God Didn't Save Our Gracious Queen

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏24/5/10.

1. THE STRETFORD END Member

ולמה אנגליה לא במצב של להיות בררנית?
    לאמן את הנבחרת האנגלית זה אחד האתגרים הכי גדולים בכדורגל העולמי ומתלווה לזה משכורת שמנה ביותר,
    תמיד יהיו וברמות הכי גבוהות כאלה שינסו לעשות את מה שאחרים לא הצליחו.

אפשר להחליף מנג'ר בכל טורניר אם רואים שדברים לא עובדים או לאחר כישלון חרוץ וזה מה שקרה,כישלון מחפיר.
    לקאפלו זו היתה הפעם הראשונה שהוא עבד עם נבחרת ולא קבוצה,שילמנו על זה מחיר כבד,
    אפשר לחפש מישהו מנוסה ממנו בסגנון האימון הזה.

הוא מנג'ר גדול ואת זה אי אפשר לקחת ממנו,אבל יש רגעים שצריכים לדעת לחתוך כשדברים לא עבדו בצורה קיצונית שכזו.

2. AW forever Member

אייג'נט,

אנחנו מכירים את האיכויות של קאפלו ואין עוררין על הרקורד המעולה שלו. כולנו חשבנו בדיוק כמוך שזה זיווג משמיים: מאמן ווינר עם נבחרת עם מנטליות... בעייתית. אבל הנה הגיע המאני טיים ומסתבר שקאפלו לא הצליח להתמודד עם הקושי המנטלי הזה והוסיף עליו גם כמה שגיאות טקטיות, כמה זימונים לא מובנים, התנהלות מוזרה בבחירת ההרכב וחוסר גמישות. המבחן של מאמן נבחרת אנגליה זה טורניר גדול עם כל הכבוד להעפלה למונדיאל מבית המוקדמות הקל.
    אני מאמין שבמידה וקאפלו ייקח לידיו מועדון גדול הוא יצליח איתו כמו שהצליח בעבר, הוא לא איבד את מה שיש לו ואף אחד לא ייקח את זה ממנו. מה שכן על הרקורד הנפלא שלו יש עכשיו כתם של כישלון מוחלט עם נבחרת אנגליה.

3. 亚历山大帕托 Member

לאנגליה אין מועמדים ראויים. אולי רוי הודג'סון בשל הנסיון הרב, אמנם לא ברמות הגבוהות. הייתי מבין אם הידינק היה פנוי ומוכן, אבל פשוט אין הרבה בררות. רדנאפ? אני אשמח, ובעוד שנתיים נחזור לדבר על אותו הדבר.

הטעויות של קאפלו ברורות, אבל לא מדובר כאן במאמן שאפשר להגיד עליו שהתפקיד גדול עליו או שהוא לא מתאים. הכשלון לא טמון בחוסר הנסיון שלו עם נבחרות לאומיות, וגם אם כן, אתם לא חושבים שהטורניר הזה בנוסף לשנתיים האחרונות היה בית ספר מעולה עבורו? אם אתם רוצים שינוי, צריך לשנות את הגישה בנושא הזה. לנסות מאמן אחר כל טורניר ולקוות לפגיעה פעם בכמה עשורים זו לא הדרך. רוי קין דיבר לעניין, ואני באמת ובתמים חושב שאף אחד מהמאמנים המועמדים כעת לא היה מגיע להישג יותר טוב במקומו של קאפלו.

4. xavi6 Member

אתם צריכים להבין שצריך לתת זמן. הכתם הגדול הוא יותר עליכם מאשר על קאפלו. הייתי נותן לו את היורו ולא ממהר לזרוק אותו לגמרי, אחרת סתם תתחילו מההתחלה ושוב תחלמו שרוני יניף גביע והופה-ההשפלה תהיה יותר כואבת. תנו לבחור זמן.

5. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

1. מסכים עם טל שאנגליה מבחינת כסף ומעמד במצב לא להיות בררנית, השאלה היא, בלי קשר לעובדה שמדובר באנגליה, איזה מאמנים יש בשוק היום.
    הראה ברור שאם מנג'ר גדול, נגיד פרגוסון, ונגר או מוריניו, אני סתם זורק שמות כמובן, היה מודיע היום שהוא מעוניין בתפקיד מחר הוא כבר היה חותם, אבל לא כך המצב.
    ובגלל שאין מאמנים אחרים בשוק שראוי לתת להם את ההזדמנות יותר משקאפלו ראוי להזדמנות נוספת, יכול להיות שקאפלו צריך להמשיך.

