God Didn't Save Our Gracious Queen

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏24/5/10.

1. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

שאלה שאני מפנה לאנגלים - מה באמת גורם לכם לחשוב שהמונדיאל הזה יהיה שונה מאחד המונדיאלים שהיו במהלך 44 השנים האחרונות? הרי פרט לגמר ההוא ב-66 אנגליה לא התקרבה בכלל לגמר, ואם אני הולך לטורנירי יורו, גם שם אנגליה לא בדיוק היתה שוס, פרט לאיזה טורניר שאירחה בבית (שוב) ובו נעצרה על ידי גרמניה בחצי הגמר.

בכלל כשאני מסתכל על נבחרת אנגליה, זה לא גורם לי לרעוד, או להגיד וואלה הם פייבוריטים חזקים, אפילו לא נגד הנבחרת שלי, איטליה, גם כשהיא אפורה ולא בדיוק זוהרת, ברור שמול איטליה של 2006 לאנגליה גם של 2006 וגם של היום לא היה מה לחפש אבל עדיין גם מול איטליה הנוכחית, אני לא רואה איזה מישהו פרט לויין רוני שלוקח דומיננטיות ובדרך כלל כשנבחרות צריכות לעצור מישהו אחד דומיננטי זה קורה.

סך הכל אנגליה נבחרת מאוד בינונית, ועם כל הכבוד לקאפלו שאני חושב שהוא מאמן עצום והלוואי והוא יבוא אלינו (אינטר) אחרי המונדיאל אני לא חושב שהוא יעשה את ההבדל, כי אנגליה פשוט לא מספיק טובה. אין לה התקפה מספיק טובה להתמודד עם ההגנה הברזילאית, הספרדית וגם עם הגרמנית, וגם עם האיטלקית למרות שקשישא קאנאברו עומד במרכזה, שוב כי התלות של אנגליה ברוני היא מוחלטת כמו שזו של מנצ'סטר, גם אם משחקי ההכנה לא בדיוק מראים את זה כי הוא לא משחק, במאני טיים, עיניי הממלכה יהיו אליו, כי הרי כבר ראינו שג'רארד הוא לא בדיוק ג'ף הרסט ולאמפארד הוא לא בובי מור, כשמדובר בנבחרת האנגלית, שניהם עדיין לא הגיעו לטורניר גדול שלם.

2. alexshw Member

אתה קצת מגזים עומר, מאז 66 היא הייתה בשני חצאי גמר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx
    ואני חושב שרבים יסכימו, שהאופטימיות נובעת בעיקר בגלל עמדת המאמן. זה הכל.

קאפלו עשה פלאים במועדונים בהם אימן. בכל מה שהוא נוגע, זה הופך לזהב.

3. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

בסדר אבל בוא נזכור שאנגליה עברה איתו בהצלחה את המוקדמות...אם אני יילך אחורה לכל המוקדמות שאנגליה עברה בהצלחה יתרה אז אנגליה היתה צריכה לזכות ביורו ומונדיאל לפחות 5 פעמים בכל אחד.

בשביל לחזור לפעם האחרונה שאנגליה היתה בחצי גמר מונדיאל אני צריך ללכת 20 שנה אחורה...

נערך לאחרונה ב: ‏1/6/10
  4. FaN_MU Member

צריך לזכור שהרבה מאוד מההדחות של אנגליה היו בפנדלים. מתישהו המזל צריך להשתנות. וכמובן שהרבה גם תלוי ביריבה שאנגליה תפגוש בפלייאוף. יש מצב היא פוגשת את גרמניה כבר בשמינית, וארגנטינה ברבע...

5. cazzo Il Capocuoco

עומר, אתה לא יודע שהנטייה פה היא אופטימיסטית מטבעה?

6. Raulito Madridista

אני דווקא כן יכול להבין את האופטימיות ששוררת בקרב האוהדים האנגלים.
    קודם כל לאנגליה יש סוף-סוף מאמן רציני על הקווים. מקלארן היה בדיחה עצובה ואריקסון אומנם לא היה גרוע, אבל קאפלו טוב ממנו ללא ספק והוא נותן לאנגליה יתרון גדול. שנית, הקישור ההתקפי של אנגליה כולל אופציות מרשימות מאוד חוץ מלאמפרד וג'ררארד שתמיד היו. לנון, ג'ונסון, וולקוט, ג'ו קול - אנגלייה מאוד מגוונת לטעמי. ברוב השנים הקודמות זה היה בעיקר בקהאם וזהו. כמוכן, רוני הציג העונה יכולת מפלצתית ואנגליה לא הגיעה כבר הרבה זמן לטורניר כאשר יש לה חלוץ כזה.
    יש היגידו ששחקני ההגנה של אנגליה, בראשותם טרי ופרדיננד, לא נראים כמנייה בטוחה עקב העונה הבינוניות שעברה עליהם - יכול להיות, אבל יש את האמונה שברגע האמת הם יתעלו על עצמם.

