NCAA 2012 - הגמר הגדול

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י Muurad, ‏13/3/11.

1. k_700 Member

2. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזה קבוצה! באטלר עושה זאת שוב! שלווין מק אטאק! איזה משחק ענק שלו ובקלאץ' מי אם לא? מאט האוורד! בראד סטיבנס מאמן ענק, עתידו לפניו, שנתיים ברציפות במשחק הגמר ובסך הכל 3 שנות אימון! באטלר מנצחת את וי.סי.יו 62:70 וחוזרת למשחק הגמר!

עכשיו יוקון!

3. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש גמר! 55:56 ניצחון ליוקון על קנטאקי, משחק צמוד אבל נהדר! לאמב במשחק נהדר, אוריאקי עד שנפצע ומהרגע שחזר היה טוב, קמבה במשחק טיפה יותר חלש אבל עם זריקות קלאץ' מתי שהיה צריך. כמו שאמרתי לכם, זה יהיה הגמר, הופעה שלישית בגמר ליוקון האם בדרך לזכיה שלישית? יהיה גמר נהדר!

4. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

מפאת מחלה קלה לא יכולתי לישון בלילה אז ראיתי את המחצית השנייה של קונטיקט... מה נאמר... מתח 10, רמה... אולי 2. לא שזה חדש לי, אני יודע שבשלבים האלה במכללות שולט הרגש ולא השכל, ועדיין, כל כך מעט...

5. k_700 Member

אמיר חבל שלא ראית את המשחק הראשון בין VCU לבאטלר שללא ספק התעלה לרמה הרבה יותר גבוהה.

שתי הקבוצות נתנו מחצית ראשונה הגנה לוחצת ואיזורית על פני כל המגרש. התאבדויות על כל כדור, לחץ על מוביל כדור מהרגע שהפוזישן יוצא לדרך. באמת ברמה הגבוהה ביותר.

שלווין מאק, האוורד וחבריהם בסופו של יום עצרו את בליץ השלשות של VCU ועלו לגמר שני ברציפות!

ואיזה גמר יהיה לנו!

6. shlomydavid מנהלים

http://img600.imageshack.us/img600/151/2011finalfourlogo.Xxx

משחק הגמר:

שלישי - 4:20 בבוקר: http://a.espncdn.com/i/teamlogos/ncaa/med/trans/2086.Xxx באטלר (8) - קונטיקט (3) http://a.espncdn.com/i/teamlogos/ncaa/med/trans/41.Xxx

* המשחק יועבר בשידור ישיר בערוצים ESPN ו-METV.

ההזדמנות השנייה של באטלר - הסיקור לקראת משחק הגמר (מתוך וואלה).

שפר, אלן, המילטון ו-ווקר. קלהון רוצה היסטוריה (מתוך YNET).

מכללות נשים: סנסציית כל הזמנים בפיינל פור (מתוך YNET).

7. k_700 Member

נחמד מאוד שנתת כתבה גם למכללת יוקון של הנשים שהפסידה אתמול באחת הסנסציות הגדולות בהיסטוריה של הספורט האמריקאי.

רק כדי לסדר את האוזן. יוקון של הנשים היא אחת מקבוצות הספורט הכי ווינריות בהיסטוריה של הספורט האמריקאי. היא עשתה רצף של 90 ומשהו נצחונות שנשבר רק העונה.

הכוכבת הגדולה של, הסניורית מיה מור, היא אחת מהשחקניות הגדולות בתולדות המכללות.
    היא ממוקמת מקום 4 בין הקלעיות הגדולות בהיסטוריה של המכללות. היא השחקנית שניצחה הכי הרבה משחקים בהיסטוריה של המכללות, הכי הרבה משחקים ברצף, זכתה בכל תואר אפשרי.(י לה אם אני לא טועה 156 נצחונות.

הם נחשבו לסמל הווינריות בספורט האמריקאי וזה בהחלט סנסציה לשמה.

