Europa League

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י עומר, ‏22/6/09.

  1. עומר

    עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

    הצטרף ב:
    ‏3/8/02
    הודעות:
    19,117
    לייקים שהתקבלו:
    782
    [​IMG]

    שם חדש, מפעל חדש, שיעמום ישן? או מהפיכה של ממש? מה נקבל מהמוצר החדש שמפיקה לנו אופ"א במקומו של גביע אופ"א הישן אנחנו לא ממש יודעים, אבל דבר אחד אנחנו יודעים, הדבר הזה יספק לנו עוד משחקי כדורגל מעניינים שישלבו את הדרג השני של קבוצות באירופה וחלק מהדרג הבכיר שינשור ממוקדמות ליגת האלופות. מחזיקת גביע אופ"א האחרונה שחטאר דונייצק כמובן לא תהיה שם בשלב הראשון בשביל להגן על תארה, אך אם תיכשל בנסיונה להגיע לשלב הבתים, תעבור היישר למפעל השני בחשיבותו ותנסה לזכות בו בפעם השניה ברציפות, אחרי שניצחה את וורדר ברמן הגרמנית 1:2 בהארכה באיסטנבול בחודש שעבר.

    הליגה האירופאית תתחיל עם ארבעה סיבובי מוקדמות שלאחריה יתקבצו להן 48 קבוצות ל-12 בתים, מתוכן יעלו 24 ועוד 8 הקבוצות שיסיימו את שלב הבתים במקום השלישי, ומשם הסיפור המוכר של נוק אאוט עד משחק הגמר שיערך בהמבורג גרמניה השנה.

    בדומה לליגת האלופות, מחר (22 ביוני 2009) יערכו הגרלות משחקי המוקדמות לשני הסיבובים הראשוניםשיערכו ב-2 וב-9 ביולי 2009 וב-16 וה-23 ביולי 2009.

    הקבוצות המדורגות בסיבוב הראשון:

    רוזנבורג (נורבגיה), אנורתוזיס (קפריסין), הלסינבורג (שוודיה), מאת'רוול (סקוטלנד), ראנדרס (דנמרק), פולוניה ורשה (פולין), בני יהודה (ישראל), ספרטק טראנבה (סלובקיה), סלאבן בלופו (קרואטיה), פ.צ. להאטי (פינלנד), וטרה (ליטא), דינאבורג (לטביה), רודר ולנייה (סלובניה), MTZ ריפו (בלארוס), שירוקי ברייז' (בוסניה), דינאמו מינסק (בלארוס), סליגו רוברס (אירלנד) האלאדס (הונגריה), אולימפי רסטאבי (הונגריה), זסטאפוני (הונגריה), זימברו קישינייב (מולדובה), קפלאביק (איסלנד), פארם (איסלנד).

    הקבוצות הלא מדורגות בסיבוב הראשון

    רנובה (מקדוניה), אינטר באקו (אזרבייג'ן), סימורק זאגאלטה (אזרבייג'ן), טראנס (אסטוניה), קאליו (אסטוניה), ואלזניה (אלבניה), דינאמו טירנה (אלבניה), ארטייש (קזחסטן), אוקזפס (קזחסטן), בנאנטס ירבאן (ארמניה), לאנלי (ווילס), מיקה ירבאן (ארמניה), דה ניו סיינטס (ווילס), לינפילד (צפון אירלנד), ליסבורן דיסטילרי (צפון אירלנד) בי 36 טורשבאן (איי פארו), רונאוויק (איי פארו), קארנרג 97 (לוקסמבורג), גרונמאכר (לוקסמבורג), בודצ'נוסט (מונטנגרו), סוטייסקה ניקסיץ' (מונטנגרו), ואלטה (מלטה), בירקירקארה (מלטה).

    23 המנצחות בסיבוב זה יצטרפו ל-57 קבוצות שנכנסות למשחקים במעגל הסיבוב השני.

