24 היום נגמר ב...(אין ספוילרים! כולם יכולים להיכנס!)

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Nesta, ‏3/9/03.

1. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

העונה הראשונה של הסדרה הכי מדהימה לדעתי שהייתה בטלוויזיה נגמרה לפני דקות אחדות...הבחירה של נינה בתור המרגלת הייתה מדהימה ובכלל כל מה שקשור בה היה נהדר

זה המקום לדבר על הסדרה ומה שיש לכם להגיד על מה שקרה..

2. Julian Joachim Member

אני לקחתי בדי.וי.די את הסדרה המעולה הזאת כבר ביולי, ואני כבר חודשיים מת לדבר עם כולם אבל לא נעים לי מכל הטמבלים שמעדיפים לראות פרק בשבוע...

אין ספק שנינה הייתה הבחירה המושלמת. אגב, יש כבר עונה שנייה (ואפילו שלישית) והיא להשכרה בדיוידי... אז למי שלא רוצה לחכות לערוץ 10... מומלץ!!!

לראות 4 פרקים ברצף זה פשוט הכיף הכי גדול בעולם.

3. ג'רי בית הלוי Member

לאאאאאאאאאאאאאאאאאאאאא אני לא מאמין שזה מה שקרה! לא לא לא זה לא יכול להיות שזה הסוף, איך היא מתה, איך?
    אבל את האמת זה הגיע לה, היא כמו מטומטמת השקיעה איזה 30 דקות מהחיים המתקצרים שלה בלספר לגברת ילנה אהריון מג'ר והם מאושרים והיא סולחת לה ובלה בלה בלה.. ובסוף גם ההידחפות שלה לעיסוקיה של נינה הייתה סתם מטומטמת, בשניה שהיא ראתה את הדם היא הייתה צריכה לעוף משם, אבל לא, היא ממשיכה לדבר איתה.. טיפשה.

הפרק האחרון היה פרק ממש מצוין, התעלות במיוחד של קיפר סאת'רלנד(שבכל העונה היה מצוין, אבל עכשיו במיוחד) שמאוד אהבתי את הקטע שלו אחרי שנינה מספרת לו שקים מתה שהוא בוכה, אין הרבה שיכולים לשחק ככה, במיוחד כשזה בא מדמות כמו ג'ק באוור. הסוף של שרי ופאלמר היה מבחינתי מצוין, לא סבלתי אותה החל מהפרק הראשון, יש בה משהו מעצבן כזה, נדחף כזה, כל הנשים שאפחד לא רוצה שיהיה לו, זה בדיוק היא. קים לדעתי הייתה מעט מדי בפרק, במיוחד אחרי שהיא הייתה כזאת מרכזית במהלך העונה, אבל לא נורא.

אגב, ידעתם שצילמו סוף אלטרנטיבי לסידרה ששולב בגרסת הדי.וי.די שבו טרי לא מתה? עשו את זה בכדי שהצופים לא ידעו למה להאמין, כששיחררו את זה לפני סוף העונה הראשונה.

אגב, העונה הבאה תתחיל ב-8:00 ותיגמר ב-7:59.

4. reda Member

זה היה בכוונה?
    ולמאותגרי ה-24 שבינינו, אתם יכולים להסביר לי על מה הסדרה? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

5. ג'רי בית הלוי Member

מה זאת אומרת "זה היה בכוונה?"?

