2-0 ענק לארסנל על יובה, 0-0 לבארסה ולמילאן

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Obafemi, ‏26/3/06.

1. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

תגיד לי אתה עושה את עצמך?!

בפוקס?!ניצחון כפול של AZ(גם בספרד) ובכלל ראית את המשחקים שאתה מדבר?! משחק ראשון בהולנד ויאריאל תסלח לי,בקושי עשו משהו וגנבו גול חוץ.לא היה ספק מי יותר טובה.

בספרד זה היה סיפור אחר,אבל גם אז AZ לא נפלה בכלל מויאריאיל וניצחה אותה שוב.

פוקס.. :aaarofl: :aaarofl:

בעצם אתה צודק. באמת לא היה ספק מי יותר טובה...

נערך לאחרונה ב: ‏27/3/06
  2. Rudess Member

ארסנל מתכוננת לבואה של הגברת הזקנה

לפני שנתיים בדיוק נתנה ארסנל את עונת השיא בתולדות המועדון ואולי בתולדות הכדורגל האנגלי בכלל. עונה שלמה ללא הפסדים בליגה, ובאותה עונה היה נראה כי הנאחס של ליגת האלופות יישבר. ארסנל הגיעה לרבע הגמר, עשתה 1:1 מול צ'לסי בחוץ, ובגומלין כבר הובילה 1:0 משער של רייס, אבל אז העייפות המצטברת של הסגל הקצר הכניעה את ארסנל בשליש האחרון של המשחק והעלתה את צ'לסי לחצי הגמר.
    ארסנל מעולם לא עברה את שלב רבע הגמר, ובעונות הקודמות הפגינה יכולת טובה יותר בליגה והייתה בעלת סגל אולי טוב יותר.

http://www.soccermania.dk/eng-arsenal/highbury%20stadion.Xxx
    האם ארסנל תוכל לעשות את הבלתי יאומן ולעלות לחצי הגמר ועוד על חשבונה של יובנטוס?

העונה של ארסנל בליגת האלופות הייתה כמעט ללא רבב. ארסנל שבדרך כלל רגילה לסבך לעצמה את החיים , הצליחה לסיים בית קליל יחסית עם 5 נצחונות ותיקו. בשמינית הגמר לאחר שער גאוני של הנרי בברנביאו, הגיעה ארסנל להייבורי ועשתה את אחד ממשחקי ה-0:0 הגדולים בתולדות הכדורגל האירופאי.
    בליגה המצב שונה, ארסנל עם 10 הפסדי ליגה, לראשונה מאז שהגיע ונגר הקבוצה לא תסיים באחד מ-2 המקומות הראשונים, וההעפלה לליגת האלופות בעונה הבאה נמצאת בסכנה, שכן התותחנים יאבקו עד הרגע האחרון עם יריבתם המרה, טוטנהאם.
    ארסנל סבלה מתחילת העונה מפציעות שחקניה: קלישי,רייס,הנרי,ואן פרסי,קמפבל,סיגאן,חלב,לאורן, וכאשר ונגר אף פעם לא יכול לפתוח עם ההרכב האופטימלי שלו, אז תוכניות המשחק משתבשות, תוסיפו לכך את העובדה שארסנל, שהייתה בעלת אחוזי הצלחה גבוהים במשחקי החוץ בשנים האחרונות, הפסידה ב-8 משחקי חוץ בליגה השנה.
    דווקא במחזורים האחרונים בליגה, התותחנים מראים יציבות ומראים ניצוצות של המשחק הקבוצתי הכל כך ידוע לטובה מאז הגעתו של ארסן ונגר לקבוצה.
    יובנטוס לעומת זאת, כבר הבטיחה בוודאות את האליפות באיטליה, ולכן מפגינה יכולת מגומגמת ולא משכנעת במשחקי הליגה האחרונים שכן הראש נמצא כבר ברבע הגמר מול ארסנל, וביובה יודעים שארסנל מגיעה בכושר מצוין. קאפלו ויובה לא שכחו מי הדיחה אותם באותו שלב בשנה שעברה, ליברפול, קבוצה אנגלית אף היא. כאן נכנס נושא המכנה המשותף בין ארסנל וליברפול בליגת האלופות. לליברפול, אלופת אירופה היוצאת, הייתה שנה קטסטרופלית בליגה בעונה שעברה, סיימה במקום החמישי, ולמרות הכל זכתה בליגת האלופות באחד הגמרים הבלתי נשכחים של כל הזמנים. ארסנל גם היא מדשדשת במקום החמישי בליגה ומגיעה לרבע גמר מול יובנטוס, האם ארסנל תשחזר את ההצלחה של ליברפול?
    בין שתי הקבוצות קיים הבדל מהותי בשיטת המשחק שמתווה המנג'ר. בעוד בניטז משחק שמרני והגנתי והקשרים הם אלו שכובשים את מרבית השערים, הרי שונגר דוגל במשחק התקפי והסגל של הקבוצה יעיד על כך. דווקא בצמד המשחקים מול ריאל, ונגר עלה עם מערך 4-5-1 לא אופייני, וארסנל הפגינה משחק לחימה והקרבה שאני לא זוכר כבר שנים רבות ועלתה בזכות לשלב הבא ולא בחסד.