    קבוצות מדורגות בסיבוב שני:

    סטיאווה בוקרשט (רומניה), פ.צ. באזל (שוויץ), גאלאטסריי (טורקיה), המנצחת בהתמודדות של רוזנבורג, אלבורג (דנמרק), הכוכב האדום בלגרד (סרביה), המנצחת במפגש של אנורתוזיס, ברונדבי (דנמרק), מטאלורג דונייצק (אוקראינה), המנצחת במשחק של הלסינבורג, ז'ילינה (סלובקיה), טרומסו (נורבגיה)
    , ראפיד וינה (אוסטריה), פאקו פריירה (פורטוגל), נאק ברדה (הולנד), לאריסה (יוון), אלפסבורג (שוודיה), פאלקירק (סקוטלנד), המנצחת במשחק של מאת'רוול, צ'רנו מורה (בולגריה), גנט (בלגיה), המנצחת במפגש של ראנדרס, סיגמה אולמוץ (צ'כיה), לגיה ורשה (פולין), המנצחת במשחק של פולוניה ורשה, שטורם גראץ (אוסטריה), דינאמו טביליסי (גיאורגיה), סבוניו (סרביה), מכבי נתניה (ישראל), המנצחת במפגש של בני יהודה, אומוניה ניקוסיה (קפריסין), המנצחת במפגש של ספרטק טראנבה, סנט. פאטריק אתלטיק (אירלנד), דרי סיטי (אירלנד), גוריצה (סלובניה), רייקה (קרואטיה), המנצחת במפגש של סלאבן בלופו, רבוטניצקי (מקדוניה), HJK הלסינקי (פינלנד), הונקה (פינלנד).

    הקבוצות הלא מדורגות בסיבוב השני

    סודובה (ליטא), קאונאס (ליטא), המנצחת במפגש של וטרה, המנצחת במפגש של סליגו רוברס, לייפאס מטאלורג (לטביה), סקונטו ריגה (לטביה), המנצחת במשחק של דינאבורג, המנצחת במפגש של רודאר ולניה, נפטאן (בלארוס), המנצחת במפגש של דינאמו מינסק, המנצחת במפגש של MTZ ריפו, סלאביה (בוסניה), סראייבו (בוסניה), המנצחת במפגש של שירוקי ברייז', אויפשט (הונגריה), המנצחת במפגש של הלדס, המנצחת במפגש של אולימפי רוסטאבי, המנצחת במפגש של זסטפוני, דציה קישינב (מולדובה), איסקרה סטאל (מולדובה), המנצחת במפגש של זימברו קישינב, רייקלאביק (איסלנד), המנצחת במפגש של קאפלביק, המנצחת במשחק של פארם, ואדוז (ליכטנשטיין), מילאנו (מקדוניה), פלורה (אסטוניה), קאראבאך (אזרבייג'ן), טובול (קזחסטן), פלאמורטארי ולורה (אלבניה), קאפאן (ארמניה), באנגור סיטי (ווילס), קרוסיידרס (צפון אירלנד), HB טורשבאן (איי פארו), דיפרדאנג' (לוקסמבורג), פטרובאץ (מונטנגרו, סלימה וונדררס (מלטה), סנטה קולומה (אנדורה), יובנס (סן מרינו).

    40 המנצחת מהסיבוב השני יצטרפו לשלושים הקבוצות שייכנסו למעגל התחרויות בסיבוב השלישי. ההגרלה לסיבוב השלישי תיערך ב-17 ביולי ומשחקי הסיבוב השלישי יערכו ב-30 ביולי וב-6 באוגוסט.

    הקבוצות שיכנסו למעגל התחרויות בסיבוב השלישי:

    רומא (איטליה), פ.ס.וו איינדהובן (הולנד), המבורג (גרמניה), פנרבחצ'ה (טורקיה), ליל (צרפת), בראגה (פורטוגל), קלאב ברוז' (בלגיה), אוסטריה וינה (אוסטריה), מטאליסט חארקייב (אוקראינה), אתלטיק בילבאו (ספרד), הפועל ת"א (ישראל), פולהאם (אנגליה), צסק"א סופיה (בולגריה), אודנסה (דנמרק), לך פוזנאן (פולין), סלובאן ליברץ (צ'כיה), אברדין (סקוטלנד), קירילה סובטוב (רוסיה), ואסלוי (רומניה), פאוק סלוניקי (יוון), יאנג בויז (שוויץ), ואלרנגה (נורבגיה), פרדריקסטאד (נורבגיה), וויודינה (סרביה), אפופ (קפריסין), גטבורג (שוודיה), קושיצה (סלובקיה), היידוק ספליט (קרואטיה), אינטרבלוק לובליאנה (סלובניה), הונבד בודאפשט (הונגריה).