כמות הבכי שהייתה שם בסוף המשחק כמו כן מסיבת עיתונאים של איזה שעה וחצי שבהתמקדה רק בשחקניות יוקון ומאמנה האגדי.

8. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

נוטרה-דאם עדיין מכללה שהשיגה מאזן די נאה של 7-31. נכון זו הפתעה בהתחשב בעובדה שיוקון נשים ניצחה עד לאחרונה 90 משחקים ברציפות והיא אלופת השנתיים האחרונות, ובכלל בשנות ה-2000 היא זכתה הכי הרבה בעיקר בזכות המאמן הנהדר של אוריימה. אגב מה שמפתיע הוא שלראשונה מאז 1994 לא יהיו בגמר מדורגות 1 בנשים, וגם בחצי השני מכללה די טובה בנשים, סטאנפורד הופתעה על ידי טקסס A&M.

בכל מקרה, אנחנו מתרכזים בגברים, אני אמרתי עוד מההתחלה של הטורניר שיוקון תלך עד הסוף ואני שמח שהיא נמצאת במשחק האחרון על הגמר. משום מה מנסים להראות שאין להם ניסיון וכל השטויות האלה לעומת באטלר שכבר היתה במעמד בשנה שעברה, אבל עם כל הכבוד, יוקון פייבוריטית הערב, ויש סיכוי לא רע שזה יהיה משחקו האחרון של ג'ים קלהון כמאמן יוקון, המאמן כבר בן 68, החלים פעמיים מסרטן, זכה כבר בשני אליפויות ורוצה להיכנס לרשימה של 5 מאמנים בלבד שייקחו 3 אליפויות (בובי נייט, ג'ון וודן, מייק ששבסקי ואני לא זוכר מי השניים הנוספים), וגם היתה איזושהי פרשת גיוס שתגרום להרחקתו משלושה משחקים ראשונים בשנה הבאה, ובכל מקרה, כוחו עדיין במותניו, ובוודאות הוא יהיה מאלה שייכנסו להיכל התהילה של הכדורסל (והמכללות בפרט כמובן) בעוד מספר שנים. מה שכן? אם הוא יפרוש, אני מקווה שמי שיחליף אותו יהיה האיש שיעמוד מולו בצד השני של הקווים, בראד סטיבנס, עונה רביעית בסך הכל כמאמן, 2 גמרים רצופים, לא הרבה מאמנים יכולים להתפאר בדבר שכזה אם בכלל, כי הוא הולך להיות באמת מאמן ענק, אם כבר עכשיו הוא לא מאמן גדול, והוא די מצוין במשחקים שראיתי את באטלר תחתיו (12 כל הטורניר הזה והטורניר שעבר). המשחק כולו תלוי בשני הרכזים, שלווין מאק וקמבה ווקר, כשבצד המסייע ליוקון יש את אוריאקי, לאמב וסמית' ובצד שני יש את מאט האוורד הנהדר, שון ואנזאט ואנדרו סמית'. רוב החבר'ה מבאטלר זו כנראה תהיה הפעם האחרונה שהם ישחקו כדורסל, אלא אם ינדדו לאירופה, ולא יעסקו במשהו אחר בחיים, וגם בקונטיקט, פרט לקמבה שדי ברור שיילך לדראפט ולא יישאר לעוד עונה, רוב החברה יחזרו לעונה הבאה ולא בטוח אם יחזרו עוד לריקוד הגדול באמת (פיינל פור) בשנים שצפויות להם. אם קמבה יהיה ביכולת הרגילה שלו, ובחצי הגמר הוא היה נראה קצת עייף, אז יוקון תיקח את הגמר הזה, עם כל הכבוד לבאטלר.

9. k_700 Member

עומר, זה לא צודק להגיד שאנחנו מתרכזים בכדורסל גברים. כדורסל הנשים בארצות הברית ובטח זה של המכללות ממש לא ענף מוזנח כמו כדורסל הנשים בארץ. ההתעניינות והרייטינג אתמול בפיינל פור נשים לא רחוק מהרייטינג לש הגברים.
    הבכי, המלודרמה, המסיבות עיתונאים, החגיגות, הקהל לא שונה ברובו.