הסדרה "24" מציגה בכל עונה יום אחד בחיו של סוכן ממשלתי בשם ג'ק באוור. כל עונה מכילה 24 פרקים(בדומה לסטנדרט של רשתות השידור בארה"ב, אולם כשבסדרות אחרות לפעמים זזים פרק אחד למטה או למעלה, פה זה אך ורק 24), כשכל פרק, מתחילתו ועד שעולות הכתוביות, לוקח בדיוק שעה, כולל הפרסומות המרובות שבארה"ב(הפרק עצמו אורך רק 41 דקות). בעונה הראשונה, ששידוריה הסתיימו אתמול בערוץ 10, הדמויות הראשיות היו ג'ק באוור, כוכב הסדרה, בתו קים, אשתו טרי, המועמד השחור לנשיאות דיוויד פאלמר, אשתו שרי, עמיתתו לעבודה של ג'ק נינה, שגם ניהלה איתו רומן. הדמויות המשניות הם משפחת דרייזן, שרוצה לרצוח את ג'ק/דיוויד(לא ממש הבנתי), טוני, שותפם של ג'ק ונינה, ומייסון, האחראי על לוט"ר(הארגון שבו ג'ק עובד). בתחילת הפרק, בשעה 0:00, קים בורחת מהבית, וג'ק יוצא למסע כפול: אחרי קים ולהגן על פאלמר מניסיון התנקשות שעתיד לו במשך היום הקרוב. קים נחטפת והופכת להיות קלף מיקוח, וטרי, אשתו של ג'ק, שיוצאת לחפש אחריה, נחטפת גם היא. כל ה"יום" הזה מתאפיין בפרשיות רבות, כמו התאבדות לכאורה של אחת מהעבודות בלוט"ר, רציחות, מרדפים, חקירות ומה לא, שספק אם היו ממלאים שנה שלמה בסדרה אחרת. בסוף ג'ק מציל את פאלמר מנסיון התנקשות פעמיים, ומתגלה שהחפרפרת שג'ק חשד שקיימת כל היום היא נינה, שמסרה מידע לדרייזנים, ובגללה קים כמעט נהרגה. בפרק האחרון נינה משקרת לג'ק שקים נהרגה ובגלל זה הוא מסכן את החיים שלו, אך בסוף הוא הורג את כל מי שאיים להרוג אותו ואת פאלמר, אולם הוא מגלה מאוחר מדי שנינה היא החפרפרת, והיא כמעט בורחת, אך ברגע האחרון מגיעה טרי, אשתו, ומשוחחת עם נינה. במהלך השיחה היא מבינה גם היא שנינה מסוכנת, וכמעט שבורחת, אולם נינה מגלה אותה וקושרת אותה. היא אומרת לה שהיא קושרת אותה ותוך כמה דקות מישהו ימצא אותה, והיא בורחת. ג'ק תופס אותה, וכמעט יורה בה, אבל בסוף מחליט לרחם עליה, וסוף סוף מתאחד עם קים. עכשיו נדמה שהוא הולך לפגוש את טרי וכך העונה תיגמר, אבל בדקה הכי מפתיעה שהייתה בטלוויזיה, הוא מגלה שבעצם נינה ירתה בה, והיא מתה. סוף מאוד עצוב, והמילים האחרונות בעונה מתרחשות כשג'ק נושא על ידיו את טרי המתה ואומר לה: "I'm so sorry.. So soory".
    אחת הבעיות הגדולות של הסדרה הייתה טמונה בכך שהיא התחילה בלילה ונגמרה בלילה. מה הבעיה בזה? שכשהתחילו לצלם אותה זה היה כשהימים היו ארוכים, כך שלא היה הרבה זמן לצלם בחוץ, אלא רק מסביבות 20:00, וכשהיה צריך צילומי יום, באמצע העונה, שמצטלמת בחורף, שעות האור נגמרו מהר. מהסיבה הזאת העונה הבאה תתחיל בשמונה בבוקר ותיגמר בשמונה בבוקר, וזה די מתאים למה שהם צריכים.

6. Julian Joachim Member

ניצן באמת לא הבנת את מי הדרייזנים רוצים להרוג?

7. ג'רי בית הלוי Member

טוב אני מעלה את הדיון הזה ממעמקי העמוד השלישי עקב פרק 224 שעומד להיות משודר והמחשבה שלי (בתור מנהל הפורום, אני דיקטטור! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/ph34r.Xxx ) שמגיע לסדרה הפשוט נפלאה הזאת טופיק משלה..
    הפעם לא יהיו ספוילרים על מנת שכאלה שמתעקשים לראות בקצב של ערוץ 10(*שיעול*יניב*שיעול*) יוכלו גם להשתתף בדיונים..

אז מי לדעתכם ימות בפרק? ג'ק? שרי? קינגסלי? פאלמר? טוני? מישל? שאפל? פרסקוט? קים(שאם היא מצליחה למות היא ממש, אבל ממש מפגרת, הרבה יותר ממה שהיה אפשר לחשוב עליה)? קייט? דעותכים על הסדרה, שאלות, תשובות, תהיות, הכל פה..