.יובנטוס ששייכת לחבורת מועדוני הפאר של הכדורגל האירופי, עלתה עם המון מזל לשלב רבע הגמר אחרי הטעות הקשה של טים ויזה, שוערה של ברמן. צמד המפגשים מול ברמן הוכיח, שבמשחק התקפי משובח אפשר להכניע את בופון כמה פעמים במשחק אחד. אחרי האכזבות בשנים האחרונות בליגת האלופות, שבשיאן ההפסד למילאן, ביובה רוצים לזכות בליגת האלופות השנה, אך היכולת שהופגנה מול ברמן, ספק אם תספיק. צמד הברומטרים של הגברת הזקנה הם אמרסון ופטריק ויירה, במידה ושניהם יהיו מרוכזים ויפגינו יכולת טובה, לארסנל יהיה קשה מאד לעבור לשלב הבא, שכן ארסנל מתקשה מול קבוצות שמשחקות סגור ואגרסיבי במרכז השדה. ליובה יש ארסנל של שחקני התקפה מרשים מאד: מוטו, דל פיירו, טרזגה, איברהימוביץ', אך מה שטוב לליגה האיטלקית לאו דווקא בא לידי ביטוי בליגת האלופות.

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/41203000/Xxx/_41203164_piero203.Xxx
    דל פיירו, הנסיך יחסר ליובה.

בארסנל, הרבה מונח על כתפיו של השוער הגרמני הוותיק ,יינס להמן, שנותן עונה נפלאה וקיבל כבר הארכת חוזה לשנה נוספת. להמן בצמד המשחקים האחרונים מול ריאל מדריד, הראה למה מגיעה לו אפודת השוער הראשון של גרמניה לקראת המונדיאל. המוטיבציה של להמן גבוהה ומה שנדרש ממנו זה לשמור על ריכוז גבוה, ההגנה הצעירה של ארסנל אמורה להשרות לו בטחון כמו במשחקים האחרונים. דווקא בהיעדרו של קמפבל, ההגנה של ארסנל התייצבה במרכז עם טורה וסנדרוס. סיגאן,קלישי וקול פצועים ולכן פלאמיני הוזעק לתפקיד המגן השמאלי והוא עושה את עבודתו נאמנה כמעט ללא טעויות. באגף הימני, עמנואל אבואה מדהים כל פעם מחדש עם הגיחות קדימה ועם המהירות המסחררת, לזמברוטה הולכים להיות חיים קשים בקרוב. למרות שקמפבל כשיר לקראת המשחק הראשון, לדעתי ונגר צריך להמשיך לתת קרדיט להגנה הצעירה שהפגינה יכולת מצוינת במשחקים האחרונים, ומוטב לשמור את קמפבל למשחק הגומלין הקשה הצפוי בדל אלפי.
    בקישור, מפגין הנער הספרדי ססק פבריגאס יכולת פנומנלית (לא רק נדבד הוא שחקן פנומנלי), יחד עם השקט של ג'ילברטו יהיה לתותחנים מאבק מרתק במרכז השדה מול יובה. הנסיון של פירס וליונגברג יהיה חשוב מאד לארסנל במשחקים האלה – שני השחקנים ביכולת לא מרשימה בכלל לאורך כל העונה, אבל זאת ההזדמנות שלהם להתעלות על עצמם , ליונברג עשה זאת מול מדריד, הגיע התור של פירס (שעדיין לא חתם על חוזה חדש).

