחינת הפליאוף, מפגש פליאוף ראש בראש בין הקבוצות שרוצות אליפות וכרטיס לאירופה/לא רוצות לרדת ליגה, נשמע לי רעיון מעולה שיגרום למגרשים מלאים והמון מתח.

  4. הנה משהו שחבל לי שההתאחדות לכדורגל לא עשתה. אם כבר שינו את מבנה הליגות ומספר הקבוצות, למה לא ללמוד מטובים מאיתנו (אנגליה) ולעשות בליגה השנייה בישראל, בהשראת המודל האנגלי, קבוצה אחת שתעלה לליגת העל בצורה אוטומטית, כש4 הקבוצות שיסיימו במקומות 2-5 יאבקו בפליאוף, במגרש כמו בלומפילד או טדי, ב2 משחקים (המנצחת של המפגש בין מקום 2 מול מקום 5 מול המנצחת במפגש של מקום 3 מול מקום 4) על הכרטיס השני לליגת העל?

  5. עוד כמה דברים שחסרים לי בתוכנית הם מה עושים במקביל לתוכנית כדי למתג את הליגה?
  מה בנוגע לקביעת שעה אחידה למשחקים למעט משחק אחד שיהיה מאוחר יותר ומרכזי וישודר בערוץ שפתוח לכל עם ישראל (כמו ערוץ 2)?
  אומנם צ'רלטון תפגע (למרות שאין סיבה שלא תשדר את כל המשחקים במקביל), אבל ברדיו ישלמו המון כסף בשביל להחזיר את שירים ושערים במתכונת כזאת.
  אסור לשכוח שהמשחק המרכזי יקבל ערך מיוחד והערוצים הפתוחים יתחרו בצורה אגרסיבית כדי לרכוש אותו.
  מה בנוגע לדברים כמו לקיחת האחריות על ידי ההתאחדות לכדורגל לכל הוצאות האבטחה של הקבוצות בתמורה לכך שהקבוצות יתחייבו לפרויקט מיוחד שיקבע על ידי ההתאחדות ויוריד את מחירי הכרטיסים והמנוים בכל הארץ?

  לקבוע שהגדלת הליגה והשיטה החדשה תצליח בזכות עצמה ללא עזרה מהאתחדות (בדברים השונים שציינתי בסעיף 5), היא כישלון מראש לטעמי, גם אם השיטה של 16 קבוצות ופליאוף עדיפה על שיטה של 12 קבוצות.
   
 12. שי

  שי מנהל ראשי מנהל ראשי

  הצטרף ב:
  ‏22/11/06
  הודעות:
  13,869
  לייקים שהתקבלו:
  3,346
  מין:
  זכר
  רק אצלנו בארץ מה שפשוט הופכים למסובך ומה שמסובך מנסים לעשות פשוט רק הופכים אותו למסובך עוד יותר.
  למה בכלל לעשות פלייאוף? כל כך מפריע למר לוזון שיהיו בסך הכל 30 מחזורים? הרי עד כה במילא היה 33, השלושה מחזורים האלו זה מה שיפריע? להיפך, כשהיו 33 מחזורים לקראת אמצע העונה היה משעמם כי מאבקי התחתית כלל לא היו קיימים. כעת גם באמצע השנה הקבוצות יילחמו כי כבר במחזור 27-28 תהיה את אוירת סוף העונה.
  באמת שאני לא מבין למה לא לקיים שני מחזורים ולסגור את הסיפור.
   
 13. AmitHBS

  AmitHBS Member

  הצטרף ב:
  ‏23/6/08
  הודעות:
  482
  לייקים שהתקבלו:
  115
  אלי לוזון חושב שהוא זה שישים אותנו על המפה וישנה את הכדורגל ולכן הוא עושה צעדים לא חכמים במיוחד(על שיטת חלוקת הנקודות לחצי לא צריך להרחיב).

  בליגה של 16 קבוצות יהיו הרבה 0:0 והרבה יותר משחקים משעממים ממה שראינו בשנה שנגמרה לה.
  בליגה של 16 קבוצות יהיו משחקים עם 200 ו-100 אוהדים,וייתכן שבסוף העונה יבואו רק עשרות.
  בליגה של 16 קבוצות נגיע למגרשים-לא מגרשים,ושאח"כ לא נוכל לבוא בטענות ל0:0 הנוסף.

  ויש עוד ועוד נימוקים שלא שווה להרחיב עליהם,החלטה גרועה שיכולה לא רק לא לקדם,אפילו להוריד בכמה רמות את הכדורגל הישראלי.
   
 14. Nigel de Jong

  Nigel de Jong מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏7/3/08
  הודעות:
  11,982
  לייקים שהתקבלו:
  4,432
  אם לא היה ליגה של 16 גם את עונת 2009/10 הפועל ב"ש הייתה פותחת בליגה השנייה.
  וגם בליגה של 12 המצב לא טוב אז למה לא לנסות לבדוק שוב את שיטת 16 הקבוצות(הוכיחה את עצמה לא רע בשנות ה90') ואם לא יהיה טוב נחזור ל-12.
  אהבתי מאוד את ההצעות של משה אוחיון אבל הרי מה הסיכוי שיעשו פעולות שבאמת תורמות?
  תמיד ימצאו את החוק הקטן ש'מונע' מקברניטי ההתאחדות לבצע אותם.
   
 15. Maccabi Diamond

  Maccabi Diamond מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏19/2/06
  הודעות:
  13,569
  לייקים שהתקבלו:
  1,816
  מין:
  זכר
  אני חושב שהרעיון רע, כי הוא לא ספורטיבי. אם הרעיון היה קרוב לכדורסל, בו עונה שלמה קבוצות נאבקות על ביתיות, אז מילא. הבעיה היא שהכל ממשיך להתקיים כמעט כרגיל, כשהמטרה היחידה היא לסגור פערים שקבוצות עמלו עליהם.

  ואגב, מה קורה אם קבוצה מסיימת עם מספר אי זוגי של נקודות את הסיבוב השני?
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!