Hup Holland - הצבא הכתום מגיע לדרום אפריקה

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י הרצליה עד המוות, ‏26/5/10.

1. c_web Member

שני השחקנים שאתם מדברים עליהם פה לא משחקים באותו תפקיד וזה לא נכון להשוות ביניהם. זה נכון ששניהם קשרים, אבל כמות הפעמים שסניידר נוגע בכדור, קטן בהרבה מזה שלא צ'אבי.
    אני לא רואה את סניידר בתור פליימייקר, גם צ'אבי לא הפליימייקר המושלם אבל יותר קרוב לזה.

2. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא יותר מעניין מהמונדיאל...שיהמר גם על ליגת האלופות, על כל משחקי הנוק אאוט

3. shlomydavid מנהלים

מה האמינות של הדיווחים שסניידר פצוע ומנסים להכשירו כדי לשחק בגמר ?
    הולנד תלוייה בו רבות, ואם הוא לא יפתח, הסיכויים שלה לזכייה יפחתו.

4. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

שלומי, אם בעיתונות ההולנדית למעשה לא מפרסמים את הידיעה הזאת אז אני לא דואג. רק עיתון אחד גדול דיווח משהו על המקרה. ה'אלחמיין דאחבלד' פרסם שסניידר לא גמר את האימון בגלל כאבים ברגלו, הוא המשיך בפנים עם כמה תרגילי מאמץ, אבל יועץ התקשורת של הנבחרת, קייס יאנסמה, דיווח ששום דבר רציני קרה. באימון עצמו קיבלו גם ואן דר וארט, קויט, ואריאן רובן מנוחה כך שלא צריך להכנס לפאניקה. תאמינו לי שאם סניידר היה בספק לגמר הלוחמה הפסיכולוגית כבר היתה בעיצומה כי אולי כדאי שהספרדים יחשבו שסניידר לא ישחק...

עריכה:
    סניידר התאמן באימון המסכם, וכך גם שאר 22 השחקנים. החבר'ה בכתום התמקדו על התנאים של הגובה. המתח עולה אצל כולם http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏11/7/10
  5. רוני שטנאי Member

על האהבה

בחיים יש רגעים שבונים את הזהות שלנו ומעצבים את אישי ותינו, לעיתים אנו נזכרים בהם והם מעוררים בנו פרץ של רגשות . הרגעים שבהם התאהבנו לראשונה הם רגעים שכאלה , רגעים של התבגרות, רגעים של אכזבות מרות, רגעים של הצלחה . לעולם לא אוכן לשכוח את הפגישה הראשונה עם אשתי האהובה. איך לא היה לי ספק - בסיומו של ערב קסום בו צפינו יחדיו בסרט המתקתק 'שוקולד' וקינחנו בשיחה אל תוך הלילה בחוף הים תחת כיפת השמיים מלאת הכוכבים ולחישת הגלים - לא היה לי ספק בדבר אחד והוא שיש לי ספק האם זו האישה שאוהב. האם איתה ארצה לבלות , להצחיק , לתמוך, לכעוס, להכיר את אמה, לעודד , להתבגר, להביא ילדים לעולם , רק לאחר כמה פגישות נוספות בהן התבררה לי העובדה המרה שהיא לא מבינה על מה המהומה ואיך אפשר לאהוב כדורגל , ידעתי כי זו האישה שנועדתי בשבילה , האישה שתכניס בי קצת פרופורציות לחיים.

כך זה התחיל גם אם אהובתי הגדולה השנייה הולנד, בקיץ 88' התקיימה לה אליפות אירופה בגרמניה , הייתי אז תלמיד בבית הספר היסודי. המונדיאל הראשון שראיתי היה של מראדונה אליו לא כל כך התייחסתי המשחק שזכרתי יותר מכל היה משחק רבע הגמר של ברזיל , שחקן שקראו לו דוקטור שבה את ליבי ואני חושב שאם הייתי רואה אותו יותר יכול להיות שהייתי מתאהב בטעות בנבחרת הצהובה שלו. אלא שבאליפות אירופה ההיא , כבר הייתי בוגר יותר
    והייתי סגור על העמדה שלי במגרש – שוער . לא עניינו אותי החלוצים, הקשרים, הבלמים , רק להיות שוער ולמנוע מהכדור להיכנס לשער (זה אגב עלה לי בשני שברים).

