FA CUP 2021/22 - השנה ה-150

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י GentlePunter, ‏13/7/21.

1. רוברטו באגיו31 Member

יש לליברפול 2 שחקנים בלבד שאין להם תחליף : טרנט ווואן דייק .
    לסאלח בהחלט יש תחליף ונכון להיום גם ז'וטה וגם לואיס דיאז עדיפים עליו .

ובכל מקרה כל עוד המאמן הטוב בעולם נשאר בליברפול, היא תישאר אחת הקבוצות הטובות בעולם, גם אם סאלח או כל שחקן אחר שהוא לא וואן דייק או טרנט יעזוב.

אוהדי ליברפול בהחלט קטני אמונה ולא מעריכים בכלל את הקבוצה שלהם וגם לא את המאמן שלהם . כל פציעה קטנה של שחקן כזה או אחר גורמת להיסטריה ולאיבוד עשתונות.

2. k_700 Member

בעונה הכי גדולה שהליגה הזאת ראתה אולי מאז ומעולם, לפני פחות מ4 שנים, דה בריינה שיחק בדיוק בחצי מהמשחקים שלהם בליגה ואתה מטשטש את זה כדי שנמשיך לקרוא את הקשקושים שלך שבוע אחרי שבוע שחוץ מדה בריינה אין שם כלום.

העיקר שאתה מאמין לעצמך.
    ולשאלתך, אף אחת.

3. wings Member

צ'לסי הולכת להחליף את כל ההתקפה שלה בקיץ. לדעתי רק האברץ ישאר.

Gianzola אוהב/ת את זה.
  4. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

מת על האוהדים של הקבוצות האחרות שבאים להטיף כאילו מי ישמע אנחנו שוחטים את הקבוצה פה כל שבוע... אוהדים מביעים חששות לפני דו קרב פנדלים, אחד הדברים הכי אקראיים כנראה בעולם הכדורגל, וישר לא מעריכים את הקבוצה. שמענו אותכם. אם זה עוזר לכם לבלוע את הקבוצה הנדירה הזאת, שיהיה בכיף.

גביע חשוב מאוד בעיניי, גם לביטחון של השחקנים לקראת גמר הצ'מפיונס, גם כי הקבוצה הזאת ראויה להיזכר כאחת הגדולות בהיסטוריה, בטח ובטח אם ניקח גם את הצ'מפיונס. היו דיונים כאלה בסוף 19/20 והעונה ההמשכיות הזאת פסיכית. ליברפול 2018-2022 עומדת עם הגדולות ביותר נכון לעכשיו.

קבוצה של ווינרים אדירים. לקום אחרי ההחטאה של מאנה כשהמומנטום איתם ולקחת את הפנדלים זה אופי (עם עזרה קטנה מישו כמובן). מבסוט לאללה שצימיקאס שם את הפנדל המכריע, אחלה בוסט בשבילו. מקווה שנוכל לשמור אותו כאופציה ב' עדיין כי יש לו מקום ברוב המוחלט של קבוצות הפרמיירליג לדעתי.

Esomech ו-oranfu אוהבים את זה.
  5. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל מי שנפגע, מחילה. זה היה מאה אחוז בהומור בגלל הפסימיות שרואים כאן במשחקים שלכם. לא עניין של לבלוע או לא. אני אוהב את ליברפול של קלופ וכל עוד אנחנו לא רלוונטים, מצדי שיצאו עם ידם על העליונה מול הפלסטיק של סיטי וצ׳לסי ומול החרא הזה שנקרא יונייטד.

Scouser Tommy ו-oranfu אוהבים את זה.
  6. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

דווקא אתה לא בלטת לי, ואל תדאג, לא נפגענו. סתם משעשע שאנשים מספרים לעצמם שאנחנו איכשהו סובלים לאהוד את הקבוצה הענקית הזאת :)

oranfu אוהב/ת את זה.
  7. Cup of Tea Liverpool, UK

זה יהיה מוזר ומעניין, יש שם כמה רכשים פוטנציאליים שיכולים להיות מדהימים לקבוצות אחרות.

8. DRORIKO Member

יש לי בשבילה כמה רכישות נהדרות. למשל קשר אמצע שיודע לשחק טיקי טקה ואוהדי בארסה הגדירו אותו לפני שנתיים כיורש של צ'אבי. היה גם בורג מרכזי בזכיה האחרונה של ברזיל בקופה אמריקה. או למשל שחקן מאד חזק ונייד עם דריבל נהדר וכח פריצה מסחרר שנחשב לאחד הכשרונות הגדולים בצרפת וכבר בגיל 15 פסז' רכשה אותו. אין לי ספק שהשניים האלה הם מה שצ'לסי צריכה בשביל להתחרות על אליפות, או לפחות לנצח פנדלים בגביע.

9. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

טרנט אגב. הופעה אדירה היום, בכלל לא בטוח שדיאז איש המשחק בצדק כי הוא היה פשוט ענק. בהגנה לפחות ב2-3 מקרים הציל אותנו ממצבי הבקעה, בהתקפה חילק כדורים יפהפיים... איזה שחקן.

oranfu ו-LFC-Gerrard1 אוהבים את זה.
  10. Rushie Member

הוא היה all over the place במחצית הראשונה. לא הסתדר עם אלונסו ובמיוחד לא עם פוליסיק וכל המצבים הטובים של צ'לסי הגיעו מהצד שלו.
    במחצית השניה הוא השתפר, היה יותר אגרסיבי ונתן כמה התערבויות חשובות בתוך הרחבה.

ההנחות שהוא מקבל כבר קצת מצחיקות אותי. מה שכן, הכדור שהוא נתן לדיאז במחצית הראשונה היה יכול וצריך להיות בישול העונה. דיאז צריך לעשות קפיצת מדרגה בקבלת ההחלטות שלו בשליש השלישי ובסיומת כדי להפוך לוורלד קלאס שהוא יכול להיות. מרגיש שזה יקרה בעוד לא הרבה זמן.

Scouser אוהב/ת את זה.
  11. Raulito Madridista

אני אישית פחות הבנתי לירן איך מה שאמרת רלוונטי למשחק הזה. צ'לסי פגשה קבוצה הרבה-הרבה-הרבה יותר טוב ממנה, לא ממש הגיעה למצבים למרות שפוליסיק פספס. גם לוקאקו בעט גבוה אבל זה מעט מדי. לצ'לסי אין פיגורות אמיתיות על המגרש כמו למפארד או טרי וברור שאין לה סקורר כמו דרגובה. מספר השערים שלה בליגה לדעתי קצת משקר, אני זוכר היטב שהייתה לה שביעייה, שיישייה אחת לפני הגומלין נגד ריאל מדריד. אני לא זוכר אבל שטף התקפי או משהו כזה מעבר ל-0:4 על יובנטוס או מחצית נגד ריאל מדריד בסנטיאגו ברנבאו. יש כמה שחקנים שיכולים להבקיע סביב העשרה שערים בעונה ואתה לא יכול לסמוך באמת על אף אחד מהם. ורנר, זייך, פוליסיק, האברץ.

אין אחד שיודע טוב ממן התחושות בדופק סופר-גבוה במהלך המשחק גם אם יותר נדיר שאני מגיב על משחקים של ריאל מדריד במחצית. אני כן חושב בלי לחנך אף אחד - שביחס לקבוצה ההיסטורית שיש לליברפול האוהדים יכולים להיות קצת יותר אופטימיים. לבוא לפני משחק נגד סיטי בליגה או בגביע - "היום זה שלנו" וגם אתמול לא להיות פסימיים.

12. Scouser Member

לבקש מאוהדים של קבוצה שעד לא מזמן לא זכתה באליפות 30 שנה (והיתה קרובה לכך פעמים ספורות בתקופה הזו) שלא יהיו פסימיים זאת בקשה מוגזמת. אני עוד זוכר איך אמרתי לאנשים ש"העונה זה שלנו" ב13/14 אחרי סיטי. NEVER AGAIN.

כמו בגביע הליגה, גם פה לא יכולתי לראות את הפנדלים (לא סובל פנדלים). כיף שזכינו בגביע אחרי כל כך הרבה שנים. עכשיו לשמור רגליים בליגה ולהגיע במלוא האנרגיות לגמר הצ'מפיונס.

מקצועית על הגמר:

- ארנולד עם כמה חורים גדולים במחצית הראשונה (ומסירת אומן מטורפת), השתפר הגנתית בשנייה אבל בגמר מול ויניסיוס זה יעלה לנו ביוקר.
    - דיאז חייב לשפר את הפעולה האחרונה שלו, כשהכדור אצלו ברגל הוא תמיד מגיע לסיטואציות טובות ברחבה אבל לא עושה את המהלך הנכון מספיק פעמים.
    - הנדרסון היה טוב בתור 6, לא הרגשתי חיסרון בולט של פאביניו (שבד"כ לא טוב מול צ'לסי). אפילו קובאצ'יץ' היה שקט מאוד.
    - סלאח בכושר לא טוב אבל הנוכחות שלו בימין עם היכולת להחזיק כדור ולמשוך מגנים זה אפקט שאף אחד אחר לא נותן אצלנו שם. ג'וטה חסר תועלת שם וצריך לחשוב על פתרון שם (מבחינת ראייה קדימה).