    35 המנצחות בסיבוב זה, יצטרפו ל-15 הקבוצות שיודחו בסיבוב השלישי של מוקדמות ליגת האלופות, הן בשלב לקבוצות אלופות והן בשלב לקבוצות הלא אלופות. אליהן יצטרפו 26 קבוצות. המנצחות בסיבוב הרביעי יעפילו לשלב הבתים של הליגה האירופאית. ההגרלה לסיבוב הרביעי תיערך ב-7 באוגוסט 2009 ומשחקי הסיבוב הרביעי יערכו ב-20 וב-27 באוגוסט.

    26 הקבוצות שיצטרפו למודחות מליגת האלופות ול-35 המנצחות של הסיבוב הקודם:

    אברטון (אנגליה), אסטון וילה (אנגליה), ויאריאל (ספרד), ולנסיה (ספרד), לאציו (איטליה, ג'נואה (איטליה), גנגאמפ (צרפת), טולוז (צרפת), ורדר ברמן (גרמניה), הרטה ברלין (גרמניה), אמקאר פרם (רוסיה), זניט סנט פטרסבורג (רוסיה), דינאמו בוקרשט (רומניה), קלוז' (רומניה), בנפיקה (םורטוגל), נאסיונאל מדיירה (פורטוגל), הירנביין (הולנד), אייאקס (הולנד), הארטס (סקוטלנד), טראבזונספור (טורקיה), ורסקלה פולטאבה (אוקראינה), ראסינג גנק (בלגיה), אא"ק אתונה (יוון), טפליצה (צ'כיה), ליטקס לובץ' (בולגריה), סיון (שוויץ).

    המנצחת בשלב זה יעלו לשלב הבתים של הליגה האירופאית שיכלול השנה 12 בתים של 4 קבוצות בכל בית, בעל מבנה משחקים של בית וחוץ. הקבוצות בשלב הבתים יורכבו מ-38 הקבוצות המנצחות בסיבוב הרביעי של המוקדמות וכן מ-10 הקבוצות שיודחו בסיבוב הרביעי של מוקדמות ליגת האלופות לקבוצות אלופות ולקבוצות לא אלופות.

    עכשיו לשאלה האמיתית, כנראה שלא נקבל תשובה השנה, אבל השאלה היא כיצד הקבוצות יתכוננו ויעשו הערכות למשחקים הללו, האם הם יתנו את כל מה שיש להם או שהם לא יעריכו את המשחקים בגביע השני בחשיבותו באירופה, אף על פי שאופ"א מגדילה את המענקים לקבוצות המשתתפות במפעל הזה השנה.
     
  2. Nigel de Jong

    Nigel de Jong מנהלים מנהל

    הצטרף ב:
    ‏7/3/08
    הודעות:
    11,631
    לייקים שהתקבלו:
    4,105
    שוב יופי של עבודה עומר [​IMG]

    חבל שבית"ר לא תהיה בעונה הבאה בליגה האירופאית כי אחרי הכל מגיע לה(מקום 3 וגביע) ונקווה שבני-יהודה תייצג אותנו בכבוד.
    יהיה מעניין יותר השנה עם שלב הבתים הגדול של 12 בתים וזה שינוי מבורך.
     
  3. cazzo

    cazzo Il Capocuoco מנהל

    הצטרף ב:
    ‏28/8/04
    הודעות:
    12,939
    לייקים שהתקבלו:
    712
    גביע אופ"א לא שיעמם אותי, לא היו לי טענות.
     
  4. צהוב שחור בנשמה!!!!