ולאחת הנבחרות באותה האליפות היה את השוער המושלם – קראו לו רינאט דסאייב שוערה הענק של ספרטק מוסקבה. גם הנבחרת שלו הייתה נבחרת נפלאה, עם חוליית הגנה פנטסטית , קישור מהיר והתקפה כל יכולה בראשותו של בלאנוב נמוך הקומה הזריז ופרוטאסוב מריח השערים. הנבחרת ההיא גברה במשחק הפתיחה על הולנד , ולאח מכן הביסה בקלות את אנגליה ובחצי הגמר דיכאה גם את האיטלקים כדי לקבוע מפגש חוזר בגמר עם ההולנדים . הולנד פתחה באופן צולע עם הפסד אבל לאחר מכן היא הפגינה כדורגל נהדר והשיא היה השער בדקה התשעים על גרמניה, גם להולנד היה שעור עצום קראו לו האנס ואן ברוייקלן. כך שההתלבטות בגמר הייתה גדולה –מצד אחד דסאייב הפייבוריט שלי מתחילת הטורניר מהצד השני ואן ברוייקלן ? (באותה תקופה לא שמתי כל כך לב להיסטוריה של קרוייף,מיכלס , אנה פראנק ... אולי קצת פרנק ארוק האוסטרלי).

ואז באמצע מסיבת יום הולדת של בת הכיתה התחיל משחק הגמר כשהבנות משחקות והבנים סביב הטלוויזיה , הייתי היחידי כנראה בחדר שהתלבט ולא היה כתום לגמרי ואחרי שדסאייב לא הצליח להושיע והכדור ההוא עבר מעל ידיו המושטות ראיתי על הספסל ההולנדי אדם מבוגר לא מאמין . גם אני לא האמנתי איך לכל הרוחות מזווית שכזו השוער הגדול הזה לא מצליח לעצור את הכדור של ואן באסטן ? איך ???? ואז הבנתי, זה כדור שלא נועד להיעצר אצל אף שוער אפילו לו אצל השוער הגדול ביותר שהיה לברית המועצות להציע מאז יאשין , וכאשר ואן ברוייקלן שמע לעצתי (גם אני זינקתי בו זמנית בסלון אל מול הטלוויזיה ) וזינק לפינה הימנית בפנדל של בלאנוב ידעתי ואן ברוייקלן הוא הגדול מכולם ואת הנבחרת שלו אני אוהב יותר. לאחר היסוסים , התלבטויות וכאב על דסאייב עברתי ונישבתי בקסמיי הכתומים.

כאשר יודעים מהי האהבה הגדולה פשוט יודעים ומרגישים. כואבים איתה את ההשפלה של המונדיאל הבא, בוכים אחרי ההצלה של שמייכל, גאים בלחימה ובחזרה נגד ברזיל באמריקה, מתביישים וכועסים על המחנאות של 96', מתרגשים ומפתחים ציפיות עצומות בצרפת ונדהמים מתסכול שאין למעלה ממנו בבית מול איטליה . האהבה גם לעתים נחלשת והקשר נבחן מחדש כאשר יש דברים חשובים יותר בחיים כגון ילדים ופרנסה , לעתים האהובה עלולה כמעט לבגוד ולזנוח את כל מה שהתאהבת בו ואז אתה מרגיש מיאוס כלפיה כמו במונדיאל הקודם, ולעיתים היא יכולה לשוב ולהראות בעינך כמו האישה היפה ביותר בעולם בה התאהבת כמו בפתיחת היורו הקודם, אבל האהבה נשארה והיא תמיד תהיה איתי .

אז נכון הולנד הזו היא לא אותה הולנד הקסומה שהגיעה אל הבאר, השאירה שתי ציפורים על העץ ובעטה בדלי , היא הרבה פחות מוכשרת מקבוצות עבר גדולות יותר או פחות, היא לא משחקת כמו שרוצים שהיא תשחק, יש לה מזל , ויש שיגידו שהיא בכלל לא ראויה למעמד ובייננו אם נהיה מציאותיים לרגע הולנד הזו יכולה להתפרק היום (הגנה שמתאימה בקושי לגביע ערי הירידים) ולחזור עם תבוסה צורבת בבמה החשובה מכל. אבל היא עשתה את מה שאף הולנד אחרת לא הצליחה לעשות וזה גרמה לאוהדים שלה להאמין .

למרות הטיקי טאקה, היתרון בכל עמדה על המגרש, העליונות בכל המשחקים של הספרדים והעוצמה של הנבחרת האדומה , זו הזדמנות שלא תחזור ואני עדיין מאמין.

