Cl 2005/6 - הוגרלו בתי ליגת האלופות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏25/8/05.

1. Andrea Pirlo Member

טוב פשוט כתבתי את זה אחרי המחזור השלישי כשפס.ז' הובילו וליון התחילו לא משהו, אני אתקן.

2. Andrea Pirlo Member

בית G
    בית שכל אוהד בריטי חלם עליו.צ'לסי וליברפול בבית אחד, עם השיחזור של החצי גמר מהשנה שעברה, מה עוד אוהד אנגלי יכול לבקש?(אני בתור איטלקי הייתי מבקש להעיף את שניהם, אבל אני אנסה להיות אובייקטיבי). ליברפול לא נחשבה לקבוצה אנגלית בהגרלה, מיכוון שעלתה מהמקום החמישי בליגה, למעשה רק בגלל הזכייה בליגת האלופות(או כדי לחסוך מאיתנו עוד בית עם בריטית), מה שמוכיח שוב את הפרוקציות שעושים לאנגליות, כשהייה מקרה זהה לפני כמה שנים עם הזכייה של ריאל, שסיימה מקום חמישי בספרד, אופ"א אומנם נתנו לריאל להגן על התואר, אבל זה הייה על חשבון סראגוסה שסיימה במקום רביעי ולא השתתפה במפעל, אבל כדי חס וחלילה לא להעליב את אברטון, אופ"א הוסיפה עוד קצת סבל לאוהדי סראגוסה שעדיין רותחים על אותה החלטה מטופשת(זהו מעכשיו אני אובייקטיבי). קבוצות נוספות בבית הן אנדרלבט המצויינת ובטיס, למרות המקוםהרביעי בספרד, הקבוצה החלשה בבית.

