Copa del Rey 2017/18:: בשבת הבאה - בארסה נגד סביליה בגמר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏30/11/17.

1. Civil Anti Madridista

הקבוצה הזאת מפורקת לרסיסים. אם חשבנו שבעונה שעברה זידאן עשה קסמים, זה כלום ביחס למציאות שהוא עדיין עומד שם על הקווים.

2. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אהבתי את המילה "pepinazo".

3. Raulito Madridista

ברצלונה - אספניול

ספרד צריכה עוד יום-יומיים כדי להירגע מההפתעה המדהימה אמש אחרי שלגאנס עברה את ריאל מדריד בברנבאו. בינתיים הערב ב-22:30 יחל המשחק האחרון שיקבע את העולה הרביעית לחצי הגמר: סביליה, ולנסיה, לגאנס ו...אספניול תמשיך בסנסצייה או ברצלונה?

אין ספק שהניצחון של אספניול במשחק הקודם שהושג בזכות יכולת שיא של דייגו לופס שעצר את הפנדל של מסי, וכן הרבה מזל - היה מאוד מפתיע. דווקא אספניול קטעה את הרצף של בארסה שעמד על 29 משחקים רצופים ללא הפסד, אלא שמאז בארסה שידרה עסקים כרגיל כמובן והביסה את בטיס 5:0. בארסה תשחק הערב עם מלוא כוחה, היא מקבלת חזרה את אומטיטי בזמן שורמאלן נכנס לרשימת הפצועים. החידוש העיקרי הוא קוטיניו שיישב על הספסל לפי הדיווחים.
    ובצד השני של הכביש, אספניול הובסה 3:0 מול סביליה בביתה השבוע בליגה והיא מתקרבת לקו האדום אבל קיקה שמגיע עם הרכב מלא - מנסה לשדר רוגע. "לעבור לשלב הבא זו לא משימה בלתי-אפשרית", אמר המאמן שמנסה לשמור את שחקניו במתח ולא רוצה לגלות דבר. הוא יפרסם את הסגל לקראת המשחר רק ברגע האחרון. פיאטי וחוראדו לא התאמנו היטב בימים האחרונים והם נמצאים בספק גדול לקראת המשחק. גם השאלה מי יפתח בין הקורות גדולה - דייגו לופס שחזר להיות הגיבור או פאו המצוין?
    אספניול ניצחה בקאמפ-נואו דווקא בעונת הטרבל של גוארדיולה והדהימה בזכות דלה-פנייה, היה לה את ה-2:2 הפסיכי בעונת הטאמודזו לפני 11 שנה אבל לרוב היא כושלת בקאמפ-נואו. בתשעת הביקורים האחרונים שלה שם היא הפסידה כשבארסה מנצחת בקלות, סה"כ 30:3 בהפרש השערים. ב-2017, רק אתלטיקו מדריד(1:1 בגביע), יובה(0:0 בגומלין 1/4 גמר הצ'מפיונס), ריאל מדריד(ניצחה את בארסה 3:1 בסופר-קופה) וסלטה ויגו(סחטה תיקו 2:2 בליגה) עצרו את בארסה. הרכבים משוערים::

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/01/24/15168340636164.Xxx

4. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/01/26/15169691056651.Xxx

והנה הגרלת משחקי חצאי גמר גביע המלך. מתחילים כבר באמצע השבוע הבא, ב-31 בינואר וכן ב-1 בפברואר כשהגומלין כעבור שבוע\שמונה ימים, תלוי במשחק עצמו. כמו שאתם רואים, סביליה נחלצה מדו-קרב אמיתי אחרי שעברה את אתלטיקו אבל לגאנס רוצה להמשיך לחלום, היא תארח את המשחק הראשון ובטח שאסור להספיד אותה. היא חולמת על גמר היסטורי כמו אלאבס אשתקד. נשיא סביליה קסטרו הפתיע - "מעריכים את היריבה אבל אי-אפשר לומר שאנחנו לא שמחים. היינו בחצי הגמר 7 פעמים מאז 2004. אנחנו חולמים על הגמר כמו לפני שנתיים". בלגאנס מרוצים מסדר המשחקים אגב לפי התגובות שם. בארסה ו-ולנסיה ראש בראש בצד השני, המשחק הראשון בקאמפ-נואו והגומלין במאסטייה. שימו לב לשבוע המטורף של ולנסיה שמתחיל עם משחק בית נגד ריאל מחר וימשיך בקאמפ-נואו.

5. avicii Member

הגיון ספרדי-כל משחקי הגביע כולל חצאי גמר עד תחילת פברואר.גמר 800 שנה אח"כ.

6. Raulito Madridista

חצאי הגמר: משחק ראשון - זה היה לא קל אבל בסופו של דבר לואיס סוארס, שנמצא בכושר מצוין - העניק לבארסה יתרון קטן ושברירי בחצי גמר גביע המלך עם ה-1:0 אתמול בקאמפ-נואו. האם המקדמה הזו תספיק לבארסה והיא תשיג גמר רביעי רצוף? במשחק השני שנערך ברביעי כמובן, קרב 'הסינדרלות'(במארקה כתבו לפני המשחק 'המקום לחלום' למרות שברור שהמונח 'סינדרלה' עם סביליה הוא קצת מגוחך) - לגאנס וסביליה סיימו בתיקו 1:1 במשחק הראשון בבוטארקה ולגאנס תנסה להדהים בפיחואן - כמו שעשתה בברנבאו! מוריאל העלה את סביליה ליתרון וסיובאס השווה.

7. Civil Anti Madridista

מחצית ראשונה מזוויעה של אליש וידאל, חוסר דיוק מחריד, כ"כ הרבה איבודי כדור, תקע לגמרי את האגף הימני עד שהוחלף.