אז תודה לכם לכל השחקנים והצוות שלא נתנו לו יותר מדי סיכויים (בראש ובראשונה מודה, אני), אשר האמין כל העת שהוא הגיע לדרום אפריקה כדי לקחת את הגביע , גם אם בסופו של דבר הוא לא יגיע לאמסטרדם גרמתם לכל האוהבים האמיתיים שלכם אושר וגאווה.

מוקדש לאשתי האוהבת שסובלת אותי בכל ימי המונדיאל הזה, ובכלל !

hup holland

6. Ajax Amsterdam Member

רוני תענוג לקרוא כתב גדול
    http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

מי כמונו אוהדי אייאקס והולנד יודעים מה היא ההרגשה של הפסדים צורמים על אליפות וגביעי עולם גם עם הולנד לא יקחו את הגביע נשאר לעד נאמנים לך.שנזכה לראות שוב את אמסטרדם בימים מאושרים

7. c_web Member

רוני, ריגשת. הנה עוד סיבה שבשבילה אני רוצה שהגביע יגיע לאמסטרדם - אתה. תבטיח לעצמך שתפתיע את אשתך אם ג'יו יניף הערב את הגביע (למרות שאני בטוח שכבר הבטחת את זה לעצמך..) http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

עוד 8 שעות זה המון...

8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

היום זה היום.
    רוצים להיות לראשונה אלופי עולם.
    HUP HOLLAND HUP

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/41777000/Xxx/_41777554_dutch12.Xxx

9. milanezi22 Member

אני צריך אמבולנס צמוד במהלך המשחק
    לא יודע אם הלב יעמוד בזה
    לא רוצה לנתח, רק לחוות את הרגע ולקוות לזהב

10. Robin Van Goal Member

אתה שוכח את המשחק הזה להזכיר לך שהיה לפחות 3 פנדלים שלא נשרקו ואדום שלא נשרק אז אתם מדברים לי על זה שלסניידר יש מזל? תעשו לי טובה

11. ArsenalFan Member

אני את הרומן שלי עם הולנד סיימתי רשמית ביום שבו דניס ברגקאמפ פרש מהנבחרת, מאז רק נשארה פינה חמה וכתומה בלב והבכורה הלכה נטו לאנגליה. ואני עדיין מתרגש מאוד לקראת הערב, אפילו מתוח. מה עובר על ההולנדים או על כל אלו שהולנד היא האחת והיחידה עבורם, באמת קשה לי לתאר. למרות שאני משתדל להגיע ללא ציפיות... המשחק היום תלוי יותר בספרד מאשר בהולנד (הכניסה של פדרו להרכב שיפרה את המשחק שלהם מאוד לעומת המשחקים הקודמים של הנעת הכדור לרוחב וזה כבר מסוכן), ואם רק על הכתומים אנחנו מדברים, הוא תלוי בואן בומל ובדה-יונג יותר מאשר ברובן, סניידר או ואן פרסי (שחייב להמשיך את מגמת השיפור. הוא נכנס לעניינים קצת נגד ברזיל, היה טוב נגד אורוגוואי ועכשיו הוא צריך להעלות עוד קצת את הרמה). שני שחקני הקישור נתנו מונדיאל מצוין, בעיקר דה יונג, ולדעתי החזרה שלו הערב אחרי חצי הגמר היא בשורה טובה להולנד. אבל מול פקק התנועה האנושי במרכז השדה הספרדי מאוד קשה להסתדר. זה יהיה מצ'-אפ מעניין כך או אחרת.

בהצלחה, מחזיק לכם אצבעות.

12. kraz11 Member

המשחק הכי גדול בשבילי מאז אותו
    גמר ארור של 96 שבו יובנטוס ניצחה את אייאקס.
    איזו הרגשה נהדרת זו שהקבוצה שאוהדים כ"כ הרבה זמן
    סוף סוף מגיעה כ"כ רחוק אחרי אינספור אכזבות ...

יאללההה הולנדדד !!!!!!!!

13. rooney-7 Member

אני לא הייתי ממליץ לכם להילחם על מרכז השדה עם ספרד,כי תפסידו בוודאות.אבל מצד שני,אף אחד משחקני מרכז השדה של ספרד לא מסוכן בקרבת הרחבה.אני במקום ואן מארוויק מהמר על אילייה במקום ואן בומל.סניידר ודה יונג יעשו מה שאפשר,אבל לפחות יהיה לכם סיכוי לצאת למתפרצות קטלניות,עם רובן ואילייה בצדדים,שם החולשה של ספרד. כאשר ואן פסי וקויט יעבדו קשה כדי לפנות שטחים, להיות כל הזמן בתנועה, ליצור יתרון מספרי באחד האגפים.ספרד לא תעניש אותכם,כי יש לה רק שלושה שחקני התקפה(פדרו אינייסטה ווייה),ולכם 5 שחקני הגנה יחד עם דה יונג.

בכל מקרה אחר, ספרד פייבוריטית אם כי לא בהרבה.

14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

השינה בלילה לא הייתה שינה, כל היומיים האלה מנסים לעשות דברים, אבל הראש לא כל כך פה, הראש מעביר תמונות שנצברו בזיכרון במשך כל השנים. משהו בסגנון זה שאומרים שבן אדם עומד למות, אז כל החיים עוברים לו מול העיניים, אז משהו בסגנון (רק חיובי כמובן), כל התמונות, מכל ההדחות עוברות מול העיניים, גם רגעים משמחים שנצרבו בזכרון כמו השוויון הזמני של וינטר נגד ברזיל ב-94', שער הניצחון הבלתי נשכח של ברגקאמפ מול ארגנטינה ב- 98', ובראש ובראשונה המשחק שעיצב אצלי את כל האהבה והרגש הזה להולנד- הניצחון על הגרמנים בשלב הבתים אי שם ב- 1992, אלו רגעים בודדים של אושר, שלא העניקו לנו שום תואר לחגוג עליו, לעומת הרגעים הבולטים של עצב, שנתנו לנו הרבה מאוד סיבות לבכות טורניר אחר טורניר.
    איפשהו הגוף עדיין לא מעכל את מה שיקרה הערב, לטוב ולרע, לא ידעתי מה זה גמר, שום גבר, לא משנה אם מונדיאל או יורו, פתאום זה כאן, ויש הרגשה של שיתוק כלשהו, לא כל כך יודע מה לעשות עם עצמי, אבל זה תיכף פה, נילך קצת לשים ראש, נתעורר חצי שעה לפני המשחק, כי אני לא יודע איך להעביר את הזמן עד לשם, זה חדש.
    לא משנה מה יקרה הערב, הנבחרת נתנה לנו לפחות זיכרון אחד שישאר איתנו לאורך כל הדרך, עוד זיכרון חיובי שנצרב בזכרון, וזה אותו ניצחון על ברזיל, אם נזכה, כל הטורניר הזה כמובן יהיה משהו של לקחת לכל החיים, אבל אסור לשכוח נגד מי אנחנו מתמודדים היום, נגד הנבחרת הכי כישרונית ואיכותית בעולם, אופציות ההתקפה של ספרד הן בלתי נגמרות ומפחידות, ואם זה צריך איכשהו להתמודד, לא יודע איך, כי מבחינה איכותית אני לא חושב שיש לנו את הכלים להתמודד אם נבחרת ספרד תגיע חדה ומרוכזת, אבל הכדורגל לפעמים יודע להפתיע.
    משחקים מסוג אלה אני לא מסוגל לראות עם אנשים סביבי (כל שלבי הנוק אאוט ראיתי לבד, לא יכול אחרת), זה גדול עליי להביע את עצמי בצורה שאני רוצה ליד אנשים גם אלה שהכי קרובים אליי בעולם, אני צריך את השקט.
    הולך לחפור לי בור מתחת לשמיכה, שהזמן רק יעבור כבר, ונקווה לערב שבסופו נוכל לחגוג, כמו שמעולם לא חגגנו, לא רק אני, אלא כל אוהדי נבחרת הולנד באשר הם.

15. WellNeverDie Member

עד כמה שהולנד אנדרייטד וספרד אוברייטד, זה פשוט מדהים. אפילו ההולנדים לא שמים לב לפרטים - ספרד לא מגיעה להמון מצבים במשחקים שלה. פס ועוד פס במרכז השדה, ועוד פס. אבל אין המון כדורים שחותכים את ההגנה, מהלכים קבוצתיים נחמדים או הרמה שמשאירה אותי עם הפה פעור. מנסים להדביק לספרד את ברצלונה, וזה ממש לא ככה.
    ונגד, מתלוננים על הולנד. מה ציפו, לטוטאל פוטבול? סך הכל הולנד משחקים מעולה ועושים את שלהם. 100 אחוזי הצלחה, אבל לא מתלהבים מזה. לפול התמנון גם יש 100 אחוזי הצלחה, ועשו ממנו אלוהים.