ואם כבר הזכרתי את ויירה, אי אפשר שלא לציין את המפגש בצל העזיבה של קפטן ארסנל לשעבר, ויירה בתחילת העונה לליגה האיטלקית. ויירה היה אחד הסמלים בהייבורי, אך ביום שלישי הוא יתקבל בצורה מעורבת על ידי האוהדים, חלק יריעו על העבר הנהדר, וחלק ישרקו בוז על כך שלא נשאר עם הקבוצה בעונתה האחרונה בהייבורי. לטעמי, טוב שויירה עזב את ארסנל, בעונה הקודמת הוא ירד בצורה דרסטית ביכולתו, והיה צורך להתחיל לבנות את ארסנל מחדש במרכז השדה, ופבריגאס עושה עבודה נהדרת בהתחשב בגילו הצעיר ויהיה אחד הקשרים הטובים ביותר באירופה תוך שנתיים-שלוש.

http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Photo/magazine/Magazine/347684_MEDIUMSQUARE.Xxx
    פטריק ויירה כבר לא תותחן.

אלכנסדר חלב שהגיע משטוטגארט בקול תרועה רמה, נפצע מייד אחרי תחילת העונה, ולאחרונה חזר לשחק ומפגין יכולת מצוינת בהרכב הפותח של ארסנל. יכולת ראיית המשחק שלו, קור הרוח, והמסירות המדויקות יהיו לעזר רב לחלק ההתקפי של ארסנל בצמד המפגשים מול יובה.

השחקן החשוב ביותר הוא הקפטן החדש של ארסנל הלא הוא גם החלוץ הטוב ביותר באירופה, טיירי הנרי. אם ארסנל רוצה תואר, היא צריכה את ההברקות והיכולת הסוחפת של הנרי, היא צריכה את המנהיגות והנסיון שלו כאשר רוב הסגל הוא צעיר. הנרי, שסביב שמו נקשרות ספוקלציות למעבר לברצלונה, יודע שהרבה מונח על כתפיו, ולכן ונגר ואוהדי ארסנל בונים על יכולתו של הנרי.

http://eur.news1.yimg.com/eur.yimg.com/ng/sp/afpji/20051102/051102110931.dwjg5r7j1b.Xxx
    הנרי, הרבה מונח על הכתפיים שלו.

לסיכום, לא יהיו הרבה שערים לדעתי בצמד המפגשים האלה, ולכן ארסנל חייבת לשמור על רשת נקייה במשחק בהייבורי. העובדה שדל פיירו בספק למשחק ונדבד מוצהב, אמורים לסייע לארסנל ללחוץ על הגברת הזקנה כבר מהשנייה הראשונה במשחק כדי לנסות ולהבקיע כמה שיותר מהר. גם תיקו 0:0 יכול להיות תוצאה לא רעה, אבל אם אפשר 1:0 לארסנל אז מה טוב. כדאי להיות ריאליים ולהבין שארסנל תתקשה להוציא 0:0 בדל-אלפי כמו שליברפול עשתה בשנה שעברה, כי ליברפול עדיין טובה יותר בלהתגונן מאשר ארסנל, ולכן ארסנל צריכה בבית לפחות לבנות על היכולת ההתקפית ולהגיע לגומלין עם שער יתרון אחד לפחות, וכמובן לשמור על רשת נקייה. אישית, אני מוכן לקנות 3:1 בהייבורי לארסנל, בדיוק כמו ששתי הקבוצות נפגשו בפעם האחרונה בליגת האלופות לפני כמה שנים.