צ'לסי
    http://img142.imageshack.us/img142/3766/largechelseabadge6vh.Xxx
    נתחיל דווקא עם אלופת אנגליה ששנה שעברה הייתה הסיפור הגדול של ליגת האלופות. לא, לא בגלל הצלחות על המגרש(עם סגל כזה יכלו גם לעבור את ליברפול), אלא בגלל מיליון ואחד חוקים שהם עברו עליהם, איומים של מוריניו שגרמו לפרישה של פריסק, מו"מ לא חוקי עם אשלי קול, שיגוע של מילאן עם הצעות על שבצ'נקו, פרשת הסמים של מוטו, הוראות באוזניה נגד באיירן, חוץ מזה הם גם שיחקו נגד צסק"א שחלק ממנה נמצא בבעולותו של מר אברמוביץ' וגם השנה היא התחילה עם פרשייה חדשה, של בדיקות סמים אצמעיות, והולכת לחטוף עוד כנס. כל זה מצביע על דבר אחד- אין בעייה לאברמוביץ' לשלם כמה שצריך ואיפה שצריך, אבל אופ"א חסרת ההגיון ממשיכה לתתת כנסים שלא מזיזים לאברמוביץ. מוריניו באמת כבר מעצבן כל אוהד כדורגל מלבד האוהדים של צ'לסי, הבן אדם פשוט מוערך יותר מידי, וחושב את עצמו יותר מדי, אותם פרגוסון ואנצ'לוטי שהוא דאג לרדת עליהם עשו הרבה יותר ממנו בקריירה שלהם, כשהשחצן גם דאג להעליב את המורה שלו בובי רובסון, פשוט יוצא מכלל שליטה, אבל מה אכפת לו? כנס של 100 אלף דולר???? זה דמי כיס יומיים של הילד של אבמוביץ'. מוריניו מאמן גדול? עם סגל כמו שלו גם אני הייתי זוכה באליפות, ואתם יודעים מה כולם עונים לי על זה? הרי הוא בנה את כל הסגל הזה.... אז גם פה הפרשנים טועים... טרי הייה עוד לפניו, לאמפרד הייה עוד לפניו, דאף הייה עוד לפניו, רובן גם הובא על ידי ראניירי. אז את מי מוריניו הביא(אני לא אתייחס לרכשים של הקיץ כי עוד לא ברור איך הם ישתלבו)? צ'ך וקארבליו, לא יותר מזה, טוב גם פראיירה. הוא הפך את השחקנים הקיימים ליותר טובים, יכול להיות, אבל זה לא הופך אותו למה שעושים ממנה. והעיקר זה שמלבד זולה הגדול(שת'אמת כבר דיי נשכח בצ'לסי) אין לצ'לסי מסורת, היו שנים יפות פה ושם, אבל אין מסורת, פתאום עם ההגעה של אברמוביץ' כל כך הרבה אנשים התחילו לאהוד אותם? חברים, זאת לא אהדה, וגם מירי נבו הלכה אחרי הכסף של אברמוביץ', ופתאום היא אוהדת צ'לסי. ואתם יודעים גם בצד המקצועי צ'לסי לא מה שעושים ממנה, לנצח אחד אפס את וויגן? ואז אחת אפס את ארסנל החלשה משהו השנה? ולסיים בתיקו עם מילאן שמשחקת בהרכב שני? צ'לסי באמת עוד לא קבוצה גדולה, והשיבוץ שלה בפוט 2 הייה מוצדק לחלוטין, מוריניו צריך להתבגר כי בסוף לאופ"א ימעס והם ילכו קצת מעבר לסתם קנסים.
    ולמרות הכל לצ'לס יש סגל לגמרי לא רע. בשער עומד פטר צ'ך, שוער נבחרת צ'כיה שכבר היום נמצא בשלב שהוא עדיין לא ברמה של דידה, בופון וקסיאס, אבל כבר הרבה יותר טוב מכל השאר. בהגנה מוריניו כנראה חפתח עם טרי וגלאס, כאשר קרבליו(זה שצריך לעשות בדיקת איי קיו), גלן ג'ונסון וחוט במוכשר יהיו המחליפים. באגף שמאל ישחק הרכש מבילבאו אסייר דל הורנו, כשמחליפו יהייה ויין ברידז האנגלי, בצד ימין מוריניו ימשיך לתת את האשראי לפאולו פראיירה המגן הימני המצויין שבא איתו מפורטו. בקישור מוריניו צפוי להמשיך עם השיטה של שלוש באמצע ו2 קיצוניים(למעשה השיטה של מוריניו דומה מאד לזאת של ברסה), כאשר ה3 באמצע יהיו: פראנק לאמפרד, שחקן העונה באנגליה, מיכאל אסיין הרכש היקר בתולדות הקבוצה שהגיע הקיץ מליון וכנראה גם קלוד מקאללה הצרפתי הוותיק שייצב את הקישור ההגנתי, כאשר לראשותו של מוריניו יעמדו גם ג'רמי הקשר הקמרוני, לסאנה דיארה הצעיר, ג'ו קול האנגלי הנפלא וגם שון רייט פיליפס הקשר הנהדר שהגיע מסיטי(למה לעאזל הם היו צריכים את אסיין). הקיצוניים של מוריניו ימשיכו להיות דאף האירי, שעשה לא מעט צרות לישראלים ואריין רובן ההולנדי הסופר מוכשר, שכנראה רק ימשיך להישתפר העונה. בהתקפה מוריניו לא הצליח להביא חלוץ ברמה גבוהה ולכן הוא ימשיך לפתוח עם דרוגבה שדווקא לשם שינוי נמצא בכושר מצויין, כאשר המחליפים שלו יהיו הרנן קרספו, שחוזר אחרי שנה נהדרת במילאן, איידור גודיונסן, אחד השרידים היחידים של התקופה שלפני אברמוביץ' וכמובן גם קרלטון קול הכשרון הצעיר. אבל למרות הכל כמו שרובן אמר, מוריניו עושה יותר מדי רוטציות, השחקנים לא מקבלים בטחון, צ'לסי הופכת לאט לאט(יותר נכון מהר מהר) לקבוצה הכי שונאה על פני היבשת, אין תחושה של לחימה וקבוצתיות, ככה לא זוכים בליגת האלופות... וגם צריך קצת מסורת, כי הם שינו את הסמל ההיסטורי וזה כבר יותר מידי מבחינתם של אברמוביץ', קניון ומוריניו, שתאמינו לי יעשו עוד לא מעט כותרות השנה...
    שחקנים בולטים: טרי, לאמפרד, דרוגבה, צ'ך, מקאללה
    תחזית: מהבית הזזה הם חייבים לעלות, אבל אני כמעט בטוח שגביע לא יהייה להם השנה, כסף זה לא הכל, צריך גם קבוצה, מסורת וכמה שזה לא ישמע מוזר ולא אובייקטיבי מצידי.... מאמן ראוי, כשמוריניו ה"גאון" הוא מאמן טוב ללא ספק, אבל ראוי הוא לא.

