MLS 2007

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Ampelmann, ‏10/3/07.

1. Landon Donovan Member

כן, בוויגאן או לבאנטה
    הבעיה היא תקרת השכר, שמגבילה את הבאת שחקנים בכירים. מצד אחד זה רע, כי הבאת שחקנים ברמה גבוהה תמשוך צופים. מצד שני, זאת ליגה חדשה, והאוהדים צריכים שחקנים אמריקאים בקבוצה כדי שיהיה להם עם מה להתחבר. ההשקעה והבנייה צריכה לבוא מגידול שחקנים טובים ולא מהבאת שחקנים מבחוץ. אח"כ, כשהליגה תהיה ברמה גבוהה יותר, יהיה אפשר להביא יותר זרים ברמה גבוהה.
    לכן אני חושב שהחוק הנוכחי הוא טוב - מביאים שחקן בכיר או שניים שימשכו קהל אבל לא ידחו אותו ויגרמו לניכור.

2. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

באיחור של כמעט שבוע, על הבכורה הביתית של טורונטו:

קודם כל, שבחים לקהל שמילא (לפי השדרים, אני דווקא ראיתי קרחות נקודתיות) את האיצטדיון החדש בעל ה-20,000 מקומות. כמובן שאני בספק שהאיצטדיון הזה יהיה מילא יותר מפעם אחת נוספת (בביקור של בקהאם) העונה אבל הקהל בהחלט נראה נרגש ואוהד וגם זה משהו. הקבוצה בעצמה חלשה מאוד ולמרות שהייתה עדיפה במחצית הראשונה, היה נראה כי זה יותר בגלל ההתלהבות ודחיפת הקהל מאשר בגלל יכולת עדיפה. בכלל, זה היה אחד מהמשחקים הבודדים שראיתי מה-MLS באופן מלא ושוב כל טענותיי לגבי הליגה הצדיקו את עצמן. החיסרון המוחלט בכשרונות אינדיבידואליים כל כך בולט לעין שאתה מתחיל לתהות האם אתה באמת צופה בכדורגל מקצועני על המגרש. אני לא בטוח שטורונטו חיברה אפילו שלוש מסירות במשך כל המשחק הזה, וזה לא שזה היה קשה מדי מול קנזס סיטי חלשה למדי.

נגמר 1-0 לקנזס אגב, למי שתוהה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

3. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל גם זאת וגם זאת הרבה יותר טובות מכל קבוצה בארה"ב בהרבה ודבר שני הוא יכול להגיע לכל
    מיני קבוצות בינוניות בליגות הבכירות.

מה בערך התקציבים של הקבוצות בארה"ב?כמה הם יכולים לשלם ל-2 שחקנים שאפשר לשלם להם
    בלי תקרת שכר?

4. Landon Donovan Member

עובדה שהוא לא עבר לקבוצה אחרת באירופה, אלא לארה"ב. הוא לא מקבל בארה"ב יותר ממה שהוא קיבל באירופה, כך שאם הייתה לו הצעה שווה לזאת באירופה הוא היה לוקח אותה (אלא אם הוא הגיע ל-MLS על מנת לקדם את הליגה...). התגובה הראשונה שלי בנושא הייתה למי שאמר שאנחל עוד מבוקש באירופה - אבל אם הוא היה באמת מבוקש הוא היה נשאר באירופה.
    כמה שהם רוצים. לא מעט מבעלי הקבוצות הם בעלי הון (רוברט קראפט מניו אינגלנד, דיטריך מאטשיץ מניו יורק), ולכן, כל מה שהם צריכים זה הסכמה של השחקן לבוא - העניין הכספי לא יהווה בעיה.