3. אלי מתחן Member

ליון היא הקבוצה הכי גרועה שמילאן יכלה לפגוש העונה. החולשה הבולטת של מילאן היא מצבים נייחים, ואין אף קבוצה שטובה בזה יותר מאשר ליון.

4. Spanish Weapon Member

Rudess, אני מאחל לכם בהצלחה נגד הגברת הזקנה.
    הקבוצה השנייה שלי באירופה זאת ארסנל , מאז ומתמיד חיבבתי אותם (זה התחיל בעיקר בגלל דיוויד סימן שאהבתי) , אני מקווה שסוף סוף תגיעו רחוק באירופה ותעיפו את הגועל נפש שנקרא יובנטוס.
    =]

5. פלג Member

כאוהד יובה אני מאוד מקווה ומצפה שיובה ינצחו את ארסנל ויעברו אותה. האליפות באיטליה כבר נראת מובטחת ובפעם השנייה ברציפות... מה שישנה את העונה של יובה מעונה טובה לעונה מדהימה זה ליגת האלופות. עם כל הכבוד לארסנל, הם אף פעם לא עברו את רבע הגמר ולא נראה לי שדווקא מול יובה הם ישכילו לעשות זאת וגם עוד סיבה לכך היא כמובן היכולת הכללית הרעה של התותחנים שהספיקה במקרה לעבור את ריאל השאננית. שורה תחתונה: ארסנל עדיין אנדרדוג רציני. יאללה יובה!

6. SeRgInHo Member

אוי נו באמת, תפסיקו כבר עם האופוריה הזאת סביב ויאריאל.אז מה שהיא פעם ראשונה במפעל והגיעה לרבע. עם כזאת הגרלה גם הלוזונים יכלו להיות שם.מנ יונייטד באחת התקופות הגרועות ביותר שלה(וואי וואי הייתי מת שעכשיו המפגש הזה ישוחזר, בפחות מחמישייה זה לא יגמר)בנפיקה, ליל וריינג'רס(נו באמת..)חוץ מריקלמה אין להם אף שחקן ברמה עולמית, והעובדה שהם נמצאים במקום השמיני רק אומרת שזאת הייתה הברקה/הבלחה חד פעמית.

7. צ'וצ'ו קמביאסו Member

טוב ח'ברה משעמם אתכם קצת מלבד הניתוחים הטקטיים כל הכייף זה להמר, אני אומר שלחצי הגמר יגיעו ברצלונה, אינטר (אולי אני לא רוצה לנחס), מילאן, ויובה, הזוכה תיהיה המנצחת במפגש בין יובה לארסנל מי שתנצח שם תזכה בגביע אחרי ניצחון על ברצלונה בגמר לדעתי, זה ההימור שלי, תהמרו גם אתם כי זה מה שמוסיף את כל העניין לטעמי.

8. Raulito Madridista

אני אגיב בקצרה בקשר למשחקים, קודם כל נהנתי לקרוא, איזה יופי של סיקורים לקראת המשחקים.