http://img213.imageshack.us/img213/7273/carvalho30037a2xc.Xxx
    קארבליו. כנראה הוא לא היחיד בצ'לסי שצריך בדיקת איי קיו.

ליברפול
    http://img392.imageshack.us/img392/7420/liverpoolfc7gq.Xxx
    אם יש קבוצה באנגליה שהיא ההפך המוחלט מצ'לסי אז זאת ליברפול. מאמן צנוע, בלי הרבה כסף, עם המון מסורת, המון לחימה, המון נשמה והעיקר ליברפול, להבדיל מצ'לסי מעדיפה לדבר על המגרש. אז נכון אני אוהד מילאן, והייתי אמור לשנוא את ליברפול, וגם באנגליה אני יותר אוהד את טוטנהם ומנצ'סטר, אבל אם יש קבוצה שאני מעריך אז זאת ליברפול, וסטיבי ג'י בפרט. ג'ררד הוא למעשה התדמית הקלאסית של קפטן, סוף סוף קפטן אמיתי מזה הרבה שנים ואין היום הרבה כמוהו שנותנים את הכל על המגרש ומוליכים את הקבוצות שלהם, ככה שמבחינה הזאץ הוא יורשו של מאלדיני, מבחינת היכולת כבר היום הוא אחד הקשרים המובילים בעולם, כשהוא חלק מרביעייה הגדולה שגדלה בעיר ליברפול בשנים האחרונות- ג'ררד,קראגר, אואן ורוני. ובכל זאת סטיבי ג'י לא לבד. לצידו משחקים שחקנים איכותיים כמו צ'בי אלונסו, ז'בריל סיסה, פרננדו מוריינטס, ג'ון ארנה ריאיסה ורבים אחרים. למעשה את ליברפול עזבו 4 שחקנים משמעותיים הקיץ, ביסקן לפנאתינאייקוס, נונז לויגו, שמיצר לבורדו וברוש לוילה, כששר מי שהגיעו הם פיטר קראוץ' החלוץ הגבוהה מסאוטהמטון, הקשר ההולנדי הוותיק בודויין זנדן ממידלסברו, מוחמד סיסוקו מולנסיה, חוסה ריינה מויאריאל וכמובן גם פרננדו מוריינטס יוכל סוף סוף לשחק בליגת האלופות במדי ליברפול, אחרי שנה של מנוחה מהמפעל החשוב, בו בהופעה האחרונה שלו הוא הייה מלך השערים.רפא בניטז ימשיך להיותהאיש שמאחורי הקווים וינסה לזכות בגביע אירופי רביעי בשלוש שנים(אופ"א עם ולנסיה, ליגת האלופות עם ליברפול, וסופאר קאפ עם ליברפול). ובכל זאת ליברפול כנראה כבר לא תשחזר את ההישג משנה שעברה, היא כבר לא תהייה אנדרדוגית, אומנם להבדיל ממונאקו ופורטו היא הצליחה לשמור אצלה כמעט את כל הסגלף אבל עדיין קבוצות כבר מכירות אותה וראינו שנגד קבוצות כמו ט.נ.ס זה הלך בהליכה, אבל כשהגיעה קבוצה טיפה יותר רצינית(סופייה) ליברפול הוציאו את הנצחון בשיניים ובכל זאת עם סגל כמו של האדומים מאנפילד אפשר להגיע רחוק).
    בשער יעמוד השנה חוסה ריינה השוער המצויין שנרכש מויאריאל, כשדודק ירד שוב לספסל. במרכז ההגנה ישתפו פעולה סמי הוייפיה הפיני הוותיק, וג'ימי קראגר השחקן הביתי, כשוורנוק הצעיר יהייה על הספסל ביחד עם טראורה, חוסמי, רבן, וייטברד וברגן הספרדי. באגפים ימשיכו לשחק פינאן האירי וריאיסה הנורבגי. המאכז הקישור ישחק הקפטן הנהדר סטיבן ג'ררד, לצידם של צ'בי אלונסו, לואיס גרסיה(זה שמוצץ אצבע) וכנראה בודווין זנדן שישחק בצד הימין של הקישור, אחרי שליברפול נכשלה לקנות את יאנקופולוס וסימאו. המחליפים של הרביעייה הזאת יהיו דידי המאן הוותיק, מוחמד סיסוקו, קיואל האוסטרלי ודארן פוטר האירי הצעיר והנהדר. בהתקפה בניטז צפויי לפתוח עם מלך השערים של המפעל לפני שנתיים פרננדו מוריינטס והחלוץ הנהדר ג'בריל סיסה שנמצא בכושר שיא. המחליפים של שני אלה יהיו פיטר קראוץ' הענק, ניל מלור האנגלי הצעיר ופלורנט סינמה פניול. עם כל אלה והקהל הנפלא שלה, ליברפול יכולה להגיע רחוק, אבל להגן על התואר זה כבר יותר מדי בשבילה העונה.
    זחקנים בולטים: ג'ררד וכל השאר רק מסתובבים סביבו
    תחזית: יעלו דיי בקלות מהבית הזה, אולי אפילו מהמקום הראשון, ומשם הכל תלויי בהגרלה.

