FA Cup 2011/12

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏11/11/11.

1. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

לצערי אני חייב להוסיף כמה מילים באותו הנושא (המאוד משעמם הנ"ל) והן: הכוונה שלי הייתה להגרלות גם בליגת האלופות וגם בגביע האנגלי ב15 השנים האחרונות וכל מסקנה שלי מההגרלות האמורות היא כזאת שיוצאת מתוך תחושה ולא על בסיס עובדות. כמו שלכם אין את העובדות אך אתם ממהרים לקבוע שאתם דווקא לא ברי מזל בהגרלות.
    אם מישהו משועמם מספיק, שיביא לפה את כל ההגרלות שקיבלתם מאז 1995 בליגת האלופות ובגביע האנגלי ויוציא מזה מסקנה, זה לא עד כדי כך מעניין אותי.
    אני אמשיך לכתוב שיש לכם מזל בהגרלות וחלקכם ימשיך להגיב לי שאני מקנא וככה נמשיך לעד, אלה סדרי העולם. לא ממש מפריע לי.

2. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אבל יש הסתברויות. כלומר, בהגרלת הסיבוב הראשון של הגביע האנגלי יש חוץ מאיתנו 19 קבוצות פרמיירליג, 24 קבוצות צ'מפיונשיפ ועוד 20 קבוצות ליגות נמוכות שעלו מסיבובים קודמים. כלומר, 44 מ-63 שנגריל קבוצת ליגת נמוכה, זה בחישוב מהיר 70 אחוז, אז אם בערך ב-70 אחוז מהמקרים קיבלנו הגרלה נוחה זה לא מזל, ככה זה אמור להיות. אני לא משועמם כדי ללכת אחורה בכל ההגרלות אבל אני כן זוכר שבעונת הטרבל קיבלנו למעט פולהאם רק קבוצות פרמיירליג כולל אתכם בסיבוב די מוקדם, ב-98 קיבלנו בסיבוב השלישי בסטמפורד ברידג', ב-2002, 2007, 2008 יצאנו לוילה פארק, ב-2007 קיבלנו את וילה בבית, ב-2011 אתכם והשנה את סיטי. כלומר, הרבה פחות מ-70 אחוז המקרים קיבלנו קבוצת ליגה נמוכה (אני זוכר את פולהאם ב-2001, פומפי ב-2003, אקסטר סיטי ב-2005, ברטון אלביון ב-2006, סאות'המפטון ולידס).

3. Mellow29 Kopite

מה הטעם להמשיך ולכתוב שלמנ' יונייטד יש מזל בהגרלות אם המסקנה הזאת עולה מתוך תחושות ולא מתוך נתונים? זה לא שאם תכתוב את זה הרבה פעמים זה יהפוך להיות מבוסס עובדתית.
    אבל אם אתה מנסה לנחס, תמשיך ככה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

וכאן הגענו לשאלה ממה נובעת התחושה שלך? האם היא לא נובעת משנאה/קנאה/רגשות דומים?
    הרבה יותר קל לזכור את ההגרלות "הנוחות" שהיוניטד קיבלו, ולהתעלם מההגרלות "הקשות" (אתה בטח זוכר את מי קיבלנו שנה שעברה בסיבוב הראשון).
    בניגוד לאוהדי שאר הקבוצות, אני יודע שאנחנו לא מקבלים יחס מועדף או הגרלות נוחות בגלל שאני אוהד הקבוצה. אני לא חיי על תחושות או הרגשות, אני לא מתמקד בהגרלות "הקשות" או "הקלות", אני פשוט זוכר את הקבוצות שפגשנו במהלך השנים ולכן ידעתי (עוד לפני שהציגו כאן את הנתונים לגבי הקבוצות שהוגרלנו מולם בגביע האנגלי בשנים האחרונות), שאנחנו לא זוכים למזל/חסד/הגרלות מקלות.