ולנסיה לדעתי הגיעה לרחבה של טר שטגן אולי פעמיים כל המשחק, ולמרות זאת אפשר לספור על יד אחת את כמות המצבים שברצלונה הגיעה אתמול.

*אומטיטי בעוד תצוגה הרואית. שקט, מלא ביטחון, תחנה אחרונה במלוא מובן המילה שתענוג לראות אותו.

8. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2018/02/02/15175946581770.Xxx

זמן רב לא זכור משחק גביע כה עצבני בספרד. אמנם בארסה גברה על ולנסיה 1:0 בסה"כ ביום חמישי והכל פתוח לקראת הגומלין, אבל בולנסיה לא נרגעים. גבריאל פאוליסטה מולנסיה התלונן - "סוארס אמר לי 'אתה קוף' ואני אמרתי לו 'אתה החלוץ הכי טוב בעולם', וזו בושה". אותו סוארס גם בעט בבלם וזו ללא כדור ומאחורה מה שהלהיט את היצרים. מעבר לכך, סרג'י רוברטו בעט בעוצמה בפריירה כפי שאתם רואים בתמונה ולא קיבל כרטיס צהוב שני על העבירה, בזמן שהשחקן של ולנסיה יושבת לחודש ימים בגלל פציעה. "כשאתה משחק נגד בארסה בקאמפ-נואו - אתה מתמודד גם נגד השופט" - את המילים החריפות האלה אמר אחד משחקני ולנסיה לאחר המשחק. בולנסיה רוצים להרגיע את הרוחות ולהתרכז אך ורק בנקמה ספורטיבית. סוארס, מצידו, רחוק צהוב אחד מהגמר והוא כבר החמיץ את גמר הגביע בעבר במדי בארסה בגלל שטויות - בעונת הבכורה שלו שם.

9. Civil Anti Madridista

קראתי את השטויות האלה בכמה מקומות אבל אם כאן נתנו לזה במה אני אתחיל מהקל אל הכבד בגלל הנפשות הפועלות.

סרגי רוברטו ביצע שם עבירה פראית שאצל לא מעט שופטים הוא היה מורחק. צהוב שני? עד כמה שאני זוכר רוברטו סיים את המשחק עם צהוב שאותו הוא קיבל על העבירה הגסה הזאת כך שהוא לא יצא נקי מהאירוע המדובר.
    מה ששכחו לציין זה שדקות ספורות קודם לכן אנדרס פריירה נכנס ברוברטו באותה צורה - עם רגל גבוהה קדימה. בהמשך, אותו פריירה גם נכנס במסי מאוחר עם שתי רגליים.

"כשאתה משחק נגד בארסה אתה משחק גם נגד השופטים" זה סלוגן פנטסטי. שחקני ולנסיה לא עודכנו עדיין שבמשחק הליגה האחרון בין הקבוצות הם שדדו 2 נקודות אחרי ששער ברור של מסי נעלם מעיניי צוות השיפוט?

בושה, טיפה של מודעות עצמית.

10. Raulito Madridista

הייתי הרבה יותר מעריך אותך אם היית בא כמו גבר ואומר - וואלה צודקים, במשחק הזה ולנסיה סבלה מהשופט. וזה לא פוסל בכלל את מה שאמרת לגבי מפגשים קודמים, ואני זוכר שאחרי עבירה קשה על אינייסטה, בעונה שעברה נדמה לי, שהיה חשש להיעדרות ממושכת - גם אני בתור אוהד ריאל מדריד - יצאתי נגד זה וכתבתי את השופט. הבנתי את הרמז שלך, אז אגיב כך: אתה מוזמן לכתוב כאן\לתרגם מה שאתה רוצה. אני לא זוכר שמשחק גביע שהוא לא קלאסיקו דרבי של מדריד הביא לכל-כך הרבה מתח והד בתקשורת. להיפך זה החזיר מעין יריבות בין בארסה ו-ולנסיה, דבר שפחת עם השנים.

אני אשאל אחרת: האם אתה חושב שההתנהלות של סוארס על המגרש היא משהו מקובל. האם זה טראש-טוק שהוא בסדר או שזה לא חוצה את הגבול?

11. Civil Anti Madridista

במה ולנסיה "סבלה מהשופט" שיש לה על מה להתלונן? שסרג'י רוברטו לא הורחק מיד? עניתי על זה כבר.

אני לא שותף לתחושות שקיימת מתיחות כלשהי וזה לא משנה כמה לחץ ולנסיה תפעיל על השופט. צפוי לנו ערב גדול גם בלי זה.

לגביי סוארס - כאוהד היריבה הייתי יכול להבין את השנאה כלפיו.

12. Raulito Madridista

ריטואל שחוזר על עצמו בכל פעם מחדש וזה די מגוחך: ברצלונה מעפילה לגמר גביע המלך כמיטב המסורת(2011, 2012, 2014-2018), ברוב הזמן ריאל מדריד נופלת בדרך -> מתחילות הכותרות 'האם בארסה תחגוג בברנבאו?' ופתאום ברצלונה רוצה שהמשחק ייערך בברנבאו - > בסוף מתפשרים על מגרש אחד, לפעמים מאסטייה, לפעמים הפיחואן, לפעמים הסאן-ממס, בשנתיים האחרונות זה קרה בויסנטה קאלדרון. והפעם: גמר הגביע ייערך במגרש הטרי החדש בוונדה מטרופוליטאנו. אגב, ב-2014/15 בארסה זכתה בגביע בבית בקאמפ-נואו מול בילבאו.