7. קינג לדלי Member

מסכים לגמרי ועוד לו אמרנו גלן ג'וסון אשלי קול למפארד וג'רארד.

אם הכל יתחבר בזמן הנכון זה יכול להיות מאוד מעניין.

8. gonzo18 Member

אייל ברקוביץ היום ברדיו: "לאנגליה אין שחקנים מספיק טובים. אין להם אף שחקן שיעשה את ההבדל..."

9. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

ברור. מה שחסר לנו זה פליימייקר עם מסירות טובות, אישיות מוזרה וידידות אמיצה עם ג'ון הארטסון.

האמת שהוא לא רחוק מהאמת. מבחינת כוכבים לאנגליה אין מה להתבייש (כל עוד ג'רארד ולמפארד לא משחקים יחד באמצע), אבל הסגל בכללותו אפור מדי וקשה להאמין שיוכל ללכת עד הסוף. אנגליה היא אולי הנבחרת שפציעה של שחקן מפתח תשפיע עליה הכי הרבה מבין הגדולות.

10. gonzo18 Member

יכול להיות שהוא צודק, אבל הבנאדם הזה כבר מזמן איבד את הצפון. הפרשנות שלו בגמר ליגת האלופות היתה מהגרועה בהסיטוריה("כולם בינוניים חוץ מרובן,להאם המגן הכי טוב בעולם") ושלשום הוא אמר ברדיו שנבחרת ספרד הרבה מעבר לשיא שלה בגלל משחק הידידות מול סעודיה.

11. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אורי אני ממש לא מסכים. הדבר האחרון שחסר לנו זה הסגל. החיבור והמנטאליות זה כבר משהו אחר, אבל לדעתי העומק והאיכות קיימים ועוד איך, כל עוד סטיבי ולמפארד לא באמצע כמו שאמרת. למעט עמדת השוער הבעייתית, אני לא רואה איפה הנבחרת הזאת, על הנייר כמובן, נופלת מכל נבחרת אחרת במונדיאל הזה. אני מוכן לקבל גם את עמדת החלוץ ליד רוני אבל לדעתי החיבור עם קראוץ' יכול להביא תפוקה נהדרת.

12. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

אני חושב שהבעיות בסגל די ברורות: אין מגן ימני טוב (ג'ונסון טוב בהתקפה ובינוני בהגנה, קראגר טוב בהגנה ולא קיים בהתקפה), מצבת החלוצים לא משהו (אם כי מסתמן שקאפלו ישחק 4-5-1 ואז זה פחות בעייתי), אין מחליף מספיק טוב לבארי-סך הכל אנחנו רחוקים מלהגיע במצב אידיאלי למונדיאל.

והשותפות בין רוני וקראוץ' הביאה עד כה תפוקה בעיקר לקומיקאים הבריטים. אני רץ ליוטיוב להביא מערכון של ריקי ג'רוויס עליהם מהמונדיאל הקודם.

13. RealStretford Member

הייתי אומר שזקנתו מבייש את נעוריו, אך גם שהיה צעיר היה אידיוט.

14. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

בבקשה:

15. ArsenalFan Member

איך אפשר להגיד שאין בעיות בסגל?? צרפת רחוקה מלהיות מה שהייתה לפני 6-8 שנים מבחינת חומר השחקנים, ועדיין העומק שלה גדול בהרבה. לעזאזל, הם השאירו בבית את בנזמה או מקסס. את מי אנחנו השארנו בבית? את קרלטון קול? אפילו להולנד, מדינה שהיא בערך שליש מאוכלוסיית אנגליה, יש עומק הרבה יותר גדול, בוודאי ברמה ההתקפית.

לקאפלו יש הרבה פחות כלים. הסגל פשוט לא עמוק מספיק, בטח שלא ברמות של נבחרות אחרות שנחשבות לגדולות. ברמת ההרכב הראשון, לאנגליה יש לא מעט שחקנים ברמה עולמית, למרות שיש עמדות שיש בהן חולשות ברורות (בראש ובראשונה כמובן שוער, אבל לא רק- צוין כאן מגן ימני, אפשר בכיף להוסיף את הסקנד-סטרייקר שאנגליה כ"כ זקוקה לו ופשוט אין לנו, אין אף קיצוני שמאלי טבעי), אבל כשמתחילים לדבר על סגל של 23 שחקנים, ועל אחת כמה וכמה ה-30, כבר מתחילים לגלות שחקנים שאתה לא מבין מה להם ולנבחרת לאומית, Let alone אנגליה. עזוב את זה שוולקוט שחקן הרכב- האדלסטון ודוסון הם מועמדים רציניים למונדיאל. זה אומר דרשני.

פציעה של שחקן כמו גארת' בארי יכולה להיות פגיעה אנושה בכל הסיכויים שלנו להצלחה במונדיאל. עד כמה שאפשר ללמוד משהו ממשחקי ההכנה האלה, אם משהו כן נלמד, זה בדיוק זה. עוד פציעה או שתיים של שחקני הרכב חלילה בדרא"פ וכל שרידי האופטימיות ייעלמו לגמרי.