2. ברור שקאפלו חלק עצום מהכישלון השאלה היא כמובן האם הוא יעשה את השינוי המנטלי גם אצלו.
    האכזבה שלי מקאפלו היא הרבה בגלל החוסר היכולת שלו להודות בטעויות ובעובדה שהוא לא עשה מהפכות בנבחרת שחייבת מהפכה.
    יש המון אגו בנבחרת, המון שחקנים איכותים שלמרות שלא מספקים את הסחורה בנבחרת עדיין מרשים לעצמם המון כי הם ממשיכים לקבל את החולצה למרות היכולת.
    אני ציפתי לראות את אחד מהצמד ג'אררד/לאמפרד בספסל אחרי שהם מאכזבים. אני ציפתי לראות כוח צעיר במקום שחקן כמו האסקי או ג'ימס, וקאפלו לא עשה את הדברים האלה.

קאפלו נהג בצורה שמרנית, בנאלית, גם בתחילת דרכו ואפילו במונדיאל כשהניעור היה חייב לבוא.
    נבחרת אנגליה צריכה בוס כמו פרגוסון, שהשחקנים יפחדו ממנו אבל גם יעריכו ויכבדו אותו.
    אחד שידע להוריד מהשחקנים את הלחץ העצום ולקחת אותו עליו, אחד שלא יפחד לשים גם את לאמפרד וגם את רוני בספסל לזמן כזה או אחר אם הם לא מספקים את הסחורה.

השאלה האם קאפלו יכול להיות האדם הזה?

6. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא חושב שלאנגליה יש משהו להפסיד מלתת לקאפלו עוד שנתיים בתפקיד, אפילו אם הידינק או אפילו פרגוסון היה פנוי. הוא מאמן גדול, מאמן מוכח, מאמן שלקח נבחרת מפורקת אחרי מוקדמות יורו 2008 ועלה איתה בקלאסה לטורניר. כן, מאותו רגע זה לא ממש היה זה, אבל יכול להיות שהוא היה זקוק לניסיון הזה כדי לדעת מה הבעיה הקבועה של הנבחרת ומה צריך לעשות. לפעמים מאמנים גדולים נכשלים וזה בוודאי מאוד מתסכל כרגע, אבל צריך להסתכל על התמונה הגדולה.

7. ארצ'י באנקר Member

כמה עומק יש לאנגליה בכל עמדה במגרש?
    כמה קשרים אחוריים אופציונליים יש לאנגליה?
    כמה אפשרויות בחירה עם נסיון היו לקפלו לעמדת השוער?
    כשלרשות מאמני ספרד,ברזיל,ארגנטינה וצרפת יש כאב ראש את מי לבחור כחלוץ לנו יש ג'וקר בודד אחד
    וגם אותו קפלו התעקש לדכא.
    אז נכון שהסיבות לכשלון בראש ובראשונה טמונות בקבלת ההחלטות של קפלו לפני ובמהלך המשחקים
    אבל אילו היה היצע גדול יותר לרשות קפלו אולי זה היה עוזר לו להימנע מהשטויות שהוא עשה.

מעטים מהכוכבים הגדולים הם שחקנים מהסוג של רוני שכבר בגיל מוקדם היה עילוי.
    רוב הכדורגלנים שהגיעו לכוכבות "פורצים" רק אחרי ששרפו מספיק דשא וקיבלו מספיק ניסיון.
    באנגליה היום יותר מתמיד ובשל הכסף הגדול נדרש מהמנג'ר הישגים אינסטנט מכאן שלמנג'רים יש אפס סבלנות "לבשל" שחקן צעיר מקומי והם מעדיפים את האופציה הבטוחה של קניית שחקן זר מוכח.
    שחקנים זרים זה מצויין אבל כשהכמות עוברת סף הגיוני אז בטח שזה פוגע בהתפתחות השחקן המקומי והקשר לנבחרת ברור.
    מייקל סטארידג' לדוגמא מחמם היום את הספסל בצ'לסי (בצדק) ואם הוא לא ישרוף דשא על בסיס שבועי בקרוב יכול להיות שבעוד שנה שנתיים הוא ישקע בבינוניות ויעלם ואת זה אני כותב מכיוון שבעיני יש לאנגליה פוטנציאל אדיר לעוד חלוץ.

אז שוב אני לא תולה את הקראחן שהיה בנבחרת בדרום אפריקה בעניין הזה של הזרים בליגה אבל אני כן רואה את הקשר.

8. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה דניאל סטארידג' ואם הוא יעלם זה מגיע לו, אמנם כישרון גדול אבל שאתה אחרי מספר משחקים טובים מבקש משכורת מפוצצת ומאיים ללכת אם לא יקבל, בסוף הוא לא קיבל והעדיף את הספסל של צ'לסי על פני זה של סיטי והנה כמה שערי ליגה היו לו העונה? לא רואה אותו מצליח להפוך למועמד לנבחרת אנגליה אם ישאר בצ'לסי.

9. eastlands Member

ההבדל נעוץ גם בשמרנות וזה הכי מעצבן אותי בזמן שהמאמן הגרמני הקפיץ כיתא את אוזיל ובואטנג הלא מנוסים ישר להרכב של הנבחרת הבוגרת ,אצלנו אמרו לגונסון והארט חמודים העתיד לפניכם יש לכם עוד זמן וצריך עדיין לתת לגיימס הזקן ולאלתר שחקן כנף שמאל ולכם ילדים יש עתיד , זאת דוגמא ,נכון המאגר שלנו חייב לגדול אבל מי שטוב בליגה צריך לקבל צאנס וקאפלו שילם מחיר כבד שאולי ילמד אותו לקח ואולי כך אני מקוה יעלה לו בפיטורים ,כמובן שייש עוד סיבות לביזיון אבל אני מתמקד בבחירת השחקנים כדי שהלקח יילמד לטורניר הבא.
    כל הסיפור עם קאפלו ואסיפת השחקנים מריח לא טוב ,רציתי לקוות שהשיחה גרמה לשיפור האוירה ,אבל התחושה הכללית היא שלא מספיק שחקנים אוהבים את קאפלו ואת היחס שקיבלו ממנו ,וכולנו יודעים וזוכרים את ההבדל ששחקנים משחקים למאמן ולא חסר דוגמאות גם ברמת הנבחרת שלנו (בובי ,וונבלס,ואפילו סוון )

אין לי מושג מה קורה במוחם של הדרגים הקובעים לגבי קאפלו ,השבועיים שביקשו ייגרמו לאין ספור ספקולציות ,ולחגיגית שמות בתקשורת מצד אחד ועוד רכילות על מה שקרה במחנה מהצד השני בקיצור אנגליה ,
    אם קאפלו יקבל עוד הזדמנות זה יהיה חייב להיות קאפלו אחר , קאפלו אמיץ שלוקח סיכונים וזורק צעירים לפחות למשחקי ההכנה ,קאפלו שיורד מהעץ ומדווח לעם מי השוער שלו יום לפני משחק , קאפלו שמכבד יותר את רצון וכבוד השחקנים ,קאפלו ששם את הכוכבים שלו בעמדות שבהם הצטיינו בליגה ולא עושה נסיונות בזמן אמת עם התפקידים .

10. ManUtd Fan Member

גונזו,
    אני מקווה שלקחת קצת זמן וקראת את ההודעה של סטרטפורד.

רק משהו אחד סטרטפורד,
    זה נראה כאילו אתה מציג את זה שלמקלארן יש נסיבות מקלות בכישלון שלו. אז נכון שקאפלו הובא בשביל לקרוא תיגר על הגביע, אך אותו דבר היה גם עם מקלארן. אנגליה תמיד שואפת לזכייה, גם כשהמצב נראה גרוע מאוד, כמו עכשיו. מקלארן באמת היה חסר ניסיון, זה לא משנה את העובדה שהלעג שקיבל היה מוצדק. שער אחד לעיתים קרובות עושה את כל ההבדל (אותו דבר גם עם השער שלא אושר שלשום, אין לדעת איך המשחק היה מתפתח).
    להיות רחוק גול אחד מלעלות לטורניר היורו זה כישלון טוטאלי. אנגליה זאת נבחרת שצריכה להבטיח את העפלה שלה הרבה לפני, ובנוסף לזה הם בסך הכל היו צריכים לא להפסיד בבית לקרואטיה, ואיכשהו זה קרה.
    אז כן, מלבד הקדנציה שלו באנגליה, למקלארן יש אחלה קריירה. זה לא משנה את העובדה שהכישלון שלו באנגליה הוא עצום, בדיוק כמו קאפלו אם לא יותר.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏29/6/10
  11. ArsenalFan Member