http://img392.imageshack.us/img392/5938/gerrard3ku.Xxx
    ליברפול. ינסו להגן על התואר.

אנדרלכט
    http://img293.imageshack.us/img293/2571/rscanderlecht1cy.Xxx
    דווקא הקבוצה המעניינת של הבית, באמת קבוצה עם שחקנים נהדרים ומאמן מצויין. פרנק ורקאוטרן באמת עשה שם עבודה נפלאה ואני אישית לא אופתע אם דווקא אנדרלכט תהייה הסינדרלה השנה. אנדרלכט אומנם קיבלו בית קשה, אבל עדיין בית בו היא יכולה לתת פייט. לאנדרלכט יש פשוט קבוצה נהדרת השנהוזה אומר הכל. אין כל כך הרבה מה לרשום על הקבוצה הזאת, מלבד זה שהיא רוצה לתקן את הרושם האיום שהשאירה שנה שעברה בליגת האלופות(0 נקודות), אז אני אעבור ישר לסגל.
    בשער של סגנית האלופה הבלגית שאגב עברה את נפט'צי וסלביה במוקדמות, עומד השוער השני של נבחרת צ'כיה דניאל זיטקה המצויין. בהגנה שלו שלו משחקים וינסנט קומפני הבלגי הצעיר שכבר מזמן נמצא על הכוונת של קבוצות אירופיות גדולות, חאנו טינן, שחקנה של נבחרת פינלנד שיפגוש בבית הזה את חברו הטוב סאמי הויפיה, גלן דה בוק הוותיק שיוסיף נסיון להגנה של אנדרלכט ואחרון הוא מיכל ז'בלקוב הפולני, שכמו הנבחרת שלו ממשיך להשתפר משנה לשנה. המחליפים של כל אלה יהיו אוליבר דצ'אנט, נאגולה בנוי גבריאל ג'וניור, למינה טראורה ואנטוני ון דן בורה, כולם צעירים מאד מאד מוכשרים, כשגם יוחס ההונגרי יכנס במידת הצורך. בקישור אנדרלכט דווקא תיסתמך יותר על וותיקים, כשבמרכז ישחקו ונדרחגה בן ה35 והקפטן בסג'יו, באגפים ישחקו וילגלמסון השבדי הנפלא וברט חור הבלגי המצויין. קולר,לוברה, חסי , גרגורה, אחרט, זטנברג ודמאן הצעיר יחכו לתורם על הספסל. בהתפקה עדיין לא ברור מי ישחק, כאשר המועמדים הם יסטרוביץ' הסרבי הנפלא, סרחט איקן החלוץ המצויין שהגיע מפנרבחצ'ה והצטיין במוקדמות, מבו מפנזה הבלגי הנפלא, גרגורי פויול הצרפתי, אולג יאטצ'וק האוקראיני שהגיע מניוה, וגם נטולי גרק הרוסי הצעיר. סגל מרשים מאד שחלקו הגדול משחק ביחד כבר לא מעט שנים, יש צעירים נהדרים, שחקנים וותיקים מצויינים, אני בהחלט כבר היום יכול להמר עליהם כאחת שתיהייה לפחות בחצי גמר גביע אופ"א, לא יותר מזה.
    שחקנים בולטים: קומפני, חור, בסג'יו
    תחזית: יגנבו כמה נקודות לצ'לסי וליברפול, ינצחו את בטיס ובסוף יסיימו מקום שלישי, בטיס פשוט לא מספיק טובה.