5. Ampelmann Member

אני לא מסכים איתך כאן.
    קודם כל, הציבור האמריקני, שלא כמו זה האירופאי, הוא הרבה פחות פטריוט בכל מה שקשור לספורט. קהל הנקנקיות הזה אוהד כמעט בכל התחומים למעט ההוקי, שחקנים שרובם זרים או בני מהגרים ולא אכפת לו מזה בגרוש. אין בארה"ב אולטרס או אוהדים שרופים בדורות מהסוג שיעשה מחאות בגלל עקרונות או שימרוד בגלל טריידים בעייתיים והדבר מצטייר בעיקר ב-NBA, בה שחקני מפתח כמו וינס קארטר, אלן אייברסון וקארל מלון יכולים לעבור מהקבוצה שלהם אחרי שנים מבלי שיהיה הד עצום למעבר. אני לא אומר שמהלכים כאלה מתקבלים באדישות מוחלטת, אבל אין שום מקום להשוואה בין טרייד כזה לבין טרייד שיביא סקאוזר לאולד טראפורד, למשל...
    הזרים יתקבלו בארה"ב בברכה, היא הרי מדינה מברכת הגירה גם ככה.

גם בנושא תקרת השכר יש בעייתיות. זה נכון שבארה"ב יש תקרת שכר, אבל גם הגבלה מהסוג הזה אין בה מלהניס שחקנים גדולים להגיע. גם ב-NBA יש תקרת שכר ובכל זאת הליגה מושכת כשרונות מאירופה וכן מאמריקה עצמה. הסיבה? קודם כל תקרת השכר ב-NBA היא די מוגזמת. אין לי מספר מדויוק אבל קשה מאוד להגיד שמדובר בשכר טרחה. דבר שני, באמריקה כמו באמריקה, לא משנה מה השכר שלך,אתה חי על פי השכר של המותג שלך. מי מכם שראה משחק כדורסל/בייסבול/פוטבול/הוקי אמריקני, בטח שם לב לעובדה שלא על המגרש, לא מסביב לו ולא על חולצות השחקנים יש שלטי פרסום וספונסרים. חוקי הליגה אוסרים פרסום מהסוג הזה ובכך בעצם פותחים דלת לשחקנים לעשרות קמפיינים מדי שנה. התוצאה- רוב הכסף מסביב לליגה נע בכלל מפרסומות וקמפיינים ולא משכר, כי באמריקה כמו באמריקה, לפרסום יש כוח אדיר והכסף שלו אדיר עוד יותר.

6. Landon Donovan Member

לא הבנת. הבעיה לא נעוצה בזרים עצמם, אלא רמה של האמריקאים. בארה"ב לא אוהבים להיות נחותים משאר העולם. לכן הכדורגל לא מצליח (וגם ההוקי לא ממש, למרו ההצלחה שלו בקנדה). ברגע שארה"ב תהיה כח משמעותי בכדורגל, הכדורגל האמריקאי יוכל להצליח כמו שאר ענפי הספורט בארה"ב.

7. Landon Donovan Member

תוצאות יום שבת ב-MLS:
    קנזס סיטי 1 - קולומבוס 0
    סולט לייק 3 - ניו יורק 3
    קולורדו 1 - יוסטון 3

תוצאות אתמול:
    די.סי. 2 - צ'יבאס 1
    ניו אינגלנד 3 - שיקאגו 1

הטבלאות

8. Ampelmann Member

נראה לי שההישגים שלהם במונדיאלים האחרונים היו צריכים לספק אותם מהבחינה הזו...שלא לדבר על האירוח הנכסף של מונדיאל לו הם זכו

9. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל ה"הישגים" שלהם מסתכמים בכמה הפתעות (והרי מבחינתם, זה בכלל לא צריך להיות מפתיע שארה"ב מנצחת את קולומביה!) ובהופעה אחת ברבע הגמר (שאנחנו לפחות יודעים שנבעה יותר מהכישלון הפורטוגזי), אז מה כל כך מספק פה את היאנקי הטיפוסי שמזמזם בראש את ה-star spangled banner גם כשהוא ישן?

10. Landon Donovan Member

לא הייתי יכול לנסח זאת טוב יותר. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

אני רק יוסיף שלא, לאמריקאים גם לא מספיק להיות בין השמונה הטובות בעולם. העפלה לחצי הגמר אולי תספיק, אבל רק אם ההצלחה תבוא באופן קבוע.