אני רוצה רגע לגעת בנושא שעלה כאן בעמודים הקודמים, הנבחרות הצעירות וההישגים / חוסר ההישגים שלהן- הגעה לגמר ותבוסה לגרמניה באליפות אירופה עד גיל 21 בשנה שעברה, זכייה באליפות אירופה עד גיל 17, השפלה באליפות העולם עד גיל 20 וכדומה. בוודאי שאלה אינדיקטורים מסוימים, ונבחרות צעירות אנגליות לפני שש ושבע שנים לא היו יותר טובות (להפך), אבל אי אפשר על סמך זה לומר שהעתיד טוב יותר בהכרח, או רע יותר. בנבחרות צעירות מדובר בשנתונים. בשנתון אחד יכולה להתגבש קבוצה מעולה של שחקנים שיהפכו לכוכבים, ובשנתון שלאחריו פתאום חומר השחקנים שיגיע יהיה חלש יותר. זה נכון לא רק לאנגליה, זה נכון לכל הנבחרות הצעירות בעולם. זה לא המצב בנבחרת לאומית בוגרת. למאמן נבחרת אנגליה, ולא משנה כרגע מי זה יהיה, יש אפשרות לבחור שחקנים צעירים יותר לצד שחקנים ותיקים ולהשיג איזון ביניהם (זה מה שיש גם בגרמניה) מספיק שמכל שנתון ייצאו 2-3 שחקנים איכותיים, ומצבנו משתפר.

אנשים רבים שמדברים על מצבו של הכדורגל האנגלי לאור הכישלון של הנבחרת במונדיאל, מפגינים בורות לשמה ופשוט לא מודעים לעבודה שנעשית באקדמיות של מועדונים באנגליה. העבודה הזו לא התחילה אתמול אלא כבר לפני שש, שבע ושמונה שנים, ואפשר רק לקוות שמהעבודה הזו (שבגרמניה התחילה עוד כמה שנים לפני אנגליה) נוכל לקטוף את הפירות ולהציג נבחרת יותר טובה. אני מכיר את המצב יותר טוב בארסנל, יש אצלנו במועדון ילדים שנמצאים בארסנל מאז שהם בני 9-10 ומקבלים חינוך כדורגל הרבה יותר מלא מבעבר, הם גם גדלים להיות הרבה יותר טכניים ומושלמים כשחקנים. שמות? בבקשה: לנסברי, ווילשיר, גיבס, איסטמונד, אפובה, עמנואל-תומאס, To name a few. כמה מהם באמת יגדלו להיות כדורגלנים גדולים? כמה מהם יצליחו בארסנל? אני באמת לא יודע, אבל לפחות שניים כבר נחשבים לשחקני נבחרת לעתיד הלא רחוק (ווילשיר וגיבס) ולפחות ההישגים שלהם ברמת הקבוצה הצעירה (שעם כל הדיבורים על פיתוח זרים, כללה בתוכה יותר שחקני הרכב אנגלים בשנתיים האחרונות מאשר זרים) גורמים לאופטימיות.
    אבל זה ממש לא רק בארסנל, שם אני רק עוקב אחרי השחקנים האלה הרבה יותר מקרוב. באברטון עושים עבודה מצוינת לא פחות והכישרונות שהם מייצרים גורמים לאוהדים שלהם להתרגש לא פחות (השמות הבולטים הם כמובן רודוול וגוסלינג), במנצ'סטר סיטי עושים עבודה מצוינת בשנים האחרונות, איך אפשר שלא להזכיר את ווסטהאם? ומה, במנצ'סטר יונייטד שכחו ללמד כדורגל? ועוד לא דיברנו על מועדונים שכל האסטרטגיה שלהם היא לגדל שחקנים מעולים ולמכור אותם כדי להתקיים.

כדורגלנים יש (ולמרות הכל, היו גם במונדיאל הזה! אם כי צודקים המבקרים שחוסר האיזון בסגל היה מדהים והעומק היה בעייתי ביותר), לא צריך לשפוך את התינוק עם המים.

12. 亚历山大帕托 Member

ארסנלפן, לא תמיד היו אקדמיות נוער שעשו עבודה נהדרת באנגליה? הן לא היו שם לפני 10-15 שנים וסיפקו לנבחרת את השחקנים שמייצגים אותה כיום? מההודעה שלך עולה - אין מה לדאוג כי עכשיו מועדונים רבים התחילו לפתח כשרונות! העתיד שלהם לא תלוי בשמרנות המאמן הלאומי, העתיד שלהם תלוי במדיניות המועדונים בהם גדלים ועד כמה מעדיפים שם זרים על פניהם.