המשחק הראשון שאגיב עליו הוא ליון נגד מילאן. לדעתי בבית הצרפתים מסוגלים להפתיע את מילאן, כמו שאיינדהובן עשתה להם ושאלקה כמעט ניצחה אותם שם. מילאן נמצאת לאחרונה בכושר נפלא, והיא חזק במקום השני. ליון לעומת זאת מגמגמת, אבל בליגת האלופות במשחק האחרון ניצחה 4-0 את איינדהובן. שתי הקבוצות באות לאחר משחקים מצויינים לאחרונה בצ'מפיונס כאשר מילאן הביסה את באיירן 4-1. אני בטוח שבאיטליה ליון תפסיד אבל המפתח מבחינתה צריך להיות בבית כאשר פאולו מאלדיני פצוע. ליון מסוגלת לנצח בבית הרבה קבוצות, היא עשתה את זה 3-0 לריאל מדריד, ניצחה את אינטר לפני שלוש שנים, ניצחה את יונייטד בעונה שעברה, בקיצור בבית היא מסוגלת להרבה. האם דווקא הוייה הלוזר יצליח להגיע לרבע הגמר מה שפולה גוואן לא הצליח? אני לא בטוח. אם מילאן עברה את באיירן מינכן בצורה כזאת מרשימה היא יכולה ללכת עד הסוף. השלישייה של קאקא ג'ילארדינו ושבשנקו פשוט לא מספיקה להבקיע, ויש גם את המחליף אינזאגי.

המשחק השני הוא המשחק של ווירה. ארסנל חייבת לנצח בבית את יובנטוס, בדלה אלפי אני משוכנע שהיא תפסיד, כי יובנטוס לא הפסידה שם כבר הרבה זמן מאז ההפסד לדפורטיבו ב2004 בשמינית הגמר. קרב מעניין בין שתי קבוצות טובות כאשר ווירה חוזר להייבורי. אני בטוח שייקבלו אותו בצורה יפה האוהדים של ארסנל הם אוהדים טובים. יובנטוס בכושר לקוי לאחרונה לעומת ארסנל המשתפרת. התותחנים עברו את ריאל בסטייל שבמקום 1-0 זה יכל להיגמר 3-0 בשתי המפגשים. יובנטוס מזייפת הרבה זמן כבר ואת ברמן היא עברה עם הרבה מזל בגלל טעות טראגית של השוער של ברמן. ברמן יכלה לגמור את הסיפור בגרמניה עם ניצחון של 5-2. בכל מקרה דל-פיירו פצוע ונדבד מושעה, ליובה אין הרבה אופציות בהתקפה כמושיש בדר"כ, זלאטן כנראה ייפתח בהרכב וגם טרזגה שממנו הכי צריך להיזהר. לארסנל יש את הנרי ואם הוא חלב ורייס ייתנו משחק טוב כמו בצמד המפגשים נגד ריאל אז ארסנל אולי תשבור את ההיסטוריה, ארסנל בכושר טוב לאחרונה.

אני לא מזלזל בבנפיקה אבל אם כל הכבוד לה, ברצלונה היא לא מנצ'סטר יונייטד או ליברפול, לברסה יש חלק התקפי מובהק, שבקאמפ נואו יכול לנצח בהפרש של שני גולים, כל קבוצה שנשארה במפעל עד עתה. בנפיקה עשתה היסטוריה שהעיפה את ליברפול, קבוצה שאני מאוד לא מחבב שמשחקת מכוער, וגם התקופה האחרונה שלה לא תשכנע אותי אחרת. בנפיקה על מנת לחולל היסטוריה צריכה להבקיע שלושה שערים בבית, לבארסה תיהיה בעייה בהגנת כאשר אדמילסון, מארקז ופויול לא משחקים, בארסה תחסר גם את מסי בחלק ההתקפי, אבל בנפיקה צריכה להיזהר מרונאלדיניו ואטו. ברסה כבר הבטיחה את האליפות והיא נותנת מנוחה לסגל, היא באה בכושר טוב בכל מקרה למרות התיקו נגד מאלגה, אני חושב שהקטלונים עוברים.

אינטר אומנם הפסידה 1-0 לפארמה אבל אני מאמין שהיא תעבור את ויאריאל, כי הקבוצה הספרדית מזייפת כבר הרבה זמן. אינטר צריכה ניצחון בהפרש של שני שערים בסאן סירו ולא לזלזל, ולשמור טוב על ריקלמה, כי אם מרתקים אותו ניטרלת חצי מוויאריאל. בספרד רוב הסיכויים שויאריאל תנצח, אינטר צריכה להכריע באיטליה את המפגש. שחקן המפתח הוא לואיס פיגו שחוזר מפציעה לפי מה שהבנתי, הוא צריך לייצר הרבה מצבים לחלוצים המחמיצנים של אינטר.

