AC מילאן אלופת אירופה לעונת 2006/2007

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Obafemi, ‏21/5/07.

1. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

עם כל ה"חיבה" למילאן והרצון לראות אותם כמה שיותר רחוק מהתואר הזה, אני לא יכול להתכחש לרצון העז לא פחות לראות את בניטז עוזב את האי הבריטי. עם כל גמר כזה, הרגע השמח הזה מתרחק עוד ועוד. מזל שבלירפול עדיין יש כל כך הרבה אנשים שאי אפשר שלא לרצות בטובתם כמו סטיבי ג'י, קראוצ'י והשאר שמספקים לי לפחות עניין מינמלי בגמר הזה. מה שכן, לא בטוח שאראה אותו בכלל, המשחק הזה יכול להתפתח רק לשני כיוונים - גועל נפש ליברפולי שיוציא להם ניצחון קטן ומפתיע או ניצחון של מילאן שבכל מקרה יגרום לי לרצות לזרוק את הטלוויזיה מהחלון (קומת קרקע). אז שליברפול יזכו, אבל בתכלס לא אכפת, עונת הכדורגל נגמרה בוומבלי בשבת.

2. Andrea21 Member

אחחחחח ניחוח אוהדי אינטר המתוסכלים,אין דבר יותר טוב מזה.
    תקנאו בשקט :]

נערך לאחרונה ב: ‏22/5/07
  3. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

יש לי בעיה קשה מאוד להתרגש מהגמר הזה. הימים מתקרבים, השעות נוקפות ואני לא מוצא את עצמי מצפה ומחכה למשחק הזה. כן, אולי זה רק אני והראש שלי, אבל אני עדיין מתקשה להתרגש מגמר ליגת האלופות הזה- בניגוד לשנים עברו.

לא יודע אם זה בגלל השיחזור(כל כך שונא שיחזורים, זה אני), או סתם בגלל שנמאס לי לראות את ליברפול(עם כל האהבה והסימפטיה), או בגלל שניהם. בכלל, יש לי הרגשה שזה הולך להיות משהו בסגנון משחק חשוב בשלב הבתים השני..אבל טוב, זה כנראה באמת רק אני.

מצחיק, אבל כל פרשן(בין אם הוא דמיקולו או גדול, תרתי משמע) וגם כאן רוב הנייטרלים משוכנעים ברמות שלא נראו בגמרים שמילאן תנצח את זה. זה ההימור המושלם והבטוח וה"אמרתי לכם" שכמה פה ואיפשהו כבר משחיזים מחליא אותי. פאקינג שיט, אחרי כל הטראומה לפני שנתיים והרצון העז לנקמה וההשתקקות לסגור את המעגל, והעובדה שהיא קבוצה על הנייר טובה יותר ובכושר טוב יותר - כאילו דה, מילאן זה ההימור הכי קל ובטוח שאפשר לשלוף.

אבל כמו באותו גמר היסטורי, שרמת המשוכנעות כאן שמילאן תזכה דמתה לרמת המשכונעות שכל העולם היה משוכנע במחצית ההיא, ובגלל שגם אני איפשהו משוכנע שזאת תהיה מילאן.

ולכן, ליברפול שוב תעשה זה. כיאה לחוסר הגיון מושלם.

4. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה הקשר? רציתי בהדחתה של מילאן מול רד סטאר בדיוק כמו ברביעי מול ליברפול (טוב, קצת יותר כי אין לי כלום נגד רד סטאר וקייס שלם נגד רפא), זה לא עניין של קנאה, זה סתם עניין של קבוצה שביום הכי טוב שלה (איזה 5-0 על בולוניה כשג'ילארדינו כובש כמובן את שערים 4 ו-5) סתם לא מזיזה לי וביום טיפוסי אני שמח לראות אותה מפסידה. זה גם לא רגשי נחיתות, אתה כאוהד מכבי רוצה בנפילתה של הפועל למרות שאין ממש ספק מי הקבוצה הגדולה בעיר. אם כבר תסכול, לי דווקא נראה שזה דווקא אוהדי מילאן שמשום מה רודפים אחרי הכרה מאוהדי קבוצות אחרות בנואשות מצחיקה ממש.

אורי, תחושת הבטן של כל בנאדם שלא אכל משהו לא בסדר אומרת שמילאן תיקח. כל תסריט הנקמה הזה בנוי בצורה כל כך מושלמת וברורה שאי אפשר שלא להיסחף אליו. אבל מה זה משנה תחושת בטן או תחושת כפכף ימני? ריאלית, הנקמה הזאת של מילאן ממש לא ברורה כמו שהרומנטיקה מציירת אותה. אני דווקא לא ממהר לסגור את ליברפול, כמו שאמרתי, תסריט של שער או שתיים והסתגרות מזעזעת כמו שהם עשו כבר לא פעם, בהחלט ריאלי.