    צהוב שחור בנשמה!!!! Member

    הצטרף ב:
    ‏1/3/06
    הודעות:
    1,625
    לייקים שהתקבלו:
    0
    אני מקווה שאני אכתוב את השם הזה נכון...בני יהודה תתארח אצל סימורקיו האזרבייג'אנית בסיבוב הראשון של הליגה האירופאית
     
  5. Sergio_Ramos

    Sergio_Ramos Member

    הצטרף ב:
    ‏1/12/07
    הודעות:
    132
    לייקים שהתקבלו:
    0
    מישהו יודע מתי ההגרלה של נתניה והפועל תל אביב?
     
  6. צהוב שחור בנשמה!!!!

    צהוב שחור בנשמה!!!! Member

    הצטרף ב:
    ‏1/3/06
    הודעות:
    1,625
    לייקים שהתקבלו:
    0
    הפועל ת"א זה בכלל לא היום...
    עוד כמה דקות מכבי נתניה תוגרל, וגם בני יהודה תוגרל לסיבוב השני
     
  7. Sergio_Ramos

    Sergio_Ramos Member

    הצטרף ב:
    ‏1/12/07
    הודעות:
    132
    לייקים שהתקבלו:
    0
  8. Sergio_Ramos

    Sergio_Ramos Member

    הצטרף ב:
    ‏1/12/07
    הודעות:
    132
    לייקים שהתקבלו:
    0
    נתניה קיבלה בסיבוב השני את סליימה (ככה כותבים?) המלטזית. הגרלה אחת הקלות שהיא יכלה לקבל ללא ספק.


    בני יהודה, במידה ותעבור את הקבוצה מאזרבייג'אן שהיא קיבלה בסיבוב הראשון, תשחק בסיבוב השני נגד המנצחת בין דינאבורג (לטביה) וJK Nomme Kalju (אסטוניה). הגרלה סבירה לדעתי.. לא מכיר ממש את הקבוצות.
     
  9. עומר

    עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

    הצטרף ב:
    ‏3/8/02
    הודעות:
    19,117
    לייקים שהתקבלו:
    782
    להלן משחקי סיבוב המוקדמות הראשון בליגה האירופאית:

    1.MTZ ריפו (בלארוס) - סוטייסקה (מונטנגרו)
    2.להאטי (פינלנד) - דינאמו טיראנה (אלבניה)
    3.וטרה (ליטא) - גרוונמאכר (לוקסמבורג)
    4.רוזנבורג (נורבגיה) - רונאבוויק (איי פארו)
    5.האלאדס (הונגריה) - פאבלודאר (קזחסטן)
    6.סליגו רוברס (אירלנד) - וולאזניה (אלבניה)
    7.אולימפי רוסטאבי (גיאורגיה) - בי 36 טורשבאן (איי פארו)
    8.אנורתוזיס פמגוסטה (קפריסין) - קאריינג (לוקסמבורג)
    9.סלאבן קופריבינצה (קרואטיה) - בירקירקארה (מלטה)
    10.זימברו קישינב (מולדובה) - קוקשטאו (קזחסטן)
    11.ליסבורן (צפון אירלנד) - זסטופאני (גיאורגיה)
    12.הלסינבורג (שוודיה) - מיקה (ארמניה)
    13.ואלטה (מלטה) - קאפלביק (איסלנד)
    14.דינאבורג (לטביה) - נום קאליו (אסטוניה)
    15.בודצנוסט (מונטנגרו) - פולוניה ורשה (פולין)
    16.רודאר (סלובניה) - טראנס נרבה (אסטוניה)
    17.מאת'רוול (סקוטלנד) - לאנלי (ווילס)
    18.שירוקי ברייז' (בוסניה) - באנאטס (ארמניה)
    19.ספרטק טראנבה (סלובקיה) - אינטר באקו (אזרבייג'אן)
    20.דינאמו מינסק (בלארוס) - רנובה (מקדוניה)
    21.ראנדרס (דנמרק) - לינפילד (צפון אירלנד)
    22.סימורק (אזרבייג'אן) - בני יהודה ת"א (ישראל)
    23.דה ניו סיינטס (ווילס) - רייקלאביק (איסלנד)