http://img293.imageshack.us/img293/4362/nedbel13ap.Xxx
    קומפאני. הוא עוד יהייה גדול......

בטיס
    http://img137.imageshack.us/img137/6154/32betis1kg.Xxx
    אני יודע שזה ישמע קצת מזלזל, אבל בטיס של שנה שעברה ואלי טיפה יותר טובה(בזכות אוליברה) מבטיס של לפני כמה שנים מאמצע הטבלה לא יותר. מה שקרה שנה שעברה שכל הקבצות שהיו מגיעות לאיזור ליגת האלופות כשלו, ולנסיה נכשלו בלי בניטז, לה קורוניה אחרי עונה פנטסתית בצ'מפיונס ליג קרסו, אטלטיקו מדריד בכלל וטורס בפרט קרסו תחת הציפיות ובילבאו הזקנה שוב לא עשתה שום דבר משמעותי, ריאל סוסיידד שהייתה בליגת האלופות שוב הפכה לקבוצת מרכז טבלה וסלטה ויגו בכלל הסתבכה בליגה השנייה, כל אלה הן הקבוצות שסיימו מעל בטיס בשנים האחרונות, כשהשנה למעשה כל מה שנשאר מלבד ריאל וברסה זה סביליה, ויאריאל ובטיס. ויאריאל כצפויי סיימה מעל בטיס, לילדים של סביליה לא הפסיק נסיון והנה בטיס מסיימת מקום רביעי ואיכשהו עוברת את מונאקו המתפרקת. זאת לא בטיס שעשתה שיפור דרמטי, אלה קבוצות אחרות שפשוט קרסו תחת לחץ. מה גם שבטיס למדה מהטעויות של ויגו וסוסיידד ותנסה להתרכז לא רק באירופה, אלא גם בליגת האלופות, מה שכנראה יפגע ביכולת שלה בליגה, בקיצר זאת תהייה השנה הכי קשה בהסטוריית הקבוצה של פרר, בעיקר אחרי שלא מעט שחקנים עזבו את בטיס הקיץ כולל דנילסון שעזב לבורדו.
    בשער יעמוד טוני דובלאס הצעיר המצויין שיחליף את פראטס שעזב למיורקה. איש המפתח בהגנה ימשיך להיות חואניטו(רק תזכרו בהצלה שלו עם הראש נגד מונאקו), כשלצידו ישחקו ריבז, מלי ופרננדז הספרדיים המצויינים, למבו האורוגואי וקסטליני האיטלקי יהיו המחליפים. בקישור האיש המרכזי הוא מרכוס אסונסאו, אומן הבעיתות החופשיות שיארגן את המשחק מאחורה ביחד עם ריברה המצויין והרכש המצויין ממאלגה מיגל אנחל. מחליפים שלהם הם ורלה, ארזו, פרננדו, קנס, קאפי ואוסקר לופז שהגיע מברסה. הקיצוניים של בטיס יהיו אדו והכוכב הגדול חואקין שימשיך להיות המוסר העיקרי של הקבוצה, כשהמבקיע העיקרי ימשיך להיות ריקרדו אוליברה שנזרק בזמנו מולנסיה רק כדי להפוך לחלוץ גדול בבטיס. מחליפים של אוליברה יהיו חיסקו מוניוז שהגיע מולנסיה, דניאל מרטין וישראל(שם לא רגיל בשביל ספרד). הבעייה העיקרית של בטיס שכמעט לכל השחקנים שלה אין שום נסיון אירופי מה שיכול לעבוד לרעתה, אם היא לא תרצה להידרדר לתחתית הליגה הספרדית היא תסיים במקום האחרון בבית.
    שחקנים בולטים: חואניטו, אסונסאו, חואקין, אוליברה.
    תחזית: לצערי מקום אחרון.