9. SUPER-INTER Member

בזה הרגע הרסת לנו ... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

לדעתי רק בארסה בפנים ובקלות.
    מילאן תתקשה ביותר נגד ליון ותעבור אותם בסופו של דבר אחרי נצחון בבית ותיקו.
    ארסנל תעבור את יובה (סתם הרגשה).
    ואינטר -ויאראל ,בעזרת ה' אינטר למרות שלא יהיה קל ,כמו שכתבו פה היריבות שנחשבות ברבע גמר לקטנות,הן די חזקות ויכולות לנצח כל אחת ביום נתון.

10. צ'וצ'ו קמביאסו Member

אתה צודק תמיד צריך להמר על סנדרלה כלשהיא לדעתי אמרתי ארסנל ואולי ויאריאל יכולות להיות סנדרלות השנה בנפיקה לא יכולה על ברצלונה, וליון לא תעבור לצערי את מילאן בכושר שלהם.

למרות שהעונה זהאת נראית שנת הגדולות כל הכייף שגם לשלבים המתקדמים חצי וגמר תגיע סנדרלה מסויימת אני מאוד מקוווה שזה יקרה, כי זה תמיד נחמד לראות קבוצה שלא ספרו אותה עומדת לקחת גביע.

אולי אינטר תיהיה הסנדרלה לא סופרים אותה ממש חח לצערנו ביחס לברצלונה יובה מילאן, אין ספק שאלה שלושת הפיבורטית השאר אנדרדוג יחסית.

11. ManUtd Fan Member

אני, ת'אמת לא חושב כמוך, ויהיו לנו שתי סינדרלות. נתחיל מזה, שמילאן יקיאו דם עד שהם ינצחו את ליון, גם בצרפת וגם בסן סירו, משחק קל זה לא יהיה להם. אני אומר בכל אופן, שליון תעבור את מילאן. גם לדעתי ויאריאל תצליח לעבור את אינטר. אני לא יודע למה, פשוט יש לי תחושה כזאת! כמובן הזוכה תהיה ברצלונה לדעתי, ואני מקווה מאוד שזה נכון.

12. Mourinho Member

סרגי, מנואל פנייה איזה נבחרת הוא מייצג? כרגיל, אין לך מושג על מה אתה מדבר.

13. Rudess Member

זה יהיה אסון אם האנטי-כדורגל שנקרא ויאריאל תעלה לחצי הגמר על חשבונה של אינטר. לא שאני מאוהדיה של אינטר, אבל אני ממתעביה של ויאריאל.

14. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

בניגוד לתחזיות פה, אני דווקא חושב שמילאן לא תתקשה מול ליון, יהיה מין שחזור של איינדהובן של שנה שעברה, שלוש התקפות, ארבע גולים, וליון בבית.

דווקא בנפיקה תעשה לבארסה הרבה חיים קשים, נתחיל מזה שבארסה לא תנצח בליסבון.

15. FelaKaT Member

ארואבארנה, חוסיקו וטאקינרדי לא ישחקו. פניה ככל הנראה ימלא את מקומו של חוסיקו.
    ארואבנרנה הוא אבידה ענקית לויאריאל מאחר ואין לה מגן שמאלי שיחליף אותו.
    סורין, שרק חזר מפציעה ככל הנראה יחליף אותו, אך זאת תהיה אבידה גדולה לקישור של ויאריאל.
    אגב, ונטה, מגנה הימני של ויאריאל גם כן פצוע והוא בספק למשחק. במידה וייעדר, זאת תהיה עוד אבידה גדולה לויאריאל מאחר ואין לה מגן ימני מחליף באירופה.