Fifa 12

הנושא בפורום 'פורום מחשבים, משחקים ואינטרנט' פורסם ע"י Ian Wright, ‏21/8/11.

1. WellNeverDie Member

השוני הגדול הוא שקשה יותר להגן. מה שכן, מרגישים הבדל בין הקבוצות השונות, וזה בולט למשל נגד ברצלונה שהמחשב לא העיף ובעט כדור אחד סתם, שזה נחמד.
    יש עוד טיפה באגים - בעיקר במערכת החדשה של הפגיעות והנפילות, כי לפעמים שחקנים מתעופפים באוויר.
    אחלה משחק בסך הכל.

2. aviv_henry Member

מישהו יכול להסביר את לכוון את הכפתורים לעזאזל. אין שום אפשרות להתאים את כפתורי השלטים למקלדת.

3. Charlton Member

טוב אז לאחר יומיים שאני משחק במשחק, אני יחזור בי קצת ממה שכתבתי פה ואני אגיד שהמשחק השתפר פלאים
    קודם כל אני חייב להודות שיש שיפור בפרצופים של השחקנים, ובמיוחד אצל הסיטי(לא שזה חוכמה כי הם הלכו להצטלם) אבל זה ממש קרוב למציאות
    ו2 נקדודות שרציתי לעלות
    1) המשחק נהיה הרבה יותר קשה, כמו שאמרו פה גם אני משחק על ווארד קלאס והוצאתי ניצחון אחד בודד לעומת שורה של הפסדים ומשחק אחד או שניים שנגמרו לי בתיקו
    2) המשחק השתפר מאוד מבחינה מציאותית, המסירות והכדורים לעומק נהיו הרבה יותר מציאותיים, ולפי דעתי השיפור הכי גדול זה המגנים שהרבה יותר פותחים בצדדים והרבה מהמשחק עובר דרכם, וזה דברים שלא היו בפיפות הקודמות מספיק מציאותיים בעייני.

4. Ori8 Member

הפרצופים בהחלט השתנו לטובה, והגרפיקה באופן כללי טובה יותר..אין ספק, אני רק מקווה שברוב הקבוצות הגדולות ולא רק באלו שהכניסו לדמו.
    חבל שלא רואים את יציאת השחקנים מהמנהרה או כל מיני דברים קטנים כאלו שמשום מה בפיפ"א מוותרים עליהם כל פעם מחדש..
    וחבל שעדיין אין שום קלאוזאפים על שחקנים במהלך המשחק..גם אחרי גולים, בקושי

אגב, גם כשמשנים בהגדרות למשחק 'מהיר' זה נשאר מאוד מאוד איטי לטעמי, לא ברור לי למה, אבל הקצב לא תואם את המציאות, לפחות לא של הליגה האנגלית http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏15/9/11
  5. aviv_henry Member

הבנתי איך לתקן את המקשים, משום מה זה מתוך המשחק. עכשיו אין לי מושג איך לבעוט פנדלים. בנתיים אצלכתי 1. מישהו יכו לעזור?

6. Ian Wright Member

אז יצא לי לשחק בדמו(PS3). המשחק לא השתפר בצורה משמעותית - לא ציפיתי לכך וטוב שכך. אבל בהחלט אפשר להגיד שכבר עכשיו מדובר במשחק שונה מקודמיו בסדרה: הוא יותר ריאליסטי ובעיקר יותר איטי. אני חושב שגם המצלמה החדשה בסגנון PES מוסיפה למשחק. עוד לא החלטתי אם זה מפריע לי או לא אבל יש בזווית המצלמה הזאת משהו מרענן. אומנם, צריך לזכור שמדובר בגרסת הדמו ולא בגרסה המלאה, ובדר"כ שתי הגרסאות שונות ולא דומות בצורה מדוייקת אחת לשניה, אבל הנה כמה דברים ששמתי לב אליהם:

1. שיטות הגנה חדשות: הרבה יותר קשה להגן במשחק הזה. יש כל מיני אפשרויות שונות של שמירה שמי ששיחק כבר בדמו יכול להבין על מה אני מדבר. כבר בתחילת המשחק יש לך הסברים על הנושא ומנסים ללמד אותך כל מיני אפשרויות. יש כל מיני וריאציות שונות של 1 על 1 ובכלל נראה שגם הטיימינג של הנגיחה הוא הרבה יותר אמיתי וקשה מהמשחקים הקודמים. ממש היה לי קשה לשחק באוויר גם בחלק ההתקפי. צריך תזמון.

2. הדברים הקטנים שעושים את השינויים הגדולים: ממש כמו במציאות, מישהו נפצע ונשאר שוכב על הדשא? השופט שורק על מנת לעצור את המשחק, מופיע סרטון על השחקן שסובל מהפציעה. לאחר כמה דקות, השופט מבקש מהקבוצה היריבה להחזיר את הכדור אלייך על מנת שתתחיל התקפה חדשה. נדהמתי מהרעיון, אלה מסוג הדברים שמוסיפים לי הרבה באופן אישי. כמו כן, אפשר להוסיף את החילופים שכבר נראים קצת יותר אמיתיים, משפטים חדשים, אמינים ומועדכנים יותר של הפרשנים, את החגיגות היצירתיות יותר ביחד עם הסרטונים הצבעוניים. עוד משהו קטן זה שאין כבר את הפרצופים המצויירים אצל השחקנים ב-team management, יש את הפרצופים האמיתיים שלהם. אפרופו פרצופים, אצל חלק יש שיפור ושינוי משמעותי(ווילשייר) ואצל חלק לא(פדרו). ככה זה אבל בכל משחק, תקוו פשוט שהחבר'ה של הקבוצה שלכם כן ישתנו לטובה.