מסיבה אחת אני אראה תמשחק הזה, שאני לא ארגיש בצד פה בזמן הניתוחים של אחרי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx

5. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש לי הרגשה שכולם פה, ואני ביניהם, חוששים מאיזה אנטי-קליימקס בגמר אחרי עונת צ'מפיונס מוצלחת למדי עם שלבי נוקאאוט איכותיים ומהנים. הברק לא מכה באותו מקום פעמיים, וגם לי יש את התחושה שמילאן העדיפה תהיה הפעם זו שתניף את הגביע. רק שיהיה לנו איזה משחק מותח, לא 1-0 מוקדם של קאקה שיהרוג את יתר המשחק ויהפוך אותו לצ'עמומון אמיתי. גמר הגביע האנגלי הספיק לי לשנה שלמה מבחינת שעמום.
    אז נכון שבכאלה משחקים אפשר לזרוק את הפייבוריטיות לפח וכל הניתוחים הטקטיים שווים לאפס, ובייחוד כשמדובר בליברפול, שכבר הצליחה להדיח את שתי הקבוצות הכי טובות באירופה, אבל התחושה הפנימית אומרת מילאן. הלוואי ואתבדה.

אגב, רק לי הפריעו בשבועות האחרונים כל ההתגרויות החד-צדדיות מצד אנשי מילאן, על זה שליברפול נחותים, משחקים כדורגל פרימיטיבי וכו'? ההתגרויות האלה בכלל לא זכו למענה מאנשי ליברפול (וטוב שכך) ובכל זאת המשיכו. אי אפשר לתת כבוד למעמד, ליריבה ולמקצוע? חייבים תמיד לשחק בקקי כמו ים תיכוניים אמיתיים?

6. Maksim88 Member

"קאקא:הפעם אנחנו ניקח את הגביע "

כוכבה הברזילאי של מילאן, קאקה, מתכונן למשחק גמר ליגת האלופות מול ליברפול, כשהעבר ממשיך "להציק" לו.

קאקה לא שוכח את ההפסד לאותה ליברפול לפני שנתיים באיסטנבול, אז הובילה מילאן 0:3 במחצית, אך, הפסידה בסופו של דבר בבעיטות מ-11 מטרים אחרי קאמבק מדהים של ליברפול במחצית השניה.

הברזילאי נשאר עם צלקת עמוקה, אבל בראיונות לתקשורת האיטלקית הוא מעדיף לשים את הגמר ההוא מאחוריו והוא מצהיר באופן מפורש שקבוצתו לא חושבת על נקמה.

"הדרך בה הפסדנו, אחרי שהובלנו כבר 0:3, זה לא משהו שאפשר לשכוח. יש לי רגשות חזקים מאוד באשר לאותו משחק. מכל מקום, חייבים לשכוח מזה ולהתעסק בגמר של השנה", אמר קאקה.

"אני לא רוצה לדבר על נקמה על המשחק ההוא מ-2005, כי מה שהיה כבר היה. זה כבר כתוב בהיסטוריה שליברפול זכתה באותה שנה וזו המציאות", הוסיף הברזילאי.

קאקה נשמע מאוד נחוש באשר לגמר: "עכשיו יש לנו הזדמנות לשחק מולם שוב, ויש לנו את ההזדמנות להטביע את חותמנו בהיסטוריה. אני מקווה שהפעם התוצאה הסופית תהא שונה".

בניגוד למאמנו, קרלו אנצ'לוטי, שחושב שליברפול היא הקבוצה האנגלית הגרועה ביותר בצ'מפיונס העונה, קאקה מעריך מאוד את האדומים ממרסי סייד, בייחוד את הקפטן שלהם, סטיבן ג'רארד.

"ג'רארד הוא שחקן יוצא מן הכלל", אמר קאקה, "הוא עושה הכל על המגרש והוא מנהיג אמיתי. הייתי מאוד רוצה שהוא יהיה אצלנו".

קאקה מרגיש כי סיום העונה הנהדר של מילאן יביא לה בסופו של דבר את הגביע: "הגענו לגמר בצורה נהדרת עם המון נחישות ומוטיבציה. היו לנו רגעים קשים העונה, אבל הגענו שליא היכולת שלנו בזמן. מילאן הולכת לקחת את הגביע", סיכם הברזילאי.

הלינק של הכתבה

7. Pipe Member

כמו כולם, קשה לי לראות את ליברפול שוב עושה את זה. מילאן פשוט צריכה לזכות בגביע הזה, אך כמו שמיכאל אמר, באמת נסחפנו קצת בגל הרומנטיקה.