13. Raulito Madridista

אני מכבד אותך ומניח שאתה וגם אחרים לא התרגזו על מה שכתבתי, גם כתבתי בעדינות. אבל 30 השנים האלה בלי אליפות זה רלוונטי אבל עד גבול מסוים. ענית לעצמך למעשה, בקבוצה של 2014 שהייתה מרגשת מאוד - היו כמה בורות. כמה פעמים לליברפול במהלך פרק הזמן הזה הייתה קבוצה היסטורית או קרובה אפילו לזו כמו עכשיו? אפס. לליברפול של בניטס שהייתה קבוצה חזקה והגדירו אותה כאחת הגדולות באירופה - תמיד היה חסר משהו. עוד שחקן התקפה, עוד קשר, אולי שחקן כנף, עוד פיגורה.

אגב לגבי פנדלים, זה קטן עליכם מה שהיה אתמול לעומת גמר 2005. תמיד יש חשש שדווקא שחקן טוב יחמיץ פנדל. אמנם הרגשתי שכריסטיאנו יבקיע ב-2016 בגמר נגד אתלטיקו. אבל כל בועט אחר וזה היה ייסורים. בייל שתפס את המפשעה, מרסלו, הקפטן ראמוס, גם לוקאס ואסקס(!) שהיה עם וואחד וובוס לבקש לבעוט ראשון וסובב את הכדור על האצבע.

- את ויניסיוס אתה לא משתק עם מגן אחד. העונה במשחקים לא טובים כמו נגד צ'לסי בגומלין - הוא כן עשה פעולה אחת ששווה זהב. הנדרסון יצטרך לעזור ואולי אפילו מישהו אחר. התקפית אגב אני חושב שטרנט יכול לקבל אפילו יותר את הקו. הוא גם כל כך מהיר, במשחקים האחרונים שהם לא הגמר הרגיש לי שהוא חייב לנסות לעבור באחד על אחד ולא להרים ישר.
    - התקופה הנוראית של סלאח והבצורת הזו לא יכולה להימשך הרבה זמן, זה בהחלט יכול להשתחרר בגמר. מה שיפה אצלו זה שהרבה מהגולים אתה לא מצפה, הוא כובש את המסובכים. לגבי דיאס הוא מייצר כל כך הרבה מצבים שזה ייכנס.

14. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל המצבים הטובים = בעיטה של אלונסו מ5 מטר (שהוא אכן יכל לעשות יותר) ובעיטה של פוליסיק מתוך הרחבה (כשטרנט בינו לבין השער והכדור עבר לו בין הרגליים).

זה לא שהוא מקבל הנחות, ההיפך, הוא נשפט לחומרה. ריס ג׳יימס שחגגו עליו 90 דקות באגף שמאל (בין אם זה דיאז ובין אם זה מצב של רוברטסון על קו השער שהוא לא סגר), זה המגן שאמור להיות 3 רמות מעליו הגנתית לא? אחד חטף בראש כל המשחק והשני אמנם לא היה מושלם אבל נתן הופעה פנטסטית, לא פחות, עם מספר חילוצים ברגעים מאוד משמעותיים.
    ואיכשהו טרנט הוא זה שהיה all over the place... שיהיה.

LFC-Gerrard1 ו-oranfu אוהבים את זה.
  15. Rushie Member

מי קבע שריס ג'יימס הוא הבנצ'מארק?
    ג'יימס לא מעניין אותי ואני לא מכיר אותו מספיק. אני שופט את טרנט פרטנית ואתמול במחצית הראשונה הוא היה חלש.
    להגיד שהוא נשפט לחומרה? בטוח לא כאן. כשהוא טוב כולם טורחים לציין את זה כולל אותי, אבל לא ראיתי אף אחד מדבר כשמרטינלי חיסל אותו, או אנתוני גורדון, או כשקוקלן בחצי גמר נגח לו שער על הראש כשהוא אפילו לא מנסה לעלות לכדור.

הוא, וגם טיאגו אגב, מקבלים כאן הנחות על ימין ועל שמאל. אם אנשים חושבים שהביקורת עליהם זו התקטננות אז בבקשה, אני מסתכל על זה אחרת, אנחנו קבוצה ברמה כל-כך גבוהה שהגענו למצב שהדקויות האלה זה מה שנותר לדבר עליו בהקשר של שיפור מקצועי.

Clichy ו-Sturridge אוהבים את זה.