    משחקי סיבוב המוקדמות השני בליגה האירופאית:
    מנצחת משחק 4 - קאראבק (אזרבייג'אן)
    פאסוס פריירה (פורטוגל) - מנצחת משחק 10
    מנצחת משחק 15 - יובנס דוגנה (סן מרינו)
    שטורם גראץ (אוסטריה) - מנצחת משחק 18
    באזל (שוויץ) - סנטה קולומה (אנדורה)
    הונקה (פינלנד) - באנגור סיטי (ווילס)
    ז'ילינה (סלובקיה) - דציה קישינב (מולדובה)
    מנצחת משחק 8 - פטרובאץ' (מונטנגרו)
    סנט פטריק אתלטיק (אירלנד) - מנצחת משחק 13
    אומוניה ניקוסיה (קפריסין) - טורשבאן (איי פארו)
    גוריצה (סלובניה) - מנצחת משחק 2
    סיגמה אולמוץ (צ'כיה) - מנצחת משחק 23
    לגיה ורשה (פולין) - מנצחת משחק 7
    פאלקירק (סקוטלנד) - ואדוז (ליכטנשטיין)
    אלפסבורג (שוודיה) - מנצחת משחק 5
    ראפיד וינה (אוסטריה) - מנצחת משחק 6
    נאפטן נובופולוטסק (לארוס) - גנט (בלגיה)
    מטאלורג (לטביה) - דינאמו טיביליסי (גיאורגיה)
    דיפרדאנז' (לוקסמבורג) - רייקה (קרואטיה)
    סודובה (ליטא) - מנצחת משחק 21
    מנצחת משחק 3 - HJK הלסינקי (פינלנד)
    מילאנו (מקדוניה) - מנצחת משחק 9
    מנצחת משחק 20 - טרומסו (נורבגיה)
    רייקלאביק (איסלנד) - לאריסה (יוון)
    ברונדבי (דנמרק) - פלורה (אסטוניה)
    אלבורג (דנמרק) - סלביה סראייבו (בוסניה)
    סטיאווה בוקרשט (רומניה) - אויפשט (הונגריה)
    מטאלורג דונייצק (אוקראינה) - מנצחת משחק 1
    רבוטניצקי (מקדוניה) - קרוסיירדס (צפון אירלנד)
    מנצחת משחק 22 - מנצחת משחק 14
    נאק ברדה (הולנד) - קאפאן (ארמניה)
    צ'רנו מורה (בולגריה) - איסקרה סטאלי (מולדובה)
    קאונאס (ליטא) - סבוניו (סרביה)
    פלאמורטארי (אלבניה) - מנצחת משחק 17
    מנצחת משחק 11 - מנצחת משחק 12
    סקונטו ריגה (לטביה) - דרי סיטי (אירלנד)
    סליימה וונדררס (מלטה) - מכבי נתניה
    טובול קוסטאנאב (קזחסטן) - גאלאטסריי (טורקיה)
    מנצחת משחק 16 - הכוכב האדום בלגרד
    סראייבו (בוסניה) - מנצחת משחק 19
     
    נערך לאחרונה ב: ‏23/6/09
  10. de Middenweg

    de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

    הצטרף ב:
    ‏5/7/08
    הודעות:
    20,227
    לייקים שהתקבלו:
    2,732
    קשה להעריך מה בני יהודה ומכבי נתניה מסוגלות לעשות. שתי הקבוצות ללא שום ניסיון אירופאי ולמרות שקבוצה ממלטה אמורה להיות קבוצה לא רצינית לך תדע מה יהיה. לנסוע לאזרבאייזאן זאת גם חתיכת נסיעה.
    בוא נקווה לטוב!
     
  11. עומר

    עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

    הצטרף ב:
    ‏3/8/02
    הודעות:
    19,117
    לייקים שהתקבלו:
    782
    שי נאק ברדה לוקחת את האירופה ליג ברצינות? יריבה מארמניה לא אמורה לתת לה איזשהו פייט...
     