3. בעיטות ומצבי הבקעה: לטעמי העוצמה השתנתה וגם צורת הבעיטות עצמן. צריך לבעוט חזק יותר מבעבר בשביל לתת בעיטה לחיבורים. רוב הבעיטות דווקא נשארות על הדשא או שהן בקושי עולות. עוד משהו שמוסיף קצת יותר ריאליסטיות למשחק. גם הצ'יפ הרבה יותר נוח וכיף מהמשחק הקודם. לא הצ'יפ הקל של פיפא 2010, אבל בהחלט טוב יותר ששינו אותו מהמשחק הקודם - היה קשה מדי. גם המסובבות הרבה יותר מסובכות. אולי זה עניין של הרגל, אבל קשה יותר מבעבר להבקיע מזוויות מסובכות. זה לא בלתי אפשרי, אבל בהחלט האחוזים נמוכים יותר.

4. רייטינג: הרייטינג עלה בצורה משמעותית אצל רוב השחקנים מהמשחקים הקודמים. אני לא יודע אם זה טוב או לא. אם שחקן כמו פדרו מקבל רייטינג 85 וסרחיו אגוארו "רק" עם רייטינג 86 בזמן שמסי בכלל עם רייטינג 95 - קצת איבדתי מההיגיון של יוצרי המשחק, אבל זה באמת נתון לא חשוב כ"כ. אגב, לא כל ההעברות עוד מעודכנות בדמו, למשל: אלכסיס סאנצ'ז נמצא בברצלונה, אבל ססק פברגאס לא. גם סמיר נאסרי לא נמצא במנצ'סטר סיטי אבל גאל קלישי וסרחיו אגוארו כן. אפרופו מנצ'סטר סיטי, האיצטדיון שלהם נראה מצוין וכך גם הפנים של שחקני הסגל הראשון. לא מפתיע כמובן אף אחד לאור החוזה שלהם עם אלקטרוניק ארטס.

אלה הדברים שלי לעת עתה. אם אראה לנכון - ארחיב בהמשך. שיהיה לכולם סופ"ש נעים.

7. Ori8 Member

לא הפריע לך שהמשחק כ"כ איטי גם כשבהגדרות משנים ל- fast?
    זה נראה כמו הילוך חוזר, מאוד קשה לצאת להתקפות מהירות, מבאס.

8. LIVERPOOL87 Member

כל מה שקורה בהתקפה באמת מעצבן, קשה מאוד לצאת להתקפות, אני לא מבין את זה.
    אני מעביר ל-3-4-3 עם ברצלונה ואני מגיע ל3 בעיטות במשחק.

נראה שהמשחק הקודם שברובו התנהל ברחבות במתפרצות התהפך לגמרי.
    המשחק ברובו בתקלים באמצע המגרש.
    קשה מאוד להגיע לשער היריב וגם שמגיעים קשה להבקיע.

לדעתי ייקח זמן להתרגל למשחק, היריבות די קשות גם מארסיי ודורטמונד.
    אולי כשנשחק נגד יריבות תחתית יהיה אפשר להבין איך לעזאזל תוקפים.

9. Ian Wright Member

אורי,

א. אתה צריך לזכור שבדר"כ המשחק המלא שונה מאוד מן הדמו.
    ב. אתה צודק שהמשחק איטי, אבל כך גם זה היה עבורי בפיפא 11 אחרי ששיחקתי בפיפא 10. הכול עניין של הרגל בסופו של דבר.

10. AFCA Member

איאן רייט, הדמו בPS זהה לדמו במחשב? מעניין אותי אם השנה השקיעו במחשב בדיוק כמו בPS

11. skyday20 Member

תראו מה זה ב FIFA 12. כל קשר למציאות מקרי בהחלט.
    חוגג שער ועל הדרך שולח את השחקן לרצפה.. כרטיס אדום מיידי. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx

:aaagath:
    נקודה נוספת, בהגדרות מקשים, יש תמונה של בקרי משחק של הקונסולות.. נראה לי קצת חוסר מחשבה. איך זה קשור ל PC. לא יכולים להגדיר את זה לפי אותיות האנגלית של המקלדת. הרי אין לי משולש ומרובע על המקדלת. קצת common sense עוד משהוא מסכים עם הנקודה הזאת?
    http://dl.dropbox.com/u/6504736/Oriya/ABc%20fi.Xxx

12. Ian Wright Member

אין לי מושג. אין לי את משחק הדמו על המחשב. אני אברר לך את זה מחר.

13. skyday20 Member

מוגזם לגמרי הפנדלים.. איזה שחקן של הסיטי התקדם לרחבה, לא זזתי בכלל עם ארסנל בהגנה. עמדתי במרחק ממנו. הוא התנגש בי וקיבל פנדל.
    ססק עדיין בסגל כקפטן. במשחק בכלל הרבה באגים.
    לא מספיק משופר יחסית לשנה שעברה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx
    To be honest..disappointing

נערך לאחרונה ב: ‏16/9/11
  14. AFCA Member

מישהו יכול לעשות בבקשה סדר במה התפקיד של כל מקש בהגנה(ג'וקי, קונטיין וכו')

15. Ian Wright Member

AFCA,

לשאלתך מאתמול: שיחקתי בדמו על המחשב ואי אפשר להשוות בין המשחק על המחשב לבין המשחק בקונסולות. אני לא חושב שיהיה אפשר להשוות ביניהם גם בעתיד - הקונסולות פשוט מעלות את רמת המשחק בצורה משמעותית. בכל מקרה, אני לא רואה הבדלים במשחק על המחשב משנים קודמות, אבל חשוב לציין שאני גם לא משחק על המחשב כבר יותר מדי, אם בכלל. אני חושב שעדיין המשחק גם טוב על המחשב וצריך להיות מהנה לפחות כמו קודמיו.