50 פצועים, 4 פצועים קשה בטדי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י אבו, ‏7/5/07.

1. a.m Member

אם ואם ואם
    אתה לא ידעת שזה מה שהולך לקרות?! אני בטוח שידעת
    מה המשטרה לא ידעה שזה מה שהולך לקרות?! אני בטוח שידעה
    אבל מה?! במקום לדאוג לביטחון של האנשים ולהכניס אותם פנימה לא היה אכפת להם שהם גם ימותו בפנים!

שורה תחתונה: המשטרה כשלה, לא נערכה נכון וסיכנה חיי אדם
    שורה עוד יותר תחתונה: המשטרה מנסה לצאת כאן צדיקה, מה חדש?!

2. תומר22 Member

ההשוואות בין הקהלים שאתם עושים כאן הם לא במקום. אין הבדל בין הקהל של חיפה לזה של בית"ר. גם הפועל ת"א חגגה אליפות בצורה בזויה בחסות המשטרה(קרב הכנופיות בשכונת התקווה) ואוהדי מכבי ת"א העבירו 10 דקות על המגרש במשחק האליפות שלהם בבאר שבע, ככה שלכל קבוצה היה את חגיגות האליפות ה"מיוחדות" שלה.

עכשיו לעניינו, תחליפו את הצבע בתמונות אתמול מצהוב לירוק ותקבלו את התמונה מלפני 6 שנים בקרית אליעזר. אני הייתי שם וראיתי לנגד עיניי איך הקהל מתכנן כמה דקות לסוף את הירידה וגם מודיע במשך כל המחצית השנייה על כך בשירים("אנחנו נכנסים היום", בדיוק כמו אתמול בטדי). אוהד של בית"ר אמר אתמול בצורה הברורה ביותר, בדיעבד כמובן(הרי הוא היה בבית החולים): "אני אשם, לא היית צריך לרדת". אם כל אחד היה נוהג כך ולא נסחף עם העדר, מצבנו היה טוב יותר, גם היום וגם לפני 6 שנים. את המסקנות צריכים להסיק לא רק במשטרה אלא גם בקרב כלל אוהדי הכדורגל בישראל. אתם רואים שאין על מי לסמוך ואין מי שיגן עליכם(המשטרה פשוט עלובה, וזה לא רק במגרשים) אז פשוט תדאגו לעצמכם, תסמכו רק על עצמכם, אל תקחו את הסיכון הזה.

על מחדלי המשטרה אפשר לכתוב עמודים שלמים היום, אבל נסתפק בכמה הערות:
    1. אחת המסקנות של הועדות שקמו בעקבות המקרה של אמיר רנד הייתה: "להסיר את הגדרות במגרשי הכדורגל". 6 שנים עברו ומה אומרים במשטרה? זה תוכנן לשבוע הבא... נו באמת.
    2. כל הדיבורים על תרחיש לא צפוי פשוט מבזים את הדובר. הרי בשביל זה אתם אנשי חוק, כדי להיות ערוכים גם לתרחיש לא צפוי, גם לנורא מכל.
    3. בוא נגיד שלא התכוננתם שהאוהדים ירדו לדשא(איך האוהדים מעזים לשנות את התרחיש???), אתם רואים שהקהל, בעיקר לאחר השער של ברוכיאן, מתחיל להילחץ לכיוון הגדרות - תבצעו הערכת מצב במקום והופ - יש תרחיש חדש. ברגע שהקהל היה על הגדרות היה ברור שמדובר בסכנת נפשות, אז למה לדחוף אותם חזרה ליציע? תשחררו את הפקק ותנו להם להיכנס... אז השערים יהרסו ויקרעו רשתות, לפחות כולם יחזרו בריאים. למה להרביץ להם? וממה שהבנתי מחבר אוהד בית"ר, גם הפעילו לעברם גז מדמיע.

שלא יקרו יותר דברים כאלה, באמת שנמאס. בשבילי האליפות של 2001 היא אליפות "אמיר רנד", אליפות עם כוכבית גדולה לצידה, חבל שעכשיו גם לבית"ר יש כוכבית משלה ליד אליפות 2007 - נקווה שלא יהיה לה גם אמיר רנד משלה.

3. מ.כ. הפועל אשקלון Member

השוטרים אשמים!
    במקום לפתוח הם חיכו ורק אחרי זה שראו אוהדים נמחצים סוף סוף החליטו לפתוח את השערים.

4. Gaudi Member

השיח המרכזי לא צריך להיות אם המשטרה נערכה או לא, אם היו מספיק שוטרים או לא, אם היה צריך להוריד את הגדרות או לא.
    השיח המרכזי בתקשורת צריך להיות נגד התופעה הזאת של פריצת קהל למגרשים ב-2007.
    לשאול שאלות מדוע ברוב אירופה זה כבר לא קורה (כולל אתמול אצל המשוגעים מפאו), מדוע לא מעמידים לדין פלילי אנשים שפרצו למגרש, ובאופן כללי - מה עושים על מנת להפסיק את התופעה הזאת.
    ולא מדובר רק בבית"ר ורק בכדורגל. גם בכדורסל פורצים למגרש לחגיגות אחרי ניצחון במשחק ליגה ומסכנים אוהדים ושחקנים.