  12. de Middenweg

    de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

    הצטרף ב:
    ‏5/7/08
    הודעות:
    20,227
    לייקים שהתקבלו:
    2,732
    אני בטוח שהם לוקחים את הקרב ברצינות. לשחק באירופה שווה גם כסף...על הנייר NAC אמורה לעבור, אבל בשלב הזה של העונה הכל יכול להיות. לקבוצה מברדה אין הרבה היסטוריה באירופה ולמרות שאני מאמין שהיא עוברת אני חושב שיריבה מארמניה יכולה להיות מעצבנת. אין לי שום ידע על תנאי המגרש שם ולך תדע לאיזה חור ההולנדים צריכים לנסוע. בבית אין ל-NAC שום תירוצים, אבל גם ההולנדים לא בדיוק אלופי המדינה שלה...
     
    נערך לאחרונה ב: ‏23/6/09
  13. cazzo

    cazzo Il Capocuoco מנהל

    הצטרף ב:
    ‏28/8/04
    הודעות:
    12,939
    לייקים שהתקבלו:
    712
    Futebol Clube Paços de Ferreira - פאסוס די פריירה. לא פאקוס.
     
  14. עומר

    עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

    הצטרף ב:
    ‏3/8/02
    הודעות:
    19,117
    לייקים שהתקבלו:
    782
    נתון מעניין.

    ואלטה המאלטזית, שזכורה לכולנו כיריבה הראשונה של קבוצה ישראלית באירופה, מכבי ת"א בעונת 91/2 (מכבי ניצחה פעמיים בדרך להדחה ע"י קלאב ברוז'), תשחק מול קאפלביק האיסלנדית, לא שם מעניין. הפריט היותר מעניין הוא שסגנית אלופת מלטה תהיה מאומנת השנה על ידי לא אחר מאשר טון קאנן, מיודעינו במכבי ת"א, בית"ר ירושלים ומכבי נתניה. קאנן עצמו הביא איתו שחקן שיהיה גם עוזר מאמן שלו, שמו בישראל, או יותר נכון בהולנד, ג'ורדי קרויף, כן קשישא קרויף ששיחק ביונייטד. יהיה מעניין לראות אם השניים יוכלו לעשות שם שינוי.
     
    נערך לאחרונה ב: ‏23/6/09
  15. עומר

    עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

    הצטרף ב:
    ‏3/8/02
    הודעות:
    19,117
    לייקים שהתקבלו:
    782
    תוצאות בולטות מהסיבוב הראשון:

    רוזנבורג (נורבגיה) - רונאבוויק (איי פארו) - 1:6
    אנורתוזיס פמגוסטה (קפריסין) - קאריינג (לוקסמבורג) - 1:7
    הלסינבורג (שוודיה) - מיקה (ארמניה) - 2:4
    ואלטה (מלטה) - קאפלביק (איסלנד) - 2:5 - ואלטה קבוצתם של טון קאנן וג'ורדי קרוייף
    דינאבורג (לטביה) - נום קאליו (אסטוניה) - 1:2 - יריבתה של בני יהודה
    מאת'רוול (סקוטלנד) - לאנלי (ווילס) - 1:3 - לאנלי ניצחה בסקוטלנה 0:1 במשחק הראשון
    סימורק (אזרבייג'אן) - בני יהודה ת"א (ישראל) 3:0

    משחקים בולטים מהסיבוב השני:

    סליימה וונדררס (מלטה) - מכבי נתניה (ישראל) 0:0

    משחקים בולטים נוספים בחמישי:

    בני יהודה (ישראל) - דינאבורג (לטביה)

    באזל (שוויץ) - סנטה קולומה (אנדורה)

    סטיאווה בוקרשט (רומניה) - אויפשט (הונגריה)

    אומוניה ניקוסיה (קפריסין) - HB (דנמרק)

    זימברו קישינב (מולדובה) פאסוס פריירה (פורטוגל)

    סנט פאטריק (אירלנד) - ואלטה (מלטה)

    נאק ברדה (הולנד) - גאנזסאר (ארמניה)

     

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!