עכשיו עברת להגרלות בליגת האלופות? גם כאן כמובן הכל נובע מתחושות שהבסיס שלהם הוא הרגשות ליוניטד. גם כאן היו לנו לא מעט הגרלות קשות לאורך השנים בשלבי הנוק אואט, כולל צ'לסי, אינטר, ברצלונה, באיירן, יובנטוס, מילאן, ריאל ואחרות עוד לפני השלבים המאוחרים של המפעל.
    קח כדוגמא את השנה שאנחנו וצ'לסי נפגשנו בגמר ליגת האלופות במוסקבה. תבדוק את הדרך שצ'לסי עשו כדי להגיע לגמר ואת הדרך שאנחנו עשינו בדרך לגמר ואז תחזור ותגיד האם זכינו להגרלות נוחות או לא.

5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני עכשיו שאלה, אם ההסתברות היא של 70% שנקבל קבוצה מליגה תחתונה (לפחות בסיבוב הראשון), וגם לאחר מכן הסיכוים הם גבוהים אם לא מאוזנים שנקבל קבוצה מליגה נמוכה, איך זה מסתדר עם העובדה שב21 המפגשים האחרונים בגביע, פגשנו ב16 מקרים קבוצות פריימר לייג? איזה סוג של הגרלה קלה/מכורה/מועדפת זאת?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏7/12/11
  6. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

חבל שהדיון הזה נמשך כל כך הרבה תגובות.
    בשביל לקבל נתונים רציניים, צריך להפריד בין קבוצות הפרמייר ליג, זה משנה איזה קבוצה בדיוק קיבלת, זה משנה אם זה בית או חוץ, זה משנה כמה כדורים היו בהגרלה ואיזה אופציות, זה פרוייקט. עד אז, נישאר עם התחושות, יש לכם מזל עם הגרלות לתחושתי.

7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

רגע, מה זה הגרלה קלה? כל מי שהיא לא ליברפול/ארסנל/צ'לסי/טוטנהאם/סיטי בחוץ?
    לקבל מתוך 21 הגרלות 16 יריבות שהם מהפריימר לייג, במשחק שהוא נוק אואט ובערב נתון שהכל יכול לקרות בו, בטח מול קבוצה באותה ליגה כמוך, זה לבטח לא הגרלה קלה. בטח ובטח כשיש לך אופציה לקבל קבוצה מליגה נמוכה יותר.
    לא צריך להיכנס כאן לעובי הקורה כדי לדעת שאולי היינו יכולים לקבל הגרלה קשה יותר בשנה X או בשנה Y אבל בוודאי לא קיבלנו הגרלות קלות "בדרך כלל" כפי שטענת.

בוא נסתכל על השנתיים האחרונות שקיבלנו בהם את ליברפול וסיטי כבר בסיבוב הראשון. אתה רואה כאן מזל או הגרלה קלה? ומה בנוגע ל2006-2008 שכל הקבוצות ששיחקנו מולם לאורך כל הדרך הגיעו מהפריימר לייג, האם גם אז היה לנו מזל?

אתה מדבר מהרגשות שלך, ושוב אני שואל אילו רגשות אלה? אני לא אומר את זה כדי להקניט או לעקוץ אלא באמת לדעת מהם הרגשות שלך למנצ'סטר יוניטד? על איזה רגשות מדובר? מהם אותם רגשות שמכתיבים לך שאנחנו מקבלים הגרלות קלות?

8. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

שנתיים זה לא מאפיין וזה עלול להוביל למסקנה מוטעית.
    הרגשות מבוססות על סמך שנים של צפייה בתוצאות ההגרלות האלה.

9. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

הרגשות גם מבוססים על סמך זה שאתה, מה לעשות, לא בדיוק אוהד יונייטד.

כמו סטארידג', שכותב כאן כל הזמן (ובמקומות אחרים) על כמה שיונייטד מזליקית בהגרלות (לפחות אני חושב שהוא מתכוון למזליקית, ולא לדברים בעייתיים מסוג אחר). מסתבר ש-17 מ-23 ההגרלות האחרונות של צ'לסי בגביע החל בשלב השלישי ועד רבע הגמר היו מול קבוצה מליגה נמוכה ו-18 מ-23 בסטמפורד ברידג'. כמובן שעל זה הוא לא אומר מילה.