יוקון היא אחת הקבוצות הגדולות בהיסטוריה. לא הפסידה 3 שנים בטורניר מכללות. עשתה רצף נצחונות שלא ישבר גם עוד 100 שנים ובאף ענף ספורט אמריקאי ואני מוכן לחתום. הצמיחה את הקלעיות הכי מוכשרות שיש, את הפוורדית אחת הגדולות בהיסטוריה שהצליחה להיכנס לנבחרת האמריקאית ולהרכב שלה עוד לפני שדרכה בWNBA.

המאמן שלה הוא אגדה מהלכת. היית צריך לראות את התגובה של מאמנת נוטרדאם ושל השחקניות שעדיין מסרבות להאמין שהם ניצחו את קונטיקט שהיה נדמה שפשוט אי אפשר לנצח את המכונה הזו.

בהחלט זה האירוע שהעסיק הלילה את ארה"ב ובצדק.

בקשר למאמנים, לא בדקתי בוויקיפדיה אבל אני מעריך שדן סמית' הגדול גם הוא לקח 3 אליפויות עם נורת' קרולאיינה(אתמול ראיתי סרט על האליפות שלהם עם גו'רדן וג'יימס וורת'י בגמר מול ג'ורג'טאון של יואינג) עם סל ניצחון של ג'ורדן.

באשר ליוקון, לא מאמין שג'ים קלהון פורש אחרי המשחק היום. יש לו עדיין את הרעב, את הכוח להמשיך ולאמן. רואים את זה בצורה שהוא מגיב להפסדים, לנצחונות, לשריקות מוזרות של השופטים, בצורה המקצועית שהוא לוקח את התפקיד ומהראיונות שלו.
    הוא ללא ספק ברשימה של הגדולים ביותר. הוא הצליח לקחת הרבה מאוד שחקנים שבכלל לא היו פוטנציאל NBA כשהגיעו למכללות והפך אותם לשחקני NBA מצוינים שהגיעו לאולסטאר, שלקחו אליפות, שהרוויחו חוזי מקסימום בקבוצותיהם. כל הכבוד לו, באמת.

באשר למי שיגיע אחריו, לדעתי בראד סטיבנס לא יעזוב בקרוב את באטלר. הוא כבר קיבל הצעות גדולות בעונה שעברה כולל חוזה עתק ממכללות גדולות ובכל זאת הסכים לחתום למשהו כמו 20 שנה בעבור כמה מיליונים לכיס בבאטלר. אני גם בספק אם יוכל באמת להצליח במכללות גדולות הרבה יותר שאצליהם החלק של הספורט גדול בהרבה מהחלק האקדמאי. הוא בחור חכם, צעיר, מוכשר, טקטיקן גדול וזה תענוג לראות אותו מאמן.

מיוקון אני מאמין שגם הפרשמן לאמב יגיע ביום מן הימים לNBA. יש לו הרבה נתונים שמתאימים לNBA ולדעתי הוא ישתפשף עוד יותר אחרי עונת הפרשמן שלו.
    אני זוכר את קמבה כפרשמן עם האשים תאביט לפני שנתיים והוא היה אפילו פחות מרשים מלאמב.

10. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

יופי שבארה"ב כדורסל נשים זה יופי, גם כדורגל נשים זה יופי, הרבה יותר מבארץ ועדיין, אתה גם לא תמצא נראה לי מישהו אחד בארץ שמתעניין בכדורסל מכללות נשים, לעומת כמות די גדולה של אנשים שיתעניינו בכדורסל מכללות גברים, בטח במכללות, כשרוב השחקנים הטובים משם הולכים ל-NBA, במיוחד כשמדובר בחובבי כדורסל מושבעים. וגם בארה"ב מכללות נשים לא מתקרבת לזו של הגברים, מספיק לראות את האולם שמארח, בקושי של 16 אלף לעומת הגברים שמשחקים מול 70 אלף איש...