5. a.m Member

איך תעמיד לדין 20 אלף אוהדים?!

השאלה הגדולה באמת היא איך המשטרה נתנה לאוהדים להימחץ ולא פתחה תשערים? איך לא הפיקו את הלקחים?

נערך לאחרונה ב: ‏7/5/07
  6. Gaudi Member

אי אפשר לעצור 20 אלף אוהדים.
    צריכים להוריד נקודות אם דבר כזה קורה.

7. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

צריך להכניס איפה שכואב. לאוהדים לא איכפת אם הקבוצה תיקנס, בטח לא כשארקדי לא עושה חשבון לכסף. הורדת נקודות, חד וחלק. ברגע שיש סכנה למה שקרה אתמול, לפתוח את השערים כדי שלא יקרה אסוןולהוריד נקודות לקבוצות.

כמובן שאז יבואו היו"רים של הקבוצה המוענשת ויגידו שהמשטרה אשמה כי היא פתחה את השערים. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx

8. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

וואלה מבלי להתייחס למקרה. הרי לטנגו תמיד צריך שניים, כך שהמשטרה בטח היתה אשמה אבל גם כמה בהמות שדחפו, רמסו היכו ולא מה, העיקר בשביל לחלץ את עצמם.

ולגבי הגרמנים שהכנסת לתמונה, תרשה לי להגיד לך במלוא הכנות, אתה אידיוט

9. ENGLAND Member

לפי מעריב
    לוזון חושב על דחייה של משחקי הגביע יום רביעי

10. מכבי או מוות!!! Member

כולנו ידענו שאוהדיה של בית"ר יפרצו למגרש גם המשטרה ידעה לטעמי פשוט לא עשתה כלום וצריך לתבוע אותם לא את בית"ר.
    פעם הבאה שתיהיה חברת שמירה גדולה שתשמור על המגרשים ולא משטרה כי הם לא פועלים בצורה נכונה.

11. לא מצאתי כינוי Member

לטנגו אכן צריך שניים, אבל תהיה בטוח שלפחות רוב האנשים אנשים הגיעו למצב שלשהם דוחפים רק אחרי שהם בעצמם נרמסו ונדחפו - ככה שלא הייתה להם ברירה והם ניסו בעיקר להציל את עצמם.

ולגבי הגרמנים - תודה על הקומפלימנט, לא חוזר בי מכלום.

12. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

בעקבות אירועי אתמול ההתאחדות תדרוש: משחק רדיוס אחד ללא קהל
    תובע ההתאחדות לכדורגל, עו"ד שלום אבן-עזרא, ידרוש להעניש את בית"ר ירושלים במשחק רדיוס אחד ללא קהל. בית"ר תועמד לדין כבר מחר, באשמה של התנהגות בלתי ספורטיבית בנסיבות מחמירות והתפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות.

13. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

לא קומפלימנט ולא כלום..
    לא היית מכליל עוד הייתי שותק, אבל אתה מאלה שחיים על העבר, מהאלה שאומרים " כף רגלי לא תדרוך שם יותר" ובאותה מידה אומר בא נוריד אטום על המדינות הערביות ...
    קיצר מבלי לפגוע אבל מה גם אני לא חוזר בי ממה שרשמתי למעלה.

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wlcm.Xxx לשנות האלפיים

סליחה על הסטיה מהנושא, אבל הבורות פה של אנשים מעלה לי את הסעיף

14. לא מצאתי כינוי Member

אני לא בור ולא ונעליים ותאמין לי שאני מודע לחלוטין מי זאת גרמניה 2007. מודרנית, פרו - ישראלית (המצפון שלהם מתקתק, מה הם יעשו? תיק תק, תיק תיק, תיק תק..), והאנטישמיות בה היא מהנמוכות במערב אירופה. פצצת אטום על מדינות ערב? וואלה, בחיים לא חשבתי על זה, אבל אם אתה אומר? בהחלט רעיון לא רע. כף רגלי לא תדרוך שמה? לא הייתי יוצא בהצהרות בומבסטיות, מי יודע מה מצפה לי בעתיד? נכון לעכשיו לפחות אני יכול להגיד לך שלא דרכתי שמה. welcome לישראל2007, מודעים לאיך גרמניה כיום אבל חלק עדיין מביעים סלידה עמוקה מהם. לא מאשים אף אחד מהדור הנוכחי, פשוט לא אוהב אותם.

זה ההודעה האחרונה שלי בנושא כי קצת סטיתי. אבל שיהיה.

נערך לאחרונה ב: ‏7/5/07
  15. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

ופתאום זה נשמע אחרת, לא יכולת לרשום ככה מלכתחילה לפני להוציא לי את הסעיף? להבא פשוט תנסח מילים ותמנע מהכללות, כי במילים שרשמת שם העלבת עם שלם ועוד כמה משתמשים בפורום.