13. ArsenalFan Member

ממש לא תמיד, רחוק מזה. חלק גדול מאוד מהשחקנים האנגלים, כולל שחקנים שנחשבים יחסית בכירים, לוקים מאוד בטכניקה ועד היום רואים לכך סימנים גם בנבחרת, גם בקמפיין הכושל במונדיאל. העבודה שעושים היום באקדמיות באנגליה שהתקדמו מאוד בעשור האחרון, היא הרבה יותר טובה ממה שנעשתה לפני 10 ו-15 שנה. הדגש על היכולות הטכניות של השחקנים גדול יותר, הפיתוח הפיזי שלהם יותר נכון בגלל השימוש בשיטות יותר מדעיות. לפני עשר שנים עדיין לא אימצו שיטות אימון מאירופה בכדורגל האנגלי. לא בהכרח יגדלו לך עוד שחקנים כמו ווין רוני או סטיבן ג'רארד, אבל יותר סביר להניח שהבסיס יהיה יותר רחב. ואת זה, אני מקווה, אפשר יהיה לומר בעתיד.

אין מה לדאוג? תמיד טוב להיות מודאג. אני אומר דבר הרבה יותר פשוט: לא צריך להספיד ולא צריך לומר שאין עתיד, אין כשרונות ואין דור המשך למה שאנחנו רואים היום.

קל מאוד להאשים את הזרים, גם בשוק העבודה זה תירוץ נוח. אבל ללא זרים, איזו תחרות אמיתית בדיוק תהיה לשחקן האנגלי? גם על גרמניה היו דיבורים כאלה בתחילת העשור כשיותר ויותר ברזילאים התחילו להציף את הבונדסליגה, ותראה איפה הם היום. ומנגד, במה בדיוק הועילה ליגה עם מעט מאוד זרים בשנות ה-70 וה-80 לנבחרת אנגליה? הסיבה לא נעוצה שם בכל הקשור לנבחרת. אני מסכים שמנג'רים יצטרכו לתת לשחקנים האלה יותר מקום, אבל בסופו של דבר שחקנים אנגלים איכותיים ימצאו את מקומם בצמרת הפרמייר ליג, אם וכאשר הם יהיו מספיק טובים. אין שום סיבה שלא.

14. קינג לדלי Member

דבר אחד אני לא מבין...

קאפלו הראה שלנון הוא שחקן הרכב ראשון ואכן עלה איתו במשחק הראשון.
    פתאום משחקן ראשון הוא לא נכנס אפילו כמחליף בשום משחק...
    ג'ו קול ושוני רייט שנכנסו בקושי לסגל פתאום משחקים לפניו...

אם ראינו שלגרמניה יש מהירות למעלה אז ללא לנון איבדנו את כל היתרון שלנו.

לא מובן לי מה קרה פתאום.

15. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אמיר, אני חושב שאתה לא מפנים את גודל הכישלון.
    אנגליה לא הגיעה בכלל למונדיאל. היא עלתה מבית סופר חלש ועם קושי רב כשבמשחק האחרון היא צריכה לרדת לבונקר מול סלובניה. היא עלתה רק מהמקום השני ואז פשוט התפרקה מול גרמניה.
    יותר מכך, תסתכל על הסגל האנגלי ותן לי שם של שחקן אחד שקאפלו קידם, שם של שחקן אחד שעשה אצל קאפלו את הפריצה? השחקן היחיד שהתקדם היה מילנר שגם לא באמת קיבל את המפתחות והגיע בעיקר אחרי שבלט בוילה + בנבחרת הצעירה ולא כי קאפלו החליט לקדם אותו.

הכישלון של קאפלו הוא עצום, קאפלו אימן את נבחרת אנגליה ולא את ישראל או סלובניה, קאפלו הצהיר בעצמו שהמטרה היה זכייה בגביע ולבסוף הוא העמיד נבחרת שבכלל לא הגיעה למונדיאל.
    אני חושב שבמקרה שבאמת היה מאמן מהדרג הראשון שפנוי ורוצה את הנבחרת האנגלית הוא לא היה צריך להמשיך.
    אבל בחיים, כמו תמיד, הכל עניין של טיימינג, וכרגע, למזלו של קאפלו, אין מאמן מהשורה הראשונה שפנוי ורוצה לבוא לאנגליה ולכן יתכן שברירת המחדל הטובה ביותר זה לתת לקאפלו צאנס נוסף.