ושוב אי אפשר להשוות בין קבוצת כדורסל נשים לקבוצת כדורסל גברים, כי בנשים, הפער בין כולם יהיה גדול הרבה יותר, זה כמו שתסתכל בטניס נשים לעומת טניס גברים...

ל-20 שנה הוא לא חתם בבאטלר, אין כזה דבר וזה מנוגד לחוק, מה שכן אולי הוא חתם למספר שנים (3, 4, 5, 6 אבל גם 10 שנים זה מנוגד לחוק), אבל בטח לא 20 כמו שאתה מתאר דבר שכזה, כי אין כזה דבר. אתה בספק אם יוכל להצליח במכללות גדולות הרבה? מישהו האמין שדון האסקינס שאימן רק קבוצות כדורסל בנות בתיכון, יוביל את UTEP לזכייה באליפות המכללות ויגבור בין היתר על קנזאס ועל קנטאקי הגדולה של אדולף ראפ (המאמן החמישי ברשימה ששכחתי!) לפני 30 ומשהו שנה, במה ששינה את משחק הכדורסל לנצח? ברור שלא, אבל כל עוד לא תראה אותו במכללה גדולה מספר שנים, אתה לא תוכל להגיד משהו בסגנון של אני לא חושב שהוא יצליח...מה שכן, אם כבר כל התסמינים מראים שכן יש לו את זה בלהצליח בטח כשהוא גבר במשך השנתיים האחרונות עם באטלר הקטנה על טובי המאמנים במכללות ברגעי המאני טיים הגדולים ביותר.

לא יודע אם לאמב יגיע ל-NBA, הוא עדיין בתחילת דרכו, ואי אפשר עוד להעריך לאן הוא יגיע, בלי קמבה ווקר, כשהוא יהיה עם יותר ניסיון, נהיה יותר חכמים. עם כל הכבוד, ווקר ולאמב לא משחקים באותו תפקיד, וכפרשמן רכז, לעומת סיניור, ההבדלים הם של שמיים וארץ. גם קמבה לא היה בדיוק חומר של NBA לפני שנה ושנתיים ואף אחד לא ספר אותו ככזה בשנתיים הראשונות שלו ביוקון, ותראה למה הוא הפך בעונה אחת גדולה, שגם לפני טורניר ה-NCAA הוא הוביל את כל המכללות בנק' ולקח קבוצה די בינונית+ כמו יוקון לאליפות ה-BIG EAST וגמר ה-NCAA...

נערך לאחרונה ב: ‏4/4/11
  11. k_700 Member

לפני הטורניר קמבה לא הוביל את הליגה בנק'. ג'ימר כמובן עשה זאת.

באשר לכדורסל מכללות נשים. לא ביקשתי מאף אחד לא פריק של הענף. אני בעצמי לא פריק של זה ועדיין כדאי שנביא למודעות את האירוע שסחף מיליונים בארה"ב אחריו. אין כל דבר פסול בלהקדיש כמה פסקאות לאירוע.

אגב, האירוע היה פריים טיים אתמול בארה"ב, עדיין לא בדקתי את אחוזי הרייטינג אבל להתייחס ל17 אלף איש באולם זו שטות. מיליונים צפו בבית, מיליונים הימרו, מי שהימר על נוטרדאם כנראה עשה קופה. אהה ואיך לא בסוף המשחק היה פאנל של איזה 3 שעות על המשחק, עם טובי הפרשנים כולל מסיבת עיתונאים של איזה שעה וחצי.
    אז אל תספר לי איך בארה"ב התייחסו לאירוע.

