MLS 2007

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Ampelmann, ‏10/3/07.

1. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה בטוח במה שאתה אומר? מונדיאל כולו ברייטינג של הסופרבול?
    נשמע די חשוד, בהתחשב בכך שהמונדיאל נופל על שעות לא מי יודע מה נוחות לאמריקנים, ובכך שהסופרבול הוא פצצת רייטינג שאין שנייה לה בארה"ב בכלל.

2. Landon Donovan Member

כתבתי הודעה יותר ארוכה אתמול, אבל האינטרנט שלי שבק ואין לי כח לכתוב הכל מחדש, אז הנה, בקיצור:
    הרייטינג שהשתווה לסופרבול כלל גם את השידור בערוץ הלטיני בארה"ב (שכחתי לציין את זה בהודעה הראשונה שלי, הנחתי שזה ברור מאליו). הרייטינג בטלוויזיה באנגלית לא היה רחוק מהרייטינג של אחד ממשחקי הוורלד סירייס בבייסבול.

3. Landon Donovan Member

מה גורם לך לחשוב שזה לא מה שקורה עכשיו? הכסף מושקע, המתקנים של הקולג'ים הם ברמה הגבווה ביותר. צריך לתת לזה זמן - ה-MLS קיים רק כעשור.

פרידל פרש מהנבחרת ב-2004. קלר לא פרש, אבל הקופה אמריקה/גביע הזהב יהיה הטורניר האחרון שלו, אם הוא בכלל יזומן.

ה"שמועות" האלה כבר אושרו במאי שעבר... מה לך ולטורונטו?

4. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש להם כבר 2 אוהדים,יש לי חבר שעכשיו גר בניו יורק אבל היה גר בטורונטו אז זאת הסיבה שאני התחלתי אתחיל "לאהוד" אותם.
    איזה שחקנים מפורסמים יש בMLS?דג'ורקף כבר לא משחק נכון?ומה עם אלכסיי לאלאס?

5. Landon Donovan Member

אם הוא גר בניו יורק אז למה שלא תאהד את ניו יורק וזהו? הרבה יותר פשוט, לא?
    מצד שני, מי רוצה לאהוד קבוצה שקוראים לה "רד בולז"?

לאלאס פרש לפני 3 שנים... כיום הוא המנהל המקצועי של לוס אנג'לס.
    השחקנים מה-MLS שהם "מפורסמים": פרדי אדו, לנדון דונובן, קלאודיו ריינה.
    השחקנים שחלקיכם עשוי להכיר: פרנקי הג'דוק (לשעבר בלברקוזן), אדי ג'ונסון, ג'ימי קונראד, קונור קייסי (כמה קבוצות בגרמניה), ג'ים ברנן (קנדי, לשעבר בנורוויץ'), קלינט מאתיס (לשעבר בהאנובר), ג'ובאן קירובסקי (לשעבר בקריסטל פאלאס, בירמינגהם)
    שחקנים זרים שחלק עשויים לזהות: כריסטיאן גומז (שיחק באינדיפנדיינטה, ארסנל די סרנדי, ארחנטינוס ג'וניורס), זייב ואן דן ברח (לשעבר באוטרכט, שתי הופעות בנבחרת הולנד בעונת 2004-5), רונאלד ווטראוס (פ.ס.וו., מנצ'סטר סיטי, נבחרת הולנד...), קרל רובינסון (קנדי, לשעבר סנדרלנד, נורוויץ'), קלאודיו סוארז (המכסיקני המפורסם), שאקה היסלופ, דריו סאלה (שוער, שיחק בלא מעט קבוצות בארגנטינה)

6. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

Deuce, אני דווקא שמעתי תהיות על אי זימונו של ברד פרידל לגרמניה, אתה בטוח שהוא פרש?