שיט האפנס. בגביע אין לנו מזל בהגרלות, ממש לא. אולי אפילו קצת מזל רע. בגביע הליגה כן יש לנו מזל חיובי, ולטעמי זה שיחק תפקיד בהצלחה שלנו במפעל בשנים האחרונות. השינויים שלנו בהרכב הם מתכון לאסון לפעמים. בליגת האלופות אין לזה סוף. כן, היה לנו מזל שקיבלנו בחצי הגמר בעונה שעברה את שאלקה (בעצם, קיבלנו את שאלקה או אינטר, אין לי מושג איך הם עברו...), אבל זה היה אחרי שקיבלנו ברבע את צ'לסי (ולא, נגיד, את שאלקה). בהתחשב בשיטת הדרוג בשלב הראשון ובכך שבשמינית קבוצות מאותה מדינה לא נפגשות ואלופות בית נפגשות עם סגניות, קשה מאוד לנתח את ההגרלות במפעל הזה.

10. leeds12 Member

נקבע ל-9 בינואר, 2145. ישודר כמובן.

11. ArsenalFan Member

וזה פחות או יותר מבטיח שארסנל תתקשה מאוד למכור את כל הכרטיסים למשחק הזה והאיצטדיון יהיה רחוק מאוד מלהיות מלא. משחק ערב אחרי יום עבודה, בקור של ינואר, אחרי החגים (תקופה בה אנשים מטבע הדברים חוסכים כסף על מותרות כמו כדורגל), כשלארסנל אין אפשרות להוזיל את מחירי הכרטיסים כמו בגביע הליגה (כיוון שמשחקי ה-FA Cup כלולים במנוי אצלנו, והוזלת כרטיסים פירושה החזר כספי למנויים) ועוד נגד יריבה מהצ'מפיונשיפ שגם העוקץ קצת יצא מהמפגש איתה, אחרי שבעונה שעברה כבר נפגשנו איתם פעמיים באותה מסגרת...

ואם כל זה לא מספיק, זה מקשה מאוד את החיים על אוהדי לידס.

החלטה איומה.

12. leeds12 Member

ברור שזאת החלטה משיקולי השידור.

אבל "ועוד נגד יריבה מהצ'מפיונשיפ"?
    גם היום אנחנו מביאים/מושכים יותר קהל מרוב קבוצות הפרמיירליג.

נערך לאחרונה ב: ‏10/12/11
  13. ArsenalFan Member

אתם מושכים אוהדים שלכם, כי מדובר במועדון בעל שם ועתיר אוהדים מעיר גדולה (אין לי ספק שאוהדי לידס ימלאו את המכסה שיקבלו). לא את אוהדי ארסנל המפונקים אתם מושכים, בוודאי אחרי שכבר נפגשנו איתכם בשנה שעברה פעמיים וזה פחות פיקנטי. נגיד את זה ככה, אני ממש לא צופה התנפלות המונית של אוהדים שלנו שירצו לשלם 50 פאונד כדי לראות הרכב חסר שלנו נגד יריבה מהצ'מפיונשיפ (גם אם קוראים לה לידס יונייטד) בערב יום שני בינואר...

14. leeds12 Member

ועדיין המפונקים שלכם יעדיפו לראות אותנו מאשר הרבה יריבות מהפרמייר

15. skyday20 Member

שבוע שני ברצף, כדורגל ביום שישי באנפילד. זה דיי נדיר.
    בדרך כלל מתפתח משחק מעניין, בגלל שקבוצות כמו אולדהאם ישחקו הרבה יותר טוב מהרגיל, זה היופי ב FA CUP.
    סטיבי עם בעיטה לחיבורים בפנדל.
    השער של אולדהאם על ידי סימפסון, בוולה לחיבורים של ריינה. מול יציע הקופ, זה משהוא שהוא יזכור לתמיד,
    שער מצוין.

נערך לאחרונה ב: ‏6/1/12