באשר לסטיבנס. ההצלחה של קלהון היא ממש לא רק בלאסוף נצחונות בטורניר. אני גם לא בטוח שיוקון מכוונים רק לזה. כן חשוב להם להוציא שחקנים לNBA, לשפר משחק של שחקנים, לשפר תכונות שלהם. קלהוןו הוא גורו בתחום הזה. סטיבנס בינתיים מראה מומחיות בלקחת שחקנים להשתמש בהם עד עונת הסיניורים שלהם ולהשתמש בדיוק ביכולות שהם טובים בהם. יש לו עוד הרבה מה להוכיח כדי שהוא יוכל להיות המחליף של קלהון(ששוב לא נראה לי עוזב אחרי הטורניר).

לאמב נראה יותר שוטר צעיר עם הגנה טובה וקליעה לא רעה בכלל. אבל צריך לזכור שלפעמים שחקנים גם משנים תפקוד עם השנים שלהם במכללות.
    בהחלט נוכל לראות אותו כגו טו גאי בעונות הבאות אם לא יביאו מישהו רציני אחר. לדעתי יש לו הרבה מה להציע בNBA. ניתור מרשים, הגנה לא רעה, זריקה יפה ויעילה ומעט אגו וזה ממה שאני הספקתי לראות.
    אבל כמובן הוא עוד צריך להבשיל.

12. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

עם כל הכבוד, איך שמתייחסים בארה"ב למכללות נשים זה לא אותו דבר כמו שמתייחסים למכללות גברים עם כל הכבוד. זה כמו שתגיד לי שההתייחסות ל-NBA ול-WNBA היא אותו הדבר...אתה יודע שלא.

קלהון כבר הוכיח את עצמו, סטיבנס עתידו עוד לפניו, בשביל להוכיח לנו.

לא יודע אם לאמב הוא איזה גו טו גאיי..אבל הוא בהחלט פרוספקט לא רע בכלל, מסוגל להצליח בהרבה וכמובן כמו שאמרת, להבשיל.

13. Muurad Member

לא מבין איך נכנסתם לויכוח הזה בכלל, עומר אמר ובצדק שאנחנו מתרכזים פה בכדורסל מכללות הגברים, מה לא נכון בזה? סתם נכנסים לויכוחי סרק.

14. k_700 Member

זה לא משנה אם לא מתייחסים לשני האירועים באופן שווה, גם לא אמרתי שכן.
    מתייחסים לשני האירועים באופן הוגן לשני אירועים כל כך חשובים. לוקחים את שניהם ברצינות. בארה"ב ספורט הנשים מפותח הרבה יותר בהתייחסות אליו מאשר ספורט הנשים בארץ.

בסך הכל הבאתי התייחסות לאירוע שהוא מבחינת היסטוריה וסנסציה גדול ושווה איזכור.

אתה יכול לבחור להתעלם ולהחליט שזה לא מעניין אותך, מקובל עלי. אני בטוח שיש פה מספיק חבר'ה שיקראו את זה ויתעניינו.

לא דרשתי ממך לשנות את שם הדיון ואני ממש לא רציתי לפתוח דיון של מה יותר מצליח כדורסל מכללות גברים או נשים.

15. Muurad Member

עוד פעם - תלך אחורה ותראה איך כל העניין התחיל - אתה נתפסת על המשפט שעומר אמר שהוא "בכל מקרה, אנחנו מתרכזים פה בגברים" ומשם התחיל לפרט על הנושא.

הוא ממש לא ביטל את כדורסל מכללות הנשים ואף התייחס אליו בתחילת דבריו, אבל אחרי שעשה זאת אמר משהו פשוט כדי לשנות את הנושא ההודעה שלו בחזרה לכדורסל הגברים -"בכל מקרה, אנחנו מתרכזים פה בגברים"(שזה משהו מדוייק כי כל ההתעסקות שלנו כאן עד עכשיו היא בנוגע לטורניר הגברים)- ומכאן התחיל כל הויכוח במיותר הזה... זה לפחות איך שאני פירשתי את העניין, לפעמים צריך לדעת לסנן ולהתעלם מההארות\הערות הקטנות האלו.

נערך לאחרונה ב: ‏4/4/11