מבחינה מקצועית, אין מאמן בעולם שמכין את הקבוצה שלו טקטית יותר טוב מבניטז. אולי זו סתם הערכת יתר ליכולות הטקטיות של בניטז, אך אני לא רואה שום צורה בה אנצ'לוטי יפתיע את הספרדי.
    כל סקאוזר על המגרש ידע בדיוק מה,איך,איפה ואת מי לסגור, ובאיזה זווית לכוון את הרגל לפני הבעיטה החופשית. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx
    מה שישבור את הקרח יהיה שער מוקדם(טוב נו, הפעם אפשר הפעם לחכות 5 דקות עד השער הראשון) של מילאן שיכריח את ליברפול לצאת מהשבלונה שלה, מה שיצוסר סדקים בחומה הטקטית של בניטז ובתרגום לעברית-יצור משחק כדורגל ולא את משחק השחמט שלדעתי יהיה לנו אחרת.

איתי,
    למען האמת דווקא ג'רו התחיל עם ההתגרויות והטראש טוק כשאמר על גאטוסו "חתלתול". לאחר מכן הוא "החזיר לו"(לא זוכר בדיוק מה הוא אמר) ואנצ'לוטי המשיך כשאמר שליברפול היא האנגליה החלשה ביותר, שג'רארד מדבר "בולשיט" והיום גאטוסו אומר ש"הוא חושש שהכסף הגדול באנגליה יקנה להם תארים ושליטה באירופה" או משהו מטומטם בסגנון.

בכל מקרה, הטראש טוק הזה(לא יודע אם אפשר לקרוא לזה בכלל מלחמה פסיכולוגית.) לגיטימי, מקובל, ולמען האמת משחקים שכאלה בלי טראש טוק.. זה לא זה. צריך מישהו שיחמם את האווירה, צריך מישהו שיצור להט מעבר ללהט הקיים מהמשחק אצל האוהדים(והנייטרליים שמביניהם) ובשביל זה יש לך את הרינו.

Maksim88
    כתבות מוואן שמים בסל מחזור. לא בדיון גמר ליגת האלופות.

8. ACBenb Member

ג'רארד: גאטוזו כולו דיבורים, הוא כמו חתלתול קטן.
    גאטוזו: אני לא חתלתול, אני פיטבול.
    http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

9. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

הגמר הזה,הוא אולי הגמר עם הכי פחות ניתוחים אפשריים לפניו.כולם בבטן מרגישים מילאן,כולם פוחדים מעוד הסתגרות של בניטז ו1-0 קטן,וכולם יודעים שאין באמת פייבוריטית למשחק הזה.

כל הטראש טוק הוא לגיטימי,אבל מה שהוא ייתן,לדעתי,זה רק עניין באם נראה את גאטוסו פתאום נכנס בג'רארד כדי להגיד לו "חתלתול אמא שלך" או משהו כזה,לא חושב שזה באמת יוסיף משהו למשחק,הוא טעון גם ככה.מילאן רוצה נקמה,ליברפול רוצה גביע וזהו.ולנו נשאר רק לבקש מקאקא איזה שער מוקדם,כדי שלא נצטרך לסבול את הבונקר של ליברפול.

10. Paolo Maldini שחקן ותיקים

אין הרבה מה לומר...
    אני חושב שאת כל הרגשות הוצאתי בטור (תודה על המחמאות), כל ניתוח מקצועי הקשור למשחק הכדורגל - פשוט מיותר.
    בלי הרבה דיבורים.
    איסטנבול 25.5.2005, לא שכחנו.
    לא מבקש השפלה ולא מבקש תבוסה, רק ניצחון קטן ונקמה מתוקה.

פורצה מילאן

11. Andrea21 Member

זה לגיטימי לגמרי לא אמרתי שלא.
    תאמין לי הייתי שם עכשיו 1000 דולר רק בשביל שאני ואתה נריאה את המשחק הזה ביחד..

12. Bill Shankly Member

טוב שכולם "מרגישים" ו"חושבים" שמילאן תיקח ... בדיוק כמו ב2005 .
    הכי טוב בישביל ליברפול לבוא למשחק כאנדרדוג זה רק מוציא עוד 10% מהקבוצה .
    כל הדיבורים האלה על נקמה הם סתם סרק . זה רק מלחמה פסיכולוגי לפני המשחק ,
    גם צ'לסקי רצו נקמה ולא קיבלו .אני לא בעמדה להגיד מי תנצח , אנחנו רק יכולים לחכות ולראות מה יקרה.