8. AFC Member

לאחר כל ההמלצות החלטתי לראות פרק של "24" בשבוע שעבר. אני חושב שהבנתי בעיקרון, אבל יש לי כמה שאלות עדיין :

1) מה ג'ק באואר עשה ש"בלעדיו קליפורניה היתה שדה קרב" או משהו כזה?
    2) מה היה בקלטת המזויפת מקפריסין?
    3) מי זה מי שניסה לרצוח את הבת של באואר? למה הוא עשה את זה? מה הקטע שלו?

תודה רבה לעונים. בינתיים רק מפרק אחד התרשמתי שמדובר בסדרה מאד מאד איכותית.

9. ג'רי בית הלוי Member

בניקו אתה עושה טעות חמורה שאתה רואה רק מפרק 22.. עשה טוב לעצמך, לך לבלוקבסטר הקרוב לביתך וקח מארז של כל העונה השניה, ואז תקדיש לזה איזה סופשבוע(או שתעשה את זה בחנוכה) שבו תראה ברצף את כל הפרקים של העונה.

בנוגע לשאלות שלך:
    1. ג'ק מנע פיצוץ של פצצה גרעינית בלוס אנג'לס(זה מה שהיה עד פרק 15). הוא אפילו הקריב את החיים שלו בשביל זה, אבל בסוף מישהו אחר מת.
    2. הקלטת המזויפת מקפריסין זה קלטת שנועדה להפליל 3 מדינות מהמזה"ת(לא אומרים איזה, כדי לא לסבך את ארה"ב עם המדינות האלה) בפיצוץ הגרעיני שהיה צריך להיות בלוס אנג'לס. הסיבה לקלטת ולפצצה היא שכמה אנשים שיש להם אינטרסים כלכליים(בעיקר בעסקי הנפט) באיזור רצו להוריד את המחירים, אז הם רצו לפוצץ נשק גרעיני שיגרום לארה"ב לצאת למלחמה נגד המדינות האלה, ואז המחירים ירדו.
    3. מי שניסה להרוג אותה זה אחד בשם גרי מתיסון, שבתחילת העונה היא עבדה אצלו בבית בתור האופר של הבת שלו, מייגן, והיא ראתה שהוא מתעלל בה ובאישתו אז היא לקחה את מייגן, גנבה לו את האוטו וברחה. בדרך הוא הרג את אישתו וגרם להפללה של קים ושל חבר שלה, אבל זה כבר סיפור אחר.

אם לא הבנת זה הגיוני ביותר, קשה מאוד להבין את זה, אבל תשאל ואני אנסה לענות יותר ברור.

10. AFC Member

אתה צודק, אני אעשה את זה. נראה לך שיש את זה גם ב"ענק הוידאו"? אין לי בבית DVD לצערי, אני מקווה שזה גם בא בקלטות...

הייתי ממשיך לשאול אבל אני מתכנן כאמור לראות את הפרקים, אז אני לא אהרוס לעצמי. תודה ולילה טוב.

11. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

צעד יפה עשית בני..צפייה נעימה..אני בטוח שתאהב את זה..סדרה מעולה..בייחוד העונה הראשונה...

אתמול היה פרק נהדר שמוביל לסיום..אמנם בעונה שעברה גילינו בסוף את החפרפרת ודמות מרכזית גם נהרגה( כמה טראגי למרות היותה קרציה בהתחלה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx )

לדעתי מי שימות לבסוף הוא:
    קינגסלי...הפעם טובים לא ימותו אלא רעים.

12. AFC Member

היה פרק אתמול? זה לא בימי רביעי בכלל?

מישהו מוכן לעדכן אותי באיזו עונה אנחנו כעת ובאיזה מספר פרק?

13. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

אתמול היה פרק לפני אחרון של העונה השנייה.
    אנחנו עכשיו בסוף העונה השנייה
    ובקרוב ערוץ 10 ישדר את העונה השלישית http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/cool.Xxx

14. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

היום לא לפספס! הפרק האחרון של העונה השנייה של 24 בערוץ 10!

15. bentovman Member

אאאאאאאהההההההההההההההההה
    איזה סיווווווווווווווווווווווווווםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםם
    פרק ענקקקק
    אני פשוט לא מאמין
    איזה סיום!
    פאק מה זה היה!!!
    מישהו יודע מתי מתחילה העונה השלישית???