מכיוון שהדיון התפתח לכדורגל האמריקאי ולא רק על הליגה, אני מרשה לעצמי להפוך את הדיון לדיון על הכדורגל בארה"ב באופן כללי.
    - נבחרת ארה"ב תפגוש את שבדיה במשחק ידידות בגוטבורג ב-22 לאוגוסט.

מספר שחקני נבחרת שיחקו בסופשבוע בקבוצתם באירופה:
    - קלינט דמפזי (למה אין סמיילי של הקאה?) נכנס כמחליף ביום שבת במשחק של פולהאם מול ליברפול וכבש את שער הניצחון (1-0). גם קרלוס בוקנגרה שותף, אבל לא הרשים
    - טים האוורד שמר על שער נקי בניצחון של אברטון 3-0 על פורטסמות
    - דמרקוס ביזלי פתח בהרכב של הסיטי בדרבי מול יונייטד, אך גם הוא לא הרשים
    - גוץ' אונייאו שיחק 90 דקות בהפסד ניוקאסל לבלקבורן (2-0)
    - סטיבן צ'ראנדולו והאנובר ניצחו 2-0 את קוטבוס
    - מייקל בראדלי והירנביין ישחקו מול אייאקס בפליי-אוף על העלייה לצ'מפיונס ליג ביום רביעי.

11. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אהבתי שאתה מעדכן על השחקנים האמריקאים,תמשיך ככה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

12. Landon Donovan Member

- מייקל בראדלי שיחק 10 דקות בניצחונה של הירנביין על אייאקס (1-0)
    - קייסי קלר לא ימשיך בעונה הבאה בבורוסיה מישנגלאדבך
    - ישנן שמועות שבארה"ב כבר מוכנים לארח את המונדיאל, ואולי גם את גביע הקונפדרציות, במידה ודרום אפריקה לא תוכל לעמוד במשימה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏10/5/07
  13. Landon Donovan Member

http://www.mlsnet.com/images/2007/05/12/sRtg5zcd.Xxx

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wlcm.Xxx לליגה!!! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wave.Xxx

טורונטו משיגה את הניצחון הראשון בתולדותיה (וגם שערים ראשונים), כשהיא מנצחת 3-1 את שיקאגו ב-BMO. דני דיקיו (דקה 24), קווין גולדתווייט (דקה 51) ומאוריס אדו (דקה 75) כבשו לטורונטו, כריס רולף (דקה 36) השווה זמנית עבור שיקאגו.

בנוסף, ניו אינגלנד מנצחת את לוס אנג'לס ( http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_dance.Xxx ) 3-2 ועולה למקום הראשון במזרח. טיילור טוולמן כבש צמד לניו אינגלנד, ומהצד השני לנדון דונובן עם בישול, והוא בערך היחיד שעושה שם משהו. לבקהאם תהיה הרבה עבודה כשהוא יגיע...

שאר התוצאות:
    קולומבוס 1 - צ'יבאס 1
    קנזס סיטי 1 - דאלאס 2
    ניו יורק 0 - קולורדו 1

במשחק שנערך ביום חמישי, קולורדו וסולט לייק נפרדו ב1-1.

14. תומר22 Member

אבל שאבייר הפורטוגלי מצטרף ללוס אנג'לס גאלקסי בהעברה חופשית ממידלסברו. עוד שחקן בינלאומי ב-MLS. אחד השחקנים המעצבנים והמגעילים באירופה, אני לא אופתע אם הוא יקבל את בקהאם(לכשיגיע) עם איזה יריקה או בעיטה לפנים.

15. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אבל עוד שחקן שהוא שחקן שיווקי,אמנם זה לא בקהאם אבל זה שחקן שלמרות שהוא לא מוכשר יותר
    מרוב השחקנים הוא מוכר יותר מהם,אם זה בגלל רעמת השיער המחומצנת,הזקן המחומצן,הפרצוף המכוער
    או הכדורגל הקשוח..
    וסך הכל הוא עדיין שחקן מצויין בטח לMLS.