נ.ב - מחר אני טס למשחק . http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx
    http://img516.imageshack.us/img516/8331/ssl20008xc6.th.Xxx

13. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

יש בתוכי כל כך הרבה חששות אבל גם הרבה התרגשות מהמעמד המחייב ומההזדמנות לנקום באנגלים הארורים שאירגנו לי לפני כשנתיים את אחד הערבים הזוועתיים שהיו לי בחיי הקצרים. את אותו יום, ה-25.5.2005 אני סוחב עימי כבר שנתיים קשות וארוכות כל כך. אוהדי מילאן רבים הצליחו להתאושש מהמשחק ההוא והמשיכו הלאה אבל לא כך הוא המקרה עבורי שכן אני המשכתי לסחוב את הטראומה איתי והיא הייתה שם בכל מקום, את המשחק ההוא עוד לא הצלחתי לראות אפילו לא פעם אחת.

מחר בערב יעלו כמעט אותם השחקנים אל המגרש ובהם יצפו מיליונים ברחבי איטליה, אנגליה ושאר העולם וגם כאן בישראל, לצערי הרב הנאחס שלי היכה שוב ולי הצבא קורא למקוצרת ולכן בזמן המשחק אני אהיה באוטובוס אמתין בקוצר רוח לעידכונים (ורצוי חיוביים) מהמשחק. יש כל כך הרבה על הכף ובעיקר הכבוד הרמוס שלנו שאני מרגיש שהם השחקנים חייבים לנו האוהדים.

מחר תגיע בעזרת השם הנקמה ואם וכאשר היא תגיע היא תהיה כל כך מתוקה ואולי אז אני אצליח להירגע מהמשחק הארור ההוא. פורצה מילאן!

14. cazzo Il Capocuoco

יכול שאתה מדבר על ברלוסקה הליצן הגאה שאומר: "הפעם שוערים בלרינים לא יפריעו לנו" אבל גם ג'רארד לא כזה מלאך {"גאטוזו הוא חתלתול"} או ראפא ממשיך עם העקיצות שלו.כיף לגעת בחרא הים התיכוני {יש לליברפול אגב המון לטינים כולל דניאלה פאדלי} שאנחנו אוהבים,אבל האנגלים אף פעם לא מדיפים ריח טוב.

Ci faccimo i chilometri!Superiamo gli ostacoli!!!Col DIAVOLO!!!!!!In fondo al Cuor!!!!!! :aaarse: :aaarse:

15. Raulito Madridista

את כל ההערכות הטקטיות, העניין של הפייבוריטית ואת האיכות של שתי הקבוצות אחת כנגד השנייה, אפשר לזרוק לפח כמשודבר בגמר ליגת האלופות. לא תמיד הקבוצה הטובה על הנייר מנצחת, הרי תמיד היו ויהיו הפתעות רבות ולא תמיד הקבוצה הטובה ביותר במשחק משכילה לנצח או להשיג את התוצאה שהיא חולמת עלייה. מי ייתן ורק 50% מהדרמה והמתח ומרמת המשחק שהיו לנו בגמר ההוא לפני שנתיים, שיהיו בגמר הזה ויהיה משחק ששווה גמר ליגת האלופות ולא משחק משעמם שייגרום רצון להעביר ערוץ למרות שאני לא אעשה את זה.

על הנייר בכל זאת מילאן טובה יותר וקשה לראות אותה נכנעת לליברפול שוב. באמת שיש לה חסרון אדיר בהתקפה שכן ג'ילארדינו מחמיצן גדול ואינזאגי הוא אולי שחקן שעשה המון בכדורגל ושחקן של מאני טיים, אבל אף אחד מהם לא באמת מנייה בטוחה, אך קאקא שידרג את עצמו בכמה דרגות מאז אותה עונה והוא הפך לשחקן הרבה יותר טוב. למרות זאת, ליברפול הדיחה כבר שתיים מהקבוצות הטובות באירופה, הראתה אופי אדיר ונגד ברצלונה הייתה טובה יותר בסיכום המפגשים. בניטס יודע להרוס משחק עם הטקטיות שלו והוא אולי הטקטיקן הטוב ביותר בעולם. ליברפול בכלל היא קבוצה שבאלופות קשה מאוד להמר נגדה.

אני חושב שקרב מעניין צפוי בין ג'רראד לסיידרוף. קאקא יישחק כחלוץ נסוג וליברפול תצטרך למנוע את אספקת הכדור אליו. חשיבות גדולה לג'רראד שאמור מצד אחד להרוס ולהפריע לסיידרוף שחזר לחיים במשחקים האחרונים בצ'מפיונס ליג והשכיח את העונה הרעה שלו, מצד שני, ג'רראד אמור לבנות משהו לליברפול ולהוציא אותה קדימה. גאטוסו ייצטרך להפריע לג'רראד לעשות את העבודה. הוא חיסל את מנצ'סטר יונייטד כמעט לבדו במשחק בסאן סירו וראינו כמה מילאן נחלשה באולד טראפורד שהוא יצא.

לי אישית אין העדפה.