לגבי הכדורגל האמריקאי, לא מתחבר אליו, קודם כל כמובן כל העניין שמסביב מזכיר יותר מדי NBA ולא כדורגל. האיצטדיונים עדיין ריקים, השדרים חובבנים, הפרסומות והסימנים מהפוטבול צורמים, והרמה לא משהו בכלל. אני מניח שהרבה דברים ישתנו (וזה יתפוס בסוף גם לקבי קנדה) בגלל קהילות המהגרים, הכסף שמושקע והתנאים הטובים. בסה"כ אם יש משהו שהאמריקאים יודעים לעשות זה תשתיות לנוער, מה שלדעתי החיסרון הכי בולט בישראל.

7. Landon Donovan Member

אני בטוח שהוא פרש. אולי מי שהעלה טענות על אי זימונו גם כן לא ידע שהוא פרש...

השנה ההפקה של השידורים תהיה טובה בהרבה, מכיוון שרשתות הטלוויזיה שמשדרות את המשחקים יפיקו את התוכניות ויביאו את השדרים (עד היום ה-MLS היו אחראים על זה). בקשר לאיצטדיונים - לרוב הקבוצות יש או יהיה בעתיד הקרוב מגרש המיועד עבור משחקי כדורגל בלבד (יש כבר 6 מגרשים כאלה לשבע קבוצות, ועוד שלושה מגרשים בתכנון).

8. Leicester Haifa Member

http://img366.imageshack.us/img366/4999/mlslogoml1.Xxx

היום, 7.4 מתחילה הליגה האמריקנית לכדורגל - ליגת ה-MLS, ודיי ברור שהרגע הנוצץ ביותר של הנושא הזה יהיה נחיתתו של דייוייד בקהאם ביולי, בקבוצת לוס אנג'לס גלקסי.

אז איך הליגה בנויה ?

הליגה כוללת קבוצות מארה"ב ומקנדה. הקבוצות מתחלקות ל-2 "בתים" שכוללים 7/6 קבוצות כל אחד, בית מזרחי ובית מערבי.

כמו NBA, כל קבוצה נלחמת כנגד כל הקבוצות שיש בליגה, ו-2 הקבוצות שמסיימות במקומות 1/2 הולכות למשחק מספרי פליי-אוף בסוף העונה. זה מוביל למשחק הגמר של הליגה, שמפגיש 2 קבוצות, 1 מהבית המזרחי, ו-1 מהבית המערבי.

אלופת הליגה של העונה שעברה היא יוסטון דינמו. (פירוט על הקבוצות בהודעה הבאה)

היום יתחילו המשחקים, לפנות בוקר, ויבואו התוצאות פה.

אז שתהיה לנו ליגה מהנה, עם אדו, בקהאם, דונבון ועוד כוכבים נוספים.

9. Leicester Haifa Member

הינה רשימת הקבוצות בליגה.

מזרח
    1. שיקגו פייר
    שחקן בולט : כריס ארמס.
    2. קולמובוס קראו
    שחקן בולט : דנקן אאוטון.
    3. די.סי. יונייטד
    שחקן בולט : פרד דה סילבה.
    4. קנזס סיטי וויזארדס
    שחקן בולט : אדי ג'ונסון.
    5. ניו אנגלנד ריוולושן (הפיינליסטים של גמר 2006)
    שחקן בולט : שרליי ג'וספה.
    6. רד בול ניו יורק
    שחקן בולט : קלאודיו ריינה.
    7. טורנטו
    שחקן בולט : אנדי וולש.

מערב
    1. צ'יבס
    שחקן בולט : מאט טיילור.
    2. קולורדו רפידס
    שחקן בולט : פבלו מסטרוני.
    3. דאלאס
    שחקן בולט : שאקה היסלוף.
    4. יוסטון דינמו (אלופת ה-MLS עונת 2006)
    שחקן בולט : פול דלגליש.
    5. לוס אנג'לס גלקסי
    שחקן בולט : לונדון דונבון, דיוויד בקהאם (החל מיולי 2007)
    6. ראל סלט לייק
    שחקן בולט : פרדי אדו

10. Leicester Haifa Member

משחקי היום ב-MLS :

1. די.סי. יונייטד נגד קולורדו רפידס (משחק מרכזי)
    2. דאלאס נגד ראל סאט לייק
    3. ניו יורק רד בולס נגד קולומבוס קראו
    4. ניו אינגלנד ריבולושן נגד שיקאגו פייר
    5. טורנטו נגד צ'יבס

שיהיה מעניין, אתם יכולים להגיב.

11. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש מצב לא רע שאעקוב אחרי הליגה הזאת יותר העונה. גם בגלל הקבוצה של טורונטו כמובן אותה אראה היום בבכורה שלה מול צ'יבאס USA בלוס אנג'לס. אבל גם בגלל משחק שיצא לי במקרה לראות לפני יומיים בין האלופה המכהנת יוסטון דינמו מול פאצ'וקה המקסיקאית, משחק נהדר שהסתיים בתוצאה 3-2 לפאצ'וקה אבל היה הצגת כדורגל שנדיר לראות ביבשת הזאת. אגב, יש שמועות שאת הבכורה שלו ב-MLS בקהאם יערוך בטורונטו גם כן, מה שמצחיק זה שכל הכרטיסים למשחק הזה כבר נמכרו, בעוד שלבכורה הביתית עדיין לא ממה שהבנתי.

12. קדוסי נשמה Member

אני חושב שאתחיל לעקוב אחרי הליגה הזאת העונה, היא נראית לי מאד מעניינת. יש כמה קבוצות נחמדות ששמעתי עליהן, אבל אני מעדיף את הרדבולס. גרתי בניו יורק כחצי שנה, כך שהיא המועדפת עליי. נקווה שריינה יוביל אותנו לעונה קצת יותר מוצלחת מהקודמת.

13. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

ריינה אגב יגיע רק בקיץ בתום החוזה שלו באנגליה. אבל גם ככה הרדבולז נחשבים למועמדים בטוחים להגיע לפלייאוף תחת ברוס ארינה.

14. Leicester Haifa Member

תם לו המשחק הראשון בעונה הזאת, ותוצאה מעט מפתיעה.
    קולורדו רפידס מנצחת 2-1 את די.סי. יונייטד משערים של גומז (19) ובראון (35) אמיליו רק צימק (80) וזה לא הספיק.

ריאל סלט לייק סיימו בתיקו 2-2 עם דאלאס. קני קופר (19) העלה את דאלאס ליתרון מוקדם, אך צמד של כוניגהאם (29,51) עשה מהפך. דאלאס לא התייאשו, ובדקה ה-94 (!) רויז כבש שויון דרמטי.

משחק יותר משעמם, הפגיש בין הניו יורק רד בולס לקולומבוס קרו. המשחק הסתיים כאמור התוצאה 0-0.

עוד 3 משחקים היום, ניו אנגלנד ריבולושן נגד שיקאגו פייר וצ'יבאס USA נגד טורנטו יתקיימו מאוחר יותר.

מחר (שני) יתקיים משחק המחזור כאמור, שלוס אנג'לס גלקסי יתארחו אצל האלופים, יוסטון דינמו.

נערך לאחרונה ב: ‏8/4/07
  15. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אגב ריאל סולט לייק. במדיה ישחק העונה הפלופ הגדול של העשור האחרון - פרדי אדו. להנהלת DC יונייטד נשבר בקיץ האחרון לשלם לצעיר את אחת המשכורות הגבוהות בליגה ולראות אפס תמורה ושלחו אותו בטרייד לסולט-לייק סיטי. ולחשוב שהילד הזה קיבל בגיל 14 חוזה מנייק, עשה פרסומות עם פלה, סומן כ"מנהיג הנבחרת" במונדיאל 2010 וכו' וכו'. בינתיים - הופעה אחת בנבחרת כמחליף באיזה משחק ידידות נידח ואם אני לא טועה אפילו לא עשרה שערי MLS בשלוש-ארבע עונות.