http://img137.imageshack.us/img137/8867/0087332eh.Xxx
    חואקין בפעולה. גם ג'יו לא יכול להאמין שבטיס באלופות.

נערך לאחרונה ב: ‏10/9/05
  3. ASROMA Member

לדעתי פירלו אתה מזלזל בבטיס , קבוצה עם המון פוטנציאל וכוכבים כמו חואקין ואוליברה תמיד יכולים לעשות צרות , היא קבוצהה רבה יותר מוכשרת מאנדרלכט זה מה שבטוח , חוסר הניסיון ישחק פה תפקיד אבל בבית בטיס היא אחת הקבוצות החזקות שיש וכולן יאכלו שם קש , תזכור את המילים האלה, לדעתי ליברפול לא מנצחת שם ביום שלישי.

חוץ מזה ח"ח ענק על הפרויקט, באמת מבורך יופי של עבודה המשך כך!

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏10/9/05
  4. Andrea Pirlo Member

תאמין לי אני מאד אוהב את בטיס, אבל אני מציאותי. או שהיא תיתן הופעה לא טובה בליגת האלופות(כמו סוסיידד) ואז תעשה גם משהו בליגה או שהיא תעשה קמפיין נפלא בליגת האלופות ותיפול בליגה(סלטה). גם בטיס יעדיפו לשמור על יציבות בליגה ולצבור נסיון באירופה, יהייה קרב מעניין בינם לבין אנדרלכט, אבל שוב הנסיון של אנדרלכט עלול להכריע.

5. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

סוסיאדד נתנה הופעה לא טובה באלופות? ממתי להגיע עם חומר שחקנים של דרג חרא לשמינית גמר זו הופעה לא טובה?

לבטיס יש סיכויים שווים לשל ליברפול לעבור שלב...

ואיזה קמפיין נפלא עשתה בדיוק סלטה לעומת סוסיאדד בצ'מפיונס? בית שכלל את ברוז' ורוזנבורג ואייאקס...היא היתה פייבוריטית...

6. Andrea Pirlo Member

זה הייה במקרה ברוז', אייקס ומילאן. בית שבו היא הייתה הקבוצה החלשה ביותר. טוב אפילו ששניהם הגיעו לשמינית, שניהם הסתבכו בתחתית וסלטה גם ירדה, אז זה לא משנה, בטיס לא תוכל להצליח בשני המפעלים.

7. eman Member

שמע,כל הכבוד על ההשקעה!
    ד"א,סמואל נמכר לאינטר ב16 מיליון יורו ולא הושאל כמו שכתבת...

8. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב אנשים, תמה לנו הפגרה המעייפת והחל ממחר אנחנו יוצאים לעונה נוספת עם ליגת האלופות, הדיון הזה ננעל, ודיון שלב הבתים ייצא לדרך.