La Decima Giornata :: רומא צהובה-אדומה בדרבי מרתק

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י Bianconeri, ‏30/10/07.

1. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

עם כל הכבוד לשער הזה מול סמפדוריה שלא שינה דבר. גורקוף איכזב בכל הזדמנות שקיבל העונה. הוא פשוט לא מספיק טוב עדיין כדי לשחק במועדון כמו מילאן.

2. מיכל3 Member

איזה הזדמנויות הוא קיבל בדיוק? 5 דק' מול קבוצה כזו או אחרת? ההזדמנות האמיתית היחידה שהוא קיבל הייתה מול סיינה ודווקא שם הוא בלט מכולם. אנצ'לוטי מתעלל בגורקוף בזה שהוא לא נותן לו הזדמנויות כמעט, אני בטוחה שאם הוא היה משחק יותר התוצאות היו בהתאם.

3. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

אורי אני לא חושב שהבנת אותי לגבי גורקוף, מה שכן אני עדיין מאמין שיש בבחור יכולת אבל הוא לא מקבל הזדמנויות ושחוטב עצים כמו ברוקי מועדף על פניו בהרכב אז זה אומר הכל. שיעזוב ושיהרוס לנו את הלב בקבוצה אחרת. כך יהיה עדיף עבורו.

4. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

שיעזוב בהשאלה. אין שום סיבה למכור אותו.
    הוא לא הצעיר הראשון שמגיע מהר מדי ומוקדם מדי לקבוצה גדולה ובכך מפספס הזדמנות לעשות התקדמות איטית ויעילה. יש לבחור טכניקה מטורפת שמתבזבזת בגלל חוסר הביטחון שלו. ניכר שהוא מנסה להיפטר כמה שיותר מהר מכדורים שמגיעים אליו, במקום לעצור ולחשוב. אין לו את קור הרוח של פירלו שמסוגל לקבל כדור, לעצור, לחשוב ואז פתאום להוציא כדור ארוך על פני 40 מטר היישר לרגל של שחקן. כשגורקוף ידע לעשות זאת, הוא יהיה ראוי למקום בהרכב או לפחות ברוטציה הבכירה של מילאן.

5. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

אנחנו שוב חוזרים לאותה הנקודה בויכוח על גורקוף בה הינו בשנה שעברה. וזאת אחרי ששוב הראתי לכם שהקשר הצרפתי שותף כמעט בחצי משחקי הקבוצה.
    ברוקי אומנם חוטב עצים, אבל כאשר אנצ'לוטי משתמש בו, הוא אינו מבקש ממנו לבשל שערים, להחזיק בכדור, לאיים ע השער, אלא לבצע משימות של חוטב העצים: לשמור, להגן, לרוץ, ללחוץ, לפתוח, בקיצור המון עבודה שחורה. גורקוף, הוא אינו שחקן כמו ברוקי, הוא אינו חוטב עצים, אלא נמצא היכן שהוא בין פירלו, סיידורף וקאקא. וכאשר הוא נכנס למגרש מצפים ממנו לעשות דברים שונים. עד היום זה לא קרה העונה למרות שהוא שוב קיבל מספיק הזדמנויות. גורקוף שותף כבר ב-6 מתוך 13 משחקי הקבוצה.
    ואני שוב אדגיש את הנקודה העיקרית: המטרה הינה הקבוצה ולא גורקוף.

עוד סיבה בגללה גורקוף לא מרבה לשחק, היא שבמערך של מילאן הוא יכול להחליף בעיקר או את סיידורף או את קאקא. סיידורף מראה יכולת נהדרת בקביעות עד עכשיו, ועל קאקא יש אבק כוכבים ואנצ'לוטי לא מחליף אותו. האמת שלמרות שאני מבין את הסיטואציה, אותי זה קצת מרגיז. שלא יהיו אי הבנות קאקא הוא ללא ספק אחד הכדורגלנים המוכשרים בעולם, אולם היכולת שלו מפתיחת העונה בינונית מינוס. הבחור נותן שלושה משחקים רעים מאוד בהם אף אחד לא שופט אותו, מאשימים בעיקר את ההנהלה ואת המאמן, ואז משחק אחד הוא כובש פנדל והתקשורת שוב יוצאת בהצהרות שאיפה היתה מילאן ללא קאקא.
    אבל בואו נעזוב לרגע את היכולת, משום שמדובר בשיפוט סובייקטיבי, אז בואו נשפוט אותו בצורה הכי אובייקטיבית שיש: בעזרת סטטיסטיקה.
    קאקא משחק בעמת מפתח במילאן. הוא משחק כחצי חלוץ ומכאן שתפיקו הוא גם לכבוש שערים וכמו כן הוא המקשר המרכי בין חלוץ המטרה לבין שאר הקבוצה ומכאן שתפקידו לבשל.
    אנחנו נמצאים היום אחרי 10 מחזורי ליגה ועוד 3 משחקי ליגת אלופות ולקאקא 2 בישולים בלבד.
    אני לא אוריד בחשיבות יכול הבקעת הפנדלים, אולם לאור העובדה שיש במילאן מספיק שחקנים (כמו אודו או פירלו) שיכלו גם הם לנצל את כל בעיטות העונשין הללו, בואו נתרכז רק בשערי שדה. וכאן לקאקא יש רק 3 שערים בכל המסגרות. מה שלא נשמע כל כך רע, אבל אם נראה באיזה משחקים הוא כבש אותם: ה 3:0 הקליל מול גנואה, ב 5:1 התבעט אין שוער בשער זה בטוח יכנס, מול לאציו וב 5:0 מול סמפדוריה. ומכאן אפשר לראות שהמצב של מילאן העונה הוא הרבה בגלל קאקא ובגלל